Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    TEORKA: a w normalnym proszku Madzia tego prać nie można ?
    tylko w tym NAPPY FRESH ?

    Pytanie było do Madzi, ale ja się wtrącę.
    Nigdy nie prałam w NAPPY FRESH.
    Zwykły proszek lub kule.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Mónikha: Udowodniono, że proszki zawierające więcej niż 5% środków mydlących zatykają pieluchy, przez co tracą one chłonność.


    aha rozumiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Kiesoznki owszem, ale w kieszonkę wkłada się wkład, który jest po prostu prostokątny, nieprofilowany. nie widze problemu, by do niego wsadzić tetre. zreszta, zaraz sprawdż eprzy następnym pieluchowaniu.


    Nie zrozumiałyśmy się. Wiem, że w kieszonkę wsuwa się wkład: tetra, ręczniczek czy cokolwiek innego, a z racji tego że wkłada się to do środka nic nie wyłazi na zewnątrz :) Mi chodziło o to, że niektórzy dają wkład na mikropolar (tetrę czy cokolwiek) czyli przy ciele, a dopiero potem na to kieszonkę,czyli robią z kieszonki jakby otulacz. Jak zabrudzi się to co od pupki, to wtedy jest to zabierane, a wtedy dopiero wkładany do środka wkład, co wydłuża życie takiej kieszonki do 2, 3 zmian.

    *co do wkładów, to można dostać również profilowane, ale to chyba w serii konkretnej marki niestety.Zawsze można samemu zrobić :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    a jeszcze jedno pytanko - mogę kupić tylko te cieniutkie kieszonki czy muszę mieć te grubsze, minkee ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Możesz, ale nie musisz :) Minkee to fajne cienkie futerko. Ja kupiłam tylko dlatego, że akurat jak mi mała podrośnie to będzie wrzesień, październik. Chociaż i tak to jest przewiewne :) Te minkowe są po prostu śliczne i bardzo mięciutkie w dotyku:tooth:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    TEORKA: a jeszcze jedno pytanko - mogę kupić tylko te cieniutkie kieszonki czy muszę mieć te grubsze, minkee ? :wink:


    One raczej dla mamus fajniejsze, bo sa takie milusie w odtyku, plus te kolorki i wzorki!
    Ahh.. ja mam te minkee.. ale na lato kupuje juz normalne z PULem na zewnątrz :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    No ja właśnie kupiłam minkee, bo są bardzo estetyczne i cieszą oko. Uroczo wyglądają na pupach dziecięcych :) ale na lato tez mam zwykłe. Czytałam na innych forach, że i minkee w lecie się. sprawdzają
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    TEORKA: bo jakby tak było to spokojnie mi 5 kieszonek na cały dzień styknie, wieczorem wypiorę, na noc dam pampka i od rana znowu na wielo :smile:
    a potem najwyżej dokupię coby na noc też było...

    5 sztuk z mikropolarem to Ci nawet styknie jakbyś tylko raz kieszonki użyła. ja tak ostatnie 2 miesiące robiłam.
    TEORKA: że kieszonka plus 1 wkład z mikrofibry do środka plus na wierzch wkład "zawsze sucho" i da radę do rana ?

    jak wkłąd dajesz do środka kieszonki, to nie musisz na wierzch dawać "zawsze sucho":)
    TEORKA: bo MAdzia linkowała tylko te zawsze sucho a tamtych chyba nie :(

    no jak to nie, gapo jedna? wkładki z mikrofibry też podlinkowąłam :smile:
    TEORKA: a w normalnym proszku Madzia tego prać nie można ?
    tylko w tym NAPPY FRESH ?

    wróć. pierzesz w normalnym proszku (tylko musoi miec mniej niż 5% mydła - dzidziusie, lovelle etc mają mniej, więc można użyć), a Nappy jest tylko DODATKIEM DEZYNFEKUJĄCYM (daje się go łyżeczkę)/

    Treść doklejona: 16.03.12 12:01
    Teo, normalnie chyba Ci nagram filmik intruktażowy :)

    Treść doklejona: 16.03.12 12:04
    a tymczasem tu jest fajny filmik o rodzajach pieluszek.
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja mam kieszonki PULowe i PUL Minkee- różnicy w użytkowaniu nie widzę żadnej, pupa dziecka chyba też nie jest bardziej zgrzana

    Treść doklejona: 16.03.12 13:07
    A używałam minkee rok temu w lecie, więc mam porównanie :smile:
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Magdalena, a skad wiesz, ze te ciensze kieszonki (Lulajbaby) sa w Polsce robione? Na ich stronie za cholere takiej informacji nie moge znalezc, a zalezalo by mi, zeby jednak nie chinskie kupowac.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Ovi: Magdalena, a skad wiesz, ze te ciensze kieszonki (Lulajbaby)

    domyslam sie po metce - na wszystkich importowanych z Chin produktach musi być metka Made in China. Tutaj nie ma metek, jest tylko metka przy polarze.
    ale rzeczywiście, w sumie pewności nie mam. najlepiej ich zapytać.
    mnie sie w nich tylko ten polar nie podoba. nie jest taki cieniutki jak w Bambamsach.
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    dzieki Magdalena. Teraz to wszystko cholera chinskie. Tylko ceny "unijne" ;-) Dobra, to napisze do nich chyba tak z ciekawosci.

    Dziewczyny, macie racje, wielo uzalezniaja. Bylam pewna, ze poprzestane na tym co mam, ale co zobacze nowe zdjecia, to ta wola juz taka silna nie jest :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Ovi, ja mam chińskie Bambamsy i jestem zadowolona. Chińskie nie zawsze znaczy toksyczne ;)
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Nie, no pewnie. Ale to nie tylko o to chodzi. Producentow kosztuje niewiele cos za co kaza sobie placic jak za rzeczy zrobione w Europie. Ze o prawach czlowieka nie wspomne.
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja też mam w 95% chińskie- w większości wygrane na e-bayu za grosze, wysyłane z Chin. I są ok :smile:
    Mam 3 szt IB, kupione tylko ze względu na rozmiar (chińskie one sizy były za duże na początku)- 4 razy droższe, ale na pewno nie 4 razy lepsze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny a wiecie co ?
    czytam od paru godzin wszystkie pieluchowe fora i co znalazłam ?

    masa dziewczyn do kieszonek używa [zamiast wkładów]... uwaga ! ŚCIERECZEK z mikrofibry firmy JAN NIEZBĘDNY :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::devil:


    słyszałyście o tym ? :bigsmile:


    aa i jeszcze się zamotałam bo tam piszą, że ta mikrofibra to kiepsko chłonie i że bambus ponoć lepszy o wiele....
    co myślicie ?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    A używają :) też na topie były i pewnie są nadal ręczniczki z ikei(tylko ponoć rozmiar isę zmienił i już nie są takie fajnie ;)). Ostatnio wyczytałam o mikrofibrowych ściereczkach z biedronki. Kupiłam tak o, bo były ładne i kolorowe. Dopiero potem skojarzyłam fakty i teraz mam z tego wkłady do kieszonek :) Generalnie wkładem może być wszystko, co wchłonie w miarę dobrze wilgoć.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Ha, Teorka, widze, ze wsiaklas po uszy :-) Brawo! To poczatek konca, czyli juz na pewno przejdziesz na wielo :-D

    Treść doklejona: 16.03.12 22:53
    Cerise, ano wlasnie czesto nie ma zasadniczej roznicy :-) I tu jest pies pogrzebany. Bo zrobic w Chinach kosztuje mniej niz np.w Polsce, a to sie odzwierciedla w cenach. I kto wygra z taka nierowna konkurencja? Jak tylko moge - nie kupuje chinskiego. Ale to coraz trudniej - Chiny sa juz wszechobecne.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    ano wsiąkłam, wsiąkłam i zaraz dokonam zakupu na All tylko jeszcze czekam na pewną wiadomość :wink:


    penny: Generalnie wkładem może być wszystko, co wchłonie w miarę dobrze wilgoć.


    anooo widzisz to ja bym nie wpadła na to :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Teo, ja mam wkładki bambus/mikrofibra i samą mikrofibrę i dużej różnicy nie widzę. Jedynie bambus przyjemniejszy mi się wydaje
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    A dla mnie the best jest tetra- dużo bardziej chłonna niż te wkłady.
    Teo, o ściereczkach słyszałam, a nawet przetestowałam (jak również ręczniczki IKEA )- za każdym razem wracam do tetry ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    ale tetre wkładasz do kieszonki ?
    czy masz otulacze ?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Tetrę wkładam do kieszonki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 17th 2012 zmieniony
     permalink
    no ja zamawiam 13 wkładów [ 10 mikrofibra + 3 bambusowe] a w domu mam 20 pieluch tetrowych
    no i 7 kieszonek na początek
    wiem, że mało ale najwyżej "zaraz" dokupię :wink:

    a takie pytanie techniczne
    jak poza domem będe [u rodzicow na przyklad] to zużyte wkłady mogę do jednorazówki wrzucać i tak trzymac pare godzin ?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Są takie specjalne torby do przechowywania pieluch
    Ja sobie taką uszyłam, ale zdarza się, że zapinam po prostu kieszonkę i wkładam do jednorazówki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    o fajna
    bo w foliowej reklamówce to sie kisić bedzie co nie ?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    No trochę będzie się kisić.
    Kwestia tego, ile czasu w niej będzie- jeśli wiem, że zaraz wrzucę do wiadra lub pralki, to nie ma problemu.
    Ale jak jestem gdzieś dłużej i muszę zmienić pieluchę, biorę tę torbę.
    --
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    No to ja znów sie wpychne ;)

    www.mikulo.sklepna5.pl

    Zapraszam i polecam, może coś Was zainteresuje?
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    no i mamy ! :bigsmile:



    Ninka już od 1,5 godziny w pieluszce [musiałam jej jedna ubrać bo nie wytrzymałabym z ciekawości a zaraz wszyskie wypiorę....] i wygląda na zadowoloną i obraca się oraz pełza tak jak zawsze czyli to nieprawda, ze dziecku ciężej się ruszać [tak gdzieś wyczytalam ostatnio]
    a jaki ma w niej tyłeczek przeboski !:cool:



    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Teo piękna fota, a modelka wygląda na szczęśliwą. Ta pieluszka w groszki turkusowo - niebieskie akurat idelnie będzie pasowała do tego bodziaka co Ninak ma na sobie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2012 zmieniony
     permalink
    modelka dalej w pieluszce i dalej zadowolona :smile:
    na pewno już nasikała bo wsadziłam paluchy i czułam, że wilgotno ale wg mnie nie bardziej wilgotno niż w Huggiesach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Teorka czadowo :bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    edit.
    po ponad 1,5 godzinie zdjęliśmy pieluchę [Nina idzie zaraz do kąpania] i jestem w szoku !!
    ta warstwa mikropolaru jest suchusieńka a jak wyjęłam wkład ze środka to mokry i waży z pół kilo :smile:
    masakra :bigsmile:
    a jaką ma dupkę !
    suchusieńka [po Huggiesach zawsze ma delikatnie wilgotną] i pierwszy raz PIŚKA NIE POMARSZCZONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bigsmile:


    także po I użyciu jesteśmy zachwycone
    zobaczymy co będzie dalej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    TEORKA: wsadziłam paluchy i czułam, że wilgotno

    jak nasika, to przez chwilę mikrpolar jest mokry, ale jak przepuści wilgoć do środka, to z powrotem jest suchy.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    TEORKA: czyli to nieprawda, ze dziecku ciężej się ruszać [tak gdzieś wyczytalam ostatnio]

    Oczywiście, że nieprawda. Mój Witek jest tego doskonałym przykładem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Magdalena: ale jak przepuści wilgoć do środka, to z powrotem jest suchy.


    tak, tak teraz już wiem :smile:
    czyli musiałam paluchy wsadzić tuż po siknięciu :)


    _sushi_: Mój Witek jest tego doskonałym przykładem :wink:


    no ba ! :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    My również dziś pierwszy dzień w całości na wielo.
    Rewelacja! Wiedziałyśmy już czego się spodziewać, bo przed zakupem miałyśmy zestaw testowy.
    Zawsze zadziwia mnie chłonność kieszonkowych wkładów.
    Chyba bardziej podchodzi mnie (małej to ewidentnie obojętne, choć ona powinna być bardziej zainteresowana :wink:) bobolider, ale ten bez futerka na zewnątrz. Model Minkee jakoś, mimo większego wyboru w cudnych wzorkach, nie przemawia do mnie.
    Zużyłyśmy 5 pieluch. Zwykle po zużyciu wkładu, w kieszonce lądowała tetra (lepsze w moim odczuciu raczej wkłady, mamy akurat z mikrofibry).
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    nana81: Zużyłyśmy 5 pieluch

    ale to wystarczyło na cąłą dobę?? :shocked:
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Starczyło od rana ok 9-tej do czasu kąpieli przed 20-tą. To wychodzi średnio ok 2h na pieluchę. Przy zmianie wkładu na tetrówkę i kieszonke w roli otulacza, masz jedno przewinięcie na ok godzinę. To mało?
    Może nieprecyzyjnie się wyraziłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, ale super się czyta te relacje :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  3.  permalink
    Teo gratulacje!
    Wielo sa uzależniające!
    Fajnie że i Wam się spodobało :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    nana81: masz jedno przewinięcie na ok godzinę. To mało?


    dużo :smile:
    mi Nina właśnie wytrzymała prawie 3 godziny w kieszonce, do której środka wsadziłam tetrę :wink:
    czyli dłużej niż w Huggiesie bo tego jej zmieniam maks po 2-óch godz bo inaczej sie odparza
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    Teo a jak nocka. W jedno czy wielorazówce?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    nana81: To mało?

    nie, no jak na dzień (a nie dobę) to normalnie - u nas też tak było. po prostu myslałam, że Ci 5 starcza na dobę i już się we mnie budziła zazdrość, bo ta moja mała obsrajka to by w życiu tyle nie wytrzymała.
    właśnie mi załatwiła 2 pieluchy pod rząd. kiedy ona skończy z ta kupą sto razy na dobę?
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    Jeśli któraś ma do sprzedania otulacze neborn to zapraszam na PW. Może odkupię :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    nana81: Teo a jak nocka. W jedno czy wielorazówce?


    w jedno jedno bo wczoraj musialam wyprać wszystkie pieluchy bo dopiero przyszły :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    Dziś mamy za sobą całą nockę w wielo. Co prawda po kąpieli o 20 - tej mała dostała świeżą pieluchę, ale kiedy szłam spać po pierwszej, przewinęłam ją w świeżą wielorazówkę. Bałam się, że do rana będzie mokra. W kieszonkę włożyłam dwa wkłady (nie wiem, czy tak to się robi, ale metodą prób i błędów działamy). Chyba niepotrzebnie się obawiałam, bo od strony dziecka było zdecydowanie bardziej sucho niż w pampku. Po całej nocy :shocked:

    Magdalena: ta moja mała obsrajka to by w życiu tyle nie wytrzymała

    Ciesz się, że dobrze działa mały brzuszek:wink:, gorzej gdybyście miały klopoty w drugą stronę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    to ja też chciałam zdać relację :smile:

    przez cały dzień [od 06:40 do 19:20] zużyłyśmy tylko 3 kieszonki i 6 pieluch tetrowych :wink:
    bo te dzisiaj testowałam :)
    wg mnie tetra SPOKOJNIE SIĘ NADAJE i żadne wkłady niepotrzebne
    no ale to oczywiście tylko moje zdanie :smile:
    co do wkładów – mnie osobiście zawiodły bambusowe bo o ile te z mikrofibry suche były już rano [powiesiłam wczoraj ok 20] tak te z bambusa dalej wilgotne a wiszą już 24 godziny…
    jeden był już prawie suchy, więc założyłam jej teraz na noc bo miała spać w Huggiesie ale stwierdziłam, że czemu ? po co ? na co ?
    i śpi w wielo :smile:


    Huggiesa miała dzisiaj na sobie tylko przez ok 50 minut
    podczas I drzemki
    a potem już spała w wielorazówce :)
    i na spacerze też w wielo :bigsmile:

    założona przeze mnie kieszonka z tetrą w środku Ninie spokojnie na 2- 2,5 godziny wystarczała
    po czym zdejmowałam pieluchę , mokrusieńką tetrę wyjmowałam [a mikropolarek suchy – szok !] i wkładałam nową…..
    i kolejne 2 – 2,5 godziny
    więc jedna kieszonka to ok 4-5 godzin :smile:
    także jestem w szoku bo myślałam, że mi te 7 kieszonek nawet na 1 dzień nie wystarczy :shocked:

    teraz na noc założyłam jej kieszonkę nr 4
    plus wkład z bambusa
    i zobaczymy co będzie :)


    aha zaliczyłyśmy też kupsztala :)
    szybko zdjęłam więc z tyłeczka pieluchę, spłukałam zimną wodą pod prysznicem i troszkę zaprałam w rękach zimna wodą i prawie wszystko zeszło
    a do tetry kupsko przejść nie zdążyło więc tego :cool:


    w każdym razie – dla mnie BOMBA !
    a tyłek Ninki prześliczny
    nie pomarszczony, zero zaczerwienienia i normalnie miazga :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    TEORKA: co do wkładów – mnie osobiście zawiodły bambusowe bo o ile te z mikrofibry suche były już rano [powiesiłam wczoraj ok 20] tak te z bambusa dalej wilgotne a wiszą już 24 godziny…

    jeszcze kilka pran i będą szybciej schły, ale wolniej od mikrofibry.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    bladykot: jeszcze kilka pran i będą szybciej schły


    o ! to tego nie wiedziałam :smile:

    w każdym razie dla mnie osobiście tetra się super sprawdza póki co a że mam tetry mase to pewnie na niej będziemy się opierać a wkłady bardziej na noc czy na spacery na przykład :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.