Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A powiedzcie mi na lato to lepsze będa kieszonki z polarkiem na zwenatrz czy jednak z PULem?
    Mam na razie same te polarkowe i cos bym dokupiłam i teraz zastawnawiam sie co lepsze?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Zdecydowanie z pulem- w polarku może być za gorąco :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    no własnie dlatego nie kupowałam sobie już PUL minkee, bo on nie dość, że z polarkiem, to jeszcze z futerkiem. teraz sobie szyję te z PULem + bawełna, a dokłądam wkładkę zawsze sucho. Zawsze mogę ją latem wyjąć.
  2.  permalink
    No własnie mam te PUL minkee, w takim razie kupie sobie teraz z PULem, dzięki.
    Choć musze męża przekonac bo jemu sie zdaje że ten PUL to taka folia nieprzepuszczająca powietrza :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Ja tam latem mam nadzieję lecieć na tetrze i tetrze plus otulacz dla niemowląt :) Też mi się wydaje, że polar plus coś jeszcze to jednak za gorące. Do mnie "idą" pocztą również kieszonki z pul minkee, ale w użycie wejdzie dopiero od września, jak mała podrośnie i zrobi się trochę chłodniej.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    nightingale_84: Choć musze męża przekonac bo jemu sie zdaje że ten PUL to taka folia nieprzepuszczająca powietrza :)

    To niech wskoczy na godzinke w kieszonke ;)
    A na serio, to jaby nie przepuszczal powietrza, to by zaraz ponpupie bylo widac.
  3.  permalink
    Magdalena: A na serio, to jaby nie przepuszczal powietrza, to by zaraz ponpupie bylo widac.


    No tak.
    A skoro Franek nosi tetrę otulacz który jest z PULu i nic mu nie ma to chyba jest ok :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    A no właśnie, pul czy będzie z tetrą, wkładem czy formowanką zawsze będzie oddychał :) Do mnie dziś 4 paczki przyszły, jestem zaopatrzona w pieluchy do końca sikanego czasu :) poukładałam sobie to wszystko na kanapie i się cieszę jak durna :tooth::tooth::tooth:

    I zrobiłam jeszcze jedną ostatnią chyba formowankę, z flanelą od środka, nie jest tak miękka jak inne, ale podoba mi się najbardziej :) Idąc za radą Sushi, wszyłam sznureczki, oczywiście za krótkie, bo jakże by inaczej :P

    http://desmond.imageshack.us/Himg571/scaled.php?server=571&filename=20120307401.jpg&res=medium
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny słuchajcie. Co Wy na to, żeby założyć wątek z naszą twórczością handmadową ? W chwilach wolnych oprócz pieluch, uszyłam maskotki i kocyk dla mojej małej. Sushi, Magdalena Wy szyjecie na pewno :) Warto założyć taki wątek, w ramach wymiany pomysłów idt. ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Penny taki watek juz istnieje - TUTAJ
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Myślałam bardziej o tym, żeby wątek dotyczył tego co robimy dla naszych pociech i tych jeszcze w brzuchach i tych na zewnątrz: maskotki, ubranka, wszelkiego rodzaju zabawki z czegoś i z niczego, może wystrój pokoików dla dzieci własnego autorstwa . Na wątku, który wkleiłaś jest wszystko łącznie ze zdjęciami ulubionych ras psów i kotów, ale w sumie jest mocno handmadowy więc można też wszystko w nim zawrzeć.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hmm...gdyby miał to być wątek stricte krawiecki, z wklejanymi linkami do wykrojów, sposobami uszycia...być może miałby rację bytu? Coś analogicznie do wątku kulinarnego.
    W wątku o zajęciach w wolnym czasie mogłoby się to wszystko pogubić między zdjęciami Mruczka i recenzją ostatnio przeczytanej książki...
    Ale to moje luźne gdybanie. Co na to inne Dziewczyny?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Macie moje poparcie :thumbup:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ja bardzo chętnie mogłabym się poudzielać :-) Mam sporo linków do darmowych wzorów na druty, szydełko, i inne wynalazki. Plus do tego kupa innych inspirujących :smile: Jestem za.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    No ja właśnie zastanawiam się nad tym, ten wątek jest bardzo ogólny "Czym się zajmujecie w wolnym czasie" i wiele w nim można zawrzeć. Mi chodziło bardziej o to właśnie co napisałaś Sushi. Poczekajmy na zdanie innych dziewczyn :) Ja jestem za stworzeniem nowego wątku.

    Co do pieluszek:

    Wczoraj mój ukochany biegał po chacie z kieszonką wypełnioną wodą i się cieszył jak wariat, że Pul nie przecieka. Wyglądało to dość komicznie: dorosły facet, 190 cm wzrostu, z kolorową pieluchą pełną po brzegi wody, biegający między pokojami.... :rolling: Z kim ja się związałam :tooth:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Do której kategorii można zaliczyć taki wątek?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Jak to ma być o wyrobach dla naszych dzieci, to może "Macierzyństwo i wychowanie dzieci"?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    To zakładam :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Też o tej kategorii myślałam , to co zakładać ?:)

    Edit :

    Sushi, żebyśmy się nie zdublowały :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    wiem, że kiedyś już o tym było, ale nie mam czasu szukać:
    jak prać wkłady bambusowe?
    prałam dotychczas normalnie w Dzidziusiu w 60st.C
    a wczoraj wzięłam wkład na noc, który dotąd był użyty tylko raz i jest zdecydowanie miękkszy, niż te prane częściej
    coś źle zrobiłam, czy to normalne zużycie?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Częstsze używanie powoduje, że w pieluszce powstają złogi. To normalne i logiczne następstwo zasikiwania wkładu. Pranie w 60 st niczego nie popsuje, ale i nie poprawi. Trzeba raz na jakiś czas zrobić pranie w kwasku cytrynowym, który jest odkamieniaczem. Wkłady powinny na nowo zmięknąć.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    dziękuję :)
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny, moj dwumiesieczny synek sypia ostatnio 21-4 i pampers po takiej przerwie od kilku dni nie peka w szwach. Moze uda mi sie przejsc na wielo rowniez w nocy? Co polecacie? Dzis wyprobuje bambusowa super chlonna (ponoc...) Tots Bots. Zobaczymy.

    Jak ja bym chciala umiec szyc takie cudenka. Wyrazy uznania dla Was!
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ovi próbuj w nocy śmiało, u innych działa to u Ciebie też powinno :)

    Uszycie pieluchy jak się okazuje nie jest wcale takie trudne :) Chodź tu do nas na wątek szyciowy. Ja nigdy niczego nie uszyłam, a jakoś wylazło :)

    http://forum.28dni.pl/discussion/2230/tancowala-igla-z-nitka-nasze-pomyslywykrojetutoriale/#Item_27
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie, chciałabym zapromować mój sklepik z pieluszkami hand made. Serdecznie zapraszam
    www.mikulo.sklepna5.pl

    Na razie tyle, ale będzie więcej :).
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Co dajesz jako warstwę wewn. - mikropolar?
    Szyjesz też z tkanin bambusowych?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Na stronie babqi jest widoczny opis każdej pieluszki i z czego jest wykonana :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    babqa: Witajcie, chciałabym zapromować mój sklepik z pieluszkami hand made. Serdecznie zapraszamwww.mikulo.sklepna5.plNa razie tyle, ale będzie więcej :).


    Babqa, chodź do nas na Tańcowała igła z nitką- nasze pomysły,wykroje,tutoriale
    :smile:
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Mónikha: [/quote][quote=Mónikha]
    [quote=Mónikha][/quote]

    Tak, z bambusowych też, ale na razie mam welur i taki cieniutki jersey. Jak się finansowo wyprostuję ;), to zakupię coś grubszego, specjalnie na wkłady. Ale formowanka z bambusowego weluru.. mmm marzenie ;). Myślę, że będzie :).
    Od wewnątrz szyję z weluru syntetycznego (poliester jak w mikropolarze).
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    [quote=hydrozagadka][/quote]

    A przyjdę, przyjdę :D
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    penny: [/quote][quote=penny]


    Dzięki penny ;)
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Ovi: Dziewczyny, moj dwumiesieczny synek sypia ostatnio 21-4 i pampers po takiej przerwie od kilku dni nie peka w szwach. Moze uda mi sie przejsc na wielo rowniez w nocy? Co polecacie?

    Ovi, moja obserwacja jest taka, że jak maluszek śpi długo to siusia mało - organizm sobie zostawia wodę. czasem po 8 h pampers był suchy.
    Dlatego ja kłade na noc w kieszonce z mikropolarem - Marysia daje radę.
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Magdalena, dzieki. To ja tez tak sprobuje! W sumie nie przetestowalam tej bambusowej, bo... za duza jest! A w dzien tetra daje rade ;-) Tetra+polarkowe wklady, ktore od Ciebie odgapilam ;-)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    hehe, a ja je odgapiłam od Sushi ;)
    właśnie teraz mery już 6 godzinę śpi w wielorazie i na razie nie marudzi.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Mam pytanie do Was. Chcę małą przestawić na wielo. Zanim zgromadzę wszystko, co potrzebne na pewno będzie zaawansowana wiosna:wink: Jestem jeszcze przed zakupami. Jak myślicie, jakie pieluchy wybrać na lato? Wyczytałam, że polarki są ok, ale mogą zbyt mocno grzać, bambusy dają zdecydowane poczucie mokrości, kieszonki, otulacze...? Pomóżcie zadecydować.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Nana, ja na lato szykuję kieszonkę z mikropolarem + PUL, ale BEZ MINKEE. bo to minkee to dodatkowe futerko. właśnie sobie ostatnio kupiłam kilka takich.
    myślę, ze ten mikropolarek w wersji, jaka jest w kieszonkach, nie będzie jakoś strasznie odparzał. zreszta mokra pielucha w upały tez pewnie swoje by zrobiła. Z moich obserwacji te wkłądki mikropolarowe "zawsze sucho" są z grubszego mikropolaru, więc już wolę takie w kieszonkach.
    yyy... chyba jakoś zawile odpowiedziałam ;)
    no w kazdym razi ja jestem fanka kieszonek i NIE ODDAM! za nic :smile:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Magdalena: wkłądki mikropolarowe "zawsze sucho" są z grubszego mikropolaru

    Magda, a jakie masz te wkładki? Bo moje są cieniusieńkie.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    _sushi_: Magda, a jakie masz te wkładki? Bo moje są cieniusieńkie.

    wiesz co, Sushi, własnie mi przyszły te pieluchy, co podlinkowałam i one mają ten mikropolar grubszy niż bambamsy. WIdocznie ja porównuje z tym mikropolarem z pulminkee BAMBAMS, a on jest cienki i wyjątkowo delikatny.
    te pieluszki co przyszły są podobne do wkładek zawsze sucho (mam te same, co Ty mi kiedyś poelcałaś).
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Masz na myśli te wkładki ?
    Bo wg mnie one są tak cienkie, ze trudno uwierzyć, że są jeszcze jakieś cieńsze.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Też mam takie, o których pisze _sushi_ ... Cienizna, ale się sprawdza. Ja kładę na tetrę.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    dokładnie te. ale przyjrzałam się mikropolarowi z bambams i on jest od lewej strony taki bardziej śliski - być może chodzi o inną technike produkcji. miałaś w ręku te kieszonki?
    ale nie narzekam, bo też stosuje te wkładki itylko tak sobie gdybam, że na lato moga być za gorące. może któraś z Was używała mikropolaru w upały i sie wypowie? ja tez jestem ciekawa.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Ja używałam tych wkładek zeszłego lata- i nic złego się nie działo :-)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Nana, ja kupowałam BOBOLIDERY u nich w sklepie internetowym, chyba jest troszkę taniej, chociaż nie wiem jak to będzie z kosztami dostawy jeżeli chcesz kupić mniejszą ilość sztuk. Bo raczej przy większej ilości to lepiej kupić tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    dziewczyny a mogę zadać bardzo głupie pytanie ? :shamed:
    bo ja na prawdę jestem takim trepem umysłowym, że nie potrafię tego ogarnąć a już 3 razy się przymierzałam....


    otóż
    jak kupię np TO to do tego wkładam pieluchę tetrową ?
    i to wszystko wsio ?
    czy coś jeszcze tam trzeba ?
    bo wy piszecie o jakiś wkładach i czymś tam jeszcze

    a tego czegoś co podlinkowałam [nawet nie wiem co to jest ? otulacze ? kieszonki ?] to ile potrzeba ?
    i czy to się daje do prania przy każdej zmianie pieluchy tetrowej czy o co kaman ?


    wybaczcie ale na prawdę jestem bezmózgiem :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    podlinkowałaś kieszonkę do której wystarczy tylko wkład, którym może być pielucha tetrowa. Taką kieszonkę można wykorzystać 2 razy. Po zmoczeniu wkładu, wyrzucasz go do prania i na polar kładziesz np tetrę. Ja na noc zakładam taką kieszonkę, wkład do środa i na polar drugi wkład.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    bladykot: Taką kieszonkę można wykorzystać 2 razy. Po zmoczeniu wkładu, wyrzucasz go do prania i na polar kładziesz np tetrę.


    czyli wkładam do środka np pieluchę tetrową i jak już jest przesikana to wyjmuję, kolejną kładę już na wierzchu i zakładam jeszcze raz i dopiero przy kolejnej zmianie kieszonka idzie do prania tak ?

    a na noc po co tyle zakładasz ? żeby nie przesikała się Gosia ? :)


    a jakbym się na to zdecydowała to na początek 5-6 kieszonek styknie czy za mało ?


    i jeszcze jakby mi któraś mogła wyjaśnić co to te PULE są i FORMOWANKI i inne ? :shamed:


    i czy w ogóle te kieszonki plus do środka pielucha tetrowa to dobre rozwiązanie czy Wy ze swojego doświadczenia polecacie coś innego ? :wink:
    bo kurde chyba jednak tym razem definitywnie przejdziemy na wielorazówki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Ja nogdynie klade NA kieszonkewkladu, bo dziecku jest wtedy mokro. Jesli uzywamkieszonki drugi raz, klade wklad do srodka, a na wierzch wkladke z mikropolaru ("zawsze sucho").
    Zaiast terty wolewklady zmokrofibry i mikro+bambus.
    Aw nocy spokojnie daje rade 1 wklad z mikrof, bo Mała malo sika.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Jesli uzywamkieszonki drugi raz


    piszesz "jeśli" to znaczy, że rzadko używasz po raz drugi ? :wink:


    a te wkładki "zawsze sucho" mogłabyś podlinkować, proszę ? :)
    i te wkłady z mikrofibry też :smile:
    i napisać ile tego potrzeba ?
    tzn ile mikrofibry ile "zawsze sucho" i ile tych kieszonek ?

    i czy tetrowych pieluch nie używasz W OGÓLE ?
    nic, zero ?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    chyba jednak znowu czuję, że tego nie ogarnę mym małym ptasim móżdżkiem :neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.