Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    No własnie Franio do września pójdzie do zlobka i ja się tak zastanawiam jak o ni na wielo zreagują..
    No przeca chyba mi nie każą w pampki go dać.. :confused:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Chyba nie ma nakazu zakładania jednorazówek?
    Inna sprawa, że panie w żłobku mogą olać sprawę i nie zmieniać odpowiednio do potrzeb dziecka:confused:
    --
  2.  permalink
    _sushi_: Inna sprawa, że panie w żłobku mogą olać sprawę i nie zmieniać odpowiednio do potrzeb dziecka:confused:


    No własnie tego się obawiam.
    A powiedzcie mi czy roczne dziecko juz potrafi z nocniczka korzystać?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas obowiazkowo pampki w złobku Jakub szedł późno i już zaczynał powoli się nocnikować i mimo tego tam musiał być w pampach :(
    Co do plamek... zapieram szarym mydłem albo tym DR - różnie zależy co mam pod ręką Ale tak naprawdę dorosłam do tego że jak jest plamka to nie ma końca swiata i to są tylko pieluchy więc po kij śnieżnobiałe (i tak szarzeją ale mniejsza z tym) i nie mam co sie łamać plamką
    Antosia wróciła do nocnika czy kibelka - są wpadki i zapomina sie często ale widzę jak Nat ja obserwuje i też chce ;) ale jego wrodzone ADHD nie usadza go na nocniku hahaha sadzam go czasami jednak to tylko zabawa
    Są roczniaki wysadzane ale na ile to jest świadome nie wiem raczej nawyk że sadzaja to robię w okolicy 2-3 lat dziecko kontroluje dopiero
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    CERI ja ostatnio właśnie czytałam o tym zrastaniu piśki :/
    i teraz codziennie oglądam czy nic się aby nie dzieje...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    a co do tetry - jak mi czasami Ninka zrobi kupę podczas wietrzenia tylka [a wietrzymy po 25- 30 minut przy każdej zmianie pieluchy] to niczym mi to zejść nie chce :/ :/ :/
    ani zimną wodą, ani gorącą, ani mydłem ani powidłem :tongue:
    często nawet po praniu zostaje delikatny bardzo ślad
    nie wiem czy mam jakieś felerne pieluchy czy ona ma kupy radioaktywne :devil:
    --
  3.  permalink
    TEORKA:
    ani zimną wodą, ani gorącą, ani mydłem ani powidłem :tongue:


    Ja tam tetre traktuję 90 stopniami!
    Wiadomo, ze czasem mimo wszytsko coś zostanie.. ale to tylko tetra..
    Odkażone jest to to że plamka zostanie to dramatu nie ma.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    nightingale_84: Ja tam tetre traktuję 90 stopniami!
    Wiadomo, ze czasem mimo wszytsko coś zostanie.. ale to tylko tetra..
    Odkażone jest to to że plamka zostanie to dramatu nie ma.


    no wiem, wiem ale mnie właśnie dziwi jak Wy piszecie, że pod strumieniem zimnej wody schodzi
    bo u mnie ni cholery :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: A powiedzcie mi czy roczne dziecko juz potrafi z nocniczka korzystać?

    Moje dziecko już od kilku miesięcy korzysta z nocniczka. Na początku podtrzymywane, teraz siedzi samo z książeczką lub inna zabawką w łapach :cool:
    Oczywiście, nie jest tak, ze każde siuski lądują w nocniku, ale np. kupę mamy praktycznie "pod kontrolą":smile: Bardziej pewnie maminą, ale rzadko zdarza się zafajdana pielucha.
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Teo, ja zapieram najpierw plamę (ale musi być świeża, taka zleżała już nie schodzi łatwo), potem wrzucam pranie na 60 st i wszystko ładnie schodzi. Jeśli się zdarzy, że po pierwszym praniu nie zejdzie, to po drugim na 100% wszystko znika.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    a pierzecie pieluszki normalnie w proszku, tak? plus dodatkowe płukanie?
    te wkłady bambu sowe i z mikrofibry tez mozna?

    zarastanie cipki.. co za masakra! nawet nie wiedziałam. za tpo musze pilnowac męża, bo jak czasem jebine sudokremu to normalnie jak musztardą w hotdoga - całe wargi zaklejone.
    w ogóle jak zobaczyłam skład sudocremu to stwierdziłam,z e ine używam tego g***a i przechodze na mąkę w razie halo. a tak to linomag (same naturalne składniki, gliceryna, ten olejek i coś tam jeszcze niegroźnego).
    A teściowa mi ostatnio od kolezanki z USA sprowadziła jakiś szajs z cynkiem i mega dumna, że wnusi przywiozła specyfik. jak przecyztałam skład, to sie przezegnałam i schowałam głęboko do szuflady. wkurza mnie to, bo ona jest lekarzem(nie pediatrą, no ale dwie specjalizacje chyba czegoś ją nauczyły, nie?) a czasami a takie pomysły, że mnie osłabia (zachwalanie piguł anty, jednorazówek, powrót do pracy i robienie kariery etc). Na szxczęście ma fajny charakter, to jej wybaczam ;)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, tak o tym zarastaniu cipki. To nie myjecie pomiedzy wargami? Czy to wejscie do pochwy zarasta?
    Bo ja sie nigdy z tym nie spotkalam, a mam dwie cory.
    Magdalena, a sudocremu w ogole nie wolno klasc na wargi sromowe, tylko na posladki.
    My tylko bepathen uzywamy i to nie zawsze. A sudocrem bardzo rzadko, tylko na posladki.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    nightingale_84: A powiedzcie mi czy roczne dziecko juz potrafi z nocniczka korzystać?


    Roczne dziecko potrafi siedzieć na nocniku. Ale nie z niego korzystać. Często długie przetrzymywanie dziecka daje rezultat w formie siku albo kupy, ale to nie jest tak że dziecko to kontroluje. Czasami sam kontakt pupy z powietrzem wywołuje ułatwienie wydalania :)

    Ja sadzałam porankami na trochę córę i było siku. Ale nauczyła się sama wołać i sama siadać jak miała ponad 2 lata.
    --
  4.  permalink
    MsMartina: Ja sadzałam porankami na trochę córę i było siku. Ale nauczyła się sama wołać i sama siadać jak miała ponad 2 lata.


    Ahaaa.. to troche sobie poczekam..
    Ja to sie jeszcze wiele musze nauczyć..

    Magdalena: a pierzecie pieluszki normalnie w proszku, tak? plus dodatkowe płukanie?
    te wkłady bambu sowe i z mikrofibry tez mozna?


    Ja biore tak jak wszytsko Frania czyli Dzidziuś plus łyżeczka Nappy Fresh
    No i podwójne płukanie :smile:
    -- // //
  5.  permalink
    montenia: Czy to wejscie do pochwy zarasta?

    Jak ja to pamiętam, to właśnie to było tak, że wejście do pochwy zarastało. Nie chodziło o wargi sromowe większe.
    Przy dole zaczęła się robić taka cieniutka błonka, miała ok 2mm. Nasza pediatra małą dokładnie sprawdzała, więc wychwyciła i mi pokazała. Na szczęście puściło samo. Ja jak myłam, to nie widziałam tego - miało max 2mm, nie załapałam, że to to :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    MsMartina: Często długie przetrzymywanie dziecka daje rezultat w formie siku albo kupy, ale to nie jest tak że dziecko to kontroluje

    Niekoniecznie. U nas jest tak, że Mały załatwia się bardzo szybko. Daję mu coś w rączkę, ale to tylko dlatego, żeby się nie wiercił. Nie mówię, że w pełni kontroluje swoje potrzeby, ale to chyba nie przypadek, że posadzę go, a za minutę-dwie jest sranko:wink:
    Inna sprawa, że dzięki obserwacjom znam trochę rytm mojego dziecka i potrafię przewidzieć, kiedy zajdzie potrzeba.
    A to za sprawą wielorazówek:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    U nas podobnie, jak u sushi.
    Mała zaczyna stękać, patrzy prosto w oczy osoby dorosłej, odczekuje na jej reakcję - jak podejmiemy temat i Małą na ręcę, mówiąc, że szybciutko, robisz kupkę, itp., to potrafi się wstrzymać i narobić dopiero do nocnika.
    Są też chwile, że nie ma nikogo w pobliżu, to wtedy sama do nocnika nie "pójdzie", rzecz jasna. Ma niecałe 11 m-cy, stosujemy Naturalną Higienę Niemowląt od 5,5 m-ca życia Córki.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    bewe82: Mała zaczyna stękać, patrzy prosto w oczy osoby dorosłej, odczekuje na jej reakcję - jak podejmiemy temat i Małą na ręcę, mówiąc, że szybciutko, robisz kupkę, itp., to potrafi się wstrzymać i narobić dopiero do nocnika.

    Dokładnie tak samo jest ostatnio u nas.
    Tak, jakby dawał ostrzeżenie:wink: Raz w samochodzie postękał i czekał. Ponieważ nie zareagowałam na czas, po kilku minutach znów zaczął stękać- niestety już było za późno
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Moja zazwyczaj tak ostrzega :bigsmile: Gorzej, jak zorientuje się sama dopiero, gdy gówienko jest już poza Nią :tongue: i wtedy nasza szybka reakcja oznacza pół wypróżnienia do pieluszki, pół do nocniczka.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Mój teraz, jak zrobi do nocnika, to sam sobie klaszcze:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Nasza tylko z zainteresowaniem ogląda zawartość nocnika, jeszcze nie wpadła na pomysł, by być z siebie dumna :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    My mamy ten nocnik (tylko w polskiej wersji językowej), więc gdy zaczyna mu tam grac i śpiewać, a ja powiem "o, brawo, jest siku/kupa (w zależności od ulatniającego się zapachu:cool:), zaczyna klaskać :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Dobrze, że na nocniczku napisane..od 18 miesięcy :bigsmile:
    Chyba nie wierza w zdolności dzieci :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Nas położna ostrzegała, że sudocremu nie wolno dziewczynkom na pipkę dawać - tylko na dupkę. I cieniutką warstwę, tak żeby nie było widać tego białego...
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    _sushi_: My mamy ten nocnik (tylko w polskiej wersji językowej),

    wart ceny? tez mysle zeby taki kupic
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Gienia, napiszę tak:
    Nie wiem, czy kupiłabym go sama- my dostaliśmy akurat w prezencie:cool:
    Na normalny nocnik za 20zł Witek też siada. FP jest dość duży i nie chce nam się go wszędzie targać ze sobą.
    Fajna jest nakładka, którą można swobodnie zamocować na dowolnej desce, i "przykrywka", która tłumi zapach, gdy myję dziecku pupę.
    Najbardziej jednak podoba mi się, że wyciąga się ten element z zawartością i łatwo przez to opróżnić nocnik.
    Dodatkowo piosenki sa fajne- nie same melodyjki, a własnie piosenki :cool:
    No w sumie jest fajny:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    TEORKA: CERI ja ostatnio właśnie czytałam o tym zrastaniu piśki :/

    dzisiaj polozna w SR wlasnie o tym mowila, co by uwage zwracac...
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    my mamy duzo zabawek fisher price i sa bardzo fajne ;] i wlasnie rozmyslam czy by nie kupic dla malego jak bedzie czas;] przed nami swieta;] hehehe to moze ktos wpadnie na pomysl.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    aguncia:
    dzisiaj polozna w SR wlasnie o tym mowila, co by uwage zwracac...

    u nas tez sie zrastalo... pani gienekolog dziecieca przepisala jakas masc nie pamietam nazwy
    i do tego jeszcze cyś nam rósł;/ ale wróciło do normy po miesiącu.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    cerisecerise: Nasza pediatra małą dokładnie sprawdzała

    Ja jeszcze przed porodem słyszałam o tym zarastaniu, tylko zdania były podzielone, bo część obwiniała jednorazówki, część chusteczki a część Sudocrem. Może po trochu każde z tych? Dlatego od urodzenia córki wyjątkowo dbamy o higienę w tym miejscu, a pediatra na każdej wizycie naprawdę WNIKLIWIE Milence tam zagląda.
    I racja, że Sudocremu w ogóle nie powinno się używać u dziewczynek, a zwłaszcza w okolicach wejścia do pochwy. Wg mnie w ogóle Sudocrem tylko leczniczo, a nie profilaktycznie, choć akurat Milence na odparzenie w ogóle nie pomógł.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Magdalena: za tpo musze pilnowac męża, bo jak czasem jebine sudokremu to normalnie jak musztardą w hotdoga - całe wargi zaklejone.


    posikałam się Madzia ze śmiechu :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    ja Sudocrem wywaliłam bo nic nie pomagał jak Ninka miała ogień na tyłku :((
    lepsza mąka ziemniaczana :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Ojej. Toscie mnie natraszyly. Przylukalam cipcie i otworek ok. Tak mi sie wydaje.
    A jak to zarastanie wyglada?
    Na wizycie 3.03 poprosze pediatre, zeby obejrzala.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, a co myslicie o tych wlkładkach do pieluch
    bo nie moge znaleźc informacji o składzie, a cena jest atrakcyjna.
    edit: już zanabyłam :wink: możecie nie odpowiadać.

    A poza tym kupiłam sobie równiez orzechy piorące, naturalne mydełko i szampon dla dzieci, więc będę eko mamą, skoro już tyle czasu będę siedzieć z dzideckiem w domu :wink:
  7.  permalink
    TEORKA: lepsza mąka ziemniaczana :wink:


    Teo a tą mąkę z czymś mieszasz?
    Czy tak po prostu walisz na odparzenie? :confused:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    nightingale_84: Teo a tą mąkę z czymś mieszasz?
    Czy tak po prostu walisz na odparzenie? :confused:


    po prostu :)
    bez niczego
    tylko musi być tyłeczek dokładnie osuszony

    działa cuda ta mąka !
    ostatnio chyba z 10 maści wypróbowałam i nic
    a po dwóch dniach z mąka i kąpieli w krochmalu dupcia jak malowana :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, jak jednorazówki wpływają na pipki, ale na siusiaki kiepsko - Stasiek nie miał co prawda żadnych odparzeń ani uczuleń, ale widać różnicę, kiedy ma wielorazówkę a kiedy jednorazówkę - wszystko ma takie zapocone. To jednak nie jest tylko jakaś propaganda producentów pieluch wielorazowych czy ekologów, ale jednak fakt, że takie pampersy grzeją i średnio przepuszczają powietrze.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    pipka w jednorazówce - przynajmniej u nas, zawsze taka jakby zmacerowana i lepka. nie lubię tego. a jak jeszcze ozbaczyłam ten kawąłek zelu, to się wkurzyłam.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Magdalena: przynajmniej u nas, zawsze taka jakby zmacerowana i lepka


    u nas taka była w pampersach
    do tego non stop w jakieś kropeczki takie dziwne :/

    odkąd przeszliśmy na Huggiesy nie ma tego problemu :wink:
    pisia suchutka, fajna, niepomarszczona od tej wilgoci [taka była w pampersach]


    także nie wiem, może to też od rodzaju pieluch zależy ?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    A widzisz!:) a jak ci polecalam huggiesy to sie bronilas.mnie sie wydaja najmniej sztuczne. Choc obecnie testujemy dada premium.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    wiesz czemu ? bo zawsze słyszałam, że Huggiesy uczulają
    i się zraziłam
    a pediatrzyca też mówiła, że one najbardziej naturalne :)


    DADY u nas się nie sprawdziły bo moment się pielucha robiła twarda i zbita od siuśków :/
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a w czym pierzecie wielorazówki? Bo np. tutaj piszą,że trzeba w jakimś eko proszku. Ja używam do prania proszku dla dzieci (do ciężkich plam) lub orzechów piorących (polecam!).
    Naprawde nie można pieluszek (np. kieszonek) prac w proszku lub orzachach? (w orzechach chodzi po prostu o mydło).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    normalny proszek dzieciowy + miofresch
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Ja piorę w normalnym proszku dzieciowym.
    --
  8.  permalink
    Ja piorę w poszku dzieciowym plus łyżeczka Nappy Fresh (taki własnie do odkażania)
    Nie jest drog zbytnio a mam go od poczatku czyli prawie 4 miechy i nadal jedna paczka :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    ja do prania dodaje jeszcze kilka kropel olejku z drzewa herbacianego- też ma właściwości odkażające.
    --
    Aa, wrócę jeszcze na moment do tematu nocnikowania i dyskusji nt. świadomych/nieświadomychkupek:cool:
    Własnie położyłam Witka spać. Wyszłam z pokoju, a on wstał i nie chciał się położyć. Stał i nawoływał.Nie płakał, tylko własnie nawoływał. Wzięłam go więc i posadziłam na nocnik- od razu zrobił kupę, umylam go, ubrałam i z powrotem położyłam do łóżeczka. Zasnął niemalże natychmiast:cool:
    Przypadek?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Ja piorę w normalnym proszku i dodaje niemieckiego płynu antybakteryjnego który kupiłam na bazarki z 9zł chyba Co jakiś czas puszczam tylko pieluchy z kieszonkami itd z sodą i kwaskiem cytrynowym, przez ponad pół roku raz czy dwa robiłam kąpiel w płynie do naczyń
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    _sushi_: Własnie położyłam Witka spać. Wyszłam z pokoju, a on wstał i nie chciał się położyć. Stał i nawoływał.Nie płakał, tylko własnie nawoływał. Wzięłam go więc i posadziłam na nocnik- od razu zrobił kupę, umylam go, ubrałam i z powrotem położyłam do łóżeczka. Zasnął niemalże natychmiast:cool:


    skubaniec !!
    :clap::clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Magdalena: Naprawde nie można pieluszek (np. kieszonek) prac w proszku lub orzachach? (w orzechach chodzi po prostu o mydło).

    Zwykłe proszki, a tym bardziej orzechy zawierają substancje mydlące >5%, co zatyka pory w pieluchach, powodując że tracą chłonność.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Agunia05: Co jakiś czas puszczam tylko pieluchy z kieszonkami itd z sodą i kwaskiem cytrynowym

    Jednocześnie z sodą i kwaskiem?
    A soda (zasada) i kwasek cytrynowy (kwas) nie zwalczają / neutralizują się wzajemnie? :bigsmile: Coś tak na chemii w szkole mówili ...
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Od początku piorę w Ultra Nappy Care Bambinexu.



    To proszek antybakteryjny, więc nie trzeba się zastanawiać, co wraz z nim wsypać, żeby pieluchy się wyprały (w odróżnieniu od środków, które się wyłącznie dosypuje do komory wraz z zasadniczym proszkiem). Zawsze dodaję do płukania olejek z drzewa herbacianego.
    -- Mama M & N & W
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.