Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    agael77: A tym samym pytanie - jeśli nie można pieluszek namaczać, co zrobić z tą zakupkowaną?


    ja bym spłukała pod prysznicem kupę i pieluchę wrzuciła do wiadra do tych co czekają na pranie...
    no bo raczej nie z kupą hehe

    ale czekaj na doświadczone bo ja se tak gdybam oczywiście :devil:



    AGUNCIA
    czyli zakładam dziecku tetrę, ono po 3 minutach robi siku więc przebieramy się znowu ?
    łiiiiiii kurcze słabo troche :shocked::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    No wyrzuciłam zawartość do kibelka, spłukałam i wrzuciłam do wiaderka z pieluchami. Boję się jednak, że pomarańczowa pamiątka po marchewce zostanie...
    Zamówiłam sobie jednorazowe wkłady do pieluszek, ciekawa jestem, jak się sprawdzą.
    TEORKA: czyli zakładam dziecku tetrę, ono po 3 minutach robi siku więc przebieramy się znowu ?

    No własne dziś mam taka akcję...:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    ja takie wkłady też zamówiłam do Pampersów
    koleżanka używała przez pierwsze dwa tygodnie kiedy dziecko co 15 minut robiło troszkę kupki i żeby nie zmieniać i wyrzucać pampersa co chwilę to stosowała te wkładki i mówi, że się super sprawdziły..
    więc zamówiłam ale w sumie to nie wiem czy tak wolno :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Też mam te papierki. Co do kupy to co się da wrzuca się do kibelka, resztę opłukuje ZIMNĄ wodą i do wiaderka, tak jak piszecie (ale bez namaczania). Do neutralizacji zapachu jest np. olejek z drzewa herbacianego albo lawendowy, kilka kropel się daje na spód wiaderka i nie śmierdzi z niego, do tego odkaża.

    Agael, trochę słabo z tą tetrą w takim razie, ale wydaje mi się, że to długo nie potrwa i da się przeżyć :) Niedługo siku będzie rzadziej :) A te wkłady inne prócz tetry wchłaniają lepiej niż tetra, może więc warto trochę ich kupić i sprawdzić? :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Dokupiłam jeszcze trochę wkładów, czekam na przesyłkę.
    Olejek z drzewa herbacianego mam, więc z wiaderka mi nie śmierdzi.
    Moje obawy dotyczą tego, czy te plamy po kupkach się spiorą:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    No ponoć jak zimną wodą się spłukuje to nie zostają plamy, ale nieskazitelne to te wkłady chyba nie będą cały czas i tak ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    plamy najlepiej wyciąga słońce, wywiesz pieluszki i już.
    --
  1.  permalink
    Też slyszałam że słońce to najlepszy wybielacz :smile:

    A żabka to juz widzę ekspertka :bigsmile:
    Ehh ja już chce pieluchować!!!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    nightingale_84: Też slyszałam że słońce to najlepszy wybielacz :smile:


    czyli w zimie gorzej tak jak myślalam
    ta zima to właśnie mnie najbardziej odstrasza....
    --
  2.  permalink
    No z takimi sporymi plamami to może być trudno z dopraniem.. to zależy..
    No ale te wkładki jednorazowe są przydatne i nie brudzą się tak pieluszki, ale też słyszałam że u noworodków się nie sprawdzają za bardzo ze wzgledu na zbut wodniste kupki i tak połowa zawartości się poza papierek wylewa.. ale u starszych niemowlaczków to sa idealne.

    A gdzieś czytałam że do prania kw. cytrynowy się dodaje albo sodę ozczyszczona na takie plamy ale nie jestem tego pewna, więc prosze o poprawe jak się mylę..
    -- // //
  3.  permalink
    Teo, poczytaj sobie ten watek na forum CHUST
    Mnóstwo przydatnych informacji :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Jelp spierze każdą plamę po kupie. Kieszonki traktuję najpierw szarym mydłem przy grubszej akcji, potem płukanie w płynie do mycia naczyń. U nas jedna kupa maks na dzień, więc da sie przeżyć. Właściwie to wolę otulacze flip z tetrą niż kieszonki.

    Kto poza Agunią ma pieluszki Bobolider?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Ja mam. Ale używam dopiero od wczoraj
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Josaris: Jelp spierze każdą plamę po kupie

    Nie zgodzę się ... U nas nie spierał!
    Dopiero słońce wybieliło porządnie.
    nightingale_84: A gdzieś czytałam że do prania kw. cytrynowy się dodaje albo sodę ozczyszczona na takie plamy ale nie jestem tego pewna

    Kwasek cytrynowa odkamienia - warto czasem wrzucić pieluchy do prania wstępnego, po czym normalne pranie włączyć z kwaskiem - pieluszki miękną i stają się jak nowe = bardziej chłonne.
    Podobno soda odplamia - nie próbowałam.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Josaris: Kieszonki traktuję najpierw szarym mydłem przy grubszej akcji, potem płukanie w płynie do mycia naczyń.
    a ja byłam "mądra" :P i sobie wymyśliłam że przecież mogę wyprać w płynie do naczyń :P wiecie co sie stało?... piana wyszła mi z dozownika na proszek hahaha dłuuuugo śmiałam się z siebie samej :P
    ___
    Co do papierków mam i jak ktoś chce mogę odsprzedać 2 paczki Zakupiłam 3 opakowania ale przy starszym dzieciu to mi się nie sprawdziło niestety a i Nata pupa była po nich czerwona (a może i nie po nich ale już nie chcę sprawdzać po raz kolejny) przy maluszku raczej się sprawdzą w przypadku Nata kupsko jest za duże i tak się rozłazi na wkład i tak. Jak wkładam wkład w kieszonkę to na wierzch kładę papierek ale najczęściej i tak zapominam o tym :P
    ___
    Josarisku te pieluszki Bobolider wraz z czasem są coraz fajniejsze :P Ten mini polar czy jak to sie zwie zaczyna coraz mniej przypominać bawełnę i zaczyna się kulkać. Nie zdarzyła się sprawa zalania ciuszka w nich, pupa jest sucha, pieluszka miękka
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Agunia05: piana wyszła mi z dozownika na proszek hahaha

    Czytałam o podobnych akcjach:) Nie Ty pierwsza wpadłaś na ten pomysł ...
    Generalnie płyn do mycia naczyń stosujemy, by pieluszki odtłuścić -- ale jeśli pamiętamy, by nie smarować pupy dziecka kremami / oliwką, to przeciez pieluszki nie mają szans się zatłuścić :smile:
    Czytałam, że jeśli jest faktycznie konieczność zastosowania płynu do mycia naczyń, to lepiej wybrać pranie w misce -- po czym pieluchy wrzucić do pralki na płukanie i odwirowanie. Niestety ten zabieg trzeba powtarzać, dopóki widzimy pianę w bębnie. Nie będę zmyślać, ale jedna z mama musiała chyba z 10 albo i więcej razy ustawiać program "płukanie":smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Wiem ze od tego jest bazarek ale może mnie nie wygonicie :)
    POSZUKUJĘ takich pieluszek
    http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/71/06/04/1771060405_1
    Jakby ktoś na nie wpadł to daje mi cynka proszę :) Mam 4sztuki i jak dla mnie są rewelacyjne i najlepsze i w ogóle takie chcę :P

    Mogę odsprzedać te 2 pieluszki bez wkładów (zupełnie mi nie pasują i szczerze o nich napisałam chwilę temu (Nataniel jest do nich za mały i za drobny wg mnie):
    http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/70/29/98/1770299887
    http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/17/71/06/01/1771060104
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Czasem na Allegro widuję - musisz zaglądać.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Ile tego kwasku na pranie?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    bewe82: Czasem na Allegro widuję - musisz zaglądać.
    zagladam i upolowałam 2 u osoby z mojego miasta z dowozem do domu :)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Ja sypię na oko jakieś 2 łyżki stołowe - ale to zależy, ile pieluch pierzesz?!
    U nas będzie to z 8 szt tetry, 8 wkładek "Mam sucho", 6 kieszonek, ok. 10 wkładów mikrofibrowych / bambusowych, 2 otulacze i mata do przewijania.
    Na taką ilość wsadu, 2 -3 łyżki stołowe wystarczają, ale to też zależy od twardości wody.
    Będziesz musiała sama się przekonać, czy ta ilość wystarczy, by pieluszki odzłogować i odkamienić.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Planuję właśnie wstawic pranie na 95 stopni, bo sporo tetry mam w wiaderku. Nie wiem, czy mam kwasek w domu. Na pewno spróbuję, bo tetra strasznie twarda się zrobiła.

    A można kwasek do proszku dosypać? U mnie pranie wstępne jest bardzo krótkie.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeSep 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, ale ...
    skoro kwas ma odzłogować pieluszkę, to niech ona najpierw będzie pozbawiona moczu / resztek kupki. Myślę, że lepiej zadziała jednak najpierw pranie wstępne w proszku pieluchowym, a potem pranie właściwe w kwasku.
    Tylko tetrę masz zamiar potraktować gotowaniem? Bo PUL mógłby tego nie znieść ...:smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Nie, no wiadomo, kieszonki puszczę osobno.
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Ja dawałam pół szklanki kwasku cytrynowego, ale ja mam b. twardą wodę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Dziewczyny, dzisiaj w poszukiwaniu ściegów natknęłam się na tutorial jak zrobić pieluszkę kieszonkę- może się którejś przyda
    http://mada-i-szydelko.blogspot.com/2010/07/51-tutorial-wielo-czyli-jak-uszyc.html
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, wyszukiwarka mi tego nie znalazła, ale może macie doświadczenia z pieluszkami lulajbaby? Któraś z Was je używała? Będę kupować wielo, na razie jeszcze nie rozpracowałam wszystkich rodzajów, a jeszcze jest tyle firm do wyboru no i ceny też różne. O otulaczach flip czytałam, że dobre, a co z tą marką?
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Kupiliśmy zestaw Close Parents 5 szt z mikrofibry i 5 szt bambusowych-nie mam doświadczeń z innymi, ale z tych jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo mamy 40szt tetrowych (to trochę za dużo), pierzemy przeciętnie co 2 dni połowę tego, co mamy, druga połowa czeka gotowa do użycia. Wybraliśmy je, ponieważ:
    1. rozmiar uniwersalny, dopasowywany do masy dziecka
    2. otulacze schną bardzo szybko
    3. można wypiąć wkłady, które w takiej formie (osobno) szybciej schną
    4. do otulacza bez wkładu można włożyć tetrę i to nie przesiąka
    5. mają śliczne, pastelowe kolory
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    To ja się pochwalę, jakie pieluszki sobie uszyłam sama :smile:
    Na początek poszły takie (uszyłam po kilka z każdego rodzaju):
    Image and video hosting by TinyPic
    za kilka dni planuję zabrać się za inne- najprawdopodobniej z troczkami :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    agael77 ja to jestem pod wrażeniem:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    chwal się wszędzie gdzie możesz bo masz czym:bigsmile:
    szyjesz zawodowo czy z zamiłowania?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Jaherka, z zamiłowania li i jedynie.
    Dawno nie szyłam i trochę może koślawe wyszły (poza tym spieszyłam się, bo chciałam szybko je mieć), ale dojdę znów do wprawy i będą ładniejsze, hehhe
    --
  4.  permalink
    Aguś, te sa cudne!:bigsmile:
    Ciekawe w takim razie jak mają wygladac te które zrobisz jak dojdziesz do wprawy!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Agael weszłam tu na chwilę :) jeśli kiedyś zajdę w ciążę i będę używać wielorazowych zgłoszę się do Ciebie :D
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Polecam się :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Ma się rozumieć :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Agael, korzystałaś z jakichś wykrojów dostępnych w sieci? Podrzuć linka, może się kiedyś zmobilizuję i przeproszę z moją maszyną do szycia :wink: Jak tak czytam i oglądam, to kusi mnie, żeby przy drugim dziecięciu spróbować z wielo :smile:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    a taka "popełniłam" przed chwilą:smile:
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    śliczna :) moje ty guru maszyny do szycia :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Paulinka, mam u Ciebie dług wdzięczności, więc Tobie również taką uszyję:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Jaki tam dług bez przesady nic takiego nie zrobiłam :) a co do uszycia u mnie jeszcze długa droga do macierzyństwa ale na razie Was podczytuję i zbieram informacje :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Dobra, dobra- dla Ciebie to może nic, dla mnie bardzo dużo:hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Wow! Super
    Ja niestety mam kryzys pieluszkowy a bardziej schnący :( Wkłady mi schną 2 dni więc masakra i trzeba pomyśleć o zakupach dodatkowych
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja sobie naszyłam mnóstwo wkładów z frotte ( w środek włożyłam dodatkowe warstwy polarka) i spokojnie mi wystarcza.
    A i tak jakoś wolę tetrę (a ta schnie mi błyskawicznie):smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Ja tetrę wkładam w kieszonkę a na wierzch wkład. Sama tetra młodego podrażnia więc tak niekoniecznie by było dobrze gdybym była tylko na niej
    Nie posiadam niestety maszyny i umiejętności szycia takich rzeczy więc niekoniecznie sama bym coś uszyła
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    agael77: Dobra, dobra- dla Ciebie to może nic, dla mnie bardzo dużo



    Cieszę się, że Ci pomogłam, ale to na prawdę nic wielkiego :)
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    o kurcze ale swietny watek:smile: dopiero zauwazylam;

    tez planuje uzywac wielorazowek, mam juz bambino mio i zamierzam kupic bumgenius
    ale na start i tak bede jechac z pampersami jakis czas:wink: albo pol na pol conajmniej

    agael swietna robota masz talent:bigsmile:
    --
  5.  permalink
    chloe28: ale na start i tak bede jechac z pampersami jakis czas:wink:


    U mnie własnie na razie pampki idą, bo mały miał długo problem z pepkiem i w sumie wszystko na niego za duże jest.
    Ale teraz bedziemy powoli przechodzić na wielo :SMILE:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja po raz pierwszy odważyłam się założyć wielo na noc:smile:
    Do tej pory na noc zakładałam pampki- bałam się, że Mały będzie się budził zasikany.
    Spał od 20:00 do 8:15 :bigsmile:
    Wkład był mokry (ale chyba tylko dlatego, że nie zdążyłam Witka na czas wysadzić), a mikropolarek dawał odczucie suchości.
    Jestem bardzo zadowolona:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    :) za nami już kilkanaście nocy w wielo i tylko raz zdarzył sie przeciek nie powiem z mojej winy bo młodego zatkałam butelką a sama robiłam śniadanie do szkoły uczniakom
    Co wyleczymy dupinkę, mąż z lenistwa zakłada dziecku jednorazówke i znów odczyny :/ i tak w kółko wrrr mam dość :/ A najgorsze że paskudzi sie ta dupinka i po raz kolejny pomaga tylko mąka ziemniaczana (dobrze że tania i wszędzie dostepna) ale nawet cudowna maść robiona nie działa
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.