Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Kieszonki wrzucam na 40 stopni, a kupki wcześniej traktuję szarym mydłem.

    Agunia, te pieluszki, które kupiłaś są z firmy babyland?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    hmm bez firmowe (wydaje mi sie ze to są made in china te tanie z ebay - ale wg zdjeć wydają sie takie same
    Zaraz wybywam do rossmana to kupię szare mydło :)
    --
    •  
      CommentAuthorIwona1977
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Agunia, kupowałaś te tanie (17 zł) na allegro? Jak oceniasz jakość? Cena bardzo kusząca więc się poważnie zastanawiam a nie mam doświadczenia z wielorazowymi...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Iwona myślę że mam za małe doświadczenie by być wiarygodnym cenzorem :)
    Mam kilka pieluszek - kupiłam na ww bazarku uzywane i porównując z nimi mogę powiedzieć że te po 17zł
    są duże z regulacją, wkład jest miękki i duży
    w dotyku miłe i miękkie
    Wyściółka jest bawełniana (mi chyba bardziej pasuje frota)
    Nie przeciekły na zewnątrz ale pupcia nie była aż tak sucha jak przy frotkowej warstwie
    ładnie rozkłada się w nich tetra
    Z tych co kupiłam używanych najlepsze są te:
    http://images41.fotosik.pl/965/ad03f65108d09b30gen.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorIwona1977
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Dzięki Agunia, przemyślę ten zakup.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Iwona ja nie żałuję :) I powoli planuję kolejny zakup by móc zebrać chociaż pół pralki pieluszek :P (moja pralka ma wsad 6kg i nie ma opcji 1/2 wkładu :/ więc no żal trochę prać często i mało)
    Josarisku mój mąż zakupił szare mydło antybakteryjne do tego (ja go w sklepach nie widziałam bynajmniej) i faktycznie pięknie doprało przy zapieraniu więc bardzo dziekuję za radę :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Agunia05: Z tych co kupiłam używanych najlepsze są te:
    jaki to producent?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Nie mam pojęcia :shamed: Pisze na nich tylko smiling baby pocket nappies (to są używane i dziewczyna opisała je jako najbardziej ulubione - nie dziwi mnie to ;))
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Agunia, czytałam, że mydło używane do zapierania na dłuższą metę może zatykać pory w polarku, przez co pieluszka robi się mniej chłonna - wtedy trzeba namoczyć w gorącej wodzie z płynem do naczyń, żeby odtłuścić. Ja kieszonki prałam w 40, a potem częściej w 60 stopniach i widziałam duuużą różnicę w tym, jak były doprane- na korzyść wyższej temperatury niestety. Dobrze robi też dodanie co jakiś czas sody do prania.
    A żeby nie puszczać pustawej pralki- prałam z ręcznikami, tylko wcześniej wrzucałam same pieluszki na samo płukanie i odwirowanie (żeby się jednak te ręczniki tak z tymi siuśkami nie kotłowały).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    pelasia: Dobrze robi też dodanie co jakiś czas sody do prania.
    czytałam ale jeszcze muszę się dokształcić w tym temacie :) Piszesz że mydło zatyka - hmm no niby ok bo gliceryna jest tłusta a ona jest w mydłach, ale potem w praniu chyba jednak puszcza? czy nie?
    muszę zamówić coś z serii antybakteryjnej, ale chcę jeszcze zobaczyc w 1sklepie u nas -> choć nie wiem czy jest to takie niezbędne i konieczne i wciaż sie zastanawiam ;)
    pelasia: A żeby nie puszczać pustawej pralki- prałam z ręcznikami, tylko wcześniej wrzucałam same pieluszki na samo płukanie i odwirowanie (żeby się jednak te ręczniki tak z tymi siuśkami nie kotłowały).
    hmm w przypadku mojej pralki to jest mało ekonomiczne rozwiazanie :P Cykl codzienny (na nim najczęściej piorę) to 40st - dopiera nawet skarpetki dzieci więc jest ok - trwa godzinę. samo płukanie i wirowanie jak włączam trwa ponad 20 minut. Poza tym tetry i wkłady po zasiusianiu przepieram i tak - no niestety jak dla mnie trzymanie ich cały dzień zasikanych to smrodek w łazience :/ dlatego przepłukuje pod bierząca wodą tylko - ale przestają pachnieć inaczej :P
    ___
    Jeden problem z wielorazówkami dla mnie to to ze nie mozna uzywać do nich płynów do płukania :/ Piorę z tetrą więc otulacz, wkład i tetra są mniej miękkie niż bym chciała i niz lubię :/ Młodemu to nie przeszkadza ale mi tak
    ___
    Dziekuję Pelasiu za rady i proszę wo wiecej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Na smrodek w łazience polecam zamykane wiaderko i olejek lawendowy, który też dodaję do płukania - pieluszki mają taki delikatny zapach. Olejek lawendowy ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

    pelasiu, a 60 st. to nie za dużo dla kieszonek z PULem? Piorę w 40 stopniach tylko dlatego, że boję się, że coś się stanie.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Wczoraj w nocy trochę czytałam o praniu pieluszek (ciii lepiej późno niż wcale ;) ) i już chyba wszystko wiem :)
    Wiaderko niestety nie zda u mnie egzaminu ponieważ nie miałabym gdzie go postawić tak by dziewczynki (głównie Antosia) go nie molestowały a niestety ze wszystkich wiaderek i pojemników ona wszystko wysypuje :/
    Ja nawet nie mam gdzie trzymać proszku czy chemii w łazience bo kwoka wszystko wyciągnie i wysypie :/ a wystarczy moment gdy idzie np umyć rączki. Szampony, płyny różne, proszki, papier do pupy - wszystko u niej ląduje w wc albo obok :/ Ścierka od podłogi służy np jako ręcznik czy sszczotka do kibelka jako szczotka do włosów... No cóż - Antosia jest jedyna w swoim rodzaju :wink::devil:
    --
  1.  permalink
    Mam pytanie do pieluszkowych mam :smile:
    Co sądzicie o otulaczach Babyetta??
    Wiem, że duzo osób poleca Flipa, zakupie go z pewnością ale chciałam jeszcze coś kolorowego :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Na początku miałam trochę pietra przed tymi 60 stopniami, ale pranie w 40, nawet z środkiem antybakteryjnym (nappy fresh albo olejek herbaciany) nie zdawało egzaminu u nas (mamy b. twardą wodę) i pieluszki po jakimś czasie zaczynały zalatywać. Nic się kieszonkom - PULowi nie stało. Na niektórych kieszonkach jest nawet na metce "pranie w 60 stopniach" dozwolone. Dodatkowo raz na miesiąc mniej więcej wygotowywałam wkłady z kwaskiem cytrynowym. Możliwe że przy miękkiej wodzie takie zabiegi byłyby zupełnie zbędne- u nas bez tego nie dało rady.

    A co do tego zapychania polaru przez mydło - nie wiem, nie sprawdzałam za bardzo, bo jak zaczęłam używać pieluch wielorazowych, to kupy już szły na nocnik, tak wyczytałam na forum chustowym.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    dla chcących pieluchować wielo produkty mamy szyjącej:
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=46894
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=53537&page=2
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=47973&p=1014392

    pieluch myślę, że mam dosyć, ale chcę zamówić wkładki laktacyjne i płatki higieniczne
    --
    •  
      CommentAuthorEquidna
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    nightingale_84: Co sądzicie o otulaczach Babyetta??
    Wiem, że duzo osób poleca Flipa

    ja polecam flipa zdecydowanie. ostatnio oglądałam sobie otulacze Yetty i przyznam szczerze, że brak zakładek do mnie nie przemawia, bo nie lubię jak skóra małego ma kontakt z pulem. ale to IMO, bo my na tetrze głównie lecimy i ona się zwija często. ale myślę, że otulacze Yetty swietnie się sprawdzą przy formowankach np.:smile:
    --
  2.  permalink
    Wlaśnie zakupiłam ostatnio dwa Flipy :smile:
    A teraz się zastanawiam czy warto brac takie rozmiarowe otulacze.. bo jednak cea ich jest wysoka, a niektóre wydaje sie ze starcza tylko na troszkę :(
    -- // //
    •  
      CommentAuthorEquidna
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    nightingale_84: A teraz się zastanawiam czy warto brac takie rozmiarowe otulacze.. bo jednak cea ich jest wysoka, a niektóre wydaje sie ze starcza tylko na troszkę :(
    --

    ja mam wszytsko one size, ale to dlatego, że Jaśka pieluchowałam późno bardzo (jak miał 7 m-cy), ale wiem od znajomych, że te pierwsze najmniejsze otulacze się przydają dla noworodków, bo często one size są po prostu dużo za duże. także teraz mam zamiar kupic parę otulaczy wełnianych rozmiarowych. sprzedac potem zawsze można na chustowym :wink:
    --
  3.  permalink
    No ja tak planuje pierwsze 2 tygodnie pieluszki jednorazowe stosować, takie eko, bo na poczatku może być masakra z tymi kupkami :wink: a potem własni zamierzam przejść na wielorazówki :smile: wiec może 2 otulacze takie w rozmiarach (3-9kg) zakupie :smile:
    -- // //
  4.  permalink
    Aaa w ogóle w Krk otwierają za niedługo sklep z pieluszkami wielorazowymi smile:
    Bedzie można sobie na miejscu wybierać :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorEquidna
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    nightingale_84: w Krk otwierają za niedługo sklep z pieluszkami wielorazowymi

    o to super! :bigsmile: a wiesz gdzie i kiedy?
    --
  5.  permalink
    Na Starowiślnej, jak się idzie w stronę rynku to po prawej stronie, i właśnie tak bliżej rynku, wczoraj tamtędy przechodziłam, sklepik juz wyremontowany i tylko oklejony był napisami "wkrótce otwarcie" :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 10th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: No ja tak planuje pierwsze 2 tygodnie pieluszki jednorazowe stosować

    Miałam taki zamiar właśnie, a potem przejść na wielorazówki. Niestety, pomimo, że dziecko już prawie 4 kg waży, pieluszki one size są jeszcze za duże na tą małą dupinkę i chcąc nie chcąc dalej na jednorazówkach ciągniemy i teraz z persektywy czasu myślę, że może warto było jednak zakupić otulacze w takich najmniejszych rozmiarach..... Bo teraz to nie ma sensu - zanim przyjdą, mały dorośnie pewnie do tych pieluszek, które już mam kupione
    --
    •  
      CommentAuthorEquidna
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    agi_s: Niestety, pomimo, że dziecko już prawie 4 kg waży, pieluszki one size są jeszcze za duże na tą małą dupinkę


    no właśnie to potwierdza słowa koleżanek moich :smile:
    z Imse Vimse, ten najmniejszy rozmiar otulaczy i AIO sa ponoc super dla takch maluchów
    --
  6.  permalink
    OO to dzieki dziewczyny za radę :smile:
    W takim razie zamówię sobie jakieś takie dwa maciupcie, właśnie z Imse Vimse takie widziałam.. a one do zbyt drogich nie należą więc akurat na dobry start powinny być :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    mój maluch urodził się bardzo duży (4,9kg) i od 2tż lecimy na wielorazówkach - na początek zdecydowanie otulacze rozmiarowe, nawet na niego one-sizy były za duże ;) miałam 3 w rozmiarze S (jeden nature babies - bardzo fajny i niedrogi, jeden bambino-mio - niespecjalny, bo bardzo twardy, jeden polarkowy hand-made - bardzo przyjemny, aczkolwiek zdarzały się przecieki kupkowe)
    od kiedy młody dorósł do one-size to lecimy na flipach (I love it!) + tetra, ew. mikrofibra
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Zainteresował mnie temat tych pieluszek :smile: Tylko póki co wydaje mi się mega skomplikowany do ogarnięcia:wink: Ale czytam linki podane przez Was i zobaczymy :) Sam pomysł wydaje mi się super raz ze względów ekologicznych, dwa finansowych, pewnie, że to wydatek spory na początek ale i tak się opłaca, z tego co piszecie.
    Pozdrawiam!
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    hmm zainwestowanie w pieluszki dla mnie było najtrudniejsze ale na dzień dzisiejszy bardzo sobie chwalę :) i ostatnio nawet na noc Młodemu zakładam i się nie odparza
    Ciut mnie zawiodły 3 pieluchy - taka z wszytym wkładem - dłuuugo schnie i jest mocno odczuwalna wilgoć (będą fajne dla Antosi jak może ruszymy z nocnikowaniem - póki co je zdejmuje), kolejna to Naughty baby - jest szeroka w kroku jak dla Nata, płytka - krótka i choć to uniwersal do 13kg czy tam 15 to na długość jest juz za krótka i za szeroka nadal i nie trzymają dobrze rzepy i się odpina (mam 2 sztuki kupione nowe wiec to nie kwestia sprania) i formowanka Tetro - ogólnie wiązanie super i na dupci wygląda no ślicznie ale materiał użyty jest be i już po pierwszym praniu wygląda na mocno spraną i mega eksploatowaną -> wiec minus tylko estetyczny. za to rewelacyjnie sie sprawdziła gdy łapaliśmy siuśki do woreczka bo mogłam wyregulować przyleganie do siusiaka i woreczka :wink:
    --
  7.  permalink
    Zabka - pieluszki wielorazowe są super!
    Ja juz się nie moge doczekać jak zacznę je stosować :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Night czytam na stronie Pieluszkarni i coraz bardziej jestem przekonana :) Dopiero zaczynam się orientować w tym, ale na razie najbardziej chyba przekonują mnie Snap In ONe - mają różne rozmiary, można wymieniać tylko (częściej) te wkłady, czyli otulaczków potrzeba mniej :) I szybko schną :) Zastanawiam się, czy te wkłady do każdego rozmiary pieluszki muszą być coraz większe? Bo wydaje mi się, że nie koniecznie, ale może się mylę?
    Zastanawiam się jeszcze, czy przy tych pieluszkach można używać kremów do pupy i chusteczek takich wilgotnych?

    Edit: doczytałam, wielkość wkładów zależnie od rozmiaru pieluszek ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    przy wielorazówkach kremów użuwasz tylko w razie konieczności bo zmniejszają chłonność. ja nastawiam sie na otulacze i tetrę, chociaż tez mam kilka formwanek, ale one mega długo schną.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Rozumiem :)
    W przypadku otulaczy i tetry to pewnie trzeba prać za każdym razem całość, bo chyba tetra nie jest na tyle chłonna?
    Jakie konkretnie otulaczki wybrałaś?
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    dziewczyny piszą, że jak jest tylko zasikana tetra to otulacz można na stosować na kilka razy.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    A jakie konkretnie otulaczki wybrałaś?
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
  8.  permalink
    Ja kupiłam otulacze FLIP, bo dużo dziewczyn je poleca, na Pieluszkarni też same pozytywne komentarze czytałam, i tak jak Bladykotek mówi, jak zsikane pieluszki i nie przeciekną to można śmiało sama tetrę wymienić a otulacze dopiero przy którymś tam razie.
    A kieszonki kupiłam na Allegro takie po 33zł chyba, i sa przecudne!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    teraz sa na allegro kieszonki za 17zl+przesylka
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Bladykotku, ta stronka mi się nie otwiera...:sad:
    W sumie też wydaje mi się dobre rozwiązanie te otulaczki i tetra. A możecie polecić coś z otulaczków - żeby były w rozmiarach, nieprzemakalne i na napy a nie rzepy? Może jakieś sprawdzone sklepy? Bo na Allegro nie chciałabym podróbek kupić jednak...

    Night, te Flipy da się jakoś regulować do wielkości dziecka? Nie robi się w nich duża pupa?
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Dzięki Bladykotku :)
    Wiecie co, ja się najpierw jeszcze doedukuję, bo zadaję tu pytanie a za chwilę sama znajduję odpowiedź :wink: Przejrzę najpierw wszystko, co znajdę i potem ewentualnie zgłoszę się do Was o poradę :wink:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  9.  permalink
    Flipy są one size, czyli są regulowane do wielkości dziecka :smile: z tego co czytałam opinie to pupka wcale na dużą nie wygląda :smile:
    Spokojna głowa ŻAbka ja siedziałam kilka dni na necie żeby ogarnąć temat pieluszek :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    eko pieluszki we wczorajszym pytaniu na śniadanie: http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyn...luszki/5221151
    --
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Zajrzyjcie tu:

    bez pieluch
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny proszę o rady, opinie :)
    Wstępnie wybrałam 3 rodzaje wkładów, zależy mi na tym, żeby nie robiły dużej pupy. Wklejam też otulaczki jakie wybrałam, proszę Was jeśli wiecie coś o tych wkładach napiszcie, jak tam z ich grubością i funkcjonalnością :)

    Otulaczki:
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-2918--Imse-Vimse-Otulacz-bawelniany.html na początek, rozmiar S (myślę o 2 sztukach)
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-837-Otulacz-flip-onesize.html na resztę czasu pieluszkowania, w razie czego też na początek jak zabraknie - 3 sztuki

    Wkłady:
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-3542--ECOpi-Pieluszka-formowana-bawelniana-niebielona.html (5-6 sztuk)
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-2647--ECOpi-Pieluszka-prefold-z-bawelny-niebielonej.html ( po 3 sztuki z rozmiaru??)
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-2247--Bambino-Mio-Pieluszki-prefold.html (8 sztuk - jedno opakowanie)

    i zwykłych tetrowych jakieś 30 sztuk.

    co myślicie?

    Może możecie polecić jakieś produkty dostępne na allegro, albo sprzedawców? Nastawiam się na wydatek około 500 zl ale może udaloby się taniej ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  10.  permalink
    Zabka, co do otulaczków to ja tak samo to planuję jak ty :smile:
    Tzn, jeszcze musze dokupić te malusie z Imse Vimse, bo Flipy już mam :smile:
    Aaa tylko rozmiar S może być za duży, czytałam gdzieś że lepiej jednak kupić NB jeśli od samego poczatku chcesz stosować wielorazówki.
    A ty i tak będziesz miała wcześniej CC więc dzieciaczek pewnie za duży nie będzie..

    Na wkładach się nie znam, bo jeszcze są nieprzetestowane..
    A może jakieś kieszonki byś kupiła, dzięki nim dziecko ma uczucie suchości czyli są idelane na spacer np :).
    Ja kieszonki mam z Allegro, Sprzedawca się nazywa Zamiastpampersa i do każdej pieluszki daje dwa dodatkowe wkłady chłonne więc idealnie :smile:
    A w dotyku są przecudowne, schną szybko bo już wyprawkę prałam więc mam jako takie pojecie :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    ja w ogóle nie mam pojęcia o czym Wy piszecie
    czesko ruski film jak dla mnie :devil::devil::devil:

    ale zapytam tylko o jedną rzecz bo mnie to ciekawi = przy tych otulaczkach itp jest tyle samo prania i suszenia co przy pieluszkach tetrowych ?
    czy to jakoś inaczej działa ?
    bo mnie przez chwilę ten temat nurtował ale jak sobie przypomniałam jak i ile schną rzeczy w listopadzie/grudniu itp w bloku to mi się od razu odechciało....
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    otulacze schną mega szybko, a stosujesz je na kilka razy czyli ok 2 dziennie, wymieniasz tylko wkłady np tetrę. moje formowanki schły mega długo. na razie mam tylko 1 kieszonkę, ale będę ją prać jak już mała się urodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    bladykot: wymieniasz tylko wkłady np tetrę


    aha czyli otulaczki spoko ale tetrowe pieluchy trzeba prać non stop [tzn po każdym użyciu] i to pewnie po 20 - 30 sztuk dziennie tak ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    tetrę po każdym użyciu, ale wątpię by była tego taka ilość jaką podajesz. zapytam josaris, bo ona na tetrze jedzie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.