Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Agunia, a jaką zakładasz na noc?
    Ja dałam Bobolider - włożyłam do środka wkład , ale na zewnątrz nie położyłam nic, żeby miał uczucie suchości.
    Zastanawiam się jednak, czy nie położyć jeszcze np. tetry, a na nią te cienkie wkłady "zawsze sucho"
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Przeczytałam dzisiejszą notkę z dośc popularnego bloga dzieciowego: link i powiem szczerze trochę się zaskoczyłam wyliczeniami... cały czas słyszałam, że w wielorazowych taniej wychodzi (choć roboty więcej z tym). Pomijam oczywiśce przykład Nata Aguni, który źle znosi jednorazówki, ale w przypadku innych dzieci warto?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011 zmieniony
     permalink
    No tak, ale zauważ, że autorka wybrała pieluszki nieco stronniczo- przy jednorazówkach podaje przykłady najtańszych (nie mam na myśli tych naprawdę najtańszych, bo te są do bani zupełnie)- zwaz na proporcje ilości kupowanych paczek z Lidla i Pampków, przy wielorazówkach wyskoczyła z pieluchami w kosmicznych cenach - bierze na warsztat nawet te powyżej 100zł ( średnio po 80zł)
    Pieluszka Bobolider (moim zdaniem rewelacyjna) kosztuje natomiast 18zł (najnowsze dane z allegro) wkładki to koszt rzędu 8-9zł/sztuka, tetra- jakieś 2zł.
    --
    Poza tym- jeśli chodzi o wielorazówki, autorka opiera się jedynie na teorii, która ma się nijak do praktyki. Wszystkie te gadżety, o których pisze, można z powodzeniem odpuścić sobie. Nie pierze się też po każdym zasikaniu,ja piorę co jakieś 3 dni, więc argument o zużywaniu wielkiej ilości wody i energii do mnie nie przemawia:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Aa, i oczywiście pieluszki wielorazowe można wykorzystać przy kolejnym dziecku- wydatek wtedy praktycznie zerowy.
    Albo odsprzedać. Wiele osób kupuje używane.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Wiem i zamierzam spróbować :) pierzesz co 3 dni? ile potrzeba otulaczy i wkładów (tetry) żeby robić pranie tak rzadko?

    Używane pieluszki jakoś mi nie bardzo się widzą... nie kupuję sobie używanej bielizny, dziecku też pieluch używanych nie kupię.

    I jeszcze pytanie do doświadczonych: jakie pieluszki kupić aby stosować po odpadnięciu kikuta, już u noworodka? Bo ciągle czytam, że to co dziewczyny kupiły to za duże jest i dziecko się w tym topi więc póki co na jednorazówkach są.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Właśnie wyprałam i specjalnie policzyłam- 15 pieluszek tetrowych,cztery wkłady, 4 kieszonki bobolider i 5 otulaczy.
    Z tym, że ja często Małego wysadzam i większość ląduje w kibelku :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Agael mi na noc podpasowały najbardziej te:
    http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/17/71/06/04/1771060405
    Powodów jest wiele ale te naj - są duze i miękkie
    Do kieszonki daje normalny wkład a na wierzch ten spinany wkład
    Na dzień w kieszonke tetra a na wierzch wkład
    Dlaczego tak robie? bo młody podsikuje często a mało i czasami jest tak że ledwie zapnę body a juz tetra mokra i on sie wścieka/ Jemu nie pasuje tetra przy pupie niestety.
    Obecnie mam i używam 9 kieszonek, 4 podwójne wkłady 14 zwykłych, 22 tetry (plus 3 kolorowe które są tylko do buzi) 4 bawełniane pieluszki i 4 flanelowe. Niestety mam problem z suszeniem i o tyle co kieszonka i tetra schną szybciej to wkłady zdjęłam suche po 22 godzinach w zimie ten czas sie wydłuży niestety stąd zamysł dokupienia jeszcze kilku wkładów i kieszonek
    ___
    Ale powiem Wam tutaj radość nieziemską - ANTOSIA zaczęła wołać siusiu!!!!!!!!! sama! Wczoraj siedzę na kibelku ta przyszła i "mama kiku" ja że tak robię siusiu a Mała że "Osi kiku" i posadziłam ja bez przekonania i było siusiu!! Dziś od 8 rano bez pieluszki tylko na drzemkę ale szybko ją zdjęła i było owszem kilka popuszczeń ale ANTOSIA ROBI SIUSIU NA NOCNIK i zaczyna sie kontrolować!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Brawo dla Antosi!!:cheer::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Aga nawet nie wiesz jak sie cieszę! Neurolog nas już straszyła solidnie - a Antosia znów mi pokazała ze ona dorasta do pewnych rzeczy wtedy gdy chce a nie gdy inni chcą :P
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    brawo!:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    aaa zobaczyłam Karko i sobie przypomniałam że mam jeszcze jedną pieluszkę Tetro :P
    Ogólnie fajna i miło się ją zakłada jednak u nas za długo schnie no i ja nie mam otulaczy wiec przecieka :D Ale jest bardzo przydatna przy łapaniu siuśków do woreczka bo można super wyregulować i wczoraj dałam ją Antosi i łatwo się z niej wyswobadza jak chce siadać na nocniczek :P
    __
    Poruszane były finanse. w lato mogłam prać codziennie, pieluszki puszczałam 2x na krótkie pranie (u mnie samo płukanie i wypompowywanie wody trwa 23minuty a tzw pranie szybkie 30 minut - więc najpierw puszczałam na 1wsze z płynem do prania a potem z płynem antybakteryjnym - wcale nie ten Nappy ale niemiecki zwykły do odzieży) jak wspomniałam prałam codziennie i rachunki za wodę i prąd były normalne - nie odczułam jakoś ich wzrostu może 5zł więcej było na wodzie powiedzmy 10 - ale biorę pod uwagę to ze jak było ciepełko top dzieciaki potrafiły sie myć i 2 razy dziennie ogólnie więcej pralek mi szło dziennie i były inne rzeczy które miały wpływ na wysokość rachunku
    Inwestycja w pieluszki... Kupiłam po 17zł z Bobo czegoś tam - 3 na próbę i są super, Tetro też nowa a reszta używana kupiona na bazarku pieluszkowym i potem na allegro - łącznie wydałam około 280zł zł na pieluszki, wkłady, olejek lawendowy i herbaciany (ostatni cholernie drogi!), płyn antybakteryjny i delikatny płyn do prania.
    Za pieluchy jednorazowe płacę różnie bo różne kupuję ale można przyjąć że 45zł za paczkę za ok 60sztuk (zależy które bo np Dady mają 54sztuki) idzie około 4-5 sztuk na dobę czyli paczka jest na jakieś 10dni przyjmijmy więc że jest to 130zł na m-c - czyli inwestycja w pieluszki już mi się zwróciła. W przypadku Nata leczenie odczynów i bardzo częste przewijanie - już mi się dawno więc zwróciło! Co do prania - piorę i tak co 2 ręczniki i z nimi lub z dzieckową pościelą puszczam pieluszki więc może dlatego jakoś mocno nie odczuwam tego na rachunkach.
    Obecnie szykuję sie do dokupienia Lenny Lamp - mam rabat na zakupy u nich na 60zł więc gdy kupię 1 pieluszke i 5 wkładów dopłacę jakieś 25zł plus koszt wysyłki a tamtejsze wkłady są cieńsze tzn długie a cienkie i do składania wiec szybciej będą schły.
    aa do kosztów eksploatacji trzeba jeszcze doliczyć kwasek cytrynowy i sodę - około 3 zł a nawet mniej :P
    Uwierzcie mi ze staram sie oszczędzać na czym się da a tetra zawsze wydawała mi sie i droga w eksploatacji i kłopotliwa -> tak było przy pierwszym dziecku, ale przy 6tym magicznie sie stało inaczej. Jestem zadowolona i nie tylko dlatego że Nat ma delikatną dupinkę ale pranie czy składanie pieluch w całość nie jest aż tak czasochłonne i kłopotliwe
    ___
    Aga mówiłaś o papierkach tych sucho ochronnych - kupiłam je ale jak dla mnie niekoniecznie są dobre (mogę odsprzedać prawie 3 paczki) bo kupka po nich spływała po bokach na zewnątrz i przyklejały sie Natowi do pupy - nie nocnikuję dziecia i jakoś nie widzę problemu w tym że będzie plamka na wkłądzie - szare mydło ładnie spiera, a ostatnio kupiłam chyba w Rossman mydło na plamy i nim przepieram i mam tylko na jednej kieszonce plamę (mąż nie zaprał od razu) Czasami wsadzam pieluszki do wody z wanishem potem przepieram w płynie do naczyń i wsadzam do pralki na pranie w sodzie zmieszanej z kwaskiem - nie ma większych plam niż na tetrach - a niektóre mam jeszcze po Ani
    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    Agunia, fajnie, że wyliczyłaś koszty i pokazałaś, że wcale nie trzeba wydawać horrendalnych cen na wielorazówki.
    U mnie wyliczenie nie miałoby racji bytu, bo mnóstwo pieluszek uszyłam sama i w sumie mogę zmieniać je tak często, jak potrzeba i prać co trzy dni. I ciągle doszywam sobie nowe.
    Rzadko też piorę same pieluchy- najczęściej właśnie z ubrankami, pościelą, ręcznikami.
    Co do papierków - kilka z nich przez przypadek wylądowało wraz z pieluszkami w pralce. Po wypraniu ich okazało się, że są całe i nie różnią się od nowych niczym oprócz tego, ze są pogniecione. Zaczęłam się zatem zastanawiać, czy nie użyć ich ponownie- czy to już by było przegięcie?:devil:
    --
  1.  permalink
    Czytalam na innych forach, ze wlasnie dziewczyny po kilka razy je piora i sa ok.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    No to super. Oczywiście wyprały się tylko te osikane:cool: reszta ląduje w kibelku :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Wczoraj zamówiłam pieluszkę LennLamb - szok bo wczoraj ok 15 zamawiana a dzis rano kurier juz u drzwi - to jest obsługa na poziomie!! Pieluszka milutka w dotyku i fajniutka :) Te wkłady metrowe są fajne ale jak w użyciu dowiem sie może jutro :) Śmieszne takie i inne
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    ja prałam zasiusiane wkładki z canpola były trochę pogniecione :wink: na początku je prasowałam, ale niedługo :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia05: Wczoraj zamówiłam pieluszkę LennLamb
    szkoda, ze maja tylko chłopięce wzory bo chyba dostaniemy rabat w konkursie zdjeciowym
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Bladykotku ta jest wg mnie uniwersalna i ją wybrałam
    http://pl.lennylamb.com/images/products/DP_IMG_0149_w350h350.jpg
    tylko ze w rzeczywistości jest ciemniejsza a nie taka błękitna
    Wczoraj wymoczyłam pieluszki w płynie do naczyń, potem sodzie z olejkiem lawendowym i może sie ciut "rozbiją" bo zaczęły już być inne w dotyku. Właśnie się piorą - pierwsze pranie puściłam z płynem antybakteryjnym a teraz piorą sie bez niczego a z kilkoma kroplami olejku lawendowego - zobaczymy jakie będą
    Zastanawiałam sie nad tym co t znaczy oblepione detergentem czy już nie wiem jak to nazwać - ale po pewnym czasie czuć to w dotyku że są inne i moje takie zaczęły być
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    jesssssuuuuu ile tu jest wiedzy.
    Jestem skołowana.
    _
    U nas nocnikowanie jest na etapie uwsteczniania.
    Chyba sobie sprawię takie pieluchy, jak będzie miał mokro to może szybciej wróci na nocnik.
    Polećcie mi jakiś zestaw startowy dla 13kg 2,5latka.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    A czy ktoras z Was uzywala takich formowanek?? Cena kuszaca ale czy sa wystarczajaco chlonne?? I to juz bez niczego tylko w otulacz nie?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    katy222: Polećcie mi jakiś zestaw startowy dla 13kg 2,5latka.
    myślę, że otulacz+tetra, tanio i będzie czuł mokro.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Biedronka, Nawet jeśli są chłonne, to na pewno nie nieprzemakalne.
    Gdybym miała wybierać, wolałabym np. te -w podobnej cenie, a otulacza dodatkowo nie trzeba
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny, powoli zcazynam przechodzić na tetrę.
    A zatem mam pytanie do doświdczonych mamuś odnośnie prania.
    1) Pierzecie tetrę i te inne kieszonki razem z ubrankami? Czy osobne prania?
    2) Jak to jest z zasikanymi czy zakupkanymi pieluszlkami, spłukuje zawartość, szarym mydłem dopieram i takie mokre do wiadra i czekaja na swoja kolej do prania? Czt wczesniej suszyć?
    3) Wystraczy prać je w 60 stopniach z dodatkiem Nappy Fresha?
    Za wszelki wskazówki z góry dziękuję :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Właśnie w ddtvn wypowiada się "ekspert", który "obala" mit, że pieluszki tetrowe są lepsze - twierdząc że tetra wymaga dodatkowej ceratki.
    Śmieszne, że wypowiada się ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia o tym....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Night ja piorę z innymi ubrankami. Kupkę wyrzucam (jeśli wypadnie za papierek), traktuję zimna wodą i wrzucam do wiadra- mokrą. 60 stopni wystarczy :smile: uwaga na niektóre kieszonki- wymagają najwyżej 40 stopni.
    --
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Agael czyli te za kazdym razem pierzesz cale i ten wklad tez. Wiec jak mi sie dziecko urodzi to ile bym ich potrzebowala? Z 20 wystarczy? Plus cos na zapas np otulacze (z 5 sztuk i do nich wklady).
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Biedronka, nie wkładam wkładów do środka, tylko daję na wierzch, więc kieszonki nie są tak szybko mokre- tak co dwie pieluszki go wyrzucam. No i często wysadzam Małego, więc pieluszki są dłużej suche.
    Mam takie kieszonki tylko 4, ale uszyłam mnóstwo z polarka (ostatnie moje zdjęcie na poprzedniej stronie)- polarek chłonie, a daje uczucie suchości i nie przemaka tak szybko.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    polarek? nie lepsza flanela?
    tak tylko pytam, bo nie w temacie jestem jeszcze.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    a ile sztuk tych otulaczy? tak mniej więcej. 5 wystarczy na dzień?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Flanela na wkłady jak najbardziej- ale jako otulacze nie nadaje się, bo najzwyczajniej w świecie przemaka.Zaraz body i śpiochy mokre. No, chyba że taka flanela z ceratką, ale ja nie chcę ceratki.
    Cienki polarek jest zdecydowanie lepszy. Ubranka pozostają suche.
    Przynajmniej takie są moje doświadczenia, ale może inne Mamy maja inne :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    brzmi to sensownie :)
    Powiedz ile sztuk idzie Ci na dzień?
    Mojemu zaszczańcowi polar też pewnie by przemiękł. Potrzebuję czegoś mocniejszego.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    katy222: a ile sztuk tych otulaczy? tak mniej więcej. 5 wystarczy na dzień?
    \
    5 to, moim zdaniem, trochę mało.
    Zalezy, ile dziecko sika, jak często i czy się je wysadza.
    U mnie czasem jest tak, że każde siusiu trafia do nocniczka, a czasem idzie pieluszka za pieluszką (jak np. bardzo dużo wypije)
    Gdy mam teraz te polarkowe i tetrę kładę na wierzch, wystarcza mi 5-6.
    Kupne bobolider z mikropolarem też w tej ilości mi wystarczają (tzn. mam 4, jak się skończą, daję te polarkowe)
    Generalnie całkowicie nieprzemakalne (bobolider i bambino mio) zakładam na noc, na spacer, do spania), w dzień polarkowe lub flanelowe.
    Pisze o tych konkretnych pieluchach, bo z innymi nie mam doświadczenia.
    Żadna reklama ani kryptoreklama, heheheh
    Flanelkowych musiałam użyć więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    katy222: Mojemu zaszczańcowi polar też pewnie by przemiękł

    Myślę, że nie przemiękłby. Przynajmniej nie tak szybko.
    Witek na jeden raz potrafi siknać sporo. Tetra do wykręcania. Polarek prawie suchy (wilgoć wyczuwalna dopiero po mocnym naciśnięciu). Ubranka suche.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Katy, pytałaś mnie to tutaj tez pokazuję, moze któras skorzysta.
    OTULACZE
    Dla 28dniówek przewidywane rabaty ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    agael dzięki za szczegółowe info.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    To juz mogę powiedzieć ze wkłady Lenny lamb są super! Schną szybciej, wilgoć wchłaniają rewelacyjnie i fajnie izolują wilgoć bo pupcia sucha. Sama kieszonka też jest milutka i fajna - jak wygram w totka dokupię jeszcze kilka ;P
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    A nam się nie sprawdziły wielorazówki. Napaliłam się i nakupiłam całe mnóstwo. Przestałam w nie pieluchować Małą, bo:
    1) W lecie pupka była nieźle zgrzana, bo albo kilka warstw polaru, albo cerata - guzik to oddycha
    2) Pranie to może nie kosztowało dużo czasu ani pieniędzy, ale składnie tych pieluszek po tym - przypinanie, wkładanie wkładów - dla mnie to było bardzo czasochłonne
    3) Młoda zaczynała chodzić i takie tony tkanin w kroczku po prostu uwierały
    4) Kilka razy pieluszki przeciekły, w jednorazówkach (nawet tych najtanszych) nie zdarzyło się to nigdy
    5) Młoda zaczyna kumać o co chodzi z załatwianiem się na WC. Zdarza się, że cały dzień nie zmieniamy pieluszki, bo sika posadzona na deskę, więc pieluszka jest sucha. Zaczynamy też próbować ubierania samych majteczek.
    Zatem uważam, że w naszym przypadku niepotrzebnie zainwestowałam w te wielorazówki.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    a my zaczęliśmy używać, ALex nie oponuje, zakłada bez szemrania,ale jak na razie nic się nie zmieniło w wołaniu o nocnik :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    Dziewczyny czym potraktować tetrę żeby zeszły kupkowe plamki?
    Bo szczerze powiedziawszy nie mam siły i czasu żeby każdą z osobna szorować mydłem.
    Wygotować je czy co?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Ja tetrę wrzucam czasami na gotowanie czy 60st i do wstępnego dodaje wybielacza (ja kupuje ten biedronkowy oxy)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Soda oczyszczona wybiela i jest dozwolona i bezpieczna.
    Typowego wybielacza bałabym się ze względu na zdrowie dziecka.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    słońce to najlepszy wybielacz!
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    To oczywista oczywistość:tongue: ale w listopadzie nie liczyłabym na nie jakoś szczególnie
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    yyy Bewe a jak może zdrowiu dziecka zaszkodzić wybielacz?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie ma w sobie chloru?
    Jeśli nie, to jaka substancja jest odpowiedzialna w Twoim produkcie za wybielanie, Agunia? Uważasz, że to, co zawierają powszechnie dostępne na rynku wybielacze jest bezpieczne dla skóry okolic intymnych małego dziecka?

    Odeszłaś od pieluszek jednorazowych, by wielorazówki traktować wybielaczami?:shocked:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Bewe, większość dostępnych teraz w sklepach wybielaczy nie zawiera chloru tylko tzw. nadwęglan sodu, ściślej to jest związek kompleksowy węglanu sodu (potocznie - sody) i nadtlenku wodoru. Po rozpuszczeniu w wodzie wydziela czysty tlen, który wybiela i dezynfekuje. Nie ma się czego bać, taki wybielacz w żaden sposób nie jest w stanie podrażniać skóry. Wystarczy sprawdzić skład na etykiecie.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    No to gratuluję pomysłu wybielania pieluszek wielorazowych dostępną chemią :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    bewe82: Odeszłaś od pieluszek jednorazowych, by wielorazówki traktować wybielaczami?
    Odeszłam od jednorazowych bo młodego uczulają a nie by mieć do czego używać wybielaczy :devil: nie wydaje mi się by wiele tego wybielacza zostaje na tetrze po długim praniu i podwójnym płukaniu. I tak wydaje mi się to bezpieczniejsze niż używanie jednorazówek w sensie ze małemu nic sie nie dzieje gdy raz na jakiś czas wypiorę rzeczy w wybielaczach
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    bewe82: No to gratuluję pomysłu wybielania pieluszek wielorazowych dostępną chemią :smile:



    bewe82, a w czym ta chemia jest szkodliwa? Jest to przecież zwykły węglan sodu czyli soda, o której wspominasz wyżej i nadtlenek wodoru czyli woda utleniona...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Lexia: bewe82, a w czym ta chemia jest szkodliwa? Jest to przecież zwykły węglan sodu czyli soda, o której wspominasz wyżej i nadtlenek wodoru czyli woda utleniona...

    To samo miałam napisać - czym to się niby różni? A znasz, Bewe, proces produkcji sody oczyszczonej, którą polecasz wyżej? Taka sama chemia, jak każda inna. Soda (węglan sodu) i soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) są produkowane w tym samym procesie technologicznym i to na ogromną skalę.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.