Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 29th 2007
     permalink
    Tak.
    Powinno być ostatnie 12 cykli, a jesli użytkowniczka nie ma więcej obserwacji, to odpowiednio mniej.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 27th 2007 zmieniony
     permalink
    bardzo by sie przydało w statystykach podanie najwczesniejszego i najpozniejszego szczytu sluzu i szczytu szyjki,i najwczesniej i najpozniej rozpoczetej 3ciej fazy.
    a wam dziewczyny? mi to by było pomocne przy odkładaniu, ale szczyty staraczkom na pewno też by się przydały..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Przydałoby się, też się zastanawiałam nad najpóźniejszymi szczytami.
    Może statystyki podstawowe - są widoczne teraz.
    Statystyki zaawansowane - inne podsumowania?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Nie jest to problem. Trzeba tylko ustalić co jest potrzebne.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    dla mnie szczyty sa wazne, bo skok w statystykach mnie "nie robi" bo ja mam przedwczesne skoki bardzo często.
    a szczyty i najwczesniejsze i najpozniejsze są wazne. żeby wiedziec kiedy najszybciej i najpozniej sie zacznie 3cia faza dla odkładajacych i starajace zeby wiedziały (Do) kiedy mogą się starać. statystycznie.
    a czas rozpoczecia 3ciej fazy bo odkładające jak ja nie mają czasu przeglądać wszystkich cykli żeby to sprawdzać.a czasami na 3cią fazę czeka sie dluzej nix 3-4dni po skoku czy szczycie z powodów różnych.w zaawansowanych statystykach moze rozważyłabym zaznaczenie czy chcemy widzieć statystyki tylko z ostatnich 12 cykli czy ich większej ilości. domyślnie oczywiście ostatnie 12cykli.

    czekam na pozostałe opinie:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Zawsze pomocny jest widok Moje cykle.
    Przydałby się przycisk "Rozwiń wszystkie".
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Ja popieram wnioski dziewczyn. Opcja widoczności najwcześniejszego i najpóźniejszego dnia szczytu niektórym da pogląd na płodność i regularność.
    Opcja rozwiń wszystkie też by się przydała, bo nieraz chcę porównać początki niepłodności i muszę wszystko po kolei rozwijać:(
    I jeszcze raz przypominam się z prośbą o możliwość interpretacji w metodzie angielskiej i niemieckiej. Chodzi o możliwość odliczania 3 dni po szczycie śluzu, bo w obecnej sytuacji interpretacja dla tych metod jest niekompletna:(
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Ja tam myślę, że szczyt śluzu nie ma takiego znaczenia, bo i tak najważniejszy jest skok - ten który jest po szczycie. Przedwczesny skok właśnie dlatego się nie liczy i nie ma znaczenia, że jest przed szczytem, więc w ogóle się nie powinno go uwzględniać. Dla mnie byłoby natomiast pomocne, w jakim dniu NAJCZĘŚCIEJ jest skok temperatury.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Czyli obliczanie średniej czy wartości najczęściej reprezentowanej?
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Nie chodziło mi o uśrednianie, lecz tak jak napisałam - o to kiedy rzeczywiście najczęściej występuje skok.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    no największa czestoliwosc to fakt bylaby przydatna.
    ale sam skok najmniej mi pomaga, bo ja mam zwykle przedwczesny:(

    pani wonka kwiatuszek tłumaczyła mi że w ang. odliczanie po szczycie jets potrzebne, bo to taka metoda, my stosujemy roetzera i/.lub kippleyow i tu jest inaczej. rozumiem kwiatka ze jesli nauczyla sie danej metody i jest wzrokowcem to wzrokowo ocenia sie najszybciej i interpretuje.

    nie wiedzialam ze poczatku 3fazy sa gdzies zaznaczane..ale i tak wolałabym jeszcze miec to pod kazdym wykresem a nie zliczac i porownywac za kazdym razem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Mam wpisanych w sumie 17 cykli. W 3 zaznaczyłam pominięcie w statystykach.
    Czemu w statystykach jest info, że dotyczą 10, a nie 12 obserwowanych cykli?
    --
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Też mam ten problem. Przypuszczam, że program bierze pod uwagę ogólnie 12 ostatnich cykli, a skoro 2 z nich są wyłączone z obliczeń, to wyszło 10. Trzeba by chyba koncepcję zliczania cykli zmienić.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Po weekendzie zrewiduję sprawę :)
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Jest tak, jak napisała himeko. Do statystyk brane jest pod uwagę 12 cykli (tak zostało ustalone podczas konstruowania) i skoro dwa są wyłączone zostaje 10.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    OK. Czy można zmienić tak, aby wliczać do statystyk ostatnie 12 cykli, jeśli użytkowniczka zaobserwowała więcej niż 12 i niektóre wyłączyła? Wyłączone byłyby zwyczajnie pomijane i brane pod uwagę kolejne.
    Taka sama zasada powinna obowiązywać przy wyznaczaniu przewzrostowej szóstki i odliczaniu 3-4 temperatur wyższych po skoku. Czekamy aż temperatury zakłocone, poniżej linii i dni bez temperatury nie będą numerowane.
    Powinno być poprawnie, zgodnie z metodami.

    Czy to jest możliwe do zrobienia?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Amazoneczko, wydaje mi się to nierozsądne. Najważniejsze jest ostatnie 12 cykli.
    Przedyskutuj to proszę z ekspertami.

    Co do zliczania 6 i 3, sprawa czeka aż rozpoczniemy prace przy rozdzieleniu metod.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    Damazy, od czasu do czasu w życiu samoobserwatorki jest taka sytuacja, że statystyki trzeba wyzerować:
    - poród,
    - poronienie,
    - branie leków hormonalnych do hamowania cyklu.

    Tego wszystkiego doświadczają użytkowniczki 28dni i muszą tworzyć statystyki na nowo.
    Jak można to rozwiązać? Czy można dać możliwość na pewnym etapie życia wyzerowania statystyk bez konieczności zakładania nowego konta? Oczywiście, człowiek jest omylny i musi być możliwość cofnięcia operacji.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Czekaj, nie łapę. Jak to wyzerować?
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 10th 2007 zmieniony
     permalink
    Po porodzie zaczyna się obserwację tak jakby na nowo. Tak samo, w sytuacji w której ktoś stosował npr, potem np. tabletki, które odstawił i wraca do npr. Przy poronieniu to nie wiem, ale pewnie tak, skoro Amazonka tak napisała.

    W takiej sytuacji nie możesz brać pod uwagę danych statystycznych z cykli sprzed porodu, tylko trzeba je tworzyć na nowo, bo nie można się kierować tym, że np. przed porodem najdłuższy cykl miał 35 dni albo najwcześniejszy skok był 15 dc. O ile chyba nie ma zbyt wielu osób, które by były po tabletkach, a wcześniej się obserwowały, o tyle osób powracających do obserwacji po porodzie jest sporo i to ważna kwestia.

    Podobnie jak możliwość zastosowania na wykresie REGUł POPORODOWEJ OBSERWACJI, czego cały czas nie ma :cry:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Wykres znów wkroczył w fazę rozwoju, piszcie co jest ważne.
    Biorę się za projektowanie ikonek i innych ważnych motywów, tak jak skalowanie w poziomie.

    Im więcej spraw teraz poruszymy, tym więcej będzie do przodu.

    Dzięki za wytłumaczenie Woni :) Przemyślę sprawę i znajdziemy rozwiązanie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Mam coraz więcej zaobserwowanych cykli. Parę dawnych usunęłam ze statystyk.
    Ciągle jednak mam informację, że statystyki dotyczą 10 obserwowanych. 3 cykle temu było tak samo. Czemu ta liczba się nie zmienia, mimo że liczba obserwowanych rośnie?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Chyba po rozdziale metod ubyło funkcjonalności statystyk w Moich cyklach.
    Przed rozdziałem metod w Moich cyklach był wyświetlany poziom wyższy i niższy.
    Obecnie mam różnie. Wśród zinterpretowanych i nieusuniętych ze statystyk wykresów niektóre mają na liście poziom wyższy i niższy, niektóre tylko poziom niższy lub wcale.
    O co chodzi? O metodę? O brak automatycznego wyliczania poziomów na podstawie linii podstawowej lub pokrywającej?

    Przywróć do statystyk wyświetlanie poziomu wyższego i niższego.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 6th 2008
     permalink
    A czy jest możliwość wydrukowania statystyk w inny sposób niż print screen albo kopiuj+wklej? Coś jak eksport wykresów do pdf?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 6th 2008
     permalink
    Amazoneczko, jeśli nie wprowadzisz poziomu wyższego i niższego nic się nie wyświetli. Tym bardziej, jeśli wybrałaś met. angielską gdzie nie wyznaczamy poziomów.
    Czy dobrze Cię zrozumiałem?

    NovemberRain, wkrótce troszeczke namieszamy w statystykach. Tzn. uruchomimy graficzną interpretację. Na ten moment, możesz samodzielnie przy wykorzystaniu pliku csv (z pomocą excela) wyciągnąć potrzebne dane, wyeksportować do pdf i w efekcie dodać do wydrukow.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 6th 2008
     permalink
    Tak, właśnie o to chodzi.
    Czy w metodzie angielskiej możesz wprowadzić poziom wyższy i niższy?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 7th 2008
     permalink
    Czekaj, ale czy przypadkiem w met. ang. nie ma poziomów?
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeAug 7th 2008
     permalink
    Ama, po co Ci poziomy w angielskiej?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 7th 2008
     permalink
    Aby mieć ich przegląd.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 7th 2008
     permalink
    Teraz, to ja już kompletnie nie rozumiem.
    Zdaje się, że sprawa jest lekko nielogiczna.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 8th 2008 zmieniony
     permalink
    W jakich metodach zostawiłeś zatem poziomy? W niemieckiej też się nie pojawiają. Zostaje własna, czyli brak metody?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeAug 8th 2008
     permalink
    Ama u mnie są - u Kippleyów. Bo tam w metodzie sa dwa poziomy a w innych nie ma. U Roetzera jest jedna linia podstawowa. To jest zgodne z metodami chyba, nie?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 8th 2008
     permalink
    Zgodnie z metodami, w kippley i własna.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 8th 2008
     permalink
    Tylko tyle? Żadna inna?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 8th 2008
     permalink
    Kuchnia felek, aktualizacja względem metod odbyła się jakoś 3 miesiące temu.
    Jak mogłaś tego nie zauważyć?
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 17th 2008 zmieniony
     permalink
    damazy czy mógłbyś dodać jeszcze jeden dzień ze przedwczesnym skokiem temperatury, bo w metodzie kiplleyów odrzucamy właśnie do 2 takich niepasujących koleżanek, no i brakuje mi tego 2 dnia. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Mag_dre sprawdzę, zobaczymy co da się zrobić.
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    dzieki serdeczne :):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    w roetzerze moga tez byc dwa:)
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 19th 2008
     permalink
  1.  permalink
    Właśnie wpadłam, że przydałoby się w statystykach wpisywać liczbę dni występowania śluzu płodnego. Mnie by się przydało.
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    jestem za.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    W niemieckiej też powinny być dwa poziomy, druga linia jest pomocnicza. Wcześniej nie zauważyłam, bo nie miałam czego analizować.
    --
    •  
      CommentAuthoragafon24
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    czy możnaby do statystyk dołączyć informację o występowaniu ilości plamień w cyklu na takiej samej zasadzie jak umieszczamy informacje nt długości krwawienia miesiączkowego

    o tu chyba bardziej pasuje moje zapytanie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    dałoby radę dodać średnią długości cyklu, krwawienia, skoku temp, szczytu objawów ?
    --
    •  
      CommentAuthorYuni
    • CommentTimeJan 9th 2009 zmieniony
     permalink
    Dołączam się do głosów zwiększenia ilości dni przedwczesnego skoku temperatury :wink:

    To może nie dotyczy konkretnie statystyki ale w Moich cyklach bardzo przydała by się opcja "Zaznacz wszystkie cykle w kolumnie" lub "Pokaż wykresy dla wszystkich cykli w kolumnie" bo jak chce się obejrzeć wykresy wszystkich swoich cyklów trzeba każdy osobno zaznaczać :sad: Jak ma się ich 20 -30 i więcej może to być problematyczne... :confused:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 6th 2009
     permalink
    Nie pytajcie po co... Czasem przydałaby mi się w statystykach dominanta długości cyklu, fl i danych dot. temperatury.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2009
     permalink
    Max to ok. 400 cykli. Program musi być przystosowany także dla najbardziej doświadczonych samoobserwatorek.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 15th 2011
     permalink
    Jakie mogą być przyczyny zerowych statystyk u doświadczonych samoobserwatorek, o ile wprowadzone cykle nie zostały usunięte ze statystyk?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJan 22nd 2011
     permalink
    Potrzebuję konkretnego przykładu. Przyczyn może być wiele.
    Czy na Twoim koncie coś takiego się dzieje?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.