Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    Mónikha: Myślenie analityczne wychodzi już przy nauce czytania, która nie jest niczym innym jak analizą i syntezą (składaniem) sylab w wyrazy.


    to ze moj syn nauczyl sie czytac majac 4,5 roku nie znaczy ze ze wszystkim innym sobie poradzi; co z tego ze teraz czyta biegle z uzyciem znakow przestankowych jak widze ze w grupie jednak nie dorownuje sprawnoscia manualna dzieciakom o rok od niego starszym (szlaczki sa dla niego mega kara, dopiero od niedawna zaczal rysowac bez obrzydzenia)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Z tego co mi wiadomo, gotowość szkolna to nie konkretna umiejętność, a chęć dziecka do nauki pisania, czytania ... Jeśli więc - jak piszesz chętnie czyta i od niedawna nieprzymuszony rysuje - to z pktu widzenia pedagogicznego ma gotowość szkolną na tym polu.
    Oczywiście gotowość ocenia się również prze pryzmat emocjonalnej dojrzałości. I to ona tu jest najważniejsza - moim zdaniem. Jako matka wiesz najlepiej, jak z tym jest u Twojego Syna. Choć wg mnie powinna decydować opinia z PPP. Z tego, co czytałam, nie chcesz Go diagnozować.


    Zupełnie bezsensowne jest natomiast obniżanie poziomu nauki.
    Mart, ale jakie obniżenie? 6-latki robią ten sam program co 7-latki przecież.

    P.S. Mónikha sama byłam świadkie jak odbywają się te "obiektywne" sprawdziany semestralne. Nauczycielki żeby nie wypaść słabo podpowiadają uczniom, a nawet (ajć!) dyktują odpowiedzi.
    I wg Ciebie w klasie mojego Syna było tak samo? Wow, cóż za dedukcja!
    Wychowawczyni nie podpowiada, ba, nawet Syn dostał minus jeden pkt, bo z kolegą wymienili 2 słowa nt. sprawdzianu.
    Jako matka i żywy "obserwator" tego, co dzieje się w ich klasie, z pewnością mam większą wiedzę o obiektywizmie tej nauczycielki niż Ty, wyciagająca taki wniosek na podstawie przyglądania się pracy w jakiejś innej szkole.
    -- Mama M & N & W
  1.  permalink
    Z tego co mi wiadomo to ustawa jeszcze nie jest przesądzona. Przecież po to jest ta cała akcja z podpisami tutaj:


    http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=419&Itemid


    A formularz do pobrania i złożenia podpisu:
    http://rzecznikrodzicow.pl/referendum-edukacyjne-ratuj-maluchy-i-starsze-dzieci-tez#overlay-context=materialy-do-referendum-edukacyjnego

    Jest o co walczyć więc do dzieła mamuśki!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Mónikha: Choć wg mnie powinna decydować opinia z PPP. Z tego, co czytałam, nie chcesz Go diagnozować.


    zeby zdiagnozowac dziecko w PPP trzeba czekac do konca maja (pomijam ze ma byc papier z przedszkola ze skierowaniem a ogolnie przedszkola niechetnie to wydaja bo robia swoja diagnoze, ja taki bym miala bo pani mlodego to moja bliska kolezanka)
    poza tym akurat te osoby ktore sie w poradni diagnoza zajmuja maja ze tak to okresle watpliwa opinie


    Monikha, ze zapytam - masz przygotowanie pedagogiczne ?
    •  
      CommentAuthorMart11
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Uff... to może odpowiem.

    obniżenie poziomu - owszem najnowsza podstawa programowa obniża poziom w porównaniu do poprzedniej i nie chodzi o zróżnicowanie 6 i 7 latków,ale o ogólną zmianę poziomu klas 1-3. Obecnie np. dzieci nie mogą wykonywac zadań matematycznych, które wymagają więcej niż jednego obliczenia. W takim wypadku zadanie: Mama miała kilka cukierków dwa czekoladowe i o jeden więcej kokosowych. Ile miała ich razem? - odpada bo wykonanie zadanie 2+1 (cukierki kokosowe), a potem 2+3 (wszystkie cukierki) jest wg autorów podstawy "za trudne" dla 7-9 latków. (przepraszam przykład, nie jest zbyt stylistycznie napisany, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :P)
    O nowej podstawie i efektach jej wprowadzenia w szkołach można poczytac w fajnych raportach z cyklu "Pozwólmy dzieciom..." autorstwa m.in. B.Murawskiej i M.Żytko.

    Co do podpowiadania - to naprawdę nagminnie się zdarza (mam za sobą obserwacje w 4 klasach i zauważyłam to w 2 - trochę sporo), ale oczywiście nie twierdzę, że tak było w szkole Twojego syna.

    Jeśli chodzi o definicję gotowości szkolnej... Bez urazy, ale źle Ci się wydaje.

    Teraz podkreślę, bo może powinnam w pierwszym poście - moim zdaniem polskie szkoły nie są przygotowane do przyjęcia 6-latków. Jeśli jednak któraś z was jest mamą dziecka, które wybija się zdolnościami nad rówieśników to warto. Inną sprawą jest fakt, że reforma nie powstała po to, aby pomóc dzieciom, tylko po to żeby szybciej wypuścic na rynek pracy większą liczbę ludzi w wieku produkcyjnym. No i dlatego, że jest problem z osiemnastolatkami w liceach i zawodówkach - prawnie są dorośli, więc nie chcą się podporządkowywac.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Mart11: Bez urazy, ale źle Ci się wydaje.

    To wychodzi na to, że źle się wydaje spotkanym przez nas: pedagogom szkolnym, pedagogom przedszkolnym i psycholog z PPP.
    To może objaśnij mi, na czym polega gotowość szkolna wg najnowszych wytycznych, bo ja swoje zdanie wyrażam na podstawie danych z poprzedniego roku szkolnego.

    Treść doklejona: 15.03.13 21:56
    MrsHyde: zeby zdiagnozowac dziecko w PPP trzeba czekac do konca maja (pomijam ze ma byc papier z przedszkola ze skierowaniem a ogolnie przedszkola niechetnie to wydaja bo robia swoja diagnoze, ja taki bym miala bo pani mlodego to moja bliska kolezanka)
    poza tym akurat te osoby ktore sie w poradni diagnoza zajmuja maja ze tak to okresle watpliwa opinie

    Pisałaś o tym i dlatego ośmieliłam się skonstatować, że będziesz oceniała gotowość Syna na podstawie własnych obserwacji. Bo PPP Cię nie przekonuje. Coś pomieszałam?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Monikha moj mlody mial robiona diagnoze przedszkolna, wierze ze byla zrobiona wyjatkowo starannie m.in. z tego wzgledu ze jest w grupie u serdecznej kolezanki a ja mam troche znajomosci w tym przedszkolu. On w tej chwili jest w zerowce wiec jest szansa obserwowac go na tle dzieci o rok starszych no i po prostu widac roznice (szczegolnie ze moj syn jest niesmialy)

    a powiedz, nie zastanawia Cie to ze co raz wiecej psychologow a nawet nauczycieli otwarcie mowi/pisze co mysli o obnizeniu wieku? ja dopiero w srode ide na dni otwarte do podstawowki rejonowej, ale z doswiadczen kolezanek wiem ze tutejsze szkoly nie sa dostosowane dla maluchow; swoja droga zadna z moich znajomych nauczycielek nie zdecydowala sie ani w tym roku nie decyduje sie na puszczenie 6latka ze szkoly i wszystkie od dawna mnie probuja od tego odwiesc ale jak na razie decyzji jeszcze nie podjelam
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    A nie zastanowiło Cię MrsHyde:wink:, że może my na swojej drodze spotkaliśmy nauczycieli, psychologów, którzy nas od tego nie odwodzili?
    Szczerze jestem zdziwiona temu trendowi na forum, że jak większość jest przeciw reformie, to każdy mający inne zdanie nt i mający inne doświadczenie musi swojego zdania bronić.
    Ja Ci nie zabraniam, nie chcesz, nie posyłasz Syna do I klasy. Ale na Boga, czy to że nasza szkoła jest dostosowana, że Wychowawczyni ma doświadczenie w pracy z 6-latkami jest takie nienormalne, że nikomu tu nie przyjdzie do głowy, że ja nie mówię rzeczy wyssanych z palca?

    Treść doklejona: 15.03.13 22:06
    MrsHyde: On w tej chwili jest w zerowce wiec jest szansa obserwowac go na tle dzieci o rok starszych no i po prostu widac roznice (szczegolnie ze moj syn jest niesmialy)

    Mój też był w zerówce z rok starszymi dziećmi i różnic w Jego gotowości szkolnej nie zauważono, stąd decyzja, by szedł spokojnie do I klasy.
    Naprawdę nie ma reguły i proszę nie róbcie ze mnie wielbłąda i z mojego dziecka też.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    to nie chodzi o bronienie swojego zdania tylko ja np chcialabym poznac Twoje przemyslenia z okresu wyboru szkola czy zerowka; jeszcze raz wrocilam do Twojego wpisu z wrzesnia i tam pisalas ze w zerowce byla obowiazkowa konsultacja psychologa - to ze wzgledu na wczesniejsze kosnultacje w poradni (wczesniactwo) czy tez taka procedura byla ustalona w przedszkolu??


    zdradz jeszcze w jakim regionie mieszkasz i gdzie sa tak dobrze dla dzieci przygotowane szkoly
    •  
      CommentAuthorMart11
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Co do tej nieszczęsne gotowości szkolnej - nieważne. Dla mnie to jest coś dużo bardziej złożonego, wieloskładnikowego.

    Monikha generalnie dobrze, że jest ok u Twojego synka. Należy się cieszyc, że wpisuje się w szkołę, będzie miał chłopak łatwiej. Nie mówię tego ironicznie, żeby nie było. Jednak masa dzieciaków nie powinna iśc do 1 klasy w wieku 6 lat, również wielu nauczycieli nie nadaje się do nauki takich dzieci i dlatego jestem przeciw :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    z artykulu znalezionego online ( link )

    Posadźmy dziecko przy stole i nakłońmy je do tego, by przez 15-20 minut precyzyjnie przerysowywało szlaczki. W tym czasie oceńmy, czy jest w stanie cierpliwie dokończyć rozpoczętą czynność i wykonać ją dokładnie, czy jest tą czynnością zainteresowane, czy jest skupione podczas pracy. Obserwujmy, czy je to cieszy, czy jednak ucieka do zabawy. Taka próba odpowie nam też na pytanie, czy nasze dziecko jest już na tyle rozwinięte, by sprawnie posługiwać się długopisem lub ołówkiem. Pamiętajmy, że wynik próby będzie ważną wskazówką, ale na pewno nie jedyną.
  2.  permalink
    moja Hania na 99,9 % idzie do I klasy jako szesciolatek
    Mam nadzieję,że nie będę załowała decyzji
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Mart11: Jednak masa dzieciaków nie powinna iśc do 1 klasy w wieku 6 lat, również wielu nauczycieli nie nadaje się do nauki takich dzieci i dlatego jestem przeciw :)

    Zgadzam się, ale od każdej reguły są wyjątki, ale te wyjątki nie powinny być stawiane pod ścianą jako jakieś monstrum i dziwny przypadek.
    Nie miałam wątpliwości co do posłania Syna do I klasy, wątpliwości nie miał psycholog. Trafił się nauczyciel z przygotowaniem do pracy z młodszymi dziećmi, człowiek, który wymaga, a nie głaszcze po główce, mówiąc Oj biedne, 6-latki, trzeba im pomagać / ułatwiać / podpowiadać. Nie, tego nie ma. Oczywiście ich potrzeby emocjonalne nie są lekceważone (Wychowawczyni tydzień poświęciła na ich aklimatyzację, podczas gdy 7-latki szły z materiałem), ale jeśli chodzi o naukę, to nie ma zmiłuj. Odpowiada mi takie podejście. Dzieci oceniane są wg WSO, wewnątrzszkolnego systemu oceniania tak jak każdy inny uczeń. Ocenę bdb można dostać dopiero od 91% dobrych odpowiedzi. Dlatego już teraz maluchy przyzwyczajane są, że nie ma taryfy ulgowej = są równoprawnymi uczniami.
    -- Mama M & N & W
  3.  permalink
    Śmiac się czy płakać? :confused:

    REFORMA EDUKACJI W POLSCE na przykładzie zadania z matematyki:

    1950 r.
    Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

    1980 r.
    Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty - czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

    2000 r.
    Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

    2010 r. (tylko dla zainteresowanych)
    Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie, w którym postarajcie się przedstawić, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.

    2013 r.
    Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala .
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 20th 2013 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: 2013 r.
    Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala .

    Maciek ma ambitniejsze zad. z matmy, zapewniam :wink:.
    Jeśli któraś mama będzie zainteresowana, to mogę wkleić ich karty pracy z j. pol albo matmy, dla zorientowania się w "trudności".
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    moja corka w 2kl miala na tyle ambitne ze forum rozwozywalo a matematycy ze szk srednich miei problemy
  4.  permalink
    Monika, koniecznie :)
    Ja poproszę
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Spróbuję obfocić i wrzucić na dniach.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Mónikha a podreczniki z jakiego wydawnictwa w waszej szkole maja klasy 1-3 ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    decyzja podjeta, od 1 wrzesnia Krzys zasili szeregi 1klasistow, wczoraj bylismy na dniach otwartych, nie ma w prawdzie szans ze bedzie klasa pierwsza dla szesciolatkow ale po ogledzinach szkoly, reakcji syna no i przydziale nauczycieli stwierdzilismy ze dla mlodego kara b yloby powtarzanie zerowki; wczoraj w ogole nie chcial wejsc do sal oddzialow przedszkolnych, stwierdzil ze teraz to ma na codzien i ze chce isc do szkoly sie uczyc a nie sie bawic a to tylko potwierdzilo nasze stanowisko ze jednak 1 klasa; no i jego wychowawczynia bedzie zona mojego kolegi z pracy wiec licze ze nie bedzie mial zle
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    ja jestem mamad ziecka posłanego do 1 klasy w wieku 6 lat. W tej chwili Marta jest w 3 klasie i absolutnie nie załuje swojej decyzji. Młoda radzi sobie swietnie ma bardzo dobre oceny, mało tego od poczatku łaczy nauke w szkole normalnej ze szkoła muzyczna wiec ma obciazenie podwójne.
    Przed nami 4 klasa i jestem ciekawa jak da rade, ale własnie ciekawa i spokojna. Mysle, ze nie powinno byc problemów wiekszych niz przy starszej corce posłanej normalnie w wieku 7 lat.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    MrsHyde - Wydawnictwo NOWA ERA „Elementarz XXI wieku”
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Mónikha: Wydawnictwo NOWA ERA „Elementarz XXI wieku”

    ten sam podrecznik maja w podstawowce do ktorej idzie Krzys, panie bardzo go wczoraj chwalily i w prawdzie nie iwem jak ten kurs ale np Nowe Juz w Szkole mi srednio podeszlo mimo ze moja corka szla do 1kl piszaca i czytajaca a potem byla prymusem to miala problemy z niektorymi zadaniami. Z tego co wczoraj mowila wice dyrektor od nauczania poczatkowego kurs okazal sie w wielu szkolach za trudny przy klasach mieszanych
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Hej nie wiem czy było to już czy nie, ale nie mam czasu przeszukiwac (maly placze)

    dla zainteresowanych NIE wysylaniem 6 latkow do szkoły: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0ZwgFHLOCI0
    --
    •  
      CommentAuthorLimonka
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Przeczytałam cały wątek i widzę, że nie tylko ja mam wątpliwości co do posyłania 6latka.
    Mój syn jest teraz w przedszkolu w grupie 5latków. Intelektualnie bardzo do przodu, emocjonalnie w normie, może nieco nieśmiały, ale radzi sobie. Samoobsługa - katastrofa. Ubiera się godzinę, odwieszenie kurtki na wieszak go przerasta:) Zostawiłabym go w przedszkolu bez zastanowienia, ma tam doskonałą opiekę, fajne panie, mnie organizacyjnie łatwiej go podwozić. Ale...

    Nie wierzę, żeby dzieci z rocznika 2008 dostały odroczenie, a to oznacza, że za rok w szkole będzie tłum. Na spotkaniu w SP dyr, mówiła, że będzie musiała przyjąć 5 klas, ma zaplecze kadrowe i lokalowe na 3. To oznacza liczniejsze klasy, a wiem, jak się pracuje w takich warunkach, bo sama jestem n-lem.

    Przeładowany rocznik się ciągnie - gimnazjum, szkoła średnia, studia.

    9 IV mamy badanie w PPP. Zobaczymy.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 13th 2013 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: Ja poproszę

    Sorry za poślizg. Młody pisał taki spr. z j. pol i przyrody, wszystko podczas 45 min.








    Jeśli będziesz Szczypto zainteresowana matmą, to daj cynk, ale ona naprawdę łatwa.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Moja córka w wieku 6 lat poszła do 1 klasy.Był to nasz błąd dziecko jeszcze psychicznie nie jest gotowe w tym wieku na takie obowiazki.Ona po prostu na lekcjach sie nudzi bo nie interesuje jej materiał ,Ona jeszcze chciała by sie pobawić a nie 45 min siedzieć w ławe szkolnej
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    To ja się podzielę- tak się złożyło, że oboje moich chrzestnych posłało swoje sześciolatki do szkoły- chrzestny córkę w 2010, a chrzestna syna w 2011. Z obojgiem dzieci problemów nie było najmniejszych, a decyzja ta była w głównej mierze uzależniona od woli samych dzieci. Widać, że sobie radzą, bez problemu przyswajają wiedzę, czasem przewyższają siedmiolatki. Chłopiec jest w klasie, gdzie poza nim jest tylko dwoje innych sześciolatków, dziewczynka ma klasę pół na pół. I chrzestny i chrzestna pomimo wątpliwości uważają, że to była jedna z lepszych decyzji, dzieci same potwierdzają, że nie chciałyby "kolejny rok nudzić się w przedszkolu".
    Wszystko od dzieci zależy, generalnie u mnie w rodzinie pomysł z sześciolatkami w szkole jak najbardziej na tak.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Hecate - Zależy od dziecka. Mój Syn nudzi się, bo materiał zbyt wolno postępuje - wg Niego. I co rano dyskutuje nad koniecznością pójścia do szkoły, skoro "uczę się ciągle tego samego".
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Tak wiem ze dużo zależy od dziecka ale twierdze ze zabraliśmy małej rok dzieciństwa. Tego czego się nauczyła mogła się nauczyć bawiąc się ze mną bo w sumie nic nie nauczyła nowego. Sadze tez ze to zależy od podejścia nauczyciela.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  5.  permalink
    Mónikha- kurcze- trudny ten sprawdzian... Brawo dla młodego
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Część polonistyczna na pewno jest trudniejsza niż matma, bez dwóch zdań. Ale czy obiektywnie był trudny, to nie wiem, bo Maciej zdobył 26,5 pkt na 28 pkt, więc z mojego pktu widzenia był to sprawdzian do napisania na przynajmniej dobrą ocenę. Kilkoro dzieci dostało 3, nie wiem, jak dużo 4. Był jeden chłopczyk, który miał 28/28, więc dostał 5+. Maciek wie, że 2-3 uczniów też dostało 5 albo 5-. Więcej będę widziała po pon zebraniu.
    Dzięki, dostał już nagrodę od rodziców :bigsmile:.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Mónikha, ten sprawdzian rzeczywiście bardzo trudny!! Nawet ja bym miała problem z czterema wiosennymi kwiatkami :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    :bigsmile: Te treści pojawiły się kiedyś na lekcji, więc teoretycznie uczeń powinien wiedzieć:wink:.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    mój 6 latek ( no za 6 dni skonczy 9 ;) ) jest po testach kompetencji 3 klasisty. W klasie rok młodsza jest ona i jej kolezanka (klasa liczy 23 osoby) Testy kompetencji polski i matma 20/20 :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    Brawo Monia:thumbup:.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    przepisalam 3 pierwsze zadania i mlody bezblednie sobie z nimi poradzil i mial niesamowita radoche ze rozwiazuje klasowke hehehe
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    To super, Hyde :bigsmile:.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    nie wiem czy juz dotarlyscie do tego artykulu

    Sześciolatki do szkoły na raty

    w przyszłym roku do szkoły obowiązkowo pójdą sześciolatki urodzone między styczniem a lipcem. Natomiast młodsze dzieci, czyli urodzone w drugiej połowie roku, będą miały ten obowiązek dopiero w roku 2015
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YJkBxZWHVIo
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Lily wczoraj chyba w wiadomościach (w każdym razie w jakimś programie informacyjnym) mówili o tym, że zebrano już 500000 podpisów i że zbieramy dalej, ale....co z tego skoro rząd nie widzi możliwości opóźnienia reformy:angry: i dlatego prawdopodobnie nawet referendum nie odbędzie się. Swoją drogą ciekawe czy tak można...skoro zebrano te przepisowe 500000?
    Bardzo nie chcę, żeby moje dziecko szło do szkoły tak szybko (również zbierałam podpisy) i to nie dlatego, że to strata dzieciństwa, tylko i wyłącznie dlatego, że polskie szkoły są nie przygotowane dla 6 latków. Gdyby nauka w 1 - 2 klasie odbywała się poprzez zabawę (piosenki, wierszyki, dużo ruchu - tak jak to jest w przedszkolu) to bardzo chętnie, ale pracowałam w szkole i aż mi żal było tych 7 - 8 latków jak musiały siedzieć 4 - 5 godzin w ławce i wysłuchiwać dla nich trudne, często abstrakcyjne rzeczy:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    SONDAZ gazety.pl
    tylko 2 pytanie na ktore warto moim zdaniem oodpoweidziec
    PYTANIE 1 Czy jesteś za utrzymaniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków?
    PYTANIE 2 Czy popierasz referendum fundacji Rzecznik Praw Rodziców założonej przez p. Elbanowskich?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.