Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 2nd 2007 zmieniony
     permalink
    Nowoczesne metody rozpoznawania płodności jest jest np. tutaj, pierwsze co mi w google wyskoczyło:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 14th 2007 zmieniony
     permalink
    W książce jest parę literówek i niedociągnięć redakcyjnych, ale wprowadzać w błąd może jedynie dwukrotne nazwanie autora kalendarzyka Klausem.
    Ryciny z FF nie mają objaśnionych oznaczeń!
    W rozdziale o planowaniu poczęcia autorka wskazuje, że czasem występuje niewielki spadek temperatury tuz przed owulacją, ale zaraz się z tego wycofuje, że na tym spadku nie nalezy polegać - niefortunne sformułowanie.
    Niejeden fascynujący temat poruszony pobieżnie, np. naprotechnologia, ale to i tak kopalnia wywrotowej wiedzy dla promotorów anty.
    Autorka przyznaje bez ogródek, że możliwość spotkania ginekologa znającego zasady NPR (poza kalendarzykiem, termiczną i Billingsa) jest rzadka. "Jest to o tyle niepokojąca sytuacja, że mimo stale rosnącej grupy osób, stosujących NPR z powodów ekologicznych, nie wzrasta wymiernie zainteresowanie tym tematem wśród lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia".


    Rzadkość: amerykański podręcznik metody świadomej płodności, a więc bez nieakceptowanej wstrzemięźliwości
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    Ama, ksiazkę o antykoncepcji, którą wrzuciłaś na stronkę, juz gdzieś widziałam. jest do kupienia w księgarni?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    Wiurzyca, o anty może jest, ale kupiłam ją wysyłkowo. Jest też na Allegro.

    Na temat poradnika medycznego do metody niemieckiej pisałam, że przydałoby się coś podobnego, ale z punktu widzenia polskiego. Nowa książka autorek z Lublina jest właśnie spojrzeniem na NPR z polskiej perspektywy.
    --
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeOct 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Nie wiem czy to najwlasciwszy topic ale warszawiacy byc moze uznaja to za interesujace

    Mistrzowska Akademia Miłości zaprasza na spotkanie pt
    KOBIETA + MĘŻCZYZNA czyli czysty seks!
    18 października 2007 (czwartek), godz. 19:00 - 22.00
    ul. Dewajtis 3, Warszawa (Lasek Bielański)
    Specjalny autobus wyrusza z Placu Wilsona o godz. 18.15 (przystanek przy
    parku - róg Krasińskiego i Mickiewicza)
    Powrót na Plac Wilsona ok. godz. 22.00

    www.akademia24.pl
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2007 zmieniony
     permalink
    ngL, co sądzisz o "Nowoczesnych metodach rozpoznawania płodności"? Przeczytałaś juz książkę?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 17th 2007
     permalink
    PTG w swoich zaleceniach dotyczących metod anty podaje wiele korzyści pozaanty, jakie dotyczą tabletek. Metody naturalne nie mają wg PTG takowych korzyści wcale.

    Nowa książka o NPR wymienia owych dodatkowych korzyści zdrowotnych z NPR całkiem sporo. Czemu PTG nie zdaje sobie z tego sprawy?
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    nie wiem czy kupić te "Nowoczesne metody rozpoznawania płodności"... wie któs jaką metodę one właściwie opisują, no i czy temat jest ujęty "po łebkach" czy może "obficie". jest tam coś o obserwacji szyjki??
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Czy kupić?
    Kupić.

    Książka jest przeznaczona dla lekarzy. Nie jest podręcznikiem metody, lecz opisuje odkrywcze dla odrzucających NPR zastosowanie samoobserwacji do ogólnej diagnostyki zdrowia. Rozprawia się z mitem dodatkowego jajeczkowania i opisuje NPR jako pomoc w doprowadzeniu do poczęcia oraz odłożeniu.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    no to chyba kupię ;)
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    Powiedzcie mi czy ktoś czytał dwumiesięcznik Naturalne Planowanie Rodziny?? Ja jakoś nigdy nie mogę znaleźć w nim nic ciekawego... może ne mam szczęścia.
    Teraz właśnie wróciłam z wykładu antykoncepcja słoń w składzie porcelany i rozdawali bezpłatnie egzemplarze... zastanawiam się czy warto prenumerować...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    Ale masz szczęście i z wykładem, i z czasopismem. Zaprenumerowałabym od razu.
    Opowiedz o wykładzie w wątku o anty. Czego się dowiedziałaś?
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    Z wykładu jestem bardzo zadowolona, bo moim skromnym zdaniem był na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Grupą docelową byli studenci AM, więc profesor cały czas posługiwał się terminologią medyczną (zwykły człowiek z ulicy nic by z tego nie zrozumiał) i co bardzo sobie chwalę, opowiadał o wpływie antyków rzetelnie, bez demonizowania, jednocześnie bardzo konkretnie o wpływie na cały organizm, no i nie rzucał jakimiś sloganami, tylko opowiadał o rzeczach o których nigdy wcześniej nie słyszałam. Ciężko mi przytoczyć nawet w skrócie cały wykłat bo tu nawet nie ma co skracać. Widziłam, że spotkanie było nagrywane na dyktafon przez organizatorów, więc pewnie będzie można sobie ściągnąć pliczek ze stronki do źródła.

    A czemu nie byłaś?? nie jesteś z Warszawy? mi się tak nie chciało dziś rano wstać... i jeszcze błąkałam się przez dłuższy czas nie po tym budynku co trzeba, więc się spóźniłam...
    Pod koniec spotkania rozdawano też książkę Fiojałkowskiego "Ekologia rodziny", broszurkę o metodzie Rotzera dr. Wójcik, zeszyt do obserwacji i jeszcze jakąs ksiązke dr. Wójcik o małżeństwie, ale nie pamiętam tytułu.

    Co do samego dwumiesięcznika NPR to jest redagowany Przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.
    http://www.npr.org.pl/index.php?p=ksiazki
    Nie wiem, może zamówię kilka numerów... i zobaczę czy napewno mnie nie zainteresuje...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    Mam 350 km do Wawy. Wybrałabym się bez wahania, gdybym mogła. :-)
    Im więcej takich wykładów, tym lepiej. Edukacja leży.

    Na naszej AM był kiedyś wykład o aborcji w katedrze nomen omen chirurgii, ale za późno się o nim dowiedziałam. Federa zamieściła kwaśną relację z wykładu.
    --
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeOct 28th 2007 zmieniony
     permalink
    ja takze chce polecic nie tylko z reszta warszawiankom te konferencje organizowane co czas jakis na warszawskiej AM. Oboje z emjana bywamy tez na wykladach w kurii metropolitalnej na Miodowej. Czesto sa one szansa na spotkanie zupelnie nieprzecietnych, raczej niemozliwych do spotkannia w inny sposob ludzi. Teoretycznie nie sa to spotkania tak zupelnie otwarte ale gdyby ktoras z was miala ochote posluchac to prosze o kontakt i spokojnie kilka osob moge na nie zabrac. Najblizsze bedzie na temat homoseksualizmu. jeszcze nie wiem czy sie wybiore bo jakos temat mnie specjalnie nie porywa ale jesli kogos interesuje to szczegoly mozemy omowic na priw.
    UWAGA, ostrzegam ze teraz powieje prywata :-)))
    s_biela odezwij sie do mnie bo jakos stracilismy kontakt i nie wiem czy to przypadkiem nie z mojej winy, najlepiej na tom.lukowski@gmail.com
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Tom, do "prywaty" możesz wykorzystywać szepty
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    he pewnie ne wiedziałabym jak odczytać takiego szepta :wink:
    tom_lukowski napisałam maila :)
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Na pewno wiedziałabyś, bo instrukcja obsługi znajduje się w nim.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Podręcznik metody niemieckiej w podaj.net: Poradnik medyczny
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeFeb 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie: gdzie w Warszawie można kupić (oprócz internetu) podręcznik do NPR? Interesuje mnie najbardziej metoda Roetzera. Szukałam w Empikach na dziale medycyna oraz matka i dziecko i nie znalazłam. Może źle szukałam? Na jakich działach mogą być - jeśli są?
    (Z pewnych przyczyn wolałabym raczej nie zamawiać przez internet.)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 11th 2008 zmieniony
     permalink
    W Wawie raczej nie ma problemu. Byłaś w Inerze?
    Empik: zajrzyj do działu Psychologia.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 11th 2008 zmieniony
     permalink
    ul. Nowogrodzka 49
    Biuro Stowarzyszenia mieści się na II piętrze Domu Katolickiego im. Piusa XI
    tam jest bardzo miła pani, u której bez problemu dostaniesz książkę Roetzera, Sztuka Planowania Rodziny, Wyd. Vocatio, Warszawa 2005, str. 138 :bigsmile:
    cena: 19,00zł
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeFeb 11th 2008
     permalink
    OK, wielkie dzięki!
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 11th 2008
     permalink
    Ja tę książkę kupiłam w Empiku, zamawiając przez internet. Wybrałam sobie tylko salon w którym chce ją odebrać.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 24th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeApr 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Kurcze, fajne! A jak sie placi na Allegro? Nie wiem czy jest sens zakladac konto. Wlasciwie to moge zaplacic tylko brytyjska karta kredytowa Visa, albo wrobic rodzicow zeby zaplacili przy odbiorze :confused:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Konwalijko koniecznie trzeba miec konto na allegro.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    The NFP Files - zbiór międzynarodowych linków na temat NPR. Polska też wspomniana. :-)
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJul 28th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 28th 2008
     permalink
    B. cenna pozycja, sporo pouczających wykresów i nietypowych sytuacji.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    W kmt.pl jest taniej: tutaj jest link.

    Książka naprawdę niezła, dużo wykresów, ciekawych przypadków, podstaw medycznych. Jeśli ktoś jest uczulony na wyrażenia typu "współżycie małżeńskie" to niech czyta w ciemnych okularach :wink:. Warto.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeNov 8th 2008
     permalink
    Polecam zeszyty naukowe INER-u. Zostały opublikowane w internecie.

    Zeszyt nr. 1
    Spis treści:
    1. Anatomia i fizjologia narządu rozrodczego
    2. Cykle nieregularne
    3. Znaczenie magnezu
    4. Premenopauza
    5. Leczenie substytucyjne w okresie pre- i postmenopauzalnym
    6. Szkodliwość środków antykoncepcyjnych dla zdrowia
    7. Jatrogenne skutki stosowania hormonów u dziewcząt
    8. Psychiczna szkodliwość antykoncepcji
    9. Historia Naturalnego Planowania Rodziny
    10. Zalety metod Naturalnego Planowania Rodziny (NPR)

    Zeszyt nr. 2
    Spis treści:
    1. Filozoficzne tło rozwoju medycyny
    2. Rodzina z zaburzeniami jedzenia
    3. Odżywianie a płodność
    4. Zespół policystycznych jajników
    5. Krótka informacja o leku Cagnatus
    6. Pozytywne spojrzenie na okres premenoapuzy i postmenopauzy
    7. Prawo naturalne a odpowiedzialne rodzicielstwo
    8. Aborcja a zdrowie psychiczne człowieka
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 9th 2008
     permalink
    A może ktoś polecić dobry podręcznik (papierowy, w necie się już naczytałam, a chciałabym mieć coś pod ręką) metody angielskiej? Zależy mi na tym, żeby to było o angielskiej właśnie, bo korygowanie temperatur sprawdzało się u mnie naprawdę nieźle. Planuję wrócić do obserwacji po porodzie, a że reguły trochę bardziej "zaawansowane" czułabym się pewniej, mając jakieś dobre, rzetelne źródło wiedzy. I najlepiej, żeby był do zamówienia w necie, bo kiepsko widzę bieganie po księgarniach z Maleńką u cyca:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Pelasiu ksiazka do angielskiej ktora polecila mi Josaris

    Naturalne planowanie rodziny - Podręcznik dla nauczycieli naturalnego planowania rodziny


    dla mnie jednak za malo o metodzie samej w sobie (w sumie ok 50stron z 230). brak wykresow i przykladow ich interpretacji. zdecydowanie wole ksiazke Kramarek - Naturalne planowanie rodziny i jego biologiczne uwarunkowania - wiele wykresow z opisem syt. szczegolnych
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Czyli o czym tam piszą na tych pozostałych 180 stronach?
    -- ,
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    oj... o wszystkim o czym się da, w tym o HIV i takich tam...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Dla Pelasi i innych zainteresowanych osob

    Spis tresci podrecznika do angielskiej

    Czesc I (od str 15)
    1. Ludzka plciowosc. Plodnosc
    2. Anatomia i fizjologia ukladu plciowego meskiego
    3. anatomia i fizjologia ukladu plciowego zenskiego
    4. Najczestsze zaburzenia cyklu miesiaczkowych - profilaktyka i leczenie
    5. Zmniejszona plodnosc i nieplodnosc


    Czesc II (od str 55)
    1. Fazy cyklu miesiaczkowego i objawy plodnosci w cyklu miesiaczkowym
    2. Metoda objawowo termiczna podwojnego sprwadzenia - reguly interpretacji objawow plodnosci
    3. Wskazowki co do interpretacji karty cyklu
    4. wplyw lekow na objawy w cyklu miesiaczkowym, ciaze i laktacje
    5. srodki technologiczne pomocne w rozpoznawaniu plodnosci


    Czesc III (od str 105)
    1. zalety i trudnosci stosowania metod nat. planowania rodziny
    2. efemktywnosc metod naturalnego planowania rodziny
    4. praca w poradni metod rozpoznawania plodnosci


    Czesc IV (od str 139)
    1. okres dojrzewania
    2. opieka przedkoncepcyjna. Ciaza. Porod. Polog
    3. rozwoj dziecka i jego uwarunkowania w okresie prenatalnym
    4. Karmienie piersia. Laktacyjna nieplodnosc poporodowa
    5. przekwitanie - perimenopauza, andropauza


    Czesc V (od str 185)
    1. choroby przenoszone droga plciowa. problematyka HIV / AIDS
    2. antykoncepcja. aborcja


    Czesc VI (od str 213 do 228)
    1. naturalne planowanie rodziny w aspekcie historycznym
    2. naturalne planowanie rodziny na swiecie i w Polsce
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Dzięki, AniuM. Swoją drogą to dla mnie idealna by była pozycja maksymalnie treściwa, a akurat aspekt historyczny to dla kogoś potrzebującego samego opisu metody zwykłe wodolejstwo.
    -- ,
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    obawiam się, że lepszej nie znajdziesz...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    A musi być metoda angielska? Rotzer jest zwięzły i konkretny, nie leje wody.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    niech czyta ten kto może... ja musialam robić sobie niezle przerwy w trakcie, i dość długo zajeło mi przekatowanie tej książki, bo tyle tam moralizowania itp., ze normalnie coś mnie trafialo:devil:

    Jednym słowem metoda niemiecka rządzi:swingin:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    W sumie nie musi być koniecznie angielska- po prostu przed ciążą tą metodą prowadziłam obserwacje i się przyzwyczaiłam. Chociaż swoją drogą to już się w ogóle zdążyłam odzwyczaić przez te 9 miesięcy od obserwacji.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Rotzer najbardziej konkretny i bez historii. Podręcznik dla nauczycieli jest przeznaczony dla nauczycieli, z definicji bardziej zainteresowanych tematem. Nie ma moralizowania, są wyniki badań.
    Widziałam w hurtowni książek nowe wydanie Sztuki planowania rodziny 2x cieńsze.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Pelasiu jesli chcesz to podaj mi szeptem maila to przesle ci podrecznik do met. niemieckiej w pdf'ie
    oprocz podr. do niemieckiej i angielskiej mam mam jeszcze sztuke planowania rodziny i kramarek ale w razie watpliwosci najchetniej siegam po Kramarek :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Ja też mam pytanie do Was jako kompletnie zielona :wink: Jak duża różnica między godzinami pomiaru jest akceptowalna? Jeśli w ogóle? Czy np. 15 minut ma już zauważalny wpływ na wartość pomiaru (np. pomiary o 6:45 jednego dnia i o 7:00 następnego)? Dopiero zaczynam i chciałabym wiedzieć czy i na jakie ustępstwa można sobie od czasu do czasu pozwolić... Dzięki z góry!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    To zależy od metody, jakiej się uczysz. Sprawdź w swoim podręczniku w odpowiednim rozdziale.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Podręcznik to ja dopiero zamierzam zakupić. Dopiero zaczynam swoje życie z npr, a wcześniej pojęcie o tych metodach miałam raczej mgliste... Na razie poznaję poszczególne metody na poziomie "podstawowym", daleko mi jeszcze do wyboru konkretnej. Stąd też moja obecność tutaj - w końcu kto pyta, nie błądzi :wink:
    Swoją drogą, nie sądziłam, że w małym mieście w jakim przyszło mi mieszkać, jest aż tak ograniczony dostęp do informacji. W żadnej z trzech księgarń nie znalazłam ani jednego tytułu dotyczącego npr. Ginekolog zrobił wielkie oczy i zapytał czy nie wolę jednak pozostać przy pigułkach, "bo tak jest mimo wszystko bezpieczniej"... No ale od czego mamy internet? Dobra, bo się rozpisałam, w dodatku nie na temat :wink: Pozdrawiam.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.