Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Wybór konkretnej i zakup podręcznika to pierwszy krok, a nie kolejny.
    Kto jak kto, ale gin powinien udzielić Ci prawidłowej informacji i odesłać do fachowca - instruktora. Dziwnego znaczenia słowa "bezpiecznie" użył.
    Dobrze, że tu trafiłaś.
    Ograniczony dostęp do informacji jest też w miastach wojewódzkich. :-( Pozostają Ci księgarnie inetowe.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Materiały z konferencji "Naturalne planowanie rodziny — szansa rozwoju człowieka czy moralny balast przeszłości?"
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 19th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 17th 2011 zmieniony
     permalink
    E-book o rozpoznawaniu płodności do pobrania. Trzeba podać swój adres e-mail.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Nie chce pobierać:sad:wpisuję maila i dostaję tylko info: "Pole musi być wypełnione poprawnym adresem e-mail"
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    Dziwne. Mail jest prawidłowy?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    Tak
    --
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Mi też się nie chce pobrać.

    Ma ktoś może Sztukę planowania rodziny w PDF?
    --
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Ten o rozpoznawaniu płodnośći normalnie idzie,ale co z resztą nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Mi nie idzie, jaki mam straszny dzień, chce mi sie wyć!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    ja już wydrukowałam sobie tą książke zużyłam wszystkie kartki :D Mam lekturę do snu
    --
    •  
      CommentAuthorKafka
    • CommentTimeAug 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam do odsprzedania książkę z której uczyłam się NPR: Sztuka Naturalnego planowania rodziny (John i Sheila Kippley), oraz dodatkowo razem z książką Domowy Kurs naturalnego planowania rodziny.
    Stan książek jest badzo dobry. Cena atrakcyjna. Zainteresowane osoby proszę o info na priv.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    Hej, czy moze mi ktos pomoc i zerknac, czy ten podrecznik jest od metody niemieckiej? Chodzi mi o ksiazke o npr autorow:

    Petra Frank (Autor), Elisabeth Raith-Paula (Autor), Jutta Sadlik (Autor), Ursula Sottong (Autor), Astrid Both (Herausgeber), Brigitte Hrabé-Lorenz (Autor), Günter Lorenz (Autor), Notker Klann (Autor), Köln Arbeitsgruppe nfp (Natürliche Familienplanung) der Malteser Werke e.V.

    Szukalam na amazonie podrecznika, jest Rötzer i wlasnie ta, ale ta jest popularniejsza i ma prawie same pozytywne recenzje i chcialabym ja zakupic. Tylko nie jestem pewna, jaka to metoda jest opisywana w tej ksiazce, ale chyba niemiecka to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    W książce jest opisana metoda niemiecka.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Dzieki serdeczne :-)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthoryovenna
    • CommentTimeDec 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ze względu na to, że temat się trochę przeterminował (link z 2016 roku nie działa, a wcześniejszy post jest z 2012 roku) chciałabym się dowiedzieć jakie podręczniki do MRP polecacie. Wyszło coś ostatnio nowego? Preferuję formę papierową.

    Od 10 lat korzystam z metody Kippleyów, mam książkę. Nie mam kompletnie zastrzeżeń co do metody, sprawdza się bardzo dobrze, ale wplatanie ideologii w co drugie zdanie sprawia, że nie każdy jest w stanie wyłuskać z tej książki wiedzę. Ja 10 lat temu nie miałam problemu, ale ostatnio okazało się, że ta książka nie jest strawna dla wielu osób ;)

    Dzięki :)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 2nd 2016
     permalink
    Podręcznik do niemieckiej. Ja miałam z każdym innym podręcznikiem ten sam problem, wkurzała mnie ta wylewająca się zewsząd ideologia. W podręczniku do niemieckiej jej nie ma, są tylko podstawy biologiczne. No ale niestety mam tylko wersję pdf.
    --
    •  
      CommentAuthoryovenna
    • CommentTimeDec 2nd 2016
     permalink
    Lexia: Podręcznik do niemieckiej. Ja miałam z każdym innym podręcznikiem ten sam problem, wkurzała mnie ta wylewająca się zewsząd ideologia. W podręczniku do niemieckiej jej nie ma, są tylko podstawy biologiczne. No ale niestety mam tylko wersję pdf.



    Dzięki, poszukam :)

    Czyli z tą ideologią to jest raczej standard niż wyjątek? :/
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 2nd 2016
     permalink
    Hmmm, no ja na początku swojej drogi jakoś na siłę przebrnęłam przez broszurkę do angielskiej (bo tylko to na poczatku znalazłam w księgarni)+zasady doczytywałam z kompa, gdzie tej ideologii nie było. Stosowałam angielską. Potem kupiłam Rotzera (przy okazji, bo kosztował jakieś śmieszne pieniądze) no i chyba nigdy w całości nie przeczytałam, bo też ideologiczny. Rotzera nigdy nie stosowałam w praktyce (mam chyba 2 cykle przeanalizowane już wstecznie tą metodą, tak dla popróbowania).
    Angielską stosowałam chyba 8 cykli, później dostałam książkę z met. niemiecką no i to był strzał w dziesiątkę. Nie byłam już zielona w temacie, więc doczytanie 20 stron w pdfie nie było problemem. Przepisałam sobie tylko na osobną kartkę określenia na śluz (których i tak teraz nie stosuję, bo nie ma ich do wyboru na 28dni).
    Innych książek nie czytałam, ale z drugiej strony poza Kippleyami więcej ich raczej nie ma ;)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    Podpisuję się pod wypowiedzią Lexii.

    W podręczniku do niemieckiej są również informacje dodatkowe, pogłębione statystyki, również ciekawostki socjologiczno-statystczne.

    Moim zdaniem metoda niemiecka jest najbardziej aktualna. W 2007 były ostatnie badania, bardzo rzetelne i świetnie opisane. Takich badań nie widziałam w przypadku innych metod, więc mogę tylko wierzyć na słowo autorom podręczników, którzy podają same wyniki, bez zagłębiania się w metodologię.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    yovenna: No ale niestety mam tylko wersję pdf.

    Podrzucicie linka do wersji pdf, albo dacie namiary na książkę (tytuł, autor)?
    Ja aktualnie jestem w cyklu poporodowym, ale po nim chętnie zapoznam się z metodą, skoro polecacie (od lat "jadę" na Józku Roztzerze).
    Lexia: Przepisałam sobie tylko na osobną kartkę określenia na śluz (których i tak teraz nie stosuję, bo nie ma ich do wyboru na 28dni).

    Nie tak dawno było tu gorąco, bo chciano bez nas zmieniać portal. Zamiast wprowadzić sumiennie, zgodnie z metodami, wszelkie oznaczenia, to jak zwykle ktoś się chciał zająć mało znaczącymi pierdołami. Ja już parę lat temu pisałam do Damazego, żeby powprowadzał nowe opcje do wyboru (np. śluz beżowy, śluz z nitkami krwi oraz dodatkowe oznaczenia śluzu), ale od lat cisza w temacie...
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    marion, jak mi na priva podasz maila, to Ci podeślę podręcznik :wink:

    No do mnie Damazy pisał w sprawie oznaczeń do met. niemieckiej na priv, ale z tego co widzę, to nic się nie zmieniło :tongue: Temat ucichł. Jak zwykle.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.