Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A wiem to, tylko tez nie wolno brac przeciwbólowych w przeciągu 3-5 dni, a mój wziął i zdecydowalismy, że zrobimy później badanie. Przeciwbóle tez moga zaburzyc wyniki - dzis sie dowiedzieliśmy ;/ eM sie ciszy,że mu sie odwlekło,hihi
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    .byłam dziś u rodzinnego..da skierowanie do androloga-ginekologa..ale jak przekonać męża na badaniana razie powoli będę go przygotowywać,ale nie teraz bo w warsztacie mu coś nie wychodzi..ech życie..a jak wy swoich partnerów przekonywałyście do badań nasienia,które przecież są podstawowe… :( piszcie kobietki..
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    moj maz sam zaproponowal ze sie przebada, twierdzil ze ma przeczucie ze to wina gdzies po jego stronie (ja to samo wtedy mowilam o sobie), na poczatku widzialam ze sie stresowal (chyba bardziej zawiezieniem pojemniczka niz oddaniem materialu) ale potem stwierdzil ze to przeciez nic strasznego, nie on pierwszy nie on ostatni. ale fakt my sie prawie 3lata staralismy... z czasem wyszlo nawet tak ze moj maz odegral istotna role w przekonaniu do badan kilku kolegow jak im sie splodzic potomka nie udawalo. mysle ze powinnas podsunac mezowi jakis artykul do poczytania, no i przede wszystkim szczera rozmowa. jak sie od razu najezy to nie naciskaj, daj mu czas do oswojenia sie z mysla. niestety wsrod facetow dalej pokutuje gdzies przeswiadczenie ze slabe plemniki to mega ujma. moze warto wiec zaczac od tego ze badania meza sa mniej inwazyjne i tansze niz jak zaczna badac Ciebie? wiem ze u niektorych znajomych ten chwyt skutkowal
    powodzenia, 3mam kciuki za pertraktacje, a moze akurat maz mile cie zaskoczy :)
  2.  permalink
    Mój od razu się zgodził, kiedy mu zaproponowałam kiedyś, dawno. Ale dzis rano miał kryzys.. Nie to, że nie chciał iśc, ale bał się, że w klinice będzie to długo trwało, że nie bedzie intymnie. Wcześniej go przekonałam, że łatwiej i bezpieczniej jest zrobic badanie w klinice, a nie w domu i dowozić - tak mówił dzis rano.

    Ale jak zdcydowaliśmy, że w przyszły tygodniu zrobimy jednak badanie, to od razu sie zrelaksował, spiewał i tańczył wręcz :) Wiem, że to dla niego trudne, ale chyba zrozumiał, że i tak łatwiejsze niż zabiegi na mnie.

    A i ginekolog go uprzedził, że zanim mi droznośc jajjowodów sprwdzi, to musi zobaczyc wyniki M.

    Więc wielowatkowo działaj, *anna_drozdowska* - powodzenia!
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorASulek
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Ja dzisiaj memu lubemu oświadczyłam: "Mężu drogi, od poniedziałku oszczędzamy chłopaków, bo w piątek na wizytę do tajemniczego pokoiku się wybierasz" :)) Nie musiałam go specjalnie namawiać, zuch jest mój M. :)
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 29th 2011
     permalink
    bardzo dziękuję za odpowiedzi dziewczyny..podniosłyście mnie na duchu..jutro się zorientuję jakie kolejki są do tej poradni..i zaczynamy działać jak będzie spokojniej w naszym życiu .pozdrawiam wszystkie..
    --
  3.  permalink
    dziewczyny pomóżcie. jestesmy z mężem umówieni na wtorek na badanie, ale będziemy miec 8 dni abstynencji. Pani laborantka stwierdziła, że tak długa abstynencja nie zmieni nic. A wy co sądzicie? My nie mieliśmy siły ani czasu, żeby przerwac ten czas abstynencji serduszkowaniem. Potrezbne nam wyniki w miare szybko, tylko czy będa miarodajne? Cyz może lepiej przełozyć??
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    dziewialtka mój M robił po 4 dniach abstynencji, w lab mówili 3-4 dniowe nasienie należy przynieść. ja osobiście bym się tego trzymała bo jak wyjdzie coś nie tak to będziesz się zastanawiać czy nie było to spowodowane 8 dniową abstynencją i pewnie będziesz chciała powtórzyc badanie a to kosztuje. Takie jest moje zdanie może jeszcze ktoś Ci coś podpowie.
    --
    •  
      CommentAuthorwitasia
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny!
    Małżonek się zbadał - akurat był bezproblemowy w tym zakresie - śmiał by nie chcieć :)
    Wiem, że za dużo po jednym badaniu nie można powiedzieć, ale...
    (a) szybki linearny 0
    (b) wolny linearny i nielinearnt 55
    c) brak ruchliwości postęspowej 10
    (d) brak ruchu w ogóle 35
    Czyli 0% ruchliwych :(
    Na razie Androvit, w maju wizyta u androloga.
    Jakie szanse na poprawę parametru???? Podpowiedźcie proszę
    -- "Jedną z najstarszych ludzkich potrzeb jest mieć kogoś, kto zastanawia się, gdzie jesteśmy kiedy nie wracamy wieczorem do domu." M.Mead.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    Ruch B też się liczy, więc ruchliwych macie 55%:)
    Na szybkość kup M. l-karnitynę, najlepiej bez chromu. Szybkość można poprawić, gorzej z morfologią. Poprawa parametrów nasienia następuje najczęściej po ok 3 miesiącach (tyle trwa produkcja plemnika) ale przeczytałam gdzieś, ze poprawę szybkośc możn uzyskać szybciej, nawet po kilku tygodniach.
    --
    •  
      CommentAuthorwitasia
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    wielkie dzięki aneta01!!!
    Lecę jutro po L-karnitynę. W planach w połowie maja powtórka badania, to będzie wiadomo czy coś podziałało.
    Teraz pozostaje ja :) Na razie cykl bezowulacyjny.
    -- "Jedną z najstarszych ludzkich potrzeb jest mieć kogoś, kto zastanawia się, gdzie jesteśmy kiedy nie wracamy wieczorem do domu." M.Mead.
    •  
      CommentAuthorASulek
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    My tydzień temu odebraliśmy wyniki. Pierwsza strona rewelacja, parametry super, chłopaki żywotne, ruchliwe. Druga strona dramat, 100% plemników o budowie patologicznej... Teraz czekamy na wizytę w Invimedzie :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Monika ja nie pomogę bo tyle co widzę to mogę powiedzieć....czyli co jest poza normą:wink: ale to akurat sama możesz zobaczyć:smile:
    A ja mam takie pytanko do Was.... mojemu mężowi wyszły wyniki nawet niezłe ale martwi mnie jeden zapis:
    Liczba komórek okrągłych: 5,0 x10*6/mL (<=5,0)
    w tym leukocytów: 2,0 x10*6mL (<=1,0)
    te rzeczy są na czerwono...jako poza normą i nie wiem co oznaczają...czy któraś wie co to są te komórki okrągłe? I z czego się biorą? Dodam że mąż miał jeszcze posiew robiony i wyniku jeszcze co prawda nie widziałam ale podobno wszystko dobrze, bez zapaleń i bez grzybów.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    naprawdę nikt tu nie zagląda?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Nabłonki okrągłe i leukocyty pojawiają się np. przy stanach zapalnych. Poczekaj na wynik z posiewu bo może to być infekcja bakteryjna.
    --
    • CommentAuthormartynkaAB
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    A jeśli chodzi o namówienie na badania to tez mialam ten problem z moim mężem. Zwlekał chyba pół roku.
    Znalazlam w internecie opis przebiegu takiego badania napisany przez jakiegos Pana
    badanie nasienia
    może komuś pomoże
    Faceci boją się nieznanego, pewnie dlatego tak ciężko jest im się zmusić do tego badania
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Bardzo przydatny link martynko :) Na pewno razem z mężem poczytamy sobie zawarte tam porady...

    Ale moje pytanko(a): Czy do badania nasienia potrzebne jest skierowanie? Jeśli tak to od kogo (ginekolog/androlog/urolog)? I najważniejsze - ile to kosztuje? (piszecie o sporych kosztach)

    Czy ktoś zna laboratorium/klinikę (Płock, Toruń) gdzie można wykonać to badanie w sobotę? (Praca męża w delegacji nie ułatwia nam starań)
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    mmilczuk wydaje mi się że jak się płaci za badania to skierowania nie trzeba. Ja za takie badanie płaciłamok 50zł i ok 20 za posiew, ale daleko jestem od Płocka. Jak mogę coś doradzić to znajdź najzwyklejszy szpital lub laboratorium, nie idź na badanie to klinik zajmujących sie invitro, bo w nich jest zdecydowanie drożej.
    --
    •  
      CommentAuthorCarlain
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Jeżeli ktokolwiek wie o co chodzi to proszę o pomoc.... wydaje mi się że nie są dobre

    volume: 1,24 Lower reference:1,5
    pH: 7,0 lower reference: >=7,2
    Color: Red-brown
    Odor: Normal
    Viscosity: Normal
    Liq.time: 60
    Liquefaction: Little
    total motility: 18,95% lower reference:40
    progressive motility: 10,91% lower reference: 32
    concentration: 192,85 (mill/ml) low.reference: 15(mill/ml)
    track velocity: 30,50 (um/s)
    progressive velocity: 17,61 (um/s)
    path velocity: 20,77 (um/s)
    linearity: 53,82%
    wobble:66,45%
    straightness: 78,83%

    jeszcze dodam że plemników klasy A jest 3,87 %, B 7,04%, C 8,05%, D 81,05%, A+B 10,91%
    -- Czekam na majowego księcia ;)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem czy któraś z doświadczonych w tym temacie userek tu jeszcze zagląda ale spróbuję.;) Obecnie szukam wszystkiego na ten temat i tak mnie trapi... Czy Asthenozoospermia z takimi wynikami jak poniżej rokuje dobrze, czy mam się już zacząc martwić (mamy jakiś problem-to wiem)? nie przepisałam wszystkich ale chyba co ważniejsze jest:
    1) Wstępna ocena makroskopowa:
    Wygląd – prawidłowy
    Objętość (ml) 5 N>2,0 ml
    Lepkość + N+
    Czas upłynnienia: 50 N<60 min.
    pH 7,8
    2) Wstępna ocena mikroskopowa:
    Ogólny % ruchliwych 80 N>50
    Ruchliwość postępowa (%):
    a) Szybka linearna 16 N>20
    b) Wolna lin. i nielinearna 36
    c) Brak ruchl. postępowej 28
    d) Brak ruchu w ogóle 20 N<50
    Aglutynacja + N-
    Diagnoza: Asthenozoospermia
    Liczba plemników 68mln/ml N>20
    3) Morfologia plemników w zakresie normy
    Ogólny odsetek prawidłowych plemników : 46% N>14%
    4) HOS-TEST plemniki żywe 90% N>60%
    5) MAR-TEST IgG (bezpośredni) – na obecność przeciwciał anty-plemnikowych klasy IgG na powierzchni plemników – NEGATYWNY
    6) Wyniki posiewu w piątek.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Witam

    Cchemy z narzeczonym zrobic badanie nasienia we wrocku, polecono nam invimed,
    Czy ktos wie cos o tej klinice?
    --
    •  
      CommentAuthormilkar
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy miałyście taką sytuację? Mocno się zdenerwowałam a Klinika nic nie chce wyjaśnić

    Mój był w piątek w klinice, oddał nasienie do badania - zlecił badanie morfologię nasienia+ badanie Casa+ posiew.
    Dziś dzwonił żeby podpytać jak wyglądają wyniki, pojechać po nie nie może. Najwcześniej ja je jutro z rana odbiorę.
    Usłyszał jedynie że morfologi nie mogli wykonać (i to jest to co mnie obecnie mocno niepokoi, widzę straszne scenariusze), CASA wykonali ale wyników pani podać nie mogła. Posiew jeszcze się wykonuje.

    Z czego może wynikać brak wykonania morfologii?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Najlepiej bedzie jak poczekasz do odbioru wyników i zobaczysz o co chodziło. Mnie tylko jedno do głowy przychodzi...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormilkar
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    a co takiego Basia masz na myśli?jutro z samego rana przed pracą jadę po wyniki, dziś nie zdążę:(
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    wg mnie było za mało plemników w nasieniu żeby dokonać oceny.....
    tak myślę, ale mam nadzieję że się mylę....
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Myślę dokładnie to co TEO, albo nawet gorzej i też mam nadzieję, że się mylę...
    Może w labie coś zawaliły...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    basia_87: Myślę dokładnie to co TEO, albo nawet gorzej


    że nie było ich wcale ?
    ale wtedy chyba się posiewu tez nie da zrobić , prawda ?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Posiew da się zrobić bo nasienie nie składa się z samych plemników.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    no tak, racja :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Niestety ale mam podobne skojarzenie jak Basia i Teorka
    --
    •  
      CommentAuthorlivvia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Mój M. ma wizytę 27 , ale państwowo w szpitalu Dzieciątka Jezus, też się trochę stresujemy......
    •  
      CommentAuthormilkar
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny muszę przyznać że miałyście rację :(
    W preparacie bezpośrednim w polu widzenia 0-2 plemniki wykazujące ruch zaburzony lub w miejscu. Liczba plemników 1,1 mln, zero określonej ruchliwości, nic nie mogli stwierdzić.

    załamka
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    przykro mi Milkar :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormilkar
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    no cóż trzeba zabrać się za głębszą diagnozę i jeśli się da za leczenie, wg badania występują >1 mln komórek okrągłych co może sugerować że jest stan zapalny układu. A leukocyty mogą w znacznym stopniu wyniszczyć lub popsuć plemniki
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    ale myślisz, że aż tak te leukocyty mogą spustoszyć nasienie ?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Teo może nie w takim stanie ale po zaleczeniu infekcji być może będzie wystarczająca ilość i jakość na IUI lub ICSI bardziej z naciskiem na ICSI przy takich obecnych parametrach
    •  
      CommentAuthormilkar
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    wyszukałam informacje leukocytospermii -wg tego może wpłynąć w znaczny sposób na wyniki
    "
    Ilość wolnych rodników była większa jedynie w grupie mężczyzn, którzy mieli nieprawidłowe parametry nasienia oraz >0,5 mln leukocytów na mililitr, co może sugerować, że przyjęta przez WHO norma (1mln/ml) jest zawyżona.
    Wolne rodniki tlenu są produkowane przez leukocyty, a także przez plemniki (głównie niedojrzałe i o nieprawidłowej morfologii) i mają dwojakie działanie. W niewielkich ilościach są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania męskiego układu płciowego w tym plemników (odpowiadają za kapacytację plemników, reakcję akrosomalną oraz połączenie plemnika z komórką jajową). Natomiast zbyt duża ilość rodników jest toksyczna dla plemników, w szczególności przez uszkadzanie ich materiału genetycznego. Enzymy oraz antyoksydanty występujące w płynie nasiennym mają za zadanie regulować wpływ wolnych rodników na plemniki, jednak przy dużej nadprodukcji ROS (np. przy leukocytospermii), te fizjologiczne mechanizmy nie są wystarczająco skuteczne, co doprowadza do tzw. stresu oksydacyjnego."
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Czyli jest duża szansa na poprawę !! :)) Trzymam kciuki.
    --
    • CommentAuthormonidm
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    cześć dziewczyny jestem tu nowa:) wczoraj odebraliśmy wyniki badań męża może mi ktoś je zinterpretować:)?
    abstynencja 4
    objętość 1.6
    czas upłynnienia 20
    ph 8,1
    aglutynacja słaba
    liczba plemników w 1ml 101.5 mln/ml
    całkowita liczba plemników 162,4 mln/ejakulat
    typ A 42%
    typ B 6%
    typ C 42 %
    typ D 10%
    parametry:
    VAP 53,6
    VSL 50,5
    VCL 59,7
    ALH 7,6
    BCF 2,3
    STR92
    LIN 82
    LICZBA PLEMNIKÓW PROGRESYWNYCH (STR>80% i VAP>25UM/S) 36 MLN/ML
    MORFOLOGIA NASIENIA:
    OBJĘTOŚĆ 1,6
    UPŁYNNIENIE 20
    PH 8,1
    NA 100 PLEMNIKÓW OBSERWOWANYCH
    FORMY TYPOWE10
    FORMY ATYPOWE 90
    OBSERWOWANE NIEPRAWIDŁOWOSCI:
    DEFEKT GŁÓWKI 90
    DEFEKT WSTAWKI 3
    DEFEKT WITKI 3
    KROPLE CYTOPLAZMY 18
    BARDZO WAS PROSZĘ NAPISZCIE CZY PRZY TAKICH WYNIKACH JEST SZANSA NA NATURALNE POCZĘCIE ALBO NA INSEMINACJĘ
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeJan 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Na kartce z wynikiem badań podane są normy, proszę podaj je.
    •  
      CommentAuthorlivvia
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Kochane moje, mój M odebrał wczoraj wyniki badań,proszę te bardziej doświadczone o opinię
    objętość ejakulatu 2,5 ml
    upłynnienie po 30 min
    liczba plemników w 1ml 40 mln
    Ruchliwość plemników
    postępowy szybki 10%
    postępowy 25%
    drgający 15%
    nieruchome 50%
    morfologia plemników
    prawidłowe 10%
    patologiczne 90%

    Aglutynacja +
    inne komórki L 0,4 mln/1ml, ksp 1%
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    dziewczyny,jutro jade z moim badac nasienie, chcialam tez zrobic posiew czy sa bakterie,ale pani mowi,ze nie mozna z jednej probki,ze na posiew musze przywiez nastepnego dnia. a jak myslicie czy po oddaniu nasienia jakby pobrac z wejscia cewki patyczkiem do wymazów,to bedzie to mialo sens?
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy ktorys z Waszych mezczyzn mial :
    Asthenozoospermia, Aglutynacja plemnikow

    uslyszelismy ze dla nas jedyna szansa to invitro...
    nie ma wogole plemnikow o prawidlowej budowie;(

    Czy spotkalyscie sie z tym?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    ja nie wiem,tez dopiero zaczynam przygode z plemnikami
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    fajny link mam

    http://www.youtube.com/watch?v=CJakYmgtrDA&feature=fvwrel
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Izzza my borykamy się z Asthenozoospermią, ale aglutynacja jest jeszcze na dosyć niskim poziomie (jeden +). Jeśli chodzi o budowę 46% prawidłowych więc nie jest źle. Jaki macie wpisany stopień aglutynacji? Procentowo nie ma żadnych plemników prawidłowych???

    Bonim nam robili badanie i posiew z jednej próbki, nie wiem o co chodzi, chyba każdy lab ma inne wymagania bo pewnie techniki badania różne.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Stopien aglutynacji ma + , a plemnikow o prawidlowej budowie jest 0.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Izzza na pewno powtórzyłabym badania ale w innym labie, tak na wszelki wypadek...
    A miał od razu badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe? Może tu jest pies pogrzebany? Gdzieś czytałam, że czasami pomaga kuracja immunosupresyjna w tym przypadku...
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Mangaa raczej nic takiego nie mial bo nie ma tu wypisanego.
    Mial badanie rozszerzone nasienia.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Mangaa jeszcze jedno co to jest kuracja immunosupresyjna?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.