Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Twój połówek ma żywych 72 % a nie sprawnych.Z tego co czytałam to rzadko się zdarza,aby któryś z panów miał 30%.
    Mój ma 7% sprawnych i 75 % żywych
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    No dokładnie. Jakby było aż 72 % to nie byłoby problemu. Jakby M miał ich aż tyle to tylko skakać z radości, bo normalnie jest tak: "Ilość plemników o prawidłowej morfologii zarówno u mężczyzn płodnych, jak i niepłodnych, waha się od 0 do 30% i rzadko kiedy przekracza 25% form prawidłowych. Nie zdarzają się mężczyźni, którzy mają 100% plemników o prawidłowej budowie lub choćby zbliżają się do takiego wyniku!". Myślę, że to 72% to jest żywotność, czyli tyle jest ich żywych w ejakulacie, co nie oznacza, ze tyle jest o prawidłowej budowie. Morfologia wszsytko powie jeśli M ją zrobi.
    • CommentAuthorAhossik20
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    to nie teratozoospermia tylko teratospermia. To chyba 2 różne rzeczy?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Dokładnie u nas jak oglądają preparaty to tylko nieliczne przypadki (można policzyć na palcach jednej ręki) przekroczyły 20 % prawidłowych, większość wacha się pomiędzy 5 a 10 %. U nas było 7% (drugie dokładne badanie) co zalicza się przez WHO do normy. Natomiast przy pierwszym badaniu, które było badaniem podstawowym i jak się później dowiedziałam nie obejmowało wybarwienia preparatu tylko obejrzane zostało jak się przestały ruszać to prawidłowych było 80%.
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeMay 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    hmmmm z tego co się orientuję to to samo ... tak dla pewności tu sa nazwy podane i te drugie w nawiasach, więc raczej się chyb anie mylę :) http://www.nieplodnosc.pl/artyku-y-i-wywiady/nazwy-w-ocenie-nasienia
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Ahossik20: to nie teratozoospermia tylko teratospermia. To chyba 2 różne rzeczy?


    Chyba jednak nie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeMay 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    nic się nie martw na zapas, lekarz zobaczy wyniki i oceni, ale podejrzewam, że będzie chciał jeszcze sprawdzić dokładnie ta morfologię. My mamy tylko 3% ale i tak mamy nadzieję, że będzie ok. 29 maja mamy wizytę w klinice, bo powtarzaliśmy badanie i zobaczymy co wyszło, ja jestem pełna nadziei, że coś się poprawiło. Na razie próbowaliśmy sami jakoś wpłynąć na poprawę nasienia: M zaczał się zdrowo odżywiać, alkoholu na szczęście i tak nie lubi :), i wprowadziliśmy suplementy AndroVit i Salfazin - nie wiadomo czy coś to da, ale na pewno nie zaszkodzi. Lekarz na 1 wizycie powiedział nam, że przy takich parametrach nasienia, jesli się nie poprawią będzie wprowadzał jakieś leczenie farmakologiczne, a gdyby to nie wypaliło to już tylko ... IVF, bo to 3% to za mało nawet na inseminację (marne szanse że się uda). Ja cały czas wierzę, że uda się naturalnie i jeszcze nie czas na tak radykalne decyzje. Daje nam czas do końca tego roku, potem ewntualnie rozważymy ostateczną możliwość.
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    manilla Nam mój lekarz w PL dał czas do końca tamtego roku (akurat byłam z wizytą),w ogóle nawet nie wiem od czego mam zacząć .Na razie Ł wysłałam na badanie i chce mu kupić Salfazin i L-karnitynę.
    Jemu spadł kamień z serca jak dostał wyniki ,a ja się zdołowałam zupełnie,bo to ja mam albo chora głowę albo coś w środku.Nam już leci 3 rok nieudolnych starań.Dopiero można się zdołować haha :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    U nas niedługo stuknie 1,5 roku starań a też czasami dopadają mnie chwile zwątpienia. Na szczeście moje kochanie jest pełne optymizmu i dodaje mi sił. W tym momencie nie ma dla nas ważniejszej rzeczy i nie poddamy się! Alimama musi się udać, tylko czasem szczęściu trzeba pomagać :)
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    manilla staram się jak mogę ,nawet jak mnie już małżonek odgania haha.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Prześledziłam wątek i nie znalazłam (albo ślepa ze zmęczenia jestem). Nie ma nic pasującego do wyników mojego męża. Badanie ogólne, mam się z nim stawić jak będę się zgłaszać na oddział. Ilość, Ph, barwa konsystencja itd. są ok, natomiast zastanawia mnie opis dalszy - "bardzo liczne plemniki, w ok 90% o ruchu sprężystym, pozostałe 10% to formy o ruchu leniwym lub nieruchome, niezbyt obfity śluz, niezbyt liczne bakterie ilość plemników w 1 ml 395mln100 tyś" (!!!!!), dalej że preparat barwiony - bardzo liczne plemniki tworzą raczej jednorodny obraz, spotyka się formy o większych główkach, przewaga plemników z krótkimi witkami. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że wyniki są niezłe, ale niepokoji mnie to że ponad normami i ta ich budowa. Nie wiem co mysleć. Pani laborantka powiedziała że tak dobrych wyników daaawno nie widziała. A jednak martwią mnie trochę one.
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    polizoospermia, gdy w jednym mililitrze ejakulatu znajduje się powyżej 250 mln plemników to chyba wcale nie tak dobrze ??
    --
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Mój entuzjazm przygasł :( Tak teraz myslę że skoro krótkie witki to i słabeusze z nich :( ehh....
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Kochana może wyślij męża do androloga,na pewno coś da się z tym zrobić ;)
    --
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    że tez ja mieszkam na takim za...:angry: a juz tak się cieszył że z nim wszystko jest ok
  1.  permalink
    co dziewczyny powiecie o tych wynikach ? mąż robił pierwszy raz ... :(
    czemu norma prawidłowych jest >4 a? to jest ok?

    Photobucket
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    norma jest od 4 % czyli mąż się zmieścił ;) a Twój ma 8 z tego co widzę
    --
  2.  permalink
    no własnie ale jak czytam wypowiedzi to że 20% to nawet mało- czy różne są normy laboratoryjne tego badania?
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    sa to nowe normy z 2010 roku WHO i wszędzie ta sama norma obowiązuje.Kilka postów wcześniej napisane jest ze rzadko kto ma 20 % jesli w ogóle ktoś ma :wink:
    Jak na moje skromne oko to są dobre wyniki :wink: Poza tym w uwagach też nic nie ma ,więc jest ok
    --
  3.  permalink
    UFFFF od dzisiaj Salfazin, witaminka C, kwas foliowy dodatkowo !
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    L karnitynę na żywotność :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    ok zamawiam do kompletu :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny, dzisiaj odebralismy z mężem wyniki badania. Wszytsko było ok az do morfologii plemników Otóż:
    - plemników o prawidłowej budowie 0%
    - o nieprawidłowej budowie główki 100%

    Czy któraś z was się z tym wcześniej spotkała????
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Kiedy macie wizytę u androloga. Wg mnie trzeba znaleźć przyczynę takich wyników.
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Hej, mój M robił badanie na koniec listopada, pewnie niedługo trzeba będzie powtórzyć, ale mimo wszysko napiszcie co myślicie o jego wynikach.
    objętość 2 ml
    czas upłynnienia 40 min.
    lepkość wnormie, zmętniene prawidłowe
    ph 8,0 (norma do 7,8)
    liczba plemników w ml 15 mln (norma od 20), w ejakulacie 30 mln (norma od 40)
    ruchliwość 70%, ruch szybki-postęp ok. 50%
    morfologia 84% budowa prawidłowa (norma od 50%)
    żywotność 75% plemniki żywe
    leukocyty 600 tyś. (norma poniżej miliona)
    spermatocyty 1 mln 350 tyś (nie ma podanej normy)

    Podaję mężowi salfazin na noc i magnez też raz dziennie- proponujecie coś jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    Na wizyte jesteśmy umówieni dopiero w przyszłą środę... Ja ciągle myslę, że to jakaś pomyłka :(
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Możecie powtórzyć badanie bo na podstawie jednego niczego bym nie przesądzała. Poczekajcie do wizyty lekarza, pewnie już jakieś leki wam przepisze i każe za jakiś czas powtórzyć badanie.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    Yvonnee u nas wyniki pierwsze były b.podobnie.
    Również 0% prawidłowej budowy.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Czy udało się komuś poprawić morfologię z tak beznadziejnych wyników??? - 0%
    Dodam, że badanie ogólne bardzo dobre:
    - bojetość: 3ml
    - ruch postępowy a+b: 57%
    - HOS: 98,5%
    - żywotność: 90%

    Co mnie zastanawia to plemników o prawidłowej budowie 0%
    Nieprawidłowości pojedyńcze - tylko główki: 84%
    Rozmiar normalny główki: 32%
    małe: 0%
    duże: 68%
    Prawidłowy kształt: 16%
    Prawidłowy akrosom: 20%
    Witki i wstawki w normie
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Witam,
    Czy jest możliwość poprawienia morfologii plemników?
    Szukałam odpowiedzi w internecie, ale niestety niewiele się mówi na ten temat. Dodam, że wynik wyszedł bardzo źle, ponieważ ilośc plemników o prawidłowej budowie - 0%
    Pozostałe parametry bardzo dobre.
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Hej,
    my mamy podobny problem, 3% plemnikow o prawidlowej budowie ale lekarz nic na to nie przepisal, bo inne parametry sa ok, no i ilosc wysoko ponad norme.
    Czytalam tutaj u jednej z forumowiczek, ze jej maz zazywal Salfazin i Capivit A plus E Forte i morfologia sie porawila. My jeszcze nie probowalismy, wiec z wlasnego doswiadczenia nic nie moge Ci poradzic.
    A co Wasz lekarz na to?
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Mój M robił badanie nasienia w marcu i wtedy miał 3% plemników o prawidłowej budowie. Zapodałam mu Salfazin i Androvit. Powtórzyliśmy badania 2 tygodnie temu, z tym, że w innej klinice i wyszło 48% !! :) :) LEkarz pytał czy przy poprzednim badaniu mąż miał jakieś stresy itp. ale nie było ich więcej niż teraz. Nie wiemy co się stało, bo zakładając że plemniki produkowane są ok 3 miesięcy, to ta suplementacja jeszcze nie miała wpływu na jakość nasienia ... tego to już się nie dowiemy. M łyka witaminki dalej, nie zaszkodzą, a mogą jeszcze bardziej polepszyć jakość nasienia :) Strasznie się cieszymy z tej poprawy :) Tak, że nie ma się co załamywać, powtórzcie badanie za jakiś czas i zobaczycie czy coś się zmieniło. Na jakość nasienia ma wpływ wiele czynników i parametry zmieniają się w czasie. Maartwić to się można dopiero jeśli w 3 kolejnych badaniach wynik będzie podobny, wtedy można próbować podnieść barametry środkami famakologicznymi - tak nam lekarz mówił, na sczęście u nas nie ma takiej potrzeby :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Mój mąż też już zażywa witaminy:
    - salfazin
    - maca
    - kwas foliowy
    - l-arginine
    i kilka innych, zalezionych w necie
    Coraz bardziej upewniam się w tym, że to właśnie stres miał duży wpływ na ten wynik, ponieważ w ostatnich miesiącach nie brakowało go mojemu mężowi. W tej chwili zaszły juz poważne zmiany w trybie życia. Wszystkie stresogenne czynniki zostaly odsuniete na bok, zmiana bielizny na luźną, przewiewną.
    Nie wiem czy będziemy czekali aż 3 mce na powtórkę badania. Może trochę ten proces przyspieszymy.
    Cloe, u mojego męża podobnie pozostałe parametry w normie, nawet można powiedzieć, że bardzo wysokiej normie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    u nas z 3 % zrobiło się 7 %
    w ciągu trzech miesięcy - mąż łykał Salfazin, Capivit A+E forte oraz ograniczył mocno spożycie alkoholu [wszystko to za radą androloga ]
    jak widać chyba pomogło :wink:



    Yvonnee: Nie wiem czy będziemy czekali aż 3 mce na powtórkę badania. Może trochę ten proces przyspieszymy.


    nie ma sensu wcześniej bo proces spermogenezy trwa mniej więcej tyle właśnie
    dlatego lekarze tak zalecają badanie powtarzać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Tak, zdaje sobie z tego sprawę, przeczytałam juz chyba całą literaturę fachową na ten temat. Niestety morfologia jest dość nietypowym zjawiskiem i opinie sa podzielone. Jedni lekarze uważają, że można poprawić, inni że nie.
    Tak czy inaczej bardzo liczę na poprawę. Na szczęście mój mąz nie pali i rzadko pije alkohol, a jeżeli juz to w niewielkich ilościach.
    A moja niecierpliwośc spowodowana jest tym, że staramy się juz 8 mcy i do tej pory uważałam, że przyczyna leży tylko i wyłącznie w mojej podwyzszonej prolaktynie.
    Od 2 mcy biorę bromergon.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    8 cykli to jeszcze nadal norma.
    --
    •  
      CommentAuthorlivvia
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    manilla, chyba coś pomyliłaś, nie ma możliwości, żeby morfologia skoczyła z 3% do 48%,może chodziło Ci o ruchliwość? prawie się nie zdarza, żeby morfologia plemników w ogóle przekraczała 25%, a co mówić 48%. Oczywiście życzę Ci, żeby była to prawda:-) Plemniki "odnawiają się" co 72 dni, więc wcześniej nie ma sensu robić badania, chyba, że faktycznie zrobione były w okresie mocno stresującym, albo takim, który mógł wpłynąć negatywnie na plemniki.
    Mój M bierze agapurin, androvit, maca, l-karnitynę, vit C, magnez. Badanie powtarzał już 3 razy co 3 miesiące, głównie poprawiła się ruchliwość i ilość, morfologia bez zmian- lekarz mojego M jest właśnie zdania, że morfologii raczej nie da się poprawić, ale można nadrobić to ilością i ruchliwością:-)
    Polecam stronkę badanie-nasienia.pl dużo się z niej dowiedziałam.
    Na pewno trzeba próbować wszystkich dostępnych środków:-))
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    manilla Robiłaś badanie w innej klinice i być może z tego wynika tak skrajna różnica. Już nie raz słyszałam o takich przypadkach. Zgadzam się z livvią, że nie jest możliwe by aż tak się poprawiło. Choć oczywiście życzę Wam tego.
    •  
      CommentAuthorlivvia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Yvonnee, idźcie do dobrego androloga albo na wizytę do kliniki niepłodności. A tak w ogóle to odczekałabym i zrobiła ponowne badanie i wtedy jak wyjdzie 0% to na wizytę. Twój mąż robił samo badanie bez konsultacji wyników?
    •  
      CommentAuthorhornet
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    przy morfologii plemników 4% prawidłowych to wynik w normie.
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    I to mnie bardzo martwi. Jeżeli morfologii nie da się poprawić to zrobić z 0% ? Ilość, ruchliwość i żywienia rewelacja. oczywiste jest ze jeżeli w ejakulacie jest mało dobrych plemników to zwiększenie ilości będzie działało wprost proporcjonalnie. Ale u nas niestety to nie zadziała.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Badanie było robione ok 2 tygodni temu w klinice. Wizyte mamy jutro więc się dowiemy co na ten temat uważa lekarz.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Yvonnee: Jedni lekarze uważają, że można poprawić, inni że nie.


    Bo to pewnie zależy od przyczyny takiego stanu.

    hornet: przy morfologii plemników 4% prawidłowych to wynik w normie.


    Według WHO

    U nas morfologia wynosi 7 % ale tylko dlatego, że M nadrabia ilością plemników. Gdyby ilość była mniejsza o połowę nie wiem czy zaliczylibyśmy 1 %.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    basia_87: Bo to pewnie zależy od przyczyny takiego stanu.

    Pewnie tak, ale najgorsze jest to, że przyczyn nie da się okreslić... Jedynie po trzykrotnym powtórzeniu badania i wyniku bez zmian można stwierdzić, ze poprawa jest niemożliwa :(
    --
    •  
      CommentAuthorhornet
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    [quote=Yvonnee][/quote]
    Jeśli Twój M. pali, to rzucenie palenia może wpłynąć pozytywnie, po ok 3 miesiącach.
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Yvonnee To było Wasze pierwsze badanie? Przeanalizuj Wasze życie, codzienne nawyki, dietę itd. Może jakieś przebyte choroby, brane leki itd... Jest coś czego się można uczepić?
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Tak, to było pierwsze badanie.
    No właśnie problem jest w tym, że mój mąz anie nie pali, pije tylko okolicznościowo i to w malych ilościach, prowadzimy zdrowy tryb życia i zdrową dietę. Jedyne czego mozna sie przyczepić to chyba stres. W ostatnim roku było go pod dostatkiem :( Próbujemy teraz wszystko odstawic na bok, choc dla mojego męża to nie jest takie łatwe, ale stara się.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    a może chodzi w ciasnych majtkach [teraz są takie modne], bierze gorące kąpiele, ma siedzącą pracę, nosi komórkę w kieszeni ?
    to wszystko ma znaczenie - tak nam mówił androlog.....
    --
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Ale trochę dziwnie że pozostałe parametry w normie. Jak są jakieś czynniki uszkadzające z zewnątrz to powinny chyba lecieć wszystkie parametry (z ruchliwością i ilością w pierwszej kolejności)????
  5.  permalink
    mam wyniki męża badania wszystko jest ok oprócz ruchu postępowego jest 25% czy to bardzo źle?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.