Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Ruchliwość w obu badaniach jest ok. Chodziło mi o morfologię plemników (o procentowy odsetek plemników o prawidłowej budowie), Teratozoospermia to był nasz problem. Wklejam skany z obu badań.




    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Mnie się wydaję, że to może być błąd w zapisie.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Byliśmy dzisiaj na wizycie u lekarza w klinice. Również się dziwił, że przy takich parametrach ogolnych wyszła aż tak słaba morfologia. Twierdzi, że badanie komputerowe jest bardzo restrykcyjne i nawet bardzo mała zmiana, ktorą człowiek uzna za prawidłowośc, komputer odrzuci. Kazał brać suplementy i powtórzyć badanie za dwa miesiące.
    Nie ma żadnych przeciwwskazań do starania się. Wręcz przeciwnie. Dodatkowo skierował na badanie hormonów i wizytę u urologa-andraloga, żeby wykluczyć ewentualne żylaki podwrózka nasiennego. Więc teraz czekamy....
    --
  1.  permalink
    witam bardzo proszę o interpretacje badań mojego męża

    wyglad prawidłowy norma
    czas upłynnienia 20<60
    objętość (ml) 3 >2.0
    lepkość (+,++,+++) + +
    pH 7.5 >7.2
    ruchliwość plemników
    ogólny % ruchliwych 55>50
    ruchliwość postępowa (%)
    a) szybka linearna 10>25
    b) wolna linearna i nielinearna 35
    c) brak ruchliwości postępowej 10
    d) brak ruchu w ogóle 45<50

    Żywotność plemników (%)
    żywych 58>50
    Aglutynacja (+,++,+++) - -
    liczba plemników /ml 18 750 000> 20 000 000
    ogólna liczba plemników w ejakulacie
    56 250 000>40 000 000

    uwagi oligoasthenozoospermia

    morfologia plemników

    prawidłowe 15%
    duże 1%
    małe 19%
    stożkowate 9%
    gruszkowate 49%
    okągłe 4%
    amorficzne 2%
    rozdwojone 1%

    wstawki nieprawidłowe 7%
    krople cytopl. 2 %
    witki nieprawidłowe 0%
    spermatogeneza 0% norma <10%
    leukocyty 0x10 6/ml
    erytrocyty 0 norma <5
    kom.nabł 1 norma <5

    ogólny odsetek prawidłowych plemników 6% norma >15 %

    test hipoosomatyczny plemników (HOS_TEST)

    norma > 60 % plemników napęczniałych (prawidłowych)

    bardzo prosze powiedzieć mi czy bedziemy mogli mieć dzeicko drogą naturalną i czy to że mój mąż je selen to coś pomoże ?

    czy te wyniki są bardzo złe?
  2.  permalink
    Witajcie!:)
    Wyniki badania nasienia męża:
    Właściwości fizyczne:
    obj. ejakulatu – 5,0 ml (norma: 2-8ml),
    barwa ejakulatu – biała (norma bezb., szaro-biała, mleczna),
    ph ejakulatu – 8,0 (norma 7,5-8,0)
    Ilość plemników w 1 ml ejakulatu: 44,25 mln (norma 40-120mln)
    Ruch zachowany 35-40% plemników;
    w tym pl o ruchu słabo postępującym 3 (trzeciego stopnia),
    25-30% plemników o ruchu bezwładnym 2 (drugiego stopnia),
    pozostałe w ruchu drgającym 1 (pierwszego stopnia).
    Leukocyty 8-15 wpw,
    erytrocyty 1-3 wpw,
    Pojed. małe skupiska aglutynacji w pasmach.
    W teście eozynowym 10-20% plemników martwych.
    W rozmazie barwionym 15% plemników o prawidłowej budowie morfologicznej (norma >30%)
    Czy wiecie co to wszystko znaczy?
    W necie znalazłam rożne normy, różne nazwy i nic z tego nie wiem...
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeSep 5th 2012
     permalink
    http://badanie-nasienia.pl/pl/o-badaniu-nasienia/normy-who/
    W powyższym linku są normy, których należy się trzymać.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Hej, dostalam wyniki nasienia meza..wszystko lekarz napisal, ze wporzadku wszystko...ale martwi mnie bardzo morfologia. Czytalam gdzies ze norma to 4% a moj ma o wiele wiele wiele wiecej- to chyba zle? No I martwi mnie tez Aglutynaty i agregaty bo jest ich 15%. Co mamy o tym myslec?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    PoziomkaUK - a robiliscie badania nasienia w komputerownym labie, ktore robi weglus najnowszych norm wg. WHO?
    Pytam bo te zwykle laby zazwyczaj nie robia takich dokladnich badan. My sami najpierw robilismy badania nasienia w pierwszym lepszym labie, a pozniej w klinice nieplodnosci we Wrocku lekarz nam polecil lab, ktory robi komputerowo wg. norm WHO. I powtarzalismy badanie.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Nie mam pojecia jak wyniki byly robione. Morfologia wynosi 92% jest napisane abnormal. Lekarz nic nie powiedzial-zreszta wiesz jacy ang gin sa tutaj:/ nie wiem co mam myslec- to znaczy ze 92%plemnikow jest o zlej budowie?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    poziomkaUK - abnormal to znaczy nieprawidlowe, czyli jak masz 92% nieprawidlowych, to prawidlowych jest 8% , norma wedlug WHO jest powyzej 4% prawidlowych plemnikow w morfologii, takze Wasze 8% uwazam, ze to calkiem dobry wynik :) a ilosc plemnikow i reszta w normie? :)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    naprawde????? ale mi poprawilas humor!!!!!!!:):):) no jest napisane morphology 93% abnormal! o matko ale mi ulzylo!! DZIEKUJE:kissing:

    Treść doklejona: 14.09.12 19:31
    tak reszta w normie, ma jeszcze pare procent agregatow- czy jakos tak (aggregates) ale napisane ze sa w normie, wiec chyba ok:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorkejt_busz
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Poziomka, jest dobrze, to co powiesz na to: wczoraj dostaliśmy wyniki Małża i pobieżnie są takie: morfologia 4% prawidłowych (poprzednio 0%), ilość 14,6 mln/ml (poprzednio chyba 28 mln), w całości 61,3 mln (poprzednio 159 mln!!!). Ruch A 8%, B 15%, C 20%, czyli nieco lepiej niż ostatnio :( Jest poprawa w budowie i pocieszam się, że skoro naprodukował tych 4% prawidłowych, to potrafi i może się jeszcze uda jakoś pozostałe parametry podkręcić. Ale po pierwszej euforii przyszło załamanie, bo wiadomo, że wyniki baaaaaaaaaardzo dalekie od dobrych, i już sama nie wiem.

    Przez ostatnie kilka miesięcy brał Salfazin 1x1, Folik 1x1, selen 2x 100 ug, Maca 3x1. Chyba dorzucę mu jeszcze L-Karnitynę. Jakieś sugestie/propozycje?

    Generalnie odechciało mi się. W przyszły piątek oboje leziemy na badania, ja do gin, on do swojego urologa (tez zajmuje się leczeniem niepłodności, bo jakoś do żadnego z wrocławskich andrologów nie mam przekonania) i się dowiemy co dalej. Daję sobie czas do końca listopada. Wtedy powtórzymy badanie, jak będzie tak samo albo, nie daj Boże, gorzej, to walimy do kliniki. :cry:
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    kejt busz: 4% to jest norma w morfologii takze bardzo dobrze, ze sie zwiekszyly bo z tego co slyszalam to 0% nie daje szansy na dziecko:) takze to juz plus...
    ilosc nie jest za wysoka- u mojego dla porownania 90mln a dobrej jakosci 51% ALE to nie jest az tak zle-poprostu trzeba czekac do owulacji z przytulaniem:)
    nie jest tak zle jak ci sie wydaje:) naprawde!!:) szanse sa!!:) jesli z toba jest wszystko ok to naprawde szanse sa!!:)
    ja sie podlamalam bo nie dosc, ze ze mna jest nieciekawie to jeszcze jakby z m zolnierzami byloby kiepsko to juz w ogole lipa by byla
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    dziewczyny - dopóki jest chociaż jeden plemnik spełniający normy, dopóty szansa jest :))) zawsze może się znaleźć ten jeden jedyny wytrwały superprzystojniak !!!
    kejt_busz - do tej suplementacji męża dołożyłabym przede wszystkim cynk - jest bardzo ważny dla naszych mężczyzn a do tego żeń szeń albo l-karnitynę na poprawę ruchu; mój M pije cynk+witaminy i żeń szeń+witaminy w tabletkach musujących i jak mu przypomnę to l-karnitynę do ssania i po 4 miesiącach wyniki się bardzo poprawiły: morfologia z 8% na 22%, ilość w 1 ml z 12mln do 17mln, ruch progresywny (czyli A+B) z 27% do 47%!!!!
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Moj tez je cynk-taki normalny w tabletkach do Tego magnez, witamina c I kwas foliowy .... W pl kupie l karnityne I tez bede dawac:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie do Was, mój mąż też bierze cynk, salfazin, witaminę a+e oraz calciumpantothenicum, lekarz zalecił też dawać kwas foliowy, ale w ulotce cynku przeczytałam, że branie kwasu foliowego może zaburzać wchłanianie właśnietego pierwiastka i nie wiem co robić teraz dawać ten kwas czy nie??
    co wy na to
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    To może nie podawaj mu tego równoczesnie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    no to jest myśl, dzięki za radę bari, pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorkejt_busz
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    kachaw, dzięki, to bardzo cenna informacja :)

    A tak w ogóle Dziewczyny chciałam Wam tylko przy niedzieli powiedzieć, że jesteście NAJLEPSZE i tylko dzięki temu, że tu z Wami jestem, że czasami potraficie opier... a czasami pocieszyć, mam jeszcze ochotę na dalszą walkę. Inaczej chyba bym już sobie dawno odpuściła. Dziękuję! :kissing:
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    :wink:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny ta l karnityne do ssania można kupić w aptece? Mój brał rożne witaminy i nie tylko teraz bierze fertilman bo tylko raz dziennie bo większej ilości tabletek nie ogarnial
    •  
      CommentAuthorkejt_busz
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Tak, można, robi taką np. Olimp. Chyba są jakies "owocowe" w smaku, cena coś do 5 dych. Ja kupiłam mojemu Małżowi w kapsułkach w dawce 250 mg. Czytałam, że dawka dobowa powinna być wyższa, ale nie chcę pakować w niego jeszcze więcej chemii. Dziewczyny polecają też L-karnitynę z Allegro, dużo większe dawki i tańsza, taka wiecie, dla tzw. "sportowców" z siłowni ;) Ja boję się podobnych specyfików, więc wszystkie suplementy kupuję w aptekach internetowych, bo gdybym miała szukać ich w aptekach stacjonarnych, musiałabym chyba obejść pół Wrocławia... już na wejściu wiem co usłyszę: "Nie ma, ale możemy zamówić". Tyle to ja sama mogę zrobić ;)
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeSep 17th 2012
     permalink
    Dzięki pójdę zapytać do apteki a jak nie to w necie będzie trzeba
    •  
      CommentAuthorkejt_busz
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, wiecie może, czy zapalenie gruczołu krokowego ma wpływ na parametry nasienia? Okazało się, że mój M. je ma, dostał antybiotyk na 3 tygodnie i zastanawiam się, czy jest szansa, że to może cokolwiek pomóc?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Kejt_busz, dołącz jeszcze Mace (kapsułki albo proszek na Allegro). Ona wzmacnia płodność. Może akurat Wam coś da.
    •  
      CommentAuthorkejt_busz
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Mace już bierze od pół roku, ale dzięki :)
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny nie zapominajcie ze nalezy tez sie wiecej ruszac!
    basen 3razy w tygodniu, spacery itp.
    pozdrawiam i 3mam kciuki,a nadzieja zawsze jest sama sie o tym przekonalam.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeSep 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Racja, sport to podstawa. Mój M 3 razy w tygodniu szlaje w siłowni. Poza tym zero trzymania komputera tam, gdzie nie trzeba i bokserki, a nie slipy :bigsmile:.
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeSep 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny własnie odebrałam wyniki z posiewu nasienia męża. Czy któraś wie, czy jesli "posiewy tlenowe są ujemne" to dobrze czy żle??
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 24th 2012
     permalink
    czy jesli "posiewy tlenowe są ujemne" to dobrze czy żle??


    Dobrze:wink: to zn, że nic nie wyhodowano.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeSep 25th 2012
     permalink
    :) dzieki tak myślałam, ale że poprzednie badanie wyszło nieciekawe i bylo inaczej opisane wolalam się upewnic.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    Witam Dziewczynki, mam do Was pytanie, czy mogłaby któraś z Was polecić mi klinikę, w której warto zrobić badanie nasienia w Warszawie ? Dostaliśmy skierowanie od mojej ginekolog, jednak nie dopytałam, czy mogłaby mi polecić którąś z klinik. Może macie jakieś doświadczenie ? Będę wdzięczna za pomoc, bo to dla nas zupełnie nowy temat :) Pozdrawiam !
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    Witaj!
    My jesteśmy świeżo po badaniach nasienia w warszawie, robilismy je w Invicta na złotej 6.

    koszt badan podstawowych 100 zł plus 60 zł morfologia.

    Teraz czekamy na wyniki morfologii bo wynik badania ogólnego jest juz po 5 godzinach.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    Świetnie, bardzo Ci dziękuję Agosa :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeOct 15th 2012 zmieniony
     permalink
    marble85 my całkiem niedawno robiliśmy badania w NOVUM na Bocianiej 13, badanie ogólne nasienia z testem MAR to ok. 160 zł. Trochę się stresowaliśmy (tym bardziej, że do Warszawy mamy prawie 200 km), ale ostateczne było ok. Pokoik "na wypasie" - wg mojego M- cokolwiek to znaczy ;) Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    karola84 dziękuję bardzo za info :) Właśnie przeglądam ofertę klinik, w sumie cenowo wygląda to podobnie, teraz szukam opinii o specjalistach przyjmujących w poszczególnych miejscach. Pewnie skorzystamy tam na miejscu z konsultacji andrologicznej. Dzięki raz jeszcze !
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    W inviccie do czerwonego pokoiku weszliśmy razem.... w sumie szybko poszło ;P

    na początku też myśleliśmy o nowum ,ale jakoś tak wyszlo, że trafilismy na ul. Złotą. Karla, a czy mieliście robioną morfologię (jak długo czekaliście)?
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Agosa, my pewnie też pójdziemy razem, nawet tylko po to, żeby wesprzeć tego biednego męża, on też ze mną był na najważniejszych badaniach i właśnie do Invicty. Dostaliśmy skierowanie na pełne badanie z morfologią. Poza tym na Złotą mamy najbliżej, a ceny są w zasadzie wszędzie jednakowe, na forach znalazłam wiele dobrych opinii na temat tej kliniki i jej specjalistów, więc mąż już podjął decyzję, że tam się udamy. A powiedzcie mi jak wygląda w praktyce ten okres wstrzemięźliwości seksualnej. W necie są różne opinie, jedni piszą, że 3 dni, inni, że 7, jeszcze gdzieś indziej, że nie krócej niż 4 a nie dłużej niż 6. Masakra :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam do was pytanie, chciałabym kupić mężowi l-karnityne na poprawę ruchliwości, ale w aptece jest tylko taka z chromem dla odchudzających się, to chyba nie o nią chodzi, gdzie kupić tą prawidłową podacie jakiś link możę
    będę wdzięczna
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorkejt_busz
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Kup na Allegro, większa dawka, cena niższa i bez żadnych dodatków typu chrom itp. My mamy taką w zielonym opakowaniu firmy ActivLab 1000 mg, bierzemy (tj. Małż bierze:) raz dziennie :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.10.12 11:30</span>
    Dokładnie taką samą jak pokazała Marble85 :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    dzięki za szybką odpowiedź na was zawsze można liczyć już sobie zapisałam stronkę wieczorem zamówię
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    marble 85, u nas wstrzemięźliwość tak wyglądała, że w poniedzialek wieczorkiem przytulanki a w czwartek rano badanie :)

    Również dziękuję za info o l-karnitynie, pewnie ją zakupimy.
    Od wczoraj moj bierze salfazin, wit C i E oraz kwas foliowy :)
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    mi kiedyś lekarz powiedział, że tak często jak się współżyje to w takich terminach chodzić na badanie nasienia - czyli jak są przytulanki co 3 dzień to iść po 3 dniach wstrzemięźliwości, bo wtedy przynajmniej wiadomo jakie ilości (i jakości) wpadają w kobietę :)
    mój mąż robił 2 razy badanie nasienia, pierwszy raz po 2 dniach, drugi po 5 i te pierwsze badanie wyszło o wiele lepiej. Teraz przynajmniej wiemy, że na ma sensu "wstrzymywać armię" przed owulacją :-)))
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    może coś w tym faktycznie jest bo badanie mojego męża po 4 dniach wstrzemięźliwości wyszło o wiele gorzej niż po 2 aczkolwiek tutaj też miało znaczenie, że to drugie było po 4 miesiącach brania witamin ale może ta ilość dni też
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Warto zwrócić uwagę na dawkowanie L-karnityny - "L-karnityna może pozytywnie oddziaływać na spermę tylko wtedy, gdy mężczyzna przyjmuje ją w ilości nie mniejszej niż dwa gramy na dobę." Więc tej 1000 to 2 tabletki dziennie, żeby miała pozytywny wpływ na parametry nasienia, nie mniej.

    Można zamówić w aptekach doz http://www.doz.pl/apteka/p5515-Activita_L-Karnityna_1000_kapsulki_30_szt i odebrać sobie w swoim mieście.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    manilla dzięki za cynk już zamówiłam 2 opakowania i odbiorę w aptece u siebie w mieście i za przesyłkę nic nie płacę
    pozdrawiam
    --
  3.  permalink
    dziewczyny co do nasienia to przy ostatniej wizycie usłyszałam od mojej ginekolog, że jeśli chcemy poprawić jakość nasienie to abstynencja może być 2-3 dni ale jeżeli zależy nam na ilości to 4-5 będzie OK, więc wszystko zależy od "przypadku"
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Agosa robiliśmy badanie ogólne z testem MAR. Badania były już na drugi dzień- miałam konsultację telefoniczną z lekarzem, ale nie wiem czy wchodzi w to badanie morfologia, bo nie odebrałam jeszcze tych badań (odbiorę przy kolejnej wizycie), a telefonicznie ustalaliśmy tylko czy nasienie nadaje się do inseminacji. Lekarz powiedział, że jest 20 mln w ml i pozostałe parametry ok. W NOVUM co do wstrzemięźliwości są wymogi --->nie mniej niż 2 dni, nie więcej niż 7 dni
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Karla, nie wiedziałam co to jest test MAR, ale już wiem, doczytalam :)

    No to mój tego nie miał, był tylko test HOS :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.