Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthorKikuś
  • CommentTimeJan 19th 2011
   permalink
  Ciekawa jestem, czy słyszałyście o kubeczkach menstruacyjnych i co sądzicie na ich temat, a może któraś z was używa i może podzielić się wrażeniami? Polecacie, odradzacie? Chętnie wysłucham wszelkich doświadczeń związanych z tym zagadnieniem.
  Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi, podaję link do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=_krV7xo0yGU

  Zaznaczam, że nie reklamuje żadnego produktu, są rózne firmy produkujace kubeczki, ja tylko chce pokazać jak to wogóle wyglada gdyby ktos nie widzial :-)
  -- [a href="http://www.suwaczek.pl/" title="suwaczek - odliczanie do wakacji"><img border="0" src="http://www.suwaczek.pl/cache/f2dac615c9.png?html"]
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeJan 19th 2011
   permalink
  dziewcyzny pisaly o kubeczku TUTAJ
  ja jakos nie mialabym przekonania, nie znosze @ a jeszcze takie babranie sie i wylewanie to juz ponad moje sily :P
  •  
   CommentAuthorMigotka721
  • CommentTimeJan 19th 2011
   permalink
  TYLKO umyć lub wytrzeć?!?!?!?!
  o masakra :/
  można oczywiście na własną rękę wyparzać, ale mimo to jakoś mnie nie przekonuje...
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 5th 2012
   permalink
  Używam kubeczka i bardzo sobie go chwalę :)
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 5th 2012
   permalink
  ja też używam kubeczka i jestem bardzo zadowolona, co prawda jestem po pierwszym @, ale jestem miler zaskoczona
  napiszę tylko tyle, że krew okresowa przestała być dla mnie obrzydliwa
  --
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 5th 2012
   permalink
  *Kachaw* - której firmy kubeczek kupilaś?
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 5th 2012
   permalink
  Ja mam MeLunę M classic z pętelką, bo była o wiele tańsza od pozostałych, jestem zadowolona a ty jaki masz??
  --
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 5th 2012
   permalink
  Lunette (rozmiar 2) kolorek niebieski. Bałam się właśnie że nie będę miała pętelki, ale w ogóle mi ten "słupek" nie przeszkadza. Masz jakieś problemy z wyciąganiem kubeczka? U mnie pierwsza @ z kubeczkiem i póki co szukam najlepszej metody na wyciągnięcie kubeczka, ale póki co jeszcze nie mam takiej pewności siebie przy wyjmowaniu. Za to zakładam go błyskawicznie, szybciej niż tampon, tampony nie raz musiałam poprawiać i "dociskać", a tutaj od razu wszystko ląduje na swoim miejscu.
  Masz jakieś patenty na wyjmowanie?
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
   permalink
  ja akurat nie mam problemu z wyjmowaniem i z wkładaniem, zanim go wyjmę to lekko wkładam palec tak aby lekko odessał się i wtedy lekko go kołysząc na boki wyciągam, płuczę pod wodą, składam na pół i wkładam z powrotem, wyparzam go dwa razy dziennie rano i wieczorem podczas brania prysznica
  polecę Ci fajne forum i tam jest skarbnica wiedzy na temat kubeczków, dziewczyny właśnie mnie zainspirowały do bycia bardziej eco
  http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=6660
  dziewczyny podają fajne filmiki co do wkładania i wyjmowania i jak zakładać aby nie przeciekał
  pozdrawiam
  --
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 5th 2012
   permalink
  Dzięki :)
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 6th 2012
   permalink
  proszę bardzo Emi
  --
  •  
   CommentAuthorEfiaa
  • CommentTimeApr 6th 2012
   permalink
  Hej, a czy obfita @ nie jest przeciwwskazaniem? Obawiam się, że nie nadążę go wyjmować...
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
   permalink
  Effia - jeśli opróżniasz kubeczek w dniach o silnym krwawieniu tak jak zmieniałaś tampony / podpaski (co 3-4 godziny) to żaden przeciek nie powinien się zdarzyć. U mnie najgorsze i baaardzo obfite są pierwsze dwa dni i kubeczek daje radę - póki co nie wiem co to przecieki! Oczywiście warunkiem jest całkowite otwarcie się kubeczka. To akurat łatwo możesz sprawdzić palcem jak on już jest "w środku" - robisz rundkę palcem dookoła kubeczka i bez problemu wyczujesz czy jest on otwarty czy zamknięty.
  U mnie dziś już dużo lepiej z wyjmowaniem kubeczka, chyba zaczynam czuć się już pewniej w tej czynności :)
  •  
   CommentAuthorEfiaa
  • CommentTimeApr 6th 2012
   permalink
  Emi, w takim razie pomyślę. Jaka jest cena takich kubeczków i gdzie je można kupić?
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
   permalink
  Pozwolę sobie wkleić tutaj wypowiedź Amparo ze strony chusty.info Moim zdaniem to bardzo dobre zestawienie o wszystkich dostępnych kubeczkach.
  Tak sobie pomyślałam, że w takim razie spróbuję może trochę wybiórczo streścić, co można na tych stronach znaleźć. Ograniczając się głównie do tych kubeczków, które są do dostania u nas (MeLuna, LadyCup, Lunette zwany też LunaCup i Mooncup) no może jeszcze dorzucając DivaCup, bo to czołowy produkt amerykański, do kupienia na ebayu.

  Tylko od razu zaznaczam, to nie są moje opinie, tylko dziewczyn prowadzących te strony: Melissy ( pierwszy link ) i Obsidian ( drugi ). Sama mam tylko Lunette i dopiero bardzo powoli się z nim na sucho zapoznaję (nigdy przenigdy nie wyciągać kubeczka całym obwodem na raz, tego się na razie nauczyłam, auć) .

  Jest kilka cech, którymi kubeczki się różnią i na które warto zwrócić uwagę:

  - twardość, a właściwie sztywność - ma znaczenie przy wkładaniu kubeczka. Z jednej strony bardziej miękki kubeczek wymaga mniej siły w palcach, żeby utrzymać go złożonego*, z drugiej trochę sztywniejszy kubeczek łatwiej prawidłowo „otwiera” się w środku

  - z łatwością „otwierania się” wiąże się kształt krawędzi kubeczka. Wyraźniej zaznaczony, grubszy brzeg sprawia, że kubeczek łatwiej „się otwiera” i chyba również lepiej trzyma się na miejscu, ale może być bardziej wyczuwalny przy wprowadzaniu do pochwy i przy wyjmowaniu z niej

  - ogonki – generalnie z wyjątkiem MeLuny są w dwóch rodzajach: w kształtcie rurki lub spłaszczonego wąskiego paska silikonu. Ogonki spłaszczone są bardziej giętkie, w kształcie rurki mniej - jest większe ryzyko, że rurka będzie kłuć. Nie ma to aż takiego znaczenia, bo ogonek można przyciąć, a kubeczka i tak nie wyjmuje się tak, jak tamponu.

  - niektóre kubeczki mają na dole wypukłości pozwalające łatwiej chwycić kubeczek przy wyjmowaniu – cenne zwłaszcza, gdy obetnie się ogonek. Niektóre kubeczki mają też doodatkowo linie - miarki ilości krwi

  - co prowadzi nas do wszelkich wypukłych i wklęsłych oznaczeń w środku i na zewnątrz kubeczka. Te oznaczenia wpływają na to, jak łatwo wypłukać kubeczek. Oczywiście im więcej wypukłości i wklęsłości, tym trudniej domyć, zwłaszcza na szybko, kubeczek. Wypukła krawędź również ma na to wpływ. Również dziurki u góry kubeczka mogą się domywać łatwiej, bądź trudniej. Napisy wewnątrz kubeczka mogą również mieć znaczenie dla kobiet z nisko umiejscowioną szyjką macicy – zdarza się, że napisy przy brzegu kubeczka podrażniają wtedy szyjkę.

  - rozmiary – pojemność, długość.

  - wygląd, jak to w produktach dla kobiet, ma często znaczenie. Część kubeczków jest kolorowa. Bezbarwne mają silikon w różnym odcieniu.

  LadyCup
  Jest chyba najbardziej miękki. Ogonek w kształcie rurki, ale ze względu na miękkość silikonu nie robi to aż takiej różnicy. Delikatna krawędź, gładki kubeczek bez oznaczeń, z dużymi dziurkami - bardzo łatwy do czyszczenia. Na dole ma małe wypukłości pomagające go uchwycić. Przy wyjmowaniu bywa dość śliski. Zrobiony z bardziej przezroczystego i lekko błyszczącego silikonu. Prócz bezbarwnego występuje także w kilku ślicznych kolorach (różowy, błękitny, fioletowy, brzoskwiniowy, żółty i zielony) i dopasowanych do nich woreczkach.
  Rozmiary:
  S: średnica - 4,0 cm, wysokość - 4,6 cm, długość ogonka 1,9 cm
  L: śr. – 4,6 cm, wys. – 5,3 cm, ogonek – 1,3 cm

  Lunette
  Kubeczek należy tych twardszych, rozmiar mniejszy jest trochę bardziej miękki od większego. Krawędź bardzo lekko „schodkowa”, na zewnątrz leciutko wypukły napis i dwie linie pomiarowe (nieoznaczone, w instrukcji jest podane, jakiej ilości odpowiadają), na dole trzy wypukłe okręgi pomagające uchwycić kubeczek. Wnętrze kubeczka jest całkowicie gładkie, dziurki ani za małe, ani za duże. Kubeczek czyści się relatywnie łatwo. Ogonek – spłaszczony, dość komfortowy. Mniejszy Lunette mimo że jest rozmiarowo mniejszy od dużego LadyCup ma taką samą jak on pojemność**, dzięki umieszczonym wyżej dziurkom. Bezbarwny – zrobiony jest z lekko oszronionego silikonu, limitowany model Selene jest błękitny.
  Rozmiary:
  1: śr. – 4,1 cm, wys. – 4,7 cm, ogonek - 2,5 cm
  2: śr. – 4,6 cm, wys. - 5,2 cm, ogonek – 2,0 cm

  MeLuna
  Jedyny z wymienionych*** wykonany nie z silikonu, a z plastiku. Prawdopodobnie z tego względu cieszy się sławą bardzo sztywnego. Otwiera się bardzo łatwo, niektórym może nawet przeszkadzać, że zbyt energicznie. Dobrze jest wtedy zamiast składać kubeczek w literę C (C-fold, spłaszczyć kubeczek i złożyć wzdłuż na pół), użyć sposobu, w którym wciska się palcem brzeg kubeczka w kierunku jego środka i nad tym wciśniętym brzegiem ściska pozostałą z obu stron krawędź (punch-down fold). MeLuna zasysa się mocniej niż pozostałe kubeczki. Produkowany jest w czterech wersjach: ze spłaszczonym ogonkiem, z kulką, z kółkiem i bez żadnego ogonka. Ogonek klasyczny jest bardzo giętki i nie wbija się, kulka i kółko są również wygodne. Przy wyjmowaniu kubeczek może być trochę zbyt śliski. Na dole ma wypukłe okręgi, sądząc po zdjęciach w rozmiarach S i M dość nisko, w rozmiarze L – zaczynają się dość wysoko. Wyraźna, bez „schodka”, ale bardzo gładka krawędź. Dziurki podobnej wielkości jak w Lunette i również umiejscowione dość wysoko. Poza okręgami ułatwiającymi wyjmowanie jest całkowicie gładki i czyści się go nieco łatwiej niż inne kubeczki. Jest produkowany przejrzysty oraz w wielu kolorach: niebieskim, zielonym, pomarańczowym, czerwonym, czarnym i fioletowym. Aktualnie na stronie producenta można znaleźć białe kubeczki z limitowanej edycji Snow.
  Rozmiary:
  S: śr. – 4,0 cm, wys. – 4,0 cm, ogonek klasyczny – 1,5 cm, kulka – 0,6 cm, kółko - 0,8 cm
  M: śr. – 4,5 cm, wys. – 4,5 cm, ogonek klasyczny – 1,7 cm, kulka – 0,7 cm, kółko - 1,0 cm
  L: śr. – 4,5 cm, wys. – 5,4 cm, ogonek klasyczny – 1,6 cm, kulka – 0,8 cm, kółko – 1,4 cm

  Mooncup
  Dla porządku – opisuję Mooncupa produkcji brytyjskiej**** Kubeczek średniej twardości, bardziej miękki od Lunette, ale z bardzo wyraźnym „schodkowym” brzegiem. Ogonek w kształcie rurki, dość niewygodny, lubi się wbijać. Na zewnątrz wypukłe okręgi ułatwiające wyjmowanie. Wewnątrz kubeczka wypukłe oznaczenie rozmiaru kubeczka, adres internetowy oraz dwie linie pomiarowe – to i „schodkowy” brzeg utrudniają czyszczenie. Silikon używany do produkcji ma lekko żółtawy odcień - widok może nieco zniechęcać.
  Rozmiary:
  B (before?): śr. – 4,3 cm, wys. – 5,0 cm, ogonek - 2,1 cm
  A (after?): śr. – 4,6 cm, wys. – 5,0 cm, ogonek - 2,1 cm

  DivaCup
  To najdłuższy ze wszystkich kubeczków. Podobnie jak Mooncup jest średnio twardy, chyba nawet nieco bardziej miękki od Mooncupa, z równie wyraźnym „schodkowym” brzegiem. Krótki ogonek w kształcie rurki, może się wbijać. Na zewnątrz wypukłe okręgi ułatwiające wyjmowanie kubeczka, wewnątrz nazwa firmy, miejsce produkcji, oznaczenie rozmiaru i linie pomiarowe. Do tego malutkie dziurki, wyjątkowo trudne do czyszczenia. Zrobiony z lekko oszronionego silikonu.
  Rozmiary:
  1: śr. – 4,3 cm, wys. – 5,7 cm, ogonek – 1,0 cm
  2: śr. – 4,6 cm, wys. – 5,7 cm, ogonek – 1,0 cm


  * Przy okazji różne sposoby składania kubeczka można obejrzeć tu: http://community.livejournal.com/men...ps/453392.html
  ** Wg Melissy. Kwestia pojemności nie jest do końca jasna; inną pojemność podają producenci, inną Wikipedia, jeszcze inną dają pomiary dziewczyn. Mierzyć można go poziomu dziurek albo do brzegu kubeczka…
  *** W USA produkuje się jeszcze kubeczek o nazwie Keeper z lateksu.
  **** Amerykański producent Keepera ma w swojej ofercie również kubeczek Moon Cup, wokół tego, kto powinien, a kto nie, używać tej nazwy są kontrowersje.

  ---
  Osobiście używam Lunette rozmiar 2. Nigdy nie rodziłam, przy wyborze sugerowałam się intensywnością krwawienia. Kupiłam go na allegro u sprzedawcy Lunette - zresztą z samej transakcji też jestem bardzo zadowolona.
  Efiaa - daj znać jeśli kupisz sobie kubeczek i wypróbujesz go już na sobie :)
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
   permalink
  Efiaa rozmiar kubeczka dostosowuje się właśnie do obfitości krwawienia i faktu czy się rodziło czy nie, na tym forum które podesłałam dla Emi jest wszystko o kubeczkach, ja zawsze myślałam że miałam bardzo obfite miesiączki a okazało się, że drugiego dnia (kiedy mam najbardziej obfitą @)po 3 godzinach kubeczek był napełniony do 1/3, w tym czasie tampon już by mi przeciekał, a podpaska byłaby niezbyt świeża i pachnąca.
  co do cen to są różne ja za swój MeLunę dałam 75zł razem z przesyłką, ale niektóre kosztują też 120zł, ja bałam się tyle płacić, bo gdyby się u mnie nie sprawdził (zły rozmiar, lub by mi nie pasował z innego względu)to była bym sporo stratna, ale się sprawdził w 100%
  mówi się że MeLuna jest sztywny, ale ja mam classic i jest mięciutki, nie mam problemu z składanie, wkładaniem i wyjmowaniem
  --
  • CommentAuthorkokoszkam
  • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
   permalink
  witam
  z ciekawością przeczytałam sobie ten wątek, kubeczków nigdy na oczy nie widziałam.
  Ale tak się zastanawiam : taki sposób "zbierania" krwi dobry jest chyba tylko w ciagu dnia, jak jestesmy w pozycji pionowej?
  Bo jak z takim troche wypełnionym kubeczkiem uciąć sobie drzemkę? wyleje sie przeciez wszystko (nie na zewnątrz, ale do wewnątrz.. )
  :neutral:
  na noc tez stosujecie te kubeczki?
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 6th 2012
   permalink
  ja stosuję również na noc, zasada taka jak przy podpasce też jak leżysz to ci wszystko nie wylatuje na raz dlatego np ja w nocy mam o wiele lżejsze krwawienia niż w ciągu dnia, również jak stosowałam podpaski, zresztą szyjka jest pod pewnym kątem, więc kubeczek również.
  ja w nocy jak wstaję na siku to też opróżniam kubeczek, ale zawsze miałam minimalne ilości, przecież skoro się nie ruszam to krew nie ma jak wracać do macicy
  --
  •  
   CommentAuthormontenia
  • CommentTimeApr 7th 2012
   permalink
  Dziewczyny, a jak dobrac rozmiar kubeczka, jesli jestem po 2 porodach, ale zakonczone oba cc? To dobiera sie jak dla kobiety nierodzacej?
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 7th 2012
   permalink
  no właśnie z doborem rozmiaru jest cały problem, bo jedynki lub s poleca się raczej nastolatkom, dziewczynom które nie rozpoczęły współżycia.
  Ja rodziłam raz sn i wzięłam M, ale np tampony stosowałam super i nie miałam nigdy problemu z aplikacją, poczytaj sobie na tej stronce co podesłałam, tam Amparo pisze o rozmiarach, wiem że niektóre dziewczyny mają np dwa kubeczki i większego stosują na mocne dni @ a mniejsze na końcówkę, ale też dziewczyny pisały że te mniejsze przeciekały, ponieważ zsuwały się w dół, a to właśnie mięśnie pochwy mają go trzymać na miejscu.
  Właśnie dobór odpowiedniego rozmiaru to cała trudność, bo jak się dobierze odpowiedni, to potem już sama przyjemność z korzystania z niego
  --
  •  
   CommentAuthorEmi_787
  • CommentTimeApr 7th 2012
   permalink
  Montenia - poczytaj specyfikacje już od danego producenta kubeczka. Niewiele jestem w stanie pomóc, bo nie rodziłam. Ala z forum Chusty.info po dwóch CC i kupiła sobie Melunę rozmiar M. Nie wiem na ile jest zadowolona z dokonanego wyboru; jak coś to zapytaj w wątku Chusty.info - tam dużo więcej dziewczyn niż tutaj używa kubeczków, ogólnie są bardzo pomocne i na pewno ktoś po CC Ci coś poradzi :)
  •  
   CommentAuthormontenia
  • CommentTimeApr 7th 2012
   permalink
  Dziekuje za porady Emi i Kacha. Musze poczytac :smile:
  •  
   CommentAuthor#Tosia
  • CommentTimeNov 25th 2014
   permalink
  Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z tamponów Beppy? Co sądzicie? Polecacie czy odradzacie? Czy rzeczywiście sprawdzają się w sytuacjach opisanych przez producenta?
  •  
   CommentAuthorjaca_randa
  • CommentTimeDec 6th 2014 zmieniony
   permalink
  Ja mam kubeczek firmy ICare. Nie wiem, jak się ma do tych wymienionych tu.
  Całą noc myślałam nad tymi tamponami Bebby (nie potrafię spać z podpaską, z kubeczkiem też wolę nie, obecnie używam OB ze skrzydełkami na noc) - i wyszło mi na to, że nie. Te gąbczaste tampony trzeba pchać głęboko, otulają szyjkę macicy, robią wokół taki kompres z krwi miesiączkowej - nie podoba mi się to. Zwykły tampon nie przylega tak ściśle do szyjki. A już uprawianie seksu i wyciskanie krwi z tej gąbki wydaje mi się mocno obrzydliwe. To już wolę bez żadnej przeszkody - jak poleci krew, to przynajmniej świeża! :devil:
  -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 6th 2014
   permalink
  Jaca a czemu nie śpisz w kubeczku ?? ja śpię, odkąd używam to okres stał się bardziej naturalny, czysty. Teraz po drugim porodzie myślę o zmianie rozmiaru kubeczka na większy,
  Tej firmy co podałaś nie znam ile płaciłaś za swój, z czego jest zrobiony i jaki masz rozmiar, jeśli to nie są zbyt osobiste pytania,
  --
  •  
   CommentAuthorjaca_randa
  • CommentTimeDec 6th 2014 zmieniony
   permalink
  Kubeczek dostałam od mojej siostry, bo kupiła sobie dwa. Nie wiem ile dała. Zrobiony jest z silikonu, przypomina w dotyku smoczki do butelek dla niemowląt, np. aventu, zarówno twardoscią, jak nawet wielkością. Używam rozmiaru 2, z dwóch możliwych. Na ulotce napisane jest, że ten drugi rozmiar jest dla kobiet po trzydziestce i po porodach, więc podpadam pod obie te katgorie.
  Nie śpię z kubeczkiem, bo mi przeszkadza. W dzień nawet go nie czuję, ale jak leżę czy śpię to nie czuję się komfortowo. Zresztą z tamponem też nie, ale tampon bądź co bądź jest mniejszy.
  -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 7th 2014
   permalink
  Kupiłam kubeczek, bo myślałam o tym od lat, trochę się boję, zobaczymy jak mi pójdzie zakładanie
  --
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 7th 2014
   permalink
  Lewka nie bój się, zobaczysz jak już będziesz miała wprawę to nawet nie będziesz go czuła, tylko pamiętaj żę przy wkładaniu musisz wiedzieć gdzie masz szyjkę, tzn pod jakim kątem, bo inaczej będą przecieki, szyjka nawet podczas okresu lekko zmienia ułożenie
  --
  •  
   CommentAuthor#Tosia
  • CommentTimeDec 7th 2014
   permalink
  To prawda, że taki kubeczek jest rzeczywiście zdrowszy?
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 7th 2014
   permalink
  Dzięki kachaw, sprawdzę szyjke w trakcie @ boję się o moją nadwrażliwość poporodowa w okolicy blizny :-[
  Tosia24: To prawda, że taki kubeczek jest rzeczywiście zdrowszy?
  chyba tak, tampony np bardzo wysuszają
  --
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 7th 2014 zmieniony
   permalink
  Tosia ja przy tamponach czułam się komfortowo ale miewałam infekcje wiadomo tam chemia, podpasek nie cierpię, to okropne uczucie w majtkach, nawet tych najcieńszych a latem to już koszmar, ale chyba żadnej z was nie muszę tego mówić, najzdrowsze były by podpaski wielorazowe, ale na pranie tego nikt mnie nie namówi.
  Zanim kupiłam kubeczek to dużo o nim czytałam, różne materiały z innych krajów bo u nas to wtedy była nowość. To jest plastik/silikon, łatwiej go utrzymać w czystości bo wyparzasz, ja wyparzam za każdym razem rano a tak to tylko myję pod bieżąca gorącą wodą. Co mnie pozytywnie dziwiło, to jak wyciągasz pełnego tampona to ma taki dziwny zapach, jak wyciągasz kubeczek z krwią to nie ma zapachu, wcale, nic brzydko nie pachnie, krew jest świeża i czysta, o ile o takiej krwi możemy mówić że jest czysta :bigsmile:
  Jedyny minus moim zdaniem takiego kubeczka to że gdy korzystasz z toalety musisz mieć też kran koło siebie, bo jak wylejesz zawartość do toalety, to musisz umyć go, a przecież nie wyjdziesz i nie podejdziesz do zlewu i przy innych w toalecie nie zaczniesz myć zakrwawionego kubeczka, a musisz go umyć by włożyć, ja tak robię.
  Wiem że dziewczyny sobie tak radzą, że mają butelkę z wodą, opłukują i wkładają.
  --
  •  
   CommentAuthorjaca_randa
  • CommentTimeDec 7th 2014
   permalink
  Na ulotce z mojego kubeczka jest napisane, żeby przy wymianie wylać zawartość do WC, a kubeczek wytrzeć mokrymi chusteczkami intymnymi. Ja myję, także w pracy, kiedy muszę wyjść z kabiny. Wygląda to masakrycznie, ale trudno. Nie wyparzam codziennie, tylko na początku i końcu miesiączki. Żadnych infekcji nie mam.
  Zauważyłam, że dzięki stosowaniu kubeczka miesiączka trwa krócej - to podciśnienie wysysa krew z macicy.
  -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  •  
   CommentAuthor#Tosia
  • CommentTimeDec 7th 2014
   permalink
  Ooo, tym skróceniem miesiączki to mnie zainteresowałaś, jaca_randa. Chyba się przełamię i spróbuję, mimo że mi akurat tampony ani podpaski nie przeszkadzają. Za to przedłużający się czasem okres - tak. Co do Beppy to masz rację - kurczę, a miałam nadzieję, że to zupełnie dobra opcja, ale fakt, na pewno sprzyjają infekcjom. :sad:
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
   permalink
  kachaw: Lewka nie bój się, zobaczysz jak już będziesz miała wprawę to nawet nie będziesz go czuła, tylko pamiętaj żę przy wkładaniu musisz wiedzieć gdzie masz szyjkę, tzn pod jakim kątem, bo inaczej będą przecieki, szyjka nawet podczas okresu lekko zmienia ułożenie
  --


  Nienawidzę zakładać tamponow i nienawidzę grzebać sobie w pochwie, bo jest bardzo wrażliwa, ale wbrew temu intuicja kazała mi myśleć o tych kubeczkach i po kilku latach myślenia zdecydowałam się. Oczywiście pomimo urodzenia dziecka 4kg siłami natury zastanawiałam się jak zmieścić ten kubeczek ;-) jednak zakładanie jest świetne i całkowicie bezbolesne, o wiele przyjemniejsze od tempych tamponów. Wczoraj wieczorem robiłam pierwsze próby i w trakcie się uśmiechałam :-) dziś założyłam i uczucie świetne. Niestety inny temat, że szyjka jest bardzo nisko, więc pewnie mogą być przecieki. Jeśli tak będzie to rozbiję skarbonkę i kupię jeszcze jeden kubeczek najkrótszy jaki istnieje
  --
  •  
   CommentAuthorLibra1610
  • CommentTimeDec 19th 2014
   permalink
  A tych kubeczków używa się podczas obfitego krwawienia, czy przez cały okres, jak jest też "skąpo"? Zachęciłyscie mnie tym skróceniem okresu, po ciaży mam nawet do 9 dni :/
  --
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
   permalink
  Podczas całego okresu, tylko trzeba dobrać pojemność do obfitości. No i w ogóle dopasować szerokość, długość itp pod siebie

  Muszę się pochwalić, że mam kubeczek od kilku godzin założony, poleciała tylko jedna kropelka, w ogóle go nie czuję

  No i polecam stronę Magiczny kubeczek - kopalnia wiedzy, no i pomoc indywidualna w doborze kubeczka

  Ps. Oczywiście nie mam nic wspólnego ze sklepem i nie czerpię zysków, jestem ich zwykłą klientka
  --
  •  
   CommentAuthorLibra1610
  • CommentTimeDec 19th 2014
   permalink
  Czyli muszę mieć dwa kubeczki: na słabsze i mocniejsze krwawienia, tak? A jak z dobieraniem rozmiaru? Jak jestem po porodzie, to obowiązkowo mam mieć ten większy?
  --
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
   permalink
  Możesz chyba mieć jeden. Co do wyboru to jest więcej czynników, ja korzystałam z pomocy na stronce, o której pisałam, odpowiadasz na pytania, a właścicielka strony doradza który tu
  --
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 19th 2014
   permalink
  Lewka cieszę się, że jesteś zadowolona z kubeczka, ja mam jeden rozmiar i powiem szczerze, że nawet jak mam nisko szyjkę to mi to nie przeszkadza, ale wiem że dziewczynom przeszkadzały te pętelki, kulki które służą do wyciągania kubeczka więc je obcinały, ja też nie wyciągam kubeczka ciągnąc za pętelkę tylko chwytam dół kubeczka, lekko podważam by poszło powietrze i wtedy lekko kołysząc na boki wyjmuję kubeczek. Noszę go przez cały okres, wymieniam tak często jak zawsze, ale wiadomo w trakcie okresu mocnego kubeczek jest wypełniony nawet za połowę a pod koniec zdarza się że jest parę kropel.
  --
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
   permalink
  Ja miałam zapełniony w połowie. Połowę kulek już obcięłam, bo je wyczuwam. Też wyjmowałam za podstawę, jeszcze nad tym pracuję :-) za to za kulki można ciągnąć, żeby pomóc siebie otworzyć kubeczek i przyssać, tak? Ja mam jeszcze trochę cykora, więc nie noszę non stop, tyko daję sobie odpocząć od grzebania :-)

  Jak dotąd jestem bardzo zadowolona, bo podpasek nienawidzę, a tamponow ostatnio nie mogę jakoś stosować...
  --
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 20th 2014
   permalink
  no to ja by go w środku otworzyć obracam go w boku, czyli przekręcam i się otwiera, za bardzo tam nie grzebię tylko sprawdzam położenie szyjki a jak wkładam to tam nie gmeram tylko trzymam kubeczek, tak samo jak wyjmuję to wkładam koło kubeczka palec by dostało się powietrze i wyjmuję
  --
  •  
   CommentAuthorlewka
  • CommentTimeDec 20th 2014
   permalink
  Mi to jeszcze trochę grzebania potrzeba, żeby otworzyć czy wyjąć, zobaczymy za miesiąc :-) normalnie @ prawie się nie mogę doczekać :-)
  --
  •  
   CommentAuthormontenia
  • CommentTimeDec 20th 2014
   permalink
  A skad zamawiacie/gdzie kupujecie taki kubeczek? i jak dobrac ten rozmiar?
  •  
   CommentAuthorisiula
  • CommentTimeDec 20th 2014
   permalink
  Ja tak jak lewka polecam forum magiczny kubeczek. Odpowiadacie na listę pytań, a pani Ewa najpóźniej w ciągu 24h odpowiada jakie kubeczki będą pasowały. Bierze pod uwagę wszystkie firmy na rynku. Mojej koleżance od razu dobrała idealny. Ja najpierw sama dobierałam MeLunę wg ankiety producenta, ale wzięłam za mały rozmiar. Ciężko było mi coś dobrać, bo mam bardzo nisko szyjkę. Teraz pani Ewa poleciła mi kubeczek Lybera, za niecałe 2 tyg zdam relację ;)
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 21st 2014
   permalink
  isiula podasz link do tej Pani ewy bo chcę dokupić drugi, ten mój stał się chyba a krótki/mały, bo jak mam wysoko szyjkę to ucieka bardo do góry, a raczej w głąb i wtedy muszę nosić wkładkę bo lekko przecieka, gdy szyjka się obniża nie mam problemu
  --
  •  
   CommentAuthorisiula
  • CommentTimeDec 21st 2014
   permalink
  kachaw: isiula podasz link do tej Pani ewy

  kubeczkimenstruacyjne.pl

  kachaw: ucieka bardo do góry, a raczej w głąb i wtedy muszę nosić wkładkę bo lekko przecieka

  Ja myślę, że to generalnie problem Meluny i wykonania z TPE.
  Nie masz problemu z rozkładaniem kubeczka po założeniu? Ja miałam spory, moja koleżanka też.
  Te kubeczki bardzo się odkształcają i myślę, że dlatego jest problem z przeciekaniem. Teraz mam kubeczek silikonowy, jest bardzo sprężysty - tylko wkładasz i pyk - już jest rozłożony, nie trzeba nic poprawiać. Moja koleżanka ma Fleurcup (silikonowy) i też mówi, że w porównaniu z Meluną to niebo a ziemia. Obie miałyśmy wersję classic, może sport są bardziej sprężyste.
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeDec 21st 2014
   permalink
  Isiula dzięki już się tam zarejestrowałam czekam a aktywację konta. Ja mam właśnie classic i może to ona jest problemem, bałam się tych cieńszych silikonowych, teraz wezmę cieniutki, wypełnię ankietę i zobacymy co mi ewa poleci, bo jest tyle owych firm, jak ja kupowałam 3 lata temu moją melunę to było tylko kilka firm, inne bardzo drogie, więc bojąc się czy kubeczek się u mnie sprawdzi kupiłam melunę bo była tańsza
  --
  •  
   CommentAuthorisiula
  • CommentTimeDec 21st 2014
   permalink
  Można też zadawać pytania z marszu bez rejestracji. Na stronie jest fajna tabelka rozmiarów wszystkich kubeczków. Ja niestety wybór miałam niewielki, bo potrzebuję krótkiego kubeczka, wiec do wyboru miałam tylko Meluny shorty i tą Lyberę, która dopiero co weszła na nasz rynek. Obawiam się tylko, że jest zbyt szeroka, bo miałam problem z wyjęciem. No ale próbowałam tylko raz "na sucho". Aż się okresu nie mogę doczekać, by wypróbować nowy nabytek ;)
  •  
   CommentAuthorQuelle
  • CommentTimeApr 17th 2015
   permalink
  Zakupilam kubeczek MeLuna i jestem zachwycona ,zalozenie i wyciagniecie nie sprawilo zadnego problemu.
  -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeApr 18th 2015 zmieniony
   permalink
  No i dzięki Isiuli i jej linkowi do Ewy mam idealnie dobrany kubeczek, zdecydowałam się na Yuuki economic, jest niedrogi ale świetnie się sprawdza, nie przecieka, raz na 5-6 godzin opróżniam, nie czuję że mam okres. Jestem zachwycona
  --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.