Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Czy tylko ja po karmieniu musze nos czyscic?? Zawsze i o kazdej porze ;)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    swój czy Młodego? :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Moj, moj ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Aż tak Cię kp rozczula :tooth:?
    --
  3.  permalink
    bari_87: Aż tak Cię kp rozczula
    - hi hi, niewiem, ale za kazdym razem musze nos wysiakac, nawet 4 rano jak wszyscy spia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    Dziewczyny dziś zwarzyłam mała i okazało się ze przybrała zalewdwie 70 gram w 1,5 tygodnia :-( najpierw przybierała 220 gram pozniej po 150 gram tygodniowo a teraz jakas masakra sie zrobiła. Dodam ze spi w nocy bardzo długo bo od 20:00 do 04:00 (karmienie) i póżniej o 08:00 (karmienie). Czy mam panikowac? czy mam ją budzić koło 0:00? co mam zrobić?
    --
  4.  permalink
    Niewiem..... Moj spi maks 6 h w nocy ale w dzien je co 2 h...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    efcia, ja moja "wazylam" ze mna na rekach minus moja waga i wychodzi ze wazy 5300. czyli w miesiac by bylo jakies 300 gram. ale mam to gdzies. zadowolona, najedzona. taki drobny typ
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    Wiecie co zważyłam dziś małą na mojej wadze i waga wyszła 5570 gram czyli o 130 gram więcej niż u lekarza. Czyli waga wadze nie równa. Ogólnie mała jest radosna, ładnie spi, bawi się, sika, kupacze robi, wydaje mi się że wszytsko gra i huczy.
    --
  5.  permalink
    No waga wadze pewnie, ze nie... Wez nawet postaw wage w innym miejscu w mieszkaniu i tez wskaze inaczej..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    laski, moja mala w dzien je. a wieczorem przed zasnieciem ciumka sutka dopuki nie zasnie. jak wyciagam to sie rzuca, szuka i kweka. probowalam smoczka, ale nie chce. wkurza mnie to memlanie sutka. tylko przy wieczornym zasnieciu tak ma. w nocy i w dzien odczepia sie jak tylko sie naje. jakies pomysly? czy mam z tym zyc????:cry:
    -- ;
  6.  permalink
    Ewa - ja wczoraj tak usypialam bo juz nie mam pomyslow na mojego... W dzien pieknie lezy, sam sobie usnie jak mu sie spac chce albo mu smoczka dam na chwile za to na wieczor wogole. Ani lozeczko, ani bujak, najepiej zebym go uspala bujajac na rekach a to odpada (dzisiaj 6, za pol roku 10 kg:/). Dzisiaj tez tak probowalam to nie zasnal ino patrzyl na mnie wesolo. Zasna 20.50 w lozeczku bez smoczka. Ale codziennie jest inaczej..
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    Ewasmerf, moja tak ma do dzisiaj :wink: Da się z tym żyć :tongue:
    Poza tym ona maleńka jeszcze ...
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    efcia jest ok, nie wszystkie dzieci przybierają w zawrotnym tempie najważniejsze że jest pogodna, robi kupki, je i nie spada z wagi ;-) Na karmienie bym nie budziła mała ma ponad 3 miesiące i jak jest głodna to się budzi a ty ciesz się spokojnymi nocami ;-)
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    Ewasmerf: tylko przy wieczornym zasnieciu tak ma. w nocy i w dzien odczepia sie jak tylko sie naje. jakies pomysly? czy mam z tym zyc????:cry:

    Pierś to nie tylko jedzenie, ukochała sobie córka taką formę wyciszenia nocnego i raczej... naucz się z tym żyć. Oczywiście jeśli bardzo Ci to przeszkadza i masz odczuwać wieczny dyskomfort to próbuj zmieniać sposób usypiania. Podaj pierś, potem odstaw i szukaj innych rytuałów które córka polubi. Aczkolwiek tak jak mamakasi napisała, Twoja córeczka jest jeszcze maleńka i może Twojej piersi bardzo potrzebować.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 24th 2016
     permalink
    Anka, ja naleze chyba do grupy tych kobiet ktore nie lubia karmienia piersia. Mierzi mnie przyssanie dziecka do mnie, wyciaganie jak to na innym watku bylo wydzielin z mojego ciala. A juz memlanie cyca w celu wyciszenia sie doprowadza mnie do rozpaczy, zwlaszcza ze trwa to bardzo dlugo, a starszak w tym czasie czeka i czeka az czesto zasnie.
    Wlasciwie jak karmie to zawsze albo biore gazete albo komputer, wkurza mnie takie karmienie bezczynne. Nudzi. No nie wiem sama co.
    Czekam z niecierpliowscia na te magiczne 6 miesiecy kiedy to bede mogla bez wyrzutow sumienia wprowadzac wszystko inne i ilosc karmien bedzie sie kurczyc.
    Zapewniam was, ze kocham moje dziecko bardzo, ale kp to nie moja bajka. Nie karmie bo lubie, karmie bo to praktyczne, tanie i chudne.

    Treść doklejona: 24.05.16 07:34
    mnie nie bedzie teskno za karmieniem i ciesze sie ze juz nikogo piersia karmic nie bede.
    -- ;
  7.  permalink
    Ewa - mysle podobnie jak ty, chociaz karmienie samo w sobie mnie nie wkurza bo wtedy moge olac wszystko i chlop robi jak jest i nie musze wozic mleka ze soba hi hi, ale wiecej jak 8-12 miesiecy karmic nie bede. Dla mnie dziecko powyzej roku dziwnie przy piersi wyglada:/ Ale zeby nie bylo to moje osobiste odczucia, bo sie zaraz jakas burza rozpeta... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 24th 2016
     permalink
    Ewasmerf: Zapewniam was, ze kocham moje dziecko bardzo, ale kp to nie moja bajka.


    Ewa, nie wątpię w ogrom uczuć - na każdym kroku to oświadczasz, chociaż właśnie dlatego, że mimo przeciwności, dajesz córce co najlepsze i czego potrzebuje.
    To tak jak napisałam - powolutku, małymi kroczkami spróbuj zmienić rytuały, żeby zamiast "memłania" był inny kontakt bezpośredni, inne czułości z dzieckiem.
    Karm tyle ile dasz radę, na żądanie, ale męczyć się też nie możesz. Lepiej żeby Marta miała szczęśliwą mamę a nie sfrustrowaną.....
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 24th 2016
     permalink
    Ewa, to może inny model smoczka wypróbuj? Dzieciaki czasem tak mają, że jedne im pasują, inne nie.
  8.  permalink
    No moj smoczka tez srednio, chwile "pociumka" ale nie ma uwielbienia jakiegos
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 24th 2016
     permalink
    Ja karmić lubie, ale może dlatego że moja mała pierś traktuje tylko do jedzenia, do ciumkania ma swojego smoka. Jak jest już najedzona to się odłącza odrazu, w sumie gdybym miała takiego cycozwiska to pewnie bym sę wkurzała.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    moja zwisa tylko i wylacznie przed spaniem nocnym. w dzien i w nocy odlacza sie jak tylko sie naje, a jak najedzona to nie wezmie cyca do ust za chiny ludowe. co tez czasem wkurzajace jest bo jak sie pomyle w nocy i nakarmie 2 razy z jednego cycka to ten drugi mam jak balon i jak sie obudze to bym chciala zeby mi mala spuscila z cycka, a ona czasem glodna nie jest i za cholere nie chce. dzis tak wlasnie bylo. iwec chodze z tym napecznialym cycem i czekam az zglodnieje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    Ewa i madziik1983- fajnie piszecie, tak szczerze:)

    Ja też karmię od 3,5 miesiaca. Ala najada się w 5 minut i momentalnie przerywa i jest super.Kocham to ssanie, ciumkanie, oczyska wielkie wpatrzone we mnie:) Do usypiania jest smoczek. Ale też musze się z Wami zgodzić, ze gdyby wisiała i wisiała na tym cycu, to to nie moja bajka...Przecież jest też drugie dziecko, którym trzeba się zająć. Nie mówiąc o obiedzie i całym domu na głowie. Na niemowlęciu świat sie nie kończy:)
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    Dziewczyny mówi się dużo że truskawki to duży alergen, dziś zjadłam jedna aby zobaczyc czy moge zjeść ich kilogram ;-) i mam pytanie. Ile sie czeka aby zobaczyć czy coś się ewentualnego bedzie działo na skórze dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    z tego co mi wiadomo to alergen może i nawet do 5 dni dac o sobie znac
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    Moja niespełna 3 miesięczna córeczka potrafi zasnąć o godz. 20 i dopiero o 4 nad ranem obudzić się na karmienie. Moje pytanie brzmi czy ją wybudzać czy nie i dlaczego tak albo dlaczego nie. Karmię wyłącznie piersią.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    salinos moja tez tak spała pięknie do skończenia 3 miesięcy, potem pobudki zaczęły się co 1h a nawet co 30 min ehhh
    korzystaj i śpij ile się da hehe
    ja bym nie wybudzała, bo nie wiadomo czy takie piękne noce będą długo trwać:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    Salinos moja spi dokładnie jak Twoja czasem nawet potrafi spać dłużej niż do 4:00 to wtedy ja wybudzam. Jesli przybiera na wadze to niech sobie mała spi.
    --
  9.  permalink
    Ja tez uwazam, ze nie trzeba budzic. Widac glodna nie jest, a skoro jest zdrowa to tylko sie cieszyc :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 26th 2016
     permalink
    a ja zezarlam kilo truskawek. no ale moje ogolnie niealergiczne. i mleko z krwi sie bierze wiec jem wszystko.
    i ja tez nie wybudzam juz.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 26th 2016
     permalink
    Małej nic nie jest wiec kupie dużo truskawek :-)))) ja tez jem wszytsko, tak tylko z tymi truskawkami sie jakos bałam.
    --
  10.  permalink
    Ja truskawki tez juz jadlam, uwielbiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 26th 2016
     permalink
    Jadłam nawet grochówkę 😀

    Treść doklejona: 02.06.16 21:11
    Dziewczyny niedługo wybieram się na tą cholerną kolonoskopie, najprawdopodobniej nie będę mogła karmić przez jakieś 1,5 doby :cry: strasznie się boję, że mała nie będzie później chciała cyca. Czy miałyście takie przerwy w karmieniu? jeśli tak to jakie były powroty do cyca?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    czy w 3,5 miesiaca nawal to normalne? zalalao mnie od 2 dni, tryskam mlekiem na wszystkie strony, cigle chodze mokra, malej wychodzi uszami niemalze, cyce jak kamienie jak w pore nie sciagnie mleka. to normalne?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ja az tak nie miałam ale miewam czasem więcej czasem mniej. Chociaż w wiekszości to cycki mam miękkie. Może pijesz piwo bezalkoholowe codziennie? Moja koleżanka pojechała parę dni temu do lekarza bo miała taki nawał że nie radziła sobie z tym (dziecko ma ponad 2 mc). Lekarz przeanalizował jej jadłospis i się okazało że codziennie pije karmi a w karmi słod jęczmienny stąd ten nawał :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ewasmerf, ja nawaly miewalam bardzo czesto. Wystarczylo jak wczesniej Maly bardzo czesto ssal powiedzmy przez dzien dwa, a potem zrobil sobie dluzsza przerwde. Nawet zastoj sie trafil (cycki jak arbuzy do tego) jak dziecko mialo rok czy iles.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ja po Karmi dorobiłam się pierwszego w życiu zastoju jak Gaja miała 8 miesięcy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    nie pijam zadnego karmi. wcale. tylko na grilu raz na dwa miesiace czy cos
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ewa ,moja Li ma 7 m a ja mlekiem tryskam,czasami się karmimy na ławce Li possie i się odwraca by coś obejrzeć a mi fontanna do góry leci:tongue: a już kaplica jak np w nocy dopiero po 5-6h chce jeść, to cyce jak donice,twarde..czasami na śpiocha muszę karmić by sobie ulżyć
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ja tez mleka mam tyle ze mogłabym osiedle wykarmić, w sumie zawsze miałam sporo ale to co sie teraz dzieje to masakra (10 mcy) - leje mi sie jak z kranu :/
    --
  11.  permalink
    Agnike: Ewa ,moja Li ma 7 m a ja mlekiem tryskam,czasami się karmimy na ławce Li possie i się odwraca by coś obejrzeć a mi fontanna do góry leci:tongue: a już kaplica jak np w nocy dopiero po 5-6h chce jeść, to cyce jak donice,twarde.
    - tez tak mam.. raz nie chcial nawet na spiocha to 4 rana laktatorem pojechalam :/
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Chciałam podzielić się z Wami taką refleksją, że jak Maksiu był w wieku Aleksia to już go od 6 dni nie karmiłam. A Aleksia karmię i jest cudnie!!! Ani nie jestem zmęczona ani nie jestem niewyspana. Nie wiem ile jeszcze będę karmić, ale na razie nie myślę o odstawieniu.
    -- ,
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Dżasti, ja identyczną refleksję mam :) Przestałam karmić Hanię, jak miała 13 miesięcy i 6 dni. Czyli też dokładnie tak, jakbym od 6 dni nie karmiła Zosi.
    U nas zostało już tylko karmienie wieczorne i nocka - czasem raz, czasem dwa razy. Trochę jestem zmęczona, ale nie karmieniem tylko nocnymi pobudkami na zabawę po 2-3 h nieraz. Mam nadzieję, że to albo zęby, albo minie samo po skończeniu karmienia.

    Też nie myślę jeszcze o odstawieniu, ale jakby Zosia chciała, to nie oponowałabym. Zobaczymy co los przyniesie :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 9th 2016
     permalink
    Maj to chciałabym aby Aleksio przestał jeść w nocy..... O moje marzenie hehehehe. U nas jest pierś wieczorem, potem tak od godz. 1 lub 2 w nocy do oporu, czyli non stop do godz. 5 potem jeszcze o 7 rano. A jak jestem z nim w dzień, to wtedy jeszcze do drzemki.
    -- ,
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny. Dołączam do wątku i od razu mam pytanie. Wiem ze dziecko powinno przy karminiu robić tzw. Glonojada. No za nic nam to nie wychodzi. Poprawiam i ciągle chowa dolną warge. Karmienie nie boli ( oprócz chwili zassania) Mała zadowolona i pięknie przybiera od wypisu ze szpitala w 4 dobie do wizyty położnej w 9 dobie przybrała 400 g. Czy walczyć z tym czy odpuścić?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    powiem Ci szczerze, ze moja Martynka nigdy glonojada nie robiła. Cycoholikiem była jak cholera, wisiała na cycusia non stop kolor, przybierała za trzech, mi mleko leciało jak trzeba, ale jak dwie nie alezne polozne zobaczyly ze glonojada nie ma to "kazały" naprawiać mi karmienie, zwracały uwagę ze źle, ze nie tak i w ogóle same problemy - ale ja nic z tym nie robiłam - bo skoro mała zadowolona, ja zadowolona, przybiera jak piorun, mleko leje sie strumieniami - to co tu naprawiać .....
    Także .... Ja sie nie znam, nie jestem sprcjalista, nie namawiam do niczego - ale tak to h nas wyglądało :)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    No właśnie miałam spotkanie z doradczynia to kazała korygować. A wiadomo, ze jak ciągle jej tego cycka zabieram i poprawiam to obydwie zaczynamy się denerwować a chyba nie o to chodzi.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    u nas może kilka razy była paszcza glonojada przez całe 8 miesięcy..a tak to nigdy zawsze ta górna warga była schowana
    ja tam na początku też kombinowałam ale potem odpuściłam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    moja pięknego glonojada robi dopiero teraz, wczesniej tak ładnie nie było, często widziałam że źle złapała, ale też jakoś nic z tym nie robiłam, próbowałam ale tak jak pisalam Ona sie denerwowała ja tez i odpuszczałam.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Mój Aleks glonojada nie robił, ale ja mu nie wyciągałam piersi z buzi tylko odciągając dolna wargę. Bo co będę dzieciakowi zabierasz żarcie jak głodny. A tak to lekko pociągnęłaby wargę i ona sie ładnie odwijala.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.