Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoranettap
    • CommentTimeSep 23rd 2006
     permalink
    Wiam,

    Nie miałam czau wcześniej się odezwać, ale w czwartek byłam u gina na kontronej wizycie. Opowiedziałam o moich niepokojach dotycących mojego ciała i chciałam żeby popatrzyła na moje wykresiki, bo mam wrażenie , że nie ma owu. A lekarka wyśmiała wykresy, że to niby bzdura wielka. I jak tu potem mieć chęć do dalszego stosowania NPR. :(
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    Gdyby babka powiedziała mi tak samo jak Tobie to powiedziałabym, że niestety nie budzi mojego zaufania w kwestii swojej wiedzy i... zmieniłabym lekarza.
    Przykre, że czasem człowiek musi się uczyć na własnym doświadczeniu ale następnym razem przynajmniej będziesz wiedziała "pod jakim kątem" wybierać lekarza. Z polecenia.
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    Dla lekarza, zwłaszcza ginekologa, wiedza z zakresu NPR powinna być podstawowa wiedzą. Jeśli jej nie ma, to jest tylko "znachorem" w fartuchu lekarza. Niestety, wielu takich lekarzy mozna spotkać na swojej drodze. Dlatego warto poszukać dobrych ginekologów a unikać niedouczonych. Inaczej nie wymusimy na nich dokształcania się.
    Lekarz powinien wiedzieć, że jedną z metod diagnostycznych (uznanych i zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia!) w sytuacjach ograniczonej płodności są obserwacje zgodne z zasadmi NPR. Przepis światowy o nauce NPR na uczelniach medycznych i stosowaniu w przychodniach nie jest, niestety, realizowany w Polsce.
    B i P
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    Zgadzam się z przedmówcą!
    Np. mój lekarz sam zachęcił mni e do stosowania metod npr, następnym razem na wizytę zażyczył sobie wykres z tempkami! :bigsmile: Wcześniej miałam nieregularne @, stosowałam Luteinę na wywołanie! Jak tylko powiedziałam że chcemy z M rozpocząć starania o maleństwo to powiedziała że jeżeli powtórzy się sytuacja ze spóźnioną @ mam przyjść z wykresem! To mi się bardzo spodobało!
    Zresztą już od dawna uważam że to bardzo dobry lekarz! Mój od ok.8 lat!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    Iwa, ten lekarz jest z WW?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    zgadza się! pracuje w szpitalu wojskowym a poza tym ma praktykę prywatną! To już powiedziała bym wiekowy lekarz , nie należy do najmłodszego pokolenia! Jest ginekologiem - położnikiem - i specjalistą od chorób kobiecych! Przed nim chodziłam do 5 innych ale tylko on wyregulował mi @, pozatym nie ingeruje w twoje wybory, tylko doradza, dodam zawszw=e jak do tej pory skutecznie! Nie chciałabym wymieniać bezpośrednio jego nazwiska! Właściwie nie wiem - może mogę to zrobić, jeżeli bardzo chcesz!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    :-( Szkoda, że zatrzymujesz tę wiadomość tylko dla siebie. Sama wiesz, jak trudno jest znaleźć kogoś niewmuszającego tabletek na każdą okazję i znającego NPR.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Amazonko jesli ktoś będzie chciał się dowiedzieć to znajdzie prostą drogę - wyśle IWIE prywatną wiadomość.
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 25th 2006
     permalink
    zgadza się nie możemy podawać nazwiska lekarzy bez ich zgody to naruszanie ich danych osobowych, co innego w prywatnej rozmowie:)
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeSep 27th 2006
     permalink
    Ja właśnie mam problem (tzn. sama go sobie stwarzam, ale jestem nadwrażliwa na swoim punkcie) szukam gina w warszawie, takiego co mnie nie wyśmieje, że stosuję NPR. Czy ktoś może mi kogoś polecić? Ginekolog, u którego byłam ostatnio to jakiś patafian i więcej do niego nie pójdę.
    • CommentAuthorerba
    • CommentTimeSep 27th 2006
     permalink
    a może stworzymy listę ginekologów przyjaznych NPR? :-))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 27th 2006
     permalink
    Erba, taka lista już istnieje na stronie LMM.
    --
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    No właśnie wczoraj znalazłam sobie panią gin na tej stronie. Muszę ją sprawdzić. A może ktoś miał doświadczenia z tymi ginekologami z Warszawy poleconymi na stronie www.npr.pl ?
    • CommentAuthorerba
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Amazonka, dzięki za info... :-))
    szkoda, że z Torunia nikogo nie ma :-(( ostatnio właśnie chciałam pójść do jakiegoś kompetentnego lekarza, który nie będzie mi wciskał tabletek, no i poszłam... pan potraktował mnie jak ciemnogród, ech
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 28th 2006 zmieniony
     permalink
    Szkoda, że nikogo nie ma z WW... Erba, ech ci lekarze... Nabijał się z Ciebie?
    --
    • CommentAuthorerba
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Raczej potraktował mnie bardzo protekcjonalnie, mówił, że jedyną pewną metodą antykoncepcji w przypadku, kiedy ktoś absolutnie nie chce zajść w ciążę, jest ant. hormonalna, że naturalne się nie nadają, że są zawodne itp itd. Kiedy powiedziałam, że są lekarze, którzy mają inne zdanie oraz pary, które stosują z powodzeniem tą metodę, stwierdził, że NPR jest jak najbardziej OK kiedy się planuje dziecko, natomiast jako metoda unikania ciąży nie nadaje się, tym bardziej u osób młodych, prowadzących stresujący tryb życia, że jak chcę być pewna to tylko hormony... po czym powtórzył to wszystko kilka razy jak dla idiotki, ech i wybulilam 70zl za cos takiego... a mogłam sobie książki kupic :D
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Albo nie zapłacić. Może i chamskie ale za chamskie potraktowanie chamsko bym wyszła. Bez płacenia. Bo niby za co?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    a dlaczego wyśmiewaja NPR?? Bo są ignorantami i z góry skazuja swoich pacjentów na niechciane ciąże zamiast profesjonalnie podejśc do sprawy i przedstawić wg nich wszelkie za i przeciw. "Ale My przecież" jesteśmy zwierzątkami co nie potrafią mieć wyższych celów", przynajmniej tak to odbieram gdy słyszę takie teksty od lekarzy ginek.
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Ja sie właśnie wybieram w przyszłym tygodniu (w Poznaniu) do lekarza polecanego na stronie LMM - na pierwszą wizyte. Sama jestem ciekawa jak to będzie ...choć szczerze, intuicja podpowiada mi że to fachowiec.
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Duzo zalezy od tonu głosu, więc chamski ton głosu + coś, z czym się nie zgadzamy daje wrażenie wyśmiewania nas, lekceważenia.
    A ja bym przyznała rację temu lekarzowi. NPR wymaga samodyscypliny, uregulowanego trybu życia i tak dalej. Jak ktoś nie może pozwolic sobie na ryzyko wpadki, to naprawdę najskuteczniejsze i najmniej kłopotliwe będą pigułki.
    Sama pamiętam sój tryb życia na studiach: zakrapiane imprezy, stresy, egzaminy, kładzenie się spać to o 22 to o 4 nad ranem, wstawianie o przeróżnych porach dnia, czasem na zajęcia szło się po dwugodzinnej drzemce...
    W tym układzie NPR byłby dla mnie jakąś zupełną abstrakcją. Wolałam pilsy.
    Teraz też nie ufam metodom naturalnym, ale ewentualna wpadka nie byłaby dla mnie dramatem, więc na tyle mogę zaryzykować i posiłkowac się gumkami w dni płodne.
    • CommentAuthorwyderka
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Dziewczyny, a gdzie dokładnie moge znalezc listę polecanych ginekologów? Jakoś nie mogę jej znaleźć na wspomnianej stronie www.npr.pl
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 28th 2006 zmieniony
     permalink
    Wklejam info z www.npr.pl

    Lubelskie
    Lublin: Centrum Medyczne "Macierzyństwo i Życie" lek. med. Maciej Barczentewicz, ginekolog - położnik II stopień specjalizacji; tel. 081 534 31 04; 601 164 523; e-mailTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

    Małopolskie
    Kraków: ul. Sławkowska 1/4 fundacja Pro Humana Vita Przychodnia zdrowia rodziny (012) 422 53 29
    Kraków: lek. med. Maria Szczawińska, ginekolog - położnik II stopień specjalizacji; tel. 012 411 69 41
    Nowy Sącz: lek. med. Danuta Hebda – Lis, ginekolog – położnik, tel. 018 441 42 35
    Tarnów: lek. med. Elżbieta Siwak, ginekolog – położnik, tel. 014 624 32 80; 606 125 545
    Nowy Sącz: NZOZ ALMEDICA, ul.Nawojowska 292, lek. med. Mirosław Wiśniewski, ginekolog – położnik, tel. 018 443 99 64

    Mazowieckie
    Warszawa: lek. med. Ewa Ślizień-Kuczapska, ginekolog – położnik, tel. 022 641 20 44; 501 376 996
    Warszawa: lek. med. Jerzy Rodzeń, ginekolog - położnik II stopień specjalizacji; tel. 602 795 713
    Warszawa: lek. med. Ewa Obertyńska-Romanowska, ginekolog-położnik II stopień specjalizacji; tel. 022 663 89 94 (rejestracja); 502 533 563; e-mailTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
    Warszawa: dr n. med. Krzysztof Wocjan; neurochirurg II stopień specjalizacji; tel. 022 869 55 20
    Zielonka: lek. med. Hanna Wujkowska specjalista chorób wewnętrznych II stopnia; tel. 501 384 309

    Podkarpackie
    Rzeszów: lek. med. Halina Wróbel, ginekolog – położnik; tel. 017 863 64 62; 691 802 547; e-mailTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

    Podlaskie
    Białystok: adiunkt, dr n. med. Magdalena Szymańska, ginekolog - położnik II stopień specjalizacji; tel. 085 740 04 85; 605 245 463
    Białystok: lek. med. Hanna Ziętkowska, medycyna rodzinna (085) 66 211 96
    Łapy: lek. med. Małgorzata Skibko, ginekolog – położnik; tel. 085 715 28 76

    Pomorskie
    Gdynia: ul. Abrahama 57, lek. med. Krzysztof Kubera, neurolog - specjalista neurologii dziecięcej; tel. 058 621 62 51
    Starogard Gdanski: lek. med. Piotr Marciniak, choroby wewnętrzne – rodzinny; tel. 058 563 03 84;
    601 871 022
    Gdańsk: Wojewódzka Przychodnia Endokrynologiczna ul.Katarzynki 1/3 lub gabinet ul. Rzeczypospolitej 11, lek. med. Aniela Samoć, specjalista ginekolog-endokrynolog; tel. 058 552 21 01; 0601 626 852

    Śląskie
    Skoczów: ul. Sportowa 1, lek. med. Adam Kuźnik, lekarz rodzinny; tel. 033 853 39 08; 033 479 00 62; 600 925 470
    Częstochowa: lek. med. Piotr Węgrzecki, ginekolog – położnik; tel. 034 324 55 39; 607 843 020
    Bielsko-Biała: lek. med. Monika Małecka-Holerek, ginekolog – położnik; tel. 033 818 05 52

    Wielkopolskie
    Luboń, Poznań: lek. med. Tomasz Dmochowski, ginekolog – położnik II stopień specjalizacji; tel. 061 810 18 12; 601 774 325
    Poznań: lek. med. Magdalena Kaczmarek, medycyna rodzinna; tel. 061 865 81 67
    Poznań: lek. med. Katarzyna Kaczmarek, medycyna rodzinna; tel. 061 865 81 67; e-mailTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
    • CommentAuthorwyderka
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Bardzo dziękuję :-)
    • CommentAuthorerba
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Aniu, ale ja nie prosiłam lekarza o jego opinie na ten temat, nie prosiłam, aby pomógł mi wybrać metodę antykoncepcji, ja tą metodę już wybrałam. Skąd on może wiedzieć, jaki mam tryb życia, czy zarywam noce czy nie:)
    A jakbym przyszła i powiedziała: proszę mi wypisać tabletki, a on by się zaczął rozwodzić nad wadami tabletek i zaletami NPR to już wiele osób zesłałoby takiego w ogień piekielny ;-))
    Ja idąc do lekarza z ugruntowaną opinią na temat antykoncepcji, oczekuję fachowej porady, a nie osobistych poglądów pana doktora.
    • CommentAuthoranettap
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Hejka dziewczyny, nie miałam ostatnio czasu na pisanie, ale pociesza mnie fakt, że nie wszyscy lekarze są tacy jak spotkana przeze mnie Pani doktor (notabene ona pracuje w polecanej na wielu forach klinice leczenia nieplodnosci). Ja stosuje NPR w celu nie antykoncepcji a właśnie koncepcji :) i na razie się nie zniechęcam. Jak nie lekarz popatrzy w wykresy, to zawsze mogę poprosic użtkowniczki 28dni :)
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    No fakt, każdy, kto narzuca nam swój światopogląd, a tym bardziej lekarz, jest denerwujący.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Erba, dobre spostrzeżenie o ogniu piekielnym!
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Kesuś - a do kogo zdecydowałaś się pójśc? Napisz jak bylo bo ja też się niedługo wybieram a jestesmy obie z Pozen :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Musze do ginekologa, a strona poleca tylko jednego - reszta to specjalisci medycyny rodzinnej. Słyszałam wiele dobrych opinii o p.Dmochowskim, ale to wiadomosci z drugiej ręki. Jak przeżyje wizyte (dodam, ze dla mnie spotkanie z jakimkolwiek lekarzem jest nieopisanym stresem, puls skacze mi do 110 na sam widok białego kitla), dam znać co i jak. Może i Ty Lily skorzystasz? ;-)
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    No i wizyta zaliczona. Dr Dmochowski - tak jak zapewne inni lekarze polecani na www.npr.pl - to bardzo sympatyczny i delikatny człowiek, i fachowiec w swojej dziedzinie! Analize moich wykresików przeprowadził w mig. Polecam kobitkom z Poznania - Lily, na pewno byłabyś zadowolona :-)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    no to super bo mnie juz mąż opieprza że nie chodzę do gina...:shamed:
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Heh, to my podobne troszke jesteśmy, ja bynajmniej sama sie na te wizyte nie zapisałam :bigsmile:
    I niemal siłą zostałam zaciagnięta na miejsce...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    ONZ zatroskana o Polskę z powodu preferowania oraz promowania naturalnego planowania rodziny z pominięciem antykoncepcji hormonalnej
    http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070129&typ=my&id=my11.txt
    Mocne słowa
    --
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Polecasz Nasz dziennik? To może ja zacznę promować "Nie" Jerzego Urbana? To chyba właśnie takie dwie skrajności. Nie ma co brać pod uwagę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Nie polecam gazety jako całości. Najpierw przeczytaj artykuł, a potem oceniaj treść.
    --
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Z zasady nie wierzę ortodoksom.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    sztywne trzymanie sie zasad powoduje skostnienie światopoglądu:wink:
  1.  permalink
    dziewczyny troche przerażacie mnie co piszecie o ginach własnie ide do gna 7 marca , i troche sie obawaiam jak zareguje na NPR ?! Raz jak byłam i spomialam to tylko się :bigsmile: i stwierdził czy nie zapóżno na nukę NPR . tTroche mnie w tedy speszyło ale zbytnio się tym nie przejełam .:wink: a teraz sie martwie troche . :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Agusiacze, idziesz do tego samego? Nie ma w Twojej okolicy nikogo znającego NPR?
    BTW: Wiele osób uczy się NPR po trzydziestce, po urodzeniu dzieci, przed urodzeniem, więc nie przejmuj się docinkami.

    Kesuś, w Twoim info brakuje województwa dolnośląskiego. :-(
    --
    •  
      CommentAuthoragusiacze1986
    • CommentTimeFeb 24th 2007 zmieniony
     permalink
    tak jest niestety najleprzy chociaż on za karzdym razem mnie sie ptał kiedy był okres jak długo trwał , czy bolesny czy nie, wiem ze kazdy lekarz tak pyta . Ale zauważylam ze jak byłam prwatnie jeszcze w lipcu i cos na temat NPR powiedzialam to zcza cos tam gadac ale wtedy niesluchałam bo siedziałam na fotelu i wypalam mi nad żerke bolało i daltego :shamed: nie słuchałam :sad:
    --
  2.  permalink
    Mam nadzieje że niewysmieje mnie !!:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Weźmiesz na wizytę swoje wykresy?
    --
  3.  permalink
    tak mam zamiar ale pomysałam sobie że piersze wyczuje go jak jest faktycznie nastawiony do NPR i sobie pogadam znim wsumie to spoko lekarz . Chociaz mam obawy :neutral::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Jasne, pogadaj. Może jednak zaryzykujesz? Wykresy powinny być dla niego dużą pomocą. Jeśli nie będzie potrafił z nich skorzystać, to szkoda.
    --
  4.  permalink
    własnie tak pomyslalam z M jak mu nie bedzie pasowac to jego sprawa , moze jakos to bedzie , a moze bedzie dobrze bede dobrej mysli :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    Agusia, to nie ty masz się dostosować do lekarza, ale on do ciebie!
    Nie rozumiem Cię. Jak mój gin zaśmiał się na wspomnienie o NPR, to go zmieniłam.
    To bez sensu chodzić do lekarza i bać się odezwać, powiedzieć o swoich spostrzeżeniach. Ginekolog to lekarz intymny i sama wizyta może być krępująca, tym bardziej docinki na temat czegoś, co dla nas jest ważne.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    Mary - masz 100% racji. Agusiacze - jeśli nie będziesz mogła mu zaufać w takiej sprawie, to jak zaufać w jakiejkolwiek innej? Życzę powodzenia, żebyś się miło rozczarowała, ale jeśli nie - szukaj lekarza, jaki będzie Ci odpowiadał!
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    dokładnie tak agusiaczek dziewczyny maja racje, nie chodze do lekarzy ktorzy sie podsmiewaja. wiadomo ze fanatyzm W KAZDA strone, i brak otwartosci na nowe metody szkodzi pacjentce.powodzenia!
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    nie zawsze jest tak łatwo zmienić lekarza. moj łaskawie przyjął mnie do grona swoich pacjentek tylko dlatego, że był pacjentem mojego oddziału.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    mozew i nie latwo ale jak lekarz burak to mozna mu kulturalnie zwrocic na to uwage ze sobie nie zyczymy pewnych komentarzy.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.