Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Właśnie Basia , właśnie. Jedziemy na tym samym wózku;)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 16th 2011
     permalink
    ja już leczę moja hiperprl,ale dalej nic nie wiem, miałam w porzo i też nie było dzidzi. więc dalej jestem pesymistycznie nastawiona. wszystko jest zapisane w górze?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 16th 2011
     permalink
    ally1381: wszystko jest zapisane w górze?


    Tak mi się ostanio ally1381 wydaje;) Choć ja za bardzo wierząca nie jestem;) To jednak mam takie wrażenie. Czasem z wzorowych cykli długo nie pojawia sie dziecko, za to z "rozwalonych" jest od razu;) Parom pozostaje zrobić "co do nich należy" i cierpliwie czekać. Nic nie przyspieszymy, ani nie spowolnimy. Szkoda nerwów. Powodzenia ally1381 i Wy się wkońcu doczekacie:)
    --
    • CommentAuthorAjo
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    Prolaktyna jest potocznie nazywana hormonem stresu. Jeśli w przeciągu pół roku od badania przeżyłaś coś stresującego miało to wpływ na podniesienie poziomu prl.
    Dlatego jeśli chcemy obniżyć ten hormon oprócz zażywania leków powinnyśmy zadbać o stan naszego ducha i umysłu - dużo przyjemnych sytuacji i odpoczynku. A sex świetnie rozładowuje negatywne emocje.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    znowu mam stres, kot mi zaginął, teraz będzie mega prl.
    --
    • CommentAuthorkorak
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    dziś odebralam wyniki (31dc) i badaną mialam m.in prolaktynę i wyszla mi 41,27 ng/ml przy: kobiet nieciężarnych wynosi: 2,8-29,2 a kobiet ciężarnych: 9.7-208,5. Czy jest to duże zawyżenie? i może ona zaczać hiperprolaktynemie ???????
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 26th 2011
     permalink
    bmalwina jeden wynik o niczym nie świadczy. Byłaś przygotowana do sprawdzenia prolaktyny? Ja czasem mam podobny wynik jak ty, a czasem ok 14...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    moja PRL wyszła w marcu 59 ng/ml a w tym miesiącu 72 ng/ml, gin zapisał bromergon, ale wybiorę się jeszcze do endokrynologa....
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    co myślicie o takim wyniku: Prolaktyna (PRL) : 12:40 237.8 mIU/l; Prolaktyna (PRL) : 13:40 5875.0 mIU/l normy to: Wartości prawidłowe na czczo:
    Kobiety 40 - 530 mIU/l
    Mężczyźni 53 - 360 mIU/l
    Wartość po podaniu leku:
    3 - 6 - krotny wzrost prolaktynemii w stosunku do poziomu wyjściowego.
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Myśle, że powinnas to skonsultować z lekarzem. Wygląda to na hiperprolaktynemię czynnościową. Lekarz pewnie da ci skierowanie na rezonans magnetyczny przysadki.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    A czym to się zazwyczaj leczy i czy ma jakiś związek z brakiem możliwości z zajściem w ciążę, i jak to się ma do invitro?
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Leczy się zazwyczaj Bromergonem, ale ja nie jestem lekarzem, na pewno Twój wynik wymaga konsultacji z endokrynologiem. Wysoka prolaktyna utrudnia zajście w ciążę. Na temat zapłodnienia in vitro nic nie wiem.
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny, ja w 17.05 miałam prolaktynę 42,16 (hiperprolaktynemia) biorę Bromergon i wyniki z 17.10 to 4,59
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Mimik, jak długo bierzesz ten Bromergon?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    od 22.05 biorę
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Po miesiącu (nawet przy mało podniesionej prl) na pewno nie będzie poprawy... Nie mam co się łudzić :(
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    no niestety takie te nasze organizmy że trzeba się pomęczyć zanim coś da jakiś efekt:/
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    u mnie bromergon dał radę w przeciągu nie całego miesiąca! strasznie spadla prl przy 1/2 tabl.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    To ładnie! U mnie strasznie nie może spadać, chciałabym tylko do normy :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    ale ciagle muszę brać, bo po odstawieniu na okolo niecały miesiąc wybiła w górę, więcej niż poprzednio:( na 47ng, a pierwszy raz miałam 41ng.
    Efiaa może trzeba zwiększyć dawkę, ile bierzesz?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Hanny gratuluję, jesteś w ciąży!!!!! a taka byłaś sceptyczna. jednak szybko Ci poszło. :)
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Jeszcze nie wzięłam, boję się skutków ubocznych. Są takie koszmarne, jak mówił lekarz (ciągły ból głowy, zawroty po wstaniu z łóżka)? Mam zamiar zacząć od połówki i zwiększać stopniowo do całej.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    mimik a nie za dużo Ci spadła? jakie masz normy w labie podane?
    powtórkę badań robiłaś wczesniej czy dopiero po 5 miesiącach?
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    no właśnie dopiero teraz mi endokrynolog zlecił, normę mam od 4,79 czyli mam o 0,2 za mało ale 10.11 idę do endokrynologa przez tel mi powiedział że właśnie o to chodziło żeby tak spadła i że jest dobrze, ale dowiem się jeszcze u ginki.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    no dziwne dla mnie , że dopiero po takim czasie, bo prl przy zbijaniu powinno się nieco częściej kontrolować i właśnie nie za bardzo doprowadzać do stanu poniżej normy, przecież chyba te normy od czegoś sa? Nie ma normy od 0 tylko od 4,79....
    A nadal bierzesz bromek?
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    na razie nie biorę zobaczę po wizycie u endokrynologa i gin bo ponoć po odstawieniu po jakimś czasie znowu rośnie dużo, ale to zobaczymy zrobię badania za miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthorsabcia_w
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny,
    ja też niedawno się dowiedziałam, że mam hiperprolaktynemię czynnościową (wzrasta 15x po MCT). Biorę od prawie 3 tygodni Bromka po 1/2 tabletki na noc i czekam na efekty. Na razie od około tygodnia zauważam, że wypada mi mniej włosów więc coś tam działa :) ale kiedy i czy w ogóle będzie najważniejszy efekt w postaci ciąży to się dopiero okaże.
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny przyłączam się do was, wczoraj odebrałam wyniki PRL i miało być lepiej, bo przez jakiś czas brałam bromka, ale jak widać jest gorzej. Wynik 54ng/ml przy normie max 25ng/ml :(. Po MTC natomiast wzrost 14 razy. Pewnie to powód tych moich nieudanych staranek. Czy brałyscie może norprolac? Chyba teraz o niego ginke poproszę?
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Ja od kilku dni dopiero faszeruję się bromkiem. W czwartek na noc wzięłam 1/2 bromergonu i na następny dzień byłam nie do życia. Ból głowy, nudności, wymioty, zawroty głowy, senność. W pracy przeżyłam jeden z najgorszych dni. Dalej brałam ale 1/4 tabl by przyzwyczaić organizm. Po tej dawce wszystko jest ok. wczoraj wzięłam pierwszą tab. Norpolacu. Póki co nic się nie dzieje. Ja zbijam niewielką nadprogramową ilość prolaktyny. Mam spaść z 29 na chociaż 15, to ma zwiększyć szansę na ciążę. Nie wiem jak Wy ale od kilku dobrych miesięcy strasznie wypadają mi włosy, garściami wyciągam przy myciu i codziennym czesaniu. Pod prysznicem w spływie ogrom włosów, nawet mąż jest zszokowany. Prawdopodobnie jest to efekt podwyższonej prolaktyny i rzekomo jak zbiję ja to przestaną tez wypadać włosy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Mi też wypadają włosy, garściami :( Aż wstyd na baseniem, a w łazience ciągle tylko je sprzątam. Do tego nerwowość :(. Ale mam nadzieję, że wkońcu znajde dla siebie lekarstwo i dawkę. Bromka musiałam odstawić ze względu na skutki uboczne i tak mi właśnie po odstawieniu ta PRL tak bardzo skoczyła.
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Justyś spróbuj brać norprolac. Ja na niego nieźle znoszę gdzie po bromergonie masakra i tez nie chciałam go brać. Ja na początek kupiłam tak zwany zestaw początkowy Norprolaku. W paczce sa 3 tabl. z mniejszą dawką i 3 z większą. Pierwszą tabletkę i tak wzięłam połówkę po czym kolejne maja już być brane normalnie. Cena tego pakietu ok 30 zł. Wolałam wydać takie pieniądze, bo jak by okazało się, że nie mogę i tego brać szkoda by mi było 130 zł bo tyle kosztusz 30 szt.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Mnie praktycznie włosy wypadają od jakiś 3 lat i może też mam podwyższoną prolaktynę i dlatego też rozregulwoany okres,krótka fl i problemy z zajściem w ciążę.
    Już wszystko zużyłam co było mozliwe by zahamowac wypadanie i nic!!!Placki mi sie porobiły i zakola:(czas zbadać prolaktynę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsabcia_w
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Mi też włosy wypadały od dłuższego czasu garściami, po każdym myciu garść na szczotce i ogrom w wannie. Mówiłam o tym lekarzom, ale żaden nie powiązał tego z prolaktyną. Dopiero niedawno, po pobycie w szpitalu gdzie miałam serię badań w związku z niepłodnością, jak dostałam rozpoznanie hiperprolaktynemii czynnościowej, doczytałam że jednym z jej objawów mogą być wypadające włosy !! i wszystko ułożyło mi się w całość :) Tak jak napisałam, po 2 tygodniach brania bromka zauważyłam już poprawę a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :)
    A co do leków to ja dobrze toleruję bromka ale mam małą dawkę - 1/2 tabl. na wieczór.
  1.  permalink
    czyli pewnie u mnie to samo:(
    -- ,
  2.  permalink
    a długo sie leczy ta przypadłość???trzeba zaprzestać starań czy można działać???jest mozliwość szybkiego zajścia w ciążę??
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsabcia_w
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    mi lekarz powiedział, że możemy się starać w trakcie brania leków. A co do czasu trwania leczenia to nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi jak długo się zbija prolaktynę bo to wygląda bardzo różnie u różnych dziewczyn, sama widzisz, że każda z nas inaczej się czuje choćby po bromku i musi mieć inaczej dobrane leki i dawki. Generalnie podwyższona prolaktyna nie jest chorobą a przypadłością, objawem jakiegoś innego zaburzenia, i zbija się ją gdy jest poza normą lub gdy mimo, że jest w normie, skacze za dużo po obciążeniu i zaburza pracę innych hormonów.
    Przede wszystkim nie martw się na zapas tylko najpierw zbadaj poziom PRL :)
    •  
      CommentAuthor21olcia1990
    • CommentTimeNov 9th 2011 zmieniony
     permalink
    ja wybieram się na początku grudnia do endo i tez mi bardzo wypadają włosy chociaż wcinam witaminy nie wiedziałam że może to być spowodowane moją hiperprolatynemią czynnościową .
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    sabcia_w dlaczego nie możecie się starać?mi endokrynolog powiedział że jak najbardziej bo te tabletki są żeby można była zajść w ciąże, żebym przerwała jak zajdę ale nie podczas starań. Myslałam że ja mi tak spadła prolaktyna z 42 do 4,59 to nie muszę już brać bromka ale nic bardziej mylnego dalej muszę.
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Mi ginka powiedziała, że w ciąży mam też brać do 12 tygodnia, nie odstawać nagle jak zobaczę dwie kreski. Spotkałyście się z taka opinią?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    powiem Ci że rozmawialam ze endokrynologiem na ten temat i mi powiedzial że są różne praktyki lekarzy ale on nie jest za braniem w ciąży oczywiście nie mówił żeby odstawić od razu jak sie zobaczy dwie kreski tylko jak już sie potwierdzi ciąża
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    mimik a czy Ty robiłas badanie z obciążeniem? robiłas rezonans przysadki?

    dziewczyny tekst z ulotki: Leku nie należy stosować w okresie ciąży. U pacjentek planujących ciąże, w momencie potwierdzonej ciąży należy przerwać przyjmowanie bromokryptyny, jeśli nie istnieją medyczne wskazania do kontynuowania leczenia. Jeśli ciąża dotyczy pacjentek z gruczolakiem przysadki wydzielającym prl a leczenie zostanie przerwane , konieczne jest monitorowanie przebiegu ciąży.


    Kiedyś w artykule medycznym czytałam też , że bromka należy przerwać w czasie ciąży , chyba , że pacjentka ma gruczolaka, wtedy lekarz ostatecznie decyduje.

    Poza tym przeciez prolaktyna w ciąży ma rosnąć aby później możliwa była laktacja, wiec dość logiczne , że w ciąży nie powinno sie zbijać prl.
    --
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    Hej :) Biorę Bromergon już prawie 2 miesiące, dostałam go po badaniach kiedy to @ przyszła z tygodniowym opóźnieniem, a my od ponad roku bezskutecznie staraliśmy się o dziecko. Prolaktyna zbadana rano na czczo - 415,8 przy normie 127-637 ale w drodze na badanie dowiedziałam się, że Mężuś miał stłuczkę i walnął jakiejś pani w tyłek jak jechał po mnie ponad 200km :/ Więc to mogło chyba mieć wpływ... po MTC : 1h - 3874 po 2h - 3303 czyli po obciążeniu wzrosła 9-krotnie. Poprzedni cykl po bromku jak z książki :) teraz kolejny i zauważyłam przesunięcie owulacji - jest wcześniej :) Myślicie, że to działanie Bromergonu? Że przyspiesza owulację by wydłużyć przy tym FL? W sumie nie wiem czy jeśli znowu starania na nic się zdały, to @ nie przylezie też wcześniej, to się okaże, nie mniej jednak czy tak właśnie ten Bromergon ma działać???
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 11th 2011 zmieniony
     permalink
    eveke tak robiłam z obciążeniem a rezonansu przysadki nie miałam miałam tylko hormony robione
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    mimik czyli wzrost miałaś w normie i nie wysłali Cie na rezonans?
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    Prolaktyna po MCP:
    czas 0’ 42,16
    czas30’ 177,1
    czas 60’ 146,3
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    czyli ok :)
    --
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    Eveke a Ty nie zauważyłaś jeszcze zmian po Bromergonie?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja zaczęłam brać w 11 dniu zeszłego cyklu, czyli jakby ten cykl który teraz rozpoczęłam uważam za obserwacyjny czy coś się zmieniło, poza tym za tydzien badam prl kontrolnie i zobaczymy ile zbiło.
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeNov 12th 2011 zmieniony
     permalink
    Mojej gince chodziło o to, żeby odstawiać bromek stopniowo z tego co zrozumialam. Tłumaczyła mi, że wysoka prolaktyna obniża progesteron a ten jest potrzebny do utrzymania wczesnej ciąży. Potem się odstawia. Oczywiście w ciąży prolaktyna ma rosnąć, ale chodzi też pewnie o to, żeby to nie był nagły wyrzut hormonu. Tak sobie przynajmniej tłumaczę. Na razie jeszcze nie wykupiłam recepty. Chcę zacząć brać od nowego cyklu. Też się spotkałam z tym, że lekarze mają do tego rożne podejścia.
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    Moja też mi mówiła, że Bromergon w ciąży trzeba odstawić ale stopniowo bo nagłe zaprzestanie brania może być hormonalnym wstrząsem co nie jest wskazane w ciąży
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.