Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja zawsze nad morze jeździłam pociągiem z babcią, co roku tak jeździłyśmy. Fajne wspomnienia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    no ten OLT to mnie trochę zaskoczył:confused:, dopiero co była mowa , że wchodzą w loty zagraniczne też
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    my na razie zaliczyliśmy półgodzinny dojazd do Gdyni SKMką. I było nawet nawet, ale już przed Gdynią małej zaczęło się nudzić... nie wyobrażam sobie 16h (+3h do zakopca) jazdy jak 2 lata temu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Natalaa: Teo - jak jechaliśmy dwa lata temu to połowę podróży spędziliśmy na korytarzu. nie wiem czy to warunki dobre dla dziecka :devil:


    no to raczej, że niedobre ale nie da się wykupić w pociągu jakiegoś miejsca z kuszetką czy tam coś ?


    sorry za durne pytanie ale sto lat pociagiem nie jechałam to nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    chyba się da. do tej pory z tego nie korzystałam przyznam szczerze :devil: musiałabym się zorientować...
    ale jeśli jechalibyśmy nocą... to nie wyobrażam sobie usypiania małej.... bo urządza nam histerię wieczorami :wink:

    no, ale zobaczymy. na razie będę kombinować inaczej.
    jak się nie da... to zostanie pociąg.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Natalaa: ale jeśli jechalibyśmy nocą... to nie wyobrażam sobie usypiania małej.... bo urządza nam histerię wieczorami :wink:


    oj to pohisteryzowałaby w pociągu :smile:
    przynajmniej mielibyście więcej miejsca dla siebie bo inni pasażerowie by pouciekali :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    W ubiegłym roku jechałam z lubym na trasie Gdańsk - Kraków tzw. tanią kuszetką.
    Musiała być bardzo tania, bo nie było wody w całym pociągu, nie domykały się drzwi w przedziale (otwierały przy hamowaniu i zamykały przy ruszaniu) i syczała świetlówka, której nie dało się ani włączyć, ani wyłączyć...
    Także da się wykupić, ale czy ja wiem, czy to jakiś szalony komfort.
    Może jak byśmy kupili zwykłą, a nie tanią, to byłoby inaczej?
    Mamy szwagra w Krakowie, więc gorąco kibicujemy ukończeniu Amber One :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    No właśnie. A ceny w pociągach ICC są o wiele wyższe w porównaniu do TLK.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    O, kolega właśnie podrzucił linka, że Eurolot pasażerom OLT oferuje połączenia w tych samych cenach i na tych samych trasach.
    Wybaczcie forumowe ADHD, ale mam dziś piątkowo-wakacyjne ogóry w pracy, to się udzielam :shocked::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    A ja doczytałam, że na trasie Gdańsk-Kraków już nie :shocked:

    moze sie cos zmienilo
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, chyba to się zmienia dynamicznie bardzo... W tym moim linku za Polskim Radiem jest napisane, że właśnie GDA-KRK specjalnie uruchomili.
    Może więc nie czeka Was trzydniowa podróż wołem i kuszetą, tylko jakieś bardziej cywilizowane warunki :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    właśnie doczytałam i posłchałam ;)
    super!

    a jak myslicie - jesli placilam przelewem (bo chyba tak bylo, za cholere nie pamietam!!! :/) z mojego konta w banku to tez moge reklamacje skladac???

    Treść doklejona: 27.07.12 12:10
    juz sprawdziłam. kasa poszła przelewem z mbanku.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Z tego, co wiem, to usługa cashback dotyczy tylko płatności kartą i jest obsługiwana przez operatora karty (MasterCard i Visa na pewno), a bank jest tylko pośrednikiem. Z tego by wynikało, że w przypadku płatności przelewem bezpośrednio - nie ma podstawy do takiej reklamacji.
    Ale najpewniej będzie chyba zadzwonić na infolinię banku i się upewnić :)
    Ja też nigdy nie pamiętam, czy w końcu płaciłam kartą, czy przelewem przez jakieś PayU czy inne ustrojstwo i dopiero historia operacji mi przywraca władze umysłowe :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    wygląda to w ten sposób:

    Tytuł operacji
    1204270919446263,720000000000144,H TTP://WWW.OLTEXPRESS.COM,4511,
    Nazwa/imię i nazwisko odbiorcy
    CENTRUM ELEKTRONICZNYCH USŁUG PŁATN ICZYCH ESERVICE S.A.

    Treść doklejona: 27.07.12 12:17
    wiem na pewno, ze musiałam płacić za pośrednictwem strony OLT.
    to pamiętam.
    nie robiłam przelewu na stronie banku.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Ech, nie umiem Ci powiedzieć, jak ta operacja była księgowana i jak są traktowane płatności za pomocą systemów takich, jak PayPal/PayU/PolskiePlatnosci.pl, gdzie podajesz szczegóły karty płatniczej, a operacja jest księgowana na koncie jako przelew wychodzący na rzecz operatora płatności...
    Czyli dziennikarze w linku kłamią? Nierzetelne gryzipiórki... Chyba, że Wam się uda polecieć na ten sam bilet do Katowic/Krakowa - Balic...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    nie nie. to była inf z wczoraj.
    juz ja usunelam ;)

    aktualna jest taka
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    aravls: Aktualnie, skuszona warunkami finansowymi, eksploruję Polskę pn-wsch głównie z pokładu Polskiego Busa


    a napiszesz cos wiecej o tym Polskim Busie? to te takie czerwone?
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Tak, te czerwone. Dla mnie ich główną zaletą jest częstotliwość kursów (z Gdańska do Warszawy przez Ostródę co godzinę przez cały tydzień, od bladego świtu do późnego wieczora) i cena biletów: od 10 zł we wczesnej przedsprzedaży do 45 zł w cenie regularnej. Komfort jazdy autokarowy. Nowoczesne i nowe, w pełni klimatyzowane, holenderskie autokary, na pokładzie darmowe WiFi i gniazdka do ładowania, rogalik, kawa, herbata, lody w cenie biletu.
    Mankamentem jest czas podróży - 5,5h - ale i tak jest o niebo krótszy niż PKP, oraz pewna ciasnota. Jeśli jedzie się jakimś obleganym kursem i wszystkie miejsca zajęte, to siedzenie ze współpasażerem jest dość integracyjne. Miejsca mniej więcej tyle, co w WizzAir. Ja lubię się wiercić i przebierać kopytami w podróży, a tam nie za bardzo jest gdzie, poza tym dokucza mi niekiedy nerw kulszowy i siedzenie w jednej pozycji bywa męczące.
    Ale to już uwarunkowania osobnicze :) W każdym razie możliwość dopasowania godziny przyjazdu/wyjazdu precyzyjnie do własnych preferencji i nieograniczona w zasadzie dostępność biletów (bywa, że podstawiają drugi autokar na oblegane kursy) to dla mnie argumenty póki co nie do przebicia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    zerknelam no i niestety nie jezdza moja trasa (mimo ze ja tez Polska pn-wsch)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    tez slyszałam same dobre rzeczy o tym Polskim Busie
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Talka, w ICC są takie specjalne wagony dla podróżujących z dziećmi- jest gdzie wózek postawić, mniej foteli i w ogóle więcej miejsca...

    Ja jechałam w marcu do Szczecina ICC i na takie długie trasy z dzieckiem to tylko ICC lub ECC,żedne TLK czy inne badziewia. Niby jest taniej, ale warunki... Hmmm... Uwłaczające...?
    Jest sporo promocji w ICC- choćby bilety week-endowe czy rodzinne, także cenowo wychodzi to naprawdę super.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    najbardziej opłacalny był zawsze "super bilet" - nie wiem czy to się nadal tak nazywa ale IC W-w-W-wa kosztował nawet 69 zł czasem

    Treść doklejona: 27.07.12 21:13
    a i tak najbardziej uwłaczające było zawsze poszukiwanie na dworcu odpowiedniego pociągu a czasem i peronu :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    ostatnio w waku wakacyjnym Szczypta wstawiala info o specjalnych wagonach dla malych dzieci strefa malego podroznika

    ja tam nie mam mozliwosci pojechac pociagiem, do mnie nie dojezzaja, najblizsze pkp 40km stad a takie gdzie jezdzi ICC to juz 150km :devil:
  2.  permalink
    Ja tym Ex.Jantar to co roku jeździłam nad morze, do Władysławowa :smile: Taki rozpad był, ale wspomnienia cudne, aż bym chciała znowu pojechać
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Właśnie rozpoczyna się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    tez ogladam no i wlasnie zastanowilo mnie gdzie oni te kominy schowali, nawet jesli one sa jakies skladane to i tak trzeba je gdzies bylo upchnac
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Jak myślicie EII skoczyła ze spadochronem ;)))?

    Treść doklejona: 27.07.12 22:29
    Eeee jednak nie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Bond tez mnie rozczarowal :P
    swoja droga w ogole ci skoczkowie musieli niezle wymierzyc zeby poleciec w bok ze wzgledu an ilosc lin nad stadionem, chyba ze manekiny spuscili
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Craig:heartsabove::heartsabove::heartsabove::heartsabove:
    To wyjątkowy blondyn, który mnie kręci...

    Uwielbiam IO....
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    zajebiste te postacie sztuczne....ciekawe kto zapali znicz olimpijski?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Uwielbiam IO....


    ja też
    ale szczerze - te huczne otwarcia [ i zakończenia] nigdy mnie jakoś nie kręciły
    a jeszcze jak sobie pomyślę ILE KASY na to idzie to już w ogole :tongue::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    ja myslalam ze bedzie lepsze, bardziej huczne.....
    a teraz jas fasola:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    a ja nie oglądam :tooth:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    a mi sie dzisiejsza ceremonia bardzo podoba
    moja mloda twierdzi ze siedziala bedzie do 1:20 az sie wszystko skonczy :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Ale jaś fasola sie zestarzał .... gdzie ten brunet :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    mnie ciekawi kto znicz zapali, moi m mowil ze moze krolowa albo ktorys z jej wnukow, ale ja mysle ze nie, ale nie wiem kto....ciekawe
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Pewnie Pippa zapali ;)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    hahaha dobre!!!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    a tak w ogole to zobaczcie ile osob bylo odpowiedzialnych za organizowanie: stylisci, makijazysci, choreografie itp. przeciez tych ludzi musialo malowac ze 100 osob, mysle ze wiekszosc z nich to wolontariusze ale znalezc tylu ludzi, zorganizowac i w ogole.....niesamowite
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    krolowa jest swoista ikona ale jednak moim zdaniem byloby sprawiedliwiej zeby to zrobil jakis zasluzony sportowiec
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    no moim zdaniem ktos ze sportowcow powinien....tylko kto?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    niezle sie chwala swoimi wykonawcami ;) i jena z moich najulubienszych piosenek byla (sweet dreams)
    nie ziwie sie ze proby 2lata trwaly patrzac na ilosc ludzi ktorzy jednoczesnie musza pojawic sie na scenie
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    No, a zgrać to wszystko (a ile jeszcze przed nami), przypilnować, to dopiero niezłe menadżerskie zadanie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Wzruszyłam się, kiedy zobaczyłam tego chłopaka z protezami nóg, który trzymany pod ręce NIÓSŁ ogień olimpijski...

    Za to m.in. kocham IO...
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    jedzie znicz!!!!!!!!!!!!!!!!
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    No to david B go nie zapali - za prosto by było :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Wiem! David Beckham;))))))))))))))))!
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    za proste by bylo:fingersear:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Jaheira: Wiem! David Beckham;))))))))))))))))!


    oj on to mógłby moją macicę zapalić mrrrrrrrr :cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.