Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    no wiesz daj mu szansę niecho robi! Mój jakiegoś focha ma bo własnie z pracy przyczłapał! i na dodatek zapomniał o rocznic 13 lat po ślubie dzisiaj i jutro mamy!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    może podusia dla lubego na walentynki ( tzn dla męża bo tu raczej więcej meżatek )

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    niedługo mój mąż będzie wyglądał jak mrówka a ja jak słoń więc zastanawiam się czy nie wysłac mu takiej kartki hahhah

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    ooo a tu swietny link do BAROMETRU UCZUć hi hi hi mi się sprawdziło!

    http://walentynki.onet.pl/2,barometr.html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    qrde ten barometr jest niemożliwy! hahahha śmieję się z tego co mi wyszło bo to szczera - trafiona prawda
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Czytam sobie książkę Krystyny Koffty pt GDYBY ZAMILKłY KOBIETY

    Wczoraj z tego co wyczytałam to nie tyle, że się uśmiałam ale stwierdziłam, że to szczera prawda jesteśmy jak

    ROBOT WIELOFUNKCYJNY (cytuję fragment jej książki )

    Choć jesteśy już w Europie, chociąż pracujemy zawodowo, dużo czytamy, jesteśmy dobrze wykształcone, wciąż ustępujemy pola mężczyznom i kobietom, które nie chcą, żabyśmy miały lpeiej niż one. Wszystkie czytałyśmy o barbarzyńskim obyczaju okaleczania dziewczętom narządów płciowych. Tak szieje się w Afryce; chdzi o to, by nie odczuwały rozkoszy! Starsze kobiety asystują przy tym, są przeciwne walce z tym obyczajem, Czy to nie paskudna cecha, czy to nie jest męski majstersztyk socjotechniczy, tak wytresować kobietę, że będzie za nich załatwiała sprawę, że będzie okrutnym kapo? My żyjemy w wolnym społeczeństwie, nie musimy więc zgadzać się na cierpienie większe niż egzystencjalne, wynikające z samogo życia, choroby, śmierci, kataklizmów, nie musimy doładaćć sobie dodatkowych cierpień, wynikających z gwałtów i upokorzeń.
    Przyglądając się uważnie rzeczywistości, odnoszę niekiedy wrażenie, że w pokoleniu dzisiejeszych czterdziesto-, pięćdziesięciolatek w sprawach obyczaju małżeńskiego opokutują poglądy podobne wierzenion, że Ziemia jest płaska jak naleśnik i spoczywa na czterech wielkich żółwiach, a kobieta powinna siedzeć w domu, modliść się, dbać oi porządek, rodzić dzieci i nie przerywać meżcyźnie , kiedy mówi. Sama zaś nie odzywa się niepytana.
    Kiedy mówiłam mężćzyznom o książce, którą teraz, dogie siostry, czytacie, gdy podawałam jej tutuł "Gdyby zamilkły kobiety", natychmiast zaczynaliżartować. "To byłoby spokój! Szkoda, że to niemożliwe! Milczaca kobieta? To paradoks, zjawisko nieznane". A gdy mówiłam: "Gbynie nie kobiece gadanie, nie umiałbyć, cżłowieku, mówić, be dziecko uczy się mowy tylko dlatego, że ktoś gada do niego, gdy jest jeszcze niemowlęciem i wydaje sie, że nic nie rozumie", dziwili się jakbym odkryła Amerykę, i nie mogli pojąć, że ktoś robi w ogóle takie badania. Zastanów się, droga siostro, czy znasz mężćzyzn, którzy odzywają się do niemowlęcia i nazwiązują z nim kontakt? Oczywiście przedadzam, z pewnością są tacy w młodszym pokokleniu, to nowa generacja świadomych ojców. Pokolenie średnie było w tym względzie głuche, póki dzieciak nie stał się partnerem do rozmowy.
    Nie tak znów dawno przyznano nam, kobietom, prawo do pracy, ale to nie zwalnia nas z żadnych obowiązków. Teraz zarabiamy sama na siebie, dokładam się do budżetu domowego, a oprócze tego muszę lub powinnam- a w przypadku mężatki powinna znaczy musi - urodzić i wychować dziecko, jedno lub więcej, prawadzić dom, sprzątać, prać, gotować. Jeśli zrobiłaś "dobrą partię" i wyszłać za mąż za producenta pieniędzy, będziesz miała stałą pomoc w prowadzeniu domu, nawet nianię, ale za to z pewnością przyjdzie ci kiedyś zapłacić. Może się zdarzyć, że kobieta jest zamożna, a nawet bardzo bogata i sama sobie wszelką pomoc zapewni, wówczas jednak będzie traktowana jako zimna karierowiczka z zanikiem uczuć macierzyńskich, co ucieka od własnych dzieci.
    Wiemy już, że tradycyjny porządekrzeczy jest dla każdego mężczyzny wygodny. Dla zamożnego, ponieważ żona siedzi w domu i wychowuje mu dzieci, które powinien "posiadać", dl abiednego zaś dlatego, że żona, idąć do pracy, zdejmuje z męża obowiązek zapewnienia bytu rodzinie, pomaga w finansowym utrzymaniu domu, a do tego, co już wszyscy dziś wiedzą, spełnia wszystkie wymagane funkcje: kucharki, sprzątaczki, piastunki, a w bogatszych kierowcy rozwożąceo dzieci po mieście do przedszkoli, szół, na lekcje języka, tenis, Właśnie z powodu bycia robotem wielofunkcyjnym tak truno jest kobietom osiągnąć to, o co walczą: porównywalny z partnerem stopień autonoii i wolnośći osobistej!
    Dopiero od niedawna, dzięki badaniom, wiadomo. ze mężczyzna pozostając w długotrwałym związku malżeńskim żyje dłużej niż jego kolega kawaler lub rozwiedzony. Długość życia kobiety pozostaje taka sama, bez względu na to, czy jest męzatką, czy żyje w kobkubinacie, czy tylko z docodzącym od święta, czy jest całkiem samotna, nie potrzebuje mężczyzny, zaspokają sie sama wibratorem albo pracą, które daje jej nawiększa rozkosz. Dlaczego tak się dzieje ???
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    co racja to racja...najgorsze są mamusie co synusia wychowaly na nieroba domowego -np. mój brat - wogóle nie potrafi swojej żonie pomagać w domu czy przy dzieciach :confused:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Lily mój też nie potrafiła ale się nauczył bo nie miał wyjścia! Ja mu nie pokazałam, że potrafię zrobić to czy tamto....

    Moja teściowa to taki robot w pracy i w domu do tego stopnia, że sama maluje ściany i wykonuje wiele prac, które należą do mężczyzn.....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Ladybird, za mną trzecia jazda. Ogier w czasie mojego ślamazarnego siodłania ziewał z nudów jak najęty, ale czekał cierpliwie na wyjście. Byłam właściwie sama i nikt mi nie przeszkadzał. Później wjechała jakaś dziewczyna na koniu należącym do owej początkującej pani. Po pewnym czasie pani przyszła i wsiadła na swego ogromnego konia.
    Mięśnie brzucha bolą mnie niemiłosiernie (coś jak kolka, w tym m.in. miejscu), ale zagryzłam zęby i jeździłam dalej. Z czasem było nieco lepiej. Po koniec jazdy do stajni podjechał van z przyczepą do przewozu koni. Jeden z koni właściciela pensjonatu miał gdzieś pojechać. Oba konie, które były na ujeżdżalni, zastrzygły uszami na tego potwora. Podróżnik oczywiście nie chciał wejść w ciemną, wąską czeluść przyczepy, więc nie obyło się bez bata i krzyków, na co konie będące pod siodłem też zareagowały niepokojem. Ładowanie do przyczepy na szczęscie nie trwało zbyt długo i potwór pojechał. Ja też skończyłam jazdę i zaprowadziłam ogiera do boksu, aby go tam rozsiodłać. W tym czasie znów ziewał znudzony.
    Chyba coraz lepiej mi idzie z tym ciężkim siodłem i zapinaniem westernowego popręgu. Wspaniałe jest to, że ogier nie niecierpliwi się tak przy wsiadaniu, jak kiedyś, nie kręci się. Przed pierwszą jazdą, gdy najbardziej się bałam, to tylko grzebał kopytem.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Amazoko no to widzę zabrałaś się ostro za jazdę :)) jak będziesz siedziała następnym razem na koniu pomyśl o mnie :)) ach ile czasu jeszcze upłynie zanim Ja się znowu zacznę uczyć :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Ano, myślę! Muszę jeździć, bo ogier zwariowałby sam i bez ruchu! Teraz nie ma kto na nim jeździć, więc musiałam pokonać swój strach kosztem pewnie zawirowań w cyklu. Może wybranek wróci akurat na III fazę i nie stracimy jej?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Amazonko będzie dobrze :)) a zbytnie przejmowanie się nic nie daje!

    Skończyłam obiad - kasza z gulaszem fuuuuj, zabieram się za porządki typu odkurzanie,mycie podłóg, potem kąpiel i wychodzę z domku!

    Do zaklikania.........
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2007 zmieniony
     permalink
    No cóż, zawsze tak miałam, że boję się jazdy po przerwie, zwłaszcza że jeśli coś zrobię źle, to nie będę mieć instruktora, który mi pomoże. Zalety posiadania własnego konia... pełnego temperamentu ogiera.
    Przeżywałam kiedyś straszny lęk, co ciekawe, wprost proporcjonalny do jakości jazdy, tzn. im bardziej się bałam, tym jazda potem okazywała się fajniejsza. Oczywiście, gdy już siedziałam w siodle, już nie było się czego bać. Jeśli byłam dziwnie spokojna, to potem czekał mnie upadek albo inna niebezpieczna sytuacja.
    Ciekawa jestem, jak te przeżycia wpływały na mój, nieinteresujący mnie wtedy zupełnie, cykl.
    --
  1.  permalink
    kasza z gulaszem - mniaaam :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    aga nie przemawia do mnie ten obiad fuuuj ale muszę go zrobić bo rodzinka lubi i się czasami dopomina!

    Ja ostatnio jestem zwolenniczką sałatek i owoców :)) a pieczone mięsa nie dla mnie :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    mam dzisiaj jakiś płaczliwy dzionek! Wszystko mnie drażni i wkurza! Zamiast pod prysznic zabrałam się za intensywne sprzątanie mieszkania z myciem okien włącznie. Teraz oglądam sobie film, potem prysznic i jadę na spotkanie - może troszkę się oderwę od smuteczków!
  2.  permalink
    lady, a Ty to nie przeginasz z tym myciem okien? Juz chyba 3 raz myjesz w tym roku...
    U mnie pada śnieg i siłą by mnie nikt na parapet nie wciągnął;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    aga na szczęście Ja do mycia okien na parapet nie muszę wchodzić ani nie potrzebuję stołeczków! Myję w tym roku po raz 2 ale na śląsku po deszczach nie da sie opisać jak one wyglądają!
    Niestety firan nie mam wszędzie więc nie mogę sobie tego wstrętnego widoku zasłonić :))
    To mycie okien to chyba był odstresowywacz :)) bo dzisiaj mam jakiś dołeczkek i boję się, że w kanion kolorado się przekształci do późniego wieczoru więc wyszkukuje sobie zajęcia!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Lady :flowers::grouphug::flowers::winkkiss: a to z okazji dzisiejszej okazji. no juz nie smutaj sie :kissing:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Aniu milusio i bardzo dziękuję! Moja córa coś mi się wydaje podkapowała! bo wszedł do domku do jej pokoju i wyleciał jak szczała! .... jestem jeszcze gorzej wściekła!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2007 zmieniony
     permalink
    to są kwiaty od mojego męża... wczoraj 13 lat minęło jak jesteśmy małżeństwem :)) on wie jakie Ja kocham bukiety :))
    Zapachu niestety frezji i bzu nie oddam tutaj ale jest przepiękny!


  3.  permalink
    Piękny - naprawdę :) Wszytkiego najlepszego! :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    :)) są prześliczne i pięknie pachną

    Dziękuję :crazy:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    skąd on wytrzasnoł bez?!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Lily sama się zastanawiam hahhaha ale jak widać zimą tego roku jest raczej wiosna więc wszystko jest możliwe :))

    Brakuje jeszcze ulubionych konwalii moich .... ale zapach w sypialni jest nieziemski mmmmm - szkoda, że nie mogę go tu przesłać! :rainbow:

    na tę ponurą zimę chociaz taki miły widok mam na oknie dzisiaj :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Lady kwiatki fliczniutkie.... oj najezdzil sie mezul nim dorwal takie okazy :wink:

    mam nadzieje ze nastroj juz znacznie lepszy... a u mnie straszna pustka jakas.. nie umiem egzystowac jak slubnego nie ma pod reka zeby przytulil wysluchal czy nawet po prostu byl. Smieje sie ze dzisiaj pobijamy rekordy w dzwonieniu do siebie bo najpierw meldowal mi sie z trasy, sprawdzal jak sie zona z zalacznikiem czuja a pozniej opowiadal jak hotelik ludzie etc no i oczywiscie i ja relacje zdac musialam z przebiegu dnia... wieczorem obiecal ze zadzwoni bajke do snu opowiedziec :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Aniu nie musiał daleko jechać bo u mnie w kwiaciarni kupił na mieście :))

    Aniu ale pomyśl o swoim M, że już niebawem wraca i będziecie razem :)) Ja całe dnie siedzę sama buuuu dobrze, że mam córę w takim wieku to chociaz z nią na sklepy od czasu do czasu mogę jechać

    Byłam dzisiaj w H&M jest tam dużo ciuszków nie koniecznie ciążowych ale idealnie nadających sie na ciążę!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    i przywiozłam sobie chlebek prosto z pieca mniam :)) stałam i patrzyłam jak wyciągają - pyszniutki mmm i jak pachnie
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Lady a Ty nie pracujesz?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Lady nie pracuje.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007 zmieniony
     permalink
    vicky hmmm zależy jak na to patrzeć ....

    napiszę inaczej - udzielam się w fimie teściów :) ale tak ogólnie nie pracuję!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007 zmieniony
     permalink
    ćWIECZENIA W CIążY

    Ćwiczenie na nogi
    Stajemy przy ścianie: prawą nogą robimy krok do przodu, lewa zostaje w tyle z podniesioną delikatnie piętą, prawa ręka na biodro, a lewa na ścianie dla utrzymania równowagi. Zginamy obydwa kolana i zniżamy tors ku podłodze, prawe kolano utrzymujemy w pozycji nad kostką, lewa pięta podniesiona. Następnie prostujemy nogi i wracamy do pozycji wyjściowej. Robimy 1-2 serie od 10 do 15 razy na każdą nogę.
    Wykonywać pod koniec pierwszego trymestru. Wzmacnia czterogłowy uda, pośladki i łydki.



    Górny - korpus
    Stajemy twarzą do ściany, stopy rozstawione na szerokość bioder. Dłonie kładziemy na ścianie na wysokości klatki piersiowej, ramiona wyprostowane - trochę szerzej niż plecy. Wciągnij brzuch tak by twój korpus był w linii prostej z głową i biodrami Utrzymajc pozycje z ciągnij razem łopatki, przytrzymaj policz do trzech i rozluźnij. Robimy 1-2 serie od 10 do 15 razy. Za ostatnim razem pierwszej serii, z ciągnij łopatki razem, ugnij łokcie i przybliż klatkę piersiową do ściany. Następnie wracamy do pozycji wyjśociwej i kontynuujemy.
    Rozciąga górną część pleców, klatkę piersiową i tricepsy.



    Ćwiczenie na brzuch
    Pierwsze trzy miesiące pozycja początkowa:
    Leżymy na plecach, kolana zgięte, stopy płasko na ziemi, dłonie z tyłu głowy.
    W następnych miesiącach plecy podpieramy poduszką tak jak na zdjęciu. Robimy wdech, brzuch się rozciąga; następnie wydech wciągając brzuch i podnosząc delikatnie głowę, szyję i plecy do góry. Wracamy do pozycji wyjściowej. Robimy 2 serie od 16 do 20 powtórzeń z jedną minutą na odpoczynek pomiędzy seriami.



    Ćwiczenie wzmacniające plecy i rozciągające kręgosłup
    Stajemy twarzą do ściany, stopy rozstawione na szerokość bioder. Dłonie kładziemy na ścianie na wysokości klatki piersiowej, ramiona wyprostowane - trochę szerzej niż twoje plecy.
    Robimy wdech wyginając kręgosłup w łuk ku górze jak kot. Następnie robimy wydech naciskając ramiona w dół i podnosząc głowę do góry spróbuj wypchnąć kość ogonową jak najdalej. Trzymaj tak przez 15 sekund.
    Powtarzamy 5 -8 razy. Wzmacnia plecy, pomaga ulżyć bólowi pleców.



    Ćwiczenie na elastyczność - rozciąganie łydki
    Połóż ręce na ścianie na wysokości klatki piersiowej. Stopy osobno na szerokość bioder, prawa stopa na przeciw lewej, prawe kolano zgięte w linii środka stopy. przechyl cale ciało do przodu. biodra do przodu, utrzymując lewą piętę na ziemi. Wytrzymaj 30 sekund do minuty na każdą nogę. Podnosi sprawność łydek, pomaga na skurcz, przygotowuje nogi do ćwiczeń.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Dobrze jest, gdy kobieta i jej najbliżsi podchodzą do ciąży, porodu i połogu w sposób aktywny. Wówczas wszystkie te etapy przebiegają bardziej naturalnie i bezproblemowo.

    Ciąża wywołuje w ustroju kobiety wiele zmian adaptacyjnych dotyczących nie tylko narządu rodnego, ale całego organizmu.

    Procesy przystosowawcze zachodzą w układzie krążenia, układzie oddechowym, w aparacie ruchu. Przeobrażenia dotyczą także narządów wewnętrznych. Wzrasta podstawowa przemiana materii. Zwiększa się ilość krwi krążącej oraz wypełnienie naczyń krwią.

    Następuje rozwój naczyń krwionośnych w obrębie miednicy mniejszej i stopniowy wzrost przepływu krwi przez powiększającą się macicę.

    Wraz z rozciąganiem się powłok brzusznych, rozciąga się też przepona, zmniejsza się napięcie mięśni międzyżebrowych w miarę wzrostu ciąży. Daje to większą ruchomość żeber podczas oddychania. Jest to kompensacja ubytku przestrzeni w dolnej części klatki piersiowej spowodowanej przemieszczaniem się przepony ku górze.

    Już w latach 60-tych badania naukowe wykazały że:

    Wydolność wentylacyjna w ustroju kobiety ciężarnej nie pogarsza się.
    Wydolność fizyczna nie odbiega od tej, jaka jest stwierdzana u kobiet nieciężarnych, a nawet jest znacząco większa między 25 a 32 tygodniem ciąży.
    Świadczy to o niezwykłych zdolnościach przystosowawczych ustroju, który nie tylko wyrównuje dodatkowe obciążenia związane z rozwojem dziecka w okresie ciąży, ale również usposabia kobietę do zwiększenia aktywności fizycznej.

    Jednak w miarę rozwoju ciąży następuje przyrost wagi ciała, a to powoduje, iż wydatek energetyczny podczas wysiłku jest znacznie większy, przez co mięśnie szybciej ulegają zmęczeniu.

    Badania naukowe oraz doświadczenie wykazały korzystny wpływ gimnastyki uprawianej w czasie ciąży. Wpływa ona na poprawę funkcji podstawowych układów w ustroju kobiety ciężarnej, wzrost sprawności fizycznej, polepszenie samopoczucia. Bardzo duże znaczenie ma również wpływ ćwiczeń na rozwój świadomości własnego ciała. Wszystko to przyczynia się do znacznego ułatwienia porodu.

    Ćwiczyć należy systematycznie przez cały okres ciąży.

    Najlepiej jest ćwiczyć codziennie w domu gdyż zajęcia w szkole rodzenia (średnio 1 raz w tygodniu) to stanowczo za mało. Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań - gimnastykę ciążową należy uprawiać regularnie aż do samego porodu.

    Również sport i ciąża nie wykluczają się wzajemnie. Jeżeli są jakieś przeciwwskazania medyczne - poinformuje cię o tym twój lekarz oraz da odpowiednie zalecenia.

    Niewskazane są formy aktywności, które narażają ciało na wstrząsy (uderzenie, upadek) oraz zranienia. Należą do nich: jazda na nartach, gra w tenisa, golfa, jazda konna, wspinaczki górskie, surfing, żeglarstwo, sporty motorowe oraz wszelkie sporty walki.

    Bieganie w okresie ciąży dopuszczalne jest tylko wówczas, gdy kobieta regularnie uprawiała biegi przed poczęciem.

    Korzystny wpływ mają: piesze wędrówki, jazda na rowerze, gimnastyka, pływanie. Szczególnie cenny jest ruch na świeżym powietrzu.

    Poród naturalny jest - na obecnym etapie rozwoju cywilizacyjnego - porodem wyuczonym. Kobieta wykorzystuje umiejętności nabyte podczas ciąży i rodzi w sposób świadomy, aktywny i sprawny. Większość kobiet przygotowanych psychofizycznie przeżywa poród jako zadanie, w którym rola matki jest niezastąpiona w ochronie rodzącego się dziecka. Omijają one zespół niekorzystnych reakcji, które zamykają się w pętlę: lęk - skurcz - ból.

    Zaufanie we własne naturalne siły i umiejętności przyczynia się do harmonijnej i funkcjonalnej koegzystencji własnego "ja" z nowym życiem noszonym w sobie.Dzięki temu kobieta może przeżyć okres ciąży i porodu jako cenne doświadczenie samej siebie.Aby tak się stało - konieczna jest nauka relaksacji i oddychania na użytek poszczególnych faz porodu.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007 zmieniony
     permalink
    :thumbup: Brak aktywności fizycznej może skutkować uczuciem ciągłego zmęczenia, czasem może prowadzić nawet do kłopotów ze zdrowiem w trakcie ciąży, a już na pewno poród będzie dużo cięższy.

    Nie jest to czas odpowiedni do nadrabianie zaległości.....

    :thumbup: Najlepszą dyscypliną "ciążową" jest pływanie,:surfing: ponieważ odciąża zmęczony kręgosłup i pozwala przy tym zwiększyć wytrzymałość mięśni bez nadmiernego wysiłku. Najkorzystniej wpływa na kondycję w ciąży: pływanie na plecach i stylem klasycznym czyli tzw. żabką.

    Zalecane są również w ciąży łagodne ćwiczenia rozciągające, :boogie: które przy okazji zwiększają ruchliwość stawów, poprawiają krążenie i pogłębiają oddech.

    :thumbup: Lekarze zaznaczają, że w przypadku nasilającego się podczas ćwiczeń uczucia zmęczenia, bólu w dole brzucha lub okolicy łonowej, krwawienia, ostrej duszności należy zaprzestać gimnastyki. W takich wypadkach należy również skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

    Hormony które w dużych ilościach wytwarza organizm kobiety ciężarnej powodują zwiotczenie mięśni gładkich, które znajdują się m.in. w ścianach naczyń krwionośnych i przewodu pokarmowego.

    Powoduje to wiotkość tych ścian a ta z kolei:

    * spowalnia krążenie krwi i może stać się przyczyną tzw. żylaków, a także obrzęku czyli inaczej mówiąc puchnięcia kostek i nóg.
    * spowalnia "pracę" jelit powodując dokuczliwe wzdęcia i zaparcia.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Ten link też jest ciekawy bo jest w nim zawarte dużo informacji odnośnie ćwiczeń które kobietom w ciąży wolno wykonywać - OCZYWIśCIE ZA ZGODą LEKARZA GIN!

    http://www.maluchy.pl/gimnastyka/[/ulr]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007 zmieniony
     permalink
    TAK SOBIE DZISIAJ LATAM PO STRONACH WWW I WYSZUKUJę CIEKAWYCH INFO!


    To też powinno Was zainteresować :)) jest tu dużo różnych wiadomości ze strony a raczej z forum WIZAŻ ( ktoś nieźle się napracował )

    Każda coś znajdzie dla siebie!

    :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow: W A R T O :rainbow: T A M :rainbow: Z A J R Z E ć :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:

    http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=67316
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Może lepiej wrzucisz zdjęcia Batuty na Sympatię?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Amazonko nie wiem kiedy ostatnio byłam na sympatii!
    Na razie staram się mało o niej myślec bo łezki mam w oczkach kiedy ją widzę!
    Wczoraj całą noc śniłam o koniku, że mąż kupił mi i córce klaczkę - jakaś z "odzysku" bo licho wyglądała ale pamiętam, że była potulna i przekochana!
    Amazonko temat i widok koni jest dla mnie zawsze delikatny...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Fajny sen. Może kiedyś się spełni?

    Nie rozumiem.
    Czemu delikatny? Rozklejasz się? Jak byłaś w stanie jeździć? Nie masz pamiątek po Batucie w formie elektronicznej?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Amazonko mam zdjęcia, które porobiłam sama i nagrania z cyfrówki jak chodzi po padoku! mam i jej podkowę! siedziałam z kowalem i pilnowałam aż ją rozkuje....

    Tak pilnowałam, że od kowala się nie mogłam potem odpędzić ( zboczek )
  4.  permalink
    jasna cholera...
    Tak się cieszyłam z razem z Dorotką z tego bobasa... Miałam nadzijeę, że juz tym razem będzie dobrze...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    aguś co się stało jeśłi można wiedzieć? o co chodzi z tą dorotką ?? o jaką Dorotkę chodzi???
  5.  permalink
    Doorotka- to taka fajna babaczka... Tylko to jej 3 pozamaciczna ciąża... Bardzo, bardzo mi jej szkoda..
    http://28dni.pl/doorotka/wykresy/2006-12-18
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    aguś jest godna podziwu za wolę walki! Serduszkiem jestem z nią!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 9th 2007
     permalink
    :cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 9th 2007
     permalink
    Kto pod kominkiem położy sobie skóre z konia?
    http://www.allegro.pl/item163856424_skora_z_konia_brazowa_z_wlosem_pod_kominek.html
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 9th 2007
     permalink
    Amazonko to by było przegięcie gdybym miała taką skórkę położyć w pokoju przy kominku!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Rodzaje i wysokość świadczeń w okresie zasiłkowym 01 września 2006 r. – 31 sierpnia 2007 r.

    CZYTAJ:

    ZMIANY W USTAWIE O śWIADCZENIACH RODZINNYCH
    http://www.idn.org.pl/sonnszz/swiadczenia_rodzinne.htm

    USTAWA O śWIADCZENIACH RODZINNYCH (od maja 2004 )
    http://www.idn.org.pl/sonnszz/sw_rodz.htm
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.