Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Dobrosulka: Judyta a ten zenaro jest na receptę?

    Lek jest na receptę, ale właśnie wyczytałam w ulotce, że: "Nie zaleca się stosowania lewocetyryzyny u niemowląt i dzieci poniżej 2 lat oraz nie zaleca się stosowania tabl. powl. u dzieci w wieku poniżej 6 lat, gdyż postać ta nie pozwala na odpowiednie dostosowanie dawki."

    Jest jeszcze XYZAL, ale tutaj również :neutral: :"Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie zaleca się stosowania u niemowląt i dzieci poniżej 2 roku życia (brak badań odnośnie bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej)."

    Także do 2 lat pozostaje jednak Zyrtec...

    Dobrosulko karmisz nadal piersią?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Zyrtec tez jest chyba od 2 lat?
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    elfika smarowanie dla samego smarowania jest bez sensu oczywiście. Ale co innego chyba jeśli lek pomaga?
    Zyrtec od 2 lat, elidel zresztą też. Brak badań w grupie wiekowej poniżej 2 rż. Tak jest z wieloma lekami a pomimo tego lekarze je przepisują. Np. tormentiol, czy linomag z kwasem borowym. To oczywiście nie zwalnia nas, rodziców z myślenia. Jednak każdy z nas podejmuje decyzję o tym, co podaje dziecku, gdzie jest większa korzyść.
    Tak, karmię piersią, chociaż tych karmień jest już niewiele. 2 tygodnie temu synek był na diecie (dopadł go wirus i skoczyło się pobytem w szitalu): sinlac, marchewka, ziemniak, kleik ryżowy, jabłko pieczone, chrupki kukurydziane, mleko, woda. Nie miał też apetytu więc dieta taka trwała ok 8-10 dni. Miałam nadzieję, że trochę nam ta przymusowa dieta pomoże, ale nie było ani troche lepiej więc albo nie jest to alergia na pokarmy, albo jest to uczulenie na marchewkę :).
    Szukam dalej. Może to welna? Ostatnio po linomagu była tragedia. Mam poduszkę z owczej wełny, na której synek często siedzi.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Rzeczywiscie przyczyn moze byc mnostwo!
    Ale moze warto byloby sie skupic na rzeczach, ktore zajadal Kostek wlasnie przez te 10 dni. Piszesz o marchewce. Ja tez bylam pewna, ze to ona jest winna. Wyeliminowalam ja ze swojej diety i diety Hani. Po 2 miesiacach bylo ze skorka malej jeszcze gorzej. Okazalo sie, ze uczulal ryz... Po 2 tygodniach wyrzucenia z mojej i Hani diety ryzu, corcia nie miala sladu po alergii... Skonczyl sie problem z odparzona szyjka, dupcia, z mega wysypka szorstkimi plamami i ciemieniucha.
    Co powiesz na to, aby sprobowac wykluczac chociaz na 1,5 tyg. Ze swojej i synka diety kolejno po kazdym skladniku, ktory jadl przez ten czas?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 18th 2012 zmieniony
     permalink
    tak na prawde oslabia skore w miejscu stosowania co ulatwia rozprzstrzenianiu sie zmian i ich zaostrzniu!!!
    Nie rozumiem tej przestrogi, bo jednym pomaga innym nie... Jeśli maść pomaga to dlaczego jej nie stosować?
    Generalnie i Elidel i Protopic są skuteczne jeśli przestrzega się zasad stosowania...
    Po pewnym czasie je się ogranicza i robi się przerwy ażeby skóry nie uzależnić i dać jej szansę regeneracji.
    Poza tym wiadomo, że maści immunosupresyjne dają okresowo większe prawdopodobieństwo nadkażeń bakteryjnych czy wirusowych ale tych maści nie stosuje się przez dłuższy okres właśnie po to by uniknąć komplikacji, trzeba robić przerwy...
    Na pewno mniej osłabiają skórę niż sterydy, po których skóra staje się słabsza i cieńsza już na stałe.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Judyta08: Po 2 tygodniach wyrzucenia z mojej i Hani diety ryzu,


    wiecie ze u nas moze byc podobnie...

    Podalam Adasiowi baby rice - taki dozowlony od 4 miesiaca, chcialam zobaczyc czy jest powoli zainteresowany dodatkowym jedzeniem oporcz mleka.

    Po godzinie mial cala czerowna buzke, rowniez w okol ust. A zjadl chyba w sumie moze 2 male lyzeczki, wiecej mu nie dawalam....

    Z tego wynika chyba ze organizm bardzo mocno zareagowal jednak na ten ryz...
    Az naparwde zdziwiona bylam i przestraszylam sie jak zobaczylam ta jego czerowna buzke....


    Podczas pobytu w Polsce idziemy do dermatologa. Ciekawe czy tym razem Adas dostanie porzadne leki na AZS.
    Z tego co piszecie to najbardziej popularne sa te Elidel i Protopic.
    Mam pytac wlasnie o te leki?
    A moze lekarz zaproonuje nam cos innego.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Yol jak u Was? Spróbowałaś wyelimonować wszystko co ryżowe ze swojej i synka diety?

    Ciekawa jestem też jak u Was Dobrosułko?
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Melduje, ze u nas po kilku zastosowaniach elidelu szyjka jest gladka i jasna bez sladu zmian skornych. Na razie plamy nie wracaja. Ogolnie u nas zdecydowana poprawa, sama nie wiem co jest tego przyczyna, nawet uszy zaleczylismy sudocremem. Ostatnio sie przeprowadzilismy, moze to bylo cos w starym mieszkaniu?
    W dalszym ciagu ostroznie z dieta, chociaz ostatnio nie bylo zadnej reakcji na zupe ogorkowa :) Zastanawiam sie nad testami z krwi, robia takie niedaleko mojego miasta, tzw. profil pediatryczny obejmuje 27 alergenow, w tym min. jajka, bialka mleka, alergie na zwierzeta (koty, psy), pylace rosliny, orzechy, ziemniaki, marchewke, jablka itp.
    Ktos tu polecal ostatnio serie Ziaji (kuracje lipidowa) - balsam spisuje sie u nas rewelacyjnie, z bazy do mycia korzystam sama. Do mycia synka stosowalam cetaphil, teraz probuje zelu z serii pharmaceris do atopowej skory (nie zawiera SLS).
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurde wiecie co u nas nadal kicha..


    Dostalismy jakis krem robiony w aptece..i doooooopa!
    Nic nie pomoglo.
    Miejsca w ktorych posmarowalam wysuszylo mu tak strasznie ze az zrobila mu sie sucha skorupka , ktora leczylam prawie tydzien..
    Odstawilam ten krem. Posmarowlaam raz ale chyba o jeden raz za duzo..

    Ciemienicha z ktora walczylismy od 6 tygodnia zycia Adama praktycznie juz zniknela.
    Cuda zdzialala zel na ciemienuche z serii Emolium.

    Przerzuclismy sie tez na cala serii tego Emolium. Zel do mycia i balsam.
    Ogolnie swietnie dziala na Adama skore ale on bardziej zapobiega niz leczy, takie mam wrazenie.
    Skora gladziutka i sliczna ale szyja , pod kolanami i kolo stop nadal czerowne plamy.
    Juz chyba milion kremow i masci wyprobowalam, nic nie dziala!!

    Dobrosulka, a ten Epidel to dostaals na recepte???
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Tak, Elidel jest na recepte. To nowy lek, nie przepisal mi go lekarz rodzinny ale specjalista. On nie jest polecany dla dzieci ponizej 2 rz. wiec pewnie Adas jest za malenki na niego.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Kurde jak ten Epidel na recepte i do tego tak podzielone zdania sa na jego temat to moze powinnam sprobowac z tym Zyrtec.

    Tylko nie wiem czy tu u mnie lekarz mi go przepisze czy bede musiala sprowadzac z Polski.
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Yol ale Zyrtec w kroplach? To tez na recepte i tez wlasciwie od 2 rz. A jakie leki macie teraz? Nie ma zadnej poprawy? Wprowadzasz juz stale pokarmy?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Dobrosulka: Yol ale Zyrtec w kroplach?

    a Fenistil w kroplach?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    bladykot: a Fenistil w kroplach


    Ja wlasnie mam ten caly Fenistill ale u nas w ogole mam wrazenie nie dziala. Niby ma dzialac przeciwswiadowo a maly i tak sie ciagle drapie po szyi i uszach, czesto niestety do krwi chociaz pazurki staram sie krociutko obcinac i uwazac zeby nie byly ostre a on i tak znajdzie sposob zeby sie podrapac do krwi..:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    elfika: sprobuj fenistilu w zelu


    Dzieki Elfika, sprobujemy.

    Wlasnie dzis idziemy do lekarza - mam nadzieje ze przepisze nam jakies porzadne leki.
    Dzis cale rano spedzilam czytajac artykuly i forum na temat AZS - spisalam sobie nazyw lekow uzywanych przez inne osoby.
    Wiekszosc ludzi pisze ze jesli stosowaie sterydow to najlpeiej na przemian - raz sterydy , raz masc - baza (ktoras z Was tez o tym kiedys pisala, ale nie pamietam kto).

    Zobaczymy co nam lekarz przepisze. Zabieram ze soba moja liste i bede p[ytac o leki, mam nadzieje ze da mi jakies irlandzkie odpowiedniki tych lekow.

    No i poprosze o ten Fenitil w zelu bo w kropelkach slabo na Adasia dziala. Mielismy mu dawac 3 razy dziennie po 5 kropelek ale chyba ze slaba taka dawka bo drapal sie tak samo mocno jak wczesniej a sama balam sie zwiekszyc ilosc tych kropelek.

    Treść doklejona: 27.04.12 15:08
    My juz po lekarzu.

    Nie bede dwa razy pisac, wiec wklejam to co naklikalam u siebie pod wykresem..

    No juz po lekarzu..
    Oczywiscie nic nowego sie nie dowiedzialam… skore trzeba traktowac emolientami nawet 5 razy dziennie i wiecej.

    Przepisal jednak krem na sterydach – najbardziej chyba popularny – Hydrocortisyl Skin Ointment 1%. Powiedzial zeby smarowac 2 razy dziennie przez kilka dni.
    Zaognione placki skory – szyja, pod kolanami, pachy potraktowac kremem omijac buzie. Powiedzial zeby wklepac delikatnie w skore w miejsca chorobowe i po 10 minutach jak juz sie wchlonie normalnie posmarowac balsamem Emolium cale cialo tak jak zwykle.itp.
    Dal tez jakis lek przeciwswiadowy ale byl bardzo niechetny zeby cos przepisac. Krecil nosem ze u takich malych dzieci nie powinno sie stosowac i na moje tlumaczenia ze dziecko obdzierasie doslownie ze skory bo go niemozebnie swedzi walnal tekstem – „no taka juz jest natura AZS ze bedzie swedziec”…
    Grrr!!!!
    W kazdym razie nie mieli w aptece, mam podejsc dopiero jutro.

    W aptece kupilam jakies nowe Oliatum Flare Up – nie widzialam tego wczensiej – do stosowania jak dziecko ma wlasnie takie zaognione placki skory.
    Dzisiaj sprobujemy zamiast Emolium , zastosowac ta nowa emlujse do mycia.

    W ogole to wlozylam nowe leki do koszyczka gdzie trzymam to wszystko dla Adasia i mam wrazenie ze juz mam tam pol apteki!! Masci, kremy, zele, balsamy itp itd..

    I nic kurde nie dziala:-(((((((((((((

    Treść doklejona: 27.04.12 15:10
    aaa i jeszcze mi sie przypomnialo ze lekarz dal mi wyklad na temat sterydow jak powiedzialam ze starydy maja okropne skutki uboczne oktorych czytalam i ze chcialabym tego uniknac i zastosowac w miare mozliwosci cos innego. Powiedzial ze to mit ze sterydy maja takie uboczne skutki, pwoiedzial ze tego stosuje sie naparwde nie wiele itp itd. I ze nawet w tych pseudo eco cos tam lekach tez sa sterydy tylko pod inna (ladniejsza) nazwa...

    No coz... nie mi sie klocic z lekarzem i podwazac jego slowa... w koncu to on skonczyl medycyne nie ja...

    Treść doklejona: 28.04.12 20:03
    Czy ktoras uzywala masc badz kremu *DIPROBASE*???
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    Niestety ja nie znam tej maści...
    Mój synek na zaognione zmiany AZS ma maść robioną. Sprawdza się już od wielu lat u niego. Podam Wam skład, może komuś się przyda:

    Vit. A 20.000 jm
    Hydrocortisoni 0,5
    Neomycini 1,0
    3% sol. ac. borici 15,0
    Lekobaza ad 50,0
    m.f.ung
    --
    •  
      CommentAuthorandzia28
    • CommentTimeApr 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Yol, ja się nie wypowiadam na temat irlandzkiej służby zdrowia ale wiem o czym piszesz bo też swoje przeszłam. Diprobase używałam i byłam zadowolona ale mój synek nie miał aż takich ostrych zmian.
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Biedronko przenoszę więc dalszą część na ten wątek:wink: U nas pediatra mówiła że objawmi alergii (na białko jak i na inne rzeczy) mogą być wysypka, zaczerwieniona szyja - jakby odparzona, "pęknięcia" albo zaczerwienienia za uszami, pod kolanami i w innych zagięciach ciała, ból brzuszka, niechęć do jedzenia, pocieranie rączkami twarzy, drapanie np. po głowie, przesuszenia na skórze np. na łokciach, kolanach, zewnętrznych częściach ud, "brzudka" kupa, czyli ze śluzem albo zielonkawa. Pediatrzy najczęściej każą odstawić matce produkty z nabiałem (jeśli tak będzie u Was to musisz uważać na składy, w wielu produktach jest np. mleko w proszku a niestety małe ilości też mogą uczulać!) ale może to być równie dobrze coś innego jak pomidory albo kakao? Ale może się okazać że u Was to np. podrażnienie skóry na płyn do prania więc nie panikuj:wink: wiem że z takich niespożywczych rzeczy to uczulać mocno może też wełna. Jak coś to pytaj tu Ci dziewczyny poradzą:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Yol, pisałam Ci chyba o Diprobase, pamiętasz, ona jest bardzo mocno natłuszczająca, spróbuj, może pomóc.
    ehhh znam kilku, którzy skończyli medycynę, najlepsi imprezowicze w akademiku...
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Muszę Wam napisać, że Zocha chyba wyrosła z większości uczuleń...z moich obserwacji wynika, ze uczula Ją już tylko mleko, więc nadal podajemy Bebilon Pepti, ale normalnie już wcina jogurty, sery żółte, jaja (uwielbia je!), zabielamy też już zupę śmietaną...i wszystko jest ok..
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny co byscie zrobily na moim miejscu??
    Lekarka (ogolna) przepisala mi Fucidin H i Fucibet. Oba maja antybiotyk i steryd. Tym pierwszym kazala smarowac TWARZ!!
    Powiedzialam jej ze o ile mi wiadomo to buzi absolutnie nie mozna smarowac masciami ze sterydem a ta odpowiedziala krotko ze "mozna".
    Stwierdzila ze ma czworo dzieci (jedno ma AZS) i ze ona dobrze wie jak to jest jak dziecko ma AZS.

    Musze wspomniec ze Adas owszem ma brzydka skore - szyja czerowna, buzia na policzkach sucha, czerowna i podrapana.
    Ale chyba nie az na tyle zeby podawc steryd..
    Eh sama nie wiem co robic..

    Dodatkowo przyplatalo sie zapalenie oskrzeli a ona jeszcze oporcz antybiotyku dala nam Prednisolone (steryd - rozorbic z woda)no i te masci.
    Nie dosc ze dziecko ledwo zywe ( i my tez) to jeszcze kazala mi smarowac buzie sterydem i sama nie wiem co zrobic..
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 6th 2012
     permalink
    Yol ja bym buzi nie smarowała ale wiem że może mi łatwo mówić bo nie wiem jak ta jego buzia wygląda! Ale wiesz jest szansa że on z tego wyrośnie za jakiś czas a to jednak buzia, na ciele to trochę inaczej:confused: Pediatra była kategoryczna?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 6th 2012
     permalink
    Nie, nie byla. Mialam wrecz wrazenie ze zdziwila sie gdy jej powiedzialam ze "sterydow nie powinno sie stosowac na buzie"..

    Skora Adasia nie wyglada na buzi na tyle zle zeby stosowac steryd. Dzis juz np jest zupelnie ok wiec nie bede smarowac sterydu na buzie bo mysle ze nie ma takiej potrzeby a ona chyba z automatu wypisala recepte..
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 6th 2012
     permalink
    Ja kilka razy stosowałam steryd na buźce synka. Jego policzki były jedną sączącą się raną. Nic nie pomagało. Pomógł nam dopiero steryd.
    Za dwa dni mały kończy 9 lat i nie ma żadnego śladu na policzkach.
    Ale tak jak wspomniałam, jego policzki były w fatalnym stanie i próbowaliśmy maści gotowych i tych na receptę. Skoro u Adasia nie jest tak źle, to może nie warto zaczynać od "ciężkiej artylerii"?
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Judyta08: Jego policzki były jedną sączącą się raną. Nic nie pomagało.

    to co innego ofkors!
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    A jeszcze pytanie odnosnie wprowadzania glutenu u dzieci-alergikow.

    Wyczytalam pod jednym z wykresow ze zasada jest taka:

    Gluten od 5 miesiąca. Najlepiej podawać kaszkę mannę do deserku lub zupki. Gotujesz na wodzie taką kaszkęi dajesz 1 łyżeczkę do deserku lub zupki przez miesiąc. W drugim miesiącu 2 łyżeczki i potem już można dawać wszystko z glutenem.


    i teraz zastanawiam sie czy u alergikow np ta 1 lyzeczka dodana powiedzmy do deserku jest w stanie spowodowac reakcje alergiczna ktora zauwaze??Czy z tym powolnym wprowadzaniem glutenu to chodzi o to ze dziecko musi sie przyzwyczaic??
    Ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie??
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    yol
    Ja zupełnie się tego nie trzymałam...
    Na początek podałam Hani pół słoiczka (nie pamiętam już czego) i dopiero jak zjadła, wyczytałam, że w składzie zawiera gluten. Jak gotowałam małej zupkę, to 10 min. przed końcem gotowania, dodawałam łyżeczkę manny. Nie wiem czy gotujesz czy kupujesz gotowe jedzonka, jeśli gotowe, to po prostu wybierz słoiczek z dodatkiem glutenu. A jeśli gotujesz sama, to wystarczy dorzucić pod koniec gotowania trochę kaszki.
    Ja osobiście nie stosowałam się do takich zasad jak piszesz, czyli np. 1 łyżeczka, później dwie itd.
    --
  1.  permalink
    Post powtórzony z wątku Nasze dzidzie.

    Hej dziewczyny!
    Załączam zdjęcie mojego Skarba przy okazji prosząc Was o poradę... Na buźce Michasia wyskoczyła brzydka wysypka. Byłam u pediatry i ta podejrzewa skazę białkową. Kazała obserwować i przepisała krem Hydrocortisonum do smarowania. W ulotce wyczytałam i zdurniałam - nie stosować u dzieci poniżej 12 r. ż. oraz na twarzy stosować maksymalnie 3 dni... Ten krem jest kremem sterydowym... Ja chyba tego nie zastosuję bo boję się. Na razie przemywam Octaniseptem i rumiankiem naprzemiennie... Możecie poradzić co to może być na jego buźce oraz jakiś krem aby ta wysypka zeszła? Oczywiście nie jem już nabiału...

    P. S. Wysypka to czerwone krostki. Twarz jest szorstka przez te krostki. Wysypka "schodzi" też na szyję, karczek i trochę na klatkę piersiową...



    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    Kasia, to jeszcze nie wygląda źle. AZS przeważnie pojawia się między 3 a 6 miesiącem życia ale to tak jak z kolkami, też niby pojawiają się po 3 tygodniach, a niektóre dzieci mają od razu. Umów się do lekarza. Jeśli potwierdzi AZS i przepisze steryd, to pewnie będzie od bardzo słabiutki. Te maści robione są dobierane specjalnie dla takich maluszków. Napisałaś na dzidziach, że Michałek się drapie - u nas to był jeden z pierwszych objawów, bo taka skóra swędzi.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    Ojej Kasia, moja mała miała identyczną buźkę! U nas okazało się to być najprawdopodobniej trądzikiem niemowlęcym!
    W każdym razie wstrzymałam się od jedzenia nabiału i za radą położnej przestałam używać płynu do płukania, a wszystkie nasze rzeczy przeprałam w Hani proszku. (Robię tak do dziś). Wysypka przetrzymała nas 3-4 tygodnie. Kiedy wszystko się ładnie "zagoiło" ja stopniowo wracałam do nabiału i... nic się nie pojawiło! Stąd diagnoza trądziku niemowlęcego.
    Uważam, że powinnaś się wstrzymać z Hydrocortisonum! Ja miałam do czynienia z zaawansowaną skazą białkową u synka i uważam (jak już wcześniej wspomniałam), że z maściami sterydowymi naprawdę warto poczekać!
    W tej chwili radziłabym Ci myć buźkę przegotowaną wodą z dodatkiem siemienia lnianego bądź krochmalu. Najlepiej gdybyś kąpała Michałka właśnie w krochmalu lub siemieniu lnianym. Smaruj ciałko emolientami i poczekaj! Trochę to potrwa niestety! Na ten czas zrezygnuj z nabiału i innych rzeczy uczulających (cytrusy, orzechy, miód itd itp). Jeśli chcesz mogłabyś na ten czas zrezygnować również z płynu do płukania tkanin. Przed wyjściem na spacer koniecznie smaruj buźkę synka kremem z wysokim filtrem. Jak już uda Ci się zwalczyć wysypkę, to wtedy będziesz mogła do wszystkiego pomalutku wracać, żeby ewentualnie wyłapać alergen- o ile to nie trądzik niemowlęcy!
    Pozdrawiam :smile:
    --
  2.  permalink
    Na pewno umawiamy się do lekarza alergologa. Do naszego pediatry na razie nie idziemy z tym problemem, tzn. byłam w ub. tygodniu ale po przepisaniu wspomnianej maści wolę teraz pójść do odpowiedniego specjalisty. Zmieniliśmy już mleko z NAN PRO 1 na NAN PRO 1 HA. Odrzucam nabiał i inne, które mogą alergizować. Zrobię tak, jak radzisz - będę prała nasze rzeczy też w proszku Michałka. Czy wystarczy pranie w samym proszku bez płukania? Jak jest z tą kąpielą w krochmalu - wystarczy przygotować krochmal i wlać do wanienki z wodą? W jakich proporcjach? Polecicie mi emolient i krem UVA/UVB dla malucha? Najlepiej taki jednocześnie do buzi i ciałka? Jeśli takowe są...

    Dzięki dziewczyny!!!

    Treść doklejona: 11.05.12 09:38
    I również pozdrawiam! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Kasia, ja dalabym Ci dokladnie takie same rady jak Judyta.

    Jeszcze od siebie bym dodala zebys zakladala synkowi rekwiczki/lapki niedrapki/skarpetki. Cos co uchorni go przed drapaniem sobie buzki.

    Moj Adas ma AZS - na noc zawsze zakladam mu skarpetki na raczki bo czesto sie drapie przez sen i potem cala buzka podrapana (chociaz paznokcie obcinam praktycznie co 2-3 dni)
    --
  3.  permalink
    Hej yol! W sumie dopiero dziś rano zaobserwowałam, że Michaś zacząl się drapać, od razu założyłam mu niedrapki...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    Katarzyna, mnie tez to na tradzik wyglada. Przemywaj jak najczesciej przegotowana woda. Zadnych rumiankow itd, bo moga nasilic wykwity.
  4.  permalink
    Znalazłam próbkę Oilatum Soft krem. Czytam na necie różne opinie, od superpozytywów do negatywów. Zobaczymy jak maluszek na niego zareaguje... I przemywam już tylko przegotowaną wodą.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    U nas niestety bez sterydu się nie obyło ale na szczęście teraz zmiany nie są już mocno zaognione, wystarczają emolienty i kilkukrotne smarowanie w ciągu dnia. Maść dostaliśmy robioną, chyba 0,3% i jak byłam później u alergologa, powiedziała mi, że maść jest tak słaba, że aż dziwne, że działa. Ja polecam do pielęgnacji EXOMEGĘ Adermy (krem, nie balsam) ale z tego co widzę, to każda mama ma inne preferencje.
    --
    Yol, pytałam alergolog o wprowadzanie glutenu u alergika i radziła robić tak, jak piszesz - najpierw jedna łyżeczka, potem dwie ale nie kazała się kurczowo trzymać tych miesięcznych terminów. Jeśli skóra jest "czytelna" jak to mówi pani doktor, powinnaś szybko wyłapać uczulenie. Tylko że ostatnio czytałam, że alergia na gluten niekoniecznie objawia się wysypką - czasami są to problemy z brzuszkiem i brzydkie kupy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    aneta01: Tylko że ostatnio czytałam, że alergia na gluten niekoniecznie objawia się wysypką - czasami są to problemy z brzuszkiem i brzydkie kupy.

    Anetka, podrzucisz link do tekstu?
    a tak btw, miło Cie widzieć na forum, jakoś dawno się tu nie spotkałysmy :)
  5.  permalink
    Hej dziewczyny,
    buźka mojego szkraba nadal w krostkach. Odnoszę wrażenie, że ich jakby delikatnie mniej ale skóra nadal się łuszczy, jest szorstka i swędzi. Kilka dni używałam Oilatum Soft kremu po kilka razy dziennie ale nie skutkuje, a dziś właśnie zastosowałam Emolium krem. Zobaczymy co teraz będzie. Nie wiem czy dobrze robię zmieniając tak szybko krem... Jutro wizyta szczepienna więc zobaczymy co lekarz powie...
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Katarzynah mi się krem oilatum też kompletnie nie sprawdził! Emolium u nas daje lepsze efekty i jeszcze fajnie działał (i chyba do tego wrócę) Atoderm
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    katarzynah1987
    Czy wystarczy pranie w samym proszku bez płukania?
    Tak, ja tak piorę. Używam proszku Lovela. W międzyczasie zmieniłam proszek na JELP 2w1 (ma w swoim składzie płyn do płukania) i Hani skórka nie zaakceptowała Jelpa :sad:

    Jak jest z tą kąpielą w krochmalu - wystarczy przygotować krochmal i wlać do wanienki z wodą?
    Tak. Ja przygotowywałam krochmal, wlewałam do wanienki i uzupełniałam zimną wodą do odpowiedniej temperatury. Trzeba mieszać, żeby nie powstały grudki. Ogólnie w czasie wysypki, w wanience miałam mało wody. Przy wszystkich zmianach skórnych ważne jest, żeby nie moczyć zmienionej chorobowo skóry.

    W jakich proporcjach?
    Jedna łyżka na litr wody.

    Polecicie mi emolient i krem UVA/UVB dla malucha?
    Ja używałam bardzo długi czas emolium. Raz kupiłam Oilatum. Wg mnie Emolium ma dużo lepszą konsystencję, lepiej się wchłania. Płyn do kąpieli Oilatum brudził mi mocno wanienkę, przy Emolium to się nie zdarzyło. Ostatnio dermatolog polecił nam Cethapil. Jak dla mnie niczym nie różni się od Emolium, a cena korzystniejsza. Jeśli chodzi o krem UVA/UVB to wstyd się przyznać, ale jeszcze się w żaden nie zaopatrzyłam :shamed: Muszę koniecznie się za czymś rozejrzać! Chętnie skorzystam z Waszych opinii :-)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    Judyta08: Przy wszystkich zmianach skórnych ważne jest, żeby nie moczyć zmienionej chorobowo skóry.


    naprawde??

    Kurde to ja nie wiedzialam... moj Adas czesto ma czerwone plamy wokol szyi i ja mu zawsze moczylam bo myslalam ze to pomoze.... :-((

    Ja zaopatrzylam sie w Oliatum Flare Up- do korzystania jak skora jest podrazniona.
    Na codzien korzystam z Emolium do mycia.

    A wczoraj kupilam Exomege z Adremy. Zobaczymy, moze w koncu cos pomoze.
    --
  6.  permalink
    Judyta, dzięki za odpowiedzi.
    My używamy E Sensitive w sumie od początku i tak się zastanawiam czy to mógł zawinić proszek tym bardziej, że najwięcej zmian jest na buźce... Ale proszek chyba nie ma nic wspólnego z tym bo tak jak mówię - używamy go od początku i wcześniej nic się nie działo... Mamy też w zapasie Lovelę ale na razie wstrzymam się od zmiany, poza tym, że nasze rzeczy też będę prała w Michasia proszku...

    Co do płynu do kąpieli to kupiliśmy wczoraj z Allerco. Aż wstyd się przyznać ale w tymi płynami to poszaleliśmy, na półce w łazience stoi płyn z AA, Johnson&Johnson, Dzidziuś, a także Nivea. Nie wiem co nami kierowało gdy kupowaliśmy te płyny. Masakra, nie dość, że tyle tego to jeszcze każdy inny producent. Zostawimy na przyszłość albo oddamy komuś...

    Co do moczenia zmian to ja długo maluszka w wodzie nie trzymam, ale moczę zmiany tzn. buzię muszę umyć przecież i siłą rzeczy nóżki też się zamoczą i szyjka w kąpieli a tak też jest troszkę krostek. Najgorzej z buzią, łuszczy mu się ta skórka i swędzi. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormala246
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Yol, nam na zmiany skórne Exomege z Adremy bardzo pomogło. Wiadomo, że to nie są żadne leki na alergię więc ciężko spodziewać się efektów od razu po zastosowaniu, ale chyba po tygodniu użytkowaniu większość krostek ładnie nam poschodziła i później nic już się więcej nie pojawiało, więc jak osobiście bardzo Exomage polecam.
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Dziewczyny a gdzie kupujecie produkty z Adermy? W moim mieście nie ma i zastanawiam się czy warto zamawiać w necie.
    Też pierwszy raz słyszę, żeby nie moczyć zmian skórnych. Przecież trzeba je umyć, zwłaszcza przy takim upale, kiedy skóra się poci i jest tyle kurzu i pyłków w powietrzu. Ja zrezygnowałam z emolientów (stosowałąm oilatum i balneum - wg mnie balneum lepsze) na rzecz płynu do mycia Pharmaceris AT, który polecam. Miałam dość ciągłego uczucia niedomycia, tłustej skóry synka, zatłuszczonej wanienki i ręczników.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Adermę najkorzystniej jest kupić na necie. Ja kupowałam kiedyś na allegro.

    Dobrosulka: Przecież trzeba je umyć, zwłaszcza przy takim upale, kiedy skóra się poci i jest tyle kurzu i pyłków w powietrzu.

    Przy zaognionych zmianach skórnych mycie powinno odbywać się "pod prysznicem"- czyli raz dwa. A u takich maluchów ma to być obmywanie/przemywanie. Za każdym razem dermatolog przypominał nam o tym.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Judyta08: Przy zaognionych zmianach skórnych mycie powinno odbywać się "pod prysznicem"- czyli raz dwa. A u takich maluchów ma to być obmywanie/przemywanie. Za każdym razem dermatolog przypominał nam o tym.

    Nam to samo mówiła alergolog, nie niszczymy w ten sposób i tak mocno nadwerężonej bariery ochronnej i nie wysuszamy skóry.
    --
    U mojego dziecka ostatnio było kiepsko z szyją, chwilowo przeszłam z Exomegi na Xerial, bo szybciej wysycha, a przy takich temperaturach jak obecnie te zmiany to chyba było dodatkowo odparzenie:confused: Na szczęście jest już lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    na zmiany skórne u mojej córci pediatra/alergolog zaleciła krem Zinalfat 2-3 x i kropelki fenistil 3x3kropelki
    powiem wam ze krem swietny buzia bardzo ładnieje po nim ;) i nie swędzi, nie jest sucha także bardzo polecam
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Fenistil podaję tylko, kiedy młody ma wysypkę w pobliżu oczu, inaczej trze oczy. Na szczęście zdarza się to sporadycznie.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    hej dziewczyny,

    tutaj taka cisza na tym watku,mam nadzieje ze to tylko oznacza ze nasze dzieciaki nie cierpia z powodow alergii itd.

    Chcialam Wam napisac ze po miesiacach poszukiwan , kupie wydanej kasy, po zakupie tysiaca chyba kremow , lotionow, balsamow , lekarstw, masci i innych.....udalo sie nam znalezc srodek ktory pomaga na zmiany skorne u naszego Adasia

    Nie wiem czy jest dostepny w Polsce - mysle ze tak, bo to jest plyn ktory robiony jest w aptece.

    Uwaga - dzieci uczulone na rumianek , nie moga z tego korzystac, u nas na szczescie nie mamy uczulenia na rumianek i z powodzeniem korzystamy z tego.


    Ok, dosc pisania.. chodzi o CALAMINE LOTION

    Aha dodam ze butelka 500ml kosztuje ok 4 euro. Mozna kupic w Tesco , nie trzeba w aptece nawet. Tutaj w Irlandii czesto jest uzywany jako leki przeciwswiadowy u dzieci ktore maja ospe.

    Ogolnie dziala to tak ze , zmienijsza zaczerwienienia na skorze i zmniejsza swiad. Adas ma super skore po tym. Smarujemy mu dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

    Wklejam link przykladowy link z opsiem produktu (dla tych co kumaja po ang) http://www.netdoctor.co.uk/travel-health/medicines/calamine-cream-and-lotion.html
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, help. Jakiś czas temu - ie wiem, może na poczatku czerwca - Marysi pojawiła sie na buzi na policzku krostka, taka podobna trochę do kaszaka. Na poczatu myslałam, ze to potówka z białym czubkiem, ale ona zostałą, a inne potówki znieknęły. To jest taka kaszka, wiecie, jakby ziarenko piasku jasne pod skórą. Trudno mi to obfocić, ale w necie znalazłam fotę i to mniej więcje tak wygląda.
    Teraz ma tego więcej i pojawiło się też na drugim policzku. Na początek obstawiłam banana, bo dość często go jadła. Odstawiłąm we wtorek i czekam. Kurcze, mam tylko nadzieję, ze to nie na gluten czy coś (podaję od początku maja, wiec chyba wcześniej by była reakcja, nie?).
    Wiem, że najlepiej iść do dermatologa, ale chwilę na wizytę musze czekać, a obawiam się, wiecie, diagnozy pt. skaza białkowa i ch**j. A jak wiadomo, nie wszystko od razu jest skazą.
    Krostki się zaczeły pojawiać w miesiąc od rozpoczęcia rozszerzania diety, od momentu, kiedy zaczęłam wprowadzać karmienie mieszane (kp + MM) i podawać np. chlebek do żucia. To tyle specyficznych rzeczy, któe mi przychodzą do głowy. ewidentnie też zauważam, że nasila się podczas upałów.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.