Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeJan 27th 2008
     permalink
    jak czytam Wasze opisy -tych "znieczulonych" ;), zastanawiam sie jaki jest tego sens, skoro kazda z Was mowi, ze i tak czula, albo wrecz bolalo...
    powinni albo podac takie znieczulenie, zeby FAKTYCZNIE znieczulilo, albo w ogole nie dawac i nie trzymac pacjentki bez sensu tylu godzin w szpitalu przed badaniem i potem drugie tyle po...

    tak czy owak, znow -mimo wszystko -goraco zachecam! do badania te z Was, ktorym zlecil je lekarz. to chwila, 10min strachu -kazda kobieta jest w stanie to z powodzeniem przezyc ;)
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 27th 2008
     permalink
    andzia28 a nie lepiej znaleść bierwszą lepszą robotę np. umowa zlecenie z ZUSem i będziesz miała za darmo?? wystarczy pojawić się w weekend w callcenter i jesteś do przodu z kasą...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeJan 27th 2008
     permalink
    Mam hsg we wtorek :shocked: opowiem Wam wszystko jak to wreszcie przeżyję. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych przeciwskazań do zabiegu, z tego co wiem, to organizm nie może mieć żadnych bakterii. Też mi się zdaje, że coś z tym znieczuleniem jest nie tak, skoro podają dożylnie, a dziewczyny i tak boli .trudno - MUSZĘ to przeżyć, po prostu :) Pozdrawiam serdecznie.
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeJan 28th 2008
     permalink
    gdyby cos -sluze pomoca :wink:
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Witam Was dziewczyny,
    ja mialam hsg w piatek na 14 dzien cyklu, lekarz powiedzial ze akurat bylo-jest jajeczkowanie i myslalam ze na badanie bede musiala przyjsc w nastepnym cyklu ale on po stwierdzeniu ze do zaplodnienia nie doszlo -zapytal tylko czy sie wczoraj przytulalam- naturalnie nie bo myslalam ze nie moge przed hsg.
    Bolal mnie jajnik w ktorym nastapilo jajeczkowanie.
    Najpierw byla dezynfekcja,zalozenie cewnika i wstrzykniecie kontrastu, wszystko trwalo moze 15 min i bylo robione przez USG.
    Wynik- oby dwa drozne
    Niepowiem bo bolalo, najbardziej ta strona gdzie wystapilo jajeczkowanie i nie dali mi zadnych srodkow przeciwbolowych- ale da sie wytrzymac.
    Musialam posiedziec jeszcze 10 min i do domu. Badanie bylo o 13:30 i do wieczora troche plamilam
    --
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    dodam ze badanie bylo w Berlinie a nie w Polsce
    --
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Już jestem po hsg - bolało - ale ból jest do przeżycia, środki przeciwbółowe nie działały w ogóle - 3 minuty trwał zabieg i potem jeszzce sobie poleżałam na oddziale. Badanie nieprzyjemne ale za to bardzo krótkie. Jajowody miałam drożne. Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    susi, a jak lekarz stwierdzil, powiedzmy dzien po owulacji, ze nie doszlo do zaplodnienia???
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Hmmm... niewiem, jajeczkowanie bylo akurat w dzien hsg stwierdzil poprzez usg (chodze do niego na monitoring)
    a poza tym bolal mnie bardzo lewy jajnik no i potwierdzil ze tam wlasnie jest jajeczkowanie,
    ZAPYTAL TYLKO CZY SIE WCZORAJ PRZYTULALAM i jak jemu powiedzialam ze nie to powiedzial ze
    badanie mozna spokojnie zrobic i wieczorem mam sie przytulac- tak by mi radzil
    --
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Tyle ze przytulanki byly 2 dni przed ale to jego nie obchodzilo :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    No to co mam zrobic? Zmienic lekarza? Ta praktyka jest tu jedna z najlepszych o lepszej nie slyszalam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    susi -sama owu przez monit. stwierdzic mogl, to jasne, tyle ze nie moze stwierdzic zaplodnienia. jesli owu byla przed hsg, to i tak cykl bedzie pewnie stracony, bo przeciez wykształcone jajeczko wychwytywane jest natychmiast przez strzępki jajowodów, tam zapladniane i przez kilka dni wedruje do macicy ta droga wlasnie, wiec kontrast by je wyplukal.
    nie ma znaczenia, wazne ze jestes po badaniu i masz drozne jajowody! co wiecej, przy USG nie bylo naswietlania promieniami RTG.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Zapłodnienie można stwierdzić w ciągu doby za pomocą pomiaru wczesnego czynnika ciąży (EPF). Za pomocą tego badania stwierdzono usuwanie zarodków przez spiralę.
    --
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Ach... niewazne, mysle ze od nastepnego cyklu bedzie lepiej :sad:

    Caly czas boli mnie ten lewy jajnik co byla owulka... Czy to normalne? Minal juz prawie tydzien, moze to ma jakis zwiazek z hsg?
    Pozdrawiam cieplutko :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    susi jajniki moga pobolewac w ciagu calego cyklu (wciaz produkuja jajeczka).
    jesli jednak czujesz, ze cos jest nie tak -idz do lekarza, uspokoisz sie ;)
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Dzisiaj juz jest bardzo spokojnie- bole minely.
    Pimarta, masz chyba racje z ta produkcja
    Pozdrawiam :swingin:
    --
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny czy badanie hsg moze wpływac na długośc cyklu? Bo miałąm zabieg w 8 d.c. i teraz nie wiem czy owulka wystąpi normalnie? Bo po hsg było dość duże krwawienie, wprawdzie jednodniowe ale krwi było duzo - w sumie nie wiem skąd się to krwawienie wzięło :shocked:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    myślę, że hsg trochę może rozregulować cykl, ale raczej w niewielkim stopniu; a krwawienie, to albo od udrożnienia jajowodów, albo do uszkodzenia szyki przy zakładaniu/wyjmowaniu sprzętu; wiele z nas takie krwawienie miało i nie było ono niczym czym należałoby się martwić
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    U mnie jajowody były drożne, miałam nadzieję szczerze powiedziawszy że okażą się niedrożne - byłby to jakiś punkt zaczepienia. A tak trzeba szukać dalej przyczyny. Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorrita822
    • CommentTimeMar 9th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewczyny czy do hsg mozna podejsc przy cytologii 2 stop?
    która miałyscie grupe?
    tzreba jescze zrobic wymaz z szyjki macicy i ob?
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Ja miałam właśnie II stopień cytologii. Musiałam zrobić OB przed hsg. I teraz jestem w ciązy ;)
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    rita -mozna. wszystkie przygotowania zaleza od lekarza i szpitala, u ktorego robisz badanie. czasem daja oslonowo antybiotyk.
    ja mialam tylko stopien czystosci + cytologie (oba I gr.), bralam kilka dni Lacibios Femina (na wlasna reke, bez recepty)
    •  
      CommentAuthorrita822
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    dziewczyny czy hsg to inwazyjne badanie? czy np, jak nie bede miala zrostów,,,,moge np je nabyc po tym badaniu???
    ostanio tyle nieprzyjemnych rzeczy sie u gina dowiedziałam, ze zapomniałam z nerwów zapytac.
    co wam lekarze mówili????
    słuchajcie to bedzie moj 14 cykl stran..decydowac sie juz na to badanie???czy czekac???
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    nigdy nigdzie nie slyszalam i nie czytalam, zeby od hsg moc nabawic sie zrostow?! masz wpuszczony plynny kontrast, ktory na pewno nie ma takiej mocy sprawczej.
    badanie jak badanie, mi gin powiedzial, zeby nie robic z tego afery, nie demonizowac, nie wierzyc w polowe opisow z internetu -zrobic i miec z glowy.
    tak do tego podeszlam i nie zaluje, zwlaszcza, ze mial racje.
    wszystko zalezy od Ciebie i lekarza, jesli on sklania sie ku badaniu, nie wahalabym sie. na pewno nie zaszkodzi.
    •  
      CommentAuthorrita822
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    dzikuje pimarta;-)
    jjuz zdecydowąłm;-)
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    Właśnie wróciłam z HSG dziewczyny to nic strasznego. Fakt, że miałam ogólne zneczulenie. Więcej było strachu niż wszystkiego. Bóle brzucha po były jak przy @, teraz lekko krwawię. Nie ma się czego bać. Pozdrawiam
    Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam na priw. Zocha.
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMar 17th 2008
     permalink
    czy jest ktos kto ma fasolke po hsg i kiedy to nastapiło???
    ja miałam robione w czwartek i lekarz kaza mi sie w tych dniach przytulac bo sa wieksze szanse na zajscie
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    alexi widzę, że co lekarz to inna teoria mi mój kategorycznie zabronił w tym cyklu się starać, zobacz sobie w wykresach jest tam parę osób które zaciązyły w cyklu z hsg lub w następnych, często mają HSG w nazwie cyklu
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    slyszałam własnie ze jedni lekarze kaza sie starac od razu a inni od nastepnego cyklu
    i badz tu czlowieku madry:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorrita822
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    faktycznie to jest wkurzajace
    mam podobny dylemat;-////////
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Hej dziewczyny, tez dołaczam do robiacych badanie na droznosc jajowodow. To ostatnie badanie jakie zaproponowal nam lekarz, wiec IUI w tym cyklu nie bedzie, a na pytanie o naturalne starania gin powiedzial, ze nie zaleca, bo macica jest wtedy troche rozciagnieta, ale tez,ze mial przypadki, ze kobety zachodzily w ciaze po HSG.
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 9th 2008
     permalink
    Na 28dni też były takie przypadki.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeApr 9th 2008
     permalink
    mnie moja ginka kategorycznie zabroniła starań w cyklu z hsg i wspominała, że promieniowanie jest wtedy zbyt duże i nie warto ryzykować; ale z tego co wiem są chyba dwa rodzaje hsg; nie chcę tu mieszać, ale wydaje mi się, że to drugie jest przy użyciu jakiegoś specjalnego usg i wtedy nie ma tego typowego promieniowania co przy normalnym hsg
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 9th 2008
     permalink
    ja jednak nie dam rady zrobic HSG w tym cyklu, bo mam 9 dzien cyklu, a moglabym jedynie zrobic to badanie w piatek czyli 11 dnia cyklu, co juz w jednym szpitalu uznali za niemozliwe, bo za pozno, a jak dzwonilam do drugiego szpitala to poweidzeli mi, ze musze miec zrobiony posiew i zarejestrowac sie osobiscie, a ja nie mam jak bo nie odwolam teraz juz moich zajec. Dlatego plan jest taki, ze w tym cyklu probujemy z IUI, a jak nie wyjdzie to HSG (bo w maju biore wolne z pracy i bede mogla spokojnie do niego podejsc :).
    -- smieszka
    • CommentAuthormargarita
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Miałam robione HyCoSy i..polecam:)
    Wyniki mam odebrać w przyszłym tygodniu.
    Mnie lekarz powiedział że wyniki obu tych metod pokrywają się ale HSG jest bardziej szkodliwe ze względu na promieniowanie.
    No i cewniki do typowego HSG to wielkie ustrojstwo:)
    Jak macie mozliwość- róbcie HyCoSy( wychodzi sie od razu do domu)
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    margarita, a co dokladnie robia na tym HyCoSy??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeApr 20th 2008
     permalink
    to samo co na HSG, tylko inną metodą :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeApr 20th 2008
     permalink
    ja mialam HSG w tym cyklu i zaciazyłam:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 20th 2008
     permalink
    Hej Giga, ale w czym sie roznia te metody?? mozesz cos wiecej napisac?
    -- smieszka
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Hej dziewczyny ja miałam hsg a zaciążyłam 2 cykle po badaniu :) Przy okazji hsg zbadano mi prolaktyne po podaniu MTC - wiec okazało sie ze miałam wysoki poziom pobrałam bromergon 1,6 miesiaca i zaszłam w ciąże :)
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeApr 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Kiedyś pod swoim wykresem pisałam o takim badaniu:
    "Sonohisterosalpingografia (sono-HSG) - jest bezpieczną metodą ambulatoryjnej oceny macicy i drożności jajowodów z wykorzystaniem USG. Metoda ta stanowi alternatywę do histerosalpingografii radiologicznej (HSG)"
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Wilma to moze wiesz dlaczego sie jej nei stosuje zamiast HSG???
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeApr 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Ja wlasnie mialam to badanie przez USG robione :wink:
    U doktora 15 minut i do domku a badanie to kwestia chwilki, dluzej trwalo zalozenie sprzetu :confused:
    No i po badanku musialam pare minut posiedziec...
    --
    • CommentAuthormargarita
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Witam
    Z tego co czytałam i tego co Gin mówił -typowe HSG jest inwazyjne głównie ze względu na naświetlanie promieniami:(
    Poza tym w HyCoSy leżysz sobie w fotelu ginekologicznym i samo badanie jest o wiele łatwiejsze doz niesienia.
    Myślę że to starsza metoda( HSG) ale jako że większość szpitali dysponuje sprzętem -muszą to zamortyzować:):):):)
    Wiem że na zachodzie odstępuje sie od typowego HSG.
    Oprócz tego przy HyCoSy nie podaje się znieczulenia:)
    Więc wniosek jest prosty-naświetlanie + znieczulenie .
    Juz samo to przemawia za wybraniem HyCoSy.
    Niestety nie wszystkie kliniki stosują tę metodę:)
    Nie ma też mowy o żadnych kulociągach:cry:
    Ja przed trochę czytałam i wiem że jeśli chodzi o te dwie metody to wyniki sie pokrywają mimo że część lekarzy twierdzi że HSG jest bardziej szczegółowe.
    No i po 15 minutach wychodzi sie do domku:):):)
    Ze słów mojego Gina wynika że jeśli jajowody są niedrożne to i przy HyCoSy potrafi zaboleć:(
    No ale mnie zakłądano cewnik i nie powiem żeby to miało cos wspólnego ze wspomnieniami dziewczyn o kulociągach:):):)
    No i wiadomo-obraz jest oceniany przy pomocy USG.
    Pozdrawiam i gdybym jeszcze raz miała wybierać-Bez wahania HYCoSy
    margarita
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Margarita, a co to sa kulocigi!! To brzmi przerazliwie! Kto to wogole wymyslil!! Przeciez juz przez sama nazwe mozna zrezygnowac!!:wink:
    -- smieszka
    • CommentAuthormargarita
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Nie wiem co to jest:(
    Czytałam o tym u innych dziewczyn które miały HSG>
    To fakt że brzmi nieciekawie:):)
    Wiem tylko że tak HSG jak i HyCoSy jest do przeżycia więc ..jak trzeba to trzeba:):):):):)
    Pozdrawiam i nie bój się na zapas:):):)
    margarita
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Nie zamierzam ;) moze w nastepnym tygodniu zaczne ...heheh.. ale mimo wszytsko jesli ktos wie coto te kulociagi to fajnie jakby napisal ;)
    -- smieszka
    • CommentAuthormargarita
    • CommentTimeApr 23rd 2008
     permalink
    Witaj
    Nie myśl o kulociągach:)
    Może obejdzie sie bez HSG:):):):)
    Pozdrawiam i trzymam kciuki:):)
    margarita:)
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeApr 23rd 2008
     permalink
    Hej, wiem, wiem , nie ma co siać zgrozy ;) ale chcialam wiedziec tak dla wiedzy :) pozdrawiam
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    ja bede miala hsg we wtorek, po tym co sie naczytalam w necie to sie przerazilam, ale tu juz sie troszke uspokoilam. Boje sie, fakt, ale dla dzidzi-wszystko. Moja ginka powiedziala-rano na 8. na czczo, znieczulenie dozylne i mam zostac na obserwacji do nastepnego dnia. E, ja chce rodzic dziecko a takiego badanka sie boje!? Wpadne tu jak juz bedzie po, brrrr. pozdro dla Hsg'owiczek
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.