Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Srebrzynko no tak, jak już zakwalifikowani jesteście, to teraz nie możecie zmienić realizatora, dopiero chyba po zakończonym jednym cyklu, tak mi coś świta. Szkoda, w Invictcie są terminy, ale teraz to już nic Ci nie da. No cóż do stycznia już niedaleko.
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Wyczerpana nie wiem jakie slowa mogą Cię pocieszyć...
    Tosik lekarz powiedział, ze moje jajniki sa jeszcze powiększone po ostatniej stymulacji, a ponieważ mam podchodzić do transferu na cyklu stymulowanym nie chce na razie ryzykować z podawaniem leków. Od 5 dnia następnego cyklu mam więc zacząc przyjmowac anty. I tak to wszystko wygląda...
    Z ta klasą balstusia pewnie macie rację. Za bardzo się przejmuje :wink:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Rybeńka - a dlaczego podchodzisz do transferu na cyklu stymulowanym? Mi Pani dr nic nie wspominała o moich jajnikach ciekawe w jakim są stanie....
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Tosi, bo mam cykle bezowulacyjne :sad:
    Nie wiem...chyba ma to jakieś znaczenie...?
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Nie mam pojęcia ale może tak być.
    Monisiunia profesor miał jechać na urlop ale chyba jednak z niego zrezygnował bo grafiki nie są zablokowane tak mi powiedziała Pani w rejestracji.
    Acia - jak się czujesz po punkcji? kiedy będziesz coś wiedzieć o zarodkach - jutro chyba co?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    No właśnie mówił lekarz że 9 ładnych komórek z ładnymi kumulisami (mogłam coś w nazwach pomylić). I 15.11.2014 transfer. Wiem tylko że wszystkie będą łączyć z plemniki. 1h przed transferem wizyta na której ma być omówione wszystko na temat komórek. Nie mam żadnych telefonów umówiony w międzyczasie.
    Czuje się w miarę ok. Trochę brzuch mi dokucza ale tak jak by przy okresie.
    --
  1.  permalink
    Tosik no to może uda Ci się wbić do niego na wizytę :-D
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Już jestem umówiona i jest zaznaczone w dokumentach ze chce żeby profesor dokonywał transferu.... :)
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie, Punkcję miałam robioną w lutym z czego (program Ministerialny) udało się zapłodnić wszystkie 6 komórek i podać jeden zarodek i resztę zamrozić w 5 dobie..z pierwszego transferu miałam ciąże ale z pustym jajeczkiem płodowym więc zbieg:( drugi criotransfer nieudany , trzeci crio udany na chwilę bo ciąża biochemiczna..
    Jak uważacie czy reszta zarodków też jest aż tak zła, że nic z tego nie wyjdzie czy to to zależy od plemnika bo każdy z nich jest inny?
    Dzięki za odpowiedź.
    --
    • CommentAuthorWyczerpana
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Tosik jak też miałam zaznaczone, że transfer ma wykonać profesor (bo wg mnie ma szczęśliwa rękę), ale niestety coś mu wypadło i robiła inna P. Doktor., mam nadzieje, że next razem mi się uda, i że transfer też będzie robił prof. W środę dzwonie i się umawiam na konsultacje, ciekawe co mi jeszcze może poradzi, dlaczego nie mogę utrzymać ciąży

    Juhasek każdy blastuś jest inny, gdyż zależy to od plemników, musisz spróbować, dobrze przynajmniej, że masz z czego, bo ja ani 1 mrożaka, i znowu będę zaczynała od początku.A co Ci mówił embriolog przy omawianiu jakości zarodków po rozmrożeniu ?

    Acia piękny wynik 9 dojrzałych komórek
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Dzięki Wyczerpana za odpowiedź. Embriolog zawsze chwaliła zarodki bo ona klasy 5.1.1 ostatni zarodek już opuszczał otoczkę no ale cóż...
    Przykro mi, że Ciebie też spotkała taka przykrość:(
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Acia - trzymam kciuki
    Jak się czujesz?

    Jak to jest z tym pobieraniem i mrożeniem z programu rządowego?
    Są jakieś ograniczenia? Ta część nie jest dla mnie jeszcze jasna.
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Bacha z programu mogą zapłodnić i zamrozić max 6 zarodów.
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    a co z resztą pobranych?
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    nie poinformowali mnie co z resztą..nie zaproponowali mrożenia więc pewnie pozbyli się ich..ja miałam pobranych 15 komórek.
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Juhasek jak to Cie nie poinformowali...?
    Jak juz przed punkcja musialam zdecydowac co z nadmiarem komórek. Mialam 3 opcje do wyboru. Zamrozić, oddać innej nieplodnej parze bądź zniszczyć.
    --
  2.  permalink
    Jeśli chodzi o komórki to masz wybór mrozic odpłatnie, oddać do adopcji, zniszczyć

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.11.14 18:48</span>
    Rybenko hehe rowno odp.
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    W piatek lece do lekarza który zobaczy czy wyleczyłam torbiela i czy z 1 dc moge zacząć stymulacje tabletkami.Mam już dosyc tej huśtawki nastrojów.Boje sie ze znowu powiedzia ze cos jest nie tak i każą jeszcze płacic za wizyte bo dopiero z dniem kiedy dostaje leki na stymulacje to od wtedy sa wizyty refundowane.Nie ważne że papiery podpisałam miesiac temu ale za wizyty nadal płace;-(
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    nic a nic mi nikt nie powiedział co mogę zrobić z resztą a, że byłam ta podekscytowana i poddenerwowana cała tą procedurą to nawet o tym nie myślałam..
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    A ile się u Was płaci za mrożenie?
    I może głupie pytanie - ale czy mrozi się pobrane jajeczka czy one mogą być odrazu zapłodnione?

    Andzik - rozumiem Twoją złość. Ja też co chwila mam torbiele i przez to wszystko mi się strasznie opóźnia.
    trzymam kciuki, żeby było wszystko ok.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Sama jestem ciekawa jaki jest koszt mrożenia jajeczek.
    Dzwonili do mnie wczoraj z kliniki, żeby moją kolejną wizytę zamiast u ordynatora, odbyć u profesora. Ale nie uda się mi tego wszystkiego zgrać, więc odpuściłam. A swoją drogą się zdziwiłam, że dzwonią i namawiają na wizyty u prof. Wydawało mi się, że ciężko jest ustrzelić u niego termin.
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Kingoskie Ty w Invikta Gdańsk też podchodzisz? Kto jest Ordynatorem??
    Koszt mrożenia jajeczek + 1 rok przechowywania 900zł a kolejne lata 400zł
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 12th 2014 zmieniony
     permalink
    <strong>Bacha84</strong>
    Brzuch mi dokucza ale tak jak by przy okresie, ciekawi mnie kiedy to przejdzie. Oby przed 15.11.

    Na szczęście luteina w dawce 100 (100x2) mi nie przeszkadza, bo pamiętam że niektóre dziewczyny mają kłopot z tą dawką.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Acia20 na ból brzucha nospe sobie wez, a nie masz bardziej takiego klucia jajników niż bólu jak na okres?
    Ja pomiędzy weryfikacjami miałam dawkę 3x300 dopochwowo plus 3x200 podjezykowo :)
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Tosik ja Invicta owszem, ale Warszawa :wink: A profesor z tego co wiem, to jeździ po wszystkich oddziałach Invicty.
    edit: Właśnie znowu dzwonili z kliniki, żebym przyszła jutro na 9 do profesora hehehehe, a ja ciągle odmawiam niewdzięczna :wink: No nie dam rady rano tam pojechać, nic nie poradzę.
  3.  permalink
    Dziewczyny ja po transferze : ) a teraz długi czas oczekiwania na cud :)
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Monisia jak sie czujesz?
    Bedziesz na jakims zwolnieniu czy wracasz do pracy?
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeNov 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Monisiunia bardzo mocno trzymam kciuki!
    Życze Ci żebyś przerwała ta naszą złą passę a my pójdziemy w Twoje ślady :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Czuję się ok i oczywiście idę do pracy :) Nie ma co siedzieć w domu, ja ma pracę biurową więc spoko :)
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    No to trzymamy kciuki monia :smile:
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Trzymam kciuki Monisia super!! ale jednak odpoczywaj więcej niż zawsze :)
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Monia, trzymam mocno kciuki zeby sie udało!! Musi sie udać ;)
    Dbaj o siebie, odpoczywaj i myśl pozytywnie;)

    Ściskam mocno :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    <strong>monisiunia1</strong> trzymam kciuki.
    A mi przesunęła transfer z godziny 14:20 na godzinę 15:10 ale nie mówili dlaczego.
    --
  5.  permalink
    Acia może im coś w międzyczasie wypadło.
    --
    • CommentAuthorWyczerpana
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Monisiunia również trzymam kciuki, tylko się nie przemęczaj
  6.  permalink
    Spokojnie :-D nie przemeczam się bo ja w pracy chwilowo nic nie robię :-D
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    monisiunia1, niezła praca ;)
    Dbaj o siebie :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  7.  permalink
    Już nie długo sielanka się skończy :)
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny ja po kolejnym usg dzieci moje mają po niecałe 3 cm rosną super to 10 tydzień ciąży niedługo pierwsze badania prenatalne :) serduszka cudnie biją pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    hej dziewczyny pamiętacie mnie troszkę:)
    monisiunia trzymam kciuki, kiedy robisz test?
    lolita gratuluję, super wieści:))))
    u mnie jutro mija tydzień od transferu, podali mi dwa zarodki 8B, miałam jeszcze trzy, ale niestety nie przetrwały, przestały się dzielić:( po telefonie od embriologa, straciłam nadzieję, że może się udać, że te dwa we mnie mogą przetrwać, skoro też nie były super jakości, jeszcze tydzień oczekiwania, w przyszły piątek mam zrobić betę, nie tego się spodziewałam, nie mamy zamrożonych zarodków, kolejny raz do stymulacji raczej nie będziemy podchodzić, nie myślałam że tak szybko zakończy się historia z in vitro:(
    za Was trzymam kciuki, za stymulacje, za dzielenie się zarodków, za udane transfery:)))) pozdrawiam
  8.  permalink
    Sindrella ja też w przyszły piątek będę już wiedzieć :-D
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    monisiunia to szybko:))) a ja muszę czekać 14 dni od transferu:(
    to będę o Tobie myśleć w przyszły piątek:*
  9.  permalink
    Ja mam cztery weryfikację dzisiaj, we wtorek i w piątek. I kak będzie beta rosła to 29 wizyta. I robie hcg progesteron i estradiol w razie czego. Wysylam wyniki do lekarza on oddzwania. Jak by coś było nie tak to zwieksza dawki leków.
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    czytałam o tych weryfikacjach, ja robię jedną betę i progesteron, dlaczego mój dr nie robi weryfikacji nie wiem
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    Acia - jak po transferze? Wszystko OK?
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    Witam.Byłam dzis u lekarza i kolejny cykl do d.../Nie moge zwalczyc torbiela.Lekarz mowił ze jesli do 3 miesiecy nie zniknie to bedziemy musieli robic jakiś zabieg który kosztuje bagatela 1000 zł,a co jak by malo było wydatków.Myslałam ze in vitro to rach ciach i finisch a tu nawet nie było stymulacji komedia brak słów i sił .Dokumenty do in vitro podpisane dwa miesiace temu;-(((((((((((((
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    <strong>Ul_cia</strong>
    Transfer jutro jak na razie trochę po 13:00 bo już kolejny raz dzwonią aby zmienić godzinę.
    A po poniedziałkowym pik up jeszcze mam jakieś dolegliwości brzuchowe. Tzn kuje mnie brzuch w różnych miejscach i czasami małe plamienia.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    No to trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    Acia, mozesz miec takie bole brzucha po punkcji do kilku dni. To zupelnie normalne.
    Ja pamietam, jakos od razu brzuch mnie nie bolal po pukncji, dopiero po kilku godzinach jak podbrzusze zaczelo dawac, to musialam siegnac po srodki przeciwbolowe.
    lekarz mowil, ze to normalne, i moze si etaki stan utrzymywac do kilku dni.
    Powodzenia.
    ********
    sindrella, ja tez mialam tylko jedna weryfikacje bety, po 14 dniach od transferu.
    ********
    Andzik, no przykro kurcze, ze zawsze cos. A co bralas na torbielke ? Jaki zabieg lekarz sugersuje ?
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    Kurde Andzik szkoda, że tak to się układa, ale nie masz za bardzo wyjścia, musisz to pokonać i wtedy do dzieła :wink: Wszystko potem się uda, nie ma wyjścia :wink:
    .
    Wczoraj miałam wizytę i u lekarza prowadzącego i u anestezjologa przed histeroskopią. Wszystko w porządku. Za tydzień w czwartek histero, a dzień później zaczynam zastrzyki z gonapeptylu. W aptece przeżyłam niezły szok, jak przyszło mi zapłacić 3,20 zł :shocked: za całe opakowanie!!! Spodziewałam się coś koło 180 zeta, a tu taka miła niespodzianka. Tylko lipa z receptą wyszła, bo dr napisał 8 zastrzyków, a w opakowaniu jest 7. Będę musiała poprosić o jeszcze jedną receptę, ale nie wiem co zrobię potem z pozostałymi zastrzykami.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.