Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 11th 2012
     permalink
    jak ja zmieniałam Bebiko 1 na Bebiko 2 to po prostu pewnego dnia kupiłam Bebiko 2 i dałam bo mi się "jedynka" skończyła :shamed::shamed:
    coś kojarzyłam, że trzeba mieszać ale nie miałam już poprzedniego więc dałam od razu kolejne i nic Ninie nie było.....
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 11th 2012
     permalink
    bo generalnie po roczku to juz mozna krowie dawac; ale wiadomo chyba lepiej mm bo wzbogacone w it i zelazo,moze lepiej przyswajalne niz krowie;)

    Treść doklejona: 12.10.12 00:14
    a ja tez nie wiedzialam,ze trzeba mieszac...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Ja już byłam pewna, że zęby idą 2 razy. Tzn. raz jak jechaliśmy do Zakopca - mała cały dzień miała biegunkę, ale przeszło i zębów niet. Teraz znów się takie coś powtórzyło, do tego nie spała w nocy, w dzień MEGA maruda i dalej NIC :/
    No to czekamy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Natalia nam się zawsze zeby pokazują jakieś kilka dni-tydzień po płacach/marudzeniu
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Chloe, a wiesz ze nie wpadlam na to, zeby jej wprost powiedziec ze smiemnia :shocked::tongue:
    Przeczytalam twoj post nad ranem i powiedzialam jej rano, ze wczoraj mi sciemniala i ze brzuszek nie boli jej tak mocno, jak mowila. Przyznala w koncu, ze jej nie bolalo, tylko byla zmeczona, bo katarek ma.
    Jako dodatek stwierdzila, ze ma biegunke.
    Ja na to: a wiesz co to jest biegunka?
    Ona: nie...
    :bigsmile:
    No ale jak by to powiedziala w przedszkolu, to znow bylabym wyrodna matka, co posyla dziecko z biegunka do przedszkola :devil::devil:

    Pozwolilam jej zostac dzis w domu, zeby sie wykurowala porzadnie z tego mini- katarku, ktory faktycznie ma. Moze jak spedzi ze mna troche wiecej czasu, to jej przejdzie. No i liczy sie szczerosc, nie? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    A moje mialy odstawione mleko, bo mialy alergie, ktora sie uwidocznila ok. 8 miesiaca zycia, trwala ok. rok i znow jestesmy na bebiko, ale nie wskoczylismy od razu na 4 tylko znow wrocilismy do korzeni czyli zaczynalismy od bebiko 2, bo na nim skonczylismy podawac zwykle mleko-tak kazala alergolog, wiec na pewno dziecku sie nic nie stanie jak troche dluzej popije mleko z nizszego poziomu, moje dwulatki pily mleko dla polroczniakow takze tego, na pewno lepiej jest przechodzic stopniowo miedzy mlekami wlasnie je mieszajac,, ja zawsze tak przechodzilam i nigdy nie bylo zadnych rewolucji- bo jak bardziej wrazliwy brzuszek to moze byc np zatwardzenie albo wzdecia, ale moim stanowczo lepiej smakuje bebiko 4 niz bebiko 2, wiec widocznie dochodza jeszcze jakies walory smakowe, dostosowane do wieku.
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Yol na Aptamilu 1+ (bebilonie) pisze: nutritionally superior to cows' milk, czyli ze z przewaga/podobne do mleka krowiego. Nie wiem czy dobrze tlumacze ale ja tak rozumiem.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    nieee to chodzi o to ze Aptamil uwaza ze ich mleko ma lepsze walory odzywcze niz mleko krowie.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    TEORKA: jak ja zmieniałam Bebiko 1 na Bebiko 2 to po prostu pewnego dnia kupiłam Bebiko 2 i dałam bo mi się "jedynka" skończyła :shamed::shamed:

    spoko Teo, nie wstydź sie. ja też jestem taką leniwą wyrodną matką ;)
    carrotka: Madzia - my też jesteśmy na Hippie i nie wiedziałam, że 4 jest już od 10 miesiąca :wink::wink:

    Caro, ale nie napisałam, że "4" jest od 10 mca. Od 10mca jest "3". zobacz:
    http://nokautimg1.pl/p-06-b5-06b5f5092093c14c4ac0048be3a3110b500x500/hipp-bio-3-combiotik-mleko-350g.jpg

    Treść doklejona: 12.10.12 10:25
    Alinka: Magda wchodze tutaj i patrze ze zalozylas watek dla "Staraczek" i sobie mysle hmmmmmmmm dammmm czy mnie cos ominelo....

    no no! Alinka! Ty mi tutaj nie wróć nawet takich rzeczy!

    U nas dzisiaj pierwszy raz od stu lat Mery przespała noc, wstała o 6 na mleko i jeszcze dospała 1h. Wieczorem zjadła 140ml MM pół na pół z kaszką. Może to dlatego.

    Laski, u Was tez taka mgła?? masakra, u nas do 10 widoczność bliska zeru! dopiero się przerzedza.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    pieknie Mery pospala :wink:

    ej babki?
    bo albo mam cos z oczami albo Ninie zrobila sie lekka ..................... CIEMIENIUCHA :shocked::shocked::shocked:

    mozliwe to u prawie rocznego dziecka?
    a jesli to ona to co robic? (mam w domj olejuszke kupiona dawno temu i oliwke bambino - co lepsze)
    pod warunkiem ze to ciemieniucha bo pewnosci nie mam (taka mocno sucha skora pod wlosami na czubku glowy sypiaca sie po lekkim potraktowaniu paznokciem)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    yol: nieee to chodzi o to ze Aptamil uwaza ze ich mleko ma lepsze walory odzywcze niz mleko krowie.

    a widzisz to zle rozumialam, ale i tak sie nie bede spieszyc z przejsciem na 1+ bo tak jak pisalam Dawid prawie nic nie je poza mlekiem i poczekam az mu sie odmieni (poza tym do roku jeszcze miesiac ponad:shocked:)

    Treść doklejona: 12.10.12 10:35
    e ciemienucha sie nie sypie, to twarda zolta skorupa. Moze to lupiez:wink: a serio to zwykle przesuszenie, posmaruj raz czy dwa ta oliwka
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    TEO u nas olejuszka-sruszka nic nie dawala, oliwka byla lepsza, moze ma jakies uczulenie na szampon-zmienialas cos ostatnio?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    no ale to jest takie lekko zolte...
    a sypie sie bo jej podrapalam lekko...
    i w ogole ma to tylko na takim kawalku 2 na 2 cm

    ZYZ nic nie zmienialam z kosmetykow, od samego poczatku ten sam szampon i to chyba tez nie od zlego splukania bo po pierwsze szamponu daje doslownie pol kropli a po drugie splukuje prysznicem dokladnie bo ona sobie daje
    --
  1.  permalink
    TEORKA: mozliwe to u prawie rocznego dziecka?

    możliwe. Ewuni skorupka (ale nie typowa ciemieniucha) robiła się jeszcze ok 18mcy.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    To i ja sie tu przytulę jako, ze moje starsze to juz 2-latek:)

    Teo nam ciemieniuche bardzo szybko zlikwidował bephanten:) ale Tym miał wtedy 4 tyg wiec nie wiem czy to możliwe u roczniaka...
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Teorka, ciemieniuszka może się pojawiać w tym wieku z powodu alergii na coś.... Jak jest tylko troszkę i innych objawów nie ma, to ja bym po prostu się nie przejmowała i spróbowała oliwką albo szamponami na ciemieniuchę powalczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Teo Ja bym wziela i przed kapaniem tak na 30 minut wysmarowalabym Ninie to miejsce oliwka i potem lekko wyczesala,no ale czy jest to ciemieniucha to nie mam pojecia moze byc tak jak agi_s pisze ze jakas alergia na cos,oby jej to szybko zniknelo.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Teo, mozliwe. moja corka tez miewa jeszcze ,a ma 15 m-cy :wink:
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    hej to i ja się przyłączę jako mama starszaczki:)
    wpadłam się przywitać, jak młoda pójdzie na drzemkę, co mam nadzieję nastąpi w niedługim czasie to nadrobię wpisy:bigsmile:
    fajnie że taki wątek powstał, czasami nie było kogo zapytać o radę...
    --
  2.  permalink
    mońka: fajnie że taki wątek powstał, czasami nie było kogo zapytać o radę...

    To,że wątek powstał to sprawa moze i fajna, tyle,że jak ABSOLUTNIE nie zgadzam się z tym,że nie było kogo zapytac o radę. "Mamusie rozpakowane" funkcjonowały od wielu lat i te z krótszym stazem uczyły się od tych z dłuższym. To tak jak w przedszkolu Montessori, nie ? :cool:
    To,że niektóre pytania były pomijane nie wynikało z faktu,że nie miał kto odpowiedziec tylko z tego,że gdy padało pytanie bo raz milion pińcetny np o to, jaką wybrać nianię elektroniczna albo czy warto kupić karuzelkę to juz sie na wymioty zbierało ( przynajmniej mnie). Polecam korzystanie z wyszukiwarki, naprawdę!
    Nie mam nic do tego wątku, bo pewnie w jakiś sposób się sprawdzi gdyż przybywa nowych foremek i forum nie jest juz tak kameralne jak kiedyś.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli może i masz rację, ale generalnie ciężko przerobić paręset stron w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, a druga sprawa jak temat długo istnieje to czasami trudno w niego" wejść" że się tak wyrażę...nie umniejszam roli tematu o którym piszesz, ale cieszę się że ten powstał i to bardzo:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    mońka: szczypta_chilli może i masz rację, ale generalnie ciężko przerobić paręset stron w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie

    czasem te paręset stron robi się również w powodu zadawania paręset razy tych samych pytań :wink: no i nie trzeba przerobić wszystkich stron- jest wyszukiwarka :wink:

    Ale skoro było zapotrzebowanie na starszawy wątek, to fajnie, że taki powstał :wink: mam nadzieję tylko, że nie umrze śmiercią naturalną jak spora część nowopowstałych wątków :confused: nie wiem czemu tak jest, ale wątki funkcjonujące "od lat" mają się świetnie i jest w nich ruch, a wątki nowo powstałe cieszą się popularnością przez kilka pierwszych tygodni, a potem cisza :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: To,że niektóre pytania były pomijane nie wynikało z faktu,że nie miał kto odpowiedziec tylko z tego,że gdy padało pytanie bo raz milion pińcetny np o to, jaką wybrać nianię elektroniczna albo czy warto kupić karuzelkę to juz sie na wymioty zbierało

    ja na rozpakowanychmiałam odwrotne wrażenie. że te powtarzające sie pytania dot. noworodków i niemowlaków zawsze otrzymywąły odpowiedź, mimo że się powtarzały.
    i w sumie dla mnie to jest ok, nie widze nic złego w tym, ze ktoś ponawia pytanie.
    bo sorry, ale jak by to mialo wygładać? wykasuj wszystkie powtarzające się posty, w których wystepuje: nawał, elektroniczna niania, walka z ciemieniuchą, walka z odparzeniem, alergia na laktoze, refluks etc etc. To co by tam zostało?
    Ja troche nie rozumiem wojujących przeciwników powtarzania pytań (to nie personalnie do Ciebie, Szczypta, bo Ty nie wojujesz :wink: ). Dla mnie to jest idea forum: można wejść i zapytać. To nie jest wikipedia. Nikt tu nie tworzy bazy wiedzy. No chyba, że się mylę.

    Treść doklejona: 12.10.12 13:42
    szczypta_chilli: Nie mam nic do tego wątku, bo pewnie w jakiś sposób się sprawdzi gdyż przybywa nowych foremek i forum nie jest juz tak kameralne jak kiedyś.

    to jest chyba glówny powód, dla którego - MOIM ZDANIEM - watek rozpakowanych mam stał się za ciasny,żeby pomieścić mamy świeżo rozpakowane z mamami starszaków.
    zresztą posty dziewczyn powyżej pokazują, że nie tylko ja miałam takie wrażenie.
    ale na pewno kiedyś, kiedy było tu mniej forumowiczke, fajnie było jak wszytskie mamy były na jednym wątku.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    no nie zgadzam sie z tym ze byly pomijane tylko pytania o karuzelki i nianie, ja czasem sie pytalam o jakiejs rzeczy odnosnie starszych dzieci i rzadko padaly odpowiedzi, za to wlasnie mialam wrazenie, ze byly po tysiace razy zadawane te same pytania i po tysiace razy odpowiadaly te same osoby na nie, wlasnie odnosnie karuzelek, rozwoju dzieci, diety i innych, za to zaintersowanie innymi rzeczami byly znikome i to wynika wg mnie z faktu ze coraz mniej czyta to osob ze starszymi dziecmi, bo glownie dyskutuja tam mamy maluszkow, te ze starszymi od czasu do czasu maja pytania a jak tu wciac sie ze swoim pytaniem jak rozmowa przez iles stron toczy sie zupelnie o czym innym, moze kiedys bylo inaczej, nie wiem nie bylo mnie tu kiedys, bo nie mialam pytan jak blizniaki byly male, a obecnie na tamtym watku nie znazlam za duzo miejsca dla mam starszych dzieci szczerze mowiac, a ze czasem mialam jakies pytania to pytalam, ale reakcja na nie byla bardzo slaba i nie wynika to z faktu ze pytanie bylo powielane (szukalam w wyszukiwarce!) po prostu tam sa mamy z innymi problemami
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Ja się cieszę z tego wątku, ALE...
    Trudno mi się pozbyć uczucia,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
    Pamiętam, jak kilkanaście innych wątków było duszonych w zalążku "bo po co zaśmiecać forum, skoro już są już podobne wątki..."
    Po prostu obawiam się,że za chwilę będą wątki "nasze przedszkolaki", "nasze żłobaki" itd...
    Nie trudno bowiem zauważyć,że mamy tu do czynienia z pewną prywatą (z którą poniekąd się utożsamiam)
    .
    A my niestety borykamy się z zapaleniem spojówki. Oko potwornie ropieje. Dziś rano Wojtuś nie mógł otworzyć oczka, takie było zalepione ropą...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Jaheira, rob oklady ze zwyklej czarnej herbaty lub nagietka. Powinno pomoc.
  4.  permalink
    Jaheira: "nasze żłobaki"
    :crazy::crazy::crazy:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Montenia, dziękuję. Przemywam świetlikiem.
    Byliśmy dziś u okulisty i niestety musimy zakrapiać antybiotykiem.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Jaheira , sprobuj choc jeden dzien tym nagietkiem, bo on dziala na bakterie typu gronkowiec nawet. Ja tam mojej corce wyleczylam oczy, a mial oba oczka tak zeklejone,ze nie mogla w ogole oczu otwierac. Juz na drugi dzien byla poprawa.
    a co lekarz powiedzial, co z oczkiem sie dzieje,jakies zapalenie?
  5.  permalink
    Jahe- pewnie nie obędzie się bez kropli z antybiotykiem, ale tak jak mówi montenia- do przemywania najlepsza jest herbata.
    A warcając do odpowiedzi na pytania- ja czasem czytam to co piszą młode mamy i niekoniecznie rozumiem o co pytają. Bo np pytanie jest na 10 wersów, a nie ma w nim ani kropki ani przecinka i jest dla mnie totalnie nieczytelne. Ponieważ nie jestem związana ze sporą częscią mam , szczególnie tych nowych to nie chce mi sie wysilac. Wiem,że to co napisałąm moze nie jest miłe, ale skoro komuś nie chce się ani poszukać info w wyszukiwarce ani wysilić się,żeby napisać zrozumiale to mnie się nie chce tym bardziej odpowiadać i głowić.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Po prostu obawiam się,że za chwilę będą wątki "nasze przedszkolaki", "nasze żłobaki" itd...
    Jaheira: Pamiętam, jak kilkanaście innych wątków było duszonych w zalążku "bo po co zaśmiecać forum, skoro już są już podobne wątki..."

    Jah, ja pamietam duszone w zalążku wątki: podział watku przyszłe mamusie według daty porodu albo trymestru.
    No sorry, ale chyba jest pewna różnica.
    i nie sądze, żeby teraz lawinowo miały powstawać wątki przedszkolakowe i żłobkowe, blo te dzieci chyba mieszczą sie w kategorii starszaków?
    natomiast wcale bym sie nie zdziwiła, gdyby mamy dzieci szkolnych/gimnazjalnych uważąły, że głupio tu gadać o uświadamianiu dziecka w kwestii antykoncepcji czy rozmowach o pierwszym seksie.
    Jaheira:
    Nie trudno bowiem zauważyć,że mamy tu do czynienia z pewną prywatą (z którą poniekąd się utożsamiam)


    W sposób oczywisty z Twojej wypowiedzi wynika, jah, że prywatę uprawiam ja.
    no cóż. czy ja sie zapieram? czy nie napisąlam wyżej i na rozpakowanych, że mi brakuje takiego wątku, i że mam taką potzrbeę, i ze to moje zdanie, i że, i że?
    i nie widze w tym nic niestosownego, o ile moja potrzeba pokrywa sie z potrzebami kilku innych osób. PO TO JEST FORUM.
    ja mogę moją prywatę ujawnić: chętnie poznam zdanie dziewczyn spoza moich znajomych, bo jakbym chciała tylko prywatnie gadac, to wystarczyłby mi wykres.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    montenia: a co lekarz powiedzial, co z oczkiem sie dzieje,jakies zapalenie?

    Zapalenie spojówki.
    Wczoraj było u nas dość wietrznie. Podejrzewam,że Wojtkowi wpadło coś do oka i zatarł...
    Z tym nagietkiem spróbuję. Ale czy to oznacza,że świetlik się nie nadaje? Bo zawsze myślałam,że jest OK na takie sytuacje.
    --
  6.  permalink
    Magdalena- masz rację. Mysle,że rzeczywiście ten wątek moze się sprawdzić.
    Zaprotestowałam tylko przeciewko głosom mówiącym,że "rozpakowane" dla mam starszaków to watek do de.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    a "prywata" to się zrobi, jak będą dyskutować i odpowiadać sobie na pytania, tylko osoby ze sobą, że tak powiem "związane", czyli nikt z zewnątrz nie będzie chciał zadawać pytań, bo zostanie olany, więc proponuję w miarę możliwości odpowiadać na wszystkie zadane pytania tutaj, jeśli znamy odpowiedź i lubimy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem :]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    no to może koniec oftopa w kwestii sensowności wątku prywat i innych takich ;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    dzięki dziewczyny za odzew w sprawie ciemieniuchy
    dzisiaj jej to naoliwkuję jak wstanie i zobaczymy
    --
  7.  permalink
    NIe rozumiem Zyziaczkowo co móisz. Moja "prywata" jest pod moim wykresem, Wy tak nie macie?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Magdalena: Jah, ja pamietam duszone w zalążku wątki: podział watku przyszłe mamusie według daty porodu albo trymestru.
    No sorry, ale chyba jest pewna różnica.

    I dlatego właśnie wyżej napisałam,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
    Bo tak szczerze- żadna różnica...
    .
    Co do prywaty, nie było to personalnie skierowane do Ciebie Magda... Chodziło o ogół, o osoby, które się tu udzielają...
    Bo ciągle nasuwa mi się pytanie- a co będzie, jak dzisiejsze "rozpakowane" przyjdą na wątek starszakowy? Będą zadawały te same pytania, które my dzisiaj... Myślisz,że wtedy nam się nie zrobi tu ciasno?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Teo, apropopo...moja Natala pierwszy (i ostatni) raz miała ciemieniuchę jak miała około roku. I to zaczęła jej się na brwiach:shocked:, a potem troszkę na głowie. Ciepła oliwka i wyczesywanie pomogło.
    --
  8.  permalink
    zyziaczkowo: za to zaintersowanie innymi rzeczami byly znikome i to wynika wg mnie z faktu ze coraz mniej czyta to osob ze starszymi dziecmi, bo glownie dyskutuja tam mamy maluszkow,

    a dla mniej mniej osób ze staruszkami czyta rozpakowane, bo po pierwsze czasu mniej- albo powrót do pracy i łączenie tego z opieką nad dzieckiem po powrocie, albo nawet jeśli full time mummy- no to spacerki, zabawy, itp itd
    a po drugie- o ile dla mnie pięciodniowy noworodek, którego we wrześniu 2010r przyniosłam do domu był jednym wielkim znakiem zapytania, o tyle dwulatek, choć bardziej wymagający i skomplikowany, jest łatwiejszy w obsłudze :wink: to główny powód, dla którego przynajmniej ja, rzadko kiedy o coś pytam na rozpakowanych. A jak już pytam, to zwykle pod wykresami moich przyjaciółek mających dzieci w wieku Ewuni/starsze- bo np wtedy wiem odpowiedzi w jakim typie mogę się spodziewać (w sensie nie będzie np zupełnie niezgodna z moją wizją rodzicielstwa).

    Jaheira: Pamiętam, jak kilkanaście innych wątków było duszonych w zalążku "bo po co zaśmiecać forum, skoro już są już podobne wątki..."
    Po prostu obawiam się,że za chwilę będą wątki "nasze przedszkolaki", "nasze żłobaki" itd...

    no właśnie- pamiętam jak choćby wątek pierwszotrymestrowy został zgaszony przez dziewczyny będące na końcówce ciąży. A w sumie mechanizm ten sam, jak przy powstaniu tego wątku, nie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Jaheira, nadaje sie tez swietlik, ale nagietek ma dzialanie jak antybiotyk. Moze sie uda tylko ta herbatka.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: Moja "prywata" jest pod moim wykresem, Wy tak nie macie?

    no więc o tym pisąłam. (tylko chyba zbyt obszernie :wink: )
    chyba większość ma prywatę pod swoim wykresem, a forum potrzebuje do "konsultacji" w szerszym gronie.
    tzn. dla mnie to ma taki sens.
    ale Jaheira miała na myśli chyba inne znaczenie słowa "prywata".

    Treść doklejona: 12.10.12 14:22
    Jaheira: Bo tak szczerze- żadna różnica...

    Jah, nie widzisz różnicy mędzy 9 miesiącami ciąży, a latami rozwoju dziecka? to nie tylko kwestia czasu, ale tez zmian, jakie w danym czasie zachodzą.
    Jaheira: Bo ciągle nasuwa mi się pytanie- a co będzie, jak dzisiejsze "rozpakowane" przyjdą na wątek starszakowy? Będą zadawały te same pytania, które my dzisiaj... Myślisz,że wtedy nam się nie zrobi tu ciasno?

    dla mnie to jest oczywiste. i na innych forach działa to tak, że ludzie przechodzą na ionne wątki, które im odpowidają. tzn:
    forum dostosowuje sie do potrzeb użytkowników (mówimy o uzasadnionych przypadkach, a nie o duplikowaniu postów)
    a nie
    uzytkowniczki do potrzeb forum, jak to ma miejsce na 28.
    pewnie racja jest gdzieś po środku, bo na pewno nie ma co mnożyć bytów ponad miarę, ale też nie może mieć miejsca jakiś terror wątkowy.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Peppermill: Ciepła oliwka i wyczesywanie pomogło.



    ale zwykłą Bambino mam podgrzać czy jak ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    montenia, a dlaczego sudocremu na pipkę nie wolno? Zawsze używałam...

    Treść doklejona: 12.10.12 14:26
    no, ja bambino wstawiałam na chwile do goracej wody
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    ee no ceri chyba jednak masz czas na forum, bo jednak sporo piszesz :devil: wiec mozna polaczyc wszystko, jak ktos chce :]
    ale czasem kolezanki spod wykresow nie sa w stanie odpowiedziec na nasze pytania, wiec trzeba zapytac "szerszego ludu" i zupelnie nie chodzi mi tu o pytania odnosnie wychowania itd bo takich raczej unikam na forum, bo przewaznie wywoluja zbyt podniecona dyskusje, ktora przewaznie do niczego nie prowadzi
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Magdalena: Jah, nie widzisz różnicy mędzy 9 miesiącami ciąży, a latami rozwoju dziecka? to nie tylko kwestia czasu, ale tez zmian, jakie w danym czasie zachodzą.

    Wiesz, nie widzę...
    Bo na początku ciąży, 9 m-cy wydaje się być wiecznością.
    Stąd podkreślam,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Czuję tylko taki niesmak w związku z tym,że wiele nowych wątków było spychanych do już istniejących. M.in. przez osoby, które tutaj się radują z powstania nowego wątku...
    Po prostu wydaje mi się,że w przyszłości musimy liczyć się z tym,że będziemy miały milion innych, "tematycznych" wątków.
    I tą myślą kończę mój wywód...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    A ja konczac juz ta dyskuje na temat "czy nowy watek potrzebny czy tez nie ?" :-P zapytam czy sa tu jakies mamy malutkich dzieci ktore nosza okularki ?
    Jesli tak, to jak taki roczny czy troche starszy bobas radzi sobie z noszeniem okularow - a raczej ich nie zdejmowaniem (rozumiem ze one sa na jakies takie specjalnej gumce na glowie)..
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    TEO, ja to po prstu po kąpaniu jej wydrapywałam, tak ją gilgałam w główkę i schodziło. Bo Mery też jakoś późno miała ciemieniuchę, około 6mca.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Peppermill: no, ja bambino wstawiałam na chwile do goracej wody


    no to zrobię jej tak dzisiaj tylko z wyczesaniem może być problem bo mojej córce osobistej tak ostatnio zgęstniały włosy [ nigdy nie sądziłam, że to napiszę buahahahhaha :crazy::crazy::crazy: ], że zwykłą szczoteczką bankowo nie da rady
    chyba, że to grzebykiem mam robić ?
    a wieczorem głowę normalnie umyć co nie ?

    Treść doklejona: 12.10.12 14:34
    o no albo jej wydrapię :devil:
    --
  9.  permalink
    zyziaczkowo: przewaznie wywoluja zbyt podniecona dyskusje, ktora przewaznie do niczego nie prowadzi

    Tu sie tez nie mogę zgodzić
    To,że ja mam jakąś tam wuzję swojego rodzicielstwa to nie znaczy ,że mniej chętnie przeczytam o innych.
    To,że chodzę czasem ze swoim 16 letnim synem na piwo tez niektórych gorszy, ale jak mam być szczera- mi to lotto.
    A ja uczę sie nie tylko od tych osób, które mają starsze dzieci. Od tych młodszych stazem też. Czasem potrzebne jest inne spojrzenie, inny powiew :)

    Treść doklejona: 12.10.12 14:37
    Peppermill: montenia, a dlaczego sudocremu na pipkę nie wolno? Zawsze używałam...

    Moze powodowac zrastanie warg sromowych mniejszych
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.