Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    No to u nas już na takie rzeczy nie wołali... Ale fakt, że u nas tych atrakcji było mniej niż raz w miesiącu... U Dawidka prezenty z tych 20 zł co co miesiąc składka. I nie powiem ładne te prezenty robili...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    W poszukiwaniu plecaka idealnego...

    Herlitz, Topgal, St.Majewski mają po kilka modeli z wagą pustego poniżej 1 kg (700-900 g). Czy są jeszcze lżejsze?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    krzeslo do biurka? obrotowe? jakie? z podparciem na rece? bez? ikea? patrzylam na nowy styl na allegro. waham sie
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    My Krysi kupilismy obrotowe, z regulowana wysokością, bezxpodpórek (z czasów moich szkolnych pamiętam że mnie irytowały i ojciec demontował). A że Krysia niska, to kupiliśmy nowość Ikea z podnóżkiem. Niestety nie wstawię, bo z telefonu nie bardzo umiem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 11th 2017
     permalink
    Ewa, Bianka ma te krzesło z ikei i jest zadowolona.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 19th 2017 zmieniony
     permalink
    U mnie szkoła nadal milczy a propos listy wyprawkowej dla pierwszaków. Dzwoniłam, pisałam maila żeby na stronę wrzucili - i cisza. Jest jedynie lista podręczników.

    Zerknęłam więc na listy kilkunastu przypadkowych szkół w Polsce i generalnie grubo ponad 90% pozycji jest taka sama (zeszyty, bloki, ołówek, farby, kredki itd.). Natomiast:
    - w wielu listach powtarza się pozycja "wycinanka" - czy to jest ten mały zeszyt formatu A5 z kolorowym papierem do wycinania?
    - przewija się też pozycja "zeszyt do korespondencji" (z rodzicami), a w jednym przypadku był "dzienniczek ucznia" - na razie kupię zeszyt
    - też kupujecie na własną rękę podręcznik do religii? bo książki daje szkoła
    - ujęła mnie ostatnia pozycja na liście z SP 36 we Wrocławiu (Ewa kojarzysz?) - Ulubiony pluszak na pierwsze dni :-) :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 19th 2017
     permalink
    Marion, nikt Ci nie odpowie bo mają wakacje do mniej więcej połowy sierpnia.
    u nas zeszyt do korespondencji jest zwykły w kratkę, wycinanka to to co mówisz, książka do religii we własnym zakresie ale ustala szkoła. u nas też był pluszak, ale wedle wychowawcy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 19th 2017
     permalink
    elfika: książka do religii we własnym zakresie ale ustala szkoła

    Tak, mam namiary jaka.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 19th 2017
     permalink
    elfika: Marion, nikt Ci nie odpowie bo mają wakacje do mniej więcej połowy sierpnia.


    Nie wakacje. Aktualnie praktycznie wszystkie podstawówki ogarniają syf związany z nowym systemem wchodzącym od września, czyli siódme klasy. Wiele szkół po prostu ma ważniejsze sprawy na głowie (jak zatrudnianie kadry, dopinanie programów itp.) od redagowania wyprawki. Dziwię się, że wiedząc, jaki będzie rozpierdziel od sierpnia nie rozdali tej wyprawki już w czerwcu na spotkaniach jeszcze w zerówkach (tak to u mojej mamy funkcjonuje). No chyba, że Henryk chodzi do przedszkola, z którego dzieci rozchodzą się do X różnych szkół.
    Kup marion po prostu to, co będzie na pewno potrzebne opierając się na wyprawkach z innych szkół. Jak czegoś Ci zabraknie, to po prostu systematycznie dokupisz (jak chodzi o kasę, to po prostu odłóż na to teraz i w sierpniu trochę grosza). Wstrzymaj się z zakupem farb, bloków rysunkowych, pasteli itp- w niektórych szkołach to Panie zaopatrują, w większości trzeba kupić samemu, ale lepiej poczekać z tym troszkę, żebyś nie wywaliła pieniędzy w błoto. Może jeszcze nie wiadomo, jak dzieci będą rozdzielone do klas pierwszych, a często wybór marki farby czy pasteli zależy nie od szkoły, a od wychowawcy. Dla przykładu, w szkole mojej mamy jedna z Pań wymaga suchych pasteli (z zamiłowania plastyczka), gdzie inne wcale ich nie wymagają.
    Zajmij się póki co wyborem tego, co potrzebne jest na pewno- tornister, piórnik, ołówki, gumka, temperówka, kredki, flamastry, 5-6 zeszytów A5 w 3 linie, 2-3 zeszyty w kratkę, strój na WF (granatowe spodenki i biała koszulka sprawdzi się na pewno, jeśli jest to zwykła podstawówka i nie mają jakichś swoich dziwnych wymogów), worki na buty i strój, pudełko na kanapkę, bidon itp.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Lexia: nie rozdali tej wyprawki już w czerwcu na spotkaniach jeszcze w zerówkach (tak to u mojej mamy funkcjonuje). No chyba, że Henryk chodzi do przedszkola, z którego dzieci rozchodzą się do X różnych szkół.

    Tak - chodził do przedszkola jako 6-latek.
    Lexia: Kup marion po prostu to, co będzie na pewno potrzebne opierając się na wyprawkach z innych szkół. Jak czegoś Ci zabraknie, to po prostu systematycznie dokupisz

    Dokładnie tak zrobię - już sobie zanotowałam, co się powtarza w listach wyprawkowych (generalnie 80-90 % pozycji jest taka sama w całym kraju).
    Lexia: jak chodzi o kasę, to po prostu odłóż na to teraz i w sierpniu trochę grosza

    Nie muszę - w pracy dostajemy od firmy kasę na wyprawkę (w zależności od dochodów - ustalone progi). Otrzymam z wypłatą na koniec lipca 450 zł :crazy:
    W zeszłym roku też dostałam - bo już 6-ciolatkom się należy, mimo iż do przedszkola chodził.
    Lexia: często wybór marki farby czy pasteli zależy nie od szkoły, a od wychowawcy

    Właśnie to zauważyłam przeglądając strony internetowe szkół - podane były często konkretni producenci.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, które mają regulowane biurka dla dzieci... Co polecacie?

    Znalazłam coś takiego... Drogo, ale z racji, że syn dyzo czasu spędza przy biurku (obecnie stoliku), ma wadę postawy, wolę odłożyć, a mieć coś co się sprawdzi. Co myślicie o takim zestawie?

    http://allegro.pl/regulowane-biurko-fotel-dla-dziecka-amare-sst6blue-i6669666337.html
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    mi sie nie podoba,. i cena tez z kosmosu.
    ja biore tym razem zwykle z ikea za 250 zl, takie dlugie, waskie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    Musialam skopiowac/ wkleic adres, bo zas te linie niebieski sie włączyły ;(

    Treść doklejona: 21.07.17 13:58
    No mnie tez nie napawa zachwytem, ale bardziej na komfort patrze i na niwelowanie tej wady postawy. Niestety juz widac efekty "stoliczkowania" ;(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    ma ktoras takie biurko?
    Micke
    -- ;
  1.  permalink
    ja mam z tej serii, tylko narozne z wysoka dostawką
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    domyslam sie, ze fajne?;-P bo chce takowe kupic
    -- ;
  2.  permalink
    ja wiem? no zwyczajne
    Nie ma jakiegos szału bo wiadomo- to nie jest drewniane biurko
    ale obleci
    j
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    a fotel masz ikea? kółka specjalne pod panele/deske?
    -- ;
  3.  permalink
    nie, fotel chyba z jysk
    ale chyba kupie taką przezroczystą podkładkę na podłogę z ikea
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    jaka to?
    tak pytam bo ja mam panele, to akurat zdarte beda na bank, ale w pracy mamy klepke i nie chce mowic jak wyglada podloga pod krzeslami
    -- ;
  4.  permalink
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    juz zerknelam, fajne
    -- ;
  5.  permalink
    ale to chyba zalezy od paneli
    młoda ma minimalnie porysowana podłogę, tzreba patrzec pod swiatło,zeby zobaczyc a krzesło stoi od roku
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    ty masz tez takie jasne panele, ja mam wenge to sie wyciera
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Ewa, my mamy Mickie, ale na razie pojedyncze. Krysia zadowolona. Podwójne będzie jak Wojtek podrośnie, chyba, że do tego czasu cos fajniejszego znajdę.
    Else, regulowanych poszukaj w ikei. To co pokazałaś ani ładne ani tanie. A Ikea teraz daje możliwość dostawy, więc jest całkiem nieźle.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    A ja właśnie wywaliłam podkładkę bo tylko brud się tam zbierał. Od roku mam bez i nic się z panelami nie dzieje. Pewnie to zależy od paneli
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 27th 2017 zmieniony
     permalink
    No i chyba za sprawą mojego maila, na stronie szkoły pojawił się wpis odnośnie wyprawki I-klasisty :bigsmile: (jest archiwum wpisów i we wcześniejszych latach tego nie było).
    Wygląda tak:

    WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

    W tornistrze:
    • Piórnik z wyposażeniem, a w nim: linijka, dobrze tnące nożyczki - podpisane, gumka, temperówka, długopis zmazywalny, kredki ołówkowe 1 op.
    • Zeszyt do korespondencji z Rodzicami.

    W szatni
    • Obuwie zmienne (typu tenisówki lub na rzepy)

    W klasie
    • Worek materiałowy ze strojem sportowym na zajęcia ruchowe (spodenki czarne lub granatowe, biała koszulka z krótkim rękawem, skarpetki) – wszystko podpisane
    • Blok techniczny biały i kolorowy (A4) po 1szt.
    • Blok rysunkowy biały i kolorowy (A4) po 1szt.
    • Farby plakatowe i akwarelowe (pędzelki: cienki i gruby, kubek)
    • Plastelina – 1 szt.
    • Bibuła - dwa dowolne kolory
    • Zeszyt papierów kolorowych zwykłych i samoprzylepnych - po 1 szt.
    • Kredki świecowe – 1 op.
    • Klej w sztyfcie – 1 szt.
    • Ołówek miękki (B) – 2 szt.
    • Zeszyt w linie niebiesko–czerwone - 2 szt.
    • Zeszyt w kratkę – 2 szt.

    DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU 

    Dziwi mnie ten długopis zmywalny - nigdzie się z tym nie spotkałam i zawsze tylko ołówki na liście były, a przeglądnęłam kilkadziesiąt wyprawek z całego kraju, gdy naszego wykazu nie było.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    teraz bic ma w ofercie reklamowany takowy.
    u nas pioro
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    O, dzięki Ewa!
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    A w temacie samych zakupów - kupujecie sugerując się ceną, czy marką?
    Bo jest tyle marek, że nie wiadomo co wybrać - BIC, Bambino, Crayola, Herlitz, Astra, Corolino, Steadler, Faber-Castel, Lyra, Factis, Pelikan, Donau, Pentel, Zenith, Pilot, Koh-i-noor, Leitz, Esselte,Bantex, Vaupe, Uni, Stabilo, Oxford, Top-2000 :shocked:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Ja wiekszosc materialow biurowych kupilam bambino na allegro (kredki, mazaki, farby, plastelina, nozyczki, gumki, olowki)
    crayola sa dla maluchow mi sie kojarzy
    plecak i piorniki mamy herlitza bo bylo w zestawie
    pioro my pen herlitza z nabojami
    olowki kidea
    ale mysle, ze to nie ma znaczenia takiego.
    ja po porstu bralam hurtem i wiekszosc bylo bambino, wiec wzielam bambino.
    juz bym sie tak nie wglebiala;-P

    Treść doklejona: 27.07.17 11:16
    i polecam naklejki/naprasowanki. Ja zamowilam dla Marty i Piotrka, i super sie to sprawdza. Piotrek mial juz kiedys, nakleja sie na wszytsko, na apsty, szczoteczki, na pojemniki na jedzenie, na blache na ciasto jak zaosilam do przedszkola, imie nazwisko, super sprawa. wahalam sie troche bo mozna tez markerem, ale jednak wydrukowane to ladne a mazakiem brzydko;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Ewasmerf: i polecam naklejki/naprasowanki

    A gdzie to kupić/zamówić?
    Ewasmerf: crayola sa dla maluchow mi sie kojarzy

    No właśnie mnie się też tak kojarzyło, ale okazuje się, że NIE TYLKO dla maluchów jest :bigsmile:
    Ewasmerf: juz bym sie tak nie wglebiala;-P

    Mam w pracy katalog do zamawiania art. biurówych i tam jest marek od groma - dlatego się zaczęłam zastanawiać :wink:
    Ewasmerf: olowki kidea

    Henry dotychczas używał ołówka Henrlitz "Trilino" o trójkątnym przekroju (fajny do nauki trzymania i pisania) - mają też z tej serii kredki. Ołówek generalnie mało zużyty, więc nie ma raczej sensu kupować nowego.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    creyola w takim razie jest super. jedna z lepszych firm uwazam, ale drogawo troche na pewno bedzie
    -- ;
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 27th 2017 zmieniony
     permalink
    marion: Dziwi mnie ten długopis zmywalny

    Dziewczyny długopis zmywalny to teraz podstawa każdego pierwszoklasisty... drugo też :-)
    Przynajmniej u nas.
    Moja starsza córka (poszła zgodnie z reformą jako sześciolatek) i nie wyobrażała sobie innego. Pisała i ścierała, kiedy coś nie wychodziło... a wiadomo, nie wychodziło dużo na początku :-) Zeszyt zawsze ładniej wyglądał niż pokreślony, bo zwykłego długopisu nie zetrzesz... Z tego względu cała klasa miała ten długopis... ba, cały rocznik klasowy... i starsze nieco dzieci...
    Później w drugiej klasie też go używała. Do trzeciej też go ma, ale zaczyna już jej być wygodniej pisać zwykłym... zresztą, teraz już nie kreśli tak bardzo i pisze już płynnie, że tak się wyrażę "jak stara" ;-))
    Teraz młodsza idzie do pierwszej klasy (jako siedmiolatek już, ufff) i też już się zaopatrzyłyśmy w "milion" tych długopisów, a w zasadzie wkładów :-) bo wkłady zużywają się na potęgę... A tania impreza to to nie jest, niestety... Ja zamawiałam przez internet na allegro długopisy Pilota, bo w zwykłej księgarni czy papierniczym wychodziło bardzo dużo (jak na długopis) za kilka sztuk ;-)
    Wiem też, że w niektórych szkołach w klasie pierwszej, przez pierwsze pół roku dzieci używają ołówków... ale u nas był zakaz pisania w zeszytach ołówkami...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 27th 2017 zmieniony
     permalink
    mazda__: Ja zamawiałam przez internet na allegro długopisy Pilota

    Pilot Frixion?
    I znów problem :tongue:, bo kolorystyka duża. Ale rozumiem, że niebieski mam kupić.
    mazda__: wkłady zużywają się na potęgę...

    To znaczy z jaką intensywnością? Ile wkładów trzeba kupić?
    Ile kosztuje jeden wkład?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Wyprawki nadal nie mamy (kupię internetowo w weekend), ale zamówiłam dziś zestaw imiennych naklejek.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    W Rossmannie jest bardzo fajny zestaw wyprawkowy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    My właśnie dostaliśmy listę wyprawkową do zerówki i stwierdzam że praktycznie nie różni się od pierwszej klasy.
    W weekend polecimy na zakupy, kilka rzeczy sobie od Was poczytałam- dzięki :)
    .
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    TEORKA: W Rossmannie jest bardzo fajny zestaw wyprawkowy :)

    Widziałam.
    Ale u nas już wybrany, choć nie kupiony, tornister Herlitz.
    .
    .
    Jakie kredki kupujecie? W sensie jaki kształt w przekroju - bo są okrągłe, heksagonalne i trójkątne.
    My w domu mamy wszystkie rodzaje i w zasadzie na żadne nie narzekał. Trójkątne były jako pierwsze, do nauki trzymania.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2017 zmieniony
     permalink
    Wyprawka (w 90%-ach) wczoraj zakupiona! :bigsmile: Pozostały do kupienia tenisówki na zmianę oraz tornister.
    Henry sam wybierał wszystko (porównywał ceny i świadomie wybierał tańsze rzeczy :crazy:) oraz odhaczał wszystko na liście. Nawet kupiliśmy od razu na zajęcia WF biały t-shirt i granatowe spodenki (po 8 zł za sztukę!).
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    ja też wczoraj robiłam zakupy. niestety w komplecie byliśmy i po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że to najgorsza możliwa opcja... Bianka + tata = dziura budżetowa... oraz żałuję, że nie zaczęłam od pepco.... duuuużo taniej mają...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2017 zmieniony
     permalink
    elfika: żałuję, że nie zaczęłam od pepco.... duuuużo taniej mają...

    Serio? Nawet nie pomyślałam o Pepco a propos zakupów art. szkolnych...
    Ja miałam zamówić internetowo, ale ostatecznie byliśmy w Auchan (800 m), żeby Henry sam sobie powybierał i miał frajdę.
    elfika: najgorsza możliwa opcja... Bianka + tata = dziura budżetowa...

    Hehe :bigsmile: Mój mąż się nie nadaje do takich zakupów.
    Ja poszłam z listą wyprawkową ze szkoły - nie kupiłam nic spoza listy. Wydałam 158 zł. Najdroższy okazał się zmywalny długopis Pilot Frixion - 34 zł (wzięłam w zestawie - 2x długopis, 3 dodatkowe wkłady plus dodatkowa gumka). I jest super- fajnie się go zmazuje.

    Byliśmy we trójkę z Frycem - krzyczał jak opętany w wózku. Bo drze się, gdy tylko wózek stoi - a stał generalnie prawie przez cały czas, zmieniając miejsce tylko na przejechanie pół metra do kolejnego regału. Tak więc słychać nas było na cały market (ma przenikliwie głośny krzyk) i non stop miałam na sobie zbulwersowany wzrok innych kupujących :tooth:
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    Na co zwrócić uwagę kupując lampkę na biurko?
    Polecacie coś?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Wczoraj dotarł tornister (Herlitz Smart) oraz zestaw imiennych naklejek (żółte z czarnym drukiem) i zawieszek.

    Do wyprawki zaliczam też nową odzież. I tu mega problem ze spodniami - nie chcę dresów, w których chodził do przedszkola przez 4 lata. Ale niestety każde inne spodnie (bawełniane, jeans'owe) są zbyt obszerne w pasie. Henryk chudy, więc wszystko mega luźne - mierzyliśmy egzemplarze z gumką w pasie (wszystkie za luźne!) oraz ze sznurkiem (po związaniu strasznie się marszczą co nie jest komfortowe). Na spodnie bez gumki czy sznurka nawet nie patrzę, bo zwyczajnie się nie nadają w takim przypadku.
    No dramat! Chyba skończy się znów na dresowych spodniach :confused:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 11th 2017
     permalink
    a w jakich sklepach patrzysz? bo z tego co pamiętam w hm można kupić na takie chudziny.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2017
     permalink
    No właśnie w weekend podjadę do Galerii i zajrzę do sieciówek. Na razie patrzyłam w takich zwykłych sklepach i marketach. Fajne widziałam - mierzyliśmy i nogawka OK, ale w pasie niestety luzy okropne.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2017
     permalink
    mam ten sam problem i chyba bedzie chodzil w dresach. szkola to nie rewia mody, a czuc sie dobrze, wygodnie, a nie ze tu uwiera, tam uciska.
    u nas odpadaja wiazania, bo mlody nie umie wiazac sznurka, chyba ze na supel, i nie wyobrazam sobie, ze pani bedzie pomagac przy kazdym pojciu do toalety.
    w dresy wciagam agrafka gumke. tak dopasowalam 3 pary krotkich spodenek i kilka par dlugich spodni
    -- ;
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 11th 2017
     permalink
    Moj tez chudy w pasie. Swego czasu znalazłam spodnie na niego w Auchan (tak normalnie na hali). Były od maleńkich po duże rozmiary i w kilku kolorach. Od razu wzięłam kilka par. Jedyne szczupłe jakie mamy i w takich chodzi na imprezy rodzinne lub przedszkolne ( do przedszkola wygodniej mu w dresowych)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2017
     permalink
    Ewasmerf: u nas odpadaja wiazania, bo mlody nie umie wiazac sznurka, chyba ze na supel, i nie wyobrazam sobie, ze pani bedzie pomagac przy kazdym pojciu do toalety.

    U nas też - nie może zakumać wiązania sznurówek.
    Ewasmerf: w dresy wciagam agrafka gumke. tak dopasowalam 3 pary krotkich spodenek

    Krótkie spodenki to Henryk nosi dla wieku 5-6 lat - bo w pasie takie są dobre :bigsmile:
    Gabcia_I: Swego czasu znalazłam spodnie na niego w Auchan (tak normalnie na hali).

    Właśnie wczoraj w Auchan mierzyliśmy dwie pary - na długość ok. (jak dla 7-8-latka), a w pasie hulał wiatr...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.