Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Ewa właśnie o tym czytałam i z tego co rozumiem to tak jak piszesz.
    -- ][/url]
  1.  permalink
    A ja z takim pytaniem... Wracam do pracy 29 maja (po urlopie) i chcialabym wrocic i pracowac 2 miesiace na pol etatu w systemie 6-10, 6-10 i 18-22.. Moje pytanie...
    1. Moge tak?
    2. Czy pozniej moge zglosic, ze chce przerwe na karmienie i wrocic od sierpnia na 7h?
    3, Czy przez te 2 miesiace niby jestem chroniona tak?? Ale w sierpniu moga mnie zwolnic?
    4. Jak sie liczy urlop wtedy? Do dnia, w ktorym by wrocila na te pol etatu to musze wykorzystac caly swoj tegoroczny urlop?

Ciezki orzech do zgryzienia a naprawde nie mam sie od kogo dowiedziec.. Sa jakies paragrafy czy wystarczy zwykle podanie? Kiedy mam dac takie podanie?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Nie wiem, jak to jest w przypadku zmian, więc z tym nie pomogę. Ale możesz być na pół etatu przez 2 miesiące, a potem na 7 godzin. Jeśli te 7 h to będzie 8 godzin minus przerwa na karmienie, a nie zmniejszony wymiar czasu pracy, to od tego momentu już nie będziesz chroniona przed zwolnieniem.
    Urlopu nie musisz wykorzystywać w momencie zmiany wymiaru czasu pracy. Jak będziesz na pół etatu, to od tego momentu Twój urlop będzie naliczany godzinowo, nie dniami.
    Wniosek do pracodawcy wystarczy, trzeba dać 2 tygodnie przed planowaną zmianą wymiaru czasu pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    jeszcze dodam, ze urlop zalegly jest zawsze przeliczany.
    jak ja zmniejszylam etat na 7/8 i mialam przykladowo 10 dni ulopu z etatu 8/8, to przelicza sie go tak
    10x8 godzin/7 godzin=12 dni.
    -- ;
  2.  permalink
    No wlasnie moja kolezanka chyba jak przechodzi na taki system pol tetatu to jej kazali wybrac caly urlop ktory mialam.. zryty mam zaklad a nawet do kadr sie boje isc wypytac ha ha
    a_net_a: Jeśli te 7 h to będzie 8 godzin minus przerwa na karmienie, a nie zmniejszony wymiar czasu pracy, to od tego momentu już nie będziesz chroniona przed zwolnieniem.
    - a moge pozniej zmiejszyc wymiar czasu pracy o godzine (nie przerwa na karmienie... ) to bede chroniona?
    --
    • CommentAuthora_net_a
     permalink
    Ja przechodziłam na pół etatu po macierzyńskim i wybierałam jedynie urlop zaległy, za poprzednie lata. Za bieżący rok nie wybierałam. I także po kilku miesiącach zwiększyłam wymiar czasu pracy na 7/8 (nie korzystałam z przerwy na karmienie) i tak, jestem chroniona nadal, jeszcze ponad miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    madziik, zgodnie z KP możesz bezpośrednio po urlopie macierzyńskim wykorzystać cały należny urlop - jest to twoje prawo a nie Twój obowiązek. Jeśli tego nie zrobisz to Twoja sprawa :)
    I tak, możesz najpierw złożyć wniosek o 1/2 etatu na np. 3 miesiące a potem kolejny wniosek o np. 3/4 etatu na np. 2 lata. Będziesz "chroniona" przez łącznie 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku. A wniosek składa się na 21 dni przed planowaną zmianą etatu czy powrotem do pracy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą monetę
  3.  permalink
    Czyli jak wracam po urlopie 29 maja to moge na poczatku maja tak? Dziekuje bardzo za pomoc :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Tak, i od dnia złożenia pisma jesteś chroniona 12 miesięcy.
  4.  permalink
    A czy ktos tak plus minus umial by mi wyliczac wyplate na te pol etatu?? Bo ja liczylam tak ze stawke dzielilam na 21 dni roboczych np, dzielilam na 8h i mialam stawke za godzine, mnozylam razy 4, dodalam premie, odjelam 23% podatku.. Ale czy przy nizszej stawce skadki nie sa jakies nizsze?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Pół etatu to połowa dotychczasowej pensji brutto z umowy (np. jeśli masz 2 tys. brutto na cały etat to teraz będziesz mieć 1 tys.). Do tego dodajesz premię i to jest całe Twoje brutto. Nie ma znaczenia ile dni pracujących ma miesiąc. Żeby z tego wyjść na netto musisz uwzględnić ZUS (społeczne i zdrowotne), KUP, kwotę wolną od podatku i podatek (18%).
    Tak na marginesie, 23% to VAT, wynagrodzenie jest bardziej obciążone ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    madziik, na necie jest ful kalkulatorow brutto netto.
    dla szybkiego rachunku odejmujesz mniej wieceje 1/3. czyli przy brutoo 2000 dostaniesz jakies 1400 netto, przy 3000 - jakies 2000 netto. przy 4000 jakies 2700 netto. z 6000 - mniej wiecej 4000. tak na oko, z duzego grubsza. ale tak wychodzi.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.