Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    no fajne...
  1.  permalink
    Na większosci opakowan zupkami jest napis " moze zawierac sladowe ilosci orzechów". Firmy produkuja po prostu chrupki w róznych smakach i uzywaja tej samej linii produkcyjnej :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ostatnio wybierałam chrupki kukurydziane z moją teściową i znalazłyśmy jedne, na których nie było napisane, że "może zawierać śladowe ilości orzechów". Co zbawniejsze, była to marka hipermarketowa. Poszukałam więc chrupek, które robi ta sama firma - Myrcha od Flipsów. I na Flipsach jest taki napis.
    Ania, nie wszystkie chrupki zawierają sól. Ja kupuję te 100% grysu kukurydzianego. Widziałam, że sól zawierają tylko takie w kształcie paluszków, a te powykręcane zwyczajne nie.
    --
  2.  permalink
    Udawałyście kiedys samolot karmiąc dziecko? ;)
    jgfd
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    To jest nakładka na łyżeczkę, czy to się kupuje z łyżeczką?
    --
  3.  permalink
    z łyzeczką :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Ja to już widzę Julkę jak zamiast jedzenia chce łapać za samolot! moje dziecię na moje szczęście chociaż wiercipięta to przy jedzeniu nie może nic mieć w zasięgu ręki bo jedzenie idzie na bok...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    NR ja kupuje z grysu takie dlugie paluszki i tez bez soli. sol odkrylam w tych krotkich... mysle ze co region to inny producent jest ale mnie to zdziwilo z tymi orzechami szczegolnie...

    a powiedzcie mi jak to jest z miodem? ja slyszalam ze podaje sie go dopiero po 2roku zycia a kolezanka mowi ze od roku, ponoc nawet na jakiejs etykiecie wycyztala ze nadaje sie dla dzieci po 12m-cu
  4.  permalink
    Aniu- z tego co ja wiem to można dawać po 12 m.Wtedy juz jelita są na tyle dojrzałe,że nie rozwijają się w nich te bakterie znajdujace się w miodzie - i w zwiazku z tym nie produkują się toksyny...Ale chyba tez z umiarem- bo przeciez miód to duuuużo cukru.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    znalazlam takie info:

    miód mimo wielu korzystnych cech może u niemowląt i małych dzieci z niewykształconym systemem immunologicznym prowadzić do zatruć pokarmowych. Stwierdzono bowiem, że w miodzie mogą występować przetrwalniki bakterii tlenowych Bacillus larvae, a także przetrwalniki bakterii beztlenowych Clostridium perfringens i Clostridium difficile. W sprzyjających warunkach są one w stanie wywołać ostre zakażenie przewodu pokarmowego.


    Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie powinny dostawać miodu. Spożycie występującej naturalnie np. w miodzie bakterii Clostridium botulinum wytwarzającej w organizmie jad kiełbasiany może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować u niemowląt poniżej pierwszego roku życia ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym. W tym przypadku choroba rozwija się nie na skutek działania toksyny botulinowej, ale z powodu namnażania się bakterii w ustroju.
    Dzieci w wieku 1-4 lat powinny dostawać 7 g (1 łyżeczka) dziennie; dzieci w wieku 5-12 lat powinny spożywać 15-40 g miodu dziennie. Szczególnie dzieci wątłe powinny otrzymywać miód regularnie


    byc moze to kwestia alergii u mnie w rodzinie i dlatego miod dopiero po ukonczeniu 2lat
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    A NIA Czy ty podajesz mleko w proszku ,czy tylko cyc
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    EWa - Krzys jest tylko na cycku... mleko modyfikowane dostal kilka razy jak poszukiwalismy wyjscia awaryjnego niestety po kazdym wymiotowal... kasz na mleku modyfikowanym tez jesc nie chce (wyprobowal nestle hipp bobovita) i albo zjada manne na wywarze albo SINLAC
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    dziewczyny mój mały nie chce ostatnio pić mleka interesuje go tylko jedzenie łyżeczką - koszmar
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Skarbel spróbuj Hubertowi podać mleko w kubku niekapku - może go to zainteresuje ;D
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    hmm może masz rację muszę spróbować.
    teraz próbuję częściej dawać mu różne kaszki, tylko strasznie długo schodzi z tym karmieniem ale maluszek strasznie to lubi i nawet próbuje złapać łyżeczkę
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    A juz nie wiem co robić, dostał wczoraj wieczorem kaszke troche na gęsto i 180 do picia i co o 24-00wstał na cyca, a na dodatek mleko mi się konczy :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    A ja teraz daję maluchom kaszkę po 9 m-cu - 8 zbóż z Nestle - mnie nawet smakuje a chłopaki nawet 210 wytrąbiają ;D [oczywiście łyżeczką ;p].
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    skarbel ,moja z butelki tez nie pije ,tylko lyzeczka ,albo kubek niekapek...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    myszorka ,jeju moja VEVE tez bez cyca zyc nie moze...dostaje kryzys placzu...a mleczka mniej...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    aha ale ta kaszka to na mleko modyfik. a kupowałas może misiowy jogurcik
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Myszorka tak na mleku modyfikowanym - smakuje iście jak budyń piankowy - :bigsmile:
    Jogurciki będę próbowała dawać stopniowo po ukończeniu roku - czyli niebawem ;p
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Dawałam jakiś napój z jogurtem, ale nie pamiętam nazwy dokładnej - nie było uczulenia i mam nadzieję, że skaza sobie też już odpuściła :wink:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Ja daje czasem jogurt w tych deserkach z gerbera z owocami (są takie banany z jogurtem), ale daje rzadko.
    Ewa Mati tez cycojadek i maniak cycusiowy ale jak nie bedzie mleka to bedzie kicha :sad:
    musze wiecej tych herbatke pic
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Z tymi deserkami to maluchy nie bardzo chciały jeść - teraz wolą kisiel i budyń ;D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Ja dałam Matowi kisiel z delecty 2 razy i mu smakował.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    a propos sloiczkow z jogurtem i twarozkiem w ktorejs gazecie ostatnio pisalo ze tam ten dodatek jest tak minimalny ze reakcji nie widac i dopiero po wprowadzeniu normalnej ilosci nabialu wiadomo co i ajk... ja dawalam Krzysiowi na sprobnowanie actimel naturalny - cale 20ml wypil i bardzo mu smakowalo, wysypki nie dostal wiec to nasze uczulenie jednak nie jest od mleka...

    u nas ostatnio sprawdza sie SINLAC, jest to jedyna kasza ktora Mlody zjada bez odruchu wymiotnego. dawalam juz z jagodkami mrozonymi, gruszkowa frutapura i owocami tropikalnymi... cena mysle ze ok bo 20zl za 650g i oc wazne pakowane w 2 oddzielnych torebkach :)

    ds

    * bezglutenowy produkt zbozowy
    * nie zawiera bialek mleka krowiego i bialka sojowego
    * Źródlem bialka o bardzo wysokiej wartości biologicznej jest hydrolizowana mąka ryzowa oraz mąka chleba świetojanskiego
    * nie zawiera laktozy
    * wzbogacony w zelazo, które jest potrzebne do budowy komórek krwi
    * wzbogacony w jod, który wspomaga prawidlowy rozwój fizyczny i psychiczny niemowlecia
    * wzbogacony w wapn i witamine D - zapewnia prawidlową budowe kości i zebów
    * wzbogacony w mikroelementy i w 12 witamin niezbednych do prawidlowego rozwoju dziecka
    * nie wymaga gotowania
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Budyń bez mleka

    Składniki:
    * 150ml soku owocowego dla niemowląt
    * 1 - 2 łyżki mąki ziemniaczanej
    * 1 - 2 łyżki Nestlé Sinlac
    * łyżka wody

    Sposób przygotowania:
    * Soczek zagotuj.
    * Dodaj mąkę ziemniaczaną, wymieszaną z wodą. Gotuj aż zgęstnieje. Odstaw na 15 minut.
    * Wymieszaj dokładnie z Nestlé Sinlac. Podawaj na zimno.

    Ilość mąki ziemniaczanej może być różna w zależności od tego, jak gęsty ma być budyń.
  5.  permalink
    ten sinlac to od którego miesiaca?
    Mój chetnie wypija kaszki ale te dodawane do mleka bo te do wody to nie chce.
    Mleko mamy Nan1 aktiv ale tez mniej wypija za to wiecej no i kaska sie zasyci na dłuzej.Za to niewazne co by zjadł na wieczór i ile i tak musze mu podac mleko w nocy.a myslałam ze da rade do rana-jeszcze nie czas widocznie



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Ciasteczko - sinlac jest po 4 meisiacu

    Wskazania
    * stanowi pelnowartościowy, samodzielny posilek
    * stosowany w alergii na bialko mleka krowiego i/lub bialko soi - jako uzupelnienie karmienia naturalnego lub preparatami mlekozastepczymi
    * stosowany przy zapobieganiu alergii na bialko mleka krowiego
    * stosowany w diecie bezglutenowej (celiakia)
    * stosowany w nietolerancji laktozy (np. po biegunkach)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Skarbel u mnie Hubert też nie chce butli tylko łyżeczka, musi mieć spokuj bo inaczej głowa się kręci. Kubek niekapek jest be tylko z normalnego. Ja dałam ostatnio z hippa ten deserek jogurt z morelami młody dosłownie pożerał a kaszki to raczej kupujemy bezmleczne i robimy na Humanie albo sama kaszka z Humany tą uwielbia poterafi domagać się dokładki głodomor jeden.
    Ostatnio z nestle przysłali te próbki i była książeczka z fajnymi przepisami z użyciem własnie sinlaku i tych nowych puree :marchewka z groszkiem czy ze szpinakiem. Mnie sie spodobał przepis na knedle z owocami i takie roladki z nadzieniem owocowym
    --
  6.  permalink
    no a mój mały ani ziemniaka ani marchewki gotowanej nie chce...oczywiscie skonczyło sie podane i butelki z kaszka:) i juz dziecko było szczesliwe
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    A ja ugotowałam synowi jakąś zupkę, której nijak nie chciał jeść (brokuł z dodatkami), dopóki mąż nie wpadł na pomysł i nie dosypał kaszki kukurydzianej. Mnie to nie smakuje wcale, ale młode wciąga.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    jeju a moja VEVE ,zjadla 5 lyzeczek zupki,i 5 jablka gotowanego ,przez caly dzien,no cyc to normalne ,ze je,ale cyrki ,bo nie oteiera buzi do jedzenia...
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    hihi ewa moja zuzka tez w zaleznosci jak wiatr zawieje raz wcina i otwiera buzke juz na odleglosc jak jej daje a nim siegne po nastepne to juz mruczy a nieraz tez nie otwiera kiedy wydaje mi sie ze glodna....no ale cyca wezmie....
    moze i ja sprobuje ten sinlac....
    kaszek i mleka boje sie kupowac juz...bo pieniadze ida w bloto, pozniej ja zjadam albo mieszam do czegos zuzce bo przeciez to długo otwarte lezec nie moze....nie wiem juz jakie mleko wyprobowac zeby zjadla...chyba poprostu musialaby byc przymuszona i odstawiona od cycka....
    moze by cos ruszylo...
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    a jak podajecie kaszke glutenowa? gotujecie najpierw do miekkosci osobno? no z zupka taka swojska to latwiej....ale do takich zupek ze słoiczka to trzeb by jednak gotowac chyba osobno?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    justa - ja poprostu zakupiłam kaszkę mannę z bobo-wity, albo z nestle taka dla dzieci powyżej 9 miesiaca czy 10 i 2 łyżeczki wsypuję do mleka modyfikowanego na noc razem z 3 łyżeczkami kaszki ryżowej. Na noc zagęszczam mleczko Oliwce coby głodna nie była i budzi sie dopiero rano!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Ja tak samo zakupuję kaszki NESTLE i te które dodaje się do mleka bo na noc Julce dosypuję do butelki i te z mlekiem modyfikowanym dosypywane do wody - z rana na śniadanko ma kaszkę!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Przedział wiekowy zróżnicowany bo po 6 i po 9 miesiącu!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Justa powiem ci szczerze ze nie slsyzalam zeby do kupnych zupek dosypywac kaszke glutenowa...
    ja w sumie nie daje Krzysiowi kaszek. dostanie chrupka czy kanapke z chlebemn (wczesniej pietke) i juz ma gluten. poza tym czasami robie manne na wywarze warzywnym (odlewam wywar przed zmixowaniem zupy). moje dziecko tez nie jest kaszowe i wymiotuje nimi tak jak i mlekiem modyfikowanym. jedyna kasza ktora u nas przejdzie to SINLAC ale ta jest bezglutenowa
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    A mój Mati już wcinał ogórkowa i jajecznice:wink:
    kaszkę je tylko na kolacje do picia
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    AniuM gdzie nie wejde na stronke to w tych schematach zywienia jest ze kaszke glutenowa dodac do zupki jarzynowej raz dziennie ....no a jak ktos nie gotuje zupek tylko ze sloiczkow to chyba musialby te kaszke ugotowac...w sumie tez daje zuzce chlebek do podgryzania maly kawalek i rekacji nie widzialam wiec chyba jest dobrze....
    no ale szczerze powiedziawszy ...wstyd sie przyznac ale wczoraj pierwszy raz ugotowalam zuzce zupke rosołek i dalam juz kawalek kurczaczka....teraz juz bede gotowala zupki to moge dodawac te kaszke manna....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    ogorkowa to Krzys jada od kilku miesiecy :) raz jadl kapusniak i tez mu smakowal - tyle ze ja ogorki i kapuste kiszona mam wlasnej roboty, tej kupnej to ja nawet nie zejm a co mowic o dziecku...


    Myszorko a jajecznice dajesz mu z bialkiem? nie obawiasz sie ze przy alergii Matiego to troche wczesnie?
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    aaaa chyba ze te kaszki dla dzieci o ktorej pisze iwa albo lady nie wymagaja gotowania....to mozna dodac do zupki ze sloiczka...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Justa ja zupek Krzysiowi nie zageszczam. uwazam ze to zbedne tuczenie malucha. zupa jest gesta bo daje duzo warzyw, ryz ziemniaki czy makaron.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Aniu ogórki domowej roboty a jajecznica na spróbowanie i zobaczymy co dzis bedzie, ja widze ze jego bardziej wysusza jak ja jem duzo nabialu, niz jak on zje czasem w deserku z jogurtem
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 21st 2008 zmieniony
     permalink
    pewnie Aniu, masz racje przeciez sa ziemniaczki itd....zuzce chyba nie grozi utuczenie hihihi.......no i ona jeszcze caly czas je mi co 2 h....nie wiem czy to przyzwyczajenie....czy sie nie najada na dluzej....wyjatki to spacer 3 h....z ta kaszka to bardziej chodzi mi o systematycznosc z tym glutenem a potem bedzie juz chlebek....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Justa sa rozne szkoly co do glutenu i niektore mowia ze im pozniej tym lepiej. ja podalam pierwszy raz pietke od chleba jak mial 6.5miesiaca a manna do zupy trafila jak mial z 7.5-8
    a co do jedzenia - Krzysko tez jada co 2godziny, mniej a czesciej tyle ze u niego to moga byc inne uwarunkowania jeszcze...
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    no wiem Aniu ze pisalas ze wy troszke z tym do tyłu wg oczywiscie twojego zdania....;-) no my troche tez opoznilismy jesli idzie o systematycznosc....choc w zasadzie nawet odrobinka chlebka to byla bo zuzka mi zawsze wyrywa z reki jaK jem sniadanie...normalnie rzuca sie na mnie.....to cos uszczypne jej...no ale jeszcze troche i konczy 7 m-c wiec teraz podam jej systematycznie i poobserwuje
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    a moje dziecko wcinalo dzis rosòl z makaronem,takim od 4 mies zycia,w koncu to w polowie makaronka... tesciowa jej zrobila i nawet kupke zrobila...
  7.  permalink
    Teściowa ? :bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.