Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Odnosnie Castaganusa...Czytalam ulotke i jest napisane zeby brac przez 90 dni a potem ile przerwy??Jak wy bierzecie?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    Nie było napisane, że 30 dni?
    --
  2.  permalink
    Amazonka: Nie było napisane, że 30 dni?


    Nie,przez 90 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    RoxyEwa bierze się ponoć 90 dni, a potem minimum 2 miesiące przerwy;)
    --
  3.  permalink
    Hanny: RoxyEwa bierze się ponoć 90 dni, a potem minimum 2 miesiące przerwy;)


    Dzieki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    Ja robiłam miesiąc przerwy :wink:
    --
  4.  permalink
    Dzieki dziewczatka :)info sie przyda :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    Wiem, że 90. Na mojej ulotce było napisane, że 30 dni przerwy.
    --
  5.  permalink
    Amazonka: Wiem, że 90. Na mojej ulotce było napisane, że 30 dni przerwy.


    A sorki zle Cie zrozumialam heh :p Nie wlasnie odnosnie przerwy nic nie bylo dlatego napisalam....
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 10th 2011
     permalink
    Generalnie na stronie Castagnusa w FAQ na pytanie jak długo brać Castagnus jest napisane, że po 90 dniach brania i nie zaobserwowania żadnych zmian, czy poprawy należy zgłosić się do lekarza. Jest masa dziewczyn, które ze względu na PMS brały to ziółko i po 90 dniach robiły sobie 1, 2 mies. przerwy, po czym wracały do brania. Ja planuję na dwa miesiące przerwać, żeby zobaczyć, jak organizm będzie reagował bez wspomagacza :) Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    ja w zeszłym miesiącu skończyłam 90 dniową kurację z castagnusem.. w trakcie brania 1 cykl był mega długi 38 dniowy ( wcześniej miałam 28).. teraz mam ok 30- 32 dniowe cykle.. no i pojawił się mały problem, bo w trakcie brania zniknęło mi PMS a teraz znowu zaczęły mnie boleć piersi przed miesiączką.. czuję, że wszystko powróci jak dawniej:(
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    a mnie gin opierd...... i powiedział, że mam tego nie brać
    tylko że ja miałam regularne cykle i owulacje co miesiąc i powiedział, że jak jest wszystko ok to Castagnus tylko napaprać w cyklach może....
    --
  6.  permalink
    Chciałabym sie dowiedziec bo na ulotce nic nie bylo na ten temat napisane,ale zauwazylam ze przy stosowaniu Castaganusa zaczelam miec duze skoki temperatury i problemy z cisnieniem.Zastanawia mnie czy ten leki nie ma na to wplywu....
    --
    • CommentAuthorkrakersy
    • CommentTimeMay 24th 2011
     permalink
    Cześc, w jakiej postaci należy przyjmowac wiesiołek na poprawę śluzu? Mogą byc kapsułki? Co polecacie? Dzięki
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Są różne opcje, ale z tego co widzę, większość dziewczyn przyjmuje kapsułki, np. Oeparol. Więcej o wiesiołku tu : http://forum.28dni.pl/discussion/66/6/olej-z-wiesiolka/#Item_2 :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 24th 2011
     permalink
    Teorka, a mnie wręcz zmusił, żebym brała castagnus, więc nie miałam nic do gadania.. starałam się o dzidziusia.. byłam zaślepiona opiniami o tym lekarzu, że wspaniały itd. do czasu.. kiedy powiedziałam sobie: dość tego!, zmieniłam lekarza i zaczęło się od badań hormonalnych.. straciłam 7 miesięcy na poprzedniego lekarza..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJun 16th 2011
     permalink
    hello , zaczęłam pic zioła o.Sroki i mam straszne kłucie jajników . Oprócz ziółek zażywam Oeparol i VIT A+E - zlecone przez gin , sama nie wiem czy pic te zioła dalej . Dzisiaj jest lepiej ale wczoraj ledwo chodziłam , czy któraś z was miała po ziółkach problemy ?
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Mam pytanie: co w oznaczaniu objawów i odczuć oznacza oowcp? Jestem nowa i jeszcze nie do końca wiem co i jak ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Najedź myszką, wyjaśnienie będzie pod spodem.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Dziękuję bardzo :)
    --
  7.  permalink
    Ja zaczęłam brać Castangus ,Oeparol od wczoraj zobaczymy czy cos pomoże ....
  8.  permalink
    Dziewczyny, proszę o radę. Podzielcie się swoim doświadczeniem.
    Prowadzę samoobserwację od 2007 r. i moje cykle są - jak widać na wykresach - bardzo różne, ale zazwyczaj długie (do 66 dni, najwcześniejszy skok w 17 dc, a w ciągu ostatnich dwunastu cykli w 19 dc, zazwyczaj jednak w 20 dc lub później) i nieprawidłowe (z reguły mam kilka faz ze śluzem). Bieżący cykl jest szczególnie niepokojący. W związku z tym mam pytanie: czy któraś z Was miała podobny problem i próbowała go rozwiązać poprzez kurację Castagnusem? Jeżeli tak, to czy pomógł i czy efekt leczenia był trwały?
    I jeszcze pytanie do bardzo doświadczonych: czy to, że mam późne skoki, to nieprawidłowość, czy po prostu "taką mam urodę"? Czy po urodzeniu dziecka to się może zmienić?
    Jakie inne preparaty warto stosować w związku z zaburzeniami cyklu? Który jest najlepszy?
    Jeżeli temat był już omówiony to przepraszam za powtórkę.
    --
    • CommentAuthoralinkaa
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    pytanie do salinos - czy znasz jakiegoś dobergo ginekologa z warszawy lub okolic?

    zaczęłam brać castagnus na własną rękę, po poronieniu. poroniłam 25 maja, krwawiłam do 16 czerwca, a później miałam brązowe plamienia do połowy lipca, zdarzyły mi się też w międzyczasie trzy potężne, jednodniowe krwawienia, tak jakby nabrało się krwi i ona w jednym momencie wylatywała (wracałam do domu z całymi zakrwawionymi spodniami :/). tak do końca nie wiem kiedy miałam okres, chyba 27 czerwca, a następny po 2 tygodniach jak już zaczęłam brać castagnus (od ok 11 lipca (x2), wtedy po 5 dniach pojawiło się większe krwawienie, chyba to był okres i od tamtej pory znikome brązowe plamienia. Wg mnie to są problemy z hormonami (które ustabilizował castagnus), bo gin zaproponował bez badania hormonów, tabletki anty na 3 miesiące, odmówiłam
  9.  permalink
    Ja dzisiaj skończyłam pierwsze opakowanie Castangusa ważę 62kg ale biorę po jednej tabletce też na własną rękę . Może pomoże ...
    • CommentAuthorkamlb
    • CommentTimeAug 10th 2011 zmieniony
     permalink
    nie wiem czy to castangus, ale przy drugim opakowaniu udało się, dzięki za odpowiedzi, nie przerywałam kuracji, aż do potwierdzenia ciąży :) pozdrawiam
    i życzę powodzenia!
  10.  permalink
    konczy mi sie okres czy moge zaczac brac castagnus staramy sie o dziecko
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeAug 19th 2011
     permalink
    mozesz
  11.  permalink
    po skonczeniu opakowania zrobic przerwe czy nie
  12.  permalink
    zaczelam rowniez brac kwas foliowy czy to nie za duzo z castagnusem
  13.  permalink
    prosze o rade i pomoc
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    nie. bierze sie 90 dni bez przerwy.
    kwas foliowy mozna, a nawet trzeba brać w czasie starań.
    --
  14.  permalink
    kto moze polecic dobrego gina z Poznania ??
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Własnie zakupiłam opakowanie Castagnusa i głowię się nad różnymi rzeczami. Karmić skończyłam w listopadzie 2010, nadal jednak po naciśnięciu piesi wypływa pokarm, fl mam długą ale przed miesiączką mam plamienia co wg strony INER jest objawem słabego ciałka żółtego. Czy Cast. pomoże? Jak długo można go brać?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Castagnus bierze się 90 dni bez przerwy. Później można zrobić ok. 2-3 miesięczną przerwę i wznowić na kolejne 90 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    A trzeba robić przerwę? Jeśli się tego nie zrobi stanie się coś złego?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Nie wiem, na ulotce jest napisane, żeby brać 90 dni.
    --
  15.  permalink
    *smieska1986* zalezy kogo szukasz. Poczytaj sobie opinie o Dmochowskim i Stępniewskim
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
  16.  permalink
    dzieki dziewialtka :)
    a z innej bedzki, sa jakies leki ziolowe na wywolanie owulacji czy cos takiego ??
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    są zioła wspomagające owulację , ale ja po nich miałam wrażenie że mi jajniki rozsadza : p - zioła o.Sroki
    --
  17.  permalink
    asia dzieki :) poczytam o nich, a faktycznie wspomagaja owu ??? a mozna od tak przestac brac castagnus ?? bo prawie koncze pierwsze opakowanie zostaly mi 3 tabletki i chcialabym przestac je brac... to tak z dnia na dzien moge odstawic ??
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeSep 5th 2011
     permalink
    nie wiem , nie brałam . Ale to zioła więc wydaje mi sie że możesz odstawić kiedy chcesz. Ziółka o.Klimuszki ( na 2 fazę ) odstawiłam po 3 dniach bo mój żołądek nie tolerował ich
    --
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    W tym cyklu dołączyłam Castagnusa. To mój pierwszy kontakt z tym lekiem. Słyszałam, że zbija prolaktynę (mam z tym problem) ale w ulotce nigdzie tego nie wyczytałam. Czy możecie to potwierdzić?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Jako z tego co ja zauważyłam to ją delikatnie obniża
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Jako - potwierdzam na podstawie informacji od gin, ale siły tego zbijania nie znam, na bank nie aż taka jak leków
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    basia_87 i Kaonashi a czy robiłyście może badania prolaktyny przed i w trakcie brania castagnusa?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    U mnie z prolaktyną było różnie, raz w normie, a na następny raz troszkę ponad. Nie badałam jej w cyklu kiedy zaczęłam brać castagnusa bo zaszłam w ciąże, ale spotkałam sie z 3 pacjentkami wg których to pomaga. Ja teraz zaczynam na nowo go przyjmować.
    --
  18.  permalink
    ktora pije ziola ojca sroki ?? jakie efekty? mozna je pic rano ??
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    W tym cyklu zaczęłam brać castagnusa i gdy przeczytałam ten wątek nie wiem czy mam go brać czy przerwać w dniu owulacji tak jak olej z wiesiołka (też biorę). Dwa razy robiłam badania prolaktyny i wynik obu był podwyższony stąd pomysł na castagnusa. No i teraz sama nie wiem :/
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Castagnus bierze się nieprzerwanie.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Kaonashi czy także w sytuacji gdy staram się o dziecko?
    Z tego co wiem poziom prlaktyny wzrasta w pierwszych dniach ciąży np przygotowując gruczoły sutkowe do produkcji mleka. W takim przypadku stosowanie w fazie lutealnej jest moim zdaniem nie wskazane. Niestety na ulotce nie ma o tym mowy. Zastanawiam się czy nie zakończyć brania w tym samym dniu co wiesiołka.
    Na początku tygodnia będę na usg więc dopytam mojego ginekologa.
    Ciekawa byłam jak pochodzą do tego inne starające się dziewczyny.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.