Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    ale przecież o to chodzi, żeby wymieniać się poglądami i znalezionymi informacjami. Irlandio chyba nieco za ostro zareagowałaś, a na pewno za ostro w stronę Anetusi, myślę, że nie odpowie ci ona na wszystkie pytania, bo to temat do dyskusji z lekarzem, którego wypowiedź przytoczyła Anetusia.
    Anetusia, a ty nadal wklejaj co znajdziesz, to jak się każdy odniesie to już jego sprawa. A jak ktoś nie chce czytać, to przecież nakazu nie ma, prawda??
    --
  1.  permalink
    Irlandio
    Nie podważam Twojego farmaceutycznego wykształcenia i uważam że info, które czesto podajesz jest nadzwyczaj cenne.
    Nie rozumiem jednak czemu ma służyć to przedstawienie na szczepionkowym watku. Jak Aneta napisała- sam tytuł watku ma rozwiać wątpliwości mam na temat szczepienia dzieci. Napewno znajdą się i przeciwnicy i zwolennicy nowoczesnych szczepionek- tu jednak dzielimy się RÓŻNYMI informacjami na ten temat. Watpię,żeby ktokolwiek podejmował decyzję po przeczytaniu samego artykułu - przeciez w wyborze rodzaju i ilości szczepien pomagają nam lekarze pediatrzy.
    Powiem Ci jeszcze jedną rzecz - mojego ( dziś prawie 13-letniego syna) zaszczepiłam mmr-em, za który musiałam wtedy sama słono zapłacić. Wtedy uważałam,że jest to najlepszy wybór i cieszyłam się,że daję to co najlepsze mojemu dziecku. Gdy nadeszła era internetu i gdy przy drugim dziecku zaczęłam się interesować tym tematem już takiego przekonania nie miałam... Wiem- internet nie jest wyrocznią, teoretycznie 13 lat temu tez sięgnać do książek... ale wiesz.... wyrocznią też nie jest farmaceutka, która nie tak dawno skonczyła szkołę.
    Uważam jedynie,że Anetusia powinna podac,że materiały pochodzą z ostatniej warszawskiej konferencji nt szczepien.


    Ten atak Irlandio zupełnie nie był na miejscu.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    josaris pytalaś o link, niestety nie umiem wprowadzac linków ale myślę że zainteresowane osoby sobnie poradza http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/wirus_odry.htm
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Kurcze nieprzyjemnie się zrobiło ... :sad:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    No własnie, nieprzyjemnie...
    Szkoda, że moje wyopowiedzi to atak. Ja pokazałam tylko ile w tych artykułach jest nieścisłości, ile braków, ile naciągania, wręcz momentami błędów. Mimo, ze pisał to lekarz - jak mniemam, bo tytuł dr może nosić równiez inzynier mechanik albo muzykolog. I pokazałam, że to wszystko ma też druga stronę. Zapytałam też jakie zdanie ma w tej kwestii Anetusia. Jeśli atakuję to raczej to treść artykułów, bo sa stronnicze i w dodatku obraźliwe również dla Was. Nie widzicie tego, naprawdę? Mnie to zabolało, ze ktos smie mówic o mnie jako o matce, że jestem niedokształcona a tym samym sugerować, ze swoją niewiedzą robię dziecku krzywdę. Chcę zaznaczyć, ze ja też się boję o moje dziecko, ale te artykuły zawierają bardzo wiele błędów. Jesli już coś cytowac to informacje bez błędów, sprawdzone, nie przesycone jadem i mowiące między wierszami o jakimś spisku globalnym. No dla mnie takie artykuły są niewiarygodne. Gdzie dane potwierdzone statystyką? Gdzie badania wiarygodne pod względem etycznym, statystycznym?
    Tak jestem farmaceutą, ale również mamą. Nie ma znaczenia czym szczepiłam moje dziecko, ale szczepiłam i podjęłam decyzję mimo nacisków na szczepienia modne a nie sprawdzone.
    Nie czuje ze kogoś atakowałam. Na przyszłość nic się nie odezwe, zwyczajnie. Teraz to ja się poczułam atakowna, za wiedze, tylko dlatego, ze jestem przeciwna takiej nagonce nie wiadomo na co.
    Bo do tej pory nie wiem o co walka?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  2.  permalink
    Irlandia- to nie o to chodzi,żebyś zabrała swoje zabawki i poszła do innej piaskownicy.
    Jezeli przeczytasz raz jeszcze, to może zauważysz,że zaządałaś wyjaśnień i wytknęłaś nieścisłości Anecie- a nie profesorowi, który jest autorem artykułu.
    To byłoby na tyle- i nie ma o co się obrażać.
  3.  permalink
    dziewczyny jak sie nie stawi ktos na szczepienie to co do domu wysyłaja jakies ponaglenie czy cus?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Ciacho ja dostałam wezwanie.
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Irlandia, ale przecież bardzo dobrze, że się wypowiadasz, że czytasz, że wyłapujesz błędy - ja nie zwróciłam na nie uwagi i pewnie ślepo bym uwierzyła w tą wypowiedź. A ty dałaś do myślenia. Przecież możemy dyskutować i wypowiadać się. A wklejanie cytatów czy wypowiedzi z błędami to nei czyjaś zła wola, ale być może niewiedza. Nie ma co się obrażać.
    Ja z przyjemnością przeczytałam przytoczone słowa tegoż profesora i potem twoją, Irlandio weryfikację jego słów.
    Dyskutujmy dziewczęta bez niepotrzebnych ataków i tyle :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    No i my mamy to szczepienie z głowy - oby wszystko było tylko dobrze. Wierzę, że będzie!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    Chciałam napisać jeszcze odnośnie tego szczepienia Priorix'em, że moje dzieci równo w 10 dobie od zaszczepienia zgorączkowały - gorączka nie była bardzo wysoka (38,6) - utrzymywała się przez 3 dni. To tyle.
  4.  permalink
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 10th 2009
     permalink
    o proszę....!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2009
     permalink
    Fajny artykuł.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJan 12th 2009
     permalink
    No to super. Dobrze, że udało mi sie załatwić odroczenie szczepienia Talki do lutego. Tak wstrzymam się z tym szczepieniem na dłużej. Jeszcze ma małą asymetrię więc dopóki tego nie wyleczymy nie zaszczepię jej. Wiecie czy do przedszkoli są przyjmowane dzieci bez szczepień obowiązkowych???
    --
  5.  permalink
    Tak. NIkt przy przyjeciu nie rząda okazania dowodu szczepien.
  6.  permalink
    nam sie tez przesunie to roczniakowe szczepienie-jesli Piotrus bedzie zdrowy zaszczepie go na anstepnym zjeździe M czyli na koniec lutego-bedzie miał skonczone 15 mcy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    Ciacho a nie dostałaś jeszcze wezwania? :P
  7.  permalink
    no własnie nie
    ale ja przed wyjazdem do Norwegii byłam w przychodni powiedziec ze wyjezdzam na ok 4 mce:)
    tak troche skłamałam:P
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    No Ciacho zakombinowałaś haha - i dobrze :P
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeFeb 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    ja melduje, ze u nas po Priorixie obyło sie bez sensacji - zaliczylismy tlyko jeden bardzo marudny, słabowity dzionek :)

    narazie mamy wszystko co nalezy + dodtakowe... myslimy jeszcze o ospie....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Czy szczepić małą na pnemokiki?? Dziś pani dr powiedziała że spróbuje nam załatwić to szczepienie nieodpłatnie a ja nie wiem czy je chcę... Co byście zrobiły??
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Jessu And ja Ci nie doradzę, ja jestem przeciwna wszelkim dodatkowym szczepieniom. Bo ja się boję tych "nowości" ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And u nas neonatolog odradzila. musisz zobaczyc co podpowiedza ci lekarze. byc moze schorzenia Tosi ja do dodatkowych sczepien kwalifikuja. podejrzewam ze ze wzgledu na problemy neurologiczne dostanie zalecenie szczepien skojarzonych ale wtedy te bedziecie mieli refundowane
  8.  permalink
    And- przy takiej ilości dzieci jak Ty masz w domu ja bym zaszczepiła.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    mi większość osób odradzała skojarzone dlatego zdecydowałam się na te zwykłe - część z nich Mała miała zwykłe od urodzenia miała tylko 2xWZW, Haemophilus infl. i z tych "lepszych" DTPa Infarix :/ Więc tych szczepień było mało
    Co dalej nie wiem no i właśnie nie wiem czy pnemokoki. Rozmawiałam w szpitalu to mówili że wcześniaki nasze nie są nim obięte jak chcę to mogę zapłacić, teraz pani dr mówi że dobrze by było - właśnie głównie od str nie neurologicznej ale zapaleń płuc małej i tułaczek po szpitalach i zabiegach :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And a zaden lekarz ci nie mowil ze nie powinniscie na razie w ogole jej szczepic? wiesz w sumie u wczesniakow czesto sie szczepienia odracza a co dopiero jak sa problemy neurologiczne. u nas dzieciakow ktore maja zaburzenia napiecia nie szczepia w poczatkowym okresie dopoki sie wszystko nie wyklaruje. synek kolezanki pierwsza szczepionke mial jak konczyl 4miesiace. no i jesli mala byla po natybiotykach to czy minely te conajmniej 3tygodnie????
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Ania ubiegłaś mnie z pytaniami i dobrze bo wszystko ładnie napisałaś :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    o tym ze do szczepienia musi być zgoda neurologa (wskazania) dowiedziałam się wczoraj :devil: po prostu przy wcześniejszej wizycie pani dr zadecydowała ze szczepimy (pediatra) i to było 23.12 -> nie przyszło mi nawet do głowy że nie można. miałam już termin wizyty do neurologa i pani dr wiedziała o tym mimo tego nic mi nie powiedziała

    Pierwsza szczepionka to była już w szpitalu WZW
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Ps u nas jest tak ze w 1 pokoju pani dr a szczepienia sa obok, wiec nawet nie ubierasz dziecia tylko przechodzisz pokój dalej
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And owszem pierwsza czasami podaja ale dziwie sie ze pediatra zignorowala wszystkie zasady i pozwolila zaszczepic mala. szkoda ze nie zapytals bo bysmy ci moze podpowiedzialy... no ale teraz mysle ze jesli neurolog zasugeruje zeby sie wstrzymac ze szczepionkami to powinnas to zrobic i przekonac pediatre. lepiej pozno niz za szybko
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And zgadzam się z Anią, teraz zdanie neurologa jest zdecydowanie ważniejsze niż pediatry.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    AniaM: szkoda ze nie zapytals bo bysmy ci moze podpow
    Aniu nawet mi to nie przyszło do głowy skoro nawet położna (koleżanka!!) mówiła od kiedy możemy szczepić :cry::cry: będę w piątek na rehabilitacji wstępnie spytam tamtego faceta (on ma kontakt z panią dr) no i zobaczymy - najbliższe szczepienie mam mieć 18.02!! a neurologa w kwietniu :(
    Wiesz jeśli tak neurolog zadecyduje to ja poproszę to na piśmie bo ja nie mam sił "pani dr powiedziała..." myśle ze mnie rozumiecie

    Jestem wściekła na siebie że nie posprawdzałam czy popytałam wcześniej :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And ja myślę, że mogłabyś zadzwonić do tej pani neurolog, jeśli jest tak możliwość, a papierek to nie głupia rzecz - jeśli faktycznie Tosia nie powinna być szczepiona zdaniem neurologa to bez problemu Ci go wystawi.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And i nie panikuj. Przecież nie chcesz źle dla Małej i my to wiemy.
    To odpowiedzialność i brak kompetencji lekarzy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    And dlatego polecalam CI odbra ksiazke o wczesniakach. poza tym czy wy w jeleniej macie poradnie neonatologiczna lub chociaz poradnie ryzyka okoloporodowego? moim zdaniem zwykly pediatra czy rodzinny wie tyle co nic o wczesniakach.
    u nas ZAWSZE pediatra zostawiala ostatnie slowo neonatolog
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Izunia79: że mogłabyś zadzwonić do tej pani neurolog
    mogę zadzwonić do przychodni ale nie wiem co mi to da :/ z rehabilitantami ona współpracuje ciągle i kto wie czy tam jej nie złapię. Komórki ona nie daje nikomu - jej małż jest jakąś szychą czy coś i ona nader bardzo ceni sobie prywatność
    Ale na pewno przed szczepieniem zdobędę jej opinie jak nie do "pełnego" pakietu szczepień to chociaż co do tych pneumokoków
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Ania oba pytania - nie
    mogę isć prywatnie do neontologa i tyle, żadnych specjalnych poradni nie ma u mnie. Jak sama już wiesz nasz szpital łącznie z oddziałem neontologicznym zostawia wiele do życzenia :/
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Ps Na ksiażkę było mi szkoda kasy... ale może jak w końcu dostanę wypłate pójdę do księgarni
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    no ale szkoda ze aukcje przegapilas bo poszla za symboliczna sume...
    a neurolog probuj lapac w szpitalu czy gabinecie. ja bez jej zgody nie dalabym zaszczepic dziecka zadna szczepionka. pamietaj ze zawsze mozna cos wymyslec i troszke je odwlec zeby byc pewnym czy sie wlasicwie postepuje
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Aniu ja nawet pisałam Ci że dodaję do ulubionych - tak dodałam że nie dodałam :/ a jak sobie przypomniałam to już książki nie było. Niestety sporo rzeczy tak ostatnio robię :(
    --
  9.  permalink
    ja dzisiaj ide do przychodni na zdrowe z tym Piotrusia spaniem i boje sie ,że mnie capnie na szczepienie roczniaka-ale mnie teraz uspokoiłysci e bo od antybiotyku niemineły jeszcze 3 tygodnie i naściemniam ze M chory w domu jest i ze przyjde za 2 tygodnie-a przyjde pod koniec lutego jak juz M bedzie-nie chce byc wtedy sama
    --
  10.  permalink
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 17th 2009
     permalink
    No proszę!!!!!!!!!!:confused::devil::confused::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMar 8th 2009
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie - mój synek miał szczepienie (błonica, tężec, krztusiec) i po tym szczepieniu zrobiła mu się taka twarda gulka wielkości grochu pod skórą. Od szczepienia minęło już 2 tygodnie a to nie schodzi. Byłam u lekarki a ona powiedziała że się z tym nie spotkała. Czy którejś z Was dziecko miało coś takiego? Co z tym robiłyście? Co to może być? Dodam że szczepimy szczepionkami NFZtu.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Kurcze - nie mam pojęcia co ci odpowiedzieć, ja się z takim czymś nie spotkałam.
    Moim zdaniem musisz zapytać innego lekarza!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    Ptysia ja również nie doradzę ...
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    Byłam dziś u innej lekarki, ona powiedziała, że widzi to drugi raz w życiu, też nie wie co to, ale w tamtym przypadku pomagało rozmasowywanie. Może pomoże, bardziej martwię się co to jest i dlaczego nikt nie wie co to.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    Ptysia a synek płacze jak mu rozmasowujesz tą gulkę?
    Ciekawe, że lekarze nie wiedzą ...
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMar 11th 2009
     permalink
    Denerwuje się, ale nie płacze. W ogóle mu się to nie zmniejsza.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.