Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Jak duży był ten spadek? Poniżej linii? Jaką metodą analizujesz wykresy?

    Są ciąże, w któych w terminie spodziewanego okresu następuje plamienie. Moja kumpela tak miała do 5. miesiąca włącznie. Ale nie prowadziła obserwacji, więc nie powiem Ci, jak to koreluje.
    --
  1.  permalink
    Spadek duży. Taki jak zwykle. Zawsze w pierwszy dzień miesiączki, albo dzień wcześniej spada mi tak samo, jak ostatnio. Wykresów nie wypełnie, bo nie jestem w domu, (tam nie mam netu). Dzięki. Muszę mykać do domu. Chyba kupię teścik. Lepiej wiedzieć, żeby nie imprezować za bardzo w odmiennym stanie :)
    Dziękuje i pozdrawiam
    Papa
    •  
      CommentAuthorpatris
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    zrobiłam tescik...i .....
    :bigsmile: NIE JESTEM:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Patris, test NIE MÓGŁ wyjść pozytywny, o czym Ci pisałam na poprzedniej stronie. Dzisiejszy wynik negatywny NIE oznacza, że nie jesteś w ciąży, bo od dnia ewentualnego zapłodnienia minęło zbyt mało czasu.

    Sloneczny_blasku, bardzo rozsądne podejście, wróc tu do nas z wykresami :wink:, rzadko zdarzają się nowe użytkowniczki, które mają co wpisać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarkaro
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Witam, pisze tutaj pierwszy raz, ale zauważyłam, że nie tylko ja sie nakręcam i wszędzie szukam objawów ciąży. Staramy sie o maleństwo już 7 miesiąc i tak w grudniu wręcz byłam na 99 % pewna, że jestem w ciąży- większe piersi, widoczne żyłki, ale oczywiście okres dostałam w terminie i nic z ciąży. Teraz czuje, że na pewno ciąży nie ma, ale znów się nakręcam , aż mąż mnie opamiętał, że powinnam odpuścić a nie tylko sprawdzać, czy jest biały śluz, większe piersi itd. Sama czuję, że powoli się wykańczam psychicznie.:sad:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Markaro, oczywiście, że nie Ty jedyna się nakręcasz. Mi pomogło prowadzenie obserwacji tutaj i wsparcie dziewczyn. Pamiętaj: jesteś PPP - piękna, ponętne i płodna!
    --
    •  
      CommentAuthorpatris
    • CommentTimeJan 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Markarono lepiej się uspokuj.. i próbuj z mężem a się tak nie nakręcaj bo może to doprowadzić do Ciąży Urojonej:confused:
    Mało czasu..to juz tydzień ponad..... a ten test co ja mam wykrywa od 6 dni(przynajmnniej tak pisze).:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Patris - skoro jesteś już na 28dni to namawiam do obserwacji własnego cyklu abyś nigdy już nie musiała brać tabletki wczesnoporonnej. Raz że ryzykujesz swoim zdrowiem , dwa zabijasz potencjalne życie.
    •  
      CommentAuthorpatris
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    tak, tak wiem.... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    Patris, wzrost stężenia bHCG jest indywidualny u każdej kobiety i w każdej ciąży. Już parę dni jestem na 28dni i widziałam wystarczająco wiele przypadków, gdzie testy wychodziły negatywne w 12.-14. dniu po zapłodnieniu, a pozytywne dwa dni później. Nie twierdzę, że jesteś w ciąży, po prostu powinnaś liczyć się z opcją, że tak może być mimo wyniku testu i tyle.

    I oczywiście zapraszamy do obserwacji :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJan 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Patris - sprzedażą testów zajmuję się już sporo czasu. Wiem o nich zdecydowanie więcej niż przeciętny Użytkownik testów i jedyne co Ci mogę doradzić to DOKŁADNE przestudiowanie ulotki bo gdy przeczytasz całość precyzyjnie - dowiesz się, że ZALECAJĄ UŻYĆ TEST W DNIU SPODZIEWANEJ MIESIĄCZKI oraz, że WYNIK NEGATYWNY PRZED TERMINEM MIESIĄCZKI NIE WYKLUCZA CIĄŻY I JEŚLI PODEJRZEWASZ, ŻE MOŻESZ BYĆ W CIĄŻY- POWTÓRZ TEST W TERMINIE SPODZIEWANEGO OKRESU.

    Wyjaśniam dokładnie o co tu chodzi:

    Pojęcie "ciąża" w medycynie oznacza rozpoczęcie procesu zagnieżdżania. Zagnieżdżenie rozpoczyna się w 6 dni po zapłodnieniu i trwa aż do 12 dnia po owulacji. Dopiero od rozpoczęcia procesu implantacji zarodka w macicy - produkowany jest w większych ilościach hormon hCG - wykrywany przez testy.
    Jak więc widać - określenie na teście "wykrywa sześciodniową ciążę" nie oznacza 6 dni od stosunku (od stosunku do owulacji może minąć nawet 4-6 dni!)

    Jeśli u Ciebie na przykład zagnieżdżenie rozpocznie się w 12 dniu po owulacji (a w 15 dniu po stosunku) to nie wykryjesz ciąży robiąc test nawet w 14 dni po stosunku!
    Myśl i rób co chcesz, ale nie rozsiewaj tutaj fałszywych informacj, bo NIE MASZ RACJI.

    Dla ścisłości, by nie było, że nie wiem co piszę i że nie wiem jak jest w praktyce - sprzedaję testy o czułości 10 mIU/mL, prócz tego KAŻDE testowanie przeprowadzam kontrolnie z testami APTECZNYMI o czułości: 10 i 25 mIU
    Zrobiłam testy w 6 dniu po owulacji (8 dni po stosunku) - wynik negatywny
    Powtórzyłam w 8 dniu po owulacji (10 dni po stosunku) - wynik negatywny.
    Kolejny test w 9 dni po owulacji (11 dni po stosunku) - wynik pozytywny, bardzo słabe kreski
    W 10 dniu po owulacji (12 dni po stosunku) beta hCG z krwi - 22 mIU/mL
    Teraz jestem w 9 tygodniu ciąży.

    Nie pisz więc proszę, że wykonując test w 6 dni po stosunku - wykluczasz ciążę.
    W związku z powyższym, pojęcie "wykrywa już 6cio dniową ciążę" oznacza, że to NAJWCZEŚNIEJ kiedy ciąża może zostać wykryta. 6 dni po zapłodnieniu - nie 6 dni po stosunku! Ale to taka rzadkość, jak 1 na 1000, by wykryło już w 6 dni o owu. To tzw. "chwyt marketingowy". Może wykryć, ale nie musi.
    Jeszcze raz - CZYTAJCIE ULOTKI DOKŁADNIE.

    Tak wyglądały moje testy z 9 dpo (9 dni po wzroście temperatury, 11 dni po stosunku):

  2.  permalink
    NGL, czyli np. w 12 dniu cyklu można już kupić jakikolwiek, (nawet najtańszy) test i napewno wykryje ewentualną ciążę?
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Nie czytałam wszystkich wypowiedzi, ale dodam swoją opinię bo już przez to przechodziłam (mam na myśli maniakalną obserwację objawów). Zwykle dziewczyny podają jako początkowe objawy ciąży:
    - bolesnosc piersi od polowy cyklu
    - bialy sluz
    - podwyzszona temperatura
    - ciagle pragnienie i czeste oddawanie moczu
    - czeste zmeczenie
    - mdlosci
    - klucie i mrowienie (laskotanie) w podbrzuszu, czasem skurcze
    - nadmierna pobudliwosc i poczucie nabrzmialych narzadow rodnych
    i jeszcze inne... Powiem tak, zwykle mam je wszystkie za każdym razem w drugiej połowie cyklu. Tak naprawdę najwięcej mówiącym objawem jest brak @ w oczekiwanym dniu. Sama nie jestem jeszcze mamą i nie sprawdziłam tych objawów więc nie twierdze ani TAK ani NIE, jednak całym sercem jestem za WYLUZUJ. Nie ma sensu liczenie ile razy oddałam mocz i czy piersi bolą mnie bardziej niż zwykle czy nie. Wiem to trudne, ale musimy czekać na konkrety. Słyszałam, że bardzo duże (zauważalnie duże) zmęczenie, ospanie jest jednym z ciekawych objawów. Ale zwykle w drugiej fazie cyklu i tak jestem bardziej ospała.

    a co do skuteczności testów ciążowych - znam przypadek dziewczyny, która z ciekawości zrobiła test gdy była już w zaawansowanej ciąży - wyszedł negatywny...
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Sloneczny blask - w 12 dniu cyklu? Czy w 12 po owulacji?
    hCG dla ścisłości może być nie wykryte do około 3-4 tygodni ciąży. Więc nie ma gwarancji, że po 12 dniach na pewno wyjdzie, ponadto objawowo-termiczna nie daje odpowiedzi kiedy była owulacja ale pewien przedział. jeśli jednak owulacja jest potwierdzona co do dnia - monitoringiem - to masz duże szanse, że w 12 dniu po owulacji test wykonany z porannego moczu - pokaże ciążę już istniejącą. Ale to żadna gwarancja, że tak będzie. I nie jakikolwiek test, bo jak kupisz taki o czułości 100 mIU albo 50 mIU to mała szansa, by w 12 dpo wykrył ciążę (a są i takie).
    Dlatego u niektórych nie wychodzi jeszcze 14 czy 16 dniu po owulacji - mimo tego, że ciąża jest.

    mell - powtarzam, czytajcie ulotki, tego typu testy służą wykryciu BARDZO WCZESNEJ ciąży i jest to napisane na każdym teście :-) hCG wzrasta do około 8-10 tygodnia ciąży a potem spada. Dlatego test nie mógł wykryć hormonu, którego nie ma.
    •  
      CommentAuthorpatris
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    ale ja i tak wiem że nie jestem w ciążu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Skoro wiesz lepiej, niż wiedziałaby na tym etapie medycyna, to gratuluję. Choć u Ciebie nie jest kwestia wiedzy, tylko życzenia - chyba, że nadeszła miesiączka... :)
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Ja myślę że jesli juz mamy szukać objawów ciąży, to w jakichs nietypowych dla nas objawach. Ale w obiektywnie nietypowych, takich, które rzeczywiście wczesniej się nie zdarzały, wystepujących równoczesnie z brakiem okresu.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
  3.  permalink
    ja w kazdym cyklu mialam jakies objawy;p a @ przychodzila...a w tym cyklu nie mialam raczej zadnych, przestalam myslec o czymkolwiek tylko o tym zeby sie piwa napic jak sie okaze ze @ przyszla...i.... nie przyszla:P heee zroblam dwa tessty,kazdy pozytywny.Dzisiaj ide na hcg...modle sie zeby wszystko bylo ok! Ale juz kobitki moge napisac co mi sie dzieje...odbija mi sie masakrycznie, kwasy z zoladka sa okropne:/ czuje posmak wymiocin w buzi bleee. Brzuszek boli jak na @ czasem mocniej czasem mniej, uczucie ciagniecia w pachwinach, zmeczenie. Piersii duze, sutki wrazliwe ale nie ze znowu przesadnie. W sumie z wygladu sutki sie bardzo nie zmieniaja. To tyle buska i zarazam wszystkie &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Gratuluję promyczku. W końcu jakaś zafasolkowana. Zabieram oczywiście trochę fluidków.
    I życzę sobie i wszystkim staraczkom aby ta epidemia fasolkowa rozprzestrzeniła się w szybkim tempie i dopadła nas wszystkie http://www.gifownik.pl/gify_02xx/3d/63.gif
  4.  permalink
    To ja zarazam z checia:) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    prawie wszystkie objawy które wymieniła mell moga mieć miejsce w fazie lutealnej i bez ciąży więc nie mozna ich zaliczyc do tych własnie tylko ciążowych objawów
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    ngl no cóż ekspertami nie zawsze jesteśmy, stąd wychodzą takie cuda. Na szczęście mamy wszystkie siebie nawzajem i możemy się poradzić.

    FASOLKUJMY SIĘ
    --
  5.  permalink
    Bylam wczoraj na beta hcg, 504 mlU/ml ciaza 2-3 tydz:) a objawy juz sa konkretne, stracilam apetyt,cokolwiek zaczne jesc to juz pod koniec mam ochote to zwrocic:|....wczoraj gdy poszlismy w odwiedziny do znajomego mialam moment ze na sama jego propozycje czy nie zjadlabym pizzy czy jakas kromke mnie mdlilo, nawet cherbata byla dla mnie za slodka:| hehe w koncu poprosilam go o wode przygotowana z czajnika a on taaaakie oczy na mnie i mowi ze ma wode mineralna o smaku cytrynowym,ze jest smaczniejsza ale dla mnie samo slowo cytryna bylo bardzo pobudzajace;p no to jak cos mi sie jeszcze bedzie dzialo to wam tu napisze. buskaaa:*
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJan 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Promyczku, nie chcę straszyć ale obawiam się, że mając już TAKIE objawy TAK wcześnie - nie będziesz miała ani siły ani ochoty nam tu niczego pisać. Ja na tym etapie też miałam takie założenia, objawy pojawiły się już w 10 dni po owu - i początkowo te objawy mnie cieszyły ale po 2 tygodniach wymiotów i niechęci do jedzenia - jakoś mi przeszło - wszystko... O "teraz" nawet nie wspominam.

    Ale niech zdrowo rośnie ;)
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Gratuluję przyszłym Mamusiom!!!

    A co do informacji, która sie pojawiła wcześnie, że kobitka w zaawansowanej ciąży zrobiła test i wyszedł negatywny.
    Z tego co ja sobie przpominam na "instrukcji" jest informacja, że tak właśnie może być. Baaardzo duże stężenie hormonu daje efekt odwrotny. Test służy do wykrywania wczesnej ciązy!
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Wczesne objawy ciazy? U mnie bylo tak:
    - metaliczny smak w ustach (juz 7-8 dni po owu)
    - wscieklizna jak przed @
    I tyle! Zaden z objawow, ktore mialam za kazdym razem nie wystapil :rolling:
    A testy... Nie czepiajta sie. Dzialaja :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Wszystko działa, o ile się stosuje to poprawnie. Czy to test, czy to pigułki (ja wierzę, że są osoby, którym nic od nich nie będzie), czy kalendarzyk, czy tłuczek do ziemniaków.

    Ale jak się stosuje test zanim jest szansa na odpowiedni poziom hormonów, to sorry :/

    W późnej ciąży, cóż, hormonem późnej ciąży jest progesteron, wczesnej - ludzka gonadotropina kosmówkowa -to tego przyczyna.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jak to jest z tym białym śluzem po zajściu? Ile, kiedy, co i jak? :wink:
    Wkroczyłam w fazę poowulacyjno-maniakalno-objawową;) Mowcie!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Madziq, witam w fazie poowulacyjno-maniakalno-objawowej! Z naciskiem na "maniakalno". Maniakalno-swirowo-przewrazliwionej. :jumping:
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    witam wszystkich potrzebuje waszej pomocy 29 stycznia miałam pierwszy dzien okresu trwa 5 dni co 28 dni regularnie .miedzy 13-15 lutego kochałam sie z partnerem bez zabespiecznienia czy jest mozliowosc ze zaszłam w ciaze?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Jesli to bylo w styczniu i lutym 2007 to chyba juz by dzieciak mial ze 3 miesiace :wink:

    A jesli chodzilo Ci o grudzien 2007 i styczen 2008 to z przytulankami prawdopodobnie trafiliscie idealnie w dni plodne. Ale to jest przy zalozeniu, ze masz prawidlowe cykle i faze lutealna ok.14 dni. Z tych informacji, ktore tu podalas nic wiecej nie wynika. Mozesz byc w ciazy. Mozesz nie byc.
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    wiem wiem pomyliłam sie sorki hahhaha 29 grudnia była miesiaczka a od 13 do 15 bara bara
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    stycznia bara bara kurde ale jestem zdenerwowana niewiem juz co pisze
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    szczeze mówiac wolała bym byc niz niebyc hahhaa
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Spokojnie. Seks w czasie dni plodnych nie daje Ci ciazy na 100%. Ale jest to oczywiscie jak najbardziej mozliwe.
    Jesli rzeczywiscie miesiaczke masz idealnie co 28 dni to jutro powinnas dostac okres (pod warunkiem, ze nie zaszlas w ciaze). W ciagu najblizszych kilku dni sie prawdopodobnie okaze.
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    wiesz powiem ci szczerze ze poszalelismy do konca po kilka razy w ciagu tych dni :shamed:
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    ale masz racje madra kobietko wszystko sie niedługo okaze
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Ja nie mowie, ze to byly Twoje dni plodne na 100% bo za malo wiem o tym cyklu. Przy zalozeniu, ze dzialasz jak zegarek byly, ale skad ja moge wiedziec na ile sluszne jest to zalozenie? A jesli ucieszysz sie z bycia mamusia to zycze dwoch kreseczek na tescie w najblizszych dniach.
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    dziekuje za pomoc i dobre zyczenia
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    zdrowa para kochająca się w dni płodne ma hmmm tylko 30 a nawet wg. ostatnich badań 20% szans na poczęcie dziecka...
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    niestrasz mnie ze az taki mały procent szans mam .... jakos pierwsze dziecko udało sie zrobic za pierwszym razem ale to było 5 lat temu
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    ja nie strasze - to dane naukowe; więc ci którym się udało za pierwszym razem to szczęściarze i naprawdę zdrowi ludzie
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    spoko tak jak mówie mam kolezanke ktora ma do tego reke i jak komus wyliczy w który dzien ma sie kochac to dziecko zawsze wyjdzie i to nie tylko mi sie udało jak ona dni płodne wyliczała hahaha
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    A jakich danych potrzebuje ta twoja koleżanka? Może i mi wyliczy? :shades:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Moze rozmiar buta i fototyp cery :rolling: To ja tez chce wyliczenie :jumping:
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    oczywiscie danych o przebiegu miesiaczki najlepiej z ostatnich 2 lub trzech miesiecy
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    powiem szczerze ze potym jak mi sie udało jeszcze 3 moim kolezanka wyliczała i sobie i zawsze sie udało za pierwszym razem
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    ale kurde to było 5 lat temu a teraz juz niepamietam jak to było napoczatku ciazy wiem ze bola mnie piersi sa duze ciezkie a sutki stojace pozatym ciagle chce mi sie spac i jesc i wszystko mnie denerwuje
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Dziewczyny, a z tym białym śluzem po zajściu??
    --
    • CommentAuthorKUDRUSIOWA
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    słuchaj jesli chodzi o mnie to sluz tez mam ale szczerze mówiac nie zwracałam na to zaduzej uwagi a teraz dałas mi do myslenia :neutral:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.