Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoranturium1
    • CommentTimeSep 29th 2007
     permalink
    Dziekuje IWA, pomyslec, ze tyle czasu zylam bez wiedzy. Zawsze myslalam, ze skoro mam nieregularne cykle to mierzenie temperatury nie ma najmniejszego sensu. Teraz zmienilam zdanie dzieki Wam wszystkim:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Anturium, masz rację. Niestety dostęp do wiedzy jest bardzo utrudniony. Ja też przez większość życia żyłam w niewiedzy, mitach i stereotypach o NPR. Każdemu, kto nawet rozważa samoobserwację, jest mu ona wybijana z głowy jako zawodna, niepewna i nieludzko trudna. Owoce tego stanu rzeczy każdy widzi. Stereotypy trzymają się dobrze.
    Ja też mam nieregularne cykle i to właśnie również dla takich osób stworzono NPR. Kalendarzyk mogą sobie stosować osoby o żelaznych cyklach i dobrze im służy.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 29th 2007
     permalink
    Dodałabym jedną rzecz do stwierdzenia Amy, z którym zgadzam się i popieram. Cykle nieregularne, to nie to samo co długie cykle, więc jeśli Anturium masz cykle 35dniowe, ale zawsze w okolicach tylu dni, to prawdopodobnie wszystko jest ok i owulację masz regualrnie ok powiedzmy 23 dnia cyklu. I jeśli odkładasz i tak faktycznie jest, to się ciesz, bo masz długą fazę przedowulacyjną (ale to można stwierdzić tylko i wyłącznie prowadząc obserwacje). Gorzej ma się sytuacja przy cyklach nieregularnych, kiedy jeden ma 28 dni, następny 34, jeszcze inny 40. W tej sytuacji faza przedowulacyjna jest zawsze niepewna, ale tu też obserwacje są bardzo potrzebne, bo może się okazać, że coś nie tak z hormonami, jajnikami, generalnie zdrowiem - i takie obserwacje to dla lekarza skarb
    --
    • CommentAuthoranturium1
    • CommentTimeSep 29th 2007
     permalink
    Niestety cykle mam roznie, raz 40-dniowe, a raz 50-dniowe. Nigdy nie wiem kiedy mam sie spodziewac @.Mając 17 lat moj ginekolog mnie pocieszal, ze z wiekiem wszystko mi sie wyreguluje.Teraz mam juz 23 lata i jest jak jest ... Mialam robione badania hormonalne i wszystko jest w normie wiec nie wiem jaka moze byc przyczyna. Kiedys czesto bralam tablrtki na wywolanie @ zazwyczaj luteine.
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 29th 2007
     permalink
    Anturium, lekarzami nie jesteśmy i trudno coś radzić. Co do wyników hormonów to niestety zdarza się, że lekarze uznają, że jest ok, a wcale nie jest - grunt to dorby lekarz, bo już nie jedna użytkowniczka Aplikacji 28dni zmieniała lekarza po błędnej analizie wyników. Oprócz hormonów mogą być jeszcze inne przyczyny, dla których do owulacji dochodzi bardzo późno, albo wcale, a może zwyczajnie taki twój urok - tak też się zdarza i można zajść w ciąże i w takich warunkach. Jeszcze raz radzę założyć konto, zacząć obserwacje i wpisać w swoje dane wyniki hormonów. Obiecuję zajrzeć i coś poradzić :))
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 30th 2007 zmieniony
     permalink
    Przedział długości 28-49 dni regularnością nie grzeszy..., ale to nie obniża skuteczności NPR.

    Samoobserwacja może pomóc dobremu lekarzowi w diagnozie. Niestety większość z nich lekceważy te informacje o zdrowiu pacjentki (tu dowiedz się, dlaczego niektórzy lekarze śmieją się z NPR?). Warto zdawać sobie sprawę z tego, że samoobserwacja, podobnie jak inne objawy, o których mówią pacjentki, jest metodą pośrednią i zdarzają się sytuacje, gdy mimo prawidłowych wykresów do owulacji nie dochodzi. Przyczyn nieregularnych cykli może być wiele i często można je wyleczyć bez stosowania sztucznej "regulacji" i usuwania cyklu w całości.
    --
  1.  permalink
    witajcie koleżanki
    pisałam o swoich objawach 2 tygodnie temu czy jaoś tak
    niestety mimo że @ spóźniał mi się tydzień i już prawie byłam pewna to niestety dostałam :cry:
    popłakałam się bo się juz troszkę przyzwyczaiłam
    na szczęście mam się z kim tym podzielić
    zastanawia mnie tylko to dlaczego te mdłości te wymioty i podwyższona temp.
    starałam nie wmawiać sobie objawów mimo tego były
    nie rozumiem swojego orgabizmu jak będę kiedys naprawde w ciazy i będę miała prawdziwe objawy to nie wiem czy będę się cieszyć czy nie
    ale nadal będę czekać na moją wyczekiwaną fasolkę choć narazie zaprzestaje starań o Nią z przyczyn osobistych i rodzinnych a może Bóg mnie ja wtedy obdarzy czekam na to ponieważ już teraz kiedy jeszce nie jestem w ciąży to czuje jak bardzo kocham swojego dzidziusia a kiedy przyjdzie na niego czas to miłość i to dziecko przesłonią mi całe życie będę naprawdę szcesliwa


    ps.głupie to trochę ale oprzeć się nie mogłam i kupiłam śliczne maleńkie śpioszki :neutral:
    One będą czekać na ciebie ,,moja fasolko"


    POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 5th 2007
     permalink
    Myszorek19, przykro mi, że się tym razem nie udało. Proponuję zacząć obserwacje na 28dni, mi pomogły właśnie zrozumieć mój organizm i zinterpretować objawy. Załóż sobie próbny wykres i do dzieła!
    --
    • CommentAuthorkamiladd
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    Witam dziewczyny:) Mam takie pyatanie do was bo sama nie jestem pewna odpowiedzi. Planuje dzidziusia,bardzo chce go miec,moze az za bardzo...i prosze przeanalizujcie wraz ze mna moj przebieg ostatniego starania sie:* moje ostatnie 3 cykle bo poprzednich nie pamietam,nie zapisywalam;/ trwaly co 24 dni,nastepny co 24 a ostatnia miesiaczka pojawila sie w 26 dniu cyklu,nie wiem czy mozna nazwac to cyklami regularnymi ale chyba najgorzej nie jest...hm? no wiec,obliczylam sobie na"kalkulatorze ciazowym" w internecie,podalam ze cykl srednio to 25 dni i wyliczylo mi ze owu powinnam miec 28,29,30 wrzesnia w tych dniach.No wiec w tych dniach tez staralismy sie...ale tempka w tych dniach byla niska,zachwile opisze moje temki.We wtorek(2 pazdziernik) strasznie bolal mnie jajnik,bo drugiego nie mam...;|(usuniety gdyz mialam potworniaka,mniejsza o to po wizycie u gin podobno jest wszystko ok!) no wiec sie zdziwilam czemu ten jajnik tak boli.temp rano 36.6 a na drugi dzien,sroda 36.8 czyli wszystko wskazywalo na to ze we wtorek byla owu:|bo tempka wzrosla na drugi dzien..A w czwartek 37.1,piatek 37.2 sobota,niedziela,poniedzialek-->37.0 Wiec chcialabym zapytac czy po tej analizie mozliwa jest ciaza? mam zgage i bolace podbrzusze i piersi bola czy plemniki przetrwaly by 3 dni i moglo dojsc do zaplodnienia(mowie 3 bo kochalismy sie 28,29,30NIE!,wiec od 29 do 2 jest 3 dni)...? a to moje tempki od poczatku cyklu(mierze temki 1 cykl dopiero) : 5 dzien od miesiaczki:36.5, 36.6 ,36.6, 36.7 ,36.6, 36.4, 36.8 godz 8:45 a stala godz to 7:45, 36.6 ,36.6, 36.6 ,36.8, 37.1, 37.2, 37.0, 37.0, 37.0......
    Czy temp utrzymujaca sie przy 37.0 moze dawac szanse na ciaze biorac pod uwage wczesniejsze tempki?? Wiem wiem,troche duzo tego ale prosze o pomoc przy analizie!! bede ogromnie wdzieczna:*:*:*:*:*:wink::grouphug:
  2.  permalink
    u mnie jeszcze nie jest mozliwe rozpoznanie objawów typu częste oddawanie moczu, nudności, zmęczenie i ból piersi???
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    Kamila, byłoby nam dużo łatwiej, gdybyś mogła nanieść te tempki na wykres na 28dni i go udostępnić. Masz 30 dni za darmo, więc nic nie ryzykujesz.

    Co do Twoich pytań: bez monitoringu nie wiadomo, kiedy nastąpiła owulacja, przyjmuje się plusminus dwa dni od i do skoku. Tym samym szanse nia ciążę są. Nie ma informacji o śluzie, czy był płodny? Plemniki w warunkach naturalnych mogą przetrwać spokojnie te 3 dni. Jeśli dobrze interpretuję Twoje zapiski, faza lutealna trwa od 6. dni, to trochę za wcześnie na konkretne i niepodważalne objawy. I stanowczo za wcześnie na test.

    W ogóle ostrożnie z tymi objawami, te na PMS są często identyczne z ciążowymi.

    Trzymam kciuki i czekam na sygnał o udostępnieniu wykresu!
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    dziewczyny, objawy typu: nudności, ból piersi są objawami wywołanymi wzrostem progesteronu, a ten rośnie w fazie lutealnej, zmęczenie - no cóż-to średnia oznaka ciąży, szczególnie w okresie jesiennym jaki teraz mamy, choć oczywiście wszystkim starającym życzę, aby były to objawy ciąży :))

    Kamila, załóż konto i wprowadź te dane w wykres w aplikacji 28dni, będzie to czytelne i tobie i nam będzie łatwiej :)) owulacja następuję nie koniecznie w dniu skoku, może też 2 dni przed skokiem i może 3 dni po skoku, jajnik może boleć też po owulacji, zresztą NPR nie służy określeniu dnia owulacji, ale wyznaczeniu okresu płodnego, współżyliście z pewnością we właściwych dniach, plemniki są w stanie przeżyć i poczekać na owulację 3 dni, a czasem i dłużej i szanse na zapłodnienie są. Temperaturka bardzo prawidłowa, musi się taka utrzymać dalej. Życzę plusa
    --
    • CommentAuthorkamiladd
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    harpijka & Fiufiu dziekuje serdecznie za odpowiedz;) faajnie tak sie komus zwierzyc i posluchac dobrych rad:):):) Dziekowaa:* ps.wlasnie sie loguje do 28 dni.Wait a minute;):kissing:
    • CommentAuthorkamiladd
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    harpijka i Fiufiu uzupelnilam wykres,mam nadzieje ze dobrze:) zaznaczylam opcje dla mnie i moich przyjaciolek,wiec jak wam teraz moge go udostepnic? hm?:*:*:*
    • CommentAuthorkamiladd
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    AA harpijka... co do sluzu,nie pamietam jaki byl w dzien stosunku:( wogole nie zapisywalam objawow sluzu,kurcze zawalilam;/ ale z tego co pamietam byl rozny z dnia na dzien,czasem wydawalo mi sie ze plodny mam w dany dzien a za 3 dni pojawil sie taki sam;p ehh z tym bedzie ciezko u mnie;) obecnie sluz jest taki bialawy jakby z grudkami w srodku ehh fuj;p
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    Kamila tak, jak dziewczyny mowia, szansa jest. Na razie to ja widze tylko 5 wyzszych tempek...wiec czekamy i trzymamy kciuki. Z tego co wiem od swojej ginki, to to, ze owu wystepuje +/-2 dni kolo skoku tempki. Wazne, zeby te tempki wysokie utrzymywaly sie min 10-12 dni, lub 9 m-cy ....:bigsmile: A sluzik bialawy jest typowy dla II fazy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Kamila, a jaki masz login na 28dni, nie mogę Cię znaleźć? Możesz na początek udostępnić wykres wszystkim użytkowniczkom serwisu. Jeśli chcesz zostawić tak jak teraz to musisz pododawać do listy przyjaciółek dzieczyny, które zapraszasz pod swój wykres.
    --
    • CommentAuthorkamiladd
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    "tagusia" ...ja tez mam nadzieje,choc coraz mniejsza ale to przez moj charakter noi przez realne myslenie,nie chce sie nastawiac,poprostu by sie nie rozczarowac. A dzisiaj jest 6 wyzsza temperatura,mozesz luknac na moj wykres w 28dni login: kamiladd A tak jak mowisz ze do owu dochodzi +/- 2 dni od skoku tempki to ja bym chciala zeby to bylo-2 hihi:) buska:*



    Fiufiu...juz udostepnilam dla wszystkich,moj login to kamiladd buska:*
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Wrzuciłam Ci komentarz.
    --
    • CommentAuthorkamiladd
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Fiufiu: Odpisalam na komentarz:) dzieki za dodanie do friendsow:*:kissing:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Kamila - 6 wyzszych, to dobrze, czekamy na nastepne:bigsmile: Ide zerknac na wykresik
    --
    • CommentAuthoranturium1
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Witam wszystkich.
    Przepraszam, ze tak dlugo sie nie odzywalam, ale pochlonela mnie praca, studia i obowiazki. Najmocniej przepraszam. Niestety dostalam 4 pazdziernika @ i trwal 5 dni. MIalam tylko przez 5 dni i byl slaby ... 12, 13, 14 pazdziernika kochalismy sie z chlopakiem bez zabezpieczenia . Dzisiaj boli mnie podbrzusze, a w sluze byla widoczna krew i nie wiem dlaczego. Zastanawiam siwe czy moge byc w ciazy? Wiem, ze zadaje glupiutkie pytania, ale martwie sie ...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi :wink:

    Możesz być w ciąży, ale nie musisz. Napisałaś, że się martwisz tą krwią w śluzie. Gdybyś się obserwowała (temperatura plus śluz) to łatwiej by nam było Ci pomóc. Nie wiemy nawet, jak długie zwykle miewasz cykle i czy w ogóle regularne. Krew może być z krwawienia okołoowulacyjnego, z implantacji zarodka jak i jako "przygotowanie do okresu" - to objawy niechorobowe. No i jest multum chorób i podrażnień, które mogą powodować pojawienie się krwi.

    Jeśli nie czujesz się dobrze, idź na wszelki wypadek do lekarza, lepiej dmuchać na zimne.
    --
    • CommentAuthoranturium1
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Dziekuje za odpowiedz. Ja jak zwykle jestem zabiegana ... Zapisalam sie do ginekologa na 6listopada i dowiem sie co sie dzieje. Nawet prywatnie dlugo sie czeka. Moje cykle sa nieregularne tak od 45-50 dniowe. Od wczoraj bola mnie piersi i czasem mam rozowe plamienia i bol w podbrzuszu. Nie wiem moze wczesniej dostane @. Takie objawy mialam zwykle po 38dc dlatego to mnie dziwi. Przyznaje, ze zaniedbalam sie z mierzeniem temp. Zawsze o tym zapominam.
    • CommentAuthoranturium1
    • CommentTimeOct 31st 2007
     permalink
    Zastanawiam sie czy jest mzoliwe zajscie w ciaze 2 dni po @ Zdaje sie to sa dni nieplodne ... ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 1st 2007
     permalink
    To zależy od długości cyklu, objawów płodności i czasu owulacji.
    --
    • CommentAuthorMartag
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny!Mam do Was pytanko dotyczące pierwszych objawów ciąży.Z mężem staramy się o dzidzię 9 cykl.Jestem po owulacji 8 dni ( robiłam testy owulacyjne ), @ spodziewam się 13.11.Od jakiś 4 dni bolą mnie strasznie mięśnie, mam bóle prawego jajnika, czasami cały brzuch, na nic nie mam siły, rano ciężko mi wstać z łóżka,wieczorami więcej jem i straciłam trochę smak.Zastanawiam się, czy mogę być w ciąży.Jak myślicie?Pozdrawiam gorąco, pa
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    Masz swój wykres na 28dni? Jeśli tak, to byłoby Ci dużo łatwiej.
    --
    • CommentAuthorMartag
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    Niestety nie.Mam zamiar dopiero się za to wziąć, ale nie wiem jak.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    O ciazy to mozemy mowic po dodatnim tescie, a ten nalezy zrobic najwczesniej w dzien spodziewanej @.
    Wszelkie 'objawy' sa nic nie warte i tylko oszukuja. Wiec ich lepiej nie szukac :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    skarbie zgadzam siez tobą, nie ma sensu się nakręcać, mi się w każdym cyklu wydawało że jakieś tam objawy ciąży są:(( a potem się okazywało, że to nieprawda..a w cyklu kiedy zaszłam w ciążę, niemiłosiernie bolało mnie podbrzusze, w życiu takiego bólu nie miałam, od początku wyższych temperatur jakby mi ktoś reularnie okładał je pięściami i na dodatek jeszcze przywiesił ciężarki od spodu..ale piersi mnie ani troszkę nie bolały, no i miewałam sporadyczna zgagę, która im bliżej terminu @ sie nasilała, zresztą zgagę nadal mam:))
    • CommentAuthormyszorek19
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    witajcie ponownie mam pytanie czy podczas miesiaczki może dojśc do zaplodnienia mimo długich cyklów typu 32-35 dni ??????
    bardzo mnie to ciekawi a stwierdzen na ten temat jest bardzo wiele :confused:
    Ja nadal ni c
    pozdrawiam Was
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    A ja czulam w ustach metaliczny smak, nerwowa bylam, jak przed @, piersi mi sie powiekszyly, jak przed @ tylko.... @ nie przyszla ;)
    Wszelkie inne 'objawy', ktore mialam w poprzednich cyklach nie wystapily :) O ironio ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Myszorek, podczas MIESIĄCZKI zasadniczo nie dochodzi do zapłodnienia, ale: może do niego dojść, jeśli owulacja nastąpi zaraz po b. krótkiej miesiączce i plemniki zostaną "przechowane" (raczej niereane przy cyklach tej długości i jak najbardziej może dojść do zapłodnienia, jeśli kobieta pomyli miesiączkę z krwawieniem śródcyklicznym (okołoowulacyjnym) - dziewczynom, które się obserwują na 28dni, taka pomyłka raczej nie grozi.
    --
    • CommentAuthoremaiko
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    oj dziewczyny macie rację, ja też się nakręcam jak chol..ra a jestem dopiero 5 dni po owulacji . Objawy są typowe, ale cóż trzeba poczekać. Jutro kupuję test strumieniowy (czułość 10 hcg czy czegoś tam) , ale zrobię za pare dni.
    A co do moich objawów z pierwszej ciąży , to pojawiły mi się też szybko , bo po owulacji. Straszna zgaga, rozwolnienie, bóle piersi (w dniu spodziewanej @) i ból podbrzusza.
    Będę informować na bieżąco :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Emaiko, robisz test obrazków? :wink: Trzymam kciuki za pozytywny test za 10 dni!
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Emaiko po prostu czaruje :bigsmile: :wink:
    --
    • CommentAuthoremaiko
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    nie wiem co się stało ale to nie ja zrobiłam te obrazki :) może synuś się dorwał :))))
    --
    •  
      CommentAuthorTrendy5
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Czesc,
    Ja jestem w ciąży 6 tydzień i do tej pory nie mam żadnych objawów, oprócz trochę bolących piersi, ale nie bardziej niż zwykle. No i może od wczoraj trochę kręci mi się w głowie, ale do dnia miesiączki nie miałam abslolutnie żadnych objawów (zresztą w tym m-cu nie staraliśmy się zbytnio więc nie liczyłam na ciążę)
    Dużo więcej objawów ciążowych miałam w poprzednich cyklach:bigsmile:
    Dlategoteż dziewczyny nie doszukujcie się objawów zaraz po zapłodnieniu, trzeba czekać na dzień @ i wtedy albo @ albo test :)

    Pozdrawiam,
    Trendy
  3.  permalink
    Ja też tak uważałam Trendy5, ale miałam objawy, skoro teraz już wiem, że nie są urojone:

    -powiększenie i bolesność piersi na tydzień przed spodziewaną @
    -biegunki i wymioty( myślałam, że mam albo lekki przebieg grypy żołądkowej, albo ciąża jednak:)
    -dodałam do prania lenora sensitive i przy wyjmowaniu z praliki, jego zapach mnie dobił. Mąż musiał rozwiesić pranie i przenieść tak bym nie czuła tego zapachu.
    -no i standard czyli temperatura od 36,7 do 37,1 stopni (dlatego myślałam, że może to być grypa)

    Nie staraliśmy się wcale w tym szczęśliwym cyklu (3 staraniowy) i wyszło, że miałam największą ochotę na seks, wtedy gdy była owulacja :P
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Jak to nie staraliście się w cyklu ciążowym?
    To było nieplanowane poczęcie?
    --
    • CommentAuthoremaiko
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja już też mam dosyć myślenia czy to to czy nie, ale łatwiej się mówi niż robi...
    --
  4.  permalink
    Amozonko..

    Specjalnie dla Ciebie: to był cykl na luzie....nie myślałam przy każdym seksie o tym, żeby tylko zajść w ciążę. A tak było w poprzednich cyklach,tym razem skupiłam się na przyjemności. Poza tym zapłodnienie prawdopodobnie było wieczorem przed samą owulacją, wtedy miałam najbardziej ochote (więc natura sama to reguluje).
    Nie nazwałabym tego niezaplanowanym poczęciem, bo chcieliśmy dziecka i podświadomie "staraliśmy się", ale bardziej na luzie. Widać na wykresie, że mało serduch było z powodu kłopotów...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    Dzięki za info. To ważne.
    Staraliście się jak najbardziej świadomie. :-)
    --
    • CommentAuthoragata22
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny!!!Mam małe wątpliwości i dotarłam tutaj na forum.Otóż kochałam sie ze swoim partnerem bez zabezpieczenia(chcemy mieć dzidzie).Od jakiegoś czasu dziwnie sie czuje:jestem rozdrażniona,zmienia mi sie humor po prostu z minuty na minutę, mam powiększone(z miseczki B na C) ale nie obolałe piersi(bardziej na dotyk wrażliwe są sutki), jestem senna i pobolewają mnie jajniki, takie bóle trochę jak na miesiączkę.Teraz jeszcze mam twarde brzuho, nawet mnie zdeło.nie wiem co mam mysleć.aha dziecwczyny czy zawsze tak jest ze nie chce sie pic kawy-ze od niej odrzuca i wstręt m se do papierosów??Normalną miesiączkę miałam 17 października, później kochaliśmy sie 20 października i 3,4 listopada i wiem ze wtedy miałam dni płodne tak sobie wyliczyłam. 14 listopada w dzień miesiączki dostałam plamienia które trwało 3 dni ale było bardzo skąpe.Przed miesiączki i po niej jak to była miesiączka(14 listopada)nadal mam obrzmiałe piersi i objawy nie zmieniły sie !a jeszcze teraz zaobserwowałam biały mleczny śluz.Proszę o odpowiedź!!!pozdrawiam Was!!!
    • CommentAuthoremaiko
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    myślę, że to mogą być jak najbardziej objawy ciążowe, ale największą pewność da Ci test hcg , jakikolwiek, gdyż w tym czasie już nie ma znaczenia.
    --
    • CommentAuthorAgatniunia83
    • CommentTimeDec 6th 2007 zmieniony
     permalink
    właśnie...czemu nie zrobisz testu, po prostu?
  5.  permalink
    czy moge miec objawy ciazy po 2 tygodniach ciazy
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Możesz :wink:, czego Ci życzymy!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.