Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Lady a jak się sprawdzają te wasze krzesła? Wygodne?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Lily nie narzekam i musiałabym dokupić ze 2 jeszcze.... Pewnie podejmując raz jeszcze decyzję wybrałabym te same. Dla mnie są praktyczne nawet jak ktoś coś poleje wystarczy przetrzeć i jest ok.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Pomóżcie - macie jakiś pomysł na tę kuchnie?

    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 25th 2015
     permalink
    Ja też bym dała lodówkę tuż koło wejścia, a na końcu poszła w literę L, bo szkoda miejsca. A płytę i zlewozmywak dała blisko siebie, by pozostałe miejsce na blacie było przestronne, a nie co kawałek oddzielane innym sprzętem. Ewentualnie dałabym meble na drugą ścianę po przeciwnej stronie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    ja bym zagospodarowala to miejsce przy drzwiach, myslalas zeby moze nie robic w ogole drzwi? wtedy jednak bylaby szansa na wieksze wykorzystanie przestrzeni (czyt. slupek do samego brzegu) ja bym pewnie poszla w slupek z piekarnikiem bo piekarniki maja ok 50cm glebokosci (lodowki sa znacznie glebsze i by uskok powstal)
    no i tak jak dziewczyny pisza, tu gdzie wyjsciie na balkon warto dorobic szafki czyli meble tworza L; skoro planujesz zlew jednokomorowy to moze zdalby egzamin zlew narozny a po prawej stronie na scianie balkonowej wtedy zmywarka i szuflady?
    a jesli idzie o stol to wszystko zalezy od twoich wymagan, w mieszkaniu w bloku z racji nieduzej kuchni mielismy szafko-stol - czyli blat na troche plytszej szafce; ale to na zasadzie kazde miejsce na wage zlota jest jak sie lubi gotowac i ma mnostwo kuchennych bambetli :)


    ps. a nie ma opcji zeby drzwi balkonowe otwieraly sie na sciane a nie na kuchnie?? jakos tak malo porecznie to wyglada zwlaszcza ze stol/krzesla beda zawadzaly latwemu dojsciu
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    Tak, nie chce drzwi wcale robic, bo teraz mam a i tak wieczńie otwarte i przeszkadzaja. Tez myslalam o L-ce i chyba na tym stanie. Drzwi balkonowych nie da sie zmienic bo to mieszkanie od dewelopera wiec sobie nie moge wybierqc :( A wlasnie z ta przestrzenia przy drzwiach to ciezko, bo oma ma glebokosc 42 cm wiec nic sie tam nie zmiesci, ani slupek z piekarnikiem ani lodowka :( wiec wydaje mi sie ze tam mozna jakas bardzo plytka szafke bardzie j dekoracyjnie a wszystko by soe lodowka rozpoczynalo. Ni, chyba ze nie wiem jak by mozna bylo cos zrobic?
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    W Ikei sa szafki o glebokosci 40cm. Sama mam takie przy wyspie, zeby nogi mozna bylo zmiescic. Dalabym jakas wysoka, skoro obok mialaby byc lodowka.

    Troche wydaje sie malo blatu roboczego w Twoim projekcie.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Mam parę fotek kuchni, jeszcze trochę niedopieszczona wiadomo:) brakuje mi storczyka na parapecie i zegara nad szarą szybą. :)


    Wszelkie sugestie, propozycje zmian mile widziane ;) jeśli chodzi o zmianę lodówki to wiem wiem;) w niedalekiej przyszłości może uda się zebrac na nią środki
    środki
    /usunięte \
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  1.  permalink
    Caro_line dodaj zdjęcia innych pomieszczeń.Ta cegiełka biała w korytarzu wyglada super:) i śliczna padłoga to są płytki czy jakieś panele? chociaż mysle ze płytki. Z kuchnia nie pomogę ale wydaje mi sie ze może okap nad kuchenką fajnie by wyglądał i pełnil swoja funkcje.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Ja również polecam pochłaniacz. W poprzednim mieszkaniu nie miałam i to, co się na górnych szafkach działo to masakra była :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny mają rację z pochłaniaczem.
    Ogólnie,podoba mi się Wasza kuchnia:)
    Co to za cegiełka na ścianie?
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Libra tu jest na temat wąskich, a długich kuchni, może coś podpatrzysz :wink:
    Wąskie kuchnie
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny szukam dobrej zmywalnej farby. Proszę doradźcie na jakie firmy zwrócić uwagę.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    agusienkaaaa: Caro_line dodaj zdjęcia innych pomieszczeń.


    Dodam, dodam:) jak trochę dopieścimy:wink:

    agusienkaaaa: śliczna padłoga to są płytki


    Tak to płytki nazwa Star-Gres Legno Marrone :) (były różne odcienie, my chcieliśmy średni - nie za jasny, nie za ciemny), bardzo praktyczne.
    Basita: Co to za cegiełka na ścianie?

    To Maxstone cegła Antic :)

    Pochłaniacz jest na liście zakupów, niestety musi na razie poczekać:confused:

    Kolor szary to light grey beckersa, tak jak mówiłam, nie wyszedł mi ciemny, taki jak chciałam :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    OneKiss my mamy w całym domu Tikkurile i teraz chyba po remoncie też będziemy nią malować.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    Mamy tikkurile na sufitach, zmywa się fajnie (zmyłam paskudne paluchy mojego męża po powieszeniu lamp;))
    W całym mieszkaniu zaś malowaliśmy beckersem (podobno to brat tikkurili;)) dla mnie to rewelacja jeśli chodzi o zmywalność brudów itd. a po remoncie, wierceniach, wycinaniach blatów, miałam tego sporo do usunięcia.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    Caroline a sami malowaliście sufity i ściany? Czym się lepiej malowało? Bo tikkurila jest dość trudna w malowaniu i dlatego zastanawiamy się jeszcze nad beckersem bądź flugger.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    my mamy sciany malowane beckersem, od 3 lat zmywam bez wiekszych problemow; bardzo dobrze sie nim malowalo
    teraz kuchnie bedziemy malowali tez beckersem (glownie dlatego ze jak dla nas jest kolosalna roznica cenowa - beckers 100 a tikkurilla 300) i mam nadzieje ze sie nie zawiode
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeMay 4th 2015 zmieniony
     permalink
    My malowaliśmy przedpokój też Beckersem, tylko wcześniej położyliśmy tzw. grunt. Malowało się całkiem OK, zwłaszcza, że pierwszy raz sami.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    Dziewczyny, ale macie te farby Beckers z gotowymi kolorami czy z mieszalnika? Bo ja bym nie chciała takiej bardzo matowej farby, ale półmat, taka właśnie jest Tikkurila i bardzo mi to pasuje. A Beckers chyba tylko z mieszalnika ma półmat? Wiecie jak to cenowo wtedy wygląda? Czy są droższe niż te matowe?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    my mamy gotowce, matowe
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mam wszystkie gotowce oprócz tego fioletu (półmat) w kuchni. Tylko nie wiem czy to beckers czy tikkurila. Zapytam męża jak wróci :wink: ale obstawiam jednak to drugie.
    Nie malowaliśmy sami, ale w internecie czytałam, że różne są opinie co do malowania beckersem. Ponoć też nie łatwa.

    Treść doklejona: 04.05.15 13:59
    Jednak ten fiolet to tikurrila z mieszalnika
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    U nas tato malował Beckersem i mówił,że nie było źle. A też właśnie czytałam w necie,że łatwo nie jest.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    Moja znajoma całe mieszkanie wymalowała Beckersem, samiuteńka, więc chyba aż tak źle nie jest :)))
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    Nasz sąsiad malował cały dom sam beckersem i bardzo fajnie wyszło, nic nie narzekał. W mieszkaniu malowalismy kiedyś śnieżka barwy natury i też super. Teraz malowalam śnieżka satynowa w pokoju corki i elegancko kryła. W sumie jedynie kiedyś na decoral narzekałam. Reszta farb bez zarzutu, nawet taki laik jak ja daje radę.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    ja na sniezke baaardzo narzekalam jesli idzie o zmywalnosc
    na dekoral fashion psiocze z tego samego powodu tyle ze z tego nic a nic sie nie zmywa
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Wpadam, zeby sie pochwalic, ze wykanczajaca nerwowo i finansowo budowa dobiegla konca :-)
    Staruszek lsni nowym blaskiem :cool:
    My co prawda splukani chwilowo, ale zadowoleni.
    Wrzucam na chwile:
    /edytowane/
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Dom z duszą - piękny!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    YPolly, właśnie tak wyobrażalam sobie Twoj dom jak wrzuciłaś kiedys swoją kuchnie :) wszystko takie cudowne!
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 13th 2015
     permalink
    Dzieki :shamed: My sie w tym domu zakochalismy od pierwszego wejrzenia, choc tak pieknie wtedy jeszcze nie wygladal, byl troche zaniedbany. Wiec serce rosnie, ze ta wizja, jaka mielismy przy zakupie, jakos powoli sie realizuje. I ulga, ze juz po (jeszcze tylko rusztowanie do konca trzeba zdjac i posprzatac).

    Juz probe generalna dach przeszedl, bo mielismy burze z mocna ulewa- nic nie cieknie, ani na poddaszu, ani po scianach, wiec jest mega roznica nie tylko w wygladzie. :)

    Teraz na tapecie ogrodek przed domem jeszcze. Ale to na innym watku.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMay 13th 2015
     permalink
    Bardzo dziękuję Akirko, Caro_line i MrsHyde za odpowiedzi :whorship: :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2015
     permalink
    Potrzebuję wieszaka NA drzwi. Czy istnieją takie na typowe drzwi z PRL, tj. które mają jak gdyby schodek na górze?
    Widzę, że takie wieszaki nadają się do drzwi o futrynie prostej, bez wycięć.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Amzonko są ten akurat jest drogi ale są http://www.all4home.pl/wieszak-4-hakowy-zack-exit-na-drzwi-przylgowe-4-5-cm-20672.html bo w ikea widziałam tylko takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60251665/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 17th 2015
     permalink
    Dzięki! Rzeczywiście jest schodek, to taki wieszak by się trzymał.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny jakie polecacie parapety zewnętrzne?
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie, co mogę zrobić z bokiem szafy. Co na niej dać, powiesić, zamontować. Bo taka biedna sama jest.

    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJun 16th 2015
     permalink
    Może jakaś mała galeria zdjęć?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 16th 2015
     permalink
    Miarke wzrostu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2015
     permalink
    dagus84: co mogę zrobić z bokiem szafy. Co na niej dać, powiesić, zamontować. Bo taka biedna sama jest.

    a ja bym zostawila tak jak jest, masz tapete w pasy, dasz jakies dodatki i po co kombinowaC???
    czasami mniej znaczy lepiej, nie przepadam za przedobrzeniami a u Ciebie na to by wygladalo
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny. mam pytanie. Czy któraś spotkała się z niskim parapetem w kuchni? Jak zrobić zabudowę mimo niskiego parapetu? Wymiana okna nie wchodzi w grę :(
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Moja mama ma i musiała sobie darować zabudowę w tym miejscu, bo się po prostu nie dało i musiała zmienić swoją wizję kuchni
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Mam zamiar właśnie odwiedzić ikee, chyba też projektantke sobie wezmę, co by tą kuchnię zrobić. Ech. Parapet jest jakieś 10cm niższy od blatu.widziałam zdjęcia na necie ze ktoś zrobił zabudowę a na parapecie były kwiatki :))))


    Jeszcze jedno pytanie. Macie może wykładzinę w pokojach?
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    Czy jest sens kłaść białe płytki w mniej uczęszczanej łazience? Czy to potem droga przez mękę?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    Wredi to na jakiej wysokosci masz ten parapet?

    Smuga, w mniej uczeszczanej lazience bym w ogole nie dala plytek, no moze jedynie tam gdzie kibelek ewentualnie zabudowalabym stelaz i tyle; ja mam pomalowana sciane przy umywalce w lazience przy sypialniach czyli tej mocno uzywanej i jest git, zaluje ze na dole poslzam w plytki przy umywalce bo to byl jednak niepotrzebny koszt (a sciana niemala)
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny z jakiej pracowni zamawiałyście projekty domów?
    Możecie coś polecić?
    Szukam i szukam jest kilka fajnych na stronie Archonu ale chcieliśmy zamknąć się w 120m2 powierzchni mieszkalnej (bez kotłowni i garażu) i jakoś nie możemy wybrać domu z takim planem rozmieszczenia pomieszczeń, żeby było idealnie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    Sliwson, my bralismy projekt indywidualny; nie ma to jednak jak dom skrojony na miare, POLECAM
    nasi znajomi kupili projekt, zaczeli dokonywac poprawek i .... suma sumarum i tak brali architekta zeby im wsyzstko w srodku przearanzowal i z domu z gotowca zostal tylko zarys :P
  2.  permalink
    Sliwson, my też mieliśmy projekt indywidualny, polecam.Jeśli chcesz, to mogę Ci dać namiary na naszego architekta.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    My mamy z z500 z183, ale nie jestem zadowolona. Niedawno widziałam idealny dla nas projekt z archonu dom w aurorach, nic bym nie zmieniła. Fajne domy według mnie ma pracownia domy z wizją, ale ciut wieksze.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Hyde, a nie kupiliscie gotowca i wprowadzaliscie zmiany ? Pokazywałas kiedyś dom z jakiejś pracowni, że niby on był baza do przeróbek.

    Mój dom projektowany był od początku. Za wzór miałam 4 inne projekty i z nich był tworzony mój. Dużo zabawy z ustawianie, dopasowywanie do potrzeb własnych. Ostatecznie i tak bym wprowadziła dwie zmiany wiec nie ma domu idealnego...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Lady no co ty gadasz??? chyba juz nie pamietasz jak przymierzalas sie do zakupu gotowca a ja ci to mocno odradzalam :confused:
    nasz projekt byl jak najbardziej indywidualny i rysowany od zera; znalazlam w prawdzie projekt ktory nam sie podobal wizulanie i ksztalt chcialam zeby byl mniej wiecej zachowany; u nas projekt gotowy nie mialby szans bo dom musial byc mocno dostosowany do dzialki bo ma tylko 12.6m szerokosci przez co mamy odstepstwo ministerialne
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.