Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    Lady ale przeciez lopata nie ladujesz, przekrecasz po prostu worek do podajnika raz na kilka dni :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    Hyde ale jakoś trzeba to z auta przenieść do kotłowni a z kotłowni do pieca wrzucić. ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    facet ktory przywozi eko wstawia nam palete z workami w garazu zaraz przy drzwiach do kotlowni; przerabialismy juz pelet i najwiekszy plus to ze w kotlowni bylo czysciej i to co wyjelo sie z pieca moglo sluzyc jako nawoz pod roslinki; niestety duzo wiecej "pozeralo" kasy bo pelet ma jednak nizsza kalorycznosc i slabiej trzyma temp. w tej chwili maz do pieca chodzi podrzucic groszek raz na 10 dni, latem raz na kilka tygodni, piec czysci z popiolu raz w miesiacu
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    To i tak sporadycznie ale to chyba zawdzięczacie jakości pieca.

    W kotłowni jedyny bałagan jaki nam to w chwili czyszczenia odkurzacza. Niestety mam pecha i zawsze źle złapie sobie worek i kurz mi się wydostanie bokiem wrrr ale i tak polecam centralny. Zero kurzu i roztoczy oraz smrodu w domu.

    Treść doklejona: 08.02.15 18:13
    Szczypta co do błędów budowlanych to chyba Twoje tak ci nie zas....wają życia jak mój jeden. Brak kabla internetowego i tv czyli skretki. Mam tylko kabel TV glowny ale to za mało przy dekoderach w innych pokojach.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    My mamy stryszek taki niewielki, ale przy naszej niedużej powierzchni domu każda przestrzeń się przyda. Planuję trzymać tam np. ozdoby świąteczne, ubranka po córce (w workach próżniowych), wanienkę i tego typu drobne rzeczy, którym wysokie temperatury niestraszne. Mamy ocieplony dach pianką, do tego mąż jakąs folię paroizolacyjną kładł i na to płyty karton-gips. Podłogę z płyt osb robił. Całkiem fajnie to wygląda, a koszty nie były wielkie, bo własnymi siłami robił.
    Ogrzewanie mamy gazowe - zdecydowaliśmy się po opinii siostry męża, która bardzo sobie chwali, nie ma z tym roboty, zajmuje mało miejsca, a koszty nie są zbyt wysokie (porównywalne do tego, co płacimy w mieszkaniu za ogrzewanie). Ciekawa jestem, jak to wyjdzie w praktyce, zainwestowaliśmy w dobre okna, drzwi, dach ocieplony pianką - nawet grubszą warstwą niż fachowcy doradzali, w suficie na poddaszu jeszcze wełna.
    I ogólnie muszę napisać, że jestem na etapie, że przeklinam budowę i mam dość.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Madzinka hihihi tez przeklinalam:) mam już koniec i budowa domu wcale nie jest fajna brak szczególnie gdzie wszystko się samej prowadzi...
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Dziewczyny, macie pomalowane domy farbami lateksowymi?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Kinga, tak u mnie farby lateksowe.
    Jutro u nas wchodzą panele, jeszcze schody, drzwi i mieszkamy :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy znacie meble Wójcik? Wiecie jak z jakością?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    My mamy w domu i są ok :)
    -- [/url]
  1.  permalink
    dziewczyny, rozliczała któras z Was ostatnio vat budowlany? Bo problem mam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    a to jeszcze VaT budowlany mozna rozliczac?
  2.  permalink
    takl, mozmna o ile ma sie faktury z okresu gdy ulga obowiązywała
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Szczypta kiedyś kilka vat'ów rozliczałam. Z czym problem może uda mi się pomóc?
    --
  3.  permalink
    kasiek- mam 2 rodzaje faktur z 22 i 23% vatem.Rozumiem, ze pierwsze mam rozliczyć na VZM a drugie na VZM-1?
    I kurde- kwestoa rozliczneia kostki... Mam z kostki taras, schody opaskę. Gdzies czytałam,że w takim przypadku da sie? Czy nie?
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Z tego co pamiętam to VZM-1 to jest ogólny druk, który trzeba wypełnić, VZM-1C to jest do stawki 23%, A do stawki 22% jest druk albo VZM-1A lub VZM-1B.
    A co do kostki to zaraz popatrzę w tych swoich rozpiskach, tylko ja to już dawno robiłam, więc mogło się zmienić. Ale ja robiłam tak, że jak sobie rozliczałam to dawałam też takie materiały, których nie byłam pewna, a potem dostałam pismo z US, musiałam iść, Pani mi wykreśliła to co dałam, a być nie powinno i musiałam się podpisać.

    Treść doklejona: 18.02.15 12:52
    Aha i co do 22% to ja bym dała druk VZM-1B, bo ten jest do nieodliczonych wydatków.
    --
  4.  permalink
    hmm
    no własnie 22% wpisałam na VZM 1A
    kudcze, ale to jest pogrzane
    kiedys rozliczałam sobie , ale teraz nie ograniam :/
    Dziękuję Kasiek
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Bo z tą kostką to taki ciężki temat, bo ona jest wykorzystana do budowy części domu. Ale z drugiej strony chodzi już o teren poza domem, więc sama nie wiem.
    --
  5.  permalink
    chyba podjade do US i tam dopytam co z tym fantem
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    No tak byłoby najlepiej. Ewentualnie możesz kostkę odliczyć i w druku VZM-1 jakoś pod koniec w rubryce opisuje się wykonane prace i może tam napisać dokładnie do czego ta kostka była użyta. Że nie do podjazdu, czy czegoś tam, tylko do wykończenia tarasu budynku, wtedy mogliby doliczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Jak my rozliczalismy 2lata temu to wymagali zeby ta kostka byla wyysowana w projekcie. Dotyczylo to nawet opaski. My mielismy takowa na planie wiec moglismyvodliczyc ale przy wyjasnieniach musialam projekt pokazac. Tarasu nie moglismy wtedy rozliczyc
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 20th 2015 zmieniony
     permalink
    AAa ostatni raz bez drzwi!! jutro mamy montaż, jestem podekscytowana total!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Elfika mogę Ci jutro zrobić zdjęcie z bliziuteńka to sobie strukturę zobaczysz. To jesionowe są.
    MrsHyde usunęłam i dodałam ponownie - nieco mniejsze zdjecia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Producent lokalny. Klamki satyna nikiel czy jak to tam się zwie. Zrobię Ci jutro zdjęcie. Pięć razy tańsze niż te Twoje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Elfika a ile skrzydeł będziecie mieć w domu?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Aha to jeśli tylko 4 to koniecznie rozważ drewniane, serio serio! u nas 10 więc jednak sporo więcej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    AAa ostatni raz bez drzwi!! jutro mamy montaż, jestem podekscytowana total!!

    I już są :smile: na krótką chwilę wrzucam zdjęcia (bardzo bylejakie) bo mnie radość oszałamia, jak się ogarnę to usunę :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    My też w oczekiwaniu na drzwi...powinny być w tym tyg, szkoda tylko,że foty pokażą nam jak wszystko wygląda.
    mary świetnie wyglądają drzwi.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Info od dekarza: za tydzien (prawdopodobnie w przyszly piatek) ustawiaja rusztowania i ruszamy z dachem O.O To najwiekszy i najdrozszy z wszystkich remontow i tych przeprowadzonych i tych dopiero w planach, az sie boje. Najbardziej ewentualnych niespodzianek, ktorych nie wliczylismy w koszty. Aaaaaaaa!!!

    Dalej nie wiemy, czy dorzucimy do tego malowanie fasady, malarz kreci nosem, ze tynk jest slaby i trzeba by bylo tez to odnawiac, a nie wiem jakie koszty. Maja w tym tygodniu ostateczna oferte zrobic.

    Trzese portkami ze strachu, czy kasy starczy. I jakie niespodzianki beda po zdjeciu dachu..

    No i zeby mi sie nie nudzilo wczesniej, w miedzyczasie musze posciagac co niektore graty ze strychu, pookrywac reszte przed brudem, kurzem. Maz mial wolne i jakos nie mial nastroju na pomoc :devil: Przez dwa miesiace nasz ogrod zimowy bedzie skladzikiem. Oby do maja!

    Treść doklejona: 24.02.15 10:00
    Marylove nie zalapalam sie na Twoje drzwi :(
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Projekt naszej kuchni. Nieustawna przez nacholerękomupotrzebne okna boczne :angry:
    Może podpowiecie czy coś zmienić? Mało blatu mi zostaje, ale wolałam dołożyć wąski słupek, bo bym się nie pomieściła.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    a ile ma ten blat po lewej stronie od zlewu? bo tam w kaciku to pewnie i tak wykorzystasz na jakies owoce, ziola itp
    bedziesz miala stol w kuchni? u nas niby blat nie jest maly ale i tak bardzo czesto stol wykorzystuje do rozwalkowania ciasta itp
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Słupek pomiędzy lodówkę a piekarnikbym włożyła bo raz, że ciepło jakiekolwiek nie dochodzi do lodówki a dwa, że bliżej blatu piekarnik :)
    Blatu masz mniej więcej wizualnie tyle co Ja. Ogarniam bez problemu.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: a ile ma ten blat po lewej stronie od zlewu?

    Te szuflady mają mieć ok. 80 cm plus chyba ok. 20 cm nad zmywarką zostanie.
    MrsHyde: bo tam w kaciku to pewnie i tak wykorzystasz na jakies owoce, ziola itp

    Thermomix, ekspres i czajnik muszę gdzieś postawić, wypadnie pewnie tam.
    Teraz mam mniej-więcej tyle blatu, ale z braku szafek nastawiane na nim od groma i czasami brakuje miejsca.
    MrsHyde: bedziesz miala stol w kuchni?

    No niestety nie. W miejscu, z którego jest rzut zrobiony stoi słup nośny, chodzi mi po głowie składany stolik-blat przy nim.
    Ladybird76: Słupek pomiędzy lodówkę a piekarnikbym włożyła

    A nie będzie głupio wyglądał taki wąski po środku?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    my mamy piekarnik przy lodowce, jest zostawiony maly odstep (tego warto pilnowac zeby zachowac odpowiednie odstepy w zabudowie bo inaczej gwarancji moga nie uznac)
    a lodowke bierzesz pojedyncza? ja sobie chwale side-by-side, przynajmniej jest gdzie sie ogarniac z zakupami
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    W mojej tez się ogarniam ale nie robie zakupów na dwa tygodnie do przodu ale co 2-3 dni....

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    moze u was idzie mniej jedzenia po prostu albo jecie podobne rzeczy a u nas kazdy co innego (wlacznie z tym ze 3dzemy sa jednoczesnie otwarte bo kazdy co innego lubi czy mamy 3 rozne smarowidla do chleba) no a moze po prostu Ty nie pracujesz i masz wieksze mozliwosci czasowe do robienia zakupow. my weksze zakupy robimy z reguly raz na 1,5-2tyg (pomijam wde ale mleko, jogurty, serki w jakims duzym markecie bo w sklepie osiedlowym jest drogo, mieso obiadowe raz na 2tyg bo po nie trzeba jechac z samego rana a ja moge w sobote tylko i kolejka na pol godziny) a mrozonki warzywne i owocowe to raz w miesiacu w ogole po wyplacie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Hyde polemiki nie będę urządzała bo nie o to chodzi. Nie głodujemy i wszyscy pracujemy ot co.... Nie wybredzamy w jedzeniu :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    u nas nie tylko o wybrzydzanie chodzi ale tez poniekad o problemy zdrowotne i dostosowanie diety do konkretnych osob
    no i blisko nie mamy do zadnego tanszego sklepu wiec zeby przez cale miasto nie leciec robimy jedne wieksze zakupy; wiadomo ze pewnych rzeczy typu salata na zapas nie nakupujesz ale takie marchewki itp spokojnie mozna; podobnie jak dostaje jajka ze wsi to przynajmniej ze 30szt, tez trzzeba miec to postawic; do tego wszelkie pieczenie czy gary z obiadem, czasami i w tak duzej lodowce jak nasza ledwo miejsca starcza :shamed:

    ps
    fajnie ze masz prace, gratulacje
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Hyde a dla ilu Ty osób gotujesz obiady? U mnie w garnku ładuje jedynie jakas kapusta, sałatki w pojemniku etc.... nawet jeśli jest zupa to wystarcza na drugi dzień... sorki ale troszkę jestem zdziwiona ile garow można pakować do lodówki.

    Jajka u mnie szybko schodzą bo często piekę wiec przechowuje w spiżarni. U mnie mocno sprawdza się właśnie spiżarnia bo w niej mam zapasy puszek roznych, słoiczków, mąki, cukru, wody czy mleka, oleje, ocet.... W kuchni mam jeszcze duzo miejsca w szafkach :)
    Moja lodówka ma 3 półki szklane i dwie szuflady... jest idealna.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Jest nas tylko czworo ale Czesto gotuje 2 rozne obiady bo my jemy co innego a dzievi co innego albo chlopaki maja inne danie a my z mloda inne takze u nas i po dwie zupy kazda na dwa dni sie zdarzaja. No i u nas obaidy dwudabiowe zawsze wiec bywa tak ze kolejny garnek np z pulpetami czy potrawka dochodzi. Do tegojakies mieso pieczone bardzo czesto wiec kolejne naczynie do przechowywania no i doliczy otwarte dzemy, 2-3 sloiki ogorkow bo kazdy jada inne, buraczki, oliwki itp to cala lodowa zajeta.A juz w okolicy swiat czy imprez to kombinatoryka stosowana odchodsi
    Zamrazara nasza stanowczo za mala. Gdybym miala kase i miejsce to juz bym chlodnie kupila zeby mrozonki na xime samej porobic.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Hyde u mnie z domu wyniosłam to, że wszyscy jemy to samo.... Obecnie na diecie minimalnie różnią się nasze posiłki.... będzie więcej mrożonek warzywnych....

    Obiady dwudaniowe nie wchodzą w grę, po jednym leżą z brzucha mi do góry.... :)

    U mnie w planach zamrażarka szufladowa do spiżarni była ale Ja jednak bardziej wolę w słoiki pakować i świeże kupować. Mrożonek długo sie nie przechowuje a już tym bardziej warzyw czy owoców z mięsem.... mam wiele nawyków po mamie kucharce:)...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Jesli masz szuflady to sila rzeczy nie przechpwujesz razem. No a niestety dyni smacznej czy truskawek zima nie kupisz a o takich mrozonkach mowa glownei

    moj mlody nie jada pewnycv rzeczy w ogole, ja podobnie takze wole dwa rozne obiady machnac a wszyscy sa szczesliwi. Minie wolno nabialu, dzieci uwielbiaja, ja z mlodym nie tkne fadolowki czy fasolki po bretonsku a maz z mala owszem. Zreszta nie widze wiekszego provlemu z robieniem np 2roznych zup, baza i.e. wywar ten sam tylko wykonczenie rozne :) jak kiedys dietowalam odchudzeniowo to i 3rozne potrafilam robic takze wprawe mam ;)
    A 2 dania to norma u nas, ale np zupa jest rzadka, zadnego zageszczania, zaklepywania czy mixowania warzyw itp, mlody nie koze miec w zupie zadnej marchewki czy czegokolwoek plywajacego bo nie tknie. Ani on ani ja nie dajemy ziemniakow do zupy tylko sama woda. Ja rosol tez bez niczego pijam, donownicy uznaja makaron. Itp itd..

    No ale to nie temat na takie dyskusje, jesli idzie o jedzenie to moja rodzina jest baaardzo skomplikowana ale dopoki wszyscy sa szczesliwi bo jedza co lubia to nie widze problemu
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde musiałam sobie wygooglowac FADOLOWKA bo w pewnym momencie zwątpilam o co chodzi :) a dobrze, że młody nie KOZE -Koza:)

    To w temacie budowlanym. Dzisiaj czekam na ekipę od mojej kostki. Będziemy dodatkowo robić obrzeże i wypełniać je kamyki aby móc parkować samochodem i z bramki przejść do domu po normalnej nawierzchni a nie błocie. Na tę chwilę nie wykładamy tego kostka bo wydatek rzędu 10tys. Pozostaniemy przy tańszej o polowe alternatywne. Kitchen Aid na chwile musi poczekać choć w końcu wiem jaki będzie kolor. Biel lub bez. Bez jest boski a bieli nie widziałam jeszcze.

    Domówiliśmy również roletki na dwa duże okna. Są super wiec decyzja zapadła o dodatkowych. Sypialnia jedynie poczeka :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    pisalam w nocy z komorki :P o fasolowke chodzilo i ze nie MOZE miec :D

    Treść doklejona: 25.02.15 09:31
    Ladybird76: Będziemy dodatkowo robić obrzeże i wypełniać je kamyki aby móc parkować samochodem i z bramki przejść do domu po normalnej nawierzchni a nie błocie.

    a masz gdzies fote jak to wyglada??
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 25th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: a lodowke bierzesz pojedyncza?

    Tak, ale jest bardzo wysoka, mamy kupioną już niestety. Niestety - bo wyczytałam, że każdą lodówkę da się zabudować to sobie wzięliśmy taką jaka nam się spodobała, a się okazało, że nie każdą i cierpię strasznie z tego powodu :sad:
    Ja też dużo mrożę, mam dodatkową 4-ro-szufladową zamrażarkę i zawsze obie pełne.
    Chodzi mi po głowie jeszcze kupno tylko chłodziarki do zabudowy, mam na to ostatni dzwonek, ale mąż mnie ukatrupi, bo co z tą, którą kupiliśmy... No chyba, że spróbowałabym sprzedać. Bo psuje mi ta wolnostojąca wizję i humor strasznie :confused:

    Treść doklejona: 25.02.15 10:04
    Lady, ile Ty masz miejsca w tej kuchni! Marzenie!
    A propo kostki to skąd aż 10 tyś.??? My tydzień temu dorabialiśmy taki właśnie podjazd na dodatkowy samochód z tej samej kostki, co reszta i kostka Libet Piccola plus robocizna wyniosła nas ok. 5 tyś. zł. No ale może Ty masz dużo większą powierzchnie tego podjazdu?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Kinga ta ilość blatu to chyba tez zależy do tego jak dużo czasu spędzasz kuchni, jak bardzo lubisz pichcić itd... Ja uwielbiam, wiem że potrzebuję mnóstwo miejsca na to i mam rzeczywiście sporo blatu. Ale jak patrze na projekt to wydaje mi się że ten kawałek po lewej stronie zlewu jest już taki konkretny, zakładając że rzeczywiście tam już nic nie będzie stało.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    A ode mnie pytanie, czy okno da sie otworzyc przy tym wysokim kranie? Blatu mi sie wydaje troche malo. Tzn ja mowis po sobie bo mam podobnie duzo, ale jeszcze wyspe, na ktorej moge sie rozlozyc, jak cos robie, bo na blacie stoja automat do kawy, czajnik i inne graty.

    Treść doklejona: 25.02.15 10:21
    Moze daloby sie cos zainstalowac nad oknami na mniej uzywane rzeczy, a w zamian ten pasek by wylecial. Tak gdybam.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Ypolly to okno np u mnie otwiera się do kranu. .. ale byłam tego świadoma. Poza tym to idealne miejsce mogę stwierdzić bo nie stoję w samym centrum okna i nikt mnie na dobra sprawę nie widzi.... Mam jeszcze w planach do postawienia wąski blat na wejściu do kuchni zasłaniając pół kuchni od strony płyty ale to w planach :)

    Moja kuchnia jest malenka bo tylko 8m2:) Dla mnie idealna.

    Kinga kostki z jakieś 140m2 wiec sporo. Do tego obrzeże, materiał, robota a sama dobrze wiesz, że libet tani nie jest. U mnie akropol... który przeklinam na całego.

    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    U mnie bateria ma być na środku okna, tak żeby nie przeszkadzała w otwieraniu, zresztą poza koniecznością umycia okien, nie widzę potrzeby ich otwierania na oścież :wink:
    No mało mi się tego blatu wydaje. W kuchni spędzam dużo czasu.
    Lady -140m2? No to nie mam pytań :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.