Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Magdalena: Te jedna ścianę oomalowalismy na ciemny antracyt - polecam duluxa do kuchni i łazienek - super sie kładzie i dobrze utrzymuje.

    super efekt Magda!
    no a dla mnie to juz szczegolnie fajnie ze wrzucilas foty bo ja wlasnie mialam ochote na ten antracyt z duluxa i juz widze ze u nas bedzie za ciemny wiec musze poszukac czegos innego; zwlaszcza ze czesc sciany bedze tablicowa malowana wiec czarnego troche pojdzie
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej,
    zaczęło się wykańczanie naszego domu. Poradźcie!
    1. piecyk gazowy mamy niestety w łazience, wygląda okropnie z tymi rurami na wierzchu, ale już mamy pomysł jak to ukryć - zabudujemy część ściany, tylko ten piecyk będzie na wierzchu zlicowany z tą zabudową. czy to dobry pomysł? robiłyście tak? widziałyście to gdzieś?
    2. co macie na ścianach w wiatrołapie? myślimy nad tynkiem mozaikowym.
    3. czy to dobry pomysł aby w korytarzu były panele? płytki byłyby tylko w wiatrołapie, a za następnymi drzwiami już panele.
    4. jaką macie podłogę przy kominku? na jakiej szerokości?
    5. przy sypialni mamy garderobę - wstawiać tam drzwi?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Madzia toż pastucha mojego nie znasz ? :tooth:
    On do roboty (w sensie majsterkowania) ma osiem lewych rąk.
    Poza tym materiał obiciowy już mamy.
    Zanabyty w listopadzie 2013 (!).
    Zdaje mi się, że Ci chyba pokazywałam.
    I od listopada 2013 Mateo odkręca od tego narożnika siedzenia i oparcia i wiezie do tapicera, który ma zakład dosłownie dwa kroki od Mateowego biura.
    To jest właśnie mój mąż :shocked: :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Magda zobaczę na wzorniku:) ale szukam ciemnego szarego :p
    Kinga my będziemy mieli w całym m prócz łazienki panele :D
    Czy się sprawdzi to się okaże ;p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Teorka to ja bym pewnie odkręciła mu sama i postawiła koło drzwi :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Czerwinka myślałam o tym. Ale odpuściłam, bo zaś by dwa msce koło drzwi to to leżało.
    Ale i tak pastucha kocham :smile:
    Bo oprócz tego swojego się do wszystkiego zabierania to złoty chłop jest :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Haha, Teo, a czy ja wygladam na majsterkowicza? ;) no ale u Was to inny problem, Mateo zarobiony, wiec nie ma co go jeszcze ze spinaczem ganiać.
    .
    MRS HYDE, to jest akurat antracyt z mieszalnika (czyli z probnika go wybralismy). Nie widzialam tego z gotowych farb, natomiast fakt, on jest ciemny. Na jedną sciane czy akcent ok, ale na całą bym nie kladla, bo bardzo pomniejszy pomieszczenie.
    .
    KINGA, ja mam panele wszędzie poza lazienka. I w kuchni, i w przedpokoju - mieszkam w bloku, wiec prosto z klatki na panele wchodzisz. NIC na nich nie widac, sa nie do zdarcia. A jeszcze mają kolor i fakturę w naturalnym kolorze, wiec brudu, kłaków, kurzu tez nie widać. Tylko zwróc uwage na klase scieralnosci. My mamy AC4, to juz prawie przemysłowa i naprawde Mery różnymi sposobami probowala je pokonac, jeździki etc :wink:
    Aha, jakby co, to tzw. v-fuga tez sie sprawdza ekstra i duzo ladniej wyglada. Pisze Ci, bo przy zakupie na pewno do tego dojdziesz. Ja sie obawialam o czyszczenie, ale nie ma problemu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Kinga: co macie na ścianach w wiatrołapie? myślimy nad tynkiem mozaikowym.

    u nas zwyczajna farba, jakis jasny dulux ktory dobrze sie zmywa
    ja akurat tynku mozaikowego w pomieszczeniach nie lubie, mamy taki na elewacji za to
    z tym wewnetrznym to problem jest taki ze jak slaby majster robi to moze byc wtopa, bratu sie po prostu luszczyc zaczal i paskudnie to wygladalo, ostatecznie zrywal z synem szpachellka zeby moc pomalowac normalnie


    Kinga: jaką macie podłogę przy kominku? na jakiej szerokości?

    my przy kominku mamy plytki takie jak w korytarzu i wiatrolapie, na szerokosc 3 plytek (jakies niecale pol metra)


    Kinga: przy sypialni mamy garderobę - wstawiać tam drzwi?

    nie wyobrazam sobie braku drzwi do garderoby, tyle ze ja balaganiara jestem i zdarza mi sie na szybko pranie zrzucic na deske do prasoowania ;)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Kinga, nie wiem jaki styl wnętrza planujecie, ale widziałam gdzieś na fotach ekstra drzwi przesuwane z hartowanego szkła. Bardzo estetyczne, nie rzucają sie w oczy, fajnie to moze wyglądać w odpowiedniej aranżacji. Ale właśnie w takim bardziej oszczednym stylu. Nie każdy lubi.

    Treść doklejona: 27.01.15 12:45
    Nie mogę znaleźć tej foty. W kazdym razie z jednej strony to szkło moze być lustrem. Wyglada wtedy po prostu jak lustro na ścianie. Szyna utrzymuje do 500kg, wiec luz.
    No tylko ceny tam nie było, a przypuszczam, ze to raczej drogi gadżet. Chyba, żeby na zamowienie zrobic.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    ogolnie drzwi przesuwne sa b. drogie nawet jesli nie szklane tylko typowe skrzydlo na systemie, chcelismy przesuwne do sypialni takie jak mamy w calym domu ale przez cene niestety zrezygnowalismy
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    No tak... Łatwo sie doradza jak sie naoglada zdjeć... Dopiero jak sie zobaczy cenę, to można zweryfikować :/
    Szkoda.
    Ja w sumie myślałam o nich do kuchni, bo mam ostatecznie bez drzwi. Na codzień spoko, ale jak maż robi krewetki z czosnkiem, to dwa dni wszystko wali jakbyśmy mieszkali w wietnamskiej fast-budce :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    ja nie znosze zapachu po smazeniu, szczegolnie ryb, wyprobowalam w sumie 2 sposoby albo na sucha, rozgrzana patelnie wsypuje kawe inke albo pieczywo tostowe zarumieniam bardzo bardzo mocno na patelni lub na maxa w tosterze i zostawiam na szafce, mam wrazenie ze chleb wciaga ten zapach lepiej niz kawa jednak
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny, padło tu hasło "mop parowy", napaliłam się nic o nim nie wiedząc :devil: pytanie namber łan: czy nadaje się do wszystkich podłóg? Pytam szczególnie o panele. Można? Nie puchną?
    Bo wkurzają mnie ślady stóp na panelach zaraz po myciu zwykłym mopem i wodą z płynem. A bez płynu tłusta podłoga i się nie domywają.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 28th 2015
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi.
    Drzwi przesuwne nie wchodzą w grę niestety, bo nie ma na nie miejsca.
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 28th 2015 zmieniony
     permalink
    MyAngel: czy nadaje się do wszystkich podłóg? Pytam szczególnie o panele. Można? Nie puchną?

    z tego co wiem, to do drewnianych podłóg się nie nadaje, bo niszczy drewno, natomiast zwykłe panele podłogowe "śmigam" i nic się z nimi nie dzieje :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    Magdalena: No chyba, ze ktoś sie za fotel czy krzesło bierze, bo to juz inaczej użytkowane i skomplikowane.


    O, nie, a ja mam już w domu dwa krzesła i teraz szukam materiału do obijania...
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    jusiak: z tego co wiem, to do drewnianych podłóg się nie nadaje, bo niszczy drewno, natomiast zwykłe panele podłogowe "śmigam" i nic się z nimi nie dzieje :bigsmile:

    Drewnianych nie mam, mam tylko panele i płytki. A powiedz mi, po umyciu tym mopem jak przejdziesz się boso, to są ślady stóp? Albo podłoga nie jest tłusta?
    Magdalena ja też już krzesła robiłam, obijałam znaczy nowym materiałem, to bardzo proste :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    Kinga ja mam takie w garderobie.
    Sprawdzają się nie zajmują miejsca i można pomalowac na dowolny kolor.
    http://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/zabudowa-wnek/drzwiczki-azurowe,a781,iv2,ps3561.html
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    MyAngel: ja też już krzesła robiłam, obijałam znaczy nowym materiałem, to bardzo proste


    Czyli jest nadzieja, że mi też się uda...
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    lewka: Czyli jest nadzieja, że mi też się uda...

    Oczywiście. Kiedyś robiłam jedno krzesło wraz z wymianą gąbki (ciut trudniej), teraz miałam ułatwioną sprawę, dla wygodności (obijania i potem siedzenia) obłożyłam materiałem stary materiał, tzn. nie zdejmowałam starego :wink: Więcej warstw = wygodniejsze :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 29th 2015 zmieniony
     permalink
    KlNGA: [/quote][quote=KlNGA]1. piecyk gazowy mamy niestety w łazience, wygląda okropnie z tymi rurami na wierzchu, ale już mamy pomysł jak to ukryć - zabudujemy część ściany, tylko ten piecyk będzie na wierzchu zlicowany z tą zabudową. czy to dobry pomysł? robiłyście tak? widziałyście to gdzieś?
    2. co macie na ścianach w wiatrołapie? myślimy nad tynkiem mozaikowym.
    3. czy to dobry pomysł aby w korytarzu były panele? płytki byłyby tylko w wiatrołapie, a za następnymi drzwiami już panele.
    4. jaką macie podłogę przy kominku? na jakiej szerokości?
    5. przy sypialni mamy garderobę - wstawiać tam drzwi?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi



    Zlicowałabym ze ścianą lub zabudowała




    W wiatrołapie nie mam nic... pomalowane magnatem.

    Ja jestem gresowa czyli płytkowa wiec w miejscach komunikacji dałabym płytki.

    Przy kominku mam to co wcale salonie a więc gres

    Wstawiać drzwi w garderobie. Moich nie zamykam ale mam... zawsze się przydadzą. Super prezentują się przesuwane albo szklane.
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    MyAngel: A powiedz mi, po umyciu tym mopem jak przejdziesz się boso, to są ślady stóp? Albo podłoga nie jest tłusta?

    tłusta nie jest, śladów stóp też nie zauważyłam :) ale w sumie to myślę, że dużo zależy od tego jakie masz płytki czy też panele, ja mam płytki matowe w kuchni, na których nie widać ani smug ani śladów stóp. nie wiem jak by to wyglądało na płytkach z połyskiem.
    a tak w ogóle to może sprecyzuję trochę... nie wiem jakiego mopa planujesz zakupić... ja przerabiałam takiego
    http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/2641/mop-parowy-h2o-mop.jpg
    na początku był szał, po krótkim czasie zdecydowanie mi się znudziło... ciężki, mało zwrotny, przez jakiś czas nie używałam, wróciłam do mycia podłóg na kolanach, a kiedy ponownie chciałam go użyć już nie działał... pewnie coś, gdzieś pozapychało się kamieniem, bo u mnie woda mego twarda. potem trochę zmieniły się moje preferencje, bo chciałam przede wszystkim mieć możliwość posprzątać parownicą kuchnię i łazienkę, wszelkie zakamarki i kupiłam myjkę ręczną, ale odesłałam ją następnego dnia, bo ręka usychała mi po chwili sprzątania :devil: no i ostatecznie zdecydowałam się na podstawową wersję karchera i wreszcie jestem zadowolona. z mopem zdecydowanie sprawniej idzie sprzątanie i czyścisz bez użycia chemii, ale nie posprząta sam :bigsmile: kąty, listwy trzeba jednak przetrzeć dodatkowo, przed każdym myciem podłóg obowiązkowo najpierw odkurzyć.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie, jaki macie pomysł na coś na okna w salonie i aneksie?
    Wrzucam jaką bedziemy mieć kuchnię, tylko stół mamy biały na wysoki połysk, wszystko inne tak samo ( też siwy narożnik) i układ naszego m, żeby było wiadomo o co chodzi..
    Moim zdaniem żadne firanki nie pasują.. Rolety rzymskie chyba też nie..
    no nie wiem już...;/

    null
    null
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Asiulku, ja jestem zakochana ostatnio w rzymskich właśnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    No muszę pójść obejrzeć do jakiegoś salonu więcej wzorów, bo jak oglądam to mi nie pasują do nowoczesnego wnętrza..
    Podobają mi się te białe drewniane rolety na okno, ale my mamy biale okna, stół i parapet.. także też nie pasi..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    A takie rzymskie całkiem proste? W sensie prawie przeswitujacy materiał a'la len? Teraz cos takiego do sypialni zamówiłam, bo mi zależało na prostym. Cykne jutro i ci pokaże o co chodzi.
    Tylko jak salon jest z kuchnia opi okno tam, gdzie pokazujesz na obrazku, to nie wiem, czy rolety/cokolwiek materialowego nie będzie za bardzo łapać zapachów.
    Bardzo mi sie podobają do takiej aranżacji drewniane żaluzje, ale od cholery mycia przy tym jest - kurz na każdej listewce :/
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    No własnie mi też się strasznie podobają i jak nic nie wymyślimy to chyba na okno przy aneksie takie zrobimy, a do salonu jakieś lekkie plus po bokach cięższe szare?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Asiula białe rolety drewniane będą fajnie wyglądały, nie będzie wcale za dużo białego. Jeżeli boisz się białych to możesz pójść w odcień szarego.
    A może zamiast rolet dałabyś firanę a'la roleta rzymska. Zawsze to można wyprać.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    A ja bym dala zwykle proste szare rolety, byloby nawiazanie do koloru kanapy i nowoczesnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ja jestem staroświecka ale u mnie w salonie będą zwykłe rolety (pewnie szare) i jednak firanki :)
    Lubię po prostu dla mnie to wygląda jednak elegancko, lubię bardzo delikatne firanki bardzo prześwitujące taka mgiełka jakby. No i zdecydowanie lepiej to wygląda na zewnątrz niż takie "gołe" okno.
    Z firanek zrezygnuje tylko u Dominika w pokoju (będą tylko zasłonki). NIe wiem jeszcze jak z kuchnią ale może jakąś delikatną króciutką dam :)

    Asia, może tak?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    No właśnie myślę też o szarych roletach.. Hmmm
    Hope pięknie!! Ciekawe skąd takie zasłony...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    A może plisy? Też bardzo fajnie wyglądają w nowoczesnych pomieszczeniach.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    my mamy plisy w kuchni i sypialni, bardzo zaluje ze nie mamy ich w salonie; kocham je miloscia wielka i uwazam za jeden z najlepszych zakupow domowych
    firanek nie lubie, poza tym gdy wszyscy domownicy to alergicy too wrecz dobrze ze nie mialam nigdy parcia na firany czy zaslony :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ja z plis zrezygnowałam w sypialni i dałam boki-zasłony. Zrobiło się przytulnie. W salonie w jednym oknie, kuchnia x 2 bo u mamy tez czekam na plisy. W dużym oknie od południa lekkie firanki.

    Treść doklejona: 31.01.15 19:00
    Plisy cholernie są drogie. Dwa okna 150x150 plus 150x60 plus 240x180 to koszt 2100 wrrr

    Treść doklejona: 31.01.15 19:02
    Dziewczyny pomóżcie. Jakie macie światło na elewacji i czy jesteście z niego zadowolone tzn czy daje jakieś w miarę światło ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ladybird76: Plisy cholernie są drogie.

    Lady jak pierwszy raz wycenialam plisy do sypialni to bylo to ponad 1800zl (okno 2,7m szerokosci) a jak kupowalismy w zeszlym roku to juz za 1/3 tej ceny, a to dzieki temu ze firma w ktorej bralismy wszystkie nasze rolety kupila maszyne i stala sie ich producentem; duzo tez zalezy od materialu, najdrozszy jest ten z grupy "swiatloodbijajace"/zaciemniajace
    w kazdym badz razie nas plisy wyszly o ok 500zl taniej niz gdybysmy dali rolety z krytymi bokami i kasetonami na gorze wiec z tym ze cholernie drogie nie moge sie zgodzic

    elfika: Mi sie plisy nie podobaja. Wole rzymskie

    moze nie sa mega urokliwe ale sa baaardzo praktyczne; mielismy takie najzwyklejsze rolety z LM i niestety caly czas byly zasloniete. mamy sypialnie od ulicy (wszystko widac, nawet jak pranie stalo to z ulicy widac bylo) wiec nie bardzo bylo jak odslaniac a juz o poganianiu w neglizu mozna pomazyc, teraz od dolu mamy na stale zasloniete a od gory sciagam na moja wysokosc i jest git


    Ladybird76: Jakie macie światło na elewacji i czy jesteście z niego zadowolone tzn czy daje jakieś w miarę światło ?

    ja patrzylam wylacznie na cene, przy garazu mamy halogen najzwyklejszy, nad drzwiami wybralam z czujnikiem ruchu taki jak mi sie podobal z tanszych jednak a za domem przy tarasie tez tanie bo zima potrzebujemy tylko tyle zeby po drewno do kominka ewentualnie skoczyc a latem noca jak siedzimy to i tak rozpalamy duzo lampek owadobojczych i swieczek wiec nawet nie wiem czy same kinkiety by starczyly
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Rzymskie tez śliczne. Nasze plisy będą z 2 grupy cenowej a jest to średnia półka. Wybrałam szare. Moja mama będzie miała bezowe ze złota nitka. Jak się sprawdza to może dokupienie na okno od południa.
    Chyde sa cholernie drogie... takie moje zdanie....

    U mnie na szczęście w okna gapiów nie mam poza teściami :) nie znoszę ciągle Poza ciągach okien.

    Treść doklejona: 31.01.15 20:49
    Cena to nie wszystko. Nie wydam dużo ale chciałabym aby oddawał światło. Mam do kupienia 6 sztuk
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    U dzieci mamy dzien-noc, byly w cenie plis i w sumie zaluje wyboru
    Moze i oddaja swiatlo ale latem nie zacieniaja wystarczajaco

    Ps
    Lady no ale wg mnie to wcale nie jest cholernie drogo skoro cena rolet pod wymiar jest jeszcze wyzsza i za takie wielkie sypialniane okno plis z nadrukiem zaplacilismy cos ok 650zl (pomiar i montaz za free bo sporo u nich bralismy)
    Zreszta jak ja 3lata temu za moskitiere na drzwi tarasowe pojedyncze prawie 500zl placilam to rolety wyszly wrecz tanio (no i w 2lata cena niesamowicie spadla)

    Treść doklejona: 31.01.15 21:24
    I jeszze cos co dla mnie bylo wazne, plisy bez problemu idzie zdjac i uprac po prostu w wannie. Dla mnie,alergika, to bardzo wazne
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ja w tym tygodniu zamawiałam plisy, z najdroższym materiałem (u tego sprzedawcy of kors) ze wzorkiem, to na okno i drzwi balkonowe (100x125 + 78x125 + 78x85) zapłaciliśmy 600zł. Do małego pokoju i kuchni drugie 600zł.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Hyde Ja nie alergik a to pranie plis dla mnie też ważne. Za plisy do sypialni to faktycznie zapłaciłam mało. Moje okno 180x220 a plISA nice 600 a więc nie za tanio.

    Do Julki kupiłam tylko roletke na okno dachowe z powłoką odbijająca światło i dałam niecałe 400. Dobrze, że ich więcej nie potrzebowałam. Śpią lnianego od zachodu wiec firanki wystarczają. Nie wiem jak będę latem od południa na dole. Niby słońce wysoko a okap z dachu daje zacień ale okaże się w praktyce

    Treść doklejona: 31.01.15 22:06
    My Angel tez nie mało. ...

    Treść doklejona: 31.01.15 22:08
    Najdroższe to te podwójne z sreberkiem w srodku
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ladybird76: a więc nie za tanio.

    a robilas wycene porownawcza dla innych rolet? bo dopiero wtedy mozna mowic czy cos jest tanie czy drogie jesli ma sie jakas skale porownawcza
    wiadomo najlepiej zeby bylo to w cenie roletek z biedronki czy innego oszoloma ale jakosc jednak robi roznice to i cena wyzsza

    Ladybird76: Nie wiem jak będę latem od południa na dole. Niby słońce wysoko a okap z dachu daje zacień ale okaże się w praktyce

    u nas salon jest od zachodu i po poludniu bez rolet nie byloby opcji obejrzenia tv a latem w ogole wysiedzenia w takim zarze (slonce pojawia sie juz ok godz 14 od poludnia); zreszta u dzieci podobnie slonca duzo popoludniami i mowiac szczerze wlasnie dlatego uwazam ze w ich przypadku rolety dzien-noc nie byly dobrym rozwiazaniem
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Robiłam wycenę plis w innych firmach i mieli o 500 drożej. ..

    Hyde u mnie od wschodu i południa wpada słońce do pokoju. Od zachodu ma sypialnie i ten wybór był idealny. Dziewczyny mają okna szczytowe na wschód a dachowe jedna na południe a druga na północ. ..

    Teraz zima kiedy świeci słońce pięknie grzeje nam pokoje. Jest naprawdę przyjemnie i ten układ jest na te chwile idealny :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Lady ale mi nie chodzi juz nawet o wycene plis tylko innych rolet, klasycznych rzymskich itp... pewnie okazaloby sie ze podobnie wychodzi stad moje ze nie jest cholernie drogie bo standardowa cena za taka usluge

    no nie kazdy ma mozliwosc wybierania kierunkow swiata przy budowie domu, u nas moglo byc tak jedynie jak jest - niestety dzialka nas ograniczala bardzo


    Ladybird76: Dziewczyny mają okna szczytowe na wschód

    to my mamy tak wlasnie sypialnie, jedyne okno jest od wchodu, nie chcialam od tej storny pokoikow dzieci zeby mialy jasniej u siebie wiec u nas sypialnie dzieci sa od zachodu, poza latem super ale jak sa upaly to zar sie oknami leje
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Pewnie pytanie juz padlo - jakie salony meblowe polecacie? Ze szczegolnym uwzglednieniem dolnoslaskiego?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Bulka ja polecam stolarza :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Hyde inne nie przejdą roletki.... tzn albo te montowane tak jak plisy albo np tak jak rzymskie na murach okiennych. Okno jest obsadzone blisko murkow okiennych a co za tym idzie każda roleta odstająca nie pozwoli na pełne otwarcie skrzydła.

    Hyde to fakt nie każdy może wybierać. U mnie dom usytuowany aby móc wykorzystać słońce i pod kątem kolektorów słonecznych.
    Pokoje dziewczyn choć od wschodu to nie są ciemne. Przy metrażu całkowitym 20m2 a 13m2 użytkowej musiałam juz dać okno dachowe aby zapewnić odpowiednią ilość światła przypadająca na pokój dziecięcy a nie na sypialnie. Okno szczytowe 150x150 nie zapewniało tej normy.

    W sypialni Naszej nawet latem było dość przyjemnie, chłodno i z mężem jednak nie żałujemy decyzji braku okna dachowego, które docelowo było w planach. Brak okna w garderobie to tez była słuszna decyzja. Okno zaś w dodatkowym pomieszczeniu strzał w dziesiątkę bo tam stoi deska do prasowania i jak trzeba cos przepraszać to nie musze włączać światła.

    Chyde od zachodu okna dają dopiero dość późno słońce latem a zimą go tam prawie wcale nie ma. Przynajmniej u mnie tak jest.

    Niestety z błędów budowlanych to nie mam oddzielnych czujników nastawiania temperatury dla tych pomieszczeń. Mam jeden regulator na dwa pomieszczenia....
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Nie wiem czy to dobry wątek, ale może mi podpowiecie.
    Jaką farbą pomalować pokój dziecka ? W sensie firmy. Żeby można było w razie czego na mokro przejechać.
    Kiedyś polecalyscie magnata, ale czytałam że beckers jest dobry i już sama nie wiem.:confused:

    Treść doklejona: 01.02.15 19:34
    A może flugger ? Miał ktoś ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    mamy beckersa, bardzo sobie chwale; teraz jak bedziemy malowac to tez beckers, jakosc w stosunku do ceny jest na duuuuzy plus
    mozna zetrzec nawet jak sie uciapie sadza z kominka ;)

    flugger czy para to juz jednak gorna polka cenowa
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Dziękuję Mrshyde.
    Górna półka ale czy lepsza czy tylko droższa ?
    --
  1.  permalink
    Ja mam fluggera i dla mnie to najlepsza farba.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny ja wrócę do mojej kuchni, chcemy ją przerobić. W sumie pierwszy zamiar to było dołożenie szafek i blatu + zmywarka. Niestety trzeba dołożyć płytki (dokupiliśmy już). Meble mamy wenge front i korpus + blat trawertyn i płytki matowe beż i wenge, więcej beżu. Kuchnię robiliśmy5 lat temu, więc wtedy było super, ale mi się przejadł już ten brąz. Marzy mi się kuchnia grafitowo biała (połysk). Zastanawiamy się czy by nie kupić białych frontów do tych szafek, które mamy i grafitowy blat, ale nie chcę już płytek wymieniać, toż to musiałabym całą kuchnie od podstaw robić. Czy beż i brąz będzie pasował do grafitu i bieli??? Czy kijowo to będzie wyglądało? Poradźcie coś, plisss. Wiem, że rozwiązaniem byłby brązowy blat do tych płytek i białych frontów, ale mi się grafit marzy:neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.