Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Nam jedynie zwiało z dachu antenę...na szczęście nie spadła na samochód...a dodatkowo nie było na naszej ulicy prądu od 20-1 więc można było poczuć klimat ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    ciekawe czy wzrosnie liczba urodzen w PL za niecale 9 miesiecy :D
    moi rodzice kiedys sobie zartowali ze z takie ograniczanie pradu (plus 10 czy 20 stopien zasilania) zaskutkowalo wyzem demograficznym
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    U nas wczoraj impreza urodzinowa zaplanowana na 17, a od 16 brak prądu. Przygotowane miałam tylko przystawki na zimno, na ciepło miały być już przy gościach robione. Wspomnę tylko, że mieszkamy na osiedlu, gdzie mamy tylko prąd :devil: Na co dzień jestem szczęśliwa z tego powodu, ale nie w takich sytuacjach, gdzie wysiada prąd, ogrzewanie, gotowanie i ciepłą woda :wink: Mieszkamy w Ustce, więc wyobraźcie sobie jak piździło, ponoć najbardziej w Polsce. Prąd włączyli przed 20, więc zdążyłam poczęstować gości ciepłymi potrawami. Klimat też poczuliśmy jak jedliśmy tort przy świecach i drinkach zamiast kawy.
    A ja z pytaniem. Mam w pokoju ciemne meble/wenge, chcę zmienić kolor ścian, mamy jasne żółte. Podobają mi się szare ściany, ale jak to będzie wglądać z meblami. Mam szarą jasną tapicerkę i nie jest źle, ale co ze ścianami?
    Chyba, że sobie odpuścić u nas szare ściany i u dzieci walnąć, mają białe meble Kallax (czy jakos tak) z Ikei, tylko łóżko piętrowe w kolorze sosny.
    Co radzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Nie ma mojej Uli na necie, a jestem ciekawa.
    Czy np. jeśli kupię mieszkanie do remontu to mogę do kredytu hipotecznego doliczyć np. 20 tys na remont? i wtedy bank szacuje wartość końcową mieszkania??
    czy nie bardzo...ja mam wrażenie, że chyba nie, a opłacałoby mi się to...:sad:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  1.  permalink
    wg mnie nie.
    Kiedyś można było wziąć kredyt na 110% wartości nieruchomości, teraz chyba już nie ma takiej opcji.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    No to kiepsko licząc na to, że oszczędności pochłonie wkład własny....mam na oku mieszkanie wlasnie do remontu i jeśli nie da się tego tak zrobić to przepadnie...bezsensu....:confused:

    Treść doklejona: 11.01.15 15:12
    znalazłam to
    klik
    a więc chyba jest taka możliwość...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    myślałam że chodzi o sfinansowanie bez wkladu własnego; )
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Hyde kanał wentylacyjny długi.... ehhh
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    elfika: MyAngel a wejscie na agregat macie? Bo u nas zarzadzilam obowiazkowo.

    Elfiko nie mam, bo mieszkam w bloku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny chcemy kupić białe drzwi wewnętrzne. Na co zwracać uwagę, żeby drzwi długo były białe? Boję się, że z czasem moga brzydko zżółknąć. No i jak wygląda czyszczenie takich drzwi na co dzień.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny wpadły mi oko takie kratki do kominka hmmm i tak się zastanawiam....

    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny, napiszcie jakie macie zuzycie wody?

    Nam przyszedl rachunek i wlasnie porownuje z zuzyciami z poprzednich lat w poprzednim mieszkaniu - wychodzi mi, ze zuzywamy teraz sporo mniej, albo cos pokrecili?

    Wyszlo nam roczne zuzycie 78 m3, na miesiac 6,5 m3 - 3,5 osoby (meza duzo nie ma,wiec licze jak pol..). Wczesniej mielismy 133 m3 rocznie ze stara pralka i bez zmywarki.

    Czy nowa pralka i uzywanie zmywarki zamiast mycia recznego przynioslyby az tak duze oszczednosci, czy oni sie "rypneli" w rachunku?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Polly zgadza się :)

    U nie z 22 na 12 :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    YPolly, ja mam zuzycie wody za pol roku 40,373 m3. Z tego cieplej wody 14,7 m3 ( w sensie podgrzanie wody). CO 2,1 tylko nie wiem czego. I prad 740,5 kWh. wszystko za pol roku podane. Nie wiem czy to duzo. Rachunki w sumie za pol roku 9od 1.07 do 31.12 (czyli prad, ogrzewanie i woda) kosztowaly mnie 1027 zł.

    Treść doklejona: 12.01.15 18:49
    juz wiem czego - CO 2,1 GJ
    -- ;
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    A to swietnie w takim razie, bo myslalam, ze cos nie tak, w tym roku zaplacimy cale 367 euro mniej. :smile:

    Wychodzi mi, ze zakup pralki i zmywarki zamortyzuje sie masakrycznie szybko. :rolling:

    Przyszedl tez rachunek za gaz i zuzycie mamy tez mniejsze i zwrot, jak rowniez informacja o zwrocie z podatku - bedzie w koncu rezerwa na niespodzianki dachowe :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    My gdzieś za miesiąc kupujemy zmywarkę i liczymy na oszczędności na wodzie. Ja nie umiem inaczej myć naczyń, jak tylko pod bieżącą wodą, a mąż nie umie na to patrzeć :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    My Angel tez tak miałam Dlatego ciesze się ogromnie na zmywarke:)

    Treść doklejona: 13.01.15 17:29
    Dziewczyny doradźcie w kartkach do kominkach. Sprawdzone i trwałe oraz ładne. ...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Ladybird76: Dlatego ciesze się ogromnie na zmywarke:)

    No ja też :bigsmile: Kupilibyśmy już teraz, ale musimy też dokupić kilka szafek, wymienić blaty, bo ponoć nie mają już tych co mamy, dołożyć płytki na ścianę, zerwać tapetę, wymalować lub położyć kamień, pociągnąć ze 2 gniazdka i przerobić wyjscie zimnej wody tak, by zmywarkę móc podłączyć, podwiesić sufit - więc jest trochę roboty i zastanawiamy się od czego zacząć. Chyba od tapety, gniazdek, płytek, zamówienia szafek i blatów itp.
    --
  3.  permalink
    Potrzebuję porady. Remontujemy mieszkanie i przyszedł już czas na malowanie. Sypialnie mamy już skończoną teraz salon. Jakie polecacie farby? W sypialni użyliśmy dekorala fashion i to był fatalny wybór. Delikatnie się dotknie to od razu plama zostaje. Nie wszystko da się zmyć. Chce uniknąć tej farby w salonie, bo wiadomo najczęściej uczęszczane miejsce w mieszkaniu.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Ja z wcześniejszych wypowiedzi na ten temat mam zanotowane:
    Beckers
    Magnat
    Tikurilla
    Sama jednak jeszcze żadnej nie wypróbowałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuję pomocy.
    Właśnie wczoraj dostaliśmy wstępną, pozytywną decyzję kredytową - na wiosnę chcemy ruszyć z budową domu.
    Dom nieduży, bo 110 m2, parterowy,pod Piasecznem (Warszawa)- czy macie, znacie jakąś ekipę budowlaną, sprawdzoną i z tych okolic, bo nie mamy jak ich "przenocowywać", więc dobrze by było, gdyby dojeżdżali codziennie.
    Chcemy stawiać z betonu komórkowego.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    czarnulka91 ja juz kiedys pisalam ze dekoral fashion to porazka do kwadratu :/
    nie stosowalismy drogich farb ani zadnych z mieszalnika ale z tego co bralismy to najlepszy okazal sie BECKERS a na drugim miejscu Dulux
    dekoral fashion jest do dupy ale juz dekoral do kuchni/lazienki jest super, idealnie sie zmywa i b.dobrze sie nim malowalo (nie mamy plytek przy umywalce i bez problemu doszorowuje paste czy opryskanie mydlem)


    wlasnie czytalam o uwolnieniu ceny franka, masakra jak w gore leci
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    MrsHyde: wlasnie czytalam o uwolnieniu ceny franka, masakra jak w gore leci

    W tej chwili podają 4,90!
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    4,20 zł aktualnie. Specjaliści mówią, że utrzyma się powyżej 4 zł. Masakra. Rata nam wzrośnie o jakieś 400 zł miesięcznie:(
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Efiko, dalam eee, bo przewalutowanie kredytu kiedy kurs jest na szczycie jest najglupszym posunieciem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Wspolczuje kredytu we frankach... no ale kto bral na np 20-30 lat musial liczyć sie z ryzykiem...

    my bralismy kredyt mieszkaniowy 8 lat temu. W złotówkach.
    pamietam jak wówczas nasz sąsiad , ktory bral we frankach mial nas niemal za głupców oraz "szczycil" sie tym jaki swietny interes zrobil oraz jak niską ma ratę.

    Teraz juz ma inna minę i "płacze" ze na ten moment nie opłaca im sie sprzedawac mieszkania ( a chcieli by kupic inne).

    A my. Mamy naprawde fajna dość niska rate w złotówkach :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    My mamy w euro na szczęście i wypłata była po kursie ponad 4zł (kredyt walutowy, nie denominowany) więc póki co jest OK.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    A my w przyszłym tygodniu odbieramy klucze i ruszamy z wykończeniem m!!:)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    a my nadal szukamy M ...mam wrażenie, że nie znajdziemy:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Hope znajdziecie :)
    ...
    My mamy we franku :( narzazie rata 50 zł większa ... )...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Asiula, wykończenie M to dużo pracy, ale też sporo radochy, więc po cichu Ci zazdroszczę ;-)
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    hope zobaczysz ze znajdziecie. Nie warto sie spieszyc i kupowac m dla samego kupna. Nam znalezienie czegos co nam w pelni odpowiadalo,zajelo prawie dwa lata. Ale warto bylo szukac. Takze glowa do gory i przegladaj ogloszenia :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    No mam nadzieje ze nam szybko pójdzie i co złe to już za nami bo to wybieranie wszystkiego było męczące. Teraz juz wszystko kupione. W czwartek za tydzień wchodzi juz glazurnik i ekipa od gładzi i się dzieje ;D potem malowanie, montaż zabudowy w kuchni i dwóch szaf, składanie mebli i mieszkamy :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny ponawiam pytanie, mam nadzieję, że ktoś pomoże
    Chcemy kupić białe drzwi wewnętrzne. Na co zwracać uwagę, żeby drzwi długo były białe? Boję się, że z czasem moga brzydko zżółknąć. No i jak wygląda czyszczenie takich drzwi na co dzień.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny oby...:(

    Moya mnie się nie pali ale do końca roku chcę to załatwić, bo wkład własny ma iść w górę, więc jednym słowem MASAKRA:(
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Lopeziątko ja mam białe drzwi ale nie znam odpowiedzi na Twoje pytania więc nie pomogę.
    Nie zastanawiałam się w sumie na tą bielą... oraz
    jeszcze ich nie czyściłam :shamed:
    Aczkolwiek wkurzają mnie uszczelki bo pożółkły trochę.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Mangaa a jak długo masz drzwi i jakie? Trochenie fajnie z tymi uszczelkami. Można je wymienic np na szare?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    No mam białe drewniane, robione na wymiar od zeszłych wakacji.
    A tego to nie wiem czy można wymienić ;) Pewnie tak, ale nie orientowałam się.
    Tragedii nie ma, bo to nie rzuca się w oczy.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    Często piszecie o doradcach i posrednikach kredytowych.
    możecie mi naswietlic jak wygląda i ile kosztuje praca takiej osoby?
    mieszkam w małej-30tysiecznej miescinie na opolszczyźnie i szczerze mówiąc nie spotkałam takiej osoby.
    gdy bralam kredyt na kupno mieszkania 8 lat temu to zwyczajnie poszłam sama do banku.
    jak można to załatwić inaczej i jakie są korzyści?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    Uśku, Ty nic nie płacisz takiej osobie, płaci jej bank, który ostatecznie wybierzesz. Tacy doradcy dojeżdżają z większych miejscowości, nasza np. jeździła do oddalonego o ponad 100km Świnoujścia.

    Treść doklejona: 18.01.15 17:49
    A wygląda tak, że bierze od Ciebie podstawowe informacje o dochodach, obciążeniach, wydatkach. Sprawdza w kilku bankach i przedstawia Ci najlepsze oferty, Ty wybierasz ostateczną.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    Dzięki Manga za pomoc.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 19th 2015 zmieniony
     permalink
    My też już po wizycie u pośrednika Open Finance, mieszkanie wybrane teraz tylko załatwianie formalności i generalny remont :)
    Mieszkanie 48 m(trzy pokoje, dwa dość duże i jeden mniejszy pewnie DOminikowy), ustawne bardzo, fajna lokalizacja, drugie piętro i cieszy mnie to, że wszystko będziemy robić po swojemu , tak jak nam się podoba. Pod blokiem przedszkole, gdzie pracuje moja mama, a Dominik idzie tam od września:)

    Mam nadzieję, że się wszystko uda:)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Hope,gratuluje ! To jednak szybko sie uwineliscie ze znalezieniem m :)))
    Super, to teraz sama radosc zostala :)
    --
    • CommentAuthorpatisska29
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    ojjj mi się tez marzy taki piękny i uroczy domek z bali :) drewniany i nie duży taki mój :):fierce:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Moya bo to chyba tak już jest, że gdy myślisz, że nic się nie znajdzie, że jest beznadziejnie nagle zmienia się wszystko o 360stopni ;)
    Za niedługo pewnie będę czynnie brać udział w tym wątku...choć to tylko 48 m ;) ale rady zawsze są cenne:)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Hope no super się poukładało :D Gratulacje.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    a powiedzcie jak takiego doradcę znaleźć? jestem z opolszczyzny,więc pewnie najbliższy w Opolu.jak to konkretnie wpisać?wystarczy "doradca finansowy"?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    DZiękuję,to jak olsnienie jakieś :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 20th 2015 zmieniony
     permalink
    popytaj znajomych, może kogoś polecą. Ja miałam już kilku i żadnego bym nie doradzała. Koleżanki dały mi namiary na sprawdzone osoby.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Hope gratulacje :)
    Super lokalizacja w takim wypadku u Was :)
    Ale powiem CI, że teraz to się zacznie :P chyba, że w zgodni całkowicie z M :D bo dla mnie to urządzanie to był koszmar :P
    Tyle się sprzeczaliśmy i dopiero M przystawał jak gdzieś mu powiedzieli, że na seerio to jest fajne rozwiązanie.
    Ja chciałam kabinę walk in a on, że nie za nic.. przyszedł pan od wykonczen, mowi ze fajnie, ze grzyba nie ma, siedliska wilgoci i R. od razu no racja, racja :P
    Wybieranie mebli, kafli - masakra :D na szczęście już za nami :P:P
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.