Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    _Asiula: Ja chciałam kabinę walk in a on, że nie za nic.. przyszedł pan od wykonczen, mowi ze fajnie, ze grzyba nie ma, siedliska wilgoci i R. od razu no racja, racja :P

    mojego meza na walk in nie udalo sie przekonac ani mnie ani wykonawcy
    a teraz sam mowi ze szkoda ze nie wzielismy jednak tamtej bo sprzatanie byloby latwiejsze (to jego dzialka) a cena pewnie podobna no i we dwoje byloby wygodniej :shamed:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Haha Asia, niestety pewnie dojdzie do zgrzytów ;) pierwszy zgrzyt łazienka, ja chcę białą albo kremową z akcentami fioletowymi (kolor,który uwielbiam), on chcę limonkowo-białą....;)

    A Wyco myślicie, które zestawienie lepsze?

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    dla mnie z fioletem wygrywa, bo zieleni nie trawie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    fiolet:D
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Jak dla mnie fiolet :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    jestem za zielonym - odważniejszy , no offence dziewczyny ale fiolet to takie 'bezpieczne' rozwiązanie:P
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Fiolet jak.nic!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Lily masz rację,że zieleń jest odważniejsza, zwłaszcza ta piękna nasycona, ale nie wiem czy szybko by się "nie znudziła".
    Mój maż też chciał łaziankę w zielonym kolorze, ale takim przygaszonym, nie zgodziłam się :P
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Zieleń: )
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    ta zielen jak dla mnie jest oczojebna, w takim zestawieniu bedzie ciezko cokolwiek zmienic a przy fiolecie mozna jednak sporo pokombinowac z dodatkami
    •  
      CommentAuthormegi163
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    miałam kiedyś łazienkę w fiolecie bo też uwielbiam ten kolor....ale nie byłam z niego zadowolona bo ciągle czułam jakieś zimno...ponuro...brudno.....teraz mam jasny kolor i dużo lepiej to wygląda może dlatego że optycznie wieksza wydaje się łazienka....
    Przy wyborze koloru do łazienki trzeba pamiętać że jeśli jest to pomieszczenie bez okien to kolor wyjdzie ciemniejszy niż na opakowaniu z farbą...:cry:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Zdania nieco podzielone :)
    Basita: Mój maż też chciał łaziankę w zielonym kolorze, ale takim przygaszonym, nie zgodziłam się :P


    Na taką zieleń też bym się nie zgodziła, nie lubię ciemnych, ponurych odcieni zieleni ale do takiego seledynu w łazience powoli się przekonuje:)))
    MrsHyde: ta zielen jak dla mnie jest oczojebna, w takim zestawieniu bedzie ciezko cokolwiek zmienic a przy fiolecie mozna jednak sporo pokombinowac z dodatkami


    Właśnie tylko ta oczojebna wchodzi w grę:)) inne kolory zieleni odpadają.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    moja corka miala oczojebny pomarancz w pokoiku wiec moze dlatego sie zrazilam
    ogolnie dosc ostre wyraczaste kolory sa wg mnie meczace na dluzsza mete, wydaje mi sie ze jednak takie duzo szybciej sie moga opatrzec
    poza tym moim zdaniem to lepiej dac neutralne plytki a tylko sciany machnac na jakis kolor, w razie czego jeden dzien i zmieniony wystroj
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    My planujemy mieszkanie zrobić w tonacji dość mdłej, bo ściany będą białe, jasno szare, gdzieś tam może zeby ocieplić będzie piasek jasny, więc w sumie fajnie będzie wchodzić do trochę żywszego pomieszczenia, ciemne panele w pokojach. Ten seledyn byłby złamany bielą, która byłaby jednak przewodnim kolorem w łazience i byłoby jej zdecydowanie więcej.
    No u mnie też żywe kolory nie wchodzą w grę do innych pomieszczeń :)

    ale to bardzo dobry pomysł:)
    MrsHyde: epiej dac neutralne plytki a tylko sciany machnac na jakis kolor, w razie czego jeden dzien i zmieniony wystroj
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    my mamy tak w obydwu lazienkach, neutralne plytki a sciana w kolorze
  1.  permalink
    Mi się obie wersje podobają. To zależy, jak kolor najbardziej Ci pasuje. Może spróbuj dłużej popatrzeć na jedną wersję, a potem to samo zrób z drugą i odpwiedz sobie na pytanie, który kolor najbardziej CIe wyciszył. No bo wkońcu w łazience powinno się odpoczywać. :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    ja bym poszła na kompromis i zrobiła z szarością lub beżem
    :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    Hepoligh a nie chcesz zrobić w jednym kolorze biała lub szara, a dodatki wstawić np w zieleni czy w fiolecie typu ręczniki czy nawet jakaś ozdób?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Hepoligh a nie chcesz zrobić w jednym kolorze biała lub szara, a dodatki wstawić np w zieleni czy w fiolecie typu ręczniki czy nawet jakaś ozdób?


    NIe podobają mi się takie łazienki, a beż to w ogóle odpada aktualnie widzę je wszędzie u znajomych,, w różnych instytucjach, nawet w przedszkolu w którym pracuje. Dlatego, mi się upatrizyła i szukam czegoś innego, oryginalnego
    :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    Ja mam fiolet ale taki cieplejszy :) więc polecam fiolet, do tej zieleni to kiepsko z dodatkami.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 21st 2015 zmieniony
     permalink
    kiepsko? a jasno żółty albo pomarańcz?:P
    ew. zimny błękit - ciekawe palety, zestawienia można sobie na pintereście poooglądac
    http://www.pinterest.com/beth_hendrick/tones-colors/
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Seledyn łączą też z fioletem, mnie akurat takie połączenie się nie podoba ale uważam, że do seledynowo-białej łazienki mozna wybracfajne dodatki od kremu przez pomarańcz do nawet krwistej czerwieni (oczywiście minimalnie).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    Bez owych tez nie lubię ale są kolory, które nigdy nie się nie nudzą. .. np biel złamaną szaroscia. Miałam łazienkę w kolorach zieleni i wiem, że miałam jej serdecznie dość.... teściowa moja ma znowu czerń z zielenią i tez ochydna.... do fioletu zaś zielen, pomarańcz i inne kolory jako dodatki ładnie pasują. Więc z wizualek jakie pokazałas mi się ta fioletowa podoba.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    Czy ma ktoś jakieś doswiadczenia z odnawianiem starych fug? Chcialabym to zrobić sama, to znaczy wydrapać nożykiem stare poszczerbione fugi w kuchni (sprawdzalam - da się) i położyć nowe. Myslicie, że dam radę sama? robił to ktoś może samodzielnie?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    Azja da się ale do tego potrzebny jest dłubak nożykiem możesz tylko poniszczyc kafelki. Potem trzeba odłuścić fugi i nałoży nowe do tego jest takie radełko/łyżka potrzebna do ladnych fug takich rowków.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z kupowaniem fototapety ?
    Jestem zielona w tym temacie a chcę kupić. Może macie sprawdzoną firmę, sklep? Najlepiej internetowy.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    ostatnio znalazłam www.obrazy.com.pl
    fototapety jeszcze stamtąd nie kupiliśmy, ale obraz z Machu Pichcu w Castoramie owszem i ekstra wygląda
    i właśnie na opakowaniu rogów był adres strony-pooglądałam i już urabiam M ;)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Ja myśłałam nad taką tapetą, za szkłem w kuchni zamiast płytek między gornymi, a dolnymi meblami. Jednak to chyba drogo wychodzi? a praktyczne chyba tez do końca nie jest...

    Ma ktoś białe meble w kuchni ? bo ja chciałabym ale trochę się boję jednak, że będzie wszystko na nich widać. Mam małe dziecko, nie raz wrzuci mi do zlewu kubek rozchlapując herbatę (na szczeście mamy takie meble, że nie widać;)) albo ubabra ręce i dotyka wszystkiego. Jak mam szafki myć co chwilę to ja dziękuje.....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Mam biale meble, lakier na wysoki polysk. Jestem b.zadowolina. i poiwem ci ze gdybym znowh brala to tez tylko biale. No i pamietaj, ja nie znosze sprzatac a tu mowje zenok sa ;)
    Nawet jesli musisz umyc bo cos sie uciapalo to sprzeta sie sekundowo. W starym mieszkaniu mialam fronty w kolorze waniliowym tyle ze takie jakby chropowate i to byla tragedia.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde ja myślę, że Ty właśnie lubisz sprzątać. Każde Twoje zdjęcie domu, wystroju bije taką perfekcją, że nie wierzę w to co mówisz.
    Poza tym jesteś nauczycielem, a ja dobrze znam to specyficzne środowisko też od kuchni (czyt. domu) , potrafię nauczycielkę wyłapać z tłumu :wink:
    Kurcze te na wysoki połysk to chyba drogie są? bo ja to wiecie...mam do zrobienia całe mieszkanie i funduszy jakiś kosmicznych na to nie ma:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Hope no ale foty ktore pokazuje to jakies okoloinprezowe wiec to inna bajka zupelnie ;)
    ja w domu gotuje i wypiekam, czasami cos porobie w celu upiekszenia a sprzata i prasuje maz .do perfekcyjnej pani domu mi daleko, ja raczej z tych co domowo rozpierdolnik a zawodowo poukladana jestem
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Hope ja mam w kuchni meble białe z mocnym fioletem.
    Fiolet na dole, białe na górze. I powiem Ci, że ślady po palcach (od otwierania szafek itp) widać mega na fiolecie. Białe luz.
    A nawet jeśli coś gdzieś to 2 sekundy, kawałek ręcznika papierowego, kropla wody i po sprawie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    No mnie wlasnie nasz stolarz przestrzegal ze jak lakier to najlepeij wysoki polysk i zeby nie isc w kolory bo to wlasnie kolory i ciemne fronty sa najbardziej pracowite
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    No teraz to ja też właśnie wiem i widzę :wink:
    Ale nas tak ten fiolet oczarował podczas wyboru, że nie mogliśmy się powstrzymać :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    A ja przeklinam dzień, w którym zdecydowałam się na meble z połyskiem. Mam szare. Wiecznie upieprzone, wiecznie z paluchami. Gdybym mogła, jeszcze dziś bym je zmieniła:neutral:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    My mamy białe na wysoki połysk i generalnie nie narzekam chociaż jak pada na nie słońce to widać każdą najmniejszą smugę
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Ja mam kuchnie od polnocy wiec slonca nie uswiadczysz.
    Za to pieknarnik mnie do szewskiej pasji doprowadza. Nimgo wyyzresz to juz upieprzony :/
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    TEORKA: Ale nas tak ten fiolet oczarował podczas wyboru, że nie mogliśmy się powstrzymać

    Teorka, a mogłabyś tę kuchnię tu wrzucić w wolnej chwili? Uwielbiam fiolet, w dodatku z białym i ciekawa jestem jak to w kuchni wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Ja mam w kuchni meble białe na gorze, na dole czarne. Wysoki połysk. Dodatkowo między gornymi a dolnymi szafkami ma fototapete tak jakby przykrytą szkłem hartowanym. Czyszczenie mebli - tak jak Teorka to pisala- trochę wody i ręcznik papierowy i juz. Czasem płynem do szyb myłam. Ale odkąd Mikołaj przyniósł mi mopa parowego tosprzatanie kuchni ( i nie tylko) to bajka :) raz, dwa, trzy i czysto. Kocham mojego mopa :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Nie będę oryginalna - kuchnię mam białą - w macie. Wiele zależy od tego, jak w pomieszczeniu pada światło,co zresztą napisała Hyde, bo u mnie trochę paluszków widać (okna na płd-wsch). Mimo to powtórzyłabym tę kolorystykę na pewno. Aaa - nawet uchwyty mam białe:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Dziewczyny a wrzuciłybyście zdjęcia Waszych białych kuchni?
    Ja właśnie przed tym tematem stoję i jestem przekonana do białej, inne mi się nie podobają, ale chyba taki "półmat" bym chciała, do tego drewniane blaty. Ma ktoś?
    Co do połysku to mam jasny krem teraz na wysoki połysk - ścianka i górne szafki, dolne matowe ciemny orzech w okleinie. Nie wymagają zbyt wiele zachodu, te na połysk płynem do szyb myję i jest ok. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2015 zmieniony
     permalink
    MyAngel: Teorka, a mogłabyś tę kuchnię tu wrzucić w wolnej chwili?


    Jasne :wink:
    Tylko od razu dodam, że kuchnia jest nieskończona.
    Teraz będziemy się pozbywać tych okropnych płytek pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami [zrobimy to co Kissek, tzn szkło hartowane plus fototapeta], zmieniać obicie na tym narożniku po lewej [już mamy kupiony ciemny szary materiał] no a kiedyś chcemy zmienić podłogę, bo jest okropna.
    Póki co niestety nie mamy funduszy, czasu i warunków w sensie z dwójką małych dzieci bez kuchni się nie da a wynieść się nie mamy gdzie, więc może kiedyś.
    I tak już kuchnia lepiej wygląda, bo te meble przed wymianą frontów były białe ze złotymi rzeźbieniami a ściany miały kolor perłowego różu, także pomału pomału staramy się jakiś jej wygląd inny nadać.

    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic


    Jak zrobimy tą fototapetę i narożnik to kiedyś wrzucę zdjęcie :wink:
    P.s ociekacz na naczynia jest już biały Ikeowski oraz inne różowe elementy poznikały :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Teo bardzo ładne mebelki:)

    Dziękuje za sugestie, które mnie przekonały, najprawdopodobniej kupimy białe meble ale jeszcze nie wiem czy mat czy połysk ;) i chcę całe białe tj zarówno dół jak i góra.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Teo fajowe kolorki, kafle rzeczywiście nie pasują, ale jak mówisz, że wszystko przed wami ;) Uwielbiam ten odcień fioletu.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Ja dodam, że moja kuchnia jest malutka i od północy, więc nie chcę z niej zrobić dziupli, białe meble, jasne ściany są, więc wskazane :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Białe meble w kuchni to było moje marzenie, mąż się nie zgodził :(
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo, powoli zrobicie wszystko, meble to jednak jeden z wiekszych wydatkow wiec najgorsze za wami

    Madzinka ja nie mam obecnych fot ale kuchnia po wprowadzeniu sie wygladala tak (foty na chwile byly)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2015 zmieniony
     permalink
    ALe cudnie:) jaka piękna podłoga, mąż ostatnio o takiej wspominał :)

    Wiecie co? ja chorowałam do przedpokoju na gres polerowany, u sąsiadów widziałam po remoncie i u znajomch niedawno. No a dziś się wyleczyłam totalnie! byłam dziś u tych sąsiadów po 2 miesiącach, a tam gres mimo, że czysty, porysowany i taki nieestetyczny. Sąsiadka ma w domu czysto, sprzata co chwile, dzieci nie mają, zwierząt też. Po prostu w szoku byłam, oni też rozczarowani mocno. Obcasy odpadają, a przecież ja to chciałam w przedpokoju.....:shocked: ciekawa jestem jak tych drugich znajomych sytuacja się będzie przedstawiać...chyba jednak zdecyduje się na płytki imitujące drewno (moi rodzice maja szare i bardzo sobie chwalą) i pociągne je aż to kuchni.
    COś takiego (gres polerowany) Macie z nim jakieś doświadczenia?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    hopelight: ALe cudnie:) jaka piękna podłoga, mąż ostatnio o takiej wspominał :)

    dzieki, podloga zwyczajna, woodentic ochra, zalezalo nam na podobienstwie z panelami jakie sa w salonie; w sumie to mialam ochote na my way ale nie bylo nas na nie stac


    hopelight: COś takiego (gres polerowany) Macie z nim jakieś doświadczenia?

    moja kuzynka ma z paradyza, przeklina swoja decyzje; raz ze wszystko na nich okrutnie znac i 2 razy dziennie ze szmata lata, dwa jej maly zarysowal juz nie pamietam jaka zabawka, trzy zostaly jej plamy bo nie zauwazyla i czegos tam od razu nie starla (nie wiem czy to byl sok jakis czy kawa)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: moja kuzynka ma z paradyza, przeklina swoja decyzje; raz ze wszystko na nich okrutnie znac i 2 razy dziennie ze szmata lata, dwa jej maly zarysowal juz nie pamietam jaka zabawka, trzy zostaly jej plamy bo nie zauwazyla i czegos tam od razu nie starla (nie wiem czy to byl sok jakis czy kawa)


    I to tylko potwierdza opinie internautów na innych forach, a więc ja sobie jednak daruje...
    Hyde masz ciemne panele? ja takie właśnie chce ale ponoć są mniej praktyczne niż jasne...:neutral:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.