Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja mam pytanie... mam dosc duze zuzycie wody w mieszkaniu i tak patrzylismy na licznik.. No i moja pralka (stara nie jest) bierze 100 litrow wody na pranie (na 40 stopniach), i sie zastanawiam nad kupnem nowoczesniejszej bo niedoplate za wode mam taka ze porazka. I czy sie moze orientujecie jak to jest z ta woda jak na instrukcji pisze np ze pobiera 40 litrow??
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Madzia co znaczy duże zużycie?
    Na starym mieszkaniu zużywalismy w 5 osób 22m3 a obecnie 12m3. ....

    Pralka miesięcznie potrafi zużyć ok 2m3 przy w miarę częstym praniu.


    Hyde u szklarza zamów. .. Ja przed świętami zamawiałam lustro u castoramie bo szklarz za to co chciałam wolał mi 300 a castorama 160
  2.  permalink
    Teraz mamy koniec roku wiec powiem ze mamy zurzycie na prawie 180 m3 na 4 osoby. Owszem mamy zmywarke, ale juz obliczylam ze wiecej bym zurzyla myjac recznie. Myjemy sie jak normalni ludzie, czasem naleje sobie pelna wannie wody, ale przeciez nie codziennie.
    Wychodzi jakies 15 m3 miesiecznie na 4 osoby... Moja sis tez ma u siebie 4 osoby i zuzywa niecale 8.. Wiec niewiem gdzie szukac tej wody....
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Madzia 180m3😨 chyba 18m3

    Treść doklejona: 02.01.15 10:48
    Madzik 8m3 hmmm U mnie codziennie się ktoś kapie, zmywarki idą 2 sztuki... jest nas 4 osoby i mamy dwie kuchnie... zużycie 12m3 uważam za idealne. Może być, że latem wzrośnie. ..
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ladybird76: Madzia 180m3😨 chyba 18m3

    Madzikk pisala o zuzyciu rocznym.

    madziik1983: Teraz mamy koniec roku wiec powiem ze mamy zurzycie na prawie 180 m3 na 4 osoby


    U nas jest ok 7/8 m3 na miesiac.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Madzik przy 4 osobach zuzywamy od 9 do 12m3 miesiecznie, srednio ok 7-8 pralek tygodniowo, codziennie zmywarka; jestes pewna ze nie macie problemow z cieknaca spluczka? mojej kuzynce kiedys taka delikatnie plynaca po sciankach sedesu woda niezla niedoplate zrobila


    Lady u nas jest jeden szklarz i to dupowy, jest firma - producent u krych bralismy lazienkowe ale ceny wysokie
    szukam tego typu lustra, tyle ze nizszego jednak bo biurko przy skosie stoi
    dsa
  3.  permalink
    180m3 rocznie czyli 15 miesiecznie. Nie cieknie mi spluczka bo jak nic nie robie to licznik stoi. Woda ze wc litrow na splukanie, zmywarka ok 30 litrow na zmywanie zwykle, pralka 100 litrow na pranie, czasem cos sie recznie pomyje bo nie wszystko myje w zmywarce, wiec zuzycie 15m3 miesiecznie jest dla mnie ogromne, a ze 3-4 lata temu nie mialam takiego. I patrzac na siostre ktoa maniecale 8 miesiecznie to kosmos.. no chyba ze faktycznie zmywarka nie jest jednak mega oszczedna... Wiec najbardziej obwiniam pralke... Normalnie ma dola z tego powodu, bo tyle kasy ze szok...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    az sprawdzilam w mojej pralce deklarowane zuzycie 48l na cykl
  4.  permalink
    No ja sprawdzic nie moge bo kupilam jakis czas temu i niewiem, ale jak czytam teraz ze twoja 48l a moja 100l to chyba jest juz spora roznica...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    a masz karte gwarancyjna albo gdziekolwiek widoczna nazwe? bo moglabys online zerknac, stare modele tez maja
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    pralka duzo wody ci zuzywa. ja mam ok 36 l na pranie mieszane, na niektore 72 l.
    -- ;
  5.  permalink
    No wlasnie wiec chyba dobra imwestycja bedzie kupno nowej, z ktora chcielismy poczekac az sprzedamy mieszkanie i kupimy nowe, ale Bog jeden wie kiedy to bedzie to moge i zdarzyc pralke splacic he he ;)
    Bauknecht wate 9575 - nie ma w necie nic.... kupilam po promocji na gieldzie wiec wiecie... Ale teraz sie szarpne na nowa ze sklepu..
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Szarpnac bylo w cudzyslowiu, bo troche tych oplat jest i mam kredyt jeszcze za remont mieszkania 500 zl..wiec dochodzi kolejny kredyt.., ale za rok mi sie zwroci za wode wiec zawsze to jakas wizja:D
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    marylove: A czego Wam brakuje w domku?
    Nam jeszcze sporo ale mamy motywację do szybkiej przeprowadzki, zdecydowanie. Dajemy sobie max dwa miesiące.
    Manga ten narożnik wzięłaś który pokazywałaś? W ogóle nie wiem gdzie szukać takich rzeczy, poza Ikeą. Przejrzałam np dziś w internecie ofertę Agata meble, no straszne, okrutne rzeczy tam sprzedają. Wiecie gdzie znajdę ładną, prosta, klasyczną kanapę trzyosobowaą do dajmy na to trzech i pół tys?...

    Mary też nam brakuje sporo. Np kanapy w salonie, ławy, stołu jadalnianego, krzeseł, barierki do schodów piwnicznych, lodówki, pralki, drzwi białych do naszej łazienki w sypialni, częściowo malowania itd...
    Trzeba posprzątać i ogarnięcie na zewnątrz - balkony, tarasy i schody wejściowe + ogrodzenie, kostka. No dużo roboty jest...
    Ale to chcieliśmy stopniowo robić. :wink:

    Narożnik inny, modułowy wzięliśmy + pufę, w tamtym nie dało się zlikwidowac podłokietnika na krótszym boku co sprawiało, że narożnik był zbyt mało pojemny jak na nasze potrzeby.
    MrsHyde: A wlasnie, bierzecie kanapy rozkladane czy po prostu ladne? Bo u mnie priorytetem byla przyzwoita powoerzchnia spania i komora na dodatkowa posciel. Nie mamy pokoju goscinnego i jak ktos u nas nocuje to w salonie wlasnie. Taka kanape to dopiero problem byl kupic :/

    Ja patrzę na narożniki z funkcją spania i schowania pościeli + zdejmowaną, zmywalną tapicerkę.
    MrsHyde: A ja z innym pytaniem, nie kojazycie sklepu online zlustarmi na toaletke? Nie chce nic retro,, jakies w miare nowoczesne, najlepiej lamane na 3, ewentualnie stojace dwustronne blizej dalej. No i cena do 60-70zl max
    Juz sie nawet zaczelam zastanawiac czy nie zamowic w jakiejs firmie robiacej lustra bo nic mi w oko jak net przegladalam nie wpadll

    Hydzia a patrzyłaś na e-lustra.pl?
    Ja tam sobie skonfigurowałam lustro do łazienki. Jestem bardzo zadowolona. Tylko nei wiem czy takie dzielone tam robią - przeglądnij, może dopytaj - może mają gotowca.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Jeżeli ktoś ma alergika w domu, to odradzam ogrzewanie podłogowe- cały ten syf idzie w górę .
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    mangaa: Hydzia a patrzyłaś na e-lustra.pl?
    Ja tam sobie skonfigurowałam lustro do łazienki. Jestem bardzo zadowolona. Tylko nei wiem czy takie dzielone tam robią - przeglądnij, może dopytaj - może mają gotowca.


    dzieki, przejrze
    na razie allegro, ikea i jakies takie strony ktore mi w google grafika wyrzucilo
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Mary a jaka wielkość kanapy Cię inetresuje?
    Sprawdź sobie ofertę na bizzarto.com :) Fajna, w sensie prosta i nieudziwniona jest kolekcja Barra. To są dystemy modułowe, więc możecie sobie wybrać z różnych elementów to co chcecie.
    Tylko nie mam pojęcia jak z ceną, ale możesz sobie zadzwonić do salonu i zapytać jak Cię coś zainetresuje. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: A wlasnie, bierzecie kanapy rozkladane czy po prostu ladne?

    Ja chce ładną i chętnie na nóżkach, niekoniecznie rozkładaną. Pierwsze parę lat pokój gościnny będzie w jednym z dzieciowych pokoi, potem i tak będę kłaść gości w sypialni naszej albo jakoś u dzieci. Często mamy gości z nocowaniem i mam dosyć lokowania ich w salonie :wink:
    mangaa: Mary też nam brakuje sporo. Np kanapy w salonie, ławy, stołu jadalnianego, krzeseł, barierki do schodów piwnicznych, lodówki, pralki, drzwi białych do naszej łazienki w sypialni, częściowo malowania itd...
    Trzeba posprzątać i ogarnięcie na zewnątrz - balkony, tarasy i schody wejściowe + ogrodzenie, kostka. No dużo roboty jest...
    Ale to chcieliśmy stopniowo robić. :wink:

    Aaa nie, no to u Was w zasadzie kosmetyka :smile: U nas wykańczają się łazienki, no i podłogi jeszcze tzn panele i płytki, drzwi i schody - takie grubsze rzeczy jeszcze. O meblach nie mówię nawet, o lampach też nie chcę mi się teraz myśleć, będę szukać na spokojnie już później.
    A swoją droga to takie lampy jak chcę, to nigdzie nie mogę znaleźć tylko znowu w ikei. Kurcze nie chcę mieć całego domu from ikea :/ ale nawet nie wiem co wpisać w wyszukiwarkę sklepu z lampami żeby znaleźć coś podobnego, o w tym stylu
    Manga dzięki za namiar na ten sklep Bizarto. Barra jest idealna! tylko zaczęłam się zastanawiać czy ja potrafię kupić sofę bez pomacania jej...hmm. A wielkość - do 2,5 m szerokości. Ale jeszcze muszę pomierzyć ten nasz salon.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Mary ale Bizzarto ma normalnie salony w całej PL. Więc sprawdź sobie najbliższy Wam, zadzwoń i zapytaj co i jak. Może mają wystawioną tę Barrę.
    Ja widziałam nasz narożnik w salonie właśnie. Porządnie to wszystko wygląda, ale jak będzie z użytkowaniem to zobaczymy...
    A i jeszcze będę potrzebowała Waszych porad/sugestii co do opcji którą wybrać. Ale musze to nanieść jakoś na rzut naszego salonu by było wiadomo o co chodzi.:wink:

    Jeśli do 250cm to masz 3 elementy Barry - 90+65+90. Ciekawe jak by to wyszło cenowo.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    jeżynka: Jeżeli ktoś ma alergika w domu, to odradzam ogrzewanie podłogowe- cały ten syf idzie w górę .



    Jezynka poczytaj dokładnie o ogrzewaniu podłogowym bo to co piszesz to nie jest prawdą. ..
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja największy syf na skórze (mam AZS) mam własnie jak zaczynają grzac kaloryfery...
    Kończy się sezon, pomimo wiosny mam spokój.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Manga Witaj w klubie. .. AZS wychodzi mi na buzi.... masakra. Advantan to najskuteczniejszy lek w nieliczni świąd. Obecnie mam spokój z buzia i nie wiem czy to nie zasługa ogrzewania w połączeniu z odpowiednim kremem ivostin
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja mam też niestety na buzi i szyi ale też przedramiona... Dziadostwo.
    Ja liczę, że właśnie po przeprowadzce będę miała trochę spokoju w sezonie grzewczym.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Naczytałam się troszkę o podłogowce i szczerze to tak naprawdę nie znalazłam złych opinii wręcz przeciwnie, że dla alergików jest to najlepsze rozwiązanie. ... ciesze się też, że tylko 3 pokoje u mnie bez podlogowki. .... Żałuję jeszcze, że np na gorze 2 garderoby mają jedną regulacje temperatury a nie oddzielnie. Z jednego pomieszczenia wcale nie korzystamy wiec tam przykrecilismy obieg aby grzał tyle co wcale....
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    A czy ktoras z was robila moze podlacze sciekow z wanny/brodzika do spluczki wc?
    Przede mna remont lazienki i bardzo jestem zainteresowana takim rozwiazaniem.choc nie wiem czy to technicznie wykonalne
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Us tez o tym czytałam. ... ciekawe...
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Podłącza do ścieków z wanny nie mam, ale wiem (bo się tym interesowaliśmy na etapie instalacji), że można założyć pod dachem zbiornik na deszczówkę i ta woda może iść do spłuczek.
    Tylko trzeba mieć drugą instalację puszczoną, w sumie po prostu druga rurka. ;)
    My mamy taką instalację, bo chcemy podłączyć spłuczki pod naszą studnię chłonną i zbiornik na wodę, który mamy obok studni, w piwnicy pompa pompowałaby wodę drugim obiegiem do spłuczek. Ale to tak na przyszłość, bo na razie to w ogóle musimy dokończyć to nasze odwodnienie działki. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kurcze dziewczyny mam dylemat...szukamy mieszkania (chcemy kupić) no i rozlgądamy się. Na razie jakoś nic nam się nie podoba, a jak już to cena nie bardzo. Dziś dodali ogłoszenie o mieszkaniu 36,5 m2 . Kuchnia pięknie zabudowana,2 pokoje, łazienka wszystko aż ślni (po remoncie i widać, że był wysokim kosztem dość). No ale metraż mnie trochę martwi...teraz wynajmujemy 50 m 2 i ledwo się mieścimy we trójkę....poszłybyście ogladać czy dałybyście sobie spokój? nie wyobrażam sobie drugiego dziecka na takim metrażu...:( dotychczas patrzyłam na mieszkania nie mniejsze niż 42 m2 ale to mnie oczarowało.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Hope mieszkam 38 m2 dwa pokoje ..da się ale.....wolala bym trzy pokoje. ..choc by tak jak u nas sa w bloku 47 m2...dzis dostalam szału chcialam pospac ale sie nie dalo bo mlodszy latał po mojej głowie...zabawki wszędzie. ...depresja to mało powiedziane...zalezy jaki macie budżet ja bym teraz cofajac sie o 9 lat jednak szukala 3 pokoi...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Hopelight na takie mieszkanie bym sie nie pisala nawet na ogladanie, to raczej dla singla mieszkanie niz dla rodziny
    my mielismy 44m2 - i na tym metrazu "duzy" pokoj niespelna 12m2 plus 2 male (z czego jeden mial ok 5m2) i byl taki scisk jak cholera przy 2 dzieci - szukalismy mieszkania ok 90m2 jak sie okazalo ze przy takich cenach jak u nas to na dom bedzie
    jesli planujecie jeszcze jedno dziecko to ja bym szukala koniecznie 3 pokoi i metrazu powyzej 54m, pamietaj dzieciaki rosna, warto zeby kazde mialo swoj kat, spokojnie biurko postawic no i zeby caly czas sobie na glowie nie siedziec
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na mieszkanie poniżej 45m2. Teraz mam 53 i dwa pokoje (jeden dzieci, drugi nasz/wspólny/dzienny), wszystko bym dała za osobną sypialnię, nawet maleńką.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Hepolight to kiszka nie mieszkanie bo można się ukisic na takim metrażu. Nie zachwycałabym się tym jak jest zrobione ale tym ile ma m2. Mieszkałam 18 lat w 60 m2 i było nam i tak ciasno. Przez ostatnie dwa lata na 53... ehhh teraz mamy 115 i 35 od mamy części mieszkalnej i jest w sam raz... Szukaj dalej...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Mam nowy cel N ten rok związany z domem...
    Musimy z mężem obsadzić garaż na bloczki chyba fundamentowych a do tego chcemy aurę wyłożyć pewne fragmenty terenu przed domem np tam gdzie samochody mają parkować czy przed wejściem. Kostka za droga a azur ładnie będzie komponował się z trawa z nim sasiadujaca. Poza tym musimy dorobić wejście z kostki dodatkowe do domu .... no i trawa, trawa, trawa... duuuzo trawy :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Hope ja się zgadzam z dziewczynami. W życiu bym takiego małego mieszkania nie kupiła. Poza tym te pokoje to muszą być mega klitkami, bo my kiedyś kawalerkę 34m2 wynajmowaliśmy i pamiętam ile było miejsca oraz nie wyobrażam sobie tego na pokoje dzielić :shocked:

    My kupiliśmy mieszkanie 3 lata temu. I z tego co kojarzę miedzy 40 metrami a 60 wcale nie było ogromnych różnic cenowych.
    My kupiliśmy 80m2 i dzisiaj pomału nam się ciasno robi. W sensie bo mieszkanie duże owszem ale pokoje trzy. Zamiast czterech, które na tym metrażu inni mają (nasze było przez poprzednich właść przerabiane). I fakt, mamy bardzo duży salon, ogromną (jak na blok) kuchnię etc ale czwarty pokój by się przydał jednak.

    Dla mnie 3 pokoje to minimum jest. Zwłaszcza jak się ma dziecko/dzieci.
    Także ja bym tej klitki Hope w życiu nie kupiła.
    Sprawdźcie sobie, że mieszkania o 15m2 wieksze będą praktycznie w podobnej cenie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Ladybird76: Musimy z mężem obsadzić garaż na bloczki chyba fundamentowych

    a to nie jest tak ze jak postawicie go na bloczkach to bedziecie musieli juz do podatku podac i za niego placic/ kiedys tak bylo wiec zorientuj sie jak to jest teraz bo niestety za tego typu pom.gospodarcze i garaze podatek jest czesto gesto wyzszy niz za dom mieszkalny
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny za oświecenie. Jednak nie będziemy go oglądać. Wolę mieszkanie sobie pomalutku wyremontować i mieć większe niż takie malutkie.

    Także szukamy dalej.....minimum 45 m2.
    115 brzmiałoby super;) ale na razie to nie realne, teściowa ma dom kilkuletni 300m2 (stoi pusty, namawiają nas na zamieszkanie tam) ale to już dla mnie przesada:wink: nie lubię takich wielkich powierzchni, poza tym wiadomo...to teściow...a koszty dojazdów i utrzymania takiego domu są duże.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    wyremontowanie starego domu moze kosztowac tyle co postawienie i urzadzenie nowego ale jak piszesz ze on kilkuletni to moze nie jest tak zle i np byscie mogli sobie pietro zrobic dla siebie z odzielnym wejsciem?

    hopelight: Także szukamy dalej.....minimum 45 m2.

    szukajcie lepiej minimum 54 bo na 45 to 3 pokoje to sa klitki nad klitkami
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: wyremontowanie starego domu moze kosztowac tyle co postawienie i urzadzenie nowego ale jak piszesz ze on kilkuletni to moze nie jest tak zle i np byscie mogli sobie pietro zrobic dla siebie z odzielnym wejsciem?


    Hyde to nie jest dom do remontu, jest on zrobiony dość nowocześnie wysokim kosztem, nie ma tam nic do zrobienia na chwilę obecną. Teściowe nie próznowali dlatego trochę im szkoda, że stoi pusty od dwóch miesięcy. Ja jednak nie chcę tam nic ruszać bo Ł. ma jeszcze 3 rodzeństwa (z czego dwoje to nastolatki) i wiecie jak to jest....no zawikłane to wszystko :wink: zrobisz, a potem ktoś Ci powie, że jednak to nie Twoje. Do tego dojazdy do pracy, przedszkola itp. też kosztują. No wiecie...mam zasadę, że lepiej mniejsze, a swoje:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    ciasne, ale wlasne, tez wychodze z takiego zalozenia.

    Treść doklejona: 03.01.15 17:10
    hope, popatrz przy kupnie mieszkania na takie rzeczy jak: infrastruktura - dojazd srodkami komuniakcji miejskiej, apteki, szkoly, przedszkola, parki, takie tam.
    pietro - peirwsze, drugie - najbardziej chodliwe i osiagaja pozniej w razie w najlepsze ceny.
    ewentualna winda.
    czynsz - jak na rynku wtornym to czynsz czasem jest masakrycznie duzy - wielka plyta, czasem nawet licznikow nie ma, tylko kaloryfery rozlicza sie wspolnie, np. te lazienkowe.
    balkon, chocby maly, ale balkon musowo, wg mnie.
    jaki rok, wazne kiedy instalacja kladziona.
    wtorne - placisz podatek pcc, w deweloperce - nie, ale niestety trzeba wyremontowac. z tym ze czesto ceny deweloperki+ zrobienie i tak bedzie tansze niz takie samo mieszkanie pod klucz juz zrobione przez kogos.
    ja bym na te rzeczy zwrocila uwage.
    a metraz to jak dziecwzyny pisza - 50 m minimum na 2 pokoje. chyba ze ten trzeci to salon z aneksem.
    ja mam sama 50 m, 2 pokoje + osobna kuchnia. i fakt, ze jeden pokoj by sie przydal. kuchnia jest dosc spora, bo jakies 12m2, ale pokoj dziecka juz 10 m2 i klita na maksa.
    ja osobiscie wole miec 2 pokoje ale sensowne niz 3 pokoje na 50 m, przez co 2 na pewno beda ok 10 m. to malo. i ciasno.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Hope no to jesli wchodzi splacanie rodzenstwa w gre to sie nie dziwie, ja myslalam zze to tylko dla was opcja jest; coz ja wychodze z zalozenia ze z rodzina to najlepiej na obrazku i na taki uklad tez nigdy bym nie poszla. CO innego gdyby ten dom zostal przepisany na was wtedy gra warta swieczki by byla

    i tak jak Ewa pisze, warto poszukac - ostatnio widzialam ogloszenie w serwisie lokalnym i mieszkania 48m2 na 1pietrze byly praktycznie w tej samej cenie co 70m na 3 pietrze. A bywa i tak ze ktos wyjezdza za granice i chce szybko sprzedac to i cena bedzie nizsza. Zreszta czasami warto kupic nawet mieszkanie do remontu, wtedy zrobisz sobie idealnie pod siebie i bedziesz pewna jakich materialow uzylas

    Treść doklejona: 03.01.15 17:21
    u nas w nowym budownictwie 3 pokoje sa dopiero powyzej 60m2, mniejszy metraz to 2 pokoje a zeby miec 4 pokoje to od 85m2 w gore
  6.  permalink
    Hope - no way 34m... kolezanka takie wynajmuje kawalerke i ja podziekuje.. Dla singla owszem ale nie dla rodziny z dzieckiem-dziecmi.
    Moja sis ma 39 m i mieszka w jednym pokoju z mama a w drugim druga siostra z synem (tak wyszlo). Kuchnia to klitka, lazienka ujdzie...
    Ja mam 46 m. Pokoje nawet duze ale niestety mieszkam z tata.. Ale nawet, ze nam we trojke byloby ciezko w tym ukladzie i tez mi sie marzy sypialnia, szczegolnie, ze bede musiala wrocic do pracy na nocki. U nas sa fajne mieszkanie 52m a jeden pokoj jest przejsciowy.
    No i roznica w cenie miedzy 4 pietrem a 1 jest zdecydowania w niskich blokach.
    Mieszkanie z tesciami?? - never!!:devil:

    Treść doklejona: 03.01.15 20:28
    I koniecznie balkon!!
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Oj tam trochę demonizujecie to mieszkanie z teściami :P wszystko ma swoje plusy i minusy, mieszkamy z teściami i szybko się to nie zmieni. Mamy osobne kuchnie, łazienki, pokoje, dom jest podzielony na części dla nich i dla nas. I może nie czuję się tak swobodnie jak u siebie, ale dziś chora jestem teściowa ugotowała więcej obiadu żebym się nie musiała męczyć, dzieckiem się zajmie jak muszę wyskoczyć do sklepu czy do lekarza, teść zawsze mi coś naprawi jak się zepsuje, wszystko w ogrodzie robi, opłaty dzielimy na pół mimo iż my więcej prądu i wody zużywany (teściowie twierdzą że póki pracują tak będzie). W tym roku teściowa idzie na emeryturę i czekam na to bardzo bardzo, wreszcie skończy się kombinowanie co z dzieckiem zrobić kiedy chore jest. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Może kiedyś się wyprowadzimy, jak już zgromadzimy odpowiednią ilość pieniędzy, żeby coś kupić bez kredytu. Póki co dobrze jest :D

    Ale żeby nie było takiego offtopu to 38 metrów to mniej niż teraz mamy dla siebie, minimum 60 metrów szczególnie przy dwójce dzieci i balkon albo suszarka do prania :D
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Wynajmowalam kilka lat wstecz 38m2...
    !ieszkanie cudne,przytulne,cieplutkie.ale bylam sama z dwojka przedszkolakow.
    Dla pelnej rodziny nigdy!
    Teraz mam 3pok,63m2 i jest w sam raz.sypialnie mam z mala,jak podrosnie to jej odstapimy.
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    My mieszkamy na 56m- pokoj z aneksem 22m, sypialnia 12, pokoj dzieci 8m i juz jest mega ciasno, choc mieszkanie fajne. Teraz trzeci dzidzius w drodze i ponizej 80m nawet nie patrzymy.
    Znalezlismy 87m, 4 pokoje, 2 pelne łazienki, ale 3 pietro bez windy. No i to trzecie pietro to jedyny minus, ale przez najblizsze 5 lat bedziemy sie z dzieciakami meczyc wchodzac po schodach
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    No my trzeciego dziecka bankowo nie planujemy ;) a jak już to gdyby się męża marzenie spełniło o budowie domu (mamy działkęna dobry początek ;D haha). No ale to dalekie plany i na 99% trzeciego potomka nie będzie. Także może nie będzie źle na około 50m2. Czerwinko nie myślicie o zmianie mieszkania?wiem, że w Wawie ceny kosmiczne, bo kuzynka szuka teraz.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  7.  permalink
    No jak sie ma fajnych tesciow to oki ;) Ja to bym z moja tesciowa za chiny mieszkac nie chciala.. owszem ugotuje i sprzatnie, ale poza tym siedziala non stop w u nas w pokoju (mieszkalam tam majac remont u siebie 3 miesiace). NIe moglismy posiedziec sami, pogadac nie mowiac juz o innych rzeczach... Odpada...
    Tez bym chciala miec z 60 m ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    a propos mieszkan jest taka seria w tv o najdrozszych apartamentach w polsce. Omawiali wroclawski Sky Tower, ostatanio bylo o warszawskim apartamentowcu na zlotej 44.
    Nie pamietam dobrze, ale tam za m2 bodajze bylo ok 30 tys zl. Ale najleszy byl czynsz, bo czynsz wynosi 3000 zl miesiecznie. sam czynsz utrzymania powierzchni wspolnej itd, bez rachunkow zuzycia;-P Ekstra, nie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    ja nie chcialabym mieszkac ani z wlasnymi rodzicami ani z tesciami, uwazam ze malzenstwa jednak powinny mieszkac same ze swoimi dziecmi
    m.in dlatego po slubie zamieszkalismy w domu kuzynki, ktora na stale jest w USA> i nic to ze rachunki za prad i ogrzewanie (stare instalacje) kosztowaly wiecej niz zarabialam ale bylismy na swoim, docieralismy sie i poznawalismy bez swiadkow


    hopelight: jak już to gdyby się męża marzenie spełniło o budowie domu (mamy działkęna dobry początek ;D haha). No ale to dalekie plany

    Hope macie w takim razie baaaaardzo duzo. Nie wiem w jakim rejonie kraju mieszkacie ale czasami pobudowac dom wcale nie wychodzi drozej niz kupic nowe mieszkanie. My wlasnei chcielismy nasza 44m klitke zmienic na dwa razy wieksze i przezylismy szok bo mieszkanie bodajze 95m2 z przypisanym do niego garazem kosztowalo 315tys w stanie developerskim. I wlasnie tak narodzil sie pomysl budowy bo mielismy dzialke. Czasami trzeba sobie przekalkulowac na zimno - wykonczenie takiego mieszkania pociagneloby za soba podobne koszty jak wykonczenie domu a poza tym czynsz miesieczny wynosil ok 700zl plus media (w tym na bank doplata do ogrzewania bo ja musze miec cieplo) czuli w skali roku rachunek za sam czynsz wynioslby nas ponad 8tys. prad i woda porownywalnie tyle ze ja za ogrzewanie domu, podatek, porzadne ubezpieczenie etc nie wydaje rocznie polowy tej sumy ktora musialabym placic rocznie mieszkajac w bloku
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Mieszkałam rok z teściami, mieszkam obecnie z mama i wiem, że się da... kwestia podejścia do życia.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Hope oczywiści myślimy i nawet szukaliśm ale niesty ukradli nam samochód i znów uwiazalam sie na 4 lata ... samochód musimy mieć z roznych względów. Chcemy segment pod Warszawą ceny okolo 500 tys do wykończenia lub okolo 700 tys wykonczony do 140 m2 użytkowej. U nas trzeci maluch w planie...wiec zmienić i tak lokum musimy i chcemy :) Choc jak wracam z działki ;) dom trzy pietrowy ;) okolo 160 m2 to kocham moje 37 m2
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.