Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    MrsHyde: szum w grzejnikach czy zmywarki na dole jak drzwi do sypialni zamkniete takze tego... jestem strasznym nadwrazliwcem
    --

    no to z reku byś nie wytrzymała. dodatkowo tymi rurami się mocno niesie hałas (rozmowy, itp)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Madziauk bardzo ładny domek:)
    `
    My chyba będziemy malować wszystko na biało dopóki się nie zdecydujemy co chcemy...Tylko nie chciałabym czystej bieli, ale lekko przełamanej szarym. Możecie coś polecić?
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Teraz oby ktos go docenil i pokochal jak my :)

    Ladybird - o ile pamietam dobrze, to kolor ciemna czekolada na jesionie. Mamy okna wenge z meranti i chcialam dobrac pod okna ;) Reszta domu miala byc jasna, umeblowanie w stylu skandynawskim. No ale do tego nie doszlo. Teraz urzadzamy nasze male 4 katy w Londynie. Powoli do przodu.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde Ja szumu pozbywam się w grzejnikach pozbywa się przez ich lekkie przykrecenie. U mnie tylko tak jest w tych łazienkowych.

    Treść doklejona: 04.12.14 07:36
    Madziu to u mnie inny... chyba merbau ale pewna juz nie jestem.

    Manga krzesła byłaś oglądać w Max Flizie?


    Czy któraś z Was ma roletki plisy te do przesuwania góra -dół? Jak się sprawdzają? Nie wiem jakie mam zamontować bo ścianka boczna jest bardzo blisko a więc kaseta będzie ją niszczył no i okna całego nie otworze :(

    Tak by to wyglądało
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Lady ja mam plisy w kuchni i w sypialni, jestem b.zadowolona. Duzo bardziej niz z rolet dzien-noc u dzieciakow
    Tyle ze jak robilismy montaz rolet po wprowadzeniu sie to plisy byly w jakis niebotycznych cenach bo to nowosc a teraz to juz ceny fajnie spadly (dla porownania wtedy okno w sypialni kosztowaloby prawie 1,8tys a w zeszlym roku zaplacilismy 600z haczykiem)

    U mnie kasetka tak obrabia sciane u mlodej niestety, nie przewidzielismy tego przed zamowieniem, na szczescie mloda rzadko otwiera na osciez, raczej uchylnie


    ps.
    jasne ze idzie wyciszyc szum grzejnikow przez ich przykrecenie tyle ze jak przykrecisz u nas do etapu bezszumowego to juz nie grzeja :P

    Treść doklejona: 04.12.14 08:07
    ps2. jakos dziwnie ta kasetka na zdjeciu jest zamontowana, u nas przylega idealnie do okna, nie ma zadnych haczykow
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Hyde na zdjęciu to nie moje okno :) wiec ryra mnie to jak u mocowana i taśma się chyba odkleila. ...
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    MrsHyde: jestem strasznym nadwrazliwcem

    Mam tak samo, nawet tykanie zegara mi przeszkadza.
    Ladybird76: Czy któraś z Was ma roletki plisy

    Jeszcze nie, ale zamierzam je zamontować chyba w każdym pomieszczeniu. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia :wink:
    --
  2.  permalink
    Ja mam plisy w wielu oknach, wg mnie to najlepsze rozwiązanie
    Na chwilę wam pokażę moje, sa na prawde funkcjonalne i nie mają tej paskudnej kasety
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Ciesze się, że mają one pozytywne opinie... Balam się ich troszkę :)

    Czy przy dużym oknie Szczypta masz dzielone na dwa razy czy na raz? Chodzi mi o podział na jednej szybie....

    Treść doklejona: 04.12.14 13:15
    Pozostaje kwestia koloru czego nie znoszę jeszcze bardziej. Iść w szarość, kolor ram czy jasne ehhhh

    Treść doklejona: 04.12.14 13:18
    Pytanie jeszcze moje.... macie ze sznurkiem czy z tym języczkiem?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    ja mam z jezyczkiem
    w kuchni mam srebrne a w sypialni szare ale ze wzorem

    dsa

    Treść doklejona: 04.12.14 13:59
    jeszcze dodam ze szczegolnie lubie wersje kuchenna, mam dosc blisko sasiada i jakby staneli u nich na dzialce przy plocie to by mi w gary przy normalnych roletach zagladali a tak to odslaniam od gory tyle zeby bylo widno :D
  3.  permalink
    Lady- nie za bardzo rozumiej z tym podziałem? Ma jednej szybie jedna roleta
    Ja tez mam z języczkiem
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Wczoraj oglądałam srebrne połyskujące i wpadające w złoto. .. kolory super...

    Szczypta jak znajdę to wstawię o co mi chodzi....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Elfiko to moze tym bardziej zagadaj z architektem czy nie ma jakis znajomosci albo zeby ci chciiaz podpowiedzial gdzie po kolei i po co isc
    ja zarowno w starostwie po mapy jak i w UM bylam 1 raz - nim znalazlam architekta, tak mi podneisli cisnienie ze stwierdzilam ze sie wykoncze samymi spotkaniami z urzednikami, poza tym tak jak pisalam nie jestem czasowa w godzinach dzialania urzedow
    nasz nam za te 500zl to nawet ustalenia z PGE i MpWiK zrobil
  4.  permalink
    ja załatwiałam wszytsko sama, wg mnie to wcale nie jest jakies mega skomplikowane
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    no u nas byla koniecznosc odstepstwa ministerialnego (waska dzialka, odsuniecie tylko 1,5m od granicy z sasiadem) wiec sprawa nie byla prosta
    przy pierwszej wizycie w UM uslyszalam ze nie mam szansy na PNB a ze dodatkowo trafilam na mega niesympatycznych ludzi to juz szczegol (potem maz jak poszedl zglosic o odbior to tez mial "przyjemnosc" z ta pania)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Elfika też sama ogarniam a wszędzie miałam pod górkę. .. Miałam problem z tauronem i z gazownia, wodociągi tez łatwe nie były. Komina ze uparci ehhh... nalatałam się, naprosiłam... sąsiadka robiła mi pod górkę. .. przebrnelam jednak przez to wszystko sama... wszystko się da a jak się troszkę uśmiechnie do urzędniczek to wiele ci pomogą albo nawet podpowiedzą.

    Hyde mi groziło brak prądu i gazu.... sąsiadka robiła pod górkę. Projektant działający dla taurona to myślałam, że na spotkaniu z moja sąsiadka (byłam i Ja) wyjdzie z siebie i Ja udusi. Spokój, spokój i raz jeszcze spokój oraz grzeczne podejście nawet do tych nieznośny.

    Treść doklejona: 04.12.14 23:11
    Teraz ogarniam oddanie budynku do użytkowania. Na razie musiałam jeszcze załatwić zmianę zagospodarowania terenu a mianowicie skarpy. Na szczęście ta zmiana jest zaliczana do nie istotnych jako, że tarasy u mnie są na gruncie i z kostki.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Elfika zatem siły i wytrwałości.... no i bezproblemowego przebrniecia przez papierologie jak i cała budowę...
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Elfiko, dasz radę- ja też wszystko sama robiłam - cała budowa na mojej głowie, wybory wykonawców, projekty wnętrz nawet już sobie sama ogarnęłam (mogę Ci podać fajny program do tego). Na pewno przybyło mi siwych włosów (na szczęście farbuję, więc w oczy nie kole;)) ale kocham ten dom i jest bardzo bardzo mój:)



    Powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Aneta pochwal się fotami :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    aneta, podaj ten program, prosze :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Ja również poproszę o program :wink:
    A macie może zanotowane ile Was kominek wyniósł? Bo ja dziś dostałam kalkulację i mało nie padłam choć siedziałam :wink:
    Chodzi mi o całość z zabudową.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Nas całość wyniosła 13.500zł. Wkład narożny firmy Bef Optim V6, plus kamień (marmur berccia) i robocina oczywiście. W cenie wkładu mieliśmy wszystkie potrzebne elementy do montażu.
    Kinga, jaki Wam wyszedł koszt?
    .
    U mnie niestety nie mam zachowanej tej kolejności.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    u mnie tez ta kolejnosc nie jest zachowana; przy wymiarze bodajze 4,5x2,7 mamy tak
    na dluzszej scianie od lewej mamy lodowke - piekarnik - szafke/krotki blat - plyte grzewcza - narozny zlew i na krotkiej scianie juz tylko blat roboczy (tam jest m.in zmywarka)

    das
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Nam całość wyniosła 10700zł, z wkładem narożnym.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    U mnie kolejność została zachowana z wykluczeniem piekarnika bo mam po lewej stronie w zabudowie. Z wracałam mocno na to uwagę i ciesz się z tego układu co mam. Przydałby sie jeszcze jeden blat 2 metry :) Młoda jak pomaga to zajmuje dużo miejsca i na szczęście dzieli nas zlew:)

    Treść doklejona: 05.12.14 14:21
    King u mnie sam kominek tzn wkład Basia 15 kW z Kratek to 3tys. Plus montaż i pozostałe potrzebne rzeczy to 3,5 tys. Cena wg mnie super jak na taki kominek.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    U nas sam wkład kosztował nas 9tys. Oj długo spałam z myślą,czy brać ten czy jednak zwykły(nie narożny).
    Hyde mam w kuchni podobnie,początek taki sam - lodówka,słupek z piekarnikiem i mikrofalą, blat (szuflady),indukcja, blat i zlew pod oknem. Tam gdzie Ty masz stolik u nas jest długi blat roboczy z dwoma rządami szuflad.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    nasz uklad tez mi sie sprawdza, zwlaszcza przy wyjmowaniu z piekarnika. zlew uwazam ze jest idealnie usytuowany bo blisko do plyty i do zmywary; ale blatu roboczego mimo ze wyszlo ponad 2 metry to i tak mi malo :D na szczescie jest jeszcze stol na ktorym mozna spokojnie walkowac ciacho
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Minus mojej kuchni, to brak stołu,nawet małego:(
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    czyli te normalne posilki jadacie przy blacie roboczym czy w jadalni?
    my w poprzednim mieszkaniu nie mielismy stolu ale na wolnostojacej szafce byl wiekszy blad (szerszy i dluzszy sporo) i robila za stol, mozna bylo nawet stolk niezle wsunac
    teraz stol w kuchni to bylo takie must have, mimo ze salon za winklem to jakos srednio wyobrazam sobie latanie z kazdym posilkiem i roozkladanie serwet/podkladek itp; zreszta ja baaaardzo lubie przebywac w kuchni, czasami nawet siadam kawe wypic i klasowki tam sprawdzic ;)
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    My jeszcze nie mieszkamy, dopiero wykańczamy. (mieszkamy za granicą) Planujemy a styczniu się wprowadzić,jak będziemy na urlopie. Zobaczymy jak to wyjdzie nam w praniu;)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
  5.  permalink
    a ja mam stół w kuchni a jemy zawsze w salunie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    kazde sniadanie i kolacje?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    U mnie a raczej u mamy na mieszkaniu był stół w kuchni a i tak kawa czy obiady w pokoju. Obecnie mam stół w salonie tuż pod nosem kuchni i jest super... Mogłam rezygnować ze spiżarki i mieć większą kuchnie ze stołem ale nie chcieliśmy. Trzy miesiące mieszkamy i juz się przyzwyczailiśmy. ...
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Nie mogę już cytować poprzedniej strony, więc odpisuję - program nazywa się Roomstyler - jest świetny, ponieważ wersja robocza po kilku minutach od zatwierdzenia staje sięniemal realna - cienie, światło za oknem - jak w prawdziwym pomieszczeniu. Jest po angielsku ale można sobie łatwo poradzić:)


    Zdjęcia będą ale proszę o cierpliwość, bo żyję szałem przeprowadzkowym, a to już za kilka dni.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Basita: Kinga, jaki Wam wyszedł koszt?

    9200 zł. za kominek narożny z montażem i zabudową plus wcześniejsze 3200 zł. za rozprowadzenie.

    Treść doklejona: 05.12.14 22:09
    A co myślicie o takim otwieranym do góry?
    Musielibyśmy dopłacić 2800 zł. za taki, ale kusi mnie mocno...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Musielibyśmy dopłacić 2800 zł. za taki, ale kusi mnie mocno...


    My taki mamy. Wklad z Arysto. Najpierw mial byc narozny, ale tak wszyscy te narozne maja w kolo nas. Akurat tam gdzie zamawialismy wklad, pracowal nasz kolega. I on nam doradzil i pokazal taki otwierany do gory. Od razu nam wpadl w oko. I ponoc latwiej sie czysci. Tak mowil. Ale my nie testowalismy tego. Bo dopiero bylo palone kilka razy.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Kinga fajnie wygląda tzw z gilotyną ale mnie zastanawiało jak się czyści od wewnątrz szybę. ... Znajoma a ma i hmmm... osobiście wolę tradycyjny.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Kinga fajnie wygląda tzw z gilotyną ale mnie zastanawiało jak się czyści od wewnątrz szybę. ... Znajoma a ma i hmmm... osobiście wolę tradycyjny.


    Jest taki specjalny haczyk i otwiera się to jednym ruchem.

    Dla mnie gilotyna w narożnym była ważna, natomiast gdybym miała "ramkę", o jakim zresztą marzyłam, nie kupowałabym z tą opcją. Ze względu na ułożenie mebli w salonie i usytuowanie wejścia mamy narożny.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Ale ja mówię o narożnym podnoszonym do góry.

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    nawet nie wiedzialam ze takie cuda sa
    te z lamana szyba niestety sa strasznie drogie, a szkoda bo bardzo ladne
    chociaz ja patrzac z perspektywy czasu i czestotliwosci uzywania naszego kominka stwierdzam ze cale szczescie ze maz mnie powstrzymal i za wiele nie wydalismy bo bym sobie w brode plula
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Kobietki mam pytanko,ma któraś z Was drewnianą podłogę w domu? Jak została wykończona - olejem czy lakierem? Nie wiem na co się zdecydować, niby wiem jakie są wady i zalety każdej, ale... Wcześniej myślałam o olejo-wosku, ale nie ma takiej możliwość i tego stolarza.
    .
    Kinga, szczerze pierwszy raz widzę taki kominek. Ale mi osobiście słabo się widzi.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Basita, u mnie deska trójwarstwowa szczotkowana, z fazką, wykończona matowym lakierem. Jeszcze nie mieszkamy, więc mogę się wypowiedzieć za jakiś miesiąc. Wadą na pewno jest to, że łatwiej uszkodzić niż panel. Do samego końca byłam zdecydowana na olej, bo w razie "usterki" mogłabym sobie sama miejscowo naprawić powierzchnię ale ponieważ zdecydowałam się na deską szczotkowaną, ten argument został obalony - szczotkowania sama nie zrobię, dlatego wzięłam lakier. Troszkę wolniej wsiąkają w niego plamy:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    moja kuzynka ma deske i tez jej doradzili lakierowanie bo olejowanie jest nietrwale i przy dzieciach ponoc sie nie sprawdza (cos tam m.in. z trwaloscia i twardoscia bylo)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Kinga takie otwieranie ale przy prostym ma znajoma... gilotyną się to potocznie i chyba nie tylko nazywa. Dla mnie to nie przemawia... ten dźwięk jak z horroru.... praktyczne przy małej ilości miejsca choć przy kominku powinno być w miarę dużo miejsca. ...
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    MrsHyde: moja kuzynka ma deske i tez jej doradzili lakierowanie bo olejowanie jest nietrwale i przy dzieciach ponoc sie nie sprawdza (cos tam m.in. z trwaloscia i twardoscia bylo)


    No właśnie - niby olej nie chłonie ale jeśli jakaś plama zostanie niezauważona przez kilka dni, to już może być trudno. A lakier da radę i przez tygodnie - sprawdzone.

    Lady, to chyba jakaś nienasmarowana ta gilotyna, bo nie powinna wydawać żadnego dźwięku. U mnie kominek mimo że zakurzony chodzi cichutko i można podnieść szybę bez wysiłku. Poza tym są dwa rodzaje gilotyn - znaczy dwa mechanizmy - dlatego niektóre kominki kosztują sporo mniej od innych - możesz mieć gilotynę na mechanizmie, który trzeba co jakiś czas smarować albo na linkach - wtedy nie musisz robić nic. Nie chciałabym zachwalać czegoś, czego nie znam ale dostałam wykład od znajomego, który budował się drugi raz, także z kominkiem nie miałam kłopotu;)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi i rady:) Chyba zdecydujemy się na lakier.Wiecie ja się obawiałam,że podłoga przy lakierze będzie mi się świecić jak przysłowiowe psu j*ja, ale widzę,że jest możliwość wyboru mat, półmat.:)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    Basita ciekawe jest to, że za kominek dala dużą kasę a odgłosy przy otwieraniu jak z horroru :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    my musielismy wyciagnac z sadu papiery spadkowe mojej mamy bo ona nawet nie miala aktu wlasnosci a tylko wyrok sadu o przyznaniu spadku :/ gdyby nie kolega to nie wiem ile bysmy sie z tym bujali a tak pod koniec sierpnia poszlismy do sadu a juz w polowie wrzesnia dzialke przepisywalismy na mnie. Papiery zalatwiane byly od pazdziernika, pozwolenie na budowe dostalismy 15 marca (ale tak jak pisalam u nas potrzebne byly dodatkowe pisma dot. odstepstwa ministerialnego)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.