Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Kupiłam na allegro świadectwo energetyczne.... wczoraj spisałam wszelkie potrzebne i użyte materiały do budowy domu... no i zapłaciłam 55 z przesyłka. Jestem ciekawa czy to przejdzie.... chciałabym jeszcze w tym roku oddać papiery do PINB.

    Myślałam tez, ze uda mi się w tym roku całkowicie urządzić wewnętrznie dom ale nie będę miała komody pod tv na święta. Stolarnia nie wyrobi czasowo :(
    Brakuje mi lamp, kratek do kominka, krzeseł, komody na buty, lustra w wiatrołapie i w łazience ehhh... no i roletek....

    Treść doklejona: 08.12.14 11:05
    Manga zamawiam eamesy - dołączasz się do mnie?
    Zamawiam firmy quadre

    Treść doklejona: 08.12.14 11:26
    Krzesla zamówione. ..

    Treść doklejona: 08.12.14 11:56
    Od dzisiaj szukam tych lamp.... na necie są świetne :) i to w takim połączeniu kolorystycznym :)

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Ja dołączam do fanek eamsów, ale zakup za kilka miesięcy, jestem na etapie obmyślania łazienek.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Lady, ja jeszcze niestety nie. :wink:
    Na razie stół na tapecie, jak już ostatecznie wybiorę to wtedy będę zamawiać krzesła.
    Jakie w końcu kolory zamówiłaś? Jak długo będziesz na nie czekać?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Zamówiłam 4 białe i 2 czarne. ... jeśli zamówiłabym jeszcze te lampy jakie pokazałam to idealnie by się komponował.
    Wysyłka od chwili zaksięgowania. Zamówiłam z firmy Quadre.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Ladybird76: Zamówiłam 4 białe i 4 czarne

    Super pomysł!
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Ooo, to jestem ciekawa efektu końcowego.
    No ja pewnie jak pisałam szare + białe. Muszę zobaczyć jak się stół będzie prezentował i wtedy zadecyduję.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    2 czarne - poprawka.... bo łącznie 6 krzeseł. U mnie pasuje akurat kolor czarny :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Nie wiem, nie widziałam :tooth: (nadal:devil:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Ladybird76: Od dzisiaj szukam tych lamp.... na necie są świetne :) i to w takim połączeniu kolorystycznym :)

    ja nawet gdzies tego typu lampy ogladalam na zywo do salonu nad stol ale kiepskie swiatlo dawaly, zbyt punktowe a ja czasami przy tym stole rozkladam sie z duuuza iloscia papierow z dronmymi cyferkami ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Hyde na gwint E27 powinno świecić super... biorąc pod uwagę to, że ostatnio firma spektrum (tylko z tej firmy kupuje) mają led odpowiednik 120wat
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Lady ale tu nawet nie o moc chodzi a o sposob padania swiatla. Nawet te co mamy sie nie do konca sprawdzaja jak zaloze caly stol xestawieniami statystycznymi (ostatnio wydruk za 450osob na 40podpunktow itp). Nastepna lampa nad stol bedzie juz inna (a zakup nas czeka bo te vo mamy zbilismy i na supergluta jest klosz posklejany)


    Firmy spectrum nie znm, bralam te co mi sie wizualnie podobaly i tanie byly. Mialam okreslony budzt na caly dom i nie bylo opcji ze jakiegos nie kupie od razu przed wprowadzeniem sie. Niestety przedpokojowy zostawilismy stary ze zmienimy jak w koncu przedpokoj zrobimy a tu ani zrobienia przedpokoju ani nowej lampy szybko nie bedzie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    A My mamy juz krzesła. ..



    Lampy azzardo soul 1 tez kupione w ilości 3 sztuki
    Srebrna


    Biała


    Czarna


    Treść doklejona: 12.12.14 23:00
    Pozostaje kupić jeszcze lampę nad stolik kawowy, do łazienki, holu, na schody i do sypialni oraz do kuchni pod szafki... do tego komoda do d.pokoju, lustra do łazienki i holu i prawie wszystko będzie gotowe.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    No i fajnie bardzo :D
    Jak lampy będą to już w ogóle super to będzie wyglądać.

    Jak chcesz je powiesić? Na jednej wysokości?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Lady a zdradzisz ile placilas za lampe? nie znam tej firmy ale na etapie moich poszukiwan srebrne byly po cos ponad 500zl za sztukke
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Hyde 230 sztuka

    Manga lampy będą na różnej wysokości i nie będą w jednej osi....
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Ladybird - fajne i krzesla i lampy :) A krzesla skad?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 12th 2014 zmieniony
     permalink
    SKLEP internetowy quadre. ...

    Treść doklejona: 12.12.14 23:57
    Kurcze lampy miały być dwie czarna i srebrna a są trzy.... decyzja męża. Mam nadzieje, ze to nie będzie za dużo. Osobiście powiesiłabym je nad stolikiem kawowym.:) Żarówki pewnie pójdą 8 watów świecące jak 120.

    Treść doklejona: 12.12.14 23:58
    Taki kinkiecik mnie kusi do wiatrołapu

    Treść doklejona: 13.12.14 00:22
    Lampy kupowałam tutaj z um, że byłam osobiście dzisiaj w sklepie
    LAMPY ALLEGRO
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie - po niedzieli będę zamawiać drzwi wew na dół. wybraliśmy verte model E1 tylko mam problem z ich kolorem. Nie wiem do czego je dobrać. Drzwi zew, okna, parapety wew mamy złoty dąb, no i nie wiem czy i drzwi też w tym kolorze, czy może jakiś inny kolor, aby się lepiej odznaczały?
    .
    Podłoga w salonie będzie kładzona dopiero po 9 stycznia, czyli jak będziemy na urlopie w Pl.
    Od poniedziałku malowanie dołu - wszystko na biało,bo się na kolor nie zdecydowaliśmy, a wybór przez neta, to porażka.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Drzwi powinno kłaść się po podłogach. ... a dobór drzwi jak dla mnie i wg mnie to kwestia tego co się chce mieć i jak w środku. U mnie i białe i orzech. I te i te pasują do wszystkiego ale moim zdaniem białe lepiej się komponują we wnętrzach.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Podlogi mam takie: salon dąb bielony, kuchnia szare plytki, korytarz jasne plytki, kolor piaskowy, z maziajami. A w malym pokoju pewnie będą jakies panele, pytanie tylko jakie. Ciągnie mnie da ciemnych drzwi, np.ciemny dąb.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Basita to rób takie do jakich cie sumienie namawia. ... będą ładnie wyglądały. ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Lady no to fajnie tanio udalo ci sie te lampy kupic. Mam nadzieje ze bedziesz zadowolona. Wrzuc foto calosci kuchnia-salon jak juz pomontujesz lampy

    Basita wez ze soba ze 2panele i podjedz do sklwpu po prpstu. Ja tak zrobilam i drzwi ktore mialam wybrane w pierwzej wersji okazaly sie porazka kolorystyczna wiec wzielismy ciemne - merbau royal z pol-skone
    Mamy okna zloty dab, podlogi w kolorze debu, na dole szaro-bialo a na gorze sciang juz kolorowe.

    gdg
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde a u mnie znowu obeszło się bez przymiarki do podłogi. Białe wiadomo to białe a te ciemne bardziej pod kolor drzwi wejściowych dobraliśmy. Poza tym u Nas i stolarka okienna ciemna a więc też się ładnie wkomponowały. Poza tym widzę, że ciemne i białe drzwi do wszystkiego pasują. ...

    Hyde 690 za trzy to nie tak mało.... oby tyło byl dobry efekt końcowy. Jutro chyba jadę po oczka halogenowe, kwadratowe do tej samej firmy. Damy nad stolik kawowy 3 sztuki. Powinny ładnie pasować a tez nie będą zwracały na siebie uwagi.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Lady no malo w porownaniu z cena ktora ja znalalm z czasow moich poszukiwan, wtedy po ok 500zl byla jedna sztuka takze ekhm, twoja cena ponad polowe mniejsza
    ja w sumie za cale oswietlenie salonu zaplacilam ok tysiaca czyli uwazam ze jeszcze w miare przyzwoicie (lampa nad stolik, lampa potrojna nad stol, lampa stojaca w rogu przy kanapie), ale zeby nie bylo to zaoszczedzilam na lampach do sypialni bo np mloda ma zyrandol z ikei (taki sama wybrala ze jej sie podoba) a syn jak na kibica przystalo w ksztalcie pilki noznej.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    U nas w planie białe drzwi oraz białe listwy przy panelach.
    Układanie kostki zakończone, we wtorek mamy mieć pozwolenie na użytkowanie, więc lada moment Akt i do wykończenia przystąp :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Kinga to super...

    Powiedz mi akt dopiero jak pozwolenie i wtedy do sądu i cos tam trzeba konkretnego załatwiać czy też płacić?

    Nam we wtorek kierbud zabiera dokumentację aby móc oddać do PINB.

    Hyde są tez lampy podobne do moich w dużo wyższych cenach.... bo jeśli się porównuje to dobrze na tych samych....
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Basitko jak wiesz, my mamy okna jasny dąb (ale podobny do złotego dębu), a drzwi wewnętrzne mamy białe + tak samo listwy przypodłogowe będą białe.
    Wszystko zależy też od tego jakie meble planujecie, kolorystykę ścian, musisz rozważyć czy te ciemne drzwi nie przytłoczą za bardzo Waszych wnętrz.

    Treść doklejona: 14.12.14 19:34
    Byliśmy dziś w Ikei i w Agacie i tych wszystkich innych sklepach meblarskich w Kato...
    I powiem Wam, że jest taki jeden narożnik, który nas rozwalił.. Już wcześniej go widziałam w necie ale na żywo jeszcze piękniejszy.
    Niestety duża wersja (2,5x2,5) nie wchodzi w grę w naszym wąskim salonie, ale jest wersja mniejsza.
    Z tym, że ten jeden bok, po krótszej stronie musiałby być niezabudowany (bez podłokietnika + wtedy dokupiłoby się pufkę.
    Czekamy na odpowiedź producenta, jeśli da się tak zrobić to bieremy :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Manga jest super.... nie za mały?

    Nasze lampy wiszą. ... ładne są ale nie wiem czy dobrze rozplanować am układ. .. obawiam się, że zdupcyłam ale juz po wszystkim.... nie zmienimy tego....
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Za mały jest jak się ten bok zabudowany zostawi. Wtedy odpada. Ale jakby nie było tego podłokietnika na krótszym boku to już jest więcej miejsca. + pufka i jest OK w moim odczuciu.

    Pokaz foty jak to wyszło.

    A widziałaś gdzieś takie lampy coś ala twoje (takie sople) tylko przezroczyste?
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Poszukuję opinii o "ciepłych parapetach", ma któras z Was w domu?
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Mangaa, a te poduchy ruchome są? Bo jeśli tak, to odradzam. Teraz mamy narożnik z takimi poduchami z Agaty właśnie i dla mnie jest niewygodny do siedzenia na dłuższą metę. Bo te poduchy tak prostopadle się układają, no i przewracają.
    Ladybird76: akt dopiero jak pozwolenie i wtedy do sądu i cos tam trzeba konkretnego załatwiać czy też płacić?

    U nas inaczej, bo my od firmy kupujemy dom w stanie deweloperskim. Część kasy zapłaciliśmy, wiele rzeczy już zrobiliśmy na nasz koszt, m.in tą kostkę właśnie, ale z Aktem czekamy na PnU, żeby Sprzedający załatwił wszystkie odbiory. Kilka dni temu zgłosiliśmy roszczenie o przeniesienie własności do KW, kosztowało 150 zł. Po Akcie jeszcze hipotekę musimy wpisać, ale nie wiem ile to będzie kosztowało.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Kinga one są pod skosem, więc luz - z tyłu oparcie jest wyprofilowane lekko :)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Martuś właśnie tak cały dzień myślałam nad tymi drzwiami i chyba jednak ciemne odpadają. Bo będzie za ciemno i za ciężko. W sumie dół raczej mamy w jasnych kolorach i ściany będą w jasnych barwach(na razie biel króluje, hehe), mebla marzą mi się białe,szary narożnik... Kurka,a może faktycznie białe zamówić i listwy też... muszę pogadać ze ślubnym ;)
    Bizzarto mają piękne narożniki, tylko cena niektórych jak dla mnie zaporowa:(
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    A u mnie dylemat.... komoda jaka planowała w pokoju gościnnym miała być ciemno-szara. Przyjechała dzisiaj moja koleżanka. Chciała dogadać ostatnie szczegóły koloru. Przy okazji pokazała mi meble jakie wykonali na zlecenie a tam byla komoda pod kolor mojego stołu i ehhh...nie wiem co wybrać. Iść w szarości czy ocieplić mieszkanie właśnie takim kolorki em jak na zdjęciu.


    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    W sumie w salonie. U nikogo szarych mebli nie widzialam, albo okleina drewnopodobna albo biale.
    Jak ci sie kiedys szarosci odmienia to szafki moga sie ppzniej z innym kolorem z lekka gryzc


    Ps. Ale sobie ktos w salonie kurzolap zafundowal
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Hyde piękny ten kurzolap z tym, że cholernie Drogi. .. u mnie wśród znajomych te kolor obcy nie jest... jakas Inna moda panuje na Śląsku?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    byc moze, a moze po rpsotu to kwestia terminu w jakim sie dane kregi urzadzaja
    u mnie wiekszosc znajomych to raczej tradycjonalisci, dopiero jak my zrobilismy kuchnie na wysoki polysk to dwie kolezanki sie na taka opcje zdecydowaly ale zadna w bieli, raczej brazy i beze kroluja (ktorych ja nie znosze) a moja psiapsiola do szarosci byla tak sceptyczna jak my sie budowalismy a rok temu identyczna farbe jak nasza wybrala :)


    Ladybird76: piękny ten kurzolap z tym, że cholernie Drogi.

    a no widzisz, dla ciebie piekny a ja bym go za darmo nie chciala :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde u mnie szarości goszczą juz od 4 lat. .. Obecnie doszła i biel... i musze przyznać, że bardzo mi się tez podoba. Praktycznie dwie moje znajome mają brązy i Wenger a reszta to jasne kolory jak np szarość. ....

    Co do komody i jej koloru to chyba wygra cena czyli nie bedzie w lakierze - bo chce jeszcze zabudowac schowek z boku kominka a front będę okładała drewnem z brzozy pocietym w krazki, i chciałabym do garderoby regal dorobić. Poza tym kinkiety zewnętrzne jeszcze i dwa pokoje zaopatrzyć w oświetlenie nooo i jeszcze chciałam szafkę na buty i nie wiem czy zrobić czy kupić hmmm

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    takie krazki maja nasi znajomi, przymocowane na jakiejs dykcie i tak zabudowali wneke; fajnie to wyglada nawet
    my mamy poukladany grab, niezapomniane wrazenie jak juz powysychaly i sie w nocy obsunely :devil:
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Lady, ja bym przełamała te szarości - będziesz miała piękny kontrast.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Aneta czyli brązy? Tak jak dolna komoda na zdjęciu a dokładnie jej kolor....?

    Hyde właśnie niedawno przypadkiem zauważyłam takie krazki w sklepie.... i tak sobie pomyślałam, że zamiast lakierować front i Bóg wie jakby to wyglądało to stworze cos co da złudzenie poukładane go drewna. Kumpela na stolarnia mi je potnie, wiec może cos z tego będzie...
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    No to mamy pozwolenie na użytkowanie...
    Wprawdzie Sprzedający jeszcze parę poprawek ma do wykonania, ale teoretycznie możemy już przystąpić do Aktu :thumbup:
    Chyba jednak poczekamy na te poprawki.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny, bedziemy niedlugo malowac cale mieszkanie. Szukam wlasnie inspiracji na kolor do sypialni. Meble mam koloru "wenge".
    Macie jakies ciekawe pomysly ? Chcialam w sumie na bialo, a na jedna sciane zarzucic jakis cieply odcien brazu, ale nie wiem czy to nie bedzie za ciemno.
    Moze macie jakies pomysly ? no ja nie mam kompletnie zadnego fajnego...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Moya - a jaki styl lubisz? Ja lubie biale sciany, ale dodalabym na jedna jakas fajna tapete np. w male wzory ( tez jasna). Jak masz ciemne meble. Ale ja lubie styl skandynawski. Tam ogolnie duzo bieli i jasno. (fajne tapety maja z FermLiving i Eco).
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    O Ja też czekam na pomysły. Czeka mnie niedługo wicie swojego gniazdka:) właśnie tak jak Magda planuje jasne pomieszczenia, białe najlepiej :) i może jakieś tapety takie delikatne:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Mam ciemne meble, wiec pewnie jakies jasne kolory by wchodzily w gre, albo cos cieplego. Tapeta tez moglaby byc na jedna sciane.
    Posiedze dzis na necie, to poszukam pomyslow.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    My mamy taka tapete na scianie w salonie, + biale sciany i jedna srednio szara.

    Bardzo latwo sie ja kladzie, klej na sciane i dopasowuje sie. Kladlam z Tesciem, u Karolka w pokoju tez (tam mamy mietowe romby w Fermliving + 3 biale sciany)
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Moya, do Wenge i w ogole do ciemnych mebli fajnie pasuje oliwkowy zielony.

    O np.:




    Treść doklejona: 16.12.14 14:11
    Ja kiedys lubilam polaczenie biel plus jedna dwie sciany w zdecydowanym kolorze, ale teraz wole troche kolor i przytulniej jest moim zdaniem. Tez mam oliwke na scianie i drewniane meble, do tego bordiura w kolorze bordowym. Generalnie bardzo spokojne kolory.

    Pokoj rozswietlam kilkoma dodatkami (poduszki itd) w kolorze ciemnoczerwonym lub zoltym, w zaleznosci od pory roku i nastroju.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Ladybird76: Aneta czyli brązy? Tak jak dolna komoda na zdjęciu a dokładnie jej kolor....?

    ja bym chyba nie kombinowala za mocno i wziela komode w kolorze stolu
    gdyby nasz stolarz robil stoly to tez bysmy u niego zamowili taki jak meble, chcoiaz w sumie stol mogl nam zrobic, gorzej z krzeslami bylo a z pewych powodow potrzebowalismy jak najstabilniejsze
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Lady - komoda na zdjęciu to dąb? Mnie się podoba. A jaki masz kolor stołu? Hyde dobrze prawi - dobrze jest powtórzyć kolor albo fakturę.

    U nas przeprowadzka:crazy:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.