Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    adaja ja mam wozek Atlantic firmy Baby Design...i moglabym sie podpisac pod Twoja opinia o Tako...:) wozki sa bardzo podobne...ja po dluzszej przerwie wrocilam do atlantica ze wzgledu na Minikowy gips...juz zapomnialam jak fajnie jezdzi sie na spacery wozkiem o duzych, zwrotnych i pompowanych kolach hehe...no i tak jak piszesz...jedyna wada to waga...ale ja tutaj na szczescie nie mam go gdzie wnosic wiec jak dla mnie wozek idealny...:)
    --
  2.  permalink
    Cześć dziewczyny.
    Upatrzyłam sobie ostatnio Coneco Toledo i szukam informacji nie tylko o tym wózku, ale wózkach tego typu ogółem.
    Czetrokołowych, koła pompowane, pojedyncze przednie skrętne.

    Jakie wymiary mają gondole (wymiary wewnętrzne: dł. x szer. x wys.), czy dziecko w zimie swobodnie się w nich mieści? Czy godnola ma możliwość montowania w samochodzie?
    Opinie o użytkowaniu, wady i zalety.
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc :-)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 10th 2009
     permalink
    zupazgryzoni: Czy godnola ma możliwość montowania w samochodzie?
    w Polsce z tego co wiem nie można przewozić dziecia w gondoli.
    W sprawie wózka niestety nie powiem bo nie znam ale wymiary z netu

    # Wymiary :
    # rozłożonego wózka : 100x65x109 cm
    # złożonego wózka : 45x65x95 cm
    # siedziska : 35x24x47 cm
    # gondoli : 32x80 cm

    Waga:
    # stelaża : 10,5 kg
    # gondoli : 4 kg
    # spacerówki : 3,5kg
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Można przewozić dziecko w gondoli, jeśli gondola ma specjalne uchwyty... Nie wiem, jak w wózkach coneco, ale wiem, że wózki chicco miały takie chwyty i trzeba było do tego dokupować jakieś adaptery. Ale to generalnie i tak mniej bezpieczne rozwiązanie niż tradycyjny fotelik, poza tym, wtedy gondola zajmuje cały tył samochodu, bo jeśli dobrze pamiętam, zapina się ją na dwoma pasami - z lewej i z prawej strony.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 16th 2009 zmieniony
     permalink
    Hmm odsyłam tutaj - sporo można poczytać o fotelikach i gondolach autowych

    Mam pytanie do mam starszych Bobasów i majacych spacerówki

    Które wózki poza Gracco mają taki ten zagłówek (rogalik) podtrzymujący głowę Niuni?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 18th 2009
     permalink
    And moje spacerówki mają :P
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 19th 2009
     permalink
    Moja też ma.. chicco multiway
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    Dziewczyny nie mam czasu zeby czytać całego topiku ale jaki polecicie wózek lekki bo kolezanka rodzi w sierpniu a mieszka na 4 piętrze bez windy,a gondola musi być duża, bo przeciez zimę przejezdzi jeszcze w głebokim jej córcia.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 21st 2009 zmieniony
     permalink
    dziewczyny jesli ktoras jest zainteresowana wozkiem Roan Marita to zapraszam na aukcje

    polecam, wozek w idealnym stanie plus gratisy
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Myszorko tak mi sie nasuwa mysl, ze fajny i porządny wózek a dużą gondolą rzadko kiedy waży poniżej 13kg z gondolą. Wydaje mi się że te gondole wkładane w spacerówki (chicco, pegperego) są mniejsze. prawie każda gondola waży około 4-5kg a reszta zależy od stelaża. spacerówka (chicco, pegperego) waży około 8-9kg więc właściwie tyle samo co stelaż np Jedo
    To są tylko moje przemyślenia i takie jakby podsumowanie obserwacji :D

    A sama mam mega problem z gondolą i ogólnie wózkiem :/ Spacerówka Jedo jest za wielka dla Antosi i "lata po niej" poza tym od jakiegoś czasu wózek mam lekko przechylony do przodu (mały wypadek) więc by główka dziecka nie była w dół muszę podnosić albo spacerówkę na 1ząbek lub wkładam pod zagłówek w gondoli pieluchę zwiniętą w rulonik. tyle że Antosik leży w samych nogach zjeżdża niesamowicie i zaczyna być jej coraz ciaśniej :( Nie przejeżdżę do końca lata no i mam problem hehehe
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Dzięki And, już wziełam tabelke z 1 strony która AniaM przygotowała z wagami wózków. Poleciłam już jedo wózek ale jedna dziewczyna ma windę a ta o której wczesniej pisałam nie, więc bedzie i tak miała co nosic i tak.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Co myślicie o tym Graco?:
    http://ogloszenia.jelonka.com/admin/zdjecia_users/2009/5/18/198608/1.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Wiecie co... byłam zawsze przeciwnikiem Graco bo trzeszczą ale tym jeździ się fajnie, nawet bardzo fajnie. Jest ciężki niestety ale stabilny. Jeździłam nim chwilkę po kostce brukowej i małą nie rzuca aż tak mocno jak w mojej spacerówce. Mam okazję go kupić za "grosze" i nie wiem właśnie co robić. Chyba dzisiaj go pożyczę na pół dnia i przetestuję i podejmę decyzję.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    And a to jest graco kupowany w PL czy za granica? znajomi ktorzy maja graco ze stanow nei narzekaja no i ich tak nie skrzypia, kiedys sprzedawczyni powiedziala kolezance ze te u nas dostepne to juz nawet inny plastik maja niz te np kupione w niemczech
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Kupowany w Polsce ma 2 lata (2007.09)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Trzeszczenie to jedyna wada wózków Graco? Zastanawiam się nad zakupem spacerówki tej firmy, bo mam Roana i jest cholernie ciężki.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Graco skrzypi, trzeszczy i co tylko ... niestety! Wiadomo nie ma wózka idealnego, ale akurat Graco dość głośno słychać podczas eksploatacji.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Wiecie co ja mam ten wózek w domu - nie trzeszczy aż tak mocno, fajna amortyzacja. Obecny minus dla mnie to po rozłożeniu do wersji leżącej jest przechył oparcia w dół -> tzn jest pod skosem w dół (nie umiem wytłumaczyć) a pierwszy ząbek jest ciut za wysoko dla Antosi bo prawie siedzi. Można to prosto rozwiązać dając nawet i szelki tzn ten pasek od nich, bu unosił lekko oparcie. Kolejny minus waga wózka - 15kg :( Do końca tyg go testuje i podejme decyzję czy kupić czy nie. Mimo wszystko jestem na tak, małej jest w nim wygodnie, lekko sie prowadzi łatwo skręca, budkę można ustawić tak że słonko nie swieci w oczka.... Jestem na tak
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 28th 2009
     permalink
    Aga i co zakupiłaś ten wózeczek???
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 28th 2009
     permalink
    Ciągle się waham, teraz jeszcze bardziej niż wcześniej. Chcę, żeby był lekki, wygodny i w miarę trwały, bo szkoda mi wywalić kasę na coś co się nie przyda. Podoba mi się taki wózeczek http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?cPath=4_340&products_id=1384& , ale nie wiem czy się sprawdzi i cena trochę zbyt wysoka
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 28th 2009
     permalink
    8,2kg na spacerówkę to nie powiem by on był lekki - optycznie mi się podoba

    Iwa jutro mam dać odpowiedź ale tak kupimy go. Przeraża mnie waga ale dziecku jest wygodnie i Weronice i Antosi a to najważniejsze :)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 28th 2009
     permalink
    Spacerówka Roana waży ok. 15 kg:) w porównaniu z nią 8 kg to pryszcz
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMay 31st 2009
     permalink
    Ja posiadam obecnie spacerowke Baby dreams Tiny jest hmmm lekka 8 kg ale potrafie podniesc ja i z Mikołajkiem i z Kacperkiem w srodku :) oczywiscie nie naraz ;)czasem Kacperek w niej jezdzi jak jest zmeczony bardzo albo jak gdzies dalej jedziemy :)wozek jest hmmm no fajny :D jezdzi sie nim fajnie nie trzesie jedyne co mi sie nie podoba to to ze trzeszczy troszke przy raczce tam gdzie jest regulacja raczki tak jakby miał sie zaraz połamac ale jest stabilny :) ale sie sprawdza i to najwazniejsze :) a tak najczesciej podrozujemy :)

    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 31st 2009
     permalink
    Kfiatuszku a czemu nie uzywasz juz Tako Jumpera?
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMay 31st 2009
     permalink
    uzywam ale potrzebuje pomocy bo mieszkam na 4 pietrze a jak wychodze sama z dziecmi na spacer to mi troche nie wygodnie :) az mi szkoda no ale co zrobic jak te wozki takie ciezkie :(
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeJun 1st 2009
     permalink
    Jesteśmy już po pierwszym spacerze Tako Jumperem X - wózek nie jest tak ciężki jak myślałam, prowadzi się bardzo lekko, ma dobrą amortyzację - Mała spała choć chodniki to dziura na dziurze, skrętne, pompowane koła są super.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 1st 2009
     permalink
    kwiatuszku pytalam, bo sama chce kupic Jumpera X i sie wystraszylam, ze tak szybko z niego zrezygnowalas :wink:

    Faf wlasnie mialam pytac czy pojazd juz wyprobowany:)))
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeJun 1st 2009
     permalink
    Ja tez mam Tako Jumera X i jestem bardzo zadowolona, super sie prowadzi wlasnie dzieki obrotowym kolkom i po prostu plynie a nie jedzie- polecam!
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    a powiedzcie mi jeszcze czy wszystkie kolory sa z takich "swiecacych" materialow? czy to tylko tak na zdjeciach wyglada? nie wiedzialam jeszcze tych wozkow na zywo, jak bede w PL to poogladam
    chcialabym w brazie, ale MM sie kola nie podobaja, wiec zostaje nam pierwsza kolekcja, bo w kolekcji serca mi sie polaczenie z szarym nie podoba...
    no i chyba kupimy czerwony, bo brazow w pierwszej nie bylo... chyba, ze czerwony serca...

    Jacusia w jakim kolorze masz wozek? bo wiem, ze kwiatuszek ma jasno a Faf ciemnozielony
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Moj jest czerwono-czarny:wink:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    No wlasnie do tego sie przymierzamy. Jacusia wrzucisz real photo?:)
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 8th 2009 zmieniony
     permalink
    mnie sie te z nakladanymi na spacerowki nosidlami nie podobaja... dziecko nigdy na plasko nie lezy, tylko ciagle powyginane w tym foteliku... tutaj pelno jest wozkow wlasnie tego typu...
    --
  3.  permalink
    spacerówka wyglada fajnie ale dziecko w foteliku nie ma za wygodnie napewno wiec chyba bym zrezygnowała z takiego
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    dla mnie taki wózek z zapinanym fotelikiem jest bardzo praktyczny, często podróżujemy i na pewno się sprawdzi na lotniskach czy w samochodzie
  4.  permalink
    tak to prawda przydaje sie ale ze tak powiem-na krótkie wypady bo jakbys chciała pospacerowac sobie to naprawde lepiej miec gondole
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Na wiele wózków z gondolami da się nałożyć adapter, a na to fotelik (np. na Bartatinę, ale tej już nie polecam).
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    no dokladnie przeciez sa wozki z gondola, gdzie mozna ja wypiac i na adapterze wpiac fotelik...
    ja wychodze z zalozenia, ze to dziecku ma byc wygodniej niz mnie... i zgodze sie z ciachem - fotelik na krotkie wypady jest ok, ale nie na caly czas...
    --
  5.  permalink
    no własnie tak jak Fiu pisze teraz na większosc stelazy od wózków mozesz wpiac i gondole i fotelik
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    ten wózek również ma gondolę, można ją używac na spacery, ale wiem, ze u mnie fotelik będzie najbardziej eksploatowany
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    skorpionko oczywiscie zrobisz jak zechcesz:) ale miej na uwadze dobro dziecka, bo pozniej po ortopedach bedziesz biegac...

    ale nie kupuj wozka tylko dlatego, ze ma jeep napisane;)
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    aż takiego snobistycznego podejścia do nazw nie mam :)
    po za tym widziałam go "na żywo" i mi sie podobał
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    no mnie sie wiele wozkow wizualnie podoba, ale swojego dziecka bym do nich nie wlozyla :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    no niestety nie mam nikogo, żeby zapytać czy wózek jest wygodny czy nie :shades:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Skorpionko to ja Ci powiem :)
    Wózek zdaniem mojej kuzynki rewelacja na wszystkie warunki, woziła w nim dziecko od półroku do półtora i chwali sobie bardzo. Minus - wielki po złożeniu i mao poręczny (gdy złożony) ciężko sie go wkładało do bagażnika. Prowadzi się świetnie bo to nawet i ja próbowałam
    Nie pamiętam jak tam sie rozkłada siedzisko do leżenia...
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    And - w Polsce są dostępne wózki produkowane u nas,ten który wybrałam sobie kupię w stanach, jest wykonany z lżejszych materiałów, jeśli chodzi o składanie to nie ma problemu, bo wszystkie moje auta mają wielkie bagażniki, po za tym, można odpiąć gondolę od wózka i już staje się mniejszy
  6.  permalink
    Hania- jezli dużo podróżujecie to chyba warto zainwestować w porządny fotelik. Nie wydaje mi się,żeby za niecałe 200$ mozna było kupić porządny kombajn wózkowy.
    No ale nie wypowiadam się - nie widziłam na zywo. Osobiście wolę gondole.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Wiesz tam problem był bardziej w tym przednim kole że ono się coś tam i przez to. Generalnie naprawdę bardzo sobie chwalili. Fotelik owszem wypniesz ale nie siedzisko :) Jak masz spore auto to nie problem wiadomo
    Ja widzę jak Antosi jest źle w foteliku ona go nie lubi od urodzenia i jest pokulona dziwnie, powoli zastanawiam sie czy nie wozić jej w dużym foteliku ale to jest wiekszy problem bo w małym łatwo znieść itd i jak z kimś się jedzie to kilka minut tylko na zapięcie go. Z duzym wiecej "zabawy" i potrzebowałabym pomocy już przy zejściu ze schodów itd Wiem że to nie uniknione ale przeciagam, chyba mimo wszystko wygra wygoda dziecka. (Duży mam od 0 - 18)
    --
    •  
      CommentAuthorjustyn-rz
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    A czy ktoś może wyrazić swoją opinię na temat wózka BEBE CONFORT MURA z gondola WINDOO?
    Z góry wielkie dzięki:)
    •  
      CommentAuthorprztymucel
    • CommentTimeJul 1st 2009
     permalink
    a czy któras z Was ma wózek Vector 4 air?
    leciutki 8,9 kg w wersji głębokiej, aluminiowy stelaż i skrętne przednie koła - prowadzi się super i skręca swobodnie jedną ręką, no ale to moje wrażenia ze sklepu a jestem ciekawa, jak to "wychodzi w praniu"
    -- Chcemy Waszego dobra i będziemy je mieli.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.