Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Wracając do tematu smrodku...
    Wyprane i wysuszone pieluchy nadal nie śmierdzą, za to zasikane tak zaczęły walić, że szok. Dziś rano weszłam do Młodego, to aż mnie odrzuciło:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    _sushi_: Wyprane i wysuszone pieluchy nadal nie śmierdzą, za to zasikane tak zaczęły walić, że szok

    właśnie przeczytałam w jednej książce, że jak czujemy, że mocz nie wypłukuje się dobrze z pieluchy to należy namaczać pieluchy w płynie do naczyń, a potem wyprać w pralce.:)
    Pielucha może śmierdzieć, ponieważ proszki eko i inne posiadają wysoki procent olejków eterycznych, które powodują, że włókno robi się tłuste.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 26th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: ponieważ proszki eko i inne

    Tyle że ja nie piorę w proszku :-)
    Ale być może olejek pozatykał mi pieluchy, a dawno płynem ich nie traktowałam.
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Magdalena, u mnie tez jednorazowki "wypuszczaly" zawartosc i maly byl brudny po pachy. W wielo przeciek jeszcze nam sie nie zdarzyl.

    A co ile trzeba wielo potraktowac plynem?

    Sushi, a w czym pierzesz?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Ovi: A co ile trzeba wielo potraktowac plynem?

    tego to już nie napisali :(.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    no ale jak to zrobić: np namoczyć na noc w wiadrze z płynem? ile tego płynu na litr? ktoś cos wie?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja nalewam wody do wanny, płyn wlewam w sumie "na oko" (byle nie za dużo, bo pralka się wpieni :smile:), zostawiam w tym pieluchy na kilka godzin, spłukuję płyn i wrzucam do pralki.
    Niestety, dawno tego nie robiłam i pewnie stąd ten smrodek:devil:
    Ovi, piorę w kulach.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    ja raz na miesiąc gotuję same wkłady w kwasku cytrynowym (pól szklanki na pralkę), a kieszonki z PULem moczę w gorącej wodzie z płynem do naczyń i potem wrzucam na płukanie do pralki, zdecydowanie zapobiega zapaszkom> Może te pół szklanki brzmi trochę groźnie, ale mam b. twardą wodę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Wcale nie brzmi groźnie- ja też mam bardzo twarda wodę i muszę dawać dużo kwasku cytrynowego :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    no to u nas najwyższy czas zrobić porządną przepierkę pieluch.
    dzięki za receptury ;)
  1.  permalink
    No ja wkłady wrzucam czasami normalnie do 90st, i w proszku piore i płun do płukania daje :)
    Zreszta smrodek wkałdów mi tak bardzo nie przeszkadza jak smrodek kieszonek.
    Tez im zapodam kuracje z płynem :D
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, przyszły mi pieluszki pul z mikropolarem z TEJ AUKCJI i naprawdę polecam!
    Mają fajny cieniutki mikropolar, niemalże gładki, który sie nie mechaci po praniu ( w przeciwieństwie do pieluszek z Lulajbaby.pl, których nie polecam z tego powodu własnie).
    tak więc, jakby którac chciała kupowac sam pul z mikro, to polecam te pieluchy.
    Zobaczcie na zdjęciu o czym mówię: ten mechaty mikro(?)polar na górze jest z lulajbaby.pl. Na wierzchu leży ten polarek z powyższej aukcji (od mariko cośtacośtam). Widac różnicę, prawda?
    http://img42.imageshack.us/img42/8774/img1874u.jpg
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Magda mam te pieluszki i używam już długo (jedne z pierwszych jakie kupiłam) ale mi bardziej pasują te drugie Nie umiem powiedzieć czemu ale może właśnie przez to że są bardziej suche
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Aga, ale o których teraz mówisz?:) że pasuja Ci te z grubszym polarkiem czy te z cieńszym? bo nie zrozumiałam z szyku zdania :smile:
  2.  permalink
    Wiesz co Madzia, ten rodzaj polarku to chyba zalezy od partii.
    Bo ja kupiłam u jednego sprzedawcy 5 kieszonek i 2 maja własnie taki fajny cieńszy polarek, a 3 pozostałe ten mechaty.

    -

    Dziewczyny ja raz jeszcze zapytam.
    Czy któraś z Was uzywała pływaczek?
    O takich
    Kurcze nie chce iśc na basen i się okaze, ze jednak nie spłeniaja swojej funkcji :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Mam pytanie- jakiego proszku używacie do prania pieluch itp.- bo ja zastanawiam się nad Nappy Fresh bądź Bambinex.
    Na ile wam to starcza? Czy warto kupić od razu parę opakowań.?
    Jak ja się nie mogę doczekać jak mi przyjdą zamówione pieluchy. Nawet na mebelki tak nie czekałam jak na te paczkę :/- a nawet nie mam jeszcze komu je zakładać, chyba że mojemu pinczerowi miniaturowemu. bo często mu zdarza się "wypadek" w domu - he he.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Jeżynka, ja pieluszki piorę w "Dzidziusiu" i do tego dodaje jedną łyżeczkę Nappy Fresh wlasnie (czyli tyle ile jest napisane na opakowaniu) i takie jedno opakowanie starczy ci na kilka miesiecy iwec nie ma co od razu kupowac kilku :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    nightingale_84: ja pieluszki piorę w "Dzidziusiu" i do tego dodaje jedną łyżeczkę Nappy Fresh
    zamiast "Dzidziusia" może być inny proszek dla dzieci?
    Czyli i tak do wszystkiego trzeba dodawać "normalny" proszek?- troszeczkę się już pogubiłam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    nightingale_84: Czy któraś z Was uzywała pływaczek?
    O takich

    Ja nie, a też sie niedługo wybieramy na basen. bardziej niż o to czy spełniają swoją funkcję, obawiam się, czy na basenie mnie z nimi wpuszczą, czy będą oczekiwali jednorazówki do pywania.
    jeżynka: Czyli i tak do wszystkiego trzeba dodawać "normalny" proszek?- troszeczkę się już pogubiłam.

    Jezynko, odwrotnie. pierzesz w normalnym i dodajesz do wszystkiego nappy ;) to akurat dobrze, bo wychodzi tanio. Nappy kosztuje na all jakieś 15pln, dsaje się go łyżeczkę, a starcza na długo - ja używam od poczatku lutego i dopiero połowa mi zeszła. a piore codziennie.
    Możesz używać jako chcesz proszku lub płynu, byleby miał mniej niż 5% mydła (dzidziuś, lovella, bebi na pewno mają. a inne to nie wiem; na pewno w składzie jest napisane).

    ja dziś potraktowałam pieluchy płynem do naczyń i właśnie wrzuciłam mikrofibrę na 90stopni, a potem pójdą pule na 40. zobaczymy czy przestaną śmierdzieć.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Dzięki za informacje :).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Magdalena: ja dziś potraktowałam pieluchy płynem do naczyń i właśnie wrzuciłam mikrofibrę na 90stopni, a potem pójdą pule na 40. zobaczymy czy przestaną śmierdzieć.

    zrobiłam dziś dokładnie to samo- mam nadzieję, że smrodek był podyktowany właśnie tym, że dawno tego nie praktykowałam ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Magdalena - a ja mam spostrzeżenia odwrotne. Taki polarek jak ten górny mają też CharlieBanana - taki był jako nowy i taki jest po roku używania, nic się nie mechaci i pupy nie okleja.
    Natomiast ten cieniutki, gładziutki polar spotykany najczęściej w kieszonkach z Allegro po kilku miesiącach zaczyna kulkować i nitki / kłębki przyklejają się do pupy.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Aga, ale o których teraz mówisz?:) że pasuja Ci te z grubszym polarkiem czy te z cieńszym? bo nie zrozumiałam z szyku zdania
    :) Nie do końca odpowiada mi ten cienki polarek :)
    A co do kąpieluszek - pływaczek czy jak to jeszcze zwał - Pieluszki jednorazowe do pływania tak naprawdę u nas nie zatrzymały siuśków... Gdy ostatnio jechaliśmy na basen (20minut drogi) założyłam Antosi w domu ale zołzinka zrobiła siusiu czego efektem były mokre spodenki i siedzenie... Więc wg mnie pieluszka ma za zadanie zatrzymać kupkę tylko. A to samo stanie się w majteczkach ku temu przystosowanych
    aaa była jeszcze rozmowa na temat przechowywania zasiusianych wkładów - wczoraj Nat u teściów zasiusiał 3 pieluszki - wsadziłam w reklamówkę bo nie mam woreczka tego materiałowego i po otwarciu w domu myślałam ze padnę trupem jak mi dało po nosie
    --
  4.  permalink
    Madzia do pływania koniec końców zamóiwłam takie pływaczki
    U nas na basenie jest wymóg albo Huggisy do płyania albo takie właśnie wielorazówki.
    W sumie nie sa takie drogie a starcza na długo.
    A te co wczesniej pokazywałam to jednak sa wagowe, wiec kilka po drodze trzeba byłoby kupic.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    *Night* a co sie tam do nich wkłada?

    Treść doklejona: 28.03.12 12:03
    Mónikha: Natomiast ten cieniutki, gładziutki polar spotykany najczęściej w kieszonkach z Allegro po kilku miesiącach zaczyna kulkować i nitki / kłębki przyklejają się do pupy.

    no ja go używam już 2 miesiące, to były moje pierwsze wielo i do dziś nic sie nie kulkuje, za to ten gruby mi takie kłaki puszcza, że cała pupa Mery w tym jest :/ Pewnie w CB jest jakiejś lepszej jakości. to, co mam z lulajbaby po prostu sie mechaci.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Magdalena: Pewnie w CB jest jakiejś lepszej jakości

    Na to by wychodziło :bigsmile: W takim razie ja mam natomiast pecha do tych allegrowych cienkich polarków.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Znalazłam w gazetce Biedronki ściereczki bambusowe 3 szt 30x30cm 6.99zł
    Mam zamiar zakupić na wkładki lub do wycierania buzi/pupy
    Może ktoś również skorzysta:

    str56/57
    --
  5.  permalink
    Magdalena: *Night* a co sie tam do nich wkłada?


    Chyba nic :smile:
    Jak przyjda to Ci powiem jak to wyglada :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Doszły moje pieluszki :surprised:- ale są fajowe- aż nie mogę się doczekać kiedy je zacznę używać:/. Czekamy teraz tylko na proszek i zaczynamy wielkie pranie.:bigsmile:.
    Przeraziłam się wczoraj- wybraliśmy się z mężem po zakup pieluszek tetrowych do Tesco a tu niespodzianka- 1 szt. 3zł. 39 gr. -uwierzyć nie mogłam w to - niedawno były po 1zł. 45gr. za szt.- do tej pory nie mogę tego "przeżyć"- ZWARIOWALI chyba!!!!.
    Wczoraj spotkałam znajomą, która urodziła na początku marca i coś się zgadało o pieluchach -chyba z 10 min. "musiałam" jej się tłumaczyć co mną kieruje, że wybrałam pieluchy wielo.?- myślałam, że ją uduszę po 5 min. - nikomu nie muszę się tłumaczyć z moich wyborów, ani nikomu nie narzucam niczego. ble
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 1st 2012 zmieniony
     permalink
    A ja testuję od wczoraj:bigsmile:
    Właściwie jestem zadowolona, ale powiem szczerze że suchość pupy podobna jak w pampkach, (u mnie jest ten gładki mikropolarek) będę jeszcze dziś obserwować. No i u nas nie działa płukanie wkładów albo tetry zimną wodą po kupie, nie wiem czym to robić żeby nie było śladów, w dodatku po praniu nawet nie wszystko zeszło:devil: nie wiem czym to spierać, dałam na 60stp...
    A jeszcze pytanko takie techniczne... bo właśnie mnie się wydaje że te pieluchy są dosyć grube tam na plecach przez te podwójne gumki (od pula i od kieszonki) i jak dziecko leży na plecach to po 1. chyba je to gniecie najzwyczajniej nie? a p 2. czy to nie krzywi kręgosłupa aby? Pisała o tym Magdalena chyba... więc rozumiem że na noc coś takiego nie bardzo...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Chciałabym ubrać pierwszy raz moje kieszonki i wkłady z mikrofibry - czy mogę je uprać razem czy trzeba prać oddzielnie bo zafarbują mi kieszonki?. W jakiej temperaturze muszę uprać to wszystko pierwszy raz?.
    Wiem, że proszek dla dzieci + Nappy Fresh i coś jeszcze trzeba dodać do prania?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    wszytko razem można, nic nie powinno farbować
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    pelasia: wszytko razem można, nic nie powinno farbować
    dziękuje za odpowiedź:).
    Jutro zrobię wielkie pranie.:)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Stosujemy wielo ponad dwa tygodnie. Kilka dni temu musiałam po raz pierwszy od tego czasu założyć pampka. Mała była pod opieką babci i cioci, nie chciałam im robić kłopotu, nie było czasu wdrożyć. Córeczka od razu na pupci dostała drobnych krostek. Jestem pewna, że to od jednorazówek, choć były te same. Zauważyłyście jakąś nietypową reakcję Waszych pociech na powrót pampków?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    nana81: Zauważyłyście jakąś nietypową reakcję Waszych pociech na powrót pampków?


    moja Nina w czwartek była cały dzień w Huggiesach [przeprowadzaliśmy się a ona cały dzień z moją mamą była, która mnie namawiała na tetrę jak w ciąży byłam a jak już sie przerzuciłam to mama spanikowała hahahaha mimo, że całą naszą trójkę tak chowała... :P]
    w każdym razie - wieczorem odebrałam dziecko całe odparzone :neutral:
    tzn nie aż tak ale zaczerwieniona piśka i pośladki
    na noc dałam wielo i posmarowałam troszkę sudocremem i od rana tylko wielo zakładałam tak jak zwykle i popołudniu już tyłeczek fajny znowu był :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Czyli jednak!
    Dzieci szybko przyzwyczajają się do dobrego. Ale dziwne to. Moja miała założone trzy Pampersy. Wcześniej, przed przejściem na wielo, po nich jej nic nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    no mojej po Huggiesach też nigdy nic [oprócz pomarszczonej czasami pisi]
    a tu nagle całe czerwone hehe
    widocznie w wielo skóra zupełnie inaczej oddycha albo coś
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    U nas najgorzej w jedno było w podrozy. Jesli Mery byla w jedno w foteliku dluzej niz 1h, zostawalo niefajne odparzenie.
    Teraz wlasnie jestesmy w drodze do rodzicow, 300km, i zalozylam jej wielo.
    Jedna juz obsrala :smile:, wiec przyprzebieraniu widzialam, ze na razie odparzen brak ! :smile:
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    czy do pieluch wielorazowych wystarczą wkłady czy należy wkładać jeszcze pieluchę tetrową?

    zaczynam widzieć dobre strony zakupienia owych pieluszek, czy owe wkłady można prać w pralce automatycznej? czy należy to robić w rękach? a może się je wywala?
    zastanawiam się dość poważnie nad zainwestowaniem w owe pieluszki, bo jednorazówki idą w mgnieniu oka:)
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    gienia, wystarcza wklady, ktorych absolutnie sie nie wyrzuca, a wlasnie pierze w pralce.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    a ja wkladow nie uzywam a zamiast nich tetre :smile:
    wklady duzo dluzej schna i mi sie Nina przy wkladach czesto bokami przesikiwala a przy tetrze nie bo ja tak tetre skladam, ze jest szersza niz te wklady :wink:
    a chlonnosc jest wg mnie identyko
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    No w sumie ja tez wole tetre. Ale uzywam prefoldy, czyli tetre poskladana i zszyta. Dluzej schnie niz tetra normalna, ale fajna jest :bigsmile:

    Treść doklejona: 04.04.12 16:36
    a, i tak na wierzch dam wkladke polarowa, to nawet z tetra sucho jak z wkladami
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Ovi: to nawet z tetra sucho jak z wkladami

    właśnie z wkładami wcale tak sucho nie jest. odkąd marysia przekroczyła 6kg, to przesikuje wklady ekspresowo. bambusowo-mokrofibrowe jakoś się schrzaniły, stwardniały, zrobiły cieńsze i już tak fajnie nie chłooną. moczyłam je w płynie do nacyzń i nie pomogło. spróbuję jeszcze w kwasku cytrynowym.
    za to tetra daje radę. (dzięki, *Teo* :kiss:)
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Chociaż jeszcze nie zaczęłam używać wielo to ciągle mi mało :/.
    Zastanawiam się nad pieluszkami tetrowymi muślinowymi http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skladac-i-zakladac-pieluszki-tetrowe-muslinowe-s-cinfo-pol-43.html na pierwszy okres pieluchowania.
    Boje się że kieszonki będą za duże (szykuje się wcześniak) i będę zmuszona do jednorazówek.
    Czy ktoś używa tych pieluch?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    jeżynka: Boje się że kieszonki będą za duże (szykuje się wcześniak)

    to na pewno będą za duże. u nas co prawda była waga megapiórkowa, tj 1780g (po spadku) i dawały radę tylko 1. te wielo to bym mogła chyba na ramiona dziecku założyć.
    u nas dopiero jak Mała przeproczyła 4,5kg, to wielo zaczeły zdawać egzamin. wcześniej nózie były za chude.
    tak więc albo zaopatrz się w jakieś mini otulacze albo pójdzie sama tetra, albo jedno.
    ale skoro jesteś jeszcze w dwupaku, to może jednak małe się zabunkruje i dobije do terminu ;) w końcu do donoszenia jeszcze niecałe 3 tygodnie.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Magdalena: albo pójdzie sama tetra
    dlatego wymyśliłam tą muślinową tetrę, aby ewentualnie używać tylko jej samej bez otulaczy itp. :).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    tylko sama wiesz, bo już masz Hanię, że noworodek szybko przesikuje i kupa co chwila. bez otulacza to chyba będzie cieżko...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Magdalena: za to tetra daje radę. (dzięki, *Teo* :kiss:)


    oj jest mi niezmiernie miło, że była chociaż jedna rzecz w jakiej mogłam okazać się pomocna :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    TEORKA: chociaż jedna rzecz w jakiej mogłam okazać się pomocna

    Och, juz bez falszywej skromnosci :wink: :devil:

    A wiecie co, my na swieta u tesciow, nie chcialam puszczac prania w wielkanoc ani 2dni brudnych pieluch kisic, wiec Mery byla na jedno. Kurde, jakie paskudne krosty jej wyskoczyly na piśce i dupce :/ juz jej tego wiecej nie zafunduje.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 9th 2012 zmieniony
     permalink
    jakie paskudne krosty jej wyskoczyly na piśce i dupce

    u nas dokładnie to samo, masakra
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.