Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    U nasa jak co roku... Mam spray dla Krysi. Tylko że nie zawsze dziadek spryska włosy. Ale póki co jest czysto.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    A jaki masz spray?
    Bo u nas jeden z rodziców polecił Nitolic.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Ja mam paranit.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 5th 2019
     permalink
    Czy ma ktoś tu pierwszoklasistę?
    Zastanawiam się czy wszędzie nauczyciel tak leci z programem. Mamy styczeń a skończyliśmy już po dwie książki z polskiego i matematyki, ocen jest tak dużo że głowa mała.
    Mam wrażenie że ta pierwsza klasa to jakaś masakra dla tych maluchów przyzwyczajonych do przedszkola :/
    Nasza nauczycielka jest tak na maxa surowa i jakby bez uczuć, że nie wiem co myśleć. Może to moje przewraźliwienie?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 5th 2019 zmieniony
     permalink
    brzmi normalnie. mają 4 książki i ćwiczenia na rok. moja z końcem roku też skończyła 2 część, fakt, że 3 klasa ale co roku jest ta samo. ocen cząstkowych też było sporo. głównie z tego co robili na bieżąco na lekcjach.
    surowości nauczycielki nie da się niestety ocenić na odległość.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 5th 2019
     permalink
    Rozumiem, że to norma. Ech....
    Odnośnie surowości to faktycznie ciężko to nawet opisać.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2019 zmieniony
     permalink
    U nas to samo Anetka.
    Dodatkowo Nina już zdążyła napisać OSIEM (!!!!!!) sprawdzianów - cztery z polskiego i cztery z matematyki, a z tego co opowiada są dzieci które z tych sprawdzianów dostają trójki, dwójki a zdarzyły się też podobno jedynki :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 6th 2019
     permalink
    U nas też już było kilka sprawdzianów i też Oskar mówił że ostatnio ktoś dostał 1. W ogóle chyba nie miałam takiego rozeznania ale widzę jak Oskar był chory w domu przez tydzień to w weekend mieliśmy po kilkanaście kartek z obu ćwiczeń do nadrobienia co było nie wykonalne. Rozlozylismy to na 3-4 dni. Szok ile te Maluchy robią w szkole a mają jeszcze zadania do domu codziennie poza piątkiem
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2019
     permalink
    W prawdzie swoje dzieciaki dawno już z 1-3 wyprowadziłam ale odkąd w zeszłym roku w podstawówce pracuję to trochę wsiąkłam w temat (uczyłam ang tylko w klasach 3 więc nie wiem jak wygląda syt w 1-2 od drugiej strony)
    u nas w szkole stosunkowo dużo z dzieciakami robią, do domu może nie aż tyle zadają ale też zawsze coś jest ale powiem Wam że takie są oczekiwania większości rodziców. Spotkałam się nawet ze skargami do dyrektorki i prośbą o przeniesienie do innej klasy bo "nasza pani za mało robi, nasza pani za mało wymaga, dzieci nie mają wystarczającej motywacji bo za mało ocen" mówię wam, istny cyrk

co do książek to rok jest podzielony na 4 pory roku i stąd z reguły nauczyciele trzymają się rytmu 2 książki na semestr; są tacy którzy mają własne rozkłady materiału ale większość jednak korzysta z gotowców. Niestety podstawa programowa, plan wynikowy i wymagania oświatowe w dużej mierze nauczycieli ograniczają a jeszcze musi nadrobić wszystko co przepadnie przez imprezy klasowe, teatrzyki, apele itp
    Smutne jest tylko to, że nie każde dziecko będzie miało rodzica, który pomoże mu w domu nadrobić to czego nie zdąży zrobić w klasie a świetlice często są przechowalnią i tam nikt się nad pracą domowa czy nad tym czego nie zrobił nie pochyli.

ps. mój młody w 6 klasie jak był teraz chory to dziennie miał do przepisania po kilkanaście stron a przedmiotów nie ma jeszcze aż tylu; córka w 1LO z samego polskiego po nieobecności 2tygodniowej miała 35 stron także tego
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2019
     permalink
    _Aneta_: Mamy styczeń a skończyliśmy już po dwie książki z polskiego i matematyki, ocen jest tak dużo że głowa mała.

U nas w pierwszej klasie było tak samo - w drugiej jest podobnie, plus jeszcze więcej zadań domowych.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.