Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     permalink
    Ask, a jak będzie NOP po szczepieniu to powiedzą że to nie od szczepionki tylko z powodu boreliozy.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Nie poszłabym i już. I niech piszą pisma. Jak mają na to czas...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     permalink
    Haniutka a Czmeu tak szybko macie ponowne badanie? Nam mówiono o badaniach powtórzonych 5-6tyg pp zakończeniu antybiotyku (młody miał dluzej niz Twoja mała, musiałabym sprawdzić ale zdaje mi sie ze 5tyg)

Edit: moja koelzanka po leczeniu boreliozy chciała zaszczepić aie na wzw; lekarz kazał jej odczekać 3 miesiące
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Żabka221: tak czytam to co Marion pisze i on nam podobne rzeczy mówił

Ale że co ? :shocked:
    Haniutka: Powiedziała, że jak się nie stawie to wyśle pismo do sanepidu !!!

To nie ich dziecko, więc nic ich nie obchodzi jego stan - oni tylko chcą mieć w przychodni porządek w papierach (czyli zaszczepione dziecko). Nie przejmuj sanepidem - a niech ślą pisma!

Ja planowałam Frycka zacząć szczepień po ukończeniu 2 lat - i tak się stało. Mimo iż przychodnia donosiła na mnie do sanepidu, a sanepid przysyłał pisma - pierwsze informujące o obowiązku szczepień, drugie zachęcające, trzecie ostrzegające przed grzywną i rozpoczęciem postępowania administracyjnego. A ja im słałam odpowiedzi - porządnie napisane, podparte artykułami z rozporządzeń oraz xerem dokumentacji z przychodni że chorował. Trwało to dwa lata.

Nie szczep teraz. Jak sanepid do ciebie napisze, to im opiszesz zgodnie z prawdą całą sytuację. Dorzucisz xero wyników badań boreliozy i zaleceń lekarza (może nawet znajdziesz paragon od antybiotyku).
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Chodzi mi o te artykuły które wrzucałas ze nie musimy szczepić i właśnie tak jak ty robisz żeby zwlekać z tym bo jest na to bardziej odpowiedni czas/wiek.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     permalink
    A ja jestem bojąca dupa, bardziej sie boje nie szczepić niż szczepić
    Nie wiem cyz mały będzie szedł do żłobka ale chociazby przez swoją prace w szkole chce sie czuć chociaż trochę zabezpieczona
    Założenie z czasow ciąży bglo że zacznę szczepić jak będzie miał 3 miesiące, nie składało nam się zupełnie a i upały były wiec poerwsze szczepienie dostał mając 4m1tydz, darł sie przeokrutnie niestety
    Rozmaiwalamnz pediatra o gruźlicy, mówiła ze dobrze byłoby zaszczepić jak nje chce teraz to jak będzie miał z 2-3latka bo u kas jednak gruźlica sie zdarza, krztusiec jednak tez; będzie szczepiony co wizyta 1 wkłucie, ustalaliśmy ze co 3-4tyg będziemy przychodzić i na spokojnie wyszczepinh co trzeba.
    Pneumokoki pierwsza dawka będzie ok 10 miesiąca życia dopeiro a z ta gruźlica powolutku kiedyś tam ale bodajże po ukończeniu 5 roku życia musi być zrobiona próba turkulinowa przed szczepieniem wiec jeśli zdecydujemy sie sCzepic to zrobimy to tak zeby bez tego ogarnąć
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Hyde, ale wg mojej pielęgniarki z gabinetu miedzy podaniami nie powinno byc mniej niż 6 tygodni przerwy. Ja wiem, ze niby dajesz 2-3 na raz, a tak bedą rozbite. ale ja chyba też bym te 6 tygodni zachowała...
    Ale fajnie, że pediatra nie ma z tym problemu - niektórzy są straszni służbiści...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     permalink
    Karolcia, z tymi tygodniami to chyba mocno umowne bo przy K lat temu 12 też była mowa o 2-4tyg przerwy między szczepieniami
    właściwie jak u nas rozdzielają te szczepienie z 6tyg to dają 2 jednocześnie i na następną umawiają za 2tyg

ps. może chodziło jej, że między podaniami tej samej szczepionki 6tyg? u nas w grę wchodzą totalnie wszystkie więc teraz było wzw, za te 3-4tyg ma być dtp, potem znowu odczekujemy i wzw (te z 6tyg), po kolejnej przerwie actiHiB (czy jakoś tak); zasadniczo to chciałabym żebyśmy te szczepienia z 6tyg ogarnęłi do okresu jesiennego bo starszaki będą fluki ze szkoły przynosić

karolciat: Ale fajnie, że pediatra nie ma z tym problemu - niektórzy są straszni służbiści...

pediatra zgodziła się odroczyć ze względu na to, że mam chorowitą starszyznę plus ja mam silne alergie (włącznie z tym, że miałam NOP i mega jazdę po szczepionce na odczulaniu); W sumie teraz to ona by chciała, żebym szczepiła 2 jednocześnie ale na szczęście dała się przekonać i mi i pielęgniarce, że tak będzie jednak lepiej :wink:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Nie, zdecydowanie nie chodziło o tą samą szczepionkę.
    To, że po bgc miała być przerwa 6 tygodnie przed 5 w 1 (takie brała Krysia), to potem, mimo że wg producenta można od razu podać wzw b, to my musieliśmy zachować 6 tygodni. Podobnie było z podaniem pneumokoków, które większość szczepi hurtem z resztą innych.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Aż zapytam znajomej pediatry jak ona to widzi
    Mam ciotkę pielęgniarkę to mówiła że u nich ta 4wklucia jest rozdzielona - jak ma 6tyg to idą dwa i po 2tyg kolejne dwa; w 3 innych przychodniach teź ten schemat a w trzech innych lecą 4 wkłucia jednego dnia
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Ten odstęp 6 tyg. to chyba po to, żeby się ewentualne NOPy na siebie nie nałożyły.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    A to nie jest tak że NOp pojawia sie w ciagu ilus godzin max dni po szczepieniu? Z reguły to słyszałam ze do 4dni znika (obrzęk gorączka wysypka)
    Młoda miewala gorączki tego dnia co szczepienie, ja moje „atrakcje” tez zaliczyłam kilka godz po szczepieniu
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Nie chce wprowadzac w blad.
    Alé ja czytalam gdzies, ze nop moze wystapic do 30 DNI po.
    Kto ma dokladne dane niech sprostuje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    zgodnie z rozporządzeniem mz NOP do 4 tygodni od szczepienia z wyjątkiem bcg, na które przewidziane jest 12 miesięcy. w rzeczywistości nopy potrafią wystąpić później.
    więc te 4 dni to między bajki wsadź bo ktoś Ci ewidentnie papkę propagandową próbuje sprzedać. tym bardziej, że nop to nie tylko obrzęk i gorączka....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    Elfiko ale Nikt mi tego nie mówił w kontekście szczepien dzieci, tak było w kwestii mojego odczulania chociazby (a to tez szczepionka jakby nie było);
    Poza tym nie uważam zeby Ktokolwiek w moim otoczeniu szerzył propagandę ale ja kestem pro-szczepieniowa wiec sie nie dogadamy
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    Ale fsktycznie- rozporządzenie mówi że wszelakie odstępstwa od normy do 4 tygodni po podaniu szczeoienia należy traktować jako NOP.

Nasza pani Bożenka minimum ustaliła na 6 tygodni między podaniami. I nie było zmiłuj nawet o jeden dzień.
    Z tego samego powodu miała w nosie ulotki szczepionek i nie podawała dzieciom na raz np. 5 czy 6 w 1 i pneumo czy meningokoków. Bo stwierdziła że potem w razie komplikacji nie dojdzie po czym są.
    Ale jak widzicie "co kraj to obyczaj" i bez dokonania własnego osądu niewiele zdziałamy.
    Mnie tam pasował taki schemat, nie polemizowałam z odradzaniem. Im starsze dziecko i dłuższe przerwy tym mniejsze ryzyko powikłań.
    Chociaż nie powiem- byłam przerażona jak z deukiesi3cznym Wojtkiem trafiłam do szpitala bez szczepień, a tu wkoło krztuśce, mykoplazmy itp...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.