Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Fragile - staram hmmm to za duże słowo, liczę na szczęśliwy traf:) póki co 5dni spóźnienia @ testu jeszcze nie robię... jakoś cykora mam w tę drugą stronę :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    :))) Ale będzie numer! :D To życzę Ci, żebyś szczęśliwie trafiła :D
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    no numer będzie nie ma co:) choć mam mieszane uczucia co do tego, podchodzę ostrożnie - choć łapię się na tym że doszukuję się oznak ;/ a u Ciebie starania w toku? czy czekasz już na rezultat?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    W toku, ale cykle długaśne :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    no a u mnie jakieś takie nijakie @przychodzi kiedy chce, muszę zacząć się obserwować... także na cud nie liczę...dlatego też wstrzymuję się z testem
    --
  1.  permalink
    Cześć, jak duże jest ryzyko zajścia w ciąże podczas 4 dnia okresu? W moim przekonaniu ryzyko jest minimalne, jednak istnieje. Moja dziewczyna wykłóca się, że jest to niemożliwe... Jaka jest Wasza opinia
    •  
      CommentAuthorbrylanty
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    ryzyko zawsze istnieje
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Wedlug metody niemieckiej dla poczatkujacej obserwatorki jesli to pierwszy obserwowany cykl, to trzeba przyjac plodnosc od poczatku cyklu, bo nie wiadomo, czy to okres, czy krwawienie srodcykliczne (to mozna sprawdzic tylko przez pomiar temperatury w poprzednim cyklu).
    W kolejnych cyklach mozna przyjac, ze pierwsze 5 dni cyklu sa nieplodne. I to tylko pod warunkiem, ze nie wystapil zaden sluz w tym czasie ani uczucie wilgoci.

    Jezeli macie zaobserwowane 12 ostatnich cykli to mozna przyjac nieplodnosc wzgledna wedlug innej reguly, ale to juz nie dla poczatkujacych.
    --
    • CommentAuthorolciaa00
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    witam :) mam do was pytanie :) jestem tu nowa więc jak coś niewłaściwie napisze to z góry przepraszam. od 5 dc do 9 dc brałam CLO, od 16 dc do 25 dc brałam duphaston. duphaston wywołuje też okres jeśli nie ma ciązy, a ja zawsze jak biore coś na wywołanie okresu to nie długo dostaje. moje cykle są 23 dniowe jak biorę coś na wywołanie, tym razem nie dostałam poszłam do lekarza w 28 dc i kazał mi brać nadal duphaston bo narazie on ciąży nie widział. powiedział, że mam prawy jajnik powiększony;/ teraz mam 31 dc i od 20 dni mam podwyższoną temp powyżej 37. czy któraś może popatrzeć na mój wykres i powiedzieć czy powinnam zrobić test. z góry dziękuje i pozdrawiam
    • CommentAuthormadzia077
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Witam ja tutaj jestem nowa.Powiem ze nie chcialam wierzyc w ten test,lecz kiedy trzy dni po rzad wychodzilo ze jestem.Nie moglam ze szszescia wytrzymac.Wspomne ze od nie dawna mieszkam za granica i jezyka nie znam.Testu w aptece nie moglam kupic a o dzidziusiu marze.Bylam w Polcse i co zrobilm test i nie jestem.Wiecie co jest najgorsze.To ze marze i pragne tego dzidziusia a ten test byl jedyna nadzieja.Dziewczyny te ktore chca miec malenstwo nie nie wierza w te bzdury.:cry:
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    madzia077: ,lecz kiedy trzy dni po rzad wychodzilo ze jestem.Nie moglam ze szszescia wytrzymac.


    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Offtop, ale stale mnie zadziwia, że ktoś może tak nieskładnie pisać.
    --
    • CommentAuthormadzia077
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Niestety w telefonie mam klawiature niemiecka .Nawet gdybym sie starala to i tak bedzie sie glupio czytalo.Zalogowalam sie nie dla poprawek z pisowni
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Madzia, nie chodzi o samą pisownię - nie rozumiem o co Ci chodzi nawet. Jaki test (bo piszesz TEN test)? O jakie bzdury chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Może chodzi o TEN test interaktywny????
    mi wyszło, że NIE jestem w ciąży :(
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    madzia077: Zalogowalam sie nie dla poprawek z pisowni

    To dlaczego się tu zalogowałaś nie musi nikogo interesować. Netykieta wymaga tego, żebyś pisała tak, by inni Cię zrozumieli. Brak polskich znaków rozumiem, ale znaki interpunkcyjne są wszędzie zdaje się. Ja też nie rozumiem o jaki TEN test Ci chodzi, więc nie dziw się Fragile. No i życzę Ci tego wymarzonego dzidziusia tak czy siak.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    :shocked::shocked::shocked::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    co to jest test interaktywny? ten co się palec do ekranu przykłada? :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    madzia077: zrobilam test przez internet.Przez trzy dni wychodzil pozytywnie.Cieszylam


    Jak to się mówi? "Głupich nie rodzą, sami się sieją". Az trudno uwierzyć, że to nie podpucha :wink:
    --
    • CommentAuthormarta_kwk
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    potrzebuje porady,
    od kilku miesięcy mierzę temp i już trochę wiem jak to u mnie wygląda. owulacja przypada mi mniej więcej po połowie cyklu koło 16 - 17 dc, od 6dc mierze czyli od ost dnia miesiączki i jakby temp nie spadła (zawsze po okresie mam nie więcej niż 36.5) waha się między 36.7 - 36.8, dziś mam 11dc i temp mam 36.8, dodam że śluz mam jakby owulacyjny przejrzysty i rozciągliwy. nie wiem czy się przejmować czy uznać to za owulację? nie czuje się przeziębiona, ani nic z tych rzeczy.
    możliwe jest że jestem w ciąży?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    wg mnie nie - nie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorCoconutkiss
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie drogie forumowiczki,

    Biorę od 3 cykli CLO i mam od kliku dni dziwne myśli podsycone trochę czytaniem forum i innych googlowych mądrości, dlatego wole was zapytać żeby się nie nakręcić jak zwykle i później gorzko rozczarować :(

    Otóż ostatnia miesiączka rozpoczęła się u mnie 21.11.2012 i w sumie tylko 2 dni wystąpiło krwawienie, pozostałe 2 lekkie plamienie. W niedziele 25 było przytulanko a w czwartek zauważyłam coś a'la plamienie / śluz z domieszka krwi, bardzo mało, nie można tego nawet nazwać klasycznym plamieniem. W sumie od początku nowego cyklu mam bóle brzucha, silniejsze niż te które miałam po clo. Byłam w poniedziałek 3.12 u Pani Dr. i stwierdziła ze nie mam ani jednego pęcherzyka przewodniego w tym m-cu, tylko torbielki na prawym jajniku.
    Dopiero od 3 dni mierze temperature i jest pomiędzy 37,1- 37,4 a nie jestem przeziębiona i czuje się świetnie. Dni płodne miewam później, bo moje cykle trwają pi razy oko 35 dni. Do tego jeszcze wyskoczyła mi niespodziewanie paskudna opryszczka.
    I teraz moje (zapewne idiotyczne i maniakalne) pytanie: czy istnieje choć cień możliwości ze są to objawy wczesnej ciąży? W poprzednim cyklu miałam piękne 2 pęcherzyki, 23 i 25mm. No ale był tez okres. . .
  2.  permalink
    Witam wszystkie forumowiczki. Przejdę od razu do sedna, mianowicie jakieś 2 tygodnie temu odbyłem ze swoją wybranką 1 stosunek. Wszedłem bez prezerwatywy tylko na parę centymetrów, myśleliśmy, że błona dziewicza już się rozerwała. Jednak moja partnerka czuła lekki ból i opór lecz chciała żebym kontynuował więc się zgodziłem. Za niedługą chwilę dziewczyna wygięła się nieco co przycisnęło mojego członka i niespodziewanie zrobiło mi się dobrze więc natychmiast wyszedłem. Po paru dniach spróbowaliśmy znów i okazało się, że poprzednio jedynie naderwałem tę błonę. Zdziwiło nas to, iż krwi było naprawdę wiele. Zakrwawiła całe łóżko po czym poszła pod prysznic i siedziała tam z 20 minut cały czas krwawiąc. I moje pytanie jest następujące: czy mogło stać się coś niedobrego? Dziewczyna powinna dostać okres w czwartek, a dziś jest wtorek następnego tygodnia i nic. Oboje jesteśmy trochę poddenerwowani. Nie mówię, że martwimy się o ciążę, bo robiliśmy to bez prezerwatywy tylko ten pierwszy raz, nawet nie rozdziewiczyłem jej wtedy do końca i wszedłem tylko na parę centymetrów więc to chyba niemożliwe ale krwi było naprawdę mnóstwo i ten spóźniający się okres wprowadza mnie w zakłopotanie. Co wy na to?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 26th 2012
     permalink
    Jeśli byliście płodni, to poczęcie jest możliwe.
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Muszę tu napisać i liczę na wsparcie, bo na zawał zejdę.

    Tak więc spóźnia mi się okres drugi dzień. Niby odczuwam objawy zbliżającego się okresu (ból podbrzusza, ból krzyża oraz ból piersi) ale okresu nie ma a do tego dziś fizycznie czuję się dość dobrze ;c Przeważnie miałam co 28, 29, 30 dni więc teraz nie myślę o niczym innym tylko mam obawy, że jestem w ciąży. Chyba najbardziej przez wzgląd na to, że zamiast okresu mam jakąś białawą, wodnistą wydzielinę. Tak więc co chwila wychodzę do ubikacji, bo rzekomo 'czuję', że dostaję okres a za każdym razem to ta wydzielina. Schizy przez to dostaję ;c Co mam zrobić? Pomóżcie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Czasem może się zdarzyć dłuższy cykl.
    Zacznij się obserwować, wtedy nic Cię nie zaskoczy. Info: blog.28dni.pl
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Michelle92: Co mam zrobić?

    bez żadnej złośliwości, żeby nie było- zrobić test!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Wizja zrobienia testu stresuje mnie jeszcze bardziej. A jeśli tak, to kiedy?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    W dzień spodziewanej miesiączki, który według Ciebie już był, więc zrób jutro z porannego moczu.
    A testu nikt za Ciebie nie zrobi, innej drogi do poznania swojego stanu nie masz- no, chyba że jeszcze betę z krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dziwi mnie mój stan. Mój partner jest wręcz przekonany, że nie doszło do wpadki, zwłaszcza, że byliśmy bardzo ostrożni, bo w zeszłym miesiącu okres mi się spóźnił ponad ok. 2 dni i już mu schizowałam ;)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Michelle, wklep sobie w internet "wskaźnik Pearla" zjedź na zastosowaną metodę antykoncepcji i zobacz, że żadna poza "szklanką wody zamiast" nie ma 100% skuteczności.
    Już tak osobiście ode mnie... Skoro miało się odwagę pójść do łóżka, to taką samą trzeba mieć jeśli chodzi o zrobienie testu.
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Nawet wtedy, gdy jest to prezerwatywa przy czym zawsze po stosunku partner ją sprawdza czy nie pękła i szczerze mnie informuje o jej stanie?
    Test zrobię, A to, że dzielę sie swymi emocjami czyli tym, że się zwyczajnie BOJĘ to najwyraźniej mój błąd.
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Prezerwatywa też nie daje 100 proc. pewności. Wskaźnik pearla dla prezerwatywy wynosi od 2 do 15. Oznacza to, że od dwóch do 15 kobiet na 100 stosując prezerwatywę w czasie stosunku zaszło w ciążę. Im niższy wskaźnik dla danej metody, tym ta metoda jest skuteczniejsza. Dla stosunku bez anty wskaźnik pearla wynosi 85. Więc jak widzisz, nawet jeśli partner użył prezerwatywę, mogłaś zajść w ciążę.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Michelle, właśnie dlatego odesłałam Cię do tego wskaźnika. Tam dokładnie jest pokazane, że żaden wskaźnik nie rozpoczyna się od 0, a co za tym idzie- żadna metoda nie ma 100% skuteczności.
    Co do emocji- trafiłaś na forum, które jest nastawione na konkrety :tongue: I tutaj z reguły nikt nie głaszcze po główce.
    --
  3.  permalink
    Lexia ma rację. Poza tym, chyba większym stresem jest czekanie na okres gdy się spóźnia x dni, niż zrobienie testu. Jak to mówią "co się odwlecze to nie uciecze". Więc jeśli okres nie przyjdzie to za dwa dni, za tydzień czy za miesiąc i tak będziesz musiała test zrobić i "stawić czoła" ewentualnej ciąży. A jeśli okres się pojawi to będziesz żałować tych kilku dni stresu i ewentualnych dolegliwości jeśli bardzo się stresujesz (np. moja siostra podczas stresu ma okropne bóle żołądka) Warto?
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Nie napisałam tu po to, by mnie ktoś 'głaskał po główce', ale i też nie po to by kwestionowano moją odpowiedzialność za własne czyny i by ironizowano, skoro dla mnie sprawa jest poważna a zarazem straszna.
    Wiem, że nie ma środka, który daje 100 procent pewności, że w ciążę nie zajdę. Ale ciężko mi w to uwierzyć, że w ciąży być mogę zwłaszcza, że mam hashimoto czyli niedoczynność tarczycy. Mnie dziwi ta biaława wydzielina, ale tu żadna z Was się do tego nie odwołała więc nadal jestem w kropce.
    I nie, ssylwia, myślę, że ten stres nie jest tego warty więc test zrobię. Masz rację.
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    pytasz o białą wydzielinę? ja w ciążowym cyklu miałam biały, gęsty śluz (i nie jestem wyjątkiem)... w cyklach, które kończą się miesiączką, pod koniec pojawia się śluz z "ciągnącymi niteczkami, bardziej szklisty", którego nie należy mylić z Bj czy wodnistym śluzem płodnym występującym w okolicach owulacji... oczywiście broń boże z tego co napisałam nie możesz wyciągać wniosku, że jesteś w ciąży, bo zaobserwowałaś białą wydzielinę... pytałaś, więc napisałam, jak to wygląda/wyglądało u mnie...
    na forum są hashimotki, którym udało się szczęśliwie zajść w ciążę :)
    moim zdaniem jedyną metodą dowiedzenia się czy jesteś w ciąży czy nie, jest zrobienie testu - albo sikańca albo beta hcg...
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Michelle nikt tu nie ironizuje..
    A co do białej wydzieliny, to nikt się nie ustosunkował, bo nie jest ona swoistym objawem czegokolwiek - może być zwiastunem ciąży, ale nie musi..
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    No to odwołuję się do białawej wydzieliny- może ona być objawem chorobowym, może być śluzem zapowiadającym przyjście miesiączki, a może również być śluzem płodnym bo jesteś w trakcie cyklu z przesuniętą owulacją. Nikt tego nie może stwierdzić. Trafiłaś na forum, gdzie praktycznie wszystkie kobiety obserwują swoje cykle, więc mają wiedzę o tym, w jakiej fazie cyklu są i czy ewentualnie mogą spodziewać się, że była możliwość poczęcia. U Ciebie nie można powiedzieć nic więcej poza tym, że musisz zrobić test i... czekać.
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Rozumiem.. No to jakim cudem mogę mieć wodnisty śluz skoro 1 dzień okresu miałam wieczorem 1 grudnia? A ponoć owulacja występuje ok. 2 tyg. po ropoczęciu cyklu, tak? Czy jest możliwe, że mam tak opóźnioną.. owulację? oO
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Michelle, wszystko jest możliwe :) Jeszcze nie raz cię zaskoczy twój organizm :)
    Zrób jutro test, zmierz rano temperaturę zaraz po przebudzeniu - będziesz wiedzieć więcej..
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Tak Lexia, to możliwe. Ja tak tego nie śledziłam.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Michelle92: No to jakim cudem mogę mieć wodnisty śluz skoro 1 dzień okresu miałam wieczorem 1 grudnia? A ponoć owulacja występuje ok. 2 tyg. po ropoczęciu cyklu, tak? Czy jest możliwe, że mam tak opóźnioną.. owulację?


    Jest to możliwe, ba! To dość powszechne zjawisko. I znów- potrzebna by była samoobserwacja. Bardzo błędne jest stwierdzenie, że owulacja występuje około 2 tyg po rozpoczęciu cyklu- to są założenia kalendarzykowe, dzięki którym nasza populacja nie raz i nie dwa powiększyła się o kolejnego obywatela :wink: I tutaj nikt nie mówi o cudach- na tym portalu pełno jest wykresów z owulacją w okolicach, a nawet grubo po 30stym dniu cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dobra, zrobię tak Agatella ;)

    Treść doklejona: 02.01.13 19:45
    [quote=Lexia][/quote] To naczytałam się na ten temat w internecie a suma sumarum to i tak najwyraźniej niewiele wiem :D
    Faktycznie wszystko jest możliwe..
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Michelle, ja Cię z mojej strony zachęcam do poczytania tutaj na forum o metodach rozpoznawania płodności- fajna rzecz, a i stresów mniej- wiesz na czym stoisz :smile: A w razie czego masz szerokie grono kobiet, które są w stanie pomóc, doradzić czy podpowiedzieć na początku.
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Aczkolwiek liczę na to, że po zrobieniu testu się uspokoję i będę mogła ze spokojem poznawać tę stronę internetową, daj Boże. ;)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Życzę Ci, żeby właśnie tak się skończyło :wink: W razie gdybyś miała jakieś pytania- pisz śmiało na priv, postaram się w miarę swojej wiedzy pomóc :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dzięki ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    •  
      CommentAuthorMichelle92
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Tak więc obudziłam się dziś rano i jeszcze nie wstając zmierzyłam temperaturę. Patrzę a tu normalne 36,6 więc jakoś mnie to rozweseliło. Do tego poszłam do ubikacji i.. dostałam okres! Brzuch mnie boli jak zwykle w tym czasie, ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza. :D
    Dzięki wielkie dziewczyny za pomoc :bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.