Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeAug 21st 2009
     permalink
    Mnie to wygląda na przymiarkę do owulacji - nie udaje się, więc za moment organizm próbuje znowu - tym razem z sukcesem.
    Może tak być nawet co cykl ;) Nie przejmuj się, ale pamiętaj o właściwej analizie wykresu ;)
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 21st 2009
     permalink
    Czesc! Powiedzcie mi czy normalne jest ze przed @ już tydzień utrzymuje mi się temp na poziomie 37.0 st.C...ani kreseczki mniej ani kreseczki wiecej!Mam 30dc (nie wiem ile do konca bo nieregularne) i od 23dc taką temp.zaczynam obserwację-to mój pierwszy cykl więc nie wiem czy normalnie tak mam...czy któraś z Was tak miała?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 21st 2009 zmieniony
     permalink
    Martitita, normalne, może się utrzymać i dwa tygodnie. Poza tym moze warto sprawdzić termometr?
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 22nd 2009
     permalink
    Sprawdziłam...i ku mojemu zdziwieniu pokazuje temperaturę wyższą niż 37st:smile: czyli działa...i nie zwiesił się:tongue:a czy dobrze to sprawdzę jutro...albo jeszcze dziś:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjola80
    • CommentTimeAug 22nd 2009
     permalink
    Marqotka dziękuję za odpowiedź:bigsmile:
    Czyli nie ma w tym nic złego, że sytuacja się powtarza? Bo już się zastanawiałam, ze może coś z hormonami mam nie tak....
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 23rd 2009
     permalink
    jola ja na Twoim miejscu bym pytała lekarza...bo przyczyna gdzieś musi być...mi też kilka miesięcy zaczęły się dziwne rzeczy w cyklu dziać i pytałam lekarza (to że odpowiedzi nie uzyskałam to już inna historia) ale teraz po kontakcie z innym wiele mi się wyjaśniło w głowie...pewnie to nie jest nic poważnego żeby się zamartwiać ale lepiej zapytać! czy to nie ironia losu że wszystko zaczyna się pieprzyć (sorki za słownictwo) wtedy kiedy człowiek zaczyna się starać?:angry: Może to coś w stylu psychicznej blokady?że wydaje się że chcesz ale mózg wysyła sygnały do ciała że wcale nie:tongue:
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeAug 23rd 2009
     permalink
    Wydaje mi się *Jolu80* że wszystko OK ;) Warto zbadać poziom hormonów tak czy siak, ale moim zdaniem nie ma większych powodów do obaw ;)
    •  
      CommentAuthorEschenbach
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    A ja mam do ekspertow takie pytanko zwiazane z tempka.
    Wczoraj gin obejrzal moje wykresy i w komentarzach uslyszalam miedzy innymi takie stwierdzenie: "nie trzyma Pani temperatury" (to chodzilo o te cykle gdzie mialam gory i doliny). Dotarlo to do mnie dopiero jak wyszlam od niego z gabinetu.... moze Wy bedziecie w stanie mi cos nie cos wyjasnic o co moze biegac....
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 25th 2009 zmieniony
     permalink
    Spore wahania w temperaturze - o ile nie są zawinione przez termometr - są odbiciem wahań poziomu niektórych hormonów, pewnie o to mu chodziło.

    Pobieżnie rzuciłam okiem na Twoje wykresy, może warto zbadać poziom progesteronu, zwłaszcza w 3. fazie.
    --
    •  
      CommentAuthorEschenbach
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    Mialam badany, gin stwierdzil ze jest niski ale w normie....
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    I nie dał Ci niczego typu duphaston czy luteina przy staraniach?
    --
    •  
      CommentAuthorEschenbach
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    To jest nowy gin... bylam u niego wczoraj pierwszy raz....
    Na razie zlecil mi monitoring cyklu (we wtorek ide pierwszy raz), a potem sprawdzenie droznosci (mialam w dzicinstwie operacje przepukliny).
    I w zaleznosci od wynikow moich i meza - na chwile obecna mamy wskazanie do IUI....
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    Koniecznie zróbcie badania, przynajmniej będziecie wiedzieli, na czym stoicie. Trzymam kciuki.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny czy któraś moglaby zerknąc na mój wykres. Czy jeśli moja PTC utrzyma się na poziomie 36,6 to mogę uznać że miał miejsce skok temperatury?
    No bo tak, bo kilku dniach niskich temperatur miałam skok, spadek, a teraz znowu skok i nie wiem co o tym myślec...
    Będę wdzięczna za pomoc.
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 3rd 2010
     permalink
    Hm to chyba niew jest tak, że wszystko się sprzeniewierza przeciwko starającym... po prostu gdy się staramy, zaczynamy zwracać uwagę na naszą płodnośc, organizm, jego sygnały. I zauważamy coś, co już od dawna mogło mieć miejsce lub po prostu bardziej analizujemy to co się dzieje. Ale to przecięz dobrze :) Warto wiedzieć co się dzieje z naszym organizmem. Owocnych starań życzę :)
    --
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeMar 24th 2010
     permalink
    Chyba i ja mogę się "pochwalić" kilkoma skokami temperatury i spadkami...i tak już ciągnę do dzić (102 dc.). Ech...ta nasza kobieca "uroda hormonalna".
    --
    •  
      CommentAuthorkamccia83
    • CommentTimeMay 10th 2010
     permalink
    Witam mam pytanie odnośnie mojego wykresu....czy mogłybyscie zerknac na niego bo niewiem czy mam zaczać interpretacje czy jeszcze czekać...z góry bardzo dziękuję
    --
    •  
      CommentAuthorAIOWA
    • CommentTimeAug 25th 2010
     permalink
    Powiedzcie dziewczyny, bo nie widziałam tego w ABC temperatury. Jak się odbija na naszej temperaturze, zmiana temp. w pokoju, w którym śpimy?? Czy jeśli włączymy sobie ogrzewanie, to nasza temp. też będzie wyższa??
    Nie wiem, czy dzisiejszą uznać za zakłócona czy jest do przyjęcia :D
    http://28dni.pl/Vanjaaa/wykresy/2010-08-05
  2.  permalink
    Hej dziewczyny mam pytanie i prośbę o zerknięcie na moje temp w tym cyklu czy wszystko z nimi jest ok...Od 6 mies staramy się z mężem o dzidzie na razie bez rezultatów, dodoam że od tego cyklu zaczełam stosować wiesiołek wit b6i magnez ale co chodzi o poprawę śluzu różnica niewielka był zauważony okoła 13-14 dnia cyklu


    7dc-36,4
    8dc- 36,4
    9dc- 36,5
    10dc- 36,5
    11dc- 36,5
    12dc- 36,4
    13dc- 36,4
    14dc- 36,3
    15dc- 36,3
    16dc- 36,5
    17dc- 36,67dc- 36,4
    8dc- 36,4
    9dc- 36,5
    10dc- 36,5
    11dc- 36,5
    12dc- 36,4
    13dc- 36,4
    14dc- 36,3
    15dc- 36,3
    16dc- 36,5
    17dc- 36,6
    18dc-36,7
    19dc-36,8
    18dc-36,7
    19dc-36,8
    :sad:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Rozumiem, że dziś jest Twój 19dc?
    Moim zdaniem jesteś w 5 dniu FL. Można przyjąć, że skok nastąpił 17dc. Jaką metodę obserwacji stosujesz?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Wiktoria, możesz też udostępnić nam wykres bez możliwości komentowania.
    To Twój pierwszy obserwowany cykl?
  3.  permalink
    Wiktoria, w takim pierwszym rzucie oka na temperatury warto sprawdzic czy wykres jest wyraznie dwufazowy czyli czy na poczatku cyklu masz temperatury nizsze a po owulacji temperatury wyzsze. Wydaje sie ze twoj wykres ma dwie fazy a pierwsza temperature wyzsza mialas w 17dc.
    Druga rzecz to dlugosc fazy wyzszych temperatur. Byloby najlepiej gdyb tych wyzszych temperatur przed miesiaczka miala 12 -14. Wazne zeby nie bylo ich mniej niz 10. czyli jesli wstrzymasz sie z menstruacja jeszcze tydzien to bedzie OK :-)
    Jasne ze lepiej jest kiedy obserwacje zewnetrzne pozwalaja zauwazyc wyrazne zmiany w sluzie czyli wyrazna poprawe jakosci sluzu na kilka dni przed wzrostem temperatury i jesli tych dni z sluzem wyraznie lepszej jakisci jest kilka , powiedzmy 4 - 6. Poprawa jakosci sluzu przed owulacja jest konieczna do poczecia dziecka ale warto pamietac ze przede wszystkim chodzi tu o obecnosc sluzu szyjkowego dobrej jakosci w okolicach szyjki macicy wiec niewielkie zmiany obserwowane na zewnatrz nie musza od razu niepokoic. jesli wiesiolek na ciebie nie dziala to mozesz wyprobowac siemie lniane - ono ma sama zalety i dobrze wplywa nie tylko na sluz szyjkowy choc powiedzmy sobie szczerze - ten kisiel nie ma rewelacyjnego smaku niezaleznie od tego czym sie go doprawi :-)))
    Zgadzam sie z izunia ze warto byc naniosla temperatury na wykres i np. zaproponowala kilku doswiadczonym uzytkowniczkom stanowisko przyjacilki :-)) - zawsze warto skorzystac z wiedzy, jaka maja i jaka zwykle chetnie sie dziela uzytkowniczki 28 dni.
    Pol roku staran to nie moze byc powod do zmartwienia. O jakichkolwiek ewentualnych problemach z plodnoscia pozwolimy wam tu pisac i myslec nie wczesniej niz po roku staran :-)))
    Powodzenia
  4.  permalink
    Dzięki dziewczyny w następnym cyklu przyłożę się bardziej.A co chodzi o obserwację śluzu to owszem ale dziwnym trafem zaobserwowałam go tylko 13-14 dnia cyklu. Postaram się w niedługim czasie nanieść wszystko na wykres:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Tomie, ktoś to poważa Twoją męskość :tooth:

    Wiktoria, jeśli chcesz czegoś dowiedzieć się więcej to zerknij tutaj i na inne artykuły.
    Powodzenia.
    •  
      CommentAuthormajka098
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    hej o ktorej najlepiej mierzyc temp? mierzylam o 11 i bylo przewaznie powyzej 37 dzisiaj mierzylam o 9 pierwszy raz i wyszlo 37 od 8 miesiecy staramy sie o dziecko i nic;/ mozecie zerknac na moj wykres i cos doradzic?
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    hej,temp nalezy mierzyc z samego rana zanim wstaniesz z lozka po conajmniej 3 h spoczynku (najlpeiej miec termometr pod reka),,bo temp zmienia sie podczas dnia ; o stalej porze-codziennie rano, w tym samym miejscu i tym samym termometrem:)powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    w NPR zalecają mierzyć temp do 7.30
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeFeb 10th 2011
     permalink
    U mnie temp jest tak rozna,ze juz sama tego nie lapie...skacze sobie jak chce!
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeApr 2nd 2011
     permalink
    dziewczynki,
    mam do was może dziwne pytanie..zauważyłam że na 2 dzień po seksie mam wyższą temp..czy i wy tak macie,i od czego to może być..tylko z emocji??i czy tą temp.traktować jako zakłóconą??wiem,że może to niepoważne pytanko,ale jestem ciekawa jak jest u was..i jak interpretować potem taki cykl..
    pozdrawiam wiosennie
    --
  5.  permalink
    witaj
    u siebie nie zauwazyłam nic podobnego
    •  
      CommentAuthorpanda1990
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa i od przyszłego cyklu chcę zacząć mierzyć tempkę. Zamówiłam sobie termometr Microlife MT 16C2. Teraz zorientowałam się, zę ma on dokładność do 0,1 stopnia a na 28dni czytam, że dokładność minimum musi być 0,01.Z drugiej strony, widzę że wiele z was używa tych termometrów... To jak to właściwie jest?
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    On ma dokładność do dwóch miejsc po przecinku, czyli zmierzy z dokładnością do 0,01 st
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorpanda1990
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    no właśnie to podobno nie jest to samo..:( kopiuje ze strony producenta:

    "-Wynik wyświetlany jest z dokładnością do 1 setnej st.C w postaci np.37,29
    -Najmniejsza jednostka pomiaru 0,01 st.C
    -Duża dokładność pomiaru (+/- 0,1 st.)"

    a tu cytat z bloga 28dni : "Jeśli kupujecie termometr elektroniczny, warto zwrócić uwagę, by miał dwa miejsca po przecinku, a jego dokładność musi wynosić minimum 0,01 stopnia C."
    Wynika z tego jakby miejsca po przecinku i dokładność to były dwie rozne sprawy.
    Proszę o wyjasnienie :shamed:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Co pod pojęciem dokładność pomiaru + / - 0,1 st miał na myśli producent - NIE WIEM. Tzn domyślam się, że chodzi o sytuację, gdy mierzymy kontrolnie kilka razy pod rząd i wtedy rozstrzał między temp. nie ma prawa być większy niż 0,1 st.
    WIEM, że Microlife 16C2 ma dwa miejsca po przecinku (używam takiego od prawie 3 lat).
    -- Mama M & N & W
  6.  permalink
    Dziewczyny, ilosc miejsc po przecinku na wyswietlaczu to zupelnie inna sprawa niz dokladnosc pomiaru, Chocby producent zamontowal w termometrze wyswietlacz z piecdziesiecioma znakami poprzecinku to i tak to nie wplynie na dokladnosc termometru. Praktycznie w tanich, elektornicznych termometrach nie niest mozliwe uzyskanie wiekszej dokladnosci pomiaru niz 0,1 st C i to dla naszych celow moim zdaniem wystarcza :-)
    Jeszcze slowo o zakloceniach pomiaru czy tez o wplywie roznych czynnikow na wasza temperature i na wskazania temometru. Te czesto wymieniane przyczyny zaklocen typu stras, leki, alkohol, krotki sen, inna niz zwykle pora pomiaru itp to sa tylko potencjalne zaklocenia. Nie ma innej metody by odpowiedziec jak dany czynnki wplywa na wasz pomiar niz to osobiscie sprawdzic. Jestescie rozne i bardzo roznie reagujecie na poczegolne czynniki.
    Czy temperatura otoczenia moze wplynac na wasza temperature i na wynik pomiaru. Oczywiscie ze moze wplynac. Jesli mierzycie w ustach a z powodu kataru nie mozecie oddychac nosem to chlodne powietrze wpadajac moze obnizyc temperature. W skrajnych sytuacjach to jesli mierzysz w saunie suchej (temperatura otoczenia powiedzmy 75st C) a nastepnego dnia w chlodni (temperatura otoczenia minus 28 st C) to zapewne uzyskasz rozne wyniki. Jednym slowem potrzeba tu troche doswiadczenia, troche wiedzy na temat indywidualnych reakcji wlasnego organizmu no i odrobine rozsadku by jednak unikac sypiania w chlodni :-))
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Witam, nie mogę znaleźć jednoznacznej odp. na pytanie - zaczęłam mierzyć temperaturę i cały czas mam 37 stopni. A to mój 7 dzień cyklu, mam taką temp. od 2 dc.. Dlaczego?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Widocznie taka gorąca z Ciebie dziewczyna. Zakładam, że nie jesteś chora i termometr nie oszukuje.
    --
    • CommentAuthorclaudzia
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    hej dziewczyny, mam nadzieje ze któraś mi pomorze/
    temp. mierze zawsze po przebudzeniu,

    i nie wiem czemu mój wykres jest taki ze nic nie można z niego wywnioskować;/

    co moze być przyczyna?? robie to źle??

    :shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Mierzysz po przebudzeniu- to ok, ale czy codziennie o tej samej porze?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    • CommentAuthorclaudzia
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    zazwyczaj mierze o 7.30

    czasem wpisuje później, ale czasem tez później lub wczesnej mierze...

    myślisz ze powinnam nastawić budzik na rabi i robic to co do minutki?
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Zdecydowanie powinnaś - wtedy dane będą bardziej wiarygodne. I możesz spróbować zaokrąglać temperatury - nie ma wtedy na wykresie takich "zębów" :)
    Zaokrągla się drugie miejsce po przecinku według zasady:
    36,01 = 36,00
    36,02 = 36,00
    36,03 = 36,05
    36,04 = 36,05
    36,05 = 36,05
    36,06 = 36,05
    36,07 = 36,05
    36,08 = 36,10.... itd

    Choć spojrzałam na wykres i nie wygląda źle :) Naprawdę.
    • CommentAuthorclaudzia
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    dziękuje za pomoc:) w następnym cyklu zacznę zaokrąglać

    choć mam ogromna nadzieje ze następnego nie będzie!

    :shocked::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    asterix: według zasady

    A co to za zasada? Z czego wynika? Która metoda taką zasadę wprowadza?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Matematyka wprowadza taką zasadę.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 16th 2011 zmieniony
     permalink
    A gdzie jest napisane, że dla celów NPR zaokrągla się matematycznie?
    Bo skoro mówimy o stosowaniu jakiejś metody naukowej (Roetzer, angielska, niemiecka) wypadałoby, żeby użytkowniczka zaokrąglała wedle tego, co mówi stosowana przez Nią metoda, czyż nie? Czy te przykładowe metody jak jeden mąż każą zaokrąglać matematycznie? Nie wydaje mi się :wink:


    -----


    Zresztą zwrot użyty przez Asterix zaokrągla się według zasady..., sugeruje, że jest to działanie obligatoryjne i co ważniejsze nie znające wyjątków.
    Jako prawnik :bigsmile: sugerowałabym posługiwanie się stwierdzeniem np.: można zaokrąglać / istnieje możliwość zaokrąglania w taki czy inny sposób
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthormiqa
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Witam serdecznie, mam pytanie czy stosowanie leków dopochwowych może wpływać na zmianę temperatury, konkretnie chodzi mi o Gynalgin?
    lekarz przepisał mi ten lek, ponieważ podczas ostatniej cytologii miałam stan zapalny, a że skończyło się krwawienie muszę przyjąć 10 tabletek
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Jest to możliwe, o ile mierzysz waginalnie.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthormiqa
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Tak waginalnie, co w takiej sytuacji zrobić?Mierzyć dalej i zaznaczyć na wykresie, że przyjmuję gynalgin?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Tak bym zrobiła. Zorientujesz się, czy zakłócenia występują. Jeśli temp. nie będą odbiegać od tych, które w tej fazie zazwyczaj obserwujesz, nie widzę podstaw do uznawania ich za zakłócone.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthormiqa
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Niestety to mój pierwszy cykl z pomocą termometru więc, nie mam porównania, ale zobaczymy, liczę na pomoc w analizie wykresy za jakiś czas:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.