Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 22nd 2011
     permalink
    Tabletki hormonalne lekarze często zalecają po to, żeby zatrzymać owulację (wtedy nie tworzą się torbiele na jajnikach). Jeśli planujesz zajść w ciążę, to powinnaś trzymać się z daleka od takich środków. Wg mnie robienie badań hormonalnych w trakcie stosowania środków hormonalnych nie jest wiarygodne. Zacznij od badań, bez stosowania antyków. A przede wszystkim poszukaj lekarza godnego zaufania, który zajmie się odpowiednio Tobą i Twoim problemem, potraktuje Cię indywidualnie, który nie kieruje się rutyną.
    --
    •  
      CommentAuthorsylv
    • CommentTimeMar 22nd 2011
     permalink
    Dziewczyny, doskonale Was rozumiem - 8 miesiąc leci i jak słyszę o tych wszystkich ciążach od 1 strzału to mam ochotę wyć :/
    Poza czynnościową hiperprolaktynemią wyniki mam w normie, no i co z tego?a

    a jak słyszałam "myśl pozytywnie" to na początku nawet podnosiło mnie to na duchu, ale w tej chwili bynajmniej :(
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Hanny, ja chodziłam na akupunkturę i uwierz mi - to jest nic w porównaniu z pobraniem krwi :DDD

    KOdama - super post, cała prawda.

    Ja też się nakręcałam, nakręciłam na ciążę, po poronieniu panicznie martwiłam, że coś jest nie tak. Teraz minął 12 cykl starań a ja się biorę za siebie - za swoją psychikę, za relaksowanie, żeby nie żyć samym myśleniem o dziecku. Wykorzystam na maksa czas, kiedy jesteśmy tylko ja i mąż - bo to już do nas nie wróci ;))

    Meduzasz - życzę Ci, żeby wyniki Ci szybciutko doprowadzili do normy! A co do plastrów - też stosowałam i powiem Ci, ze kiepsko reagowałam niestety - niby "lżejsze" to od tabsów, ale mnie rozwaliło kompletnie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Jak na ironię, John Rock, jeden z wynalazców anty hormonalnej, zgodził się na udział w badaniach, mając na celu leczenie niepłodności i ułatwienie stosowania kalendarzyka. Kompletna pomyłka.
    cinnamonki, jak to lżejsze? Nieskuteczne?
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Meduzasz Przy PCOS lekarz powinien:
    1. Zlecić badania hormonalne między 3 a 10 dniem cyklu
    2. Zbadać poziom cukru (jeśli masz nadwagę to możesz mieć problem z zajściem w ciążę)
    3. Początek leczenia to z reguły Luteina ,a później Bromergon
    4. Inne prochy i hormony na końcu
    Takie leczenie stosują lekarze przy torbietowalności jajników . Jeśli dał Ci od razu hormony to ty od razu zmień lekarza bo to konował.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach.
    P.s. Mam wielu znajomych z Twoim problemem.
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Dzięki Jadwiga, dzięki Dziewczyny, dzies jestem nastawiona pozytywnie (wlozylam w to duzo wysilku, ale moj narzeczony wspiera mnie bardzo mocno, no w takich sytacjach i nie tylk zreszta ;) jest cudowny), umowilam sie na jutro do innego lekarza. Rano robie testy hormonalne, wypada 3 dzien cyklu,zobaczymy.Trzymam rowniez kicuki za Was wszystkie.Zmykam do pracy. BUziaki
    P.S Jadwiga a czy Twoi znajomi z tymi problemami mają dzieci, dlugo juz sie staraja????
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Zobacz, ile jest matek z PCO Sama możesz z nimi nawiązać kontakt.
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    wiem ze jest duzo, siedzialam wczoraj na necie do 2 w nocy , z reszta ten lekarz nie przedstawil mi tej choroby w jakis taki dramatyczny sposob, powiedzial ze dzieki odpowiedniemu leczeniu zajde w ciaze, juz chyba nie chce czytac na dzien dzisiejszy przynajmniej, kazdy organizm jest najwyrazniej inny jedne zachodza po kilku miesiacach inne po latach wiem staram sie na to wszystko przygotowac, ale dzieki Amazonka pewnie jeszcze z 1000 razy mi sie zmieni i zajrze :)
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Moja kolezanka ma PCO. Starali się prawie rok. Jak odpuściła temat - zaszła;) Teraz ma synka ślicznego:)
    --
    •  
      CommentAuthoragus83
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Bo to tak jest podobno, że im więcej się o tym myśli i bardziej się nakręca, to jakaś blokada się tworzy i tym bardziej nie wychodzi... A jak się przestaje myśleć, to niespodzianka :)
    Wiem, ciężko o tym nie myśleć... Sama myślę bez przerwy ;)
    -- <
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Ja mam PCOs. Od zdiagnozowania do laparoskopii minęły 3 miesiące chyba, a w 3 cyklu po laparo zaszłam w ciążę. No, ale mój lekarz postawił na laparo a nie na tabsy.
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Amazonko - nie, lżejsze (podobno?) jeśli chodzi o wątrobę i skutki uboczne. Ale nie miałam takich jak przy tabsach, tylko inne - puchły nogi, non-stop było mi niedobrze, potworne bóle głowy :((( I w końcu ginka kazała mi po 3 tygodniach już zdjąć plaster...
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Tak 3 koleżanki mają tylko moja siostra nie ma ale leczy się dopiero od około 3 cykli
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    jadwiga22: Początek leczenia to z reguły Luteina ,a później Bromergon

    Bromergon jest stosowany przy podwyższonej prolaktynie, która nie zawsze jest poza normą przy PCOS. U mnie PCOS od razu było leczone clo, ale dlatego, że chciałam zajść w ciążę. Nie wiem jak wygląda leczenie przy odkładaniu:wink:
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    aha moja siostra tabletki dostała jakieś przyspieszające metabolizm (otyłość typu brzusznego) otyła nie jest ale kilka kilo ma za dużo :-))
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 23rd 2011
     permalink
    Może metformax albo siofor?
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    mogę zapytać jak chcecie
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Poproszę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeMar 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Odniosę się to plastrów i wątroby. To jest mit. Do wątroby toksyny dostają się przez układ krwionośny a nie pokarmowy, więc bez różnicy czy przyjmujemy hormony w pigułkach czy w plastrach.
    Posunięcie lekarza bez sensu moim zdaniem. Najpierw zawsze badanie hormonów, a nie na ślepo antyki, luteina i co jeszcze popadnie, a nuż się uda. Dobrze, że poszłaś do innego.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    To samo się mówi o każdej nowości: "lekkie i bez działań ubocznych". Yasmin, Yaz, Nuva Ring, Evra - jedna śpiewka. Na opozycji "dobre = nowe, złe = stare" opierała się reklama Yaz.
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Nie ma zdrowych leków, to chyba działa na zasadzie coś za coś , tylko moze w mniejszym stopniu :). Zrobiłam dziś hormony FSH, LH, PRL, 17-OHP. W poniedziałek bedą wyniki i umówię się z gin.
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Są, jeśli są stosowane wtedy, gdy jest taka potrzeba, w chorobie.
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Moja siostra bierze metformax, pól tabletki bromergonu , i brała cos na "c" (nie mogę sobie przypomnieć) - z tym że ten ostatni lek powinno się brać co 2 gi miesiąc bo jak twierdzi jej lekarz ginekolodzy faszerują laski tym lekiem przez parę miesięcy a później są ciąże bliźniacze, trojaczki itd.
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    aha no i prolaktyna nieznacznie podwyższona dlatego tylko pół tabletki bromergonu bierze
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Amazonka wystarczy spojrzec w ulotke kazdy ma prawie jakies (mniejsze lub wieksze)skutki uboczne,
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    jadwiga, pewnie clostilbegyt :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    u mnie lekarz ma mi przepisac dopiero jakies leki jak zobaczy wyniki, dzis narazie mam naklein plaster
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Meduzasz - niby tak, ale bez niektórych leków ciężko żyć, szczególnie tym z przewlekłymi chorobami. Ale nie nazwałabym tabsów/plastrów lekami, w sensie, że nie leczą. Anyway - ja już tego świństwa brać nie będę, bo źle reaguję... A jak Ty reagujesz na plaster? Pewnie dopiero przykleiłaś niedawno?
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    nawet jeszcze nie przykleilam, bo w pracy siedze, przykleje po 21 i zobaczymy, tabletki bralam raz czulam sie tak sobie ale tragedii nie bylo, jesli to ma pomoc w drodze do dzidziusia to poswiece to i o wiele wiecej ;)
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    W jaki sposób antykoncepcja ma pomóc w prokreacji???
    Rozumiem wyciszanie jajników przy in vitro... ale taaak?:shocked:
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    powiedział ze mam brac 1 albo 2 miesiace zeby wyregulowac cykl i odstawic odrazu jak bede chciala ju zaczcac siue starac, ja mu powiedzialam ze chce sie starac o dzidzie dopiero gdzies od czerwca, dzis przed naklejeniem plastra kazal mi zrobuc testy o ktorych pisalam wyzej, powiedzila ze po wynikach zobaczymy co mi przepisze
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Aaa, no to masz jeszcze trochę czasu... Ok, ja przyznam, że po tabsach miałam pięknie wyregulowany cykl. Nie wiem, czy to ich zasługa, ale tak było. Natomiast skutki uboczne to dla mnie horror, więc już więcej na to nie pójdę...
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    no bo w lipcu slub i tak jakos chcielismy zaraz przed albo odrazu po zaczac:)
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthoragus83
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Mnie też lekarz próbował wyleczyć z endometriozy tabletkami, co również miało ułatwić zajście w ciążę. Brałam przez pół roku i pół roku praktycznie straciłam.... :sad: Endo się nie cofa, tylko mi się wszystko rozregulowało. Pierwszy cykl po odstawieniu trwał 52 dni, teraz jestem w trakcie drugiego, a temperatura skacze raz w górę, raz w dół. Przed tabletkami wszystko chdziło jak w zegarku... :wink:
    -- <
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    U mnie chyba nie bedzie gorzej bo mam cykle miedzy 18 a 60 dni
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthoragus83
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Mam nadzieję, że Tobie pomogą!! Macie jeszcze troszkę czasu :) Trzymam kciuki i życzę powodzonka :smile:
    -- <
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Nie dziekuje zeby nie zapeszyc ;). Lekarz powiedzial ze jest dobrej mysli bo mam dosyc malo tych torbieli, mowil ze widzial kobiety ktore maja na jajnikach "sznur prerl" i udalo im sie, mnie powiedzil:" Spokojnie pani Małgosiuu, zajdziemy " ;)
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    martitap pewnie tak,
    meduzasz moja siostra też takie cykle miała, ale plaster anty bez badań o dziwna forma leczenia, ale lekarzem nie jestem
    :wink:
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Ja też jestem zdziwiona stosowaniem plastrów u kobiety, która chce zajść w ciążę, nawet za kilka miesięcy. Przy PCOS trzeba wykonać szereg badań, żeby ustalić tor leczenia. Wg mnie lekarz poszedł po bandzie i należy poszukać innego. Jeśli jest mało pęcherzyków i nie zrobiłaś jeszcze badań to tym bardziej zastanawia mnie fakt, na jakiej podstawie lekarz stwierdził PCOS :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    tak jak zrozumialm po 5 objawach, a i jak juz pisalam ja prztszlam d niego zkilkoma wynikami badan hormonalnych, objawy ktore mialy go naprowadzic
    1)nieregularne cykle
    2) brak owulacji (stwierdzil po wynikch badan ktore mu przynioslam)
    3)otylosc typu brzusznego
    4)problem z zarostem
    5)to czym sie utwierdzil to pecherzyki na jajnikach, nie bardzo liczne ale jednak
    Bylam u lekarza o ktorym czytalam bardzo dobre opinie, dlatego jak narazie wierze i robie co kazer, nie mam podstaw zeby sie z nim nie zgadzac bo nie znam sie na tym tak jak on, gdyby cos nie szlo tak jak trzeba to moze i o tym pomysle, ale jak pisalam wczesniej czytalam w roznych wypowiedziach i artykulach ze faktycznie niektore metody leczenia maja poczatek od kuracji hormonalnewj. Nie chce odrazu skreslac tego lekarza
    On jest tak jakby moja nadzieja ze bedzie dobrze...:confused:
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeMar 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Szkoda, że ten plaster już teraz kazał Ci przykleić. A jak będą potrzebne kolejne badania hormonów? Nie wszystkie wykonuje się na początku cyklu. wyniki już nie będą wiarygodne.
    Zauważyłam, ze jak się powie ginowi, że się nie chce brać anty, to jakoś zaczynają się bardziej starać i znajdują się inne metody leczenia ;)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    meduzasz, to przede wszystkim Ty musisz mieć zaufanie do swojego lekarza, chociaż ja osobiście bym się nad nim zastanowiła. W moim przypadku antyki nie uregulowały cykli, wręcz przeciwnie - mój pierwszy cykl po odstawieniu anty trwał 5 miesięcy, a kolejny był wywołany luteiną!
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Meduzasz,
    wg mnie jeśli ktoś mówi o regulacji cyklu przy pomocy antykoncepcji hormonalnej (a takie wieści tu przyniosłaś) najzwyczajniej kłamie i unika prawdziwego zmierzenia się z problemem. Owszem prawdą jest to, że jak przykleisz plaster będziesz miec regularne krwawienie, ale to krwawienie nie będzie miesiączką, a cykl będzie sztuczny - bez owulacji. Jeśli sen z powiek spędza Ci to, że krwawisz nieregularnie, to oczywiście przyklej sobie ten plaster i co 28 dni, na pewniaka montuj podpaskę lub tampon. Jeśli jednak w niedalekiej przyszłości planujesz starania o dziecko, to przynajmniej zapytaj tego lekarza co konkretnie chce "leczyc" antykoncepcją hormonalną i jak ma ona wpłynąc na poprawę Twojej płodności. W wolnej chwili możesz też zajrzec do wątku n/t NPR po odstawieniu pigułek lub pooglądaj sobie takie wykresy. Przyszłaś tu przepełniona strachem i jakimś irracjonalnym lękiem, że nie będziesz mogła miec dzieci, a idziesz do lekarza i w ciemno, bez pytań, wyjaśnienia itp. decydujesz się na antykoncepcję hormonalną. Niezbyt to rozumiem.
    Na marginesie: "kuracja hormonalna", o której piszesz w swoim ostatnim poście to naprawdę szerokie pojęcie i wcale nie musi oznaczac, że chodzi o antykoncepcję, a może nawet wręcz przeciwnie.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    I jeszcze jedno. Czasem pigułki stosuje się w celu wspomagania wchłonięcia torbieli, które przy PCOS mogą występowac. Masz takie torbiele??
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Kodama zrobienie czegos zgodnie ze wskazowkami lekarza nie nazwalabym robieniem w ciemno. Ja bralam juz kiedy tabletki anty i cykl mialam bardzo regularny, po ich odstawieniu utrzymywal sie jeszcze taki przez kilka miesiecy a pozniej znowu sie rozlegulowal i ja mu to wszystko powiedzialam, podjal taka a nie inna decyzje pewnie na podtawie tego co mu mowilam, swojej wiedzy, Wasze rady sa bardzo cenne i dlatego lwasnie chce z Wami byc. Wiem, że obserwcaja wlasnego ciala,Wasze wypowiedzi, rozne artykuly, Wasze doświadczenia, ale musimy pamietac ze nie jestesmy lekarzami. Zdaje sobie sprawe ze po roznych doswiadczeniach macie pewnie ograniczone zaufanie, ale dla mnie to jest dopiero poczatek mojej drogi. Zobaczymy, byc moze macie razje, ale nie przekonam sie dopoki nie sprobuje, a przeciez kazdy organizm jest innym, jednemu moze pomoc taka forma leczenia innemu druga.
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    A może masz tyle tych torbieli że Ci plastry zapisał?
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Jadwiga szczerze mowiac bylam po diagnozie dosyc zdenerwowana i juz sama nie wiem czy on mowil o pecherzach czy o torbielach, zglupialam juz sama jak czytam to wszystko, juz nie wiem co robic :cry:
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Ja byłam na usg w zeszłym roku ok marca i powiedział mi, że mam dużo drobnych torbieli i policystyczne jajniki ale, że nie zespół policystycznych jajników?? (Nie wiem jaka w tym różnica, albo źle zrozumiałam). I miałam brać anty i się tym nie przejmować. Później jakieś 4 miesiące później zmieniłam gino, i ten po usg powiedział, że jest czysto i że tylko widzi pęcherzyki w fazie wzrostu, pół roku później(już bez anty) nadal czysto i nie potwierdza policystycznych jajników. W kwietniu lub maju mam iść na usg "dowcipne" to zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    meduzasz: Kodama zrobienie czegos zgodnie ze wskazowkami lekarza nie nazwalabym robieniem w ciemno.

    A ja bym nazwała.Zwłaszcza, że nie dopytałaś co lekarz chce osiągnąc dzięki tej "odkrywczej metodzie leczenia". Może nie masz jeszcze doświadczenia, bo jesteś na początku drogi, ale lekarze ginekolodzy są naprawdę bardzo różni. Jedni angażują się w leczenie inni w tuszowanie niedoskonałości, a lekarza wybierasz Ty. Cały czas piszesz o regularnym cyklu po pigułkach, a ja powtarzam TO NIE CYKL, tylko bezpłodny czas po którym następuje krwawienie, regulowany braniem i odstawianiem hormonów. Jeśli to chciałaś osiągnąc i krwawienie co 28 dni Cię uspokoi - Twoja sprawa.
    ______
    Nie jestem ekspertem i potraktuj to jako luźne dywagacje (może ktoś się przyłączy lub mi wytłumaczy), ale wydawało mi się zawsze, ze po antykoncepcji hormonalnej zalecano odczekac 2-3 miesiące przed staraniami. Wiem, ze kiedyś środki były mocniejsze, ale nawet teraz stosuje się pigułki, żeby wyciszyc jajniki przed ich wzmożoną pracą (np do in vitro) kiedy mają wyprodukowac kilkakrotnie więcej pęcherzyków niż w normalnym cyklu. Jaki to ma sens w przypadku PCOS kiedy jajniki produkują pęcherzyki w nadmiarze?

    meduzasz: nie przekonam sie dopoki nie sprobuje, a przeciez kazdy organizm jest innym, jednemu moze pomoc taka forma leczenia innemu druga.

    No i właśnie tu zapytałabym o tę formę leczenia. Dlatego, ze ja się nie znam i Ty się nie znasz. Jaki pozytywny wpływ mają miec te plastry na późniejsze starania? Bo ja tego zupełnie nie pojmuję.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Mi powiedzial ze to ze po odstawieniu tabletek trzeba 2-3 miesicace odczekac za nim sie zacznie starania to MIT. Takze chyba co ginekolog to inne zdanie. Duoz pytan i niejasnosci nasuwa mi sie dopiero teraz, jak bylam u niego to wydawalo mi sie ze wszystko jest oczywiste co i po co zleca i daje, ale teraz autentycznie zfiskowalam juz nic mi sie nie wydaje oczywiste i mam 100 pytan do niego. Mam dzisiaj dzwonic bo mial sie zapoznac z wynikami wczorajszych badan umowie sie na wizyte, pojde juz madrzejsza o pewne spostrzerzenia i zobaczymy co powie.
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.