Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 25th 2011 zmieniony
     permalink
    meduzasz: Mi powiedzial ze to ze po odstawieniu tabletek trzeba 2-3 miesicace odczekac za nim sie zacznie starania to MIT.

    Ja z tym nie dyskutuję. Napisałam to jako wstęp do późniejszych rozważań o możliwej "nadprodukcji" pęcherzyków po odstawieniu hormonalnej anty i zasadności prowokowania takiej pracy jajników przy PCOS, przy którym ta nadprodukcja występuje naturalnie.
    Napiszę tak. Ja nie mam PCOS i to co tutaj piszę wynika tylko z tego, że coś n/t czytałam, a także z tego co opowiadały mi koleżanki, które na PCOS cierpią. Nie chcę się przerzucac na argumenty, ale uważam, że bezgraniczne zaufanie do pierwszego z brzegu lekarza (nawet jeśli ma milion pozytywnych opinii) nie zawsze popłaca i warto się czegoś samemu spróbowac dowiedziec i wyegzekwowac od ginekologa uzasadnienie wybranej metody leczenia ( od tego jest). Dlatego po raz kolejny polecam Ci lekturę wątku o PCOS znajdującego się na naszym forum. Może tam czegoś ciekawego się dowiesz.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    meduzasz: chyba co ginekolog to inne zdanie.


    Dlatego właśnie ja bym poszła skonsultować takie nowości do jeszcze innego, albo i dwóch. Fakt faktem, że anty podaje się, żeby się torbiele wchłonęły (co potwierdza basia). A na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że anty nigdy nie wyregulują Ci prawdziwego cyklu. Mi również przepisywano anty przez 8 lat i jak tylko odstawiałam je na trochę to znowu cykl nieregularny:/ Ale też nie ma co skreślać tego lekarza, bo wszystkiego nie wiemy. Może właśnie meduzasz ma jakieś torbiele i on chce, by się wchłonęły, a po 3 miesiącach, jak już będzie czysto zacznie prawdziwe leczenie. Co nie zmienia faktu, że przydało by się skonsultować tą jego teorię z innym ginem.

    A co do plastrów i ich "delikatniejszego" działania nie jestem przekonana. Kiedyś czytałam, że w Stanach robiono badania i stwierdzono, że działanie plastrów jest nawet bardziej inwazyjne niż tabletek, bo jeden plaster ma większą dawkę hormonów (musi starczyć na tydzień) i częściej stwierdzano po nich zakrzepy a nawet zgony...W porównaniu do tabletek anty. Wiem, że przez pewien czas nawet w Stanach głośno odradzano stosowanie plastrów. Czytałam to jakieś dwa lata temu, kiedy to też chciałam "uchronić" wątrobę przed szkodliwym działaniem tabletek, więc nie wiem jak ta cała kampania się zakończyła. Może Jade coś wie, choć ona ma teraz coś innego na głowie;P
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Ale my sie nie przerzucamy na argumenty, przyjamniej ja nie mam takiego wrazenia, caly czas podkreslam ze jestem dopiero na poczatku swojej drogi i ze Wasze zdanie jest dla mnie bardzo wazne. Tak jak juz napisalam jestem po rozmowie z Wami wszystkim madrzejsza pojde na jeszcze jedna wizyte i zadam te wszystkie pytania ktore teraz mnie nurtuja i wtedy zobaczymy czy facet gada z sensem czy nie.
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Przerzucamy :wink:. Ja swoje, a Ty swoje. Nie ma w tym nic złego, bo tak wygląda większośc rozmów, ale zaczęłyśmy się już chyba powtarzac :wink:
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    No jak prawdziwe dwie baby :). Wiesz tak sobie mysle, ze jak moze on zobaczy ze ja taka bardziej zorientowana w temacie jestem to nie bedzie mi chcial lac wody, tylko powie konkretnie co i jak i dlaczego. BO ja we wtorek to bylam tak zdolowana ze polowy rozmowy z nim nawet nie pamietam..PO wynikach badan niezle go przemagluje, wiem juz o co pytac, takze niech jyz zaczyczana trzasc portkami Zdeterminowana Meduzasz nadchodzi ;). Jak mi nie powie nic madrego to zmieniam i szukam nowego.
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    meduzasz i tak trzymaj z takim nastawieniem nie będzie cię zwodzić. Już to zauważyłam, że jak pacjent powie o co mu chodzi i czego oczekuje, a nie siedzi cicho to inna rozmowa jest. A jeszcze jak pacjent nie da sobie w kasze dmuchać i nie przytakuje na wszystko co powie to lekarz się go boi:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Hanny, zgony były nie tylko po plastrach, ale też po Yasmin i innych markach.
    Doniesienie o Evrze na dole strony
    Evra i Depo Provera na środku strony
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Mi bardziej chodziło o to Amazonko:

    "Johnson and Johnson wydał oświadczenie że ich plastry Ortho Evra dostarczają więcej hormonu w krwioobieg kobiety. Wcześniej twierdzili ze tyle samo co pigułki.
    Cztery miesiące wcześniej The Associated Press podało że kobiety używające plastry są trzykrotnie bardziej narażone na chorobę lub śmierć z powodu zakrzepów krwi. W ich obieg krwi dostaje się 60% więcej estrogenu niż u kobiet biorących pastylki. W 2004 roku zmarło z tego powodu ponad dzisięć młodych kobiet i nastolatek"

    Pomijam już nawet fakt, że tabletki anty też powodują zgony, ale plastry wydają się jeszcze bardziej "inwazyjne".

    A co do raka to taka na 100% pewna bym nie była. Niektórzy badacze twierdzą, że rak szyjki macicy i piersi jest po prostu częściej wykrywany przez lekarzy, bo kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną są po prostu częściej badane, znajdują się pod stałą opieką lekarską... Ale i tu pewności nie ma:/
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    O matko, zaraz chyba zerwe ten plaster z ręki :wink:
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Dlaczego znajdują się pod stałą opieką? Ponieważ stosują ryzykowną metodę i trzeba sprawdzać, czy ona nie zaczyna szkodzić. To jest zaleta?
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Amazonka to nie jest chyba pytanie do hanny, napisala dokladnie to co jest zapisane w ulotce informacyjne, sprawdzalam u siebie. Jesli rozumiem to ona chyba tego nie ocenia, tylko stwierdza fakt. Jednak z drugiej strony chodza tez do lekarza czesciej bo przeciez musza wziasc recepte a jak prywatnie to przy okazji i badanko :smile::smile:
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Wizyta recepturowa nie oznacza od razu badań, jak twierdzą użytkowniczki tej metody.
    Przyczyną częstszego wykrywania łagodnych nowotworów piersi u tabletkowiczek nie musi być tylko to, że częściej się badają, tylko to że te choroby częściej u nich występują.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Amazonka: Wizyta recepturowa nie oznacza od razu badań, jak twierdzą użytkowniczki tej metody.

    To nie do końca prawda. Może zagranicą jest inaczej, ale jak ja chodziłam do lekarza prywatnie, to za receptę (i mam tu na myśli środki stymulujące, a nie blokujące owu) musiałam zapłacic 50 zł, wizyta z usg kosztowała 80 - 100 (nie pamiętam dokładnie) więc skoro już i tak musiałam się po świstek papieru pofatygowac i w dodatku za niego zapłacic, wolałam trochę dołożyc i przy okazji sprawdzic co w trawie piszczy i przy okazji dostac receptę - "gratis".
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Zadna z nas nie jest naukowcem i chyba niestety nigdy w 100% prawdy sie nie dowiemy. Dlatego z dystansem trzeba podchodzic do wszystkiego praktycznie, bo nie zapominajmy ze to jest przede wszystkim niestety jeden wielki biznes.
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Wizyty recepturowe dotyczą wypisania anty hormonalnej, a nie leczenia niepłodności.
    Z czasem prawda wychodzi na jaw. Myślę, że przy tej okazji sporo wyjdzie z dawnych czasów. Bez wątpienia za darmo mamy tylko NPR. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Co do recept - w mojej przychodni zamówienie na receptę można złożyć nawet przez Internet. Nazywa się to zamówienie dotyczące kontynuacji leczenia przewlekłego, dotyczy też HTZ i antykoncepcji.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    A czym się różni wizyta recepturowa antykoncepcyjna od stymulacyjnej? Ja też potrzebowałam tylko recepty na tabletki, które stosowałam od miesięcy. Pytam serio.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Najgorsze jest to, że nie tylko pacjenci się nabierają na te hasła, reklama wszak jest dźwignią handlu, ale również lekarze dają sobie często wcisnąć taki kit, albo nam go wciskają jak np ten o mniejszej szkodliwości plastrów dla wątroby. To jest całkowicie nielogiczne i wiadomo o tym, nawet posiadając dość ogólną wiedzę z dziedziny biologii.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Takie wyróżnienie zauważyłam w cenniku kliniki Dolmed. Konsultacje ginekologiczno-położnicze kosztują 80,00 zł, a wizyta recepturowa 40,00 zł. Istnieją te 2 typy.
    Menopauza nie jest chorobą sama w sobie, ale wiąże się z dolegliwościami, stąd HTZ. To co leczy anty, jest chorobą?
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Mi po plastrach anty zostały blizny na barkach :-( po zdjęciu plastra miałam "wyżartą" skórę więc nikt mi nie wmówi że plastry są "delikatniejsze"
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Na stałe? Nie do najbliższego mycia??
    --
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Amazonka - niestety nie. I to cholerstwo pomimo mycia zaczyna się robić "czarne" od ciuchów po kilku dniach. Wygląda to obrzydliwie... A z tym wyższym stężeniem hormonów - baaardzo możliwe, bo ja się po tym tragicznie czułam juz po kilku dniach - mega opuchniete ciało :(
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Ja nosze plaster prawie dobe, takze to jeszcze za krótko pewnie i nie czuję zadnych skutków ubocznych, natosmiat potwierdzam juz po niecałej dobie wokól plastra stworzyla sie brudna otoczka tak jakby z kleju, ohyda to jak on bedzie wygladal po 7 dniach
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    A tak z drugiej strony...to nie ma też co tak kląć na te anty...bowiem najnowsze badania pokazują, że doustne środki antykoncepcyjne chronią przed rakiem jajnika (występowanie tego nowotworu jest 50% niższe po pięciu latach stosowania i utrzymuje się na tym poziomie przez kolejne 1o lat), jak i raka macicy (ochrona do 15 lat po odstawieniu!), więc jak we wszystkim - na jedno wpływa źle, za to na inne dobrze...

    http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/antykoncepcja-chroni-przed-rakiem_34705.html
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Doskonale zdaję sobie sprawę, że dostanę teraz milion minusów i "zrypki", ale po to jest forum, by dyskutować...Nie ma co z góry zakładać, że coś jest "be" tylko, dlatego że jest nowe i ...hmmm...mało naturalne. Po prostu najważniejsza jest wiedza i liczenie się z wszystkim konsekwencjami swoich decyzji.
    --
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    meduzasz możesz leciutko obrywać te czarne strzępki, ale po 3 tygodniach plaster będzie wyglądał delikatnie mówiąc tragicznie :sad:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    cinnamonki...to tych plastrów nie nosi się jeden na tydzień?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Hanny, sądzisz, że to jest jakiś spisek i dobrze utajnione dane, o których nikt nie wie? ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Nie no wręcz przeciwnie Amazonko ;) Ale jak ktoś nowy wchodzi na to forum i poczyta trochę to może zawału dostać jeszcze przed wzięciem tabletki anty;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Prędzej zostanie zachęcony. ;-) Zawału się nie obawiaj. Producenci już dbają, aby każda kandydatka do zakupu była przekonana co do zalet.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    No nie wiem czy tak dbają, na ulotkach piszą tyle skutków ubocznych, że aż starch bierze jak się na nią patrzy;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Dbają i to za pomocą różnych sztuczek służących do obejścia zakazu reklamowania środków na receptę.
    Kto tam na to patrzy, rzadko komu się zdarzy. Z czasem ulotki się wyrzuca i sprawa załatwiona. Mnie się zresztą to nie zdarzy, innym może, mnie nie.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Ja też zawsze czytam ulotki ...nawet Rutinoscorbinu;P A już tym bardziej nie wyobrażam sobie wzięcia tabletek na receptę bez choćby "zerknięcia" na skutki uboczne...a co jeśli się coś będzie działo? A ja nie będę wiedzieć, że to przez tabletki? To zupełnie normalne, że starają się jakoś ominąc zakaz. Wiem, nie powinno tak być, ale taka natura człowieka. Mamy kapitalizm (choć jeszcze w słabym wydaniu) i każdy chce zarobić;P
    --
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Hanny, masz rację, aż się glebnęłam w czoło ;) Oczywiście że tydzień :) Ale po 3 tyg noszenia to ja miałam mega odparzenie na łapie :(
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Wiem, wiem cinnamonki;) Kurde, nie Ty jedna narzekaż na te odparzenia...Dobrze, że ich już nie nosisz:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Cinnamonki, pamiętasz, że każdy plaster przylepia się w innym miejscu niż poprzedni? Mimo to miałaś ślady?
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Hej ja miałam tak ja ty miesiączka raz na 3-4 miesiące żeby mieć regularne brałam duphaston, potem jak się starałam o dziecko to wyszło że moje jajniki nie pracują najlepiej i pęcherzyki nie rosną albo jak urośnie to zaraz klapcieje i nie wypuszcza jajeczka. poszłam do świetnego specjalisty dostałam leki i w 2 miesiące zaszłam w ciążę. Także głowa do góry na pewno się uda
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    a te plastry to porażka miałam straszne bóle głowy jak stosowałam nie wiem dlaczego przy innych antykach było wszystko ok
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 25th 2011 zmieniony
     permalink
    A wiecie, że duphaston też może zaszkodzic? Podobno przyjmowany w ciąży (gdy kobieta spodziewa się chłopca) może powodowac spodziectwo :(.
    edit: Jak będę miała czas to znajdę źródło, bo póki co wiem ze słyszenia tylko.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    nie słyszałam o czymś takim mój synuś jest zdrowy, jedynym minusem przyjmowania hormonów w pierwszych 3 miesiącach ciąży u mnie była lekka depresja
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeMar 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Cinnamonki, pamiętasz, że każdy plaster przylepia się w innym miejscu niż poprzedni? Mimo to miałaś ślady?


    Co prawda to nie pytanie do mnie ale mam nadzieję, że pozwolicie że jako była użytkowniczka plastrów odpowiem? Ja oparzenia, a właściwie "wyżarcie" naskórka miałam w każdym miejscu w którym miałam przyklejony plaster. Nosiłam go i na plecach i na barkach i na ramionach i wszędzie były ślady (w tych miejscach nosiłam ze względu na mniejszą ilość tkanki tłuszczowej). Na plecach najdłużej się goiło i najbardziej bolało,ale na szczęście blizny nie zostały. Niestety na barkach już nie było tak fajnie. Paprało się długo, a ślady zostały do dzisiaj. A czarne ślady na krawędziach plastra (tak to wyglądało jakbym się dawno nie myła) utrzymywały się jeszcze z trzy dni po zdjęciu plastra. Do tego doszły omdlenia, zawroty głowy i wymioty. Nie od razu. Po drugim czy trzecim plastrze. To była głupota, dziś to doskonale wiem, ale nikt mnie nie uświadomił, że można inaczej się zabezpieczać niż przez anty i gumki. Zresztą to już temat na zupełnie inną dyskusję. Jedno tylko powiem mi plastry dały się mocno we znaki.
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Bede pisac jakby cos sie dzialo u mnie, po dobie moge stwierdzic ze tylko momentami mnie swedzi.., a w poniedzialek po wynikach wszystko sie wyjasni i co do mojego leczenia i co do ewentualnej zmiany lekarza.Paula Twoj post mnie naprawde pocieszyl :bigsmile:
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorMigus
    • CommentTimeMar 26th 2011 zmieniony
     permalink
    KODAMA
    Bralam Duphaston od 8 tygodnia ciazy z powodu krwawien, w ulotce po polsku nie bylo nic na ten temat, a poniewaz mieszkam na wyspie mialam tez ulotke po angielsku z opakowania kupionego tutaj i tam pisze ze przyjmowanie dupka we wczesnej ciazy moze powodowac spodziectwo u potomka plci meskiej. Osobisce jednak znam chlopcow ktorych mamy braly dupka w ciazy na podtrzymanie i sa calkowicie zdrowi, no ale po cos to napisali.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Migus, no wiesz, ale czytając taaakie coś ja np nie zaryzykowałabym choroby własnego dziecka. Nawet jeśli przypadek jest jeden na milion. Tak więc ja np więcej duphka sobie wcisnąc nie dam, choc aktualnie się nie leczę więc mi to wisi, ale gdyby tak coś to jednak wezme luteinę. Dzięki za przytoczenie ulotki. Nie wiedziałam gdzie to przeczytała znajoma, a dziś jakoś nie bardzo miałam czas na przegrzebanie netu.
    Za t we wstępnych poszukiwaniach znalazłam takie coś cyt.:"Przeczytałam w książce "Wszystko o lekach", że D**ahston tak jak inne gestageny powoduje wirylizację (maskulinizację) płodu. W internecie oznacza u płci żeńskiej pojawienie się cech męskich, a u chłopców żeńskich. Co o tym myślicie?"
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka - tak, ale zawsze na łapie nosiłam. Pomimo tego odparzenia były :sad:

    Kodama tez o tym czytałam na ulotce, brałam ze 2 miesiące, a potem powiedziałam o obawach ginowi, stwierdził, że jeśli mam stracha, że coś się może stać, to nie musze brać :wink: Podobnie jak Ty - wolę nie ryzykować... Z luteiną chyba tak nie jest? Pytam, bo nigdy nie brałam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Przed ślubem myślałam o plastrach - wielkiej luksusowej nowości na rynku. Oczywiście nie wiedziałam, na jakiej zasadzie działają.
    Wirylizację wywołuje też Azalia i Cerazette.
    --
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 29th 2011
     permalink
    jestem juz 5 dni z plastrem, jak narazie na szczescie nic mi nie dolega, nie odczuwam niczego nowego, mam przepisane 2 opakowania .Mam wyniki hormonów, w prawdzie nie widzialam ich, bo rozmawialam z lekarzem przez telefon, lekarz stwierdził, że nie są najgorsze, że stosunek LH/FSH potwierdza pcos, zapytał mnie jakie są plany w tosunku do dziecka, ja powiedzalam ze juz byc moze od czerwca chcielisbysmy zaczac sie starac, powiedział w takim razie ze mam pojawic sie w 12-13 dniu cyklu drugiego opakowania.Nie przepisał mi żadnych leków, powiedział ze nie ma narazie takiej potrzeby (ciezko stwierdzic czy mam juz problemy z zjasciem w ciaze bo jeszcze nie staralm sie o to), bo moze sie okazac ze nie beda potrzebne-to napała mnie optymizmem Pojde jednak jeszcze dla pewnosci do drugiego lekarza zeby to wszystko potwierdzic i sie uspokoic:bigsmile:
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 29th 2011
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi, bo ja już nic nie kapuje. Myślałam, że jak się bierze antykoncepcję hormonalną to poziom hormonów jest jest przed cały czas taki sam (no poza krwawieniem z odstawienia) a to przecież hormony sterują produkcją komórek jajowych?!? Więc w takim razie co ten lekarz chce osiągnąć i dlaczego akurat 12 - 13 dnia drugiego opakowania (teoretycznie to przecież bez znaczenia który dzień!). Co on chce odkleić plaster na 10 minut i sprawdzić czy jajeczkowanie następuje? :wink: żartuję oczywiście? Czy to ja jakaś głupia jestem i nie kapuje, a on magię uprawia? Wytłumaczcie mi dziewczyny proszę, bo coraz mniej już wiem. A Ty *meduzasz* miałaś pytać po co on tak postępuje i co chce osiągnąć...no chyba, że wiesz to napisz proszę kobieto...
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMar 29th 2011
     permalink
    Wymienić lekarza czym prędzej, dziewczyny, bo to jest zupełnie, ale to zupełnie bez sensu.
    •  
      CommentAuthormeduzasz
    • CommentTimeMar 29th 2011
     permalink
    Gadałam z nim przez telefon, mial inna pacjetke takze nie mialam czasu wypytywac co i jak, z reszta to nie jest rozmowa na telefon takze umowilam sie na wizyte, bo ja nawet tych wynikow nie widzialam na oczy
    -- [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.