Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Agael, z tego co kojarzę, to przy pełnym karmieniu płodność wraca po 3 miesiącach (84 dniach) - wg Roetzera - więc chyba można zacząć obserwować dopiero wtedy, wcześniej byłoby to zbędna. No ale nie wiem, czy karmisz tylko piersią i wg wszelkich zasad tzw. pełnego karmienia. Tzn. wcześniej nie dotykałabym szyjki, tylko patrzyła na śluz i temperaturę.

    A tu jest link do sytuacji po porodzie:

    http://www.iner.pl/?x=1&s=32
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Niestety, w ogóle nie karmię piersią
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    A, rozumiem
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    No to zostaje reguła szczytu.
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    Hej! Ja dopiero dzisiaj znalazłam swoją szyjkę. Jest bardzo wysoko i i daleko i mam wrażenie, że nie jest w linii środkowej ciała, tylko lekko po lewej. Czy to normalne? Żaden ginekolog nic mi nie mówił.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    Widać taka Twoja uroda. Nie jesteśmy ze sztancy, i dobrze :smile:.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny moglybyscie mi podpowiedziec... czy na poczatku ciazy szyjka jest nicko i jest twarda??
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    To zależy od kobiety, wspólną cechą jest w zasadzie tylko jej zamknięcie i twardość. W pierwszej ciąży miałam wysoko, podwiniętą jakby, w drugiej nisko.
    --
  2.  permalink
    Chce bardzo być w ciąży i dodam, że od 3tyg, nie dostałam @ a w miedzy czasie plamilam, no i dziś za uważyłam te objawy zwiazane z opuszczona i twardą macicą . I nie iwem czy to są objawy ciązy czy to mój wymysl...
  3.  permalink
    Robiłam test ale wyszedl negatywnie, może byc za wcześnie
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    Który to dzień cyklu, 21.? Jakiej długości masz zwykle cykle? Może zaczniesz się obserwować?
    --
  4.  permalink
    mam 29/30dniowe cykle ostatnią kochaliśmy się 14,15 dnia owulacji (a wiem ze to chyba są najbardziej plodne dni). kolejnej miesiączki powinnam dostać 7maja i mimo objawów jak co miesiąc czyli bólu pleców i nabrzmiałe piersi to @ sie nie pojawiła do dziś. Ale 11 maja zaczełam plamić i to tak prawie 2 tyg, to trwało. Poboloweła mnie w podbrzuszu ale przeszło...i wczoraj przy kolejnym plodnym dniu podczas stosunku strasznie mnie zaczeło boleć, zaobserwowałam dziś ta opuszczoną macice i tz tego powodu mnie tak bolało.
  5.  permalink
    mieszkam we Francji i nie chcę iść do lekarza bez poważniejszych objawów i pewność ponieważ nie znam dość dobrze języka a poza tym pójście tu do lekarza czy zrobienie jakichkolwiek badan jest troche skomplikowane...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    karolka18i0: kochaliśmy się 14,15 dnia owulacji

    Raczej cyklu. To nie muszą być najbardziej płodne dni, ale przy Twojej typowej długości jak najbardziej mogą.
    karolka18i0: i wczoraj przy kolejnym plodnym dniu podczas stosunku strasznie mnie zaczeło boleć

    Na jakiej podstawie zakładasz, że to był dzień płodny? Czy takie bóle zdarzały się już wcześniej?
    karolka18i0: zaobserwowałam dziś ta opuszczoną macice i tz tego powodu mnie tak bolało

    Macica się nie opuszcza, tylko wydłuża szyjka. Gdyby Ci się opuściła macica, jak najbardziej powinnaś pójść do lekarza.

    Zasadniczo proponuję zestaw ginekolog (dwutygodniowe plamienie nie jest czymś normalnym!) plus obserwacja (śluz i podstawowa temperatura ciała, podstawy znajdziesz na blogu). Możliwe, że np. poprzedni cykl był bezowulacyjny. Tak czy owak obserwacja Ci nie zaszkodzi, a może pomóc.
    --
    • CommentAuthorgola2
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny, chcę zacząć obserwacje szyjki od następnego cyklu i szperając w necie znalazłam doskonałą stronkę obrazującą zmiany szyjki:
    http://apt.republika.pl/Tajemnica1.html
    może komuś pomoże:bigsmile: powodzenia
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    ale obrazowo pokazane... a ja po obiedzie dopiero jestem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja to nie mogę dojść do ładu ze swoja szyjką.Większość z Was tu pisze, ze ledwo dosięgacie jej, a mnie się wydaje, że mam ją prawie na wierzchu. Jestem po porodzie, a od początku obserwacji (czyli gdzieś od 28dc, nie rodziłam naturalnie, nie karmię piersią) mam ją ciągle tak samo.
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    agael nie przejmuj się , mi zajęło 4 cykle na 28dni za nim wpadłam o co z tą szyjką chodzi : ) Sprawdzaj cały cykl to sie zorientujesz jakie są zmiany. Przebiegają one delikatnie ( przynajmniej u mnie ) ale są : ) cierpliwości :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 12th 2011
     permalink
    dzięki, asia_ :-) Właśnie rozpoczęłam nowy cykl, więc będę bacznie się przyglądać. Mam nadzieję, że teraz wszystko wróci do normy i będzie to łatwiejsze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 16th 2011
     permalink
    Zaczęłam obserwować na poważnie swoją szyjkę, niestety spełniły się moje obawy. Wynalazłam sobie jakiś twór, maleńki max. 2mm tuż przy wejściu do szyjki macicy. Jest wyczuwalny palcem, nie boli podczas dotyku, mam wrażenie jakby to była jakaś taka skórka. Kilka dni temu jej nie czułam, ani w żadnym z poprzednich cykli. Wizytę u ginekologa mam dopiero 28.VI, myślicie, że to może być coś poważnego ? Widziałam, że kilka postów wyżej, też jedna z Was miała taki problem. Myślicie, że to może być nadżerka ? Ostatni raz u ginekologa byłam naprawdę dawno, mam obawy czy przez to nie zaniedbałam czegoś. Nadmienię, że czasem miewam plamienia okołoowulacyjne, w tym cyklu są one silniejsze niż zwykle i dodatkowo mam bardzo dużo śluzu typu Bj. Myślę, że to nie są upławy. Bo to ewidentnie sluz podbarwiony nitkami krwi, czasem jest ich dużo. Nie ma nieprzyjemnego zapachu, nic mnie nie boli. Po samobadaniu i dotknięciu tego "czegoś" też nic mnie nie bolało, nie krwawiło. Będę Wam wdzięczna za jakiekolwiek słowo, bo bzikuję.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 16th 2011
     permalink
    Być może podrażniłam sobie coś podczas tych moich obserwacji, choć zawsze staram się robić to bardzo delikatnie. Bez problemu odczuwam wszystkie oznaki, szyjka obecnie jest wysoko, jest miękka i otwarta.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Byłam dziś u ginekologa, udało mi się przyspieszyć wizytę :) Okazało się, że to bardzo maleńka nadżerka. Na tyle mała, że na razie nie będziemy z nią nic robić. Czekam na wyniki cytologii. Moja rada jest taka jak większości z Was - z każdą zmianą, jak najszybciej należy pokazać się u ginekologa, wtedy na pewno wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam :):):)
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    marble85 masz racje bo to nie ma co czekac czasem moze byc cos poważnego i trzeba to jak najszybciej zacząć leczyć ale nie ze wszystkim tak jest
    --
    • CommentAuthorpatysia152
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    hej. mam takie pytanie co moze oznaczac jak moge bezproblemu wyczauc szyjke macicy palcem wskazujacym i jak dotykam czubka to taki miekki jakby zamknieta dziurka czy to oznacza zamknieta szyjke? i nieplodny okres? ogolnie to jestem po odstawieniu tabletek anty od lutego. krwawienie mialam 13-18 czerwiec i od 11 kochalam sie do konca bez zabezpieczenia. czy w ogole jest mozliwosc na ciaze? moglo to byc krwawienie srodcykliczne? ogolnie przed tym krwawieniem dosyc dlugo mnie bolaly sutki i brzuch jak na okres. jak narazie teraz tez lekko podbrzusze pobolewa. robilam dzisiaj test ale wyszedl negatywny ale to chyba raczej i tak za wczesnie. wiec jak to jest z ta szyjka macicy? czy jest ona trudno dostepna w czasie plodnosci i otwiera sie ze mozna 'wlozyc' palca? bo ogolnie jestem zielona w tym... sluz jest taki bardzo gesty ze prawie go nie ma.
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJun 24th 2011
     permalink
    patysia w czasie płodnym szyjka jest wysoko ale czy można włoży palca ? ja nie , mogę wyczuc "otworek" . Na początku cyklu jest szyjka zamknięta , " ściśnięta" i stopniowo się otwiera. Krwawienie 6-cio dniowe to raczej okres a nie krwawienie śródcykliczne - choc nie jestem pewna bo takich nie miałam . Ja odstawiłam tabletki też w lutym ale półtora roku temu i u mnie cykle od razu były regularne. Jakie miałaś przez te 3 miesiące? jeśli krwawienie o którym piszesz przyszło w "normalnym" czasie to pewnie to okres. Masz jakieś obserwacje które możesz wprowadzi na wykres ?
    --
    • CommentAuthorpatysia152
    • CommentTimeJun 24th 2011
     permalink
    ehh to ja juz nie wiem dopiero wczoraj pierwszy raz zbadalam szyjke macicy. ogolnieto to byl moj pierwszy okres po odstawieniu w lutym tabletek. i dlatego tak sie zastanawiam co sie dzieje z moim organizmem. przed tym okresem bolaly mnie sutki strasznie przez jakies 2 tyg. a teraz tem mam takie dziwne bole w podbrzuszu. ale to takie leciutkie. ogolnie tez przestalam sie zabezpieczac z chlopakiem i chcialabym bardziej poznac swoj organizm i postarac sie o dzidzie. te krwawienie bylo skape w sumie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 24th 2011
     permalink
    "Zabezpieczeń" nie potrzebujesz wcale w jakiejkolwiek kategorii.
    --
  6.  permalink
    Cześc, jak wyczuć, zbadac itd.kwestię szyjka otwarta-zamknieta?
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJul 19th 2011
     permalink
    Ja dopiero zacznę od kolejnego cyklu pełne obserwacje. Na razie przymierzam się do szyjki- obserwowałam ok tygodnia temu i ledwo mogłam dosięgnąć, za to dziś 32dc jest bardzo bardzo nisko, aż tak dziwnie w porównaniu do wcześniejszych obserwacji gdzie musiałam się nagimnastykować. Nie myślałam, że te zmiany położenia moga być aż takie. No, albo coś źle robię;)
    --
    •  
      CommentAuthorEikos
    • CommentTimeJul 19th 2011
     permalink
    Gola2 ... dałaś super link ... nigdy nie byłam u ginekologa... kiedyś próbowałam sobie sama badać, opisy nic nie mówiły mi... nic nie rozumiałam... ale jednak jak coś się zobaczy to, czego się u siebie nigdy nie widzi... to jest potem łatwiej cokolwiek wyczuć ....
    wszystkim forumowiczkom polecam ten link podany wyżej :)
  7.  permalink
    Obejrzałam te zdjęcia, mimo, że są lekko "niesmaczne" ale bardzo mi pomogły;)
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    pomocy!!!
    Pierwszy raz sprawdzam szyjkę i nie bardzo wiem kiedy jest wysoko a kiedy nisko?
    czy jesli jest daleko i cięzko do niej dotknąć palcem to znaczy że jest nisko ? czy odwrotnie?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Jeśli jest daleko i ciężko do niej sięgnąć, to znaczy, że jest wysoko.
    Gdybyś przeczytała to, co jest w tym wątku albo to co jest na blogu o szyjce macicy, nie musiałabyś zadawać tego pytania.
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    luczynka Tak, wiem o tym trochę czytałam, ale już tak późno było że nie chciało mi się dlatego się spytałam:) Dziękuję ci za odpowiedz:)
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Dziewczyny a nie zaobserwowałyście nigdy, że tuż przed @ (jakieś 24 godziny) szyjka trochę się podnosi?
    Badałam się już 2 razy i jak w mordę strzelił jest wyżej niż w ciągu ostatnich dni (III faza).
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Zauważyłaś też poprawę śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Nie, nie zaobserwowałam, temperatura ładnie spada. Skąd to podniesienie szyjki?
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Tak, zaobserwowałam podniesienie szyjki przed miesiączką i jest to całkowicie naturalne :) Szyjka musi się otworzyć by wypuścić krew miesiączkową a gdy się otwiera to i się unosi :)
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Blanka81 dziękuje pięknie za informację. Rozwiałaś moje wątpliwości :)
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie a co sie dzieje z szyjka kiedy zajdzie sie w ciąże?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    a co oznacza szyjka zamknięta i całkiem z tyłu tuż przed porodem?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Z tego co wiem szyjka przed porodem unosi się jak w fazie płodnej i skraca. Czyli określenie "całkiem z tyłu" może świadczyć o skracaniu i unoszeniu się szyjki czyli przygotowywaniu się jej do porodu.
    "Zamknięta" to chyba oczywiste.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    dzięki :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Musisz mieć fajny, mały brzuszek, jeśli jesteś jeszcze w stanie zbadać teraz szyjkę :).
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Myślę, że to raczej określenie ginekologa.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    dokładnie, ja nie sięgam, nie ma opcji :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeOct 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny napiszcie o jakich godzinach badacie szyjkę. Spotkałam się z opinią, żeby nie badać wczesnym rankiem ani późnym wieczorem a ostatnio przeczytałam, że byle nie w południe. Kurde, no to w końcu kiedy? Wiem, że najważniejsze, żeby zawsze o tej samej porze ale w jaką porę dnia najlepiej się wstrzelić.
    Na początku cyklu badałam o 13 ale jak przeczytałam, że w południe nie to przestałam. Ostatnio sprawdzam wieczorem podczas mycia (20-21) ale już sama nie wiem... bo nic mi nie mówią te pomiary, np. mam wrażenie, że moja szyjka jest cały czas otwarta :neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Tylko wieczorem. Sprawdzałaś w podręczniku?
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Wieczorem. Temperatura rano, śluz cały dzień a szyjka wieczorem. Nie zmieniaj godziny badania bo to zaburza wynik badania.
    Nie poddawaj się, pomimo trudności, objaw szyjki to bardzo skuteczny marker płodności.
    -- [*]
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Ja badam wieczorem ponieważ mam tyłozgięcie i jeżeli mam zbyt dużo wysiłku w dzień to nie jestem w stanie zbadać szyjki bo jest po prostu wygięta do tyłu.
    Coś mi się z południem kojarzy ale nie jestem pewna. Ja zawsze badam około 21 przed wieczornym prysznicem.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.