Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor4PoryRoku
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    dziewczyny a co wy wiecie na temat tego gdy szyjka m. jest bardzo twarda?i to cały czas?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Ja na szyjce za bardzo się nei znam, ale to wskazywałoby mi tak jakby nie było owulacji....
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Twarda szyjka do tego zamknięta, dostępna jest u mnie w drugiej fazie cyklu. To jeden z bardzo widocznych znaków fl. Poza tym, co tez wynika z wcześniejszego zdania, twardą szyjkę miałam w czasie ciąży, tyle że bujała wtedy gdzieś w obłokach (ktoś tu miał podobne odczucia szyjki twardej, uniesionej i jakby wygiętej do tyłu :jumping:).
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    No włąsnie pytanie dlatego, co jeśli przez cały cykl jest twarda i zamknięta ? ciekawe w sumie...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Tinamar - może to oznaczać, że nie było dni płodnych, a co za tym idzie owulacji.
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    chcialabym dolaczyc do tematu...
    nigdy nie badalam szyjki, kompletnie nie wiem jak ja rozpoznac... i czy bede wiedziala ze to akurat to...
    to moj 12dzien cyklu...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Kochana - tak jak napisałam na "starających się" - najważniejsze robić to regularnie codziennie o tej samej porze dnia. Pierwsze kilka razy będiz epewnie trudno ale potem jak już będziesz miałą porównanie to będzie coraz łątwiej :)

    Treść doklejona: 25.01.13 09:28
    Pisz oczywiście jak tylko beziesz miała jakieś wątpliwości ;) Postaramy się je wspólnie rozwiać ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    ciekawe czy mi palca starczy buhahaha sorka nie moglam sie powstrzymac:)
    dzieki za wskazowke jest ona bardzo cenna :)

    Treść doklejona: 25.01.13 09:29
    na siedzaco lepiej badac czy na stojaco czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    mi najłatwiej tak kucając bo wtedy łatwiej ją dosięgnąć jak jest wysoko i wtedy na pewno palca Ci starczy he he ;) Znowu śmeiszy mnie, że tutaj tak wszystko możemy sobi eopisywać ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    dzieki:)
    no ja nie mam z kim o tym porozmawiac.. siostra tylko wie ze sie staramy znowu, ona zreszta zaraz rodzi:) i juz pyta czy ROZOWA wyprawke nam zostawic:) i coz ja moge jej odpowiedziec ehh :(
    musze sie obserwowac w koncu... bo z tej niewiedzy juz wariuje..

    Treść doklejona: 25.01.13 09:38
    dobra wiec moja obserwacja : jest miekko, i tyle o! mam zakrotkie palce chyba, nie czuje zadnego otworu hmm albo nie to sobie zmacalam hehehe :) poczulam zas na samym koncu po bokach po jednej i po drugiej wejscie hehe BOZE AZ WSTYD! ZE DURNA BABA PO 2 CIAZACH NIE WIE NIC O SWOIM CIELE OMG
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    gienia, na naukę nigdy nie jest za późno, więc badaj szyjkę codziennie, a zobaczysz, że za niedługo będzie coraz łatwiej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dzieki Lexia codziennie sobie obiecuje ze w koncu zaczne znowu mierzyc temp.. ale jakos mi nie wychodzi ...
    maly ma odjazdy ze buzi sie w nocy;/ i nie domagam rano:)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Hmmm, nie mam doświadczenia w cyklach poporodowych, ale może podpytaj inne użytkowniczki, które przechodziły przez to samo? U Roetzera chyba jest tak, że starczy godzina spoczynku przed pomiarem- oczywiście jest to informacja do sprawdzenia, bo to tylko moje skojarzenie, pewności nie mam.
    Umiesz zasnąć po pomiarze? Masz możliwość nastawienia budzika na daną godzinę, czy obudzi on synka?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Umiem zasnac jesli np zbadam sie ok.6rano...
    z budzikiem to roznie, obecnie maz nastawia sobie do pracy bo jezdzi do niemiec... i niekiedy maly sie przebudza..
    teraz jestem w 13dc wiec tak czy siak jak zaczne teraz mierzyc to bez sensu...
    nie umiem ocenic tej szyjki nie bardzo umiem ocenic gdzie ona sie znajduje... dotarlam palcem do scianki gdzie po obu stronach sa wejscia o! :) i to palec byl na styk o!
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    teraz jestem w 13dc wiec tak czy siak jak zaczne teraz mierzyc to bez sensu...


    Gienia, nie do końca, już teraz możesz sprawdzić, czy temperatura nie jest zakłócona, poza tym- im dłużej będziesz to odkładać, tym trudniej będzie Ci się zmotywować :smile: Jest jeszcze opcja, że akurat w tym cyklu owu będzie później i może to nawet wyłapiesz.
    Szyjkę badaj, ale moim zdaniem jeszcze ważniejszy jest pomiar temp i śluzu- już na podstawie tych dwóch objawów można bez problemu wyznaczać dni płodności.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    ok to obiecuje wszem i wobec ze od jutra mierze temp o!
    a sluz hm..
    w 10dc mialam sluz z domieszka krwi...
    a tak to go nie obserwuje bo roznie to jest u mnie z jego ocena..
    dzis mam raczej pozostalosc nasienia o!:)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Lexia - zgadzam się z Tobą, że tempka i śluz moga wystarczyć - w moim przypadku śluz więcej mówi niż szyjka bo ona jakoś zawsze zamknięta raczej :/
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Tinamar, nawet w dni płodne nie zauważasz zasadniczej różnicy?
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    nom, niestety jakoś jeszcze tego nie czuję :/ może w kolejnym mi się uda ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    gienia, zapisuj na karcie obserwacji nawet najmniejszy wyłapany śluz. Nie bazuj tylko na oznaczeniach z 28 dni- pisz w notatce sama to co widzisz.
    Ja zrezygnowałam z badania szyjki po kilkunastu cyklach- ale tylko dlatego, że bardzo poprawił mi się śluz zewnętrzny.
    Tinamar, jeśli wystarczają Ci te 2 objawy, nie przejmuj się, że z szyjką jest problem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Lexia: gienia, zapisuj na karcie obserwacji nawet najmniejszy wyłapany śluz.

    tak jest kierowniczko :** !
    dzieki za rady sa bardzo cenne, oby ten cykl byl owocny...
    z synem udalo nam sie wlasnie w 4cyklu...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Ale w cumie mnie to ciekawi czy w końcu wyczuję otwarość ;) Więc z czystej ciekawości sobie pobadam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Tinamar, na pewno nie zaszkodzi, więc badaj :smile:
    Gienia, życzę, żeby udało się jak najszybciej :bigsmile: Odczucia na 28 dni są dość ograniczające. Zwróćcie uwagę, że kobiety piszą na kartach obserwacji takich papierowych to, co rzeczywiście widzą, nie sugerują się jedynie kilkoma oznaczeniami. I to jest najważniejsze, sama często w notatkach mam opis śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    http://www.youtube.com/user/CyclotestPolska/videos
    ciekawe filmiki ale za nic w swiecie nie rozumiem tego badania szyjki ahh..
    jaka szyjka ma byc przed owulacja a jaka przed @? :P
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    To jest naprawdę bardzo proste, aczkolwiek ciężkie do opisania. Wystarczy trafić na szyjkę zamkniętą oraz innym razem na otwartą i od razu czuć różnicę.
    Tinamar, o której godzinie sprawdzasz? I piszesz że "na kucaka" ;)? Może spróbuj na stojąco? Wisz o ogóle kiedy masz dni płodne?

    Treść doklejona: 25.01.13 10:59
    gienia83: jaka szyjka ma byc przed owulacja a jaka przed @?

    gienia, szyjka otwarta jest w dni najbardziej płodne, czyli kilka dni przed owulacją, jak również w czasie @. W pozostałe dni zamknięta co do zasady, ale mogę byc dni graniczne - przed owulacją i przed @, ona może się stopniowo otwierać. Poza tym w ciągu dnia też wędruje, ale nie na tyle żeby w dni niepłodne stwierdzić, że jest otwarta.
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    dzieki za wyjasnienie...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Gienia, ja badam siedząc na kibelku. Jakby nie było - zawsze ta sama pozycja ;)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    poki co wymacalam ze jest miekko i tyle o! i chyba za wysoko nie ma zadnego wyzlobienia..
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Agatella - nom, raczej zawsze wiem kiedy mam płodne - oczywiście zdarzają się cykle jakieś mniej pewne... Szyjkę badam teraz wieczorem. może żeczywiście spróbuję np. na stojąco i zobaczę czy jest róznica. Dzieki za wskazówki!
    --
  1.  permalink
    witajcie dziewiczyny, mam pytanko bo jestem dopiero poczatkujaca w NPR, dzis jest 32 dzien mojego cyklu i wg googla szyjka macicy powinna byc twarda i zamknieta tuz przed miesiaczka. Ja dopiero sie ucze badac szyjke ale potrafie wyczuc roznice m-dzy twarda a miekka, a moja jest od wczoraj zdecydowanie miekka, czy to nie dziwne?
    wole zapytac was, bo te googlowe madrosci przewaznie wiecej namieszaja niz wyjasnia :)

    z gory dziekuje za odpowiedz, przepraszam za brak pl znakow ale mieszkam w DE i nie posiadam polskiej klawiatury :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Coconutkiss: dzis jest 32 dzien mojego cyklu i wg googla szyjka macicy powinna byc twarda i zamknieta tuz przed miesiaczka


    o mamma mia :shocked:
    po pierwsze: 32 dzień cyklu to niekoniecznie tuż przed miesiączką;
    po drugie: szyjka tuż przed miesiączką niekoniecznie musi być twarda - u niektórych mięknie kilka dni przed, a u niektórych 10 min przed..

    Lepiej zrezygnuj z googla :wink:
  2.  permalink
    ok Agatella mam taki zamiar, ksiazka o tematyce NPR juz w drodze, szukalam w internecie bo mnie to zaniepokoilo, ale wiem ze wg googla kichanie to objaw ciazy itp ;) Dzieki za odpowiedz pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Nie no, wiele rzeczy można dobrze zgooglować :smile: W kwestiach jednak cykli, ciężko stworzyć jakieś reguły, bo każda kobieta jest inna..
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Ja miałam dwa dni przed@ mięciutką bardzo ;) rożnie to bywa - każda ma inaczej a i ta sama może w każdym cyklu trochę inne objawy mieć ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    moja ciekawosc wygrala... zamacalam sie znowu o! i wczesniej w miejscu tym ktorym macalam i nie bylo nic, teraz rzeczywiscie jest szyjka, raczej twarda no i jest jakis otworek ale czy opuszek palca wejdzie to nie wiem...
    mozliwe ze juz po owulacji skoro szyjka jest nizej? czy jak to rozumiec?
    ahh jestem z siebie dumna ze ja znalazlam, zzobaczymy jutro, bede badala od jutra o stalej porze raz dziennie, poprostu dzis moja ciekawosc wygrala no nie moglam z tej nie wiedzy o!:)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    gienia, częste macanie też mija się z celem, wl moim zdaniem w środku powinno się gmerać jak najrzadziej. Podam powód- takie grzebanie może potem zaburzyć obserwację śluzu na zewnątrz, nie wspominając już o bakteriach itp. Raz dziennie, wieczorem, mniej więcej o podobnej porze, po wypróżnieniu, w tej samej pozycji- dopiero wtedy można wyczuwać pozycję i coś na jej podstawie wnioskować :wink: W czasie dnia szyjka i tak będzie sobie wędrować.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    ok, postanawiam poprawe:)
    :shamed:
    --
    • CommentAuthorbetsi12
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Witam was dziewczyny,watek sledze od jakiegos czasu i postanowilam do was napisac...Staram sie o dziecko,jestem mama 2 letniej dziewczynki oraz 4 miesiece temu bylam w ciazy pozamacicznej...Szyjke zaczelam badac w poprzednim cyklu,nie mam doswiadczenia w tym temacie ,jestem kompletnie zielona...Moja szyjka w zeszlym cyklu w fazie nieplodnosci byla nisko,byla twarda i zamknieta,wkladajac srodkowy palec do plowy bez problemu moglam ja wyczuc...i tu zaczyna sie moj problem...szyjka po jajeczkowaniu nie zmienila swojego polozenia,mialam okres,tak mi sie przynajmniej wydawalo,teraz zastanawiam sie czy moglo to byc plamienie,szyjka byla i jest bardzo wysoko,nie udaje mi sie jej dotkac a jesli mi sie uda,to wydaje mi sie,ze jest taka jakby napuchnieta,twarda,niestety nie udaje mi sie zobaczyc czy jest otwarta czy zamknieta...z tego co wiem szyjka w okresie nieplodnosci powinna byc nisko...robilam test ciazowy,wyszedl negatywny,maz kupil mi test digital,clearblue,z wyswietlaczem,nie jestem przekonana do tych testow,pod spodem wyswietlacza jest normalny pasek na ktorym pojawiaja sie kreski,rozwalilam ten test i na tym pasku byla jedna kreska mocna a druga bardzo lekka,moze dlatego test pokazal,ze nie jestem w ciazy...zupelnie nic z tego nie rozumiem...Bylabym bardzo wdzieczna za kazda opinie...
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    betsi12: szyjka po jajeczkowaniu nie zmienila swojego polozenia,mialam okres,tak mi sie przynajmniej wydawalo,teraz zastanawiam sie czy moglo to byc plamienie,szyjka byla i jest bardzo wysoko


    nie zrozumiałam, jesteś po owulacji czy po miesiączce? U mnie po @ od razu jest wysoko.

    A co z temperaturą, śluzem? Nie mając doświadczenia z szyjką niewiele można powiedzieć. Ja po 3 latach badania z przerwą na ciążę, nadal nie jestem jej pewna. Jeśli masz wątpliwości, powtórz test za kilka dni.
    --
    • CommentAuthorbetsi12
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    ...Obecnie jest moj 11 dc...Od owulacji w zeszlym cyklu sluzu nie mam prawie wcale.Temperatura podwyzszona 37,1...
    ...tak jak napisala nana81,dokladnie mam wrazenie ,ze szyjka odwrocona jest do tylu...
    ...Test powtorze jakos za 3 dni...
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    No właśnie, powtórz test, albo na betę od razu.
    Co do szyjki, to różnie z nią bywa. U mnie na przykład nie zawsze poza kresem płodnym jest nisko/twrada/zamknięta.
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Hej
    owulacje mialam w 16-17dc
    dzis jest moj 22dc jeszcze wczoraj szyjka byla nisko i dosc miekka....
    dzis jest wysoko i nie moge jej dotknac...
    cykle ostatnio miewalam 28-34dniowe
    ucze sie tej szyjki, i nie kiedy czuje roznice...jak to sie mowi prkatyka czyni mistrza:P
    --
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    a ja mam pytanie do bardziej doświadczonych. Jestem przed@, moja szyjka zazwyczaj się rozpulchnia, teraz jest twarda i tak jakby się skróciła, czyli jest wyżej, aczkolwiek nie jest zwrócona do tyłu jak przy owu, że ciężko dosięgnąć czubka. zastanawiam się czy to oznacza ze do@ jeszcze daleko, czy jest szansa na to, że to może byc ciąża, czy co cykl szyjka ustawia sie inaczej?
    --
  3.  permalink
    Witajcie dołączam do was :) dziewuszki przeczytałam troszku o tymi wlasnie od kilku dni obserwuje moją szyjkę macicy i dzisiaj jest ona twarda nieco uniesiona i jakby wygięta do tyłu, i nie potrafie tego rozszyfrowac :) czy która z was tak miała ? ; >:wink:
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    maarta, zanim zaczniesz cokolwiek "rozszyfrowywać" - poobserwuj szyjkę przez cały cykl. Codziennie o tej samej porze, najlepiej nie rano, ani po kąpieli.
    Pytasz o szyjkę, a nawet nie wiadomo,w jakim dniu cyklu jesteś. Przed czy po owulacji.
    Każda szyjka jest inna, wygięcie nie musi o niczym świadczyć, zwłaszcza jako jedyny symptom.
  4.  permalink
    dzisiaj jest 17 dc a owulacji nie widać :(
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    No więc jak spodziewasz się u siebie owulacji, to zapewne zauważysz u siebie stopniowe otwieranie szyjki i stawała się będzie coraz bardziej miękka.
  5.  permalink
    jak narazie jeszcze nic nie widać :) a u ciebie po ilu dniach występuje owulacja ? :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    maarta1709: a u ciebie po ilu dniach występuje owulacja ?

    ale po ilu dniach od czego?
  6.  permalink
    Cześć dziewczyny mam pytanko czy pod koniec cyklu szyjka jest nisko i jest twarda??? Nie miałam owulacji w tym miesiącu i tak się zastanawiam bo wydaje mi się że jest trochę większa, czy to znak że zbliża się @??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.