Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    Aga to ja proponuje pracowita mroweczke albo.... najlepiej strusia pedziwiatra :rolling:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    No, na babygaga widziałam takie z samochodzikami wyścigowymi :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    BMW Kubicy by tu dobre bylo :cheer::jumping::crazy:
  1.  permalink
    Ale smieszne, ale smieszne - baby paskudne z Was :tooth:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2007 zmieniony
     permalink
    Aga my tylko chcemy Haneczke zdopingowac :) moze jak jej powiesz jakie wspanialosci na nia czekaja i obiecasz wyscigowe (bo na Kubicowa beeme pewnie nie uciulasz) to wyskoczy :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    ooo widze ze juz jakies kroczki sie male pojawily :) wysiudalas w koncu slimaka wiec moze cos drgnie... tylko siedmiomilowych butow mi tutaj jeszcze brakuje :jumping:
  2.  permalink
    no stopy do celu biegną :)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    biegną ,biegną ,aż dobiegną..hahahhaha
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeAug 1st 2007 zmieniony
     permalink
    DRONECZKO Julcia to cała Ty :wink: GRATULKI dla całej Twojej rodzinki :flowers:
    Podziwiam i chylę czoła za dzielną postawę i wytrwałość przy porodzie !! Zdróweczka dla Was :crush: Fotki superek !!

    JEMMA no synuś cukiereczek !! Również zdróweczka i cierpliwości dla Maluszka.

    Aguś1976 czekamy teraz na Ciebie i Twoją HANIĘ - obyś cieszyła się już córcią jak my swoimi pociechami . Suwaczek OK :wink:
    Dziewczyny uściski i jesio raz uściski :grouphug:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    ANiuM ssanie ma duże Julcia... wczoraj jej podałam w nocy butelkę! Piersi smaruję ile się da, wietrzę i nic nie pomaga...
    Mała ma niezłe kolki - chociaż Ja staram się jeść bardzo delikatne potrawy i pod kątem mam karmiących...
    Ogólnie jestem niewyspana i zmęczona :(( mała ciągle wisi mi na piersi i już 2 noc jak prawie nic nie śpię :((
    Poza tym kapturki wczoraj mi kupił M ale ona przez nie pije 2 godziny i jeszcze potem jest głodna!

    Gdyby nie te koleczki to byłoby suuuuper :)

    Znikam jak zwykle bo mała się wierci i kwiczy :((
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    Lady a jestes pewna ze to kolki??? z tego co slyszalam kolki pojawiaja sie z reguly dopiero w 3tyg zycia. mzoe to z glodu tak mala placze?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    Aniu mała bardzo się pręży ... nóżki prostuje a potem podwija, robi się czerwona i zaczyna gwałtownie płakać a raczej krzyczeć!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    ciekawy artykul o kolce jelitowej

    http://www.resmedica.pl/zdart60111.html

    chyba mozesz juz jej niektore kropelki podac bo na plantex to ona jeszcze jest za mala ale esputicon jest juz chyba ok.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    aga widzę, że dzidziuś pozwolił mamie dłużej pobyć "księżniczką" :bigsmile:
  3.  permalink
    To fakt :)
    Hania pewnie tez chce byc ksiezniczką i chce ,żeby ją powitali panowie z honorami :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    aguś a co u Ciebie dzisiaj? na chodzie czy na porodówce? mam nadzieję, że to drugie :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    Moja Niusia dzisiaj pospała w nocy a Ja przy niej! w zasadzie to śpi do teraz - oczywiście z przerwami na karmienie :))
    Ja zdążyłam się ogarnąć i ogarnąć mieszkanie no i idę do małej ją ogarnąć :)) pewnie pampersik ma niespodziankę :))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    A ja właśnie wstałam. O 9 powiedziałam że śpimy do 12 wzięłam Weronikę do łóżka i se leżałyśmy podsypiając ciutkę. Po 11 urwał mi się film i obudził mnie mąż po 14.30 ... szok normalnie bo dawno tak mocno mi się nie spało w dzień. Maleńtas się budzi więc trzeba znikać jeszcze legalnie się potulić :) bo jak będą Maluchy to staram się tego aż tak "oficjalnie" nie robić by nie byli zazdrośni :D
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    własnie And :) też się nad tym zastanawiałam jakie uczucie będzie miało starsze rodzenstwo jak tak nagle zaczne cycolic nowe ...hm....chyba będe też musiała cycolic to starsze...hehhehe...gorzej jak się jesio M dołączy do cycolenia...:grouphug:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    U nas raz Gabrysia cos dopytywala czy ona tez tak cycala i jak mleczko smakuje.Karmiac malego czesto jej opowiadalam jak to ona wisiala godzinami (karmialm 18miesiecy) i jak byla starsza na pytanie kogo kocha bylo cyca mame tate i nianie :D wiec ja jej mowie ze dam jej sprobowac ale sie skrzywila, potem przyniosla lyzeczke i mowi 'mama daj sporbowac' no i dalam na lyzeczke krople a ona "a fuuuj chyba glupia bylam ze tak cyca kochalam" mielismy mega ubaw ale przynajmniej Mloda juz tak dziwnie nie patrzy spod byka jak karmie Krzysia :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    Ja dziś Weroniczce dawałam rano moje ściągnięte z butli - zostało jakieś 10ml i maluchy czy mogą wypić, więc odkręciłam smoka i dałam - ble :D ale chodzi mi bardziej o to że jak biorę mała na łapki to całuję ją głaszczę itd nic nie mówią ale widzę jak im "gule skaczą" niestety nie dam rady poprzytulać 3 na raz mając 1 przy cycu :(

    Mam dziś nerwa jakiegoś dziwnego. Wszystko mnie drażni aż mi się płakać chce ... Nawarczałam na męża i synkowi się dziś oberwało bo wyje bez powodu wrrr byłam z Malutka na małym spacerze ale jakoś mi nie pomógł :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    And to chyba pogoda bo ja tez z lekka rozdrazniona ale moze to po wizytach szpitalnych bardziej, zreszta od rana mialam pod gorke (pisalam na rozpakowanych o tym). a jesli idzie o tulenie to jak karmie malego na lezaco to Gabrycha sie kladzie na mnie (na moim boku) i tak sie przytula, a jak na siedzaco to ona na kolanie jednym z Krzys na drugim no ale fakt 3 bym nie pomiescila o chyba ze pod pacha na kolanie i na baranach ;)
  4.  permalink
    No to chyba nadszedł mój czas....
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    no kobitki ,gratuluje bobaskow ja jeszcze 3 miechy i tez bede tulic coreczke i borykac sie z bolacymi cycorekami,na wszelki wypadek zaoptrzam sie w odciagacz elektryczny...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    Aga trzymam kciuki!!!
    --
  5.  permalink
    dzięki and :)
  6.  permalink
    Jezu Aga ale fajnie,trzymam kciuki.Tak długo czekałas wiec życze CI szybkiego i łatwego porodu!!! ale emocje , nastepny nowy bobasek,super!!!:cheer::clap::crazy::jumping::swingin::cheer::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Aga juz rozpakowana (info na dzidziach):crazy: no to teraz czekamy na wrzesniowe dzieciaczki :)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Haneczka czekała na sierpień :bigsmile: a tak na marginesie to nie będzie już w sierpniu nowych dzidziaków???
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Zibi z mamusiek udzielajacych sie na forum nie, z wykresowych jeszcze HAB jest
    • CommentAuthorHoga
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Zibi teraz chyba ty i asiulka jesteście w kolejce, mała mi ma na październik i 100-krotka chyba też, ja mam termin na 1.11 wiec mogę zarówno w pażdzierniku jak i w listopadzie wolę tą pierwszą obcję:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorHoga
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    No własnie Hab ciekawe jak tam jej Franciszek i kiedy ona sie rozspie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 5th 2007
     permalink
    wiecie co nie mogę się od małej oderwać aby tutaj z Wami poklikać! Mała kiedy śpi to Ja staram się w tym czasie z nią nadrabiać! Zza dnia ona nieźle przesypia a w nocy jest ciutkę gorzej :( tak jak było w brzuszku tak jest i teraz....
    Na razie śpi praktycznie od rana non stop... M był z nią już o 9 na spacerku to spała do 13.30, pojadła i spała dalej na dalszym spacerku, pojadła i spała dalej u teściowej i w drodze powrotnej do domku! Niedawno ją wykąpałam, dałam kropelki SAB SIMPLEXU, nakarmiłam i mała śpi.... aż boję się pomyśleć co będzie nocą.... pewnie maraton w siedzeniu i bawieniu :))

    Ogólnie Julka - moja kochana Niusia jest słodziutka i kochaniutka! Mogłabym się w nią wlepiać bez przerwy :))


    Aga1976 OGROMNIASTE GRATULACJE
    :)) w końcu dołączyła do Nas - ROZPAKOWANYCH :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2007
     permalink
    Lady jak tam karmiienie,przyzwyczaily sie piersi do malego ssaka czy jeszcze ciagle cierpizs??

    a jesli idzie o SAB SIMPLEX to nie wiem czy nie sprawdzilas w ulotce czy jak ale one sa przeznaczone dla dzieci powyzej 3 tygodnia życia!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 6th 2007
     permalink
    Aniu co do SAB to wiem.... Julce jednak staram się podawać nie 3 razy dziennie ale max 2 po 15 kropli. Muszę przyznać, że pomagają!
    Jeśli zaś nie ma potrzeby nie podaję go wcale tylko espumisan...

    Co do piersi to jedna już się ładnie wygoiła i tylko podczas pierwszego zassania boli a potem to już spokojnie! Druga zaś ma jeszcze rankę na etapie gojenia się ( wczoraj z niej wysączyłam ropę :( ) ale tu też niebawem będzie dobrze.
    Bardzo mi pomogła maść na brodawki MALTAN - jest rewelacyjna!

    Poza tym powolutku wracam do formy! Są lepsze i gorsze dni jak na razie :)) ale tych lepszych pod kątem mojego samopoczucia jest więcej.
    Hemoroidek też już prawie jest wchłonięty :))
    Przedwczoraj strasznie bolał mnie cały dół a raczej kości dolne... śmiałam się, że mymłon mi dokucza do tego stopnia, że tylko mogłam leżeć bo siedzenie to było koszmarem nie mówiąc nic o staniu!

    Julka jak to Julka jak każda kobieta jak już pisałam ma swoje gorsze i lepsze dni :)) ale ogólnie nie mogę narzekać :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Właśnie dumnie dzisiaj słucham wiadomości na TVN24 o czworaczkach przewożonych z warszawskiego szpitala do świętochłowickiego :))
    Osobiście mogę powiedzieć, że tam na serio jest suuuuper opieka i dla dzidziusiów i dla ich mam :))
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    fajnie Lady że zaczynasz klikac :bigsmile: bo Cię brakowało :wink: a mogę zapytac na co się daje te kropelki SAB SIMPLEX ???
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Zibi SAB SIMPLEX sa to kropelki przeciwko kolce

    Lady a te 4raczki to pewnie juz takie troche odchowane, znajac zycie rodzice mieszkaja gdzies w poblizu i tez bedzie im altwiej odwiedzac maluszki...



    mam pytanie czy jest jakas gazeta w ktorej nie ma juz nic o ciazy a tylko o maluszkach? czasami na lawce w parki bym cos sobie poczytala a te wszystki olivie claudie etc mnie nudza a ambitna lektura odpada przy latajaco gadajacej Gabrysi i non stop budzacym sie Krzysiu ;)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    aha ....czyli przeciwko czyli podaje się je zanim dziecko ją dostanie :confused: a jak już dostanie kolki to są jakies kropelki sprawdzone żeby kolka przeszła czy to jest obojętne ???
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Zibi wrzucilam jakis czas temu do WIKI28dni temat dotyczacy kolek, moze komus sie przyda :)
    tam tez sa podanie nazwy lekow na kolke takze milej lektury :)
    • CommentAuthorHoga
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Nie Zibi podaje się je jak dziecko ma objawy kolki aby zminimalizowac objawy, tak samo espumisan czy inne specyfiki
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Witaj Lady!
    Widzę że Julcie też męczą kolki... biedne te nasze szkraby tak muszą się męczyć... Powiem Ci że my stosujemy tylko espumisan i viburcol jak już jest bardzo źle a mowisz że ten SAB SIMPLEX super działa no jakby bylo gorzej to wypróbuję :) Na razie łączę się z Tobą w kolkowych perypetiach :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    <strong>Maguś </strong>dokładnie męczy moją Julkę koleczka. Staram się jeść bardzo delikatnie aby jej nie wywoływać a i tak to nic nie daje! Masaże czy też ciepłe okłady odpadają bo są tylko na chwileczkę a ona czasami ma taką kolkę, że w jednej chwili potrafi krzyczeć...

    ESPUMISAM pomaga ale nie na długą metę a o podobnym składzie jak SAB jest ESPUTICON dopuszczony na polski rynek i stosowany w szpitalach bo mi go tam tak samo jak espumisan poleciły pielęgniarki....

    Co do 4-raczków to nawet nie wiem w jakim wieku są ale z pewnością rodzice mają bliżej inne szpitale zważywszy, że żory nie są aż tak bliziutko!
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeAug 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady Tosi bardziej pomaga espumisan niż esputicon ... Na szczęście od kiedy jestem na diecie bezmlecznej i lekkostrawnej jest już dużo lepiej z kolkami i teraz ataki zdarzają się co 2-3 dni i są krótkie godzina , dwie.... no ale jeszcze tylko 1,5 miesiąca jak dobrze pójdzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 7th 2007 zmieniony
     permalink
    <strong>Magg </strong> co to za dieta - może się podzielisz :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Lady dieta lekkostrawna to po prsotu zero tlustego smazonego czy wywolujacego wzdecia, w WIKI jest dieta matki karmiacej to sobie jeszcze tez zerknij
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    a to moja Juleczka, która dzisiaj skończyła 2 tygodnie :))

    null
    null
    null
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    <strong>Aniu</strong> no to Ja się dziwię, że moja Julka ma koleczki! Pieczywko jeśli jem to lekkostrawne, szyneczka na pieczywku drobiowa, masełko od czasu od czasu, pije wodę albo herbatkę dla mam karmiących z hippa albo bawarkę, owoce - banan i jabłuszko, na obiadek mięsko duszone na patelni zeptera tak samo jak jarzynki, bez soli, bez tłuszczu tylko duszone "we własnej" wodzie .... Na szczęście takie jedzenie mi nie przeszkadza i nie kusi mnie do jedzenia konkretów :)) ooo serki białe, zero zółtego :( kefir od czasu do czasu....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Lady lec zobacz jak Julka przybiera na wadze bo jest co raz wieksza. jeszcze chwila i wanienki jej nie starczy :)


    pieczywko lekkostrawne tzn wg ciebie jakie? maslo jest jak najbardziej wskazane ale tylko te prawdziwe tzn ok 82% tluszczu. wedliny nie powinno sie jesc nawet drobiowej (a wg mojej neonatolog zwlaszcza drobiowej) tylko miesko samemu robione (polecam udziec z indyka pieczony w ostatecznosci chuda lopatke). na obiad gotowanego kuczaka lub indyka, jarzyny jakie zjadasz??? a jhesli idzie o sery to lepiej zolty (wplywa dobrze na mleko) niz bialy, homogenizowane wiejski czy nawet zwykly twarog odpadaja tak samo jak jogurty czy mleko. kefir jest najmniejszym zlem
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 7th 2007
     permalink
    Aniu pieczywko jem w postaci wafli ryżowych....Masło u mnie w domku tylko takie 82% bo żadne inne nie przejdzie!
    U mnie w szpitalu nie mieli zastrzeżeń co do wędliny drobiowej!
    Kurczaka to Ja będę miała dość bo tylko takie jadam wrrr ale nie gotuję tylko pod przykrywką duszę a do tego jarzyny tzn marchew i troszkę pietruszki fuuuj
    Sera zółtego boję się bo po nim bączki puszczam i wolę nie ryzykować wzdęciami u małej ....serków homo słyszałam, że nie wolno a mleko to tylko wiem, że szklankę dziennie tego chudego ...
    Nie wiem co z serkami typu WIEJSKI czy wolno spokojnie jeść czy mogę się tez obawiać! Strasznie je lubię! A cha i od czasu do czasu jem z danona serek z biszkoptem
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.