Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Makiu przyzwyczaił się do zasypiania przy piersi i to w łóżku rodziców, do tego zasypia przy karmieniu przez co nie dojada i szybko się budzi. Wczoraj położyłam go już sennego wieczorem do łóżeczka i troche płakał ale usnął :bigsmile:, w nocy budził się co 2,5 godziny i po karmieniu od razu zasypiał.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    JEMMA to tylko się cieszyć! Julka pierwszy sen ma 4 godzinki ale kolejne to już różnie czasami 1,5 - 2 albo i sporadycznie 3 :))
    Julka jest na butelce - pokarm u mnie zanika znowu jak przy pierwszej córce i nie wiem jak temu zapobiegać :(( Przystawiam ją ale ona tylko sobie cycka moją pierś i zasypia :))
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 28th 2007 zmieniony
     permalink
    ja mam dokładnie to samo: mały tylko chce się przykleić jak do smoczka więc potrafi się budzić co 15 minut w nocy i dlatego zaczęłam szukać jakiegoś sposobu na necie na zasypianie przy piersi

    Ja miałam kryzys laktacyjny jakoś w 3 tygodniu i po prostu za rada pediatry przystawiałam Maksia non stop, nawet jak piersi wydawały sie juz puste i chociaż płakał w niebogłosy bo był głodny to wkońcu się wszystko unormowało, trzymam kciuki, nie poddawaj się lady, karmić piersią jest łatwiej, przede wszystkim w nocy
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    JEMMA muszę poczytać :))

    Zamówiłam sobie też JęZYK NIEMOWLąT bo czytając na necie ciekawie tam jest napisane wiele wskazówek
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    JeMMa a probowalas z tamta ksiazeczka co linka wczesniej na mamusiach wrzucalas? Mi przy Gabie zadne nie pomogly a teraz Krzys miewa lepsze i gorsze dni i czasami budzi sie co godzine zeby 3 razy pociagnac cyca i zasnac (zastanawiam sie czy moze powietrze w domu nie jest zbyt suche) a czasami spi w miare systematycznie z karmieniem 20-23(tu go karmie przez sen wiec sie nie wybudza)- 2.30 - 4.30 - 6.30

    Lady a czemu zamawialas jezyk niemowlat jak to mozna sobie spokojnie wydrukowac? ja akurat mam i w pdf i w wordzie ale mi osobiscie tylko niektore rzeczy przypadly do gustu
    a co do pokarmu to moje rady na pobudzenie laktacji juz znasz
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Aniu bo 20 złotych to nie majątek i jakoś wolę książki w normalnej oprawie i wielkości niż wydrukowane kartki! ! Poza tym nie chcę drukować bo tusz tez kosztuje a tu jest dość sporo stron....

    Widać nie na każdą kobietę skutkują metody pobudzenia laktacji. Nawet przystawianie nic nie daje! Widać taka moja natura :/ przy 1 córce to samo miałam!

    Nie karmiąc piersią nie czuję się przez to gorsza... Dziecko tak samo mi się wychowa jak na butli co przykładem jest moja Adriana :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Lady ale w sumie masz tak jak chcialas. przeciez sama niedawno pisalas ze chetnie bys swoaj laktacje oddala i wolalabys nie miec tyle mleka... ja jestem przekonana ze psychika robi swoje wiec pewnie i stad ten zanik
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Ania i nie płaczę z tego powodu :)) tylko cierpię bo prawa pierś wielka a lewa mała hi hi hi
    a laktację bym oddała to fakt bo to co mi się działo i jak leciało mleko to mnie złościło...
  1.  permalink
    lady - pewnie sie na mnie obrazisz, ale nie masz wrazenia,ze Ciebie wszystko złości?
    Byłas zła, jak nie mogłas zajść w ciążę
    jak zaszłas,to tez wciąż bylo nie tak
    teraz laktacja Cię złości...

    może odpocznij i wyluzuj trochę?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    A ja mam inny problem :( Nie wiem co się ze mną dzieje i tyle :( Bolał mnie brzuch jak na @ było lekkie plamienie i krwawienie z małymi skrzepkami. Dziś cieknie ze mnie gorzej niż po porodzie :( Zalało mnie na mieście i to solidnie, do tej pory leżałam od 15, wstałam i znów cieknie ledwie usiadłam na kibelek i poleciało jakbym siusiu robiła :( Czysta żywa krew i wielkie skrzepy :( Aż nie wiem co robić wrrr ciut mnie to martwi bo nie przypominam sobie by po poprzednich ciążach tak było. A może to tylko @ ? ....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    AND moim zdaniem natychmiast powinnas podjechac do szpitala!!!! jestes 5tyg po porodzie i juz nie powinno byc tak intensywnego krwawienia. nie chce cie straszyc ale mogli cie niedoczyscic albo jakas infekcja ci sie przyplatala. Zostaw butle dla Weroniczki i smigaj na izbe przyjec do spzitala gdzie rodzilas. skrzepy i czysta krew to nie jest dobry znak. ja przynajmniej takiej czystokrwistej to nawet w czasie @ nie mam
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    pewnie And, nie ma co ryzykować
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Czekam do jutra - jak nie przejdzie ide do lekarza. Jak pójdę do szpitala muszą mnie przyjąć na oddział zanim zbada mnie lekarz (wrrr porąbane przepisy naszego szpitala) Zaraz wejdę pod szybki prysznic i idę spać... Myślałam se że jakby coś było nie tak to by mnie brzuch bolał... - a mnie nie boli teraz - było kilka dni temu tak że myślałam że to na @ bo pobolewał :( kurce głupieję z samą sobą - a może starość mnie jakaś dopada hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    aga nie obrażę się ale zauważ, że nie tylko Ja tu tak narzekam i w końcu tutaj po to jest te 28 dni stworzone aby dzielić się problemami i radościami!
    No cóż widać ktoś na mnie cięty będzie na mnie zawsze psy wieszał :))
  2.  permalink
    Lady - uwazasz ,że jestem cięta na Ciebie?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    Aguś nic nie uważam :)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    Lady nie marudz bo wskocze na A4 i dupsko przeczepie :rolling::rolling::rolling:

    And kurcze odważna jesteś , ja to bym już na dyżur do szpitala leciała . Ale jak dojdzie do tego jesio temp.to naprawde nie czekaj bo z zakażeniami po porodzie to różnie bywa .Trzymaj się i daj znac :)
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    Kopiuje tu to samo co napisałam w "rozpakowanych":

    ...Krwawienie przeszło w lekkie plamienie ale byłam u lekarza i p dr stwierdziła że albo miesiączka albo poprostu tak dziwnie się oczyszczam bo organizmy są różne - na USG wsio ok, a do 6 tyg może być różne krwawienie a nawet i do 8 tyg...
    Rozmawiałam ze znajomą położną i powiedziała że to raczej miesiączka gdyby coś się działo we mnie byłaby podwyższona temp, krew czy wydzielina by miała fetorek a mnie bolałby brzuch - któreś z tych 3 by wystąpiło napewno ... Oby miały rację
    Ogólnie dziś czuję się super, jestem lekko osłabiona i ospała ale nie tak jak wczoraj

    No i nie dopisałam ze jutro ide pobierać krew -wyprosiłam skierowanko by skontrolować wyniki
    Zibi nie uśmiecha mi się leżeć do pn na oddziale a prywatnie wieczorem u nas ciężko o lekarza - walniete przepisy szpitalne, ze oddział to nie ambulatorium, że nie ma ambolatorium ginekologicznego itd itp Jedyna możliwość to przyjęcie na oddział i wyjście na własne żądanie, ale gdyby coś się stało 2 raz ciężko by przyjęli
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    ZIBI zaczynam marudzić i czekam na Ciebie z kawusią i ciachem :))
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    And a to co innego :) mi by się też nie usmiechało zostac w szpitalu :) super że się już wyjasniło że to tylko okres:bigsmile:

    Lady aparatko :wink: robic smaki ciężarówce na koncówce o 22 giej ciachem ......przecież mi się może zachciec i jesio urodze przed terminem :crazy:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    zibi he he he a mam pączusia i serniczek hi hi hi mogłabyś za mnie zjeść bo mi dupa urosła i nie mogę w siebie tyle wpychać. Zrobiłabyś tylko przysługę hi hi hi Poza tym Ty już prawie na wylocie :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    And dla pocieszenia Ja ciągle latam z "lapami" pomiędzy nogami hi hi hi i jak tak dalej pójdzie to się będę miała problem od nich odzwyczaić hi hi hi U mnie raz mocniejesze krwawienie a raz tylko takie brudy brązowe i to tak ciągle naprzemiennie....

    lapy = podpaski :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    kurcze to faktycznie dlugo macie te krwawienia i plamienia. Ja przy malej tylko 3tyg a przy Krzysiu po 4sladu nie bylo ze w bialych gatkach bez wkladki moglam ganiac. a przy @ u was tez tak dlugo zawsze ???

    a co do slodkosci to ja na oslode po ciezkim dniu nianczenia tanczenia i tulania zezarlam pol godizny temu ok 300gram sorbetu gruszkowego :shamed: byl pychota tylko ze teraz to chyba cosik posprzatam przed snem zeby go spalic :rolling:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    Aniu @ miałam 3-4 dni. Po poprzednich porodach szybciej mi przechodziło ale i bardziej "oszczędniej" żyłam - spokojniej, bez biegania, dźwigania itd - podejżewam że to też ma wpływ :( A ponoć u wieloródki szybciej organizm dochodzi do siebie (:devil:)

    Mój mąż poszedł właśnie zaprowadzić dzieci do przedszkola i po drodze ma kupić bułki jogurtowe - są mniam... moja waga wróciła do tej sprzed ciąży :cry: jeszcze ulubione dźinsy są przyciasne w biodrach ale podejżewam że i to się zmieni :( Nie ma na mnie mocnych bym przytyła :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2007 zmieniony
     permalink
    And no to tylko pozazdroscic przemiany materii :)

    co to sa bulki jogurtowe?? o maslanych slyszalam ale o jogurtowych nigdy.. z jakiejs konkretnej firmy czy wypiek okolicznej piekarni?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    And jakoś nie zawsze to się chyba sprawdza z tymi wieloródkami :(( ale na razie biegam do sklepu po podpaski :)) majątek wydany jak nie wiem co ... jestem ciekawa kiesy moje kochane stringusie ubiorę?

    U mnie waga pomimo wielu obowiązków w domu stanęła na 7 kg i stoi hi hi i szukam teraz złotego środka na schudnięcie :))
  3.  permalink
    lady - zawsze mozesz przerzucic się na bokserki ;p
    ładniejsze i bardziej na czasie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Aga no ja akurat kiedys tylko stringi i thongs a teraz od kilku ladnych lat jestem amatorka wszelakich boxerek, oczywiscie poza alkowa hihihi

    Lady skoro juz nie karmisz to mozesz jakas dietke zarzucic. na mnie super zawsze dzialala nielaczenia z ograniczeniem do 1200kcal.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    jak chcesz to moge ci na szepta lub na maila wyslac zasady i przykladowe jadlospisy nawet :)
    z diet ktore na mnie totralnie nie dzialaly to Weight Watchers (straznikow wagi) Montigac i South Beach (plaz poludniowych)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Aniu nie wiem na czym ona polega ta Twoja dieta może coś więcej napiszesz? Poza tym u mnie to chyba te 1200 to i tak za dużo :)) na razie jednak muszę się podleczyć aby zastosować jakąkolwiek dietę :)))

    Aga niby tak ale jakoś bokserki mi się zwijają to tu to tam hi hi hi a stringi jak ugrzęzną to na dobre :))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Aniu nie wiem jak w innych miastach (u nas 2 piekarnie je pieką ale z jednej są paskudne) jest to pyszna buła drożdżowa z nadzieniem jogurtowym - zjesz pół i masz dosyć :D drugie pół to jesz już z łakomstwa bo jest tak pyszna hihihi a do niej kubek mleka i nic więcej do szcześcia nie trzeba ;)

    A ja chcę przytyć !!! tylko jak ?? !!?? :(
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Aniu Ok to czekam :)) może pomoże :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    And to może się spotkamy i nasze wagi powymieniamy he he he
    Ja tylko ze względu na ciuchy bo w żadne totalnie nie wchodzę :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Lady dobrze dobrane i skrojone bokserki nigdy nie podjada do gory. z tych tanszych polecam ATLANTIC. dla mnie rewelacyjna jakosc i wykonanie...

    uwazam ze zjezdzanie ponizej 1200kcal przestaje byc zdrowym odchudzaniem bo to i tak ok 800kcal mniej niz zapotrzebowanie organizmu i wtedy organizm zamiast spalac kcal magazynuje wszystkie ktore otrzymuje. sprawktykowalam rozne metody az w koncu schudlam 27kg ktore mi wskoczyly po terapii hormonalnej :)

    zasadą działania diety niełączenia jest spożywanie produktów w takich zestawach, które ułatwiają trawienie i pomagają spalić tłuszcz. Nie łączymy w jednym posiłku produktów białkowych i węglowodanowych. Artykuły spożywcze podzielone są na trzy grupy: neutralną (N), białkową (B) i węglowodanową (W). Składniki z grupy B i W mogą się łączyć w posiłku tylko ze składnikami z grupy N, a dania główne muszą ponad to zawierać ekstraspalacze tłuszczu. Właściwości takie mają: wit. C, magnez, żelazo, wapń, karnityna, jod, chrom. Wybierając codziennie: jedno śniadanie (250 kcal), dwie przekąski (2 x 75 kcal) - przed i po południu - i dwa dania główne (po 300 kcal), na obiad i na kolację, zaspokoisz głód i nie przekroczysz przy tym 1000 kcal. ja jadlam przekaski wieksze i w sumie trzymalam sie ok 1200kcal bo tak powiedziala mi znajoma lekarka ze bedzie najlepiej. w kazdym badz razie wlasnie dzieki tej diecie ladnie wszystko pogubilam. teraz tez za jakis czas sie na te dietke zdecyduje ale z wartoscia kaloryczna chyba cos ok 1500. bo w sumie to nie tyle dieta co zdrowe odzywianie :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    ja też jeszcze musze zrzucić 5 kilo ale siedząc w domu nie będzie to łatwie, wiem że dopiero jak wrócę do pracy to schudnę
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    a ja wlasnie sobie uprzytomnilam ze dzienie mam ok 250kcal z piwka karmi... ale co tam grunt ze mleczarnia dobrze pracuje i produkuje ile trzeba mleczka :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    ehh ja nawet nie liczę kalorii i nie wiem co ile ma - nigdy na to nie patrzyłam i nie zwracałam uwagi - jem to na co mam ochotę w ilości ile wlezie lub ile jest. Po ciąży nie smakują mi słodycze - zjem ale nie muszę (przed ciążą tabliczka czekolady obowiązkowo w nocy i coś czekoladowego w dzień a teraz czekolada leży i jakoś nie mam na nia ochoty.

    Aniu Weronisię ruszyło i to nieźle - dziś już 2 kupki były a jedna tak miła że pościel się pierze :) Kochana dziewczynka hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Ania gdybym Cię mogła prosić o tę dietę byłabym wdzieczna :))

    Przyszła dzisiaj do mnie przesyłka z książką JęZYK NIEMOWLąT będę studiowała i zobaczę co z tego wyjdzie wszystkiego :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Lady wlasnie wyslalam ci maila z zasadami diety, podzialem i przykladowymi przepisami. to moja ulubiona dietka i juz wiele znajomych ja stosowalo wsyzstkie z dobrym rezultatem a bez mega wyrzeczeń
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    And zazdroszcze super przemiany materii i mozliwosci pozwalania sobie na male co nieco :)

    pomysl na szybki obiad - podsmazylam rybe wrzucialm do gara i zalalam smietana... nigdzie pieczarek nie kupilam bo normalnie wkrajam podsmazone lub lekko obgotowane pieczarki. danko o nietypowym smaku , kaloryczne ale pyszne :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    A ja dziś gulasz z kaszą miałam na obiad a teraz bede wcinać rosół (gotuje na jutro pomidorową) i jakąś kanapeczkę zjem pewnie jeszcze. Póki co karmię się krakersami i kruchymi rogaliczkami i popijam piwem bezalkoholowym.
    Weronika od 17 nie śpi tzn zasypia na 5 minut i zaś płacz. Zjadła już 90 bebilonu i 60 herbatki hipka do tego ciągle cyc - wrr mam dość dzisiaj. Jestem zmęczona normalnie.
    Jutro moje dziecko wraca z koloni a pokój dla niej w rozsypce :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    dziewczyny używacie podgrzewacza do butelek? jeśli tak to co jest warte polecenia?
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Lady ja też tylko stringi toleruje dlatego na serniczek nie wpadne bo co ja potem na taką wielką dupe założe ??:crazy:
    moja córka za to preferuje bokserki :thumbup:
    ja używałam podgrzewacza ale wtedy były dostępne tylko takie u "rusków" na targu :rolling::rolling::rolling:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    ja jestem niestety niereformowalna i podgrzewałam w kubku w wodzie na gazie albo w mikroweli... tylko ze zawsze mam w dzbanku przegotowaną wodę i z reguły mleko czy picie robiłam na bierząco. mam podgrzewacz canpola ale uzyty 2 razy - jak dla mnie za długo podgrzewał ...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    czy ja lubię stringi hmm nie wiem - wiem że mój mężuś lubi jak mam je na pupie (a może bardziej w :D ) i dlatego je nosdzę :D narazie jestem skazana na normalne figi dopóki skazana jestem na podpaski i wkładki (wkładka stringowa mi nie pasuje i nie znalazłam takiej która mnie nie uczula). Owszem bardzo wygodnie mi w stringusiach, ale w ciąży polubiłam bokserki i "spodenkowe" ale i tak najwygodniej mi bez wszelakiego rodzaju majteczek hihihi (szczególnie w nocy - uwielbiam spać na golaska a i w dzień bym mogła tak chodzić)
    --
  4.  permalink
    Ja za jakis czas kupie podgrzewacz z Aventu. Nie zawiódł mnie jeszcze zaden ich produkt no i podoba mi się ta miseczka do podgrzewania obiadków
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    no właśnie AVENT na razie u mnie buteleczki się sprawdzają :)) szukam też na stronach pojemniczka z trzema przegródkami na suche mleko dla dziecka gdy np nie chce brać się całej puszki a potrzebne sa np tylko dwie albo i trzy porcje.
    i jak na złość nie wskakuje polska strona aventu wrrr
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    zibi moje dupsko moze i wejdzie w stringi z tą nadwagą ale co z tego jak muszę używać tych zakichanych podpasek hi hi hi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    znalazłam pojemnik jakiego szukałam :))
    POJEMNIK AVENT NA MLEKO W PROSZKU
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    And ja jak jestem w domu to z reguly nie nosze bielizny :) aco tam jak szalec to szalec hehehe w domu z reguly latam w bawelnianych sukieneczkach, dluzszych do kostek lub krotszych przed kolanko. tak mi najwygodniej.


    Lady u mnie wsyzstkie koleznaki uzywaja podgrzewacza AVENT i bardzo sobie chwala. u nas w aptece z karta stalego klienta koszt to 126zl czyli jeszcze w miare. Tylko jedna kolezanka oprocz aventu uzywa PHILIPS bo ma on mozliwosc podlaczenia w samochodzie a oni co tydzien na weekend jezdza ok 400km do rodzicow i wtedy to juz koniecznosc. Ja nie mam mikrofalowki i nie popieram akurat takiego podgrzewania dzieciecego jedzonka a ze poczatkowo bede gotowala malemu sama bo warzywka dzialkowe jeszcze beda to raczej zostane przy garnuszku ;) przy Gabrysi podgrzewalam wlasnie w kubeczku i bylo ok.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.